Jump to content
 • Duyurular

  • Loving

   Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

   Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
  • Loving

   Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

   Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
 • Reklam

 • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

  Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

anabolikadam

Üye
 • İçerik sayısı

  171
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Kazandığı Günler

  2

anabolikadam kullanıcısının son zaferi 15 Mart

anabolikadam en beğenilen içeriğe sahiptir

PLATFORM TECRÜBE PUANI

68 Mükemmel

anabolikadam Hakkında

 • Yaş 23
 • Derece
  Uzman
 • Doğum Günü 10-03-2001

Platform İstatistikleri

 • Yaş 23
 • Bizi nasıl buldun?:
  <p> Yardımcı olmak için buradayım. </p>

Profil Bilgileri

 • Yaş 23
 • Meslek:
  Öğrenci
 • Konum:
  İstanbul
 • Cinsiyet:
  Erkek

Güncel Profil Ziyaretleri

451 profil görüntüleme
 1. Only testosteron yanında antiöstrojenik ilaçlar kullanılmalı mı?

  Kısa ve öz cevaplar vereceğim, konular basit. Uzatarak daha da karmaşık hale getirmeye gerek yok Östrojen (E2, E3 vb.) hormonu arttığı zaman genellikle erkekler üzerinde jinekomasti (meme ucu çevresinde kitle) oluşumu gözlemlenebiliyor. Ancak herhangi bir belirti olmadan (meme ucunda kaşıntı, hassasiyet, tomurcuk kadar şişlik veyahut meme çevresinde farklı bir oluşum) tamoksifen gibi inhibitör, blocker almayabiliriz. Her zaman kan testi verildikten sonra ilaç kullanımı düşünülmeli. Prolaktin, östrojen gibi ana etkenler yüksek olduğu zaman (ek olarak yan etki görülüyorsa) belirli bir mühlet kişinin kendi kararına göre bazı ilaçlar ile bu değer indirgenebilir. Ancak kafadan "bende bu vardır ya, yüksektir." diyerek inhibitör, blocker kullanmak mantıklı değildir. Kişiden kişiye değişebilir. Her gün alan var, haftada bir alan var. Yan etki görmemek için de tamoksifen kullanımı bir seçenek elbette. Ancak zaten anabolik kullanırken dışardan farklı (kan testi verilip, değer gözle görülür somut bir şekilde görülmeden) inhibitörler almak ne kadar gerekli orası tartışılır. Bu yüzden kişinin kendi hür iradesine göre değişir.
 2. Aşırı derecede terleme sorunum var ne yapmalıyım?

  MR ayrı ultrason ayrı hocam. Ben bu terlememin çözümünü bulmak istiyordum. Bu terlemeye öncelik verdiğim zaman kan tahlillerinde de tiroitlerimde bir sıkıntı sezdik. Aile de kronik bir şekilde tiroit hastalığımızda var. Ben sadece bu terlememin, bu denli cilt kuruluğumun neden ve niçin olduğunu bulmaya çalışıyorum. Gerekirse ter bezlerini aldırmak, gerek ise tiroitlerimden kaynaklanan bir problem neticesinde mi bu terleme oluyor bilmek istiyorum hocam.
 3. Sporcular diyet döneminde ne kadar kalori almalı?

  Merhaba arkadaşlar. Biraz meraktan, biraz da kendimce gözlemlerime dayanaraktan bu konuyu açmanın bana faydalı olacağını öngörerek açıyorum. Biliyorsunuz herkes farklı, kilosu, boyu ve diğer farklı etmenler her halükarda değişiyor bu yüzden kendinize göre cevaplamanızı istiyorum. Diyet döneminde az karbonhidrat alsak, uzun haftalar sürdürmesi zor oluyor. Farklı farklı diyet türleri var, hangisini yapsak, farklı bir şey denesek mi diye düşünüyoruz. Bunların hepsini bir kenara bırakarak sizce günlük 10-12 haftalık diyet yapacak olsak kaç kalori ile, ne kadar günde "*" şu kadar kalori düşmeliyiz?
 4. Sırt antrenmanında oluşan eklem acısı.

  Çoğunlukla bu tarz şeylerde deload haftası yerine dinlenme süremi arttırırım. Sorun ise başka... Ben ne zaman ağırlığı bıraksam o acı ve ağrı başlıyor. Aksine ben ağırlık altında iken, bileğim ve sırtım güç uyguluyorken o ağrı geçiyor. O ağrının başlangıcı lat-pulldown hareketinde oluşan o boşluğa binen yük diyebilirim.
 5. Sırt antrenmanında oluşan eklem acısı.

