Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Halo0619

Kürüme trenbolone eklemeyi düşünüyorum - ne tür sorunlarla karşılaşma ihtimalim var?

Önerilen İletiler

ArifPNG    6
Halo0619, 22 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Cümleten selamlar iyi forumlar.

1 aydır Testo propionat ve Masteron Küründeyim kürüme bu hafta Haftada 2 kez Trenbolon ekleyeceğim. Ve bu 2 ay devam edecek.

Sorularım;

1. Bu streoid anlatıldığı gibi öcü mü?
  2. Yoksa bir mucize mi?
  3. Bunu kullanırken etkileri nasıl olacak beni neler bekliyor?

Değerli yanıtlarınız İçin çok teşekkür ederim. :)

Benim çevremde sadece tren e. Kullananlar oldu. Dick sorunu veya sivilce gibi sorunlar olmasa da hepsi psikolojik olarak sorun yasamislardi. Gerek aile ile kavga edip evden ayrilan gerek 3yillik sevgilisinden ayrilan. İcinde ukte kalacagina kullan ama cevrende kirabilecegin insan cok varsa baska zamana sakla bence.

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Halo0619    22
Darkdefender, 47 dakika önce yazdı:

10 hafta kadar zor dayandım trene çok güzel kurutup büyütüyor ama yorgunluk isteksizlik hali antrenman yapamıyordum aşırı pamptan cardio hiç yapamadım zaten hareket edesim gelmiyordu cinsel manada alet demir gibiydi istek hep vardı ve aşırı sinir normalde ses çıkarmıycağım şeyler yüzünden kavga etmişliğim var eş dost hepsine kaynıyorsun tekrar kullanmak istiyorum ama çevreme verdiğim zarar yüzünden başlamam ve trenle gelen kas trensiz gidiyor treni kes 1ay sonra ne o güç nede dirilik kalır

Hocam haftalık kaç ml aldınız

Shinso, 3 saat önce yazdı:

Hangi tren versiyonunu kullanacaksın bilmiyorum hocam ama makul dozlarda kullanmani öneririm çok ilaç çok gelişim değil aslında az ilaç çok temiz yemek ağır idman olay bu aslında psikolojik olarakda gördüğüm kadar pek iyi değilsiniz 150/200mg ile başlamanızı öneririm ama şiddetli bir önerim de baslamamaniz çünkü ilaç sizin psikolojinizi kötü etkiliyor tabii ki prolaktini safe düzeyde tutarsanız daha iyi olur  burak hocamızın konusunda testoyu düşürup kullanmanız daha iyi olur östrojen söylemedim zaten masteron var   kurunuz de yine de sizin deneyip görmeniz en doğru karar olur 

Hocam en minumumunu kulanacagım. En az yan etkiyi almak için

Diver, Bir saat önce yazdı:

Kan tahlili vermeden küre girme. Kan tahlili vermeden ezbere ilaç kullanma. Antidepresan kullanıyorsan küre girmeni önermem bırak treni. Burda hemen hemen herkes sana özellikle tren kullanma diyor sen inatla kaşınıyorsun 😄 Çok zorlar seni sen farkında olmasan bile çevreni çok üzersin en ufak olayda jet yakıtı gibi parlarsın iş işten geçer. İlla kullanacaksan 200 mg geçme yukarda shinsonun dediği gibi çok ilaç çok geliştirir anlamına gelmez daha çok yan etki yaşatır. 

