Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

emnakin1

Enjeksiyonu 6 haftadır yanlış mı yapıyorum?

Önerilen İletiler

emnakin1    0

Arkadaşlar ben enjeksiyonu yanlış mı yapıyorum?

Bolde testo e. küründe 6. haftamda testosteronum referans aralıkta çıktı. Vurmam gereken dozun yaklaşık 4te birini vuruyormuşum sanırım. Örnek veriyorum testosteronda 300mg/ml yazıyor. bu şırıngada 1 ml e kadar ilacı çektiğimizde 300 mg testo çektiğimiz anlamına mı geliyor? Bu iş böyle mi yürüyor? Ben direkt 300 mg doz vuracaksam örneğin, şırıngada 0,3 ml e kadar çekiyordum. Örneğin pazartesi 300 mg testo yazıyor. Bunu vurmak için şırıngada 1 mle kadar mı çekeceğim? Boldenoneda da 250mg/ml yazıyor onda da 250 mg vurmak için mi 1 ml e kadar şırıngaya çekeceğim?

Yardım lütfen😢

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6arrows    63

300mg/ml = 1 ml sıvı 300 mg ilaç içerir

0,3 ml çekersen şırıngaya eğer 0,3x300mg=90mg olur

haftalık alman gereken testo 600mg ise haftada toplam 2ml ilaç vurman gerekiyor 

• +1 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
BBurak    110
emnakin1, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar ben enjeksiyonu yanlış mı yapıyorum? bolde testo e. küründe 6. haftamda testosteronum referans aralıkta çıktı. vurmam gereken dozun yaklaşık 4te birini vuruyormuşum sanırım. örnek veriyorum testosteronda 300mg/ml yazıyor. bu şırıngada 1 ml e kadar ilacı çektiğimizde 300 mg testo çektiğimiz anlamına mı geliyor? bu iş böyle mi yürüyor? ben direkt 300 mg doz vuracaksam örneğin, şırıngada 0,3 ml e kadar çekiyordum. örneğin pazartesi 300 mg testo yazıyor. bunu vurmak için şırıngada 1 mle kadar mı çekeceğim? boldenoneda da 250mg/ml yazıyor onda da 250 mg vurmak için mi 1 ml e kadar şırıngaya çekeceğim? Yardım lütfen😢

Evet yanlış vurmuşsun ama sorun olmaz kür öncesi total seviyenin üstüne çıkarmış zaten değerini.

Yeni enjeksiyon gününde düzeltirsin, fazladan ml vurmana ya da fazladan enjeksiyon yapmana gerek yok.

• Testo e. haftada 1 ya da 2 (2 vurum ise pzt-cuma yapılır genelde) vurabilirsin ilaç 300mg/ml ise ve sen haftalık 300 planlıyorsan:
  • pzt 0.5 ml,
  • cuma 0.5 ml vurabilirsin.

Ek olarak ilaç kullanımı ve ilaçlar hakkında bu kadar basic bir bilgiyi bile bilmiyorsan bu forum bunun için var, bol bol oku öğren sorularını çekinmeden paylaş. Yoksa ilerleyen süreçlerde mct ve pct süreçlerinde çok sıkıntı çekersin.

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuyu görünce benim de şimdi aklıma takıldı. Haftada 2 kutu Sustanon (tanesi 250 mg) , 3 kutu  Rimobolan (tanesi 100mg) vuruyorum.

Şimdi ben haftalık 500 mg sustanon 300 mg rimobolan mu vurmuş oluyorum? kafam karıştı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
6arrows    63
onewingedangel00, 1 saat önce yazdı:

Konuyu görünce benim de şimdi aklıma takıldı. Haftada 2 kutu Sustanon (tanesi 250 mg) , 3 kutu  Rimobolan (tanesi 100mg) vuruyorum.

