Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

badibuilding06

Düşük hacim yüksek yoğunluklu antreman hk. (low volume high intensity)

Önerilen İletiler

Oathbreaker    56

One Arm çekişlerle uğraşma derim direkt iki elle çek

Çok fazla üst göğüs odaklı eğer üst göğüse spesifik olarak odaklanmayacaksan iki push günün birisi üst birisi alt odaklı olması iyi olur

Back off set mantığı şudur ki severim kası ısındırır ve o harekete alıştırırsın stresi inceden verirsin ki asıl sete gireceğinde maksimum performans gösterebilesin, ayrıyetten pr alırken de back off set yapılır ki tam efor gösterebil

Eğer herhangi bir sakatlığın, ağrı, sızı, sıkıntın yoksa büyük kas grupları için 6-8, küçükler için 8-12 öneririm lakin uzun süredir böyle devam ediyorsan high volume 12-15 tekrar bandında yaptığın yüklemeler sana + katacaktır ayrıyetten kaslarını sadece güç, kuvvet artışına yönelik çalıştırdıktan sonra bu sistem daha fazla oksijen kapasitesi arttırmaya, laktik asit toleransına ve dayanıklılığa yol açacaktır eğer sakatlığın varsa düşük kilo yüksek tekrar ve volume ile de sakatlıklarını en kısa sürede yönettiğin kas grubuna kan göndererek iyileşeceksin tercih senin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    1.079
badibuilding06, 8 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?

1. Low volume high intensity hakkında düşünceleriniz neler?
  2. Örnek bir program bırakıyorum.Back off setin mantığı nedir?

@rastlantisal @Askabar @Oathbreaker @SPECTRE @Semih Erarslan @Mickey @Diver

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

IMG_1004.png IMG_1007.png IMG_1003.png IMG_1006.png

Bence belli bir seviye üstü için olabilir ama gerçekten idman yapmayı tükenişe gitmeyi bilmek gerekiyor bu tarz idman prensipleri için. Ben yıllardır ppl gidiyorum. İlla bir program yapacaksan kesinlikle dr olan vücutçu hocanın programını dene 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    284
gönderildi (düzenlendi)

ben 2 çalışma setinin yeterli olduğunu düşünmüyorum çünkü hammer curlde bile normalde 3 set yapıyorum ve dropla birlikte tükenişe gidiyorum elimi kaldıramıyorum acıdan filan halim kalmıyor 1dk dinlendikten sonra tekrar yapabilcek seviyeye geliyorum ondan set sayısı düşürmektense hareket sayısı düşürmek daha mantıklı bence. Backoff sette mesela piramit sistemde max ağırlıkta istediğin tekrarı çıkaramadın geri ağırlığı düşürüp öyle devam ediyorsun.

tarihinde ardas tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kado    113
gönderildi (düzenlendi)

Ben high seviyorum şu zamandan itibaren , bundan 3 sene önce spora başladım 6 ay haftada 5 gün antrenman yaptım sonra birisiyle tanıştım ve beraber çalışmaya başladık , 6 aydır bacak da çalışmama rağmen ilk bacak çalıştığımız gün 1 hafta koltuğa tuvalete oturamadım sonrasında bir daha yaşamadım aynısını aynı volum de devam ettim ve asıl formu bundan sonra tuttum 😅

tarihinde Kado tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oathbreaker    56
gönderildi (düzenlendi)
ardas, 9 dakika önce yazdı:

ben 2 çalışma setinin yeterli olduğunu düşünmüyorum çünkü hammer curlde bile normalde 3 set yapıyorum ve dropla birlikte tükenişe gidiyorum elimi kaldıramıyorum acıdan filan halim kalmıyor 1dk dinlendikten sonra tekrar yapabilcek seviyeye geliyorum ondan set sayısı düşürmektense hareket sayısı düşürmek daha mantıklı bence. Backoff sette mesela piramit sistemde max ağırlıkta istediğin tekrarı çıkaramadın geri ağırlığı düşürüp öyle devam ediyorsun.

Öldüm bittim dediğim kol antrenmanının son hareketi hammer curlde son seti 25'den 30'a çıkıp 15 tekrar atmam buna güzel bir örnek

tarihinde Oathbreaker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.