Hocam antidepresan kullanmıyorum. Sadece Prolaktini arttırdıgını okumuştum bir yerde. Günlük hayatımızda kürden bağımsız olarak prolaktin yükseldiğinde Dostenix kullanabilirmiyim diye sordum. 
masteron propionat kürüne gireli 1 ay oldu malesef kan tahlili yaptırmadan direkt olarak girdim. Treni minimum dozlarda eklediğimiz zaman yine bu anlattıgınız büyük yan etkileri görürmüyüm bunu öerak ediyorum. Eğer bana derseniz. Az veya çok dozaj fark etmez. Anksiyete ve paranoya yaşarsınız hiçbir şekilde kullanmayacam. Ama min dozajlarda bu problemler olmazsa deneyeceğim sevgiler saygılar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
Halo0619, 4 dakika önce yazdı:

Hocam antidepresan kullanmıyorum. Sadece Prolaktini arttırdıgını okumuştum bir yerde. Günlük hayatımızda kürden bağımsız olarak prolaktin yükseldiğinde Dostenix kullanabilirmiyim diye sordum. 
masteron propionat kürüne gireli 1 ay oldu malesef kan tahlili yaptırmadan direkt olarak girdim. Treni minimum dozlarda eklediğimiz zaman yine bu anlattıgınız büyük yan etkileri görürmüyüm bunu öerak ediyorum. Eğer bana derseniz. Az veya çok dozaj fark etmez. Anksiyete ve paranoya yaşarsınız hiçbir şekilde kullanmayacam. Ama min dozajlarda bu problemler olmazsa deneyeceğim sevgiler saygılar

Ezbere prolaktin kullanmıyoruz dostum. Ereksiyonda yada ruhsal olarak sıkıntılar çekmeye başladığında kan tahlili verip dostinex kullan diyebiliriz. Düşük prolaktin ereksiyon sorunu yaşatır. Burda kimse kesin olarak psikolojik sorun yaşarsın yaşayamazsın diyemez. Anksiyete ve paranoya yatkın bir bünyen varsa düşük dozda olsa yaşatma ihtimali yüksek diyebilirim. Sorunsuzda geçebilir yaşayıp göreceksin. Normalde hiçbir sorunu olmayan melek gibi insanı çekilmez birisi haline getirebiliyor. Propionat masteron küründeymişsin treni acetat kullan sorun yaşarsan bıraktığında daha hızlı kandan çıkar. 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
Diver, 44 dakika önce yazdı:

Ezbere prolaktin kullanmıyoruz dostum. Ereksiyonda yada ruhsal olarak sıkıntılar çekmeye başladığında kan tahlili verip dostinex kullan diyebiliriz. Düşük prolaktin ereksiyon sorunu yaşatır. Burda kimse kesin olarak psikolojik sorun yaşarsın yaşayamazsın diyemez. Anksiyete ve paranoya yatkın bir bünyen varsa düşük dozda olsa yaşatma ihtimali yüksek diyebilirim. Sorunsuzda geçebilir yaşayıp göreceksin. Normalde hiçbir sorunu olmayan melek gibi insanı çekilmez birisi haline getirebiliyor. Propionat masteron küründeymişsin treni acetat kullan sorun yaşarsan bıraktığında daha hızlı kandan çıkar. 

Teşekkür ediyorum

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    96
metropol, 5 saat önce yazdı:

6ay tren kullandım kesmeden güzeldi iyidi ama beni aptala çevirdi boş boş bakıyorum herşeye sonra bıraktım only testo yapıyorum bi süredir gençleştim resmen:D

Trenden only testoya geçtiğinde cinsellikte problem yaşadın mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
Diver, 3.03.2024 - 21:12 yazdı:

Hocam dün itibari ile. Acetat fprmunun 3 enjeksiyonunu yaptım. Ruhsal olarak hiçbir yanetki yaşamadım. Güçte artış bariz. Vücut değişimi bariz. Gece uykusuzluk var uyuyamıyorum. Libidoda artış var ama sertleşmede problem var biraz. Şuanlık durumum böyle. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
Halo0619, 45 dakika önce yazdı:

Hocam dün itibari ile. Acetat fprmunun 3 enjeksiyonunu yaptım. Ruhsal olarak hiçbir yanetki yaşamadım. Güçte artış bariz. Vücut değişimi bariz. Gece uykusuzluk var uyuyamıyorum. Libidoda artış var ama sertleşmede problem var biraz. Şuanlık durumum böyle. 

Aldığın ilaçların markasını dozunu söyler misin? Bu kadar kısa sürede sertleşme sorunu olması psikolojik olabilir. Devam ederse kan tahlili verirsin.

