Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

aquella1454

Kilo almak mı, kilo vermek mi? kas gelişimi mi, definasyon mu?

Önerilen İletiler

aquella1454    0

Merhaba arkadaşlar, Son zamanlarda kilo almak mı yoksa kilo vermek mi gerektiği konusunda kararsızım. Kas kütlemi arttırmam gerektiğini düşünüyorum, ancak aynı zamanda mevcut durumumdan da memnun değilim. Bu konuda sizlerin fikirlerini almak istiyorum. @rastlantisal

Definasyon dönemine girmek ve vücut yağ oranımı düşürmek istememdeki temel neden,yüzümün gitgide yağlanması hatlarımın kapanması. Şu anda yeterli kas kütlesine sahip olmadığımı hissediyorum ve bu da beni definasyon dönemine girmek konusunda tereddütte bırakıyor.

Sizin deneyimleriniz ve önerileriniz nelerdir? Kas gelişimi için daha fazla kilo almak mı yoksa yağ yakımını hedefleyen bir definasyon dönemine mi girmek daha uygun olur?

Bu konuda ne tür bir antrenman programı ve beslenme planı izlemeliyim  Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın  Teşekkürler! @Tr3n @celilr2 @Greblan

4a3ea11b-7a3a-4836-bc99-53c9ba5b8ad6.jpg 5bdb9115-c62a-4ba8-ac4f-3959234322b1.jpg d9e6893f-888b-47ee-b645-0b02565338d5.jpg e1f4fce2-bbde-415e-ab03-80977c2612d4.jpg WhatsApp Image 2023-07-13 at 21.26.21.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bay-T    4.307

Hacmin iyi define ol birz daha yazı güzel geçir. Yohimbe yeterli olur motivasyon ve sonuç almak için.

Yaz bitimi ekim, kasım gibi bulk başlarsın mart gibi bitirir mayıs, haziran define olur yazı geçirirsin.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    290

Bulkta yüzün büyür zaten aldığın kilodan dolayı o kaçınılmaz definasyon küçülür hatta bazılarının yüzü kırışıyor 

Beslenme bulk da 3500/4000 kal arası Definasyonda 1300/1500 kal arasında tut. Bulk da daima karbonhidrat makron daha yüksek olsun proteine oranla.

Definasyonda karbonhidrat düşük protein yüksek karbonhidratı haftadan haftaya düşür örnek 300 gram karb ile başla hafta hafta düşür sonlara doğru 0 karbonhidrat git yada Anteraman çıkaracak kadar al 50 gram

tarihinde Tr3n tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aquella1454    0
Tr3n, 34 dakika önce yazdı:

Bulkta yüzün büyür zaten aldığın kilodan dolayı o kaçınılmaz definasyon küçülür hatta bazılarının yüzü kırışıyor 

Beslenme bulk da 3500/4000 kal arası Definasyonda 1300/1500 kal arasında tut. Bulk da daima karbonhidrat makron daha yüksek olsun proteine oranla.

Definasyonda karbonhidrat düşük protein yüksek karbonhidratı haftadan haftaya düşür örnek 300 gram karb ile başla hafta hafta düşür sonlara doğru 0 karbonhidrat git yada Anteraman çıkaracak kadar al 50 gram

Teşekkürler yorumunuz için. Ancak, şu anda normal günlük hayatımda zorluklar yaşayacağımı düşündüğüm için 1500-1600 gibi düşük kalorilerle beslenmek mantıklı gelmiyor. Spor benim için birinci öncelik değil bunun yerine daha sürdürülebilir bir yaklaşım için, 2000-2500 kalori aralığında bir kalori alımını tercih etsem bu süreci ne kadar uzatır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    290
aquella1454, Şimdi yazdı:

Teşekkürler yorumunuz için. Ancak, şu anda normal günlük hayatımda zorluklar yaşayacağımı düşündüğüm için 1500-1600 gibi düşük kalorilerle beslenmek mantıklı gelmiyor. Spor benim için birinci öncelik değil bunun yerine daha sürdürülebilir bir yaklaşım için, 2000-2500 kalori aralığında bir kalori alımını tercih etsem bu süreci ne kadar uzatır.

