Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Rdm

6 günlük split antrenman hakkında

Önerilen İletiler

Rdm    2.532

Merhabalar, aşağıdaki split çalışma sistemini kürde olduğum için (Boldenon, Testo)

pazartesi - çarşamba, cuma Salonda , salı,perşembe, pazar evde, olarak haftada 6 gün yapıyorum.

Salonda sırt çalışırken ön kollarda çalıştığı için, sırt hareketleri bitince (ağır kilolarla giriyorum) Ön kolları çalıştırmak için pek gücüm kalmıyor. Zaten ön kol kaslarım iyice pump olmuş oluyor.

Bu ve bunun gibi bazı problemler yaşıyorum ama hepsini tek tek yazıp vaktinizi almaktansa, bu programda bir yanlışım var mı sizce diye sorayım dedim?  Her kas grubunu yeterince dinlendirdiğimi düşünüyorum fakat, şu programı da deneyebilirsin diyebilir misiniz? Çünkü kimi göğüs ile ön kol çalışırken, kimi benim gibi göğüs arka kolu tercih ediyor.

Pazartesi - Perşembe      Göğüs , Arka kol

Salı - Cuma                   Omuz , Bacak

Çarşamba - Pazar          Sırt, Ön Kol   

tarihinde Rdm tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Semih Erarslan    1.184
Rdm, 9 dakika önce yazdı:

Merhabalar, aşağıdaki split çalışma sistemini kürde olduğum için (Boldenon, Testo)

pazartesi - çarşamba, cuma Salonda , salı,perşembe, pazar evde, olarak haftada 6 gün yapıyorum.

Salonda sırt çalışırken ön kollarda çalıştığı için, sırt hareketleri bitince (ağır kilolarla giriyorum) Ön kolları çalıştırmak için pek gücüm kalmıyor. Zaten ön kol kaslarım iyice pump olmuş oluyor.

Bu ve bunun gibi bazı problemler yaşıyorum ama hepsini tek tek yazıp vaktinizi almaktansa, bu programda bir yanlışım var mı sizce diye sorayım dedim?  Her kas grubunu yeterince dinlendirdiğimi düşünüyorum fakat, şu programı da deneyebilirsin diyebilir misiniz? Çünkü kimi göğüs ile ön kol çalışırken, kimi benim gibi göğüs arka kolu tercih ediyor.

Kol günlerini tam tersi yap bacak ve omuzu son güne yerleştirmeni tavsiye ederim 

tarihinde Semih Erarslan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Rdm, 21 dakika önce yazdı:

Sırt hareketlerinde ön kolunu mümkün olduğunca şişirmemek lazım benim düşünceme göre.Cekişlerde koldan değil de dirsekten çekmeyi deneyebilirsiniz.Bu sayede daha fazla sırt aktivasyonu sağlarsınız.Program olarak bence güzel planlama itiş-çekiş-bacak olarak da deneyebilirsiniz programı.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789

Sırt çalışırken ön kol şişmesi maalesef yıllardır bende de vardı. Ağır çekişlere girdiğim anda kol bitiyor eller tutmaz hale geliyordu. Daha idmanın 20.dksında moral motivasyon sıfırlanıyordu. Çok kötü bir his biliyorum.

Bunun için kendimce şöyle bir yöntem geliştirdim. 

standing lat pushdown - rope pushdown - barbell row

Hafif kilolarda ön kol asla şişmiyor. Özellikle seçtiğim bu üç hareket ön kola fazla vurmuyor. Bu üç hareketi yaklaşık 15dk superset yaparak hafif kilolarda çalışıyorum. Böylece sırt iyice ısınmış, latlar pump almış oluyor.