Koruyucu, vitamin vs kullanıyor musun?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
Diver, 6 dakika önce yazdı:

Aldığın ilaçların markasını dozunu söyler misin? Bu kadar kısa sürede sertleşme sorunu olması psikolojik olabilir. Devam ederse kan tahlili verirsin.

Koruyucu, vitamin vs kullanıyor musun?

Hocam Markalar Avva. Testo pro. Haftalık 500 mg. Masteron Haftalık 300 Mg. Tren Acetat. Haftalık 200 mg. Zinc, Magnesyum, kalsium, C Vitamini D vitamini. Omega 3 B6 Gaba L citrülin L arjiin L thain takviyelerini kullanıyorum hocam. Ve çok yoğun kardiyo egzersizleri yapıyorum günlük 2 saat. Ağırlığa pek girmiyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
Halo0619, 1 dakika önce yazdı:

Hocam Markalar Avva. Testo pro. Haftalık 500 mg. Masteron Haftalık 300 Mg. Tren Acetat. Haftalık 200 mg. Zinc, Magnesyum, kalsium, C Vitamini D vitamini. Omega 3 B6 Gaba L citrülin L arjiin L thain takviyelerini kullanıyorum hocam. Ve çok yoğun kardiyo egzersizleri yapıyorum günlük 2 saat. Ağırlığa pek girmiyorum. 

Liv52 ve nac600 de eklersen iyi olur bol bol su iç. Propionat yüksek tavsiyem haftalık 200 mg al tahminim östrojenin yüksek. Hepsini haftalık 200 mg kullan bende aynı kürden yeni çıktım. Sadece uzun ester kullandım. Yukarılarda atılan Burak hocanın  tren kürü konusunda da yazıyor. Testoyu trenle eşit yada düşük kullanırsan yan etki yaşama ihtimalin baya düşüyor. @rastlantisal hocamda bu şekilde kürde onun kür günlüğünü okursan fikir sahibi olursun.

Amacın yağ oranını düşürmek sanırım. Ağırlığa girmiyorsan ketojenik beslenme yapmanı öneririm çok faydasını görürsün. Zeytinyağı ve tereyağ dışında yağları yemeklerde kullanma. Ceviz badem fındık avakado kararında tüketebilirsin.

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
Diver, 31 dakika önce yazdı:

Liv52 ve nac600 de eklersen iyi olur bol bol su iç. Propionat yüksek tavsiyem haftalık 200 mg al tahminim östrojenin yüksek. Hepsini haftalık 200 mg kullan bende aynı kürden yeni çıktım. Sadece uzun ester kullandım. Yukarılarda atılan Burak hocanın  tren kürü konusunda da yazıyor. Testoyu trenle eşit yada düşük kullanırsan yan etki yaşama ihtimalin baya düşüyor. @rastlantisal hocamda bu şekilde kürde onun kür günlüğünü okursan fikir sahibi olursun.

Amacın yağ oranını düşürmek sanırım. Ağırlığa girmiyorsan ketojenik beslenme yapmanı öneririm çok faydasını görürsün. Zeytinyağı ve tereyağ dışında yağları yemeklerde kullanma. Ceviz badem fındık avakado kararında tüketebilirsin.

Hocam senle konuşmamız iyi oldu. Bende Testo propionatı arttırmayı düşünüyordum. Ben Östrojene dönüşeceğini akıl edemedim. Şimdi Propionatı düşürünce normala dönermi kür içinde yoksa armidex almalımıyım hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
Halo0619, 9 dakika önce yazdı:

Hocam senle konuşmamız iyi oldu. Bende Testo propionatı arttırmayı düşünüyordum. Ben Östrojene dönüşeceğini akıl edemedim. Şimdi Propionatı düşürünce normala dönermi kür içinde yoksa armidex almalımıyım hocam

Döner büyük ihtimalle masteronda trende düşürür östrojeni arimidex alma. Bir sorun hissedersen yazarsın. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
Diver, 1 dakika önce yazdı:

Döner büyük ihtimalle masteronda trende düşürür östrojeni arimidex alma. Bir sorun hissedersen yazarsın. 

