Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

fiorentina

Seks hakkında

Önerilen İletiler

fiorentina    8

Eğer bu sorum bir sorun olacaksa kaldırabilirim. Sadece meraktan ve birazda bilgisizlikten. 

Merhaba arkadaşlar naturalim hayatımda hiçbir şekilde ilaç kullanmadım ve merak ettiğim şey şu ben neredeyse 2 günde 1 seks yapan bir adamım bu natural halde bile AŞİRİ AŞİRİ AŞİRİ AŞİRİ DERECEDE YÜKSEK LİBİDO VE AZGINIM artık ilaç kullanmayı düşünüyorum insanlar ilaçta daha azgın oluyo diye biliyorum herhangi bir sıkıntı cıkarır mı davranıslarım acısından falan ya da ilaç sonu cinsellikte sorun olmaz inşallah benim için tek önemli konusu bu ilaç yan etkilerinde 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SPECTRE    753
fiorentina, 6 dakika önce yazdı:

Eğer bu sorum bir sorun olacaksa kaldırabilirim. Sadece meraktan ve birazda bilgisizlikten. 

Merhaba arkadaşlar naturalim hayatımda hiçbir şekilde ilaç kullanmadım ve merak ettiğim şey şu ben neredeyse 2 günde 1 seks yapan bir adamım bu natural halde bile AŞİRİ AŞİRİ AŞİRİ AŞİRİ DERECEDE YÜKSEK LİBİDO VE AZGINIM artık ilaç kullanmayı düşünüyorum insanlar ilaçta daha azgın oluyo diye biliyorum herhangi bir sıkıntı cıkarır mı davranıslarım acısından falan ya da ilaç sonu cinsellikte sorun olmaz inşallah benim için tek önemli konusu bu ilaç yan etkilerinde 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    287

İsteğin dahada  yükselecek. Hatta ilk kürde otobüsteki hafif sarsıntı bile ereksiyon yaptıracak. Kısa süren kürlerde pct daha güzel geçecek büyük ihtimal. Nerden biliyorsun diye sorma 😂

tarihinde Mhmt38 tarafından düzenlendi
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlaç kullandığında libido yükselir, çok daha sert ereksiyon olursun gibi genel kalıp cümleler bana göre ezberden ibaret. İlaç kullandığında testosteron seviyen yükselir fakat bunu doğru şekilde yönetmezsen olay sadece istek olarak kalır, cinsel ilişki esnasında penisin içeri bile kaçar. Yükselecek tek hormon testosteron değil çünkü. Her çeşit hormon arasında bir denge var. Ayrıca artık doğal değil de yapay olacağı için, dalgalanmalar yüzünden bazen sıfır ereksiyon bazen ise demir gibi olabilirsin. İlaç kullanınca sabah akşam ereksiyon olacağım istekli olacağım beklentilerine girersen 3 ay sonra psikiyatri randevusu alırsın. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GHOST    442
fiorentina, 13 saat önce yazdı:

Normal oranının çok üstüne çıkacağın için aşırı güç patlaması, anormal libido bunları yaşarsın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.396
anak1nskyw4lk3r, 2 saat önce yazdı:

İlaç kullandığında libido yükselir, çok daha sert ereksiyon olursun gibi genel kalıp cümleler bana göre ezberden ibaret. İlaç kullandığında testosteron seviyen yükselir fakat bunu doğru şekilde yönetmezsen olay sadece istek olarak kalır, cinsel ilişki esnasında penisin içeri bile kaçar. Yükselecek tek hormon testosteron değil çünkü. Her çeşit hormon arasında bir denge var. Ayrıca artık doğal değil de yapay olacağı için, dalgalanmalar yüzünden bazen sıfır ereksiyon bazen ise demir gibi olabilirsin. İlaç kullanınca sabah akşam ereksiyon olacağım istekli olacağım beklentilerine girersen 3 ay sonra psikiyatri randevusu alırsın. 

Çok yerinde ve dosdoğru bir yorum. Teşekkür ederim.