Arkasından çok ağır kilolara çıkarak sırasıyla - drop set - lat pulldown, seated cable row, t bar row, barbell row yapıyorum. Burada mutlaka özellikle ağır kilolarda strap kullanıyorum. Strap ön kol şişmesini bir hayli azaltıyor. Finalde barbell row artık salondaki en ağır kilolarda çekebildiğim kadar gidiyorum. Bundan sonra ön kol infilak etse de umurumda değil zaten sırtın içinden geçmiş oluyorsun:)

Sırt günü strap büyük kurtarıcı benim için, tavsiye ederim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    220
Rdm, 3 saat önce yazdı:

Pazartesi: Traps, Shoulders

Salı: Chest, Abdominals

Çarşamba: Traps (mid-back), Lats, Lower back

Peşembe: Biceps, Triceps, Forearms

Cuma: Glutes, Hamstrings, Quads, Calves

Cumarte: Koşu Bandı, Bisiklet, Eliptik Bisiklet

Pazar: Off

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
OnlyTesto    2
AS1L, 16 dakika önce yazdı:

Pazartesi: Traps, Shoulders

Salı: Chest, Abdominals

Çarşamba: Traps (mid-back), Lats, Lower back

Peşembe: Biceps, Triceps, Forearms

Cuma: Glutes, Hamstrings, Quads, Calves

Cumarte: Koşu Bandı, Bisiklet, Eliptik Bisiklet

Pazar: Off

Bütün bölgeleri birer kez çalışmaktan o kadar verim alınacağını sanmıyorum özellikle kür esnasında. Kasa yeterince tahribatı verdikten sonra protein sentezimiz ve onarımımız hızlı olduğu için aynı kası çalışmak için 1 hafta gibi uzun bir zaman ara vermenin verimli olacağını sanmıyorum.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

Pazartesi (sırta derinlik kazandırma amaçlı idman )

Barbell row 

Ters tutuş Barbell row

Dumbell row 

Lat pulldown

Arka omuz

Biceps 

Salı göğüs ağırlıklı itiş antrenmanı 

Bench press

İncline dumbell press 

Cable fly + machine chest press super set

Lateral raise 

Triceps

Çarşamba quad ağırlıklı bacak ant

Squat

Bulgarian split squat

One leg leg press

RDL

Calf

Cable crunch

Perşembe (sırta genişlik kazandırma amaçlı idman )

Lat pulldown

Ters tutuş Lat pulldown

Üçgen tutuş Lat pulldown

Cable row

Rope pullover

Arka omuz 

Biceps 

Cuma (omuz ağırlıklı itiş antrenmanı)

Overhead press

Dumbell bench press

Machine fly

Cable crossover (üst göğüs için )

Lateral raise 

Triceps

Cumartesi (hamstring-kalca odaklı bacak antrenmanı)

Deadlift 

One leg leg curl 

Hip thrust

One leg leg press

Calf

Cable crunch

Pazar off 

Benim antrenman programım 

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mavianka    0
Asaletim, 18.03.2021 - 19:34 yazdı:

Pazartesi (sırta derinlik kazandırma amaçlı idman )

Barbell row 

Ters tutuş Barbell row

Dumbell row 

Lat pulldown

Arka omuz

Biceps 

Salı göğüs ağırlıklı itiş antrenmanı 

Bench press

İncline dumbell press 

Cable fly + machine chest press super set

Lateral raise 

Triceps

Çarşamba quad ağırlıklı bacak ant

Squat

Bulgarian split squat

One leg leg press

RDL

Calf

Cable crunch

Perşembe (sırta genişlik kazandırma amaçlı idman )

Lat pulldown

Ters tutuş Lat pulldown

Üçgen tutuş Lat pulldown

Cable row

Rope pullover

Arka omuz 

Biceps 

Cuma (omuz ağırlıklı itiş antrenmanı)

Overhead press

Dumbell bench press

Machine fly

Cable crossover (üst göğüs için )

Lateral raise 

Triceps

Cumartesi (hamstring-kalca odaklı bacak antrenmanı)

Deadlift 

One leg leg curl 

Hip thrust

One leg leg press

Calf

Cable crunch

Pazar off 

Benim antrenman programım 

merhaba hocam kür hedefine göre bu antrenmanı ele alırsak. Antrenmanda mı değişiklik olmalı yoksa set sayılarında mı ? bir de set sayılarını belirtebilir misiniz ? hacim küründe misiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    887
Rdm, 18.03.2021 - 11:15 yazdı:

abi ben şuan, Sırt , Göğüs , Off, Kol , Bacak, Omuz diye gidiyorum Güzel verim alıyorum. Sana Tavsiye Göğüs günü zaten arka kol yorulduğu için ve küçük kas olduğu için onu extra çalışma onun yerine göğüs günü öl kol sırt günü arka kol çalış böylelikle kollar daha cok gün çalışmış olur ve daha iyi gelişim verir. bana bence kürde bile olsan haftada 6 gün çalışmak çok abi yeterince recovery olmadığı için gelişimi baltalar ve bu ağrılar geçmez  bir süre sonra. bence 4-5 gün çok ideal. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
Askabar, 41 dakika önce yazdı:

abi ben şuan, Sırt , Göğüs , Off, Kol , Bacak, Omuz diye gidiyorum Güzel verim alıyorum. Sana Tavsiye Göğüs günü zaten arka kol yorulduğu için ve küçük kas olduğu için onu extra çalışma onun yerine göğüs günü öl kol sırt günü arka kol çalış böylelikle kollar daha cok gün çalışmış olur ve daha iyi gelişim verir. bana bence kürde bile olsan haftada 6 gün çalışmak çok abi yeterince recovery olmadığı için gelişimi baltalar ve bu ağrılar geçmez  bir süre sonra. bence 4-5 gün çok ideal. 

Konu çok eski Şehmus :) kolları da hallettik lifting straps ile teşekkürler.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    887
Rdm, 26 dakika önce yazdı:

Konu çok eski Şehmus :) kolları da hallettik lifting straps ile teşekkürler.

ben yeni gördüm açıkcası tarihe bakmadım abi. Ama 6 gün idman bence fazla :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
mavianka, 10.02.2022 - 08:31 yazdı:

merhaba hocam kür hedefine göre bu antrenmanı ele alırsak. Antrenmanda mı değişiklik olmalı yoksa set sayılarında mı ? bir de set sayılarını belirtebilir misiniz ? hacim küründe misiniz?

Merhaba hocam , eğer kürdeyseniz recovery durumunuza göre set ve haraket sayılarında haftadan haftaya değişiklik yapmanızı öneririm . Henüz küre girmedim , hazır olduğumu düşünmüyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    637
Asaletim, 40 dakika önce yazdı:

Merhaba hocam , eğer kürdeyseniz recovery durumunuza göre set ve haraket sayılarında haftadan haftaya değişiklik yapmanızı öneririm . Henüz küre girmedim , hazır olduğumu düşünmüyorum.

Kanka sen nerelerdesin ya :D 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
hectordoyle, 6 saat önce yazdı:

Kanka sen nerelerdesin ya :D 

Valla kanka hayatımda ciddi değişiklikler yaptım, bu spora aşıktım geceden öğünleri hazırlar sabah kardiyo alarm çalınca öğünler akşam antrenman.. deli gibiydim. Ama gerçek hayatı göremediğimi fark ettim , ailemin verdiği paraya muhtaçtım , mezun olunca işsiz kalacağım bir bölümde okuyordum. Mezun olunca asgari ücrete bir yere girip minimum şartlarda kendime eziyet edicektim. Sporu 2. plana alıp yks kastım , güzel bir üniversitede yazılım mühendisliği kazandım. Alan seçip kendimi mobil yazılıma atadım , şuan bir yandan okulu okuyup bir yandanda mobil uygulamalar geliştiriyorum. Deli para var bu sektörde. Spor hala aklımda tabi ki :D son sene dönem stajı var , o stajı yurt dışında yapmaya çalışcam , eğer şirket kabul ederse çalışma vizesi veriyorlar . İşte ondan sonra profesyonel bir şekilde başlıcam . Şuan eskisi gibi detaylı çalışmıyorum . Haftada 5 gün antrenman , günde 180-200 gr protein , 300-400 carb. Tek sıkıntı uyku.. günde 5-6 saat uyuyorum , pazarları 10. Ama değecek inşallah hepsine . Bu da güncel form , çok çok az da olsa ilerliyorum ; 62099ffbced80_hocalarm.thumb.jpg.1c132cba80971eba11e5c556b0d86d31.jpg

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330
Asaletim, 3 saat önce yazdı:

Valla kanka hayatımda ciddi değişiklikler yaptım, bu spora aşıktım geceden öğünleri hazırlar sabah kardiyo alarm çalınca öğünler akşam antrenman.. deli gibiydim. Ama gerçek hayatı göremediğimi fark ettim , ailemin verdiği paraya muhtaçtım , mezun olunca işsiz kalacağım bir bölümde okuyordum. Mezun olunca asgari ücrete bir yere girip minimum şartlarda kendime eziyet edicektim. Sporu 2. plana alıp yks kastım , güzel bir üniversitede yazılım mühendisliği kazandım. Alan seçip kendimi mobil yazılıma atadım , şuan bir yandan okulu okuyup bir yandanda mobil uygulamalar geliştiriyorum. Deli para var bu sektörde. Spor hala aklımda tabi ki :D son sene dönem stajı var , o stajı yurt dışında yapmaya çalışcam , eğer şirket kabul ederse çalışma vizesi veriyorlar . İşte ondan sonra profesyonel bir şekilde başlıcam . Şuan eskisi gibi detaylı çalışmıyorum . Haftada 5 gün antrenman , günde 180-200 gr protein , 300-400 carb. Tek sıkıntı uyku.. günde 5-6 saat uyuyorum , pazarları 10. Ama değecek inşallah hepsine . Bu da güncel form , çok çok az da olsa ilerliyorum ; 62099ffbced80_hocalarm.thumb.jpg.1c132cba80971eba11e5c556b0d86d31.jpg

Kardeşim tebrik ederim.

Çok doğru karar vermişsin. Ben bunu genç gamer arkadaşlara söylerim hep. Önce hayat sonra oyun.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    637
Asaletim, 9 saat önce yazdı:

Valla kanka hayatımda ciddi değişiklikler yaptım, bu spora aşıktım geceden öğünleri hazırlar sabah kardiyo alarm çalınca öğünler akşam antrenman.. deli gibiydim. Ama gerçek hayatı göremediğimi fark ettim , ailemin verdiği paraya muhtaçtım , mezun olunca işsiz kalacağım bir bölümde okuyordum. Mezun olunca asgari ücrete bir yere girip minimum şartlarda kendime eziyet edicektim. Sporu 2. plana alıp yks kastım , güzel bir üniversitede yazılım mühendisliği kazandım. Alan seçip kendimi mobil yazılıma atadım , şuan bir yandan okulu okuyup bir yandanda mobil uygulamalar geliştiriyorum. Deli para var bu sektörde. Spor hala aklımda tabi ki :D son sene dönem stajı var , o stajı yurt dışında yapmaya çalışcam , eğer şirket kabul ederse çalışma vizesi veriyorlar . İşte ondan sonra profesyonel bir şekilde başlıcam . Şuan eskisi gibi detaylı çalışmıyorum . Haftada 5 gün antrenman , günde 180-200 gr protein , 300-400 carb. Tek sıkıntı uyku.. günde 5-6 saat uyuyorum , pazarları 10. Ama değecek inşallah hepsine . Bu da güncel form , çok çok az da olsa ilerliyorum ; 

Valla tebrik ederim kanka hayatında böylesine bir karar vermen hele de bu yaşta gerçekten çok doğru bir tercih olmuş. Spor elbet halledilir :D Umarım önündeki süreçte önüne çıkan zorlukların üzerinden gelirsin. Hayatında başarılar ara ara foruma göz gezdirmeyi unutma :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

@Asaletim  çok yerinde bir karar vermişsin, başarıların daim olsun :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
rastlantisal, 6 saat önce yazdı:

Kardeşim tebrik ederim.

Çok doğru karar vermişsin. Ben bunu genç gamer arkadaşlara söylerim hep. Önce hayat sonra oyun.

hectordoyle, Bir saat önce yazdı:

Valla tebrik ederim kanka hayatında böylesine bir karar vermen hele de bu yaşta gerçekten çok doğru bir tercih olmuş. Spor elbet halledilir :D Umarım önündeki süreçte önüne çıkan zorlukların üzerinden gelirsin. Hayatında başarılar ara ara foruma göz gezdirmeyi unutma :D

Rdm, 2 dakika önce yazdı:

@Asaletim  çok yerinde bir karar vermişsin, başarıların daim olsun :) 

Destek mesajlarınız için çok teşekkür ederim hocalarım , sizleri de özlemişim :)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.