Definasyonda Dip formu görmen için 1300 kalorilere düşmen gerek. Yavaş yavaş düş kaloriden aynada kendini izleyerek sana uygun olan kaloriyi tespit et

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
aquella1454, 2 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, Son zamanlarda kilo almak mı yoksa kilo vermek mi gerektiği konusunda kararsızım. Kas kütlemi arttırmam gerektiğini düşünüyorum, ancak aynı zamanda mevcut durumumdan da memnun değilim. Bu konuda sizlerin fikirlerini almak istiyorum. @rastlantisal

Definasyon dönemine girmek ve vücut yağ oranımı düşürmek istememdeki temel neden,yüzümün gitgide yağlanması hatlarımın kapanması. Şu anda yeterli kas kütlesine sahip olmadığımı hissediyorum ve bu da beni definasyon dönemine girmek konusunda tereddütte bırakıyor.

Sizin deneyimleriniz ve önerileriniz nelerdir? Kas gelişimi için daha fazla kilo almak mı yoksa yağ yakımını hedefleyen bir definasyon dönemine mi girmek daha uygun olur?

Bu konuda ne tür bir antrenman programı ve beslenme planı izlemeliyim  Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın  Teşekkürler! @Tr3n @celilr2 @Greblan

Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben şahsen Bursa'da oturuyorum ve şu dönemde bulk yapmam aşırı zor olurdu benim için. Doğuda falansan olabilir ama sıcak yerlerde isen yazı diyet yaparak geçirmeni tavsiye ederim. Başla 2000 kalori ile kendi durumuna göre, işin varsa işine etkilemesine göre kaloriyi zamanla azaltırsın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aquella1454    0
Tr3n, 21 saat önce yazdı:

Definasyonda Dip formu görmen için 1300 kalorilere düşmen gerek. Yavaş yavaş düş kaloriden aynada kendini izleyerek sana uygun olan kaloriyi tespit et

Anladım, sanırım dediğiniz gibi yapıp her hafta karbonhidratı düşüreceğim. Peki, bu süre zarfında kardiyo sıklığım nasıl olmalı ve kullanmamı önerdiğiniz supplement var mıdır? Yardımcı olduğunuz için tekrardan teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aquella1454    0
Greblan, 21 saat önce yazdı:

Hangi ilde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ben şahsen Bursa'da oturuyorum ve şu dönemde bulk yapmam aşırı zor olurdu benim için. Doğuda falansan olabilir ama sıcak yerlerde isen yazı diyet yaparak geçirmeni tavsiye ederim. Başla 2000 kalori ile kendi durumuna göre, işin varsa işine etkilemesine göre kaloriyi zamanla azaltırsın.

İzmir'de yaşıyorum ve dediğiniz gibi bulk yapmak şu dönemde çok zor, ama kendimi çelimsiz hissediyorum ve diyete girince eriyip yok olmaktan korkuyorum. Bu korku, İzmir'in kavurucu sıcağından daha çok korkutuyor.:D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
aquella1454, 3 saat önce yazdı:

İzmir'de yaşıyorum ve dediğiniz gibi bulk yapmak şu dönemde çok zor, ama kendimi çelimsiz hissediyorum ve diyete girince eriyip yok olmaktan korkuyorum. Bu korku, İzmir'in kavurucu sıcağından daha çok korkutuyor.:D