  Herkese merhabalar arkadaşlar. Bazı arkadaşlarımız bilir, belki de bilmez ancak benim bu sorunu kendimce bildiğim bir durumu belirtmek istiyorum. Aynı zamanda bu derdi yaşayıp, kendi derdini çözenler bana öneri verirse çok makbule geçer. Sırt antrenmanında genelde ağır kilolar kaldırıyorum. Çekiş esnasında da o dirsek eklemimizin ara boşluğunda bir tendon/kas bulunuyor ki evet, tam o boşlukta maalesef bende ağrı oluşuyor. Bu ağrı sadece o antrenman zamanı, antrenmana başladığım taktirde çıkıyor. Normal günlük rutin hayatımda o bölge, o tendon üzerinde ağrı yok. Nasıl anlatılır tam bilmiyorum ama o boşluk içerisinde bir sıkışma olduğu kanaatindeyim. Ancak bunu nasıl çözeceğim bilmiyorum. Herhangi bir eklemimde sıkıntı yok, doktorlara daha yeni gösterdim ve bizzat ortopediden randevu alarak kendimce kanıtladım. Takviye, dirseklik, bileklik veyahut aklınıza ne gelebilirse önerebilecek, fayda gören ve görmüş kişiler bana yardımcı olursa çok sevinirim.
 6. Aldığım bel kemeri sahte mi?

  Herkese merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere bel kemeri gayet iş görüyor bende bel ağrım olduğu için genelde sırt antrenmanlarında satın almak istedim. Şimdi isim vermeyeyim, çoğumuz bu alışveriş mağazasını kullanıyor. Baya da bir yorumu mevcut, yorumundan tutun gayet kaliteli görselleriyle beraber insanlar beğenmiş. Her ne ise... Satın aldım, görseldeki ile aynı olmasını bekliyorum haliyle ancak görseldeki ile aynı gelmedi maalesef. Ancak arattığım zamanda, faturaya baktığım zamanda, satıcının o pazar yerinde kolay kolay bu satışını yapamayacağını da biliyorum ancak size danışmak istedim. Fotoğrafları sırasıyla aşağıya koyuyorum: Sitede, görselde bulunan bel kemeri bu ve ben "M" bedenini satın aldım. Ardından eve geldiğimde kargomu açtığımda ise karşılaştığım görüntü aynen bu şekilde: Tam olarak orijinalliğini doğrulayamasam da yine az-buz olsa dahi kalitesini hissettiriyor ve faturasında da koskoca markanın logosu var e-fatura üzerinde de. Bu konularda çokta bilgili olmadığımdan içimi rahatlatırsanız sevinirim...
 7. Spora gitme isteğim yok bu durumu nasıl aşabilirim?

  Klasik şeyler... Aşk acısından vurmuş çoğunluğu. Eğer böyle bir şey var ise "acı" kelimesini geride bırak. Ders çıkart o tecrübe/deneyimden. Ardından bu yaptığımız spor bir yandan sonra "heves" sporluğundan çıkıp gerçek disipline sahip olup, disiplin kurmak isteyenlerin sahası haline geliyor. Oyuna dahil ol, evden-spora gidiyorsan bir değişiklik yap. İnsanın en büyük hapishanesi kendi evidir, ilk bi' oradan çıkart kendini. Antrenman programını çok fazla değiştirmeyen birisi isen -benim gibi 2 yıldır değiştirmediysen gibi gibi vesaire- yeni hareketlerle süsle. Uyuşuk olduğun şeyleri bırak. Bu aralar çoğumuzda bu sosyal medya yüzünden algı bozukluğu oluşmaya başladı. Algını düzelt ve algını bir yere hizala, onu iste, onu yap ve onu tekrarla. Acıları dindirmek için git, kafanı dağıtmak için git, en iyi halini görmek için git, kendini sevmek için git, özgüven için git.... Ne istersen, nasıl istersen öyle git ama gerçek anlamıyla oraya git. İnan o üşengeçlik, gitmek istemeyişin bir kaç dakikadan ibaret. O antrenmana giriş yaptığın zaman onlar geride kalıyor. Sağlıcakla kalınız. Umarım hayatınız güzelliklerle doludur.
 8. Clenbuterol kullanımına dair sorular