Şimdi ben haftalık 500 mg sustanon 300 mg rimobolan mu vurmuş oluyorum? kafam karıştı.

evet

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
emnakin1, 11 saat önce yazdı:

Bolde testo e. küründe 6. haftamda testosteronum referans aralıkta çıktı. Vurmam gereken dozun yaklaşık 4te birini vuruyormuşum sanırım. Örnek veriyorum testosteronda 300mg/ml yazıyor. bu şırıngada 1 ml e kadar ilacı çektiğimizde 300 mg testo çektiğimiz anlamına mı geliyor? Bu iş böyle mi yürüyor? Ben direkt 300 mg doz vuracaksam örneğin, şırıngada 0,3 ml e kadar çekiyordum. Örneğin pazartesi 300 mg testo yazıyor. Bunu vurmak için şırıngada 1 mle kadar mı çekeceğim? Boldenoneda da 250mg/ml yazıyor onda da 250 mg vurmak için mi 1 ml e kadar şırıngaya çekeceğim?

Yardım lütfen😢

Sen yinede markayı değiştir dostum. Bu dozlarda bile en azından referansın tavan değerinde olması lazımdı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
Diver, 50 dakika önce yazdı:

Sen yinede markayı değiştir dostum. Bu dozlarda bile en azından referansın tavan değerinde olması lazımdı.

Dostum ilk hafta 75 mg, ikinci hafta 100 mg, sonraki 4 hafta da 150 mg almışım. Zaten natural olarak 3,03'müş, 5.47 olmuş. Bu dozlar trt dozlarından bile düşük. Ne bekliyordun ki?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sabenmusti    1
emnakin1, 1 dakika önce yazdı:

Dostum ilk hafta 75 mg, ikinci hafta 100 mg, sonraki 4 hafta da 150 mg almışım. Zaten natural olarak 3,03'müş, 5.47 olmuş. Bu dozlar trt dozlarından bile düşük. Ne bekliyordun ki?

100 mg ile bile referansın dışında çıkar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
emnakin1, 7 dakika önce yazdı:

Yazmışım bak oraya ne beklediğimi. Sen devam et umarım gönlünce olur :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
gönderildi (düzenlendi)
Sabenmusti, 22 dakika önce yazdı:

100 mg ile bile referansın dışında çıkar

Diver, 16 dakika önce yazdı:

Yazmışım bak oraya ne beklediğimi. Sen devam et umarım gönlünce olur :)

Ben diyorum ki trt için önerilen dozlardan bile düşük. sen buna cevap vermeyip devam et diyosun. trt için bile haftada 200 mg'a kadar önerilirken neye dayanarak en üstlere çıkması lazımdı diyosun anlamıyorum. bişey söylüyosan altını doldur. "benim dediğim doğru sen devam et" triplerine giriyorsun direkt. farazi konuşma. dediklerinin altını doldur.

tarihinde emnakin1 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
emnakin1, 2 dakika önce yazdı:

Ben diyorum ki trt için önerilen dozlardan bile düşük. sen buna cevap vermeyip devam et diyosun. trt için bile haftada 200 mg'a kadar önerilirken neye dayanarak en üstlere çıkması lazımdı diyosun anlamıyorum. bişey söylüyosan altını doldur. "benim dediğim doğru sen devam et" triplerine giriyorsun direkt.

Güzel kardeşim sana diyorum ki son vurduğun dozlar ile referansın tavanına gelmesi lazım bunun nesini anlamıyorsun. Tribe giren sensin sana bilgim ve tecrübem dahilinde ilacını değiştir diyerek iyiliğini istiyorum. "Ne bekliyordun ki?" Üslubuna cevap vermemem bile gerekirdi. Daha doz ayarlamayı bilmiyorsun ahkam kesiyorsun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
barisates    19
emnakin1, 32 dakika önce yazdı:

şöyle patavatsız insanları gördükce ayar oluyorum karşındaki kişi 33 yaşında bir kere dostun değil ikincisi daha ilk kürün doz çekmeyi bile bilmiyorsun hocalık taslıyorsun bu kadar madem bilgilisin niye soruyorsun? eğer bilgisizsen biraz öğrenmeyi bil öncelikle saygılı ol karşındaki kişi 50 defa kan testi vermiştir bu şekilde yazacagına neden böyle olduğunu adam açıklar sana bir şeyler öğrenirsin 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
barisates, 1 dakika önce yazdı:

şöyle patavatsız insanları gördükce ayar oluyorum karşındaki kişi 33 yaşında bir kere dostun değil ikincisi daha ilk kürün doz çekmeyi bile bilmiyorsun hocalık taslıyorsun bu kadar madem bilgilisin niye soruyorsun? eğer bilgisizsen biraz öğrenmeyi bil öncelikle saygılı ol karşındaki kişi 50 defa kan testi vermiştir bu şekilde yazacagına neden böyle olduğunu adam açıklar sana bir şeyler öğrenirsin 

Daha cevap vermeye gerek yok anlayacak olan anlar. Bu forum ansiklopedi gibi araştırsın öğrensin. @Bay-T hocam haklı cevap vermek bile hata. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
Diver, 2 dakika önce yazdı:

Güzel kardeşim sana diyorum ki son vurduğun dozlar ile referansın tavanına gelmesi lazım bunun nesini anlamıyorsun. Tribe giren sensin sana bilgim ve tecrübem dahilinde ilacını değiştir diyerek iyiliğini istiyorum. "Ne bekliyordun ki?" Üslubuna cevap vermemem bile gerekirdi. Daha doz ayarlamayı bilmiyorsun ahkam kesiyorsun.

Bak şimdi. ben doz ayarlamayı bilmiyor olabilirim konu bu değil. Kür işlerinde daha yeniyim. Senin bilginin kaynağı bilim değil mi? Tecrübene gelirsek her insan aynı mı?  Sen referans aralığının sınırını görürsün ben bi tık altını görürüm bu dozlarla. Ben sana bilimin önerdiği dozları söylüyorum. Sen hemen ilacta suç bulma derdindesin zirve olmamış diye. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emnakin1    0
barisates, 24 dakika önce yazdı:

şimdi birincisi ben ahkam kesmiyorum. kür halkında bilgili değilim. bilgili olduğumu da iddia etmiyorum. evet doz ayarlamayı dahi bilmiyorum. bunu öncelikle anlayalım. ikincisi ben diyorum ki trt için bile şu doz önerilirken, bilim bunu derken, 100mg ile nasıl referansın zirvesine çıkacak? nasıl referansın dışına çıkacak? bilgisizim ve bunu soruyorum. hadi senin çıktı referansın üstüne. senle ben aynı mıyız? kesin çıkması lazım nasıl diyorsun? size diyorum ki bilim böyle söylüyor referans aralığında iyi bir noktaya taşımak için ortalama kullanılan doz bu, ben bu dozu kullandım, siz neye dayanarak kesin şöyle olması lazım diyorsunuz? bunu soruyorum. ama siz bunu açıklamak yerine ben en iyisini bilirim sen hiç birşey bilmiyorsun muhabbetlerine giriyorsunuz bir şey açıklamak yerine. düzgünce konuşup tartışmıyorsunuz patavatsızlığı siz yapıyorsunuz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    17

Diver, 4 saat önce yazdı:

Selamlar bu konuda bukadar kesin yargıya varmanızı anlayamadım. Benim bildiğim kadarıyla testo değerleri haftalık dozun 4-6 x i civarında çıkar. İstisnalar dışında çoğunlukda da serum testo değerleri bu şekilde olur. Bazı istisnai durumlar gördüm 11x e kadar. Ama haftalık 100 mg vuran birinin aşırı şanslı değilse serum testo değerleri 400 ng/dl ile 600 ng/dl arasında çıkmalı. Tabi bu testi nezaman verdiğinizlede alakalı ama gün aşırı veya günlük enjeksiyonlara bölen kişilerde benim gördüğüm bu .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    421
emnakin1, 15 saat önce yazdı:

Yardım lütfen😢

300 mg testosteron için şırıngaya 1 ml çekmelisiniz.

250 mg boldenone için şırıngaya 1 ml çekmelisiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
Unrest, 1 dakika önce yazdı:

Selamlar bu konuda bukadar kesin yargıya varmanızı anlayamadım. Benim bildiğim kadarıyla testo değerleri haftalık dozun 4-6 x i civarında çıkar. İstisnalar dışında çoğunlukda da serum testo değerleri bu şekilde olur. Bazı istisnai durumlar gördüm 11x e kadar. Ama haftalık 100 mg vuran birinin aşırı şanslı değilse serum testo değerleri 400 ng/dl ile 600 ng/dl arasında çıkmalı. Tabi bu testi nezaman verdiğinizlede alakalı ama gün aşırı veya günlük enjeksiyonlara bölen kişilerde benim gördüğüm bu .

