Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

cobain

Kardiyo + antrenman + beslenme - nasıl bir yol izlemeliyim?

Önerilen İletiler

cobain    0

Merhaba arkadaşlar,

• 22 yaşında
  • 183 boyunda
  • 90 kiloyum

Daha önce kesik kesik spor geçmişim oldu. En son geçen nisan ayında başlayarak yaz ortasına kadar sıkı bir diyet ile aylık ortalama 1300 kalori alarak 90'dan 78'e indim. Gözle görülür ufak değişiklikler oldu ancak tam olarak istediğim sonucu alamadım. Bıraktığım boşlukta yeniden 90 kiloya çıktım. Şuan tekrar kilo verme sürecindeyim ancak sıkı bir diyet uygulamıyorum. Haftanın 5 günü salona gidiyorum ve şimdilik PPL programı uyguluyorum.

• Kardiyo
  • antrenman
  • beslenme

Konusunda tavsiyelerinize açığım. Kalıcı bir sonuç elde etmek istiyorum. 9_9

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

heisenbergg    27

Selam dost, öncelikle 1300 kalori çok az bir kalori ve hormonal üretimini muazzam bir şekilde sekteye uğratır. Üstelik bu devam ettirilebilir bir şey de değil dediğin gibi bırakınca kilo verirsin. Burada önemli olan hayatının geri kalanı boyunca gündelik hayatına adapte edebileceğin bir beslenme planıdır. 1300 kaloride ve özellikle 90 kilo iken iyi hissetmezsin enerji, libido, motivasyon hepsi uçar gider. Kas atrofisi bile yaşayabilirsin. Sana tavsiye hem kilon ve boyuna göre yaklaşık 2400 kalorili hacim olarak büyük bir diyet programıdır. Rahat bir şekilde kilo vermeni sağlar 2400 kalori. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    870

İlaç sarms, peptid veya steroid kullanacak mısınız bu süreçte yoksa doğal olarak mı kalıcı bir şeyler elde etmeyi planlıyorsunuz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cobain    0
heisenbergg, 2 saat önce yazdı:

Selam dost, öncelikle 1300 kalori çok az bir kalori ve hormonal üretimini muazzam bir şekilde sekteye uğratır. Üstelik bu devam ettirilebilir bir şey de değil dediğin gibi bırakınca kilo verirsin. Burada önemli olan hayatının geri kalanı boyunca gündelik hayatına adapte edebileceğin bir beslenme planıdır. 1300 kaloride ve özellikle 90 kilo iken iyi hissetmezsin enerji, libido, motivasyon hepsi uçar gider. Kas atrofisi bile yaşayabilirsin. Sana tavsiye hem kilon ve boyuna göre yaklaşık 2400 kalorili hacim olarak büyük bir diyet programıdır. Rahat bir şekilde kilo vermeni sağlar 2400 kalori. 

Hocam dürüst olmak gerekirse aynada gördüğüm görüntüden fazlasıyla rahatsızdım, hala rahatsızım. O yüzden götüreceklerini pek önemsemeden diyet yaptım. Bahsettiğin problemleri yaşamadım ancak sürdürülebilir bir diyet değildi. Bu sefer senin de tavsiye ettiğin gibi sürdürülebilir ve uyabileceğim bir yol izlemek istiyorum. Bu süreçte önerebileceğiniz örnek bir beslenme planı varsa açığım. Şimdilik proteinime özen gösteriyor ve yeterli olduğunu düşündüğüm porsiyonların üstüne çıkmıyorum. Zaten ramazan boyu sahur ve iftar şeklinde besleneceğim.

forbit, 1 saat önce yazdı:

İlaç sarms, peptid veya steroid kullanacak mısınız bu süreçte yoksa doğal olarak mı kalıcı bir şeyler elde etmeyi planlıyorsunuz?