Tamam hocam bir gün arayla testo vuruyordum. Dün 200 mg vurmuştum yarınki ve cuma günüki Testoyu iptal ediyorum o zaman haftalık 200 mg devam edecem. Bilgiler için teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    361
Halo0619, Şimdi yazdı:

Tamam hocam bir gün arayla testo vuruyordum. Dün 200 mg vurmuştum yarınki ve cuma günüki Testoyu iptal ediyorum o zaman haftalık 200 mg devam edecem. Bilgiler için teşekkür ederim

Rica ederim. Çarşamba ve cuma 50-50 yada 100-100 vur haftaya düzeltirsin arayı uzatmamak lazım kısa ester çünkü.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
Diver, 2 saat önce yazdı:

Rica ederim. Çarşamba ve cuma 50-50 yada 100-100 vur haftaya düzeltirsin arayı uzatmamak lazım kısa ester çünkü.

Teşekkürler hocam

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    293
Halo0619, 02.03.2024 - 22:49 yazdı:

Hocam yanıtınız için teşekkür ederim.

• Hem çok sinirliyim.
  • Hem de genetik anksiyete var.
  • 4 yıl tedavi gördüm antidepresan felan.
  • Şuan kullanmıyorum zaten.

Ama yılın 2 3 ayı anksiyete atakları geliyor hala. Bakalım nasıl olacak 🤣 Burak hocanın konusunu şimdi okuyorum. 

Dostum ben kedi gibi adamımdır ama tren kullandığım zaman ki şuan tren enant küründeyim her türlü nesneyle kavga edebiliyorum rüzgar,tornavida buzdolabının kapağı vs aman dikkat et bir de sağlam bir trene denk gelirsen doğu ekspresi gibi olursun :D

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
SERKO, 45 dakika önce yazdı:

Dostum ben kedi gibi adamımdır ama tren kullandığım zaman ki şuan tren enant küründeyim her türlü nesneyle kavga edebiliyorum rüzgar,tornavida buzdolabının kapağı vs aman dikkat et bir de sağlam bir trene denk gelirsen doğu ekspresi gibi olursun :D

Dostum teşekkürler bende çok araştırdım. Kısa esterle uzun ester arasındaki yan etkiler çok farklıymış. Uzun esterde yan etkiler daha belliymiş 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    293
Halo0619, 12 dakika önce yazdı:

Dostum teşekkürler bende çok araştırdım. Kısa esterle uzun ester arasındaki yan etkiler çok farklıymış. Uzun esterde yan etkiler daha belliymiş 

Kimisinde de sıfır yan etki olabiliyor ama bende hep olur yan etki hayattan soğutmuyor ama sorgulatıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
SERKO, Bir saat önce yazdı:

Kimisinde de sıfır yan etki olabiliyor ama bende hep olur yan etki hayattan soğutmuyor ama sorgulatıyor

Bende sorgulama yok. Özgüvenim arttı diyebilirim. Biraz yorgun hissediyorum sadece. Vücudum değişiyor bariz şekilde yağ azalıyor. Tartıda kilom hala aynı kürden öncekiyle. Ufaktan sertleşme problemi başladı sertlik yüzde 70lerde. Bugün küre 50 mg proviron ekledim. Umarım oda ortadan kalkar

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gainzzz    0
Halo0619, 17 dakika önce yazdı:

Bende sorgulama yok. Özgüvenim arttı diyebilirim. Biraz yorgun hissediyorum sadece. Vücudum değişiyor bariz şekilde yağ azalıyor. Tartıda kilom hala aynı kürden öncekiyle. Ufaktan sertleşme problemi başladı sertlik yüzde 70lerde. Bugün küre 50 mg proviron ekledim. Umarım oda ortadan kalkar

hocam izlemedeyim, değişiklikleri oldukça lütfen yaz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
Gainzzz, Şimdi yazdı:

hocam izlemedeyim, değişiklikleri oldukça lütfen yaz

Dün 3. Enjeksiyonu yaptım şuanlık bukdar toplam 8 hafta devam edeceğim. Yaşadığım olumlu olumsuz herşeyi paylaşacağım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    293
Halo0619, 17 saat önce yazdı:

ben de trende sertleşme sorunu hiç olmadı aksine tüm gece hazır asker :) yorgunluk ve agresiflik çok oluyor,provironla 10 güne atlatırsın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
SERKO, 10 dakika önce yazdı:

ben de trende sertleşme sorunu hiç olmadı aksine tüm gece hazır asker :) yorgunluk ve agresiflik çok oluyor,provironla 10 güne atlatırsın

Trenden değil. Problem Testestoronun 1 aydan sonra östrojeni çok arttırması. Benim kullandıgım testo mgsi yüksek ondan dolayı

SERKO, 10 dakika önce yazdı:

Günlük 50 Mg Proviron. 4 günde bir Arimidex kullanacagım. Sonuçları eklerim

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    293
Halo0619, 3 saat önce yazdı:

Trenden değil. Problem Testestoronun 1 aydan sonra östrojeni çok arttırması. Benim kullandıgım testo mgsi yüksek ondan dolayı

Günlük 50 Mg Proviron. 4 günde bir Arimidex kullanacagım. Sonuçları eklerim

kaç mg testo alıyorsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Halo0619    22
SERKO, 22 dakika önce yazdı:

kaç mg testo alıyorsun

500 mg testo haftalık 300 mg 200 tren 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    293
Halo0619, Bir saat önce yazdı:

500 mg testo haftalık 300 mg 200 tren 

500 mg testo ideal bende 200 trenle başladım bu hafta 300 yaptım 400 e kadar yolu var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: canayyldx
      Merhaba arkadaşlar,
      Haftalık 300-400 test prop ve haftalık 300 masteron kürümdeyim fakat yapımdan dolayı hep bir tık sulu ve bir tık yağlı endomorf yapım var. Kürümde masteron olduğundan anti aromataz veya baskılayıcı kullanmıyorum fakat göbeğimdeki cıvık su, ödem bir türlü kurumuyor, aklımda anti östrojen olarak arimidex kullanmak var 5 güne bir veya proviron.
      Hocalarıma soruyorum buradan kullanmalı mıyım? Yoksa zaten masteron zamanla bu işi yapar mı acele etmemem mi gerekir? Doğal anti östrojen olarak günlük 70mg çinko alıyorum.

• Yazan: Loxerr
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Toplamda 10 hafta aşağıdaki gibi ilerleyeceğim.
      4 hafta
      400 my test cypionat 200 mg tren enant 2 hafta
      400 mg testo cypionat 300 mg tren enant 4 hafta 
      400 mg testo cypionat 125 mg testo enant 400 mg tren enant Daha sonra 200mg cyp ile 10 hafta düz bir çizgide ilerleyip dinlenme modun da olacağım.
      Dinlendikten sonra 10 hafta böyle gidip bitireceğim.
      300 mg testo prop 300 mg tren acetat 300 mg masteron 300 mg Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
      yaş 24 boy 1.80 kg 89 - 90        
    • Yazan: Vezuchiy
      Arkadaşlar testo prop masteron prop ve tablet winstrol küründeyim 10 gün sonra ilaçlarım biticek bir kaç yere sordum ve ilacı bıraktıktan 2 gün sonra pct yapmamı tavsiye ettiler kısa esterden kaç gün sonra pct yapılır? @rastlantisal @metinav
    • Yazan: 2013te_takılı_kaldım
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Kan testim böyle yaklaşık 8 aydır kürdeyim hiç ara vermedim.
      İlk başta :
      TESTOSTERON 500MG BOLDENON 500 MG Bu testi vermeden önce de :
      TESTOSTERON 250MG TRENBOLONE 250MG Yapıyordum sizce aldığım ilaçlar boş mu?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.