Başta yükselen testosteron yüzünden artar evet ama sonra vücut bunu dengelemek için yaptığı hamlelerle ereksiyona zeval gelir. E2 dönüşümünde cinsel istek gitmez. O da cinsiyet belirleme hormonu ve o da ilave cinsel istek yapabilir. Ama ereksiyon sorunları ve erken boşalmayı da beraberinde getirir. Kür seni süperman yapmaz. Herhangi bir profesyonel düşünce içinde olmayan gençleri kesinlikle uzak durması konusunda uyarırım. Sonra şu halini mumla ararsın demedi deme. Kürden sonraki süreçte artık kendi ürettiğim, onu algılayan receptörleri dolduramayacağı için güçlü uyarılma hariç kolaydan erekte bile olamayabilirsin. Tüm bunlara değer mi iyi düşün.

• Beğen 5
  • Jest 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fiorentina    8

Yazdıklarınız için teşekkür ederim peki only rimabolan seks hayatımı etkiler mi derdim yarişmaci olmak değil ama ufaktanda ilaca girmek istiyorum kendimi görmek istiyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal, Bir saat önce yazdı:

Çok yerinde ve dosdoğru bir yorum. Teşekkür ederim.

Başta yükselen testosteron yüzünden artar evet ama sonra vücut bunu dengelemek için yaptığı hamlelerle ereksiyona zeval gelir. E2 dönüşümünde cinsel istek gitmez. O da cinsiyet belirleme hormonu ve o da ilave cinsel istek yapabilir. Ama ereksiyon sorunları ve erken boşalmayı da beraberinde getirir. Kür seni süperman yapmaz. Herhangi bir profesyonel düşünce içinde olmayan gençleri kesinlikle uzak durması konusunda uyarırım. Sonra şu halini mumla ararsın demedi deme. Kürden sonraki süreçte artık kendi ürettiğim, onu algılayan receptörleri dolduramayacağı için güçlü uyarılma hariç kolaydan erekte bile olamayabilirsin. Tüm bunlara değer mi iyi düşün.

Ben teşekkür ederim üstad. Yaşayarak öğrendim maalesef. Kür öncesi performansım 100 ise kür içinde ve sonrası artık 80 bile göremiyorum. Testosteron yüksek fakat hiçbir zaman eskisi gibi olmuyor. Bununla yaşamayı öğrendim. Küre girecek arkadaşlara tek önerim, testosteron aldığınız zaman vücudunuzda artan tek şey testosteron olmuyor.

Vücudumda normal bir erkekten 10 kat fazla hormon taşırken penisimin ilişki esnasında içeri kaçtığını gördükten sonra hiçbir şeyin sağlık ve doğal halinizle yarışamayacağını anladım ve fişi çektim. Hormonlar oyuncak değildir, libido artsın diye kullanılacak bir şey hiç değildir. Yarışmayacaksanız uzak durunuz...

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delapuente    30

Ezbere yorumlar hevesini kıracaktır. İki günde bir seks yapmak yüksek libido göstergesi zaten değildir. Yaşın da çok küçük. İlaç kullanmamalısın. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omarrosx    0
anak1nskyw4lk3r, 1 saat önce yazdı:

Ben teşekkür ederim üstad. Yaşayarak öğrendim maalesef. Kür öncesi performansım 100 ise kür içinde ve sonrası artık 80 bile göremiyorum. Testosteron yüksek fakat hiçbir zaman eskisi gibi olmuyor. Bununla yaşamayı öğrendim. Küre girecek arkadaşlara tek önerim, testosteron aldığınız zaman vücudunuzda artan tek şey testosteron olmuyor.

Vücudumda normal bir erkekten 10 kat fazla hormon taşırken penisimin ilişki esnasında içeri kaçtığını gördükten sonra hiçbir şeyin sağlık ve doğal halinizle yarışamayacağını anladım ve fişi çektim. Hormonlar oyuncak değildir, libido artsın diye kullanılacak bir şey hiç değildir. Yarışmayacaksanız uzak durunuz...

Hocam bu dedikleriniz tüm steroidler için geçerli mi?