Doğal olarak ilerleyeceğim. Enkazı temizlemeden inşaata başlamak temele zarar verebilir. Disiplin açısından da böylesi daha iyi olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    27
cobain, 5 dakika önce yazdı:

Hocam dürüst olmak gerekirse aynada gördüğüm görüntüden fazlasıyla rahatsızdım, hala rahatsızım. O yüzden götüreceklerini pek önemsemeden diyet yaptım. Bahsettiğin problemleri yaşamadım ancak sürdürülebilir bir diyet değildi. Bu sefer senin de tavsiye ettiğin gibi sürdürülebilir ve uyabileceğim bir yol izlemek istiyorum. Bu süreçte önerebileceğiniz örnek bir beslenme planı varsa açığım. Şimdilik proteinime özen gösteriyor ve yeterli olduğunu düşündüğüm porsiyonların üstüne çıkmıyorum. Zaten ramazan boyu sahur ve iftar şeklinde besleneceğim.

Doğal olarak ilerleyeceğim. Enkazı temizlemeden inşaata başlamak temele zarar verebilir. Disiplin açısından da böylesi daha iyi olur.

Diyetteki tek önemli nokta protein değildir bu muazzam bir yanılgıdır yağ alımını 55-60 gram çevresinde ve karbonhidratı 200-250 gram bandında tutarsan 90 kilo olduğunu da varsayarsak iyi bir şekilde kilo verirsin. Hem hormonal üretimin sekteye uğramamış olur hem de üstüne kas kütlesi koyarak gitmiş olursun. Üstüne bunların bir de kilonun 2-2.2 katı kadar protein alırsan tadından yenmez.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cobain    0
heisenbergg, 6 dakika önce yazdı:

Diyetteki tek önemli nokta protein değildir bu muazzam bir yanılgıdır yağ alımını 55-60 gram çevresinde ve karbonhidratı 200-250 gram bandında tutarsan 90 kilo olduğunu da varsayarsak iyi bir şekilde kilo verirsin. Hem hormonal üretimin sekteye uğramamış olur hem de üstüne kas kütlesi koyarak gitmiş olursun. Üstüne bunların bir de kilonun 2-2.2 katı kadar protein alırsan tadından yenmez.

Sorun yaşadığım kısım yemekten ziyade içmek oluyor. Sıvı kaloriden olabildiğince kaçıyorum ancak arada canım çekmiyor değil. Maden suyu, şalgam gibi içeceklerde sorun olmadığını biliyorum arada şekersiz enerji içeceği de tüketiyorum. Haricinde şekersiz gazlı içecek tüketmem sorun yaratır mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    27
cobain, 2 dakika önce yazdı:

Sorun yaşadığım kısım yemekten ziyade içmek oluyor. Sıvı kaloriden olabildiğince kaçıyorum ancak arada canım çekmiyor değil. Maden suyu, şalgam gibi içeceklerde sorun olmadığını biliyorum arada şekersiz enerji içeceği de tüketiyorum. Haricinde şekersiz gazlı içecek tüketmem sorun yaratır mı?

Gazlı olması ekstra kalori olduğu anlamına gelmez. Önemli olan besin tablosu ve kalorisidir. Kalorisi 0'sa istediğin kadar iç ama bir yarar elde etmezsin. Sadece seni kısa süreliğine doldurmuş olur. Sıvı kaloriler en korkutucu olanlardır bir de soslar aynı şekilde. Muazzam miktarda şeker ve yağ içerirler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cobain    0
heisenbergg, Bir saat önce yazdı:

Gazlı olması ekstra kalori olduğu anlamına gelmez. Önemli olan besin tablosu ve kalorisidir. Kalorisi 0'sa istediğin kadar iç ama bir yarar elde etmezsin. Sadece seni kısa süreliğine doldurmuş olur. Sıvı kaloriler en korkutucu olanlardır bir de soslar aynı şekilde. Muazzam miktarda şeker ve yağ içerirler.

Anladım hocam. Kardiyo kısmını antrenman sonrasında 10 dakika bisiklet, 10 dakika koşu, zaman tutmadan boks torbasında geçiriyorum. Hafta içi bu şekilde geçiyor hafta sonları halı saha yapıyorum. Yeterli midir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    27
cobain, Şimdi yazdı:

Anladım hocam. Kardiyo kısmını antrenman sonrasında 10 dakika bisiklet, 10 dakika koşu, zaman tutmadan boks torbasında geçiriyorum. Hafta içi bu şekilde geçiyor hafta sonları halı saha yapıyorum. Yeterli midir?

