Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

SantoR

Yüksek hgb ve hct değerleri ile ilgili soru ve deneyimleriniz

Önerilen İletiler

SantoR    74

Arkadaşlar selamlar, bildiğiniz gibi dışardan aldığımız hormonlar  kan yapımını artırıcı Epo Hormonunu fazlalaştırarak ve komut vererek Hemoglobin  artmasına neden oluyor buda yani diğer deyişle kırmızı kan hücrelerin artırımına neden oluyor dolayısyla bu artım kalp krizi inme felç gibi riski doğurtuyor sizlerinde dışardan hormon alımında bu sorunları yaşıyan var mı? Hgb ve Hct yüksekliği gibi?

Yurt dışında yaşadığım için öyle kafana göre kan verilmiyor hemetoloğa da gitmek işime gelmiyor direk yoğun gereksiz kanser testlerine başlarlar klasik..

Böyle durumlarsa siz yüksek kanı nasıl atıp kanı inceltiyorsunuz?

Ben şu anda coraspine başladım birde bitkisel kürlerden faydalanmayı düşünüp bir çeşit kan verme olan hacamata başlıcam.

Deneyimlerinizi merak ettim. Tavsiyeleriniz nedir?

Teşekkürler :) @metinav @rastlantisal @Askabar @otopsicikedi @hectordoyle

IMG_6710.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    387

Kan veriyoruz üç ayda bir.

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kado    106
gönderildi (düzenlendi)

Hacamat ve bitkisel tedavinin yeterli olmayacağını düşünüyorum , bir şekilde yolunu ayarlamanızı yapıp kan vermelisiniz.

Ben normalde 3 ayda 1 veriyordum fakat bir daha ki  3 ay dolmadan , 1 veya 2 ay sonra tekrar yükseliyor bu yüzden de hastaneler de tekrardan aldırıyorum 1000₺ verip bazen ayda 1 bazen 2 ayda 1.

tarihinde Kado tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    74
Kado, 2 saat önce yazdı:

Hacamat ve bitkisel tedavinin yeterli olmayacağını düşünüyorum , bir şekilde yolunu ayarlamanızı yapıp kan vermelisiniz.

Ben normalde 3 ayda 1 veriyordum fakat bir daha ki  3 ay dolmadan , 1 veya 2 ay sonra tekrar yükseliyor bu yüzden de hastaneler de tekrardan aldırıyorum 1000₺ verip bazen ayda 1 bazen 2 ayda 1.

1. Türkiye'de ki hastaneler kolaylıkla alıyor mu?
  2. Bir uzmana yönlendirmeden?
  3. Gereksiz Testler yapıyorlar mı?  
  4. Misal ben yok niye dövmen var?  
  5. En son ne zaman hormon aldın?
  6. Yok hgb yüksek sonra gel diye uğraştıran bir hastane olsun istemiyorum direk alıp tıbbi atık olarak kullansınlar  var mı öyle hastaneler? 😄

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kado    106
SantoR, 2 saat önce yazdı:
  1. Türkiye'de ki hastaneler kolaylıkla alıyor mu?
  2. Bir uzmana yönlendirmeden?
  3. Gereksiz Testler yapıyorlar mı?  
  4. Misal ben yok niye dövmen var?  
  5. En son ne zaman hormon aldın?
  6. Yok hgb yüksek sonra gel diye uğraştıran bir hastane olsun istemiyorum direk alıp tıbbi atık olarak kullansınlar  var mı öyle hastaneler? 😄

Evet alıyor , parasını ver yeterki istediğini yaptırırsın.

Hemogram testi yaptırıp yüksekse aldırıyorsun.

(Özel hastaneler de )

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    74
Kado, 35 dakika önce yazdı:

Evet alıyor , parasını ver yeterki istediğini yaptırırsın.

Hemogram testi yaptırıp yüksekse aldırıyorsun.