Selam dostum açıklayayım. Sağlıklı bir erkekte günlük ortalama 5-12 mg arası üretim oluyor. Günlük üretim 12 ye yakın olduğu zaman referans değerin(2,49-8,36) 8,36 ya yakın çıkıyor. Naturel olarak yani haftalık 80mg civarı üretim yapıyor vücut. Arkadaş kan vermeden önce 150 mg vurduğunu söylüyor. Yani nerdeyse doğal halinin iki katını vuruyor. İlaç üstünde yazdığı dolulukta olsa referansın üstüne çıkacak. Bu mantıkta sence değeri nerede olması gerekiyor? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.363

Konuyu gereksiz uzatmaya lüzum yok. Başlığı açan cevabını almış.

200Mg ile TRT doz yapılmaz. Bunun adı TRT olmaz.

TRT doz ortalama olarak 700-1000 arasında tutmaktır. 200Mg'a TRT doz denemez. 70-100Mg arası TRT doz olur.

Sustanonun da esterleri buna göre ayarlıdır.

Burada genele göre konuşulur. Her kişi başka olabilir diye çoğunluğun sahip olduğu değerler göz ardı edilemez.

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    17
gönderildi (düzenlendi)
Diver, 28 dakika önce yazdı:

Selam dostum açıklayayım. Sağlıklı bir erkekte günlük ortalama 5-12 mg arası üretim oluyor. Günlük üretim 12 ye yakın olduğu zaman referans değerin(2,49-8,36) 8,36 ya yakın çıkıyor. Naturel olarak yani haftalık 80mg civarı üretim yapıyor vücut. Arkadaş kan vermeden önce 150 mg vurduğunu söylüyor. Yani nerdeyse doğal halinin iki katını vuruyor. İlaç üstünde yazdığı dolulukta olsa referansın üstüne çıkacak. Bu mantıkta sence değeri nerede olması gerekiyor? 

150 de evet 600-900ng/dl aralığında olmalı yani az tepki veren biri için ortalama da kalır. Sadece ilaçla da alakalı değil yani. Az tepki verenle çok tepki veren biri arasında %50 ye kadar fark olabiliyor. En azından yurtdisinda testo cypionate kullanımında gördüğüm sonuçlar bu yönde

tarihinde Unrest tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
gönderildi (düzenlendi)
Unrest, 5 dakika önce yazdı:

150 de evet 600-900ng/dl aralığında olmalı yani az tepki veren biri için ortalama da kalır. Sadece ilaçla da alakalı değil yani. Az tepki verenle çok tepki veren biri arasında %50 ye kadar fark olabiliyor. 

Bahsettiğin nadir görülen bir durum bunu ona daha öncede söyledim. Bir adet sustanon alıp kan verecek olay netleşecek. Adını hatırlamıyorum yakın zamanda aynısını bir arkadaş yaşadı dediğimi yaptı >15 çıktı değeri. Yani daha önce kullandığı  ilaç çöp çıktı.

tarihinde Diver tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    17
gönderildi (düzenlendi)
Diver, 8 dakika önce yazdı:

Bahsettiğin nadir görülen bir durum bunu ona daha öncede söyledim. Bir adet sustanon alıp kan verecek olay netleşecek. Adını hatırlamıyorum yakın zamanda aynısını bir arkadaş yaşadı dediğimi yaptı >15 çıktı değeri. Yani ilaç çöp çıktı.

Super tepki veren yada hic tepki vermeyenler nadir. Ama benim takip ettiğim ve insanlarin sonuçlarindan gördüğüm kadarıyla 4-6x oluyor sonuçlar. 150 de en az 100 insanin 5-10 unda 600-700 aralığında değerler çıkacaktır. O arkadaş gercekten sahte ilaca denk gelmis olabilir. Ama genelde her insanin verdigi tepkiler farklı anlatmak istedigim bu. 

tarihinde Unrest tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    24
emnakin1, 16 saat önce yazdı:

Yardım lütfen😢

aynen 300 mg/ml demek 1 ml'de 300 mg var demek. 1 ml vurursan 300 mg almış olursun. 0,3 vuruyorsan 90 mg almış olursun. boldenon içinde 250 mg/ml 1 m'lde 250 mg var anlamına geliyor. mg ağırlık ml hacim birimidir. kaç hacimde kaç mg var onu belirtiyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365
Unrest, 5 dakika önce yazdı:

Super tepki veren yada hic tepki vermeyenler nadir. Ama benim takip ettiğim ve insanlarin sonuçlarindan gördüğüm kadarıyla 4-6x oluyor sonuçlar. 150 de en az 100 insanin 5-10 unda 600-700 aralığında değerler çıkacaktır. O arkadaş gercekten sahte ilaca denk gelmis olabilir. Ama genelde her insanin verdigi tepkiler farklı anlatmak istedigim bu. 

Bu arkadaşın önceki konusunda zaten senin bahsettiğini yazdım.Sen muhabbetin öncesini bilmiyorsun dostum. Bende biliyorum herkeste farklı sonuç çıkacağını.  

Bu konuyu Tayfun abi o konuda gönderdi. Bahsettiğin mevzuyu o da bende söyledim. Benim düşüncem ilaç markasını değiştirirse referans üstüne çıkacaktır. Ne ilaç markasını biliyorum nede satanı tanıyorum amacım kötülemek değil.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: merichara
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Boldenon ve Testesteron enant. kürümü sivilce, idrar kaçağı, jinekomasti riski gibi sebeplerden( kısacası vücudum kabul etmediğinden) 2. ayında bırakmak zorunda kaldım. Alt ast değerlerim ve kan tahlilim gayet temiz.
      Ancak kürü bırakalı 4.5 ay olmasına rağmen dönem dönem vücudumda sivilceler çıkıyor. Sırt bölgem geçiyor şu an göğsümün tam ortası bir anda iltihaplı sivilce kapladı.
      Kısacası ilaç vücuttan ne zaman atılıyor, bu tür etkileri normal midir, bunun için herhangi bir sağlık testi yaptırmalı mıyım, zamanla geçecek mi ? Sivilce hakkında genel bilgi formunu iletmek yerine özel sorularıma cevap verirseniz çok mutlu olurum değerli hocalarım.
      Saygılarr..
    • Yazan: gigabatu
      Merhaba omuzdan enjeksiyon yapıyorum bu zamana kadar problem yaşamamıştım ama sabah omzuma enjeksiyon yaptıktan sonra ağrı ve şişlik oluştu ödem gibi.
      Bunu geçirmek için ne yapmam gerekir? Kendi kendine geçer mi ve herhangi bir sorun oluşturur mu?
    • Yazan: Wgestelx
      Arkadaşlar merhaba,
      Ben ilk enjeksiyonumu geçen hafta cuma günü yapmıştım o yüzden yarın enjeksiyon günüm normalde, ama yarın tüm gün dışarıdayım enjeksiyonu 1 gün erken,  yani bugün yapsam bir sorun olur mu?
      *Ester enanthate.
      Teşekkürler.
    • Yazan: asımcibar
      Merhaba. Testo prop ve masteron kürü yapıyorum ikisinden de haftalık 300 mg kullanıyorum. Geçen hafta 200 mg aldım ancak ürün tedariğinde yaşadığım problemden ötürü haftanın 3. Enjeksiyonunu yapamadım.
      Normalde cuma günü vurmam gerekiyordu fakat Salı günü tekrar enjeksiyon yapabildim ve araya 5 günlük bir ara girdi. Bu arada ilacın yarılanma süresinin üzerinde bir gün sayısı. Bu arada ilaç vücuttan atılmış mıdır nasıl ilerlemem gerekir. Teşekkürler 
    • Yazan: mtnsk25
      Selamlar öncelikle ,
      3. kürüm olmakla birlikte yurtdışına taşındığım için enjeksiyonu omuzdan kendim yapıyorum. Bazen enjeksiyon yaparken ilacın tüm vücudumda dolaştığını hissediyorum şırıngadan bastıkça sırtıma göğsüme bacaklarıma iniyor gibi. Bu normal mi yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorum? 2ml vuruyorum 0.50 25g ile testo e- bolde.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.