Hafta İçi 3 gün kardiyo yapabilirsin yarımşar saat koşu bandı 10 dksı koşu 9-10 km hız, 20 dksı 6-7 km hızla yürüyüş gibisinden.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cobain    0

PPL devam edeceğim ancak hareketlerle ilgili kuşkularım var. Bölge başına kaç hareket kaç set önerirsiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GHOST    584

Keto diyete başla ve hiit kardiyolara yönel 2 aya kemik gibi olursun :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cobain    0
GHOST, 14 saat önce yazdı:

Keto diyete başla ve hiit kardiyolara yönel 2 aya kemik gibi olursun :) 

Acelem yok hocam kalıcı ve sürdürülebilir bir yol izlemek istiyorum. Anladığım kadarıyla skinny fat dedikleri durumdayım. Kas kütlemi korumam ve üstüne eklemem lazım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Episodees
      İyi günler herkese,
      Kendimden bahsedeyim öncelikle: 
      boy 173 kg.  81 yağ oranımı ölçmedim 8 haftalık definasyon kürüne gireceğim:
      hgh fragment  Sr 9009 gw501516  Kullanacağım dozları belirlemedik henüz Cardiyo ağırlıklı bir antrenman düşünüyorum haftada 5-6 gün 50-60 dakika büroda çalışıyorum hareketsiz bir işim var genelde beslenme olarak fikirlerinize ihtiyacım var 0 carb yada giderek azalan tarzı hangisi daha verimli olur. 
      Sabah:
      2 adet yumurta  yeşillik lor peyniri Öğlen:
      250 gr tavuk göğsü Yeşillik domates salatalık Akşam:
      250 gr tavuk göğsü Yeşillik domates salatalık Yağ yemekleri yaparken salataya zeytinyağı damlatarak  Karbonhidrat eklemeli miyim eklemeliysem hangi öğüne kaç gr yada daha başka gördüğünüz şu neden yok dediğiniz bir öneriniz eleştiriniz gerek beslenme gerek ise antrenman konularında  var mı ? 