(Özel hastaneler de )

Bak o güzelmiş yani kızılaya filan ya da uzmana yollamıyorlar ekşiye baktım millet uzun prosürden  çok bıkmış bulcaz artık bir tanesini :))) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mertdogan    2

Bir kûr kullanmiyorum ama şuan benimde 17.9 hemoglobin . 53 hct idi sanirsam. Kan versekte tekrardan yukseligine gördüm yabancı formlarda

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    74
gönderildi (düzenlendi)
Mertdogan, 1 saat önce yazdı:

Bir kûr kullanmiyorum ama şuan benimde 17.9 hemoglobin . 53 hct idi sanirsam. Kan versekte tekrardan yukseligine gördüm yabancı formlarda

Yaş kaç acaba ? Sigara ve kilo problemi var mı?

tarihinde SantoR tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638
  • Benim RBC değerlerim kür esnasında normalden biraz çıkıyor, HGB için de aynı.
  • Bunun kan vermeden çözümü corapsin kullanımı ve kalp ritmini arttıracak kardiyo tarzı egzersizler.

Koşucuların ve yüzücülerin HGB ve RBC değerleri referans aralığında düşük tarafa yakın olur genelde. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mertdogan    2
SantoR, 33 dakika önce yazdı:

Yaş kaç acaba ? Sigara ve kilo problemi var mı?

27 190 95 kg sigara alkol yok

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    74
Mertdogan, 19 dakika önce yazdı:

27 190 95 kg sigara alkol yok

Demekki genetik aslında kafaya takacak bişey yok.. Çok abartılıyor interneti okusanız kalp krizi geçirirsiniz😄

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mertdogan    2

Simdi butun testlerime baktim hep 17 den asagiya inmemiş son 5 yildir. Bencede vucudun reaksiyonunu dinlemek en onemlisi :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Natüralim ve RBC değerim çok uzun zamandır senin değerine küre girmeden yakın :D doktorlar her seferinde bana kan fazlalığın var kan ver diyolar ama bu değer beni etkilemediği için yapmamıştım ama kür gibi ciddi bişey girmeden önce mutlaka kan verilmeli.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.388

Merhabalar. 

Şu ara bende 19a dayanmıştır. 

Kesinlikle gidip kan bağışlamıyorum. Yani her kes diyor ki "verebilirsin kullanmadan önce test yapıyorlar". Yaptıkları test ise standart kan testi. Yani içinde hormon var mı diye bakmıyorlar. Bunun bir vebali var. Vicdanen rahatsız olduğum için yapmıyorum. 

Onun yerine damar yolu açma konusunu araştırmaya başladım. Kendim 1 ünite kan alacağım.

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    387
rastlantisal, 41 dakika önce yazdı:

Merhabalar. 

Kesinlikle gidip kan bağışlamıyorum. Yani her kes diyor ki "verebilirsin kullanmadan önce test yapıyorlar". Yaptıkları test ise standart kan testi. Yani içinde hormon var mı diye bakmıyorlar. Bunun bir vebali var. Vicdanen rahatsız olduğum için yapmıyorum. 

Onun yerine damar yolu açma konusunu araştırmaya başladım. Kendim 1 ünite kan alacağım.

Kendi kanımı kendim alıyorum üstüne serum takıyorum büyük rahatlık hocam 👌🏻 Tabi hanımın yardımıyla 😅 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.388
Diver, 1 saat önce yazdı:

Kendi kanımı kendim alıyorum üstüne serum takıyorum büyük rahatlık hocam 👌🏻 Tabi hanımın yardımıyla 😅 

İşte tam yapmak istediğim şey bu. Araştırma içindeyim. Aslında bize bunun için bir başlık açsan, ne gerekir, nasıl yapılır, nereden alınır vs diye harkulade iş yapmış olursun.

Ama lütfen ayrıca bir başlık ile.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    74
rastlantisal, 1 saat önce yazdı:

İşte tam yapmak istediğim şey bu. Araştırma içindeyim. Aslında bize bunun için bir başlık açsan, ne gerekir, nasıl yapılır, nereden alınır vs diye harkulade iş yapmış olursun.

Aynen arkadaşlar harika olur! Gördüğünüz gibi sorunlarımız ortak

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    387
rastlantisal, 2 saat önce yazdı:

Akşama hazırlayayım hocam başım gözüm üstüne. Yapabilirsem video da çekerim👌🏻

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ArifPNG    6

Only testo 125mg ile ilerlerken hgb kizilaya kan verdikten 2hafta sonra 19,