Mesela only testo gitmekle testo-deca gibi kürler yapmak arasında kür sonu bu yan etkiler aynı olur mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.239

Seks arzun artar ama o enerji ve arzuyu yatakta değil salonda atarsan gelişim kaydedersin.

• Beğen 1
  • Alkış 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fiorentina    8
Delapuente, 5 saat önce yazdı:

Ezbere yorumlar hevesini kıracaktır. İki günde bir seks yapmak yüksek libido göstergesi zaten değildir. Yaşın da çok küçük. İlaç kullanmamalısın. 

Libidom yüksek olmasa iki günde bir seks yapmazdım ya herhal azgınlıgım hep aynı günlerce hergün seks yaptıgımda oldu ama iki güne bir yapıyorum şuan ezbere yorumlardan kastınız nedir? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.383
fiorentina, 32 dakika önce yazdı:

Libidom yüksek olmasa iki günde bir seks yapmazdım ya herhal azgınlıgım hep aynı günlerce hergün seks yaptıgımda oldu ama iki güne bir yapıyorum şuan ezbere yorumlardan kastınız nedir? 

Bu azgınlığından memnunsan küre girme doyasıya yaşa çünkü küre girdiğinde düştüğün yer başladığın yer olmayacak.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bumin    72
fiorentina, 51 dakika önce yazdı:

Değerli kardeşim 17/25 yaş aralığında değil iki günde bir iki saatde bir isteğim olurdu, bu çok azgınlık olağan üstü libido falan değil yaşımın gerektirdiği durumlardı senin durumun da gayet normal bir durum. Ama asıl önemli olan bu yaşlarda vücuduna ilaç sokuyor olman, iyi yönetemediğinde sonrasında sorun yaşayabilme ihtimalin ben 30 lardan sonra ilaç kullanma kararı aldım çoluk çocuğa da karışmıştık kafam rahattı :D o yüzden iyi düşünüp karar ver, ben olsam hormonların zirvede olduğu o dönemde supplementlerden destek alarak iyi beslenerek sıkı antrenmanlarla gelebilecek en iyi noktaya gelip altyapımı oluşturur sonra bakardım ilaç işlerine daha önünde çook zaman var 😇

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omarrosx, 6 saat önce yazdı:

Mesela only testo gitmekle testo-deca gibi kürler yapmak arasında kür sonu bu yan etkiler aynı olur mu?

Deca ve Tren kullanırsan bir daha eski performansını yakalayamama şansın var. Only testo gidip hormon dengeni kontrol altında tutarsan en az zararla çıkabilirsin. Tabi bu sefer e küre girdik tam girelim bari mantığı gelince işler karışıyor. İkilemdeysen vazgeçmeni öneriyorum. Doğal halinle sahip olduğun libido ve ereksiyonun tadını çıkar, kür sonrası bu ereksiyonu şansına bırakma çünkü hiçbir görüntü sağlıktan önemli olmuyor işin sonunda... 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Omarrosx    0
anak1nskyw4lk3r, 1 saat önce yazdı:

Deca ve Tren kullanırsan bir daha eski performansını yakalayamama şansın var. Only testo gidip hormon dengeni kontrol altında tutarsan en az zararla çıkabilirsin. Tabi bu sefer e küre girdik tam girelim bari mantığı gelince işler karışıyor. İkilemdeysen vazgeçmeni öneriyorum. Doğal halinle sahip olduğun libido ve ereksiyonun tadını çıkar, kür sonrası bu ereksiyonu şansına bırakma çünkü hiçbir görüntü sağlıktan önemli olmuyor işin sonunda... 

İkilemde değilim only testo kullanmayı düşünüyorum. Hani tüm steroid türevleri için aynı mı ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra yoksa belli bazı ağır ilaçları kullandıktan sonra mı böyle oluyor diye merak ettim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Herkül    29
Omarrosx, 2 dakika önce yazdı:

İkilemde değilim only testo kullanmayı düşünüyorum. Hani tüm steroid türevleri için aynı mı ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra yoksa belli bazı ağır ilaçları kullandıktan sonra mı böyle oluyor diye merak ettim.