• Yazan: ozgur32
      Selamlar herkese iyi forumlar,
      Kişisel özelliklerim:
      yaşım 23 boyum 1.84 78 kg %17 yağ Daha önceki açtığım başlıkta belirtmiştim 105-106 kilodan 78'li kilolara ve 24 civarı olan yağ oranımı 17'ye kadar indirdim. Lakin şöyle bir sorunla karşılaştım bilinçsiz kilo verdiğim için skinny fat vücuduna dönüştürdüm vücudumu. Yağlarımı komple yakıp temiz mi büyüsem ki böyle de çok ince olurum yoksa yağı umursamayıp kütle mi koysam diye çok arada kalmıştım ki internette 1-2 yazı okudum. İşte 15 yağ oranı altında olmadan ve karın kaslarınızı görmeden bulk sürecine girerseniz vücut genel itibariyle yağ depolar verimli geçiremezsiniz, östrojen fazla olur ,hem kuruyup büyürseniz daha estetik olur falan tarzı yazılar okudum.
      Tam hâkim değilim bu konulara kusura bakmayın. Bu yazıların doğruluk payı nedir bilgilendirir misiniz. Daha sonrasında bir tane sporcu çıktı karşıma yayınlarında şunu diyordu skinny fatseniz zayıf ve yağlıysanız öncelikli olan yağı yakmaktır ve ondan sonra bulk yapılmalıdır, çünkü ne olursa olsun yağlısınız ve skinny fati yenmek çok kolay hiç zor değil diyordu sadece özel taktikleri var falan diyordu.
      Ben de bu kişiden koçluk almayı düşünüyordum ki almadan önce kendim bu skinny fati yenebilir miyim yani kendi kendime yağ yakacak beslenme listesini oluşturabilir miyim sorusunu sordum kendime, internette kaynaklar tarayıp kendime skinny fati yenebilecek kalori planlaması ve buna uygun bir beslenme listesi çıkarmaya çalıştım inceleyip yorumlar mısınız, yoksa yanlış yolda mı gidiyorum koçluk tarzı şeyler gerekli mi gereksiz mi? Önceki konumda vücut fotoğraflarım yer alıyor inceleyebilirsiniz
      Beslenme listem:
      Kahvaltı:
      75 gr yulaf : 42 gr k / 10 gr p / 5 gr y / 275 kalori 75 gr fıstık : 12 gr k / 19 gr p / 36 gr y / 425 kalori 2 adet yumurta : 12 gr p / 9 gr y / 143 kalori Ara öğün:
      100 gr leblebi : 38 gr k / 18 gr p / 2 gr y / 268 kalori Kalan öğün (ikiye böl):
      200 gr bulgur : 137 gr k / 17 gr p / 1 gr y / 651 kalori 300 gr göğüs : 70 gr p / 305 kalori TOPLAM:
      Karbonhidrat : 229 Protein : 146 Yağ : 53 Kalori : 2067 (İlave günde 1-2 ölçek whey eklenebilir) 
    • Yazan: Halil1
      Herkese merhaba,
      Arkadaşlar definasyon sürecinde beslenme hakkında yardıma ihtiyacım var.
      Aktif olarak 6 yıldır spor yapıyorum ilk ilaç deneyimim oldu 
      Yaş 26  Boy:170 kilo:83 yağ oranı: %12 10 haftadır only sustanon kullanıyorum:
      1-4 hafta 250 mg  4-10 hafta 500 mg 10 haftalık süreçte günlük 130g carb 41g yağ ve 246g hayvansal protein ve 20g civarında bitkisel protein alıyordum. 10 hafta sonunda 90’dan 82 kg kadar düştüm yağ oranım %18’den %12 düştü hacim ve kütle kaybetmedim toplamda 6-8 kg yağ kaybettim. 
      Çok düşük kalori aldığımdan dolayı enerji düşüklüğü isteksizlik oluşmaya başladığından kaloriyi 2500 civarına çıkardım ve carb cycling sürecine başladım. Carb cycling sürecimde
      1.gün yüksek karb; 
      40.22g yağ, 282 karb ve 246g hayvansal 30 gr bitkisel protein (pirinç, fıstık ezmesi ve pirinç unundan geliyor)
      2. Gün düşük karb;
      123g yağ, 87.68g karb ve 246g hayvansal prot
      20 ve bitkisel protein 
      3. Gün orta karb;
      80g yağ, 186g karb ve 246 gr hayvansal protein
      4. Gün düşük karb;
      123g yağ, 87.68g karb ve 246g hayvansal prot
      5. Gün zero karb;
      146g yağ, 30 gr karb( fıstık ezmesi çiğ badem çiğ fındıktan geliyor) ve 246 hayvansal protein 34 gr bitkisel protein 
      Döngü bu şekilde sürekli tekrarlanıyor.
      Ama bu süreçte 1 kg aldım 83 oldum sizce ne yapmam gerekiyor karın bölgemdeki yağı yakman için ?
    • Yazan: guardianangel91
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Ben bal liginde futbol oynuyorum sezon başı idmanları başladı şimdi çok yoğun koşular içeren bir idman periyodundan geçiyoruz ben aynı zamanda çalışıyorum eve geldiğimde saat 18.00 oluyor antrenman 21.00 de başlıyor ben akşam yemeğini 18.30-19.00 gibi yiyorum sorum şu en iyi ne yiyebilirim hem midem şiş olmasın idmanda hem de yeterli karbonhidratı ve proteini alabileyim bana gramajlı öğün tavsiye edebilirimsiniz boy 185 kilo 90 (normalde ben maç ve antrenman yemeğini en az 3 saat önce yerim ama bu sefer zaman aralığı kısa 2 saat )
    • Yazan: Vatan
      Selamünaleyküm dostlar. Spor yapcam ama antrenman program nerden bulabilirim. Hocaların ücretleri maddiyatli yüksek benim ekonomime göre. İlginiz için teşekkürler 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.