  Yan etkisini azaltabileceğin pek bir şey yok aslında. Ancak dediğimiz ilaç felaket derecede kramp yapar bu yüzden magnezyumun (sitrat) formunu kullanman bu yan etkisini azaltabilir birnevi. Ek olarak sinir sistemini uyardığı için kafein ile çok tüketilmemeli. Duruma göre belirli miligramlar açısından kullanılabilir. Uyku problemi yapabiliyor, ilk günler psikolojik olarak da kendini uykusuz hissedebilirsin. Kendi farmakolojisinde de bazı kişiler geri bildirim olarak uykusuzluk tanısını veriyor zaten. Bunun için belki melatonin + taurin kullanılabilir ancak ne kadar fark eder amenna. Piramit sistemi ile haftadan haftada dozaj arttırılmalı ve bırakırken yine aynı şekilde piramit sistemiyle miligram yavaş yavaş düşürülerek bırakılmalıdır. Yanında ek olarak ben zamanında coraspin (asetilsalisilik asit) kullanıyordum kalbim için. Oturduğun yerden nabzını yükselttiği için ve ilk kez alacağın için kardiyo zamanlarında koşuyu abartmamak gerekiyor. Dikkatlice kullanıp verim alman dileğiyle.
 9. Aşırı derecede terleme sorunum var ne yapmalıyım?

  Genel olarak kısmi bir ultrason talep etti daha iyi gözlemlemek için ve bence en doğrusunu yaptı. Subklinik hipertroidi olduğunu biliyorum ancak altta yatan nedenler dolayısıyla birden fazla tektik ve ilgili kurumlarca ultrason çektirmemi, ardından tekrardan görüşmeye gelip son noktayı koymak için görüşebiliriz demişti doktor. O yüzden de bakalım... Ardından neler olacak güncelleyeceğim.
 10. Aşırı derecede terleme sorunum var ne yapmalıyım?

  Doktora göre yönlendireceğimiz kendimizi artık. O ne derse onu yapacağım, bilgili bir doktora gidiyorum Allahtan. Ultrasondan sonra buraya güncelleme yapacağım tekrardan... Ayrıca roll-on bazen sıkıntılı olabiliyor o yüzden çok kullanmamaya çalışıyorum.
 11. Aşırı derecede terleme sorunum var ne yapmalıyım?

  Hayatımda hiçbir zaman alkol almadım hocam. Ancak yağlanma olabilir diye düşündü doktorumda.
 12. Prolaktin yüksekliği ne yapmam gerekiyor?

  Hayır öyle çok olmadım. Aksine bu aralar ereksiyonda kayıp var.
 13. Yükselen alt-ast değeri için ne yapmalıyım?

  Güncelleme: Dahiliye doktoruma gittiğim taktirde "yağlanma" olabileceğinden şüphelendi değerlerime göre. O yüzden ultrasona yönlendirdi. Bunun haricinde asetilsistein ve deve dikeni kullanımına devam edeceğim. Ona göre de tekrar sağlık ocağında test yaptırıp dahiliye doktorum için hazır hale getireceğim sonuçları. Durumları tekrardan güncelleyeceğim ileri tarihlerde.
 14. Aşırı derecede terleme sorunum var ne yapmalıyım?

  Güncelleme: 20 Mart tarihinde tekrardan aynı doktoruma randevuya gittim. Kan sonuçlarımı konuştuğumuzda "tiroitlerin az çalışmaya meyilli" yorumunu aldım. Endikasyon hakkında konuştuk ve TSH değerim 10> olmadığı için levotiroksin (T4) ilacına başlamadık. Antikor üretimi de olmadığı için direkt ultrasona yönlendirdi. Ultrasona gittiğim zaman ise 4 Nisan tarihine sabah saat erken saatlerinde randevu verdiler. Devlette böyle sanırsam, sıra alıyoruz bunun için de arkadaş Ultrason çekildikten bir gün sonra ise MHRS üzerinden 5 Nisan tarihinde yine aynı doktorumdan randevuyu aldım. Her şey tam tamıyla 5 Nisan günü açıklığa kavuşacak gibi görünüyor. Beklemedeyiz.
 15. Herkese merhaba arkadaşlar. Genel olarak bu aralar kendime bakmak ve ilerideki planlamalarım için kan değerlerime baktırıyorum. Uzun bir süredir anabolik kullanmadım ve ekstra olarak önceki anabolik kullanımında PCT (post-cycle-therapy) yaparak doğal testlerimin referans aralıklarına getirdim. Şu anda ise kısa bir prolaktin yüksekliği yaşıyorum. Çok fazla önemli değil ama bu aralar penetrasyon için gerekli olarak erekte evresini çok geç sağlıyorum. Ardından bu erekte seviyesini çok az yönetebiliyorum. Doktorum sanırsam "serbest" olan testosterone koymamış testler içerisine. Ona göre yorum yapamayacağım maalesef. Bu değerlere göre yorum yapabilecek, bu durumu yaşamış/yaşayan arkadaşlarımla bu konuyu tartışıp yorumlarsak çok güzel olur.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.


Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.
×