Her steroid ilacı deca dick yapabilir seni ilaca bağlı sertleşme ve libido sorunu yaşayabilirsin.Düzelsen bile eski etkiyi bulamıyorsun bende bu işin cezasını çekenlerdenim 3 yıl oldu ilacı bırakalı ama eski libido/ereksiyon yok kullandığım ilaçda Testo enant ve boldenondu en iyisi doğal yapmak benden sana tavsiye. 

• Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.396
anak1nskyw4lk3r, 15 saat önce yazdı:

Libidona zeval vermeyecek doz TRT dozdur. Onun adına da kür denemez sana pek bir faydası olmaz zaten. 

Omarrosx, 14 saat önce yazdı:

Aldığın anabolikler yan etkiyi ve etkiyi artırır. Her anaboliğin kendine göre yan etkisi var. Mesela deca demişsin. Deca dick denilen bir illet var. Hatta bazılarında erekte halinde %30 kayıp oluyor boyunda.

Tüm bunların dışında kalıcı kısırlık da söz konusu. Bir doz testosteron enjeksiyonu yapıp 2 yıl doğru dürüst erekte olamamış insanlar var. Senin bu gruptan olmayacağının garantisi var mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    156
fiorentina, 24.09.2023 - 00:09 yazdı:

Erken yaşta anabolik kullanıp bu işin neredeyse bütün sıkıntılarını çekmiş biri olarak konuşuyorum;

KESİNLİKLE KULLANMA ! ÖZELLİKLE KONU LİBİDOYSA...

Dünyanın en iyi pct sini de yapsan,genetiğin dünyanın en iyi genetiği de olsa kürden sonra kür öncesi bu belirttiğin şekilde libidon OLMAYACAK.Bu konuyu bizzat yaşayıp benimle hemen hemen aynı yaşlarda ilaca giren bütün arkdaşlarımda gördüm.Bu sebeple çoğumuz trt devam etmek zorunda kaldık.Hormon seviyen normal sınırlar dahilinde olsa bile,ereksiyon sorunu yaşamasan bile libidon kesinlikle eskisi gibi olmuyor ve bu konu çok rahatsız edebilecek duruma gelebiliyor.Bu konuyu 2021 yılında çok meşhur bir yabancı bodybuilding forumunda da tartışmıştık.Oradakilerde bire bir aynı durumlardan bahsetmişlerdi.

Libido burada tartışılan konulardan (sağlık,kas,beslenme vs) çok farklı bir konu olup bir çok parametreyi beraberinde getirmektedir.Bu paramerelerin hepsini düzgün yapılsa dahi erken yaşta ilaca giren birilerinde libido kesinlikle ve kesinlikle ilaca girmeden önceki gibi olmayacaktır.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.396
pusalik, 2 saat önce yazdı:

Erken yaşta anabolik kullanıp bu işin neredeyse bütün sıkıntılarını çekmiş biri olarak konuşuyorum;

KESİNLİKLE KULLANMA ! ÖZELLİKLE KONU LİBİDOYSA...

Dünyanın en iyi pct sini de yapsan,genetiğin dünyanın en iyi genetiği de olsa kürden sonra kür öncesi bu belirttiğin şekilde libidon OLMAYACAK.Bu konuyu bizzat yaşayıp benimle hemen hemen aynı yaşlarda ilaca giren bütün arkdaşlarımda gördüm.Bu sebeple çoğumuz trt devam etmek zorunda kaldık.Hormon seviyen normal sınırlar dahilinde olsa bile,ereksiyon sorunu yaşamasan bile libidon kesinlikle eskisi gibi olmuyor ve bu konu çok rahatsız edebilecek duruma gelebiliyor.Bu konuyu 2021 yılında çok meşhur bir yabancı bodybuilding forumunda da tartışmıştık.Oradakilerde bire bir aynı durumlardan bahsetmişlerdi.