Fotoğlara göre haksızlık ediyorsun kendine bence ya. Zargana falan değilsin bence. İzmir gibi bir yerde şu dönemde bulk falan yapılmaz bak. Hani temiz bulk falanda olmaz. Ben Bursa dayim ve diyetim normalde bayram sonrası bitiyordu. Baktım hvalar çok sıcak yapamıcam diyete devam ediyorum. Ağustos itibari ile durumu tekrardan değerlendireceğim baklım. Evde 32 derece görüyorum ilaçlara birşey olur diye gündüzleri dolaba atıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: baltalı hano
      Öncelikle herkese merhaba,
      Daha önceden kür yapmış biri olarak bir arkadaşım ısrarla kendisine kür yazmamı istiyor. Kendisi daha önceden uzun süre spor yaptı fakat bir süredir ara verdi. Tekrar spora başlamak için motivasyon olarak sadece kürlere sıcak bakıyor (ne dediysem dinletemedim o yüzden lütfen yanlış olduğuna dair şeyler yazmayın yanlış olduğunu ben de biliyorum.) 
      İlk kür definasyon için doğru bulmuyorum ben ama sadece definasyon istediği için ve ilk kür tren ya da npp tarzı bi ilaç girmesine sıcak bakmadığım için kararsız kaldım ve sizlere sormak istedim ilk kürde definasyon olarak önerileriniz nelerdir? Testo Enanthate veya Propionate arasında su tutumu harici yağ yakımın da ekstra bir değişim fark eder mi çünkü propionate daha maliyetli oluyor. 
      Anavar veya Winstrol eklemek istemiyorum pek çünkü anavarların %90 ı ya boş oluyor ya da etken maddesi çok az oluyor. Winstrol de sadece kullanıldığı süre zarfında iyi etki gösteriyor. Testo Prop Masteron ya da Testo Enanthate Boldenon Masteron tarzı bir şey düşünüyorum tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.
    • Yazan: Enesggz
      Abilerim hocalarım kardeşlerim merhaba ben enes 20 yaşındayım yaklaşık 1 -1 bucuk yıllık fitness geçmişim var bu spora 70 kilo olarak başladım 5 6 ayda 100 kilo oldum elimden geldiğince temiz beslenmeye çalıştım tabi arada çok kaçamaklar oldu kardiyo hiç yapmadım çünkü günlük hayatım gerçekten çok yoğun 12 saat saniyede çalışıyorum ardından spor salonuna gidiyordum 100 kilodan sonra definasyona geçtim definasyonda 12 tam yumurta 500 gr tavuk 300 gr yeşil mercimek toplam 120 karb 263 protein 68 gr yağ yapıyor bu beslenmeyle şuan 86 kiloya kadar indim hedefim 75 çünkü hala yağ oranım fazla bunun dışında yaklaşık 2 aydır haftada 500 mg sustanon kullanmaya başladım yan etki olarak sadece agresiflik yaşadım  güç artışı olarak ben hiç birşey farketmedim definasyonda olduğum için büyük ihtimalle değerli yorumlarınızı bekliyorum teşşekür ederim 🙏

• Yazan: ktpx
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Yaklaşık 3, 4 haftaya bulk a gireceğim yaklaşık 6 hafta bulk yapmayı düşünüyorum fakat steroid kullanmak istemiyorum.
      Sorularım:
      Sadece gh'ın bana + sı olur mu olursa ne olur? Önerebileceğiniz hormon yapısını bozmayan peptid sarms var mıdır ?  Kişisel özellikler:
      4 yıllık bir spor geçmişi boy 186 kilo 83 %12-11 yağ oranı Tüm cevaplar için teşekkürler.
    • Yazan: mahobaba
      Abilerim hocalarım saygıdeğer herkese merhaba, 
      Ben küre girdim 4.haftam bitti kürüm toplamda 15 hafta olacak lakin şöyle bir sıkıntım var ben üniversite kazandım ve kyk yurduna yerleştim ama devam edicem tabi ki spora küre lakin şöyle bir sorun var yurtta her gün yarım kilo tavuk yapamam yani doğrusu hiç yapamam.
      Sorularım:
      Kürümün kalan haftalarını yurtta çıkan yemeklerde devam ettirsem olur mı ? Olmaz ise mecbur dışarda tavuk yapan tavukçu da yücem ama önce sorum şu olur mu olmaz mı ? Aşağıya 4 haftalık formu bırakmak istiyorum:
      boy 1.74  kg 99,5  bel 107   
    • Yazan: 24.oguzz
      Merhabalar tamamen yağ yakmaya odaklı bir ay hedefledim bütçem suanlık 1 adet sarmsa yettim kür yapamıyucam yani sr9009mu yoksa cardarine mi tercih ediyim sizce makroları tam alabiliyorum günde 1500 2000 kalori arası alıp üstüne 1.5 saat tam tempo basketbol idmanı yapıyprum yaklasık 1000 1200 kaloride o yakıyor bu idman her gün var bu idman varken gym yaparken günde 1500 2000 kalori almak bana çok koymuyor kilo 94 boy 180.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.