Libido burada tartışılan konulardan (sağlık,kas,beslenme vs) çok farklı bir konu olup bir çok parametreyi beraberinde getirmektedir.Bu paramerelerin hepsini düzgün yapılsa dahi erken yaşta ilaca giren birilerinde libido kesinlikle ve kesinlikle ilaca girmeden önceki gibi olmayacaktır.

Böyle konularda sporcular genelde yalan söylerler. Ama bizim forumun sporcuları her şeyi tüm çıplaklığı ile ve dosdoğru şekilde anlatıyor. 

1. ağızdan tecrübe sahibi kardeşimden de duydun.

Yarın belki hayatında spor olmayacak. Belki orjin kayacak ve bambaşka mecralarda ilerleyeceksin. Ama sex sana hep lazım ;)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delapuente    30
fiorentina, 15 saat önce yazdı:

Forumda vakit geçirdikçe kimin aklıselim kimin goygoycu olduğunu fark edersin. Yazılarını referans alacağın profiller de kafanda netleşir. 

Geçiş dönemlerinde, bitiş dönemlerinde ve ilaç kullanıyorken hissedilenler çok ciddi değişiyor. Çoğu erkek, bu değişikliklere hazır olmadan ilaç kullanıp hüsrana uğruyor. 29 yaşında ilaca başladım. 35 yaşındayım. Defalarca kez kür tamamlayıp pct yaptım. Acemiliklerim de oldu. Nihayetinde sperm testi verdğimde değerlerim hala çok iyi çıkıyor ama çıkmayabilirdi de. 

Gülü seven dikenine katlanır. Risk, risktir. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

14-24 yaşları arasında değil 2 günde bir seks yapmak, Ferhat gibi dağları delmen lazım.

Sen hiç cuma akşamından pazartesi sabahına hadi bakalım kaç yapabileceğiz diye gaza gelip partnerinle eve kapanıp 19 kez cinsel ilişkiye girdin mi ? Yüksek libido böyle ve benzer şeyler aslında.

Tüm forum yazmış gerekeni, mesleğin bu olacaksa ve her şeyi göze alıyorsan istediğin küre gir. Yok olmayacaksa yazılanları dikkate al.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    230
Rdm, 3 saat önce yazdı:

14-24 yaşları arasında değil 2 günde bir seks yapmak, Ferhat gibi dağları delmen lazım.

Sen hiç cuma akşamından pazartesi sabahına hadi bakalım kaç yapabileceğiz diye gaza gelip partnerinle eve kapanıp 19 kez cinsel ilişkiye girdin mi ? Yüksek libido böyle ve benzer şeyler aslında.

Tüm forum yazmış gerekeni, mesleğin bu olacaksa ve her şeyi göze alıyorsan istediğin küre gir. Yok olmayacaksa yazılanları dikkate al.

19 ne hocam 9 olmasın o kangrenden acili boylarız

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fiorentina    8
Rdm, 10 saat önce yazdı:

Sadece durumu belirtmek istedim ne yaptığımı o seksin içinde kaç kez olduğunu böyle özel şeylere girmek istemedim demek istediğim şey şu imkanım var ve yaşıyorum 2 günde bir yaptıgım için 2 gün hiç azgın olmuyorum demeye çalışmıyorum bu yanlış anlaşıldı yorum için teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    230
fiorentina, 24 dakika önce yazdı:

Sadece durumu belirtmek istedim ne yaptığımı o seksin içinde kaç kez olduğunu böyle özel şeylere girmek istemedim demek istediğim şey şu imkanım var ve yaşıyorum 2 günde bir yaptıgım için 2 gün hiç azgın olmuyorum demeye çalışmıyorum bu yanlış anlaşıldı yorum için teşekkür ederim

Doğal Testesteron seviyen düşüktür bu yüzden aklına gelmiyordur şu kürdeyim her gün ilişkiye girme isteğim geliyor uykudan uyanır uyanmaz bu durum oluyor. Kür yapmadığım zaman durum değişiyor haftada max 3 kez aklıma gelirdi 

Eğer kür yaparsan eline doluluğu iyi olan ilaç gelirse senin de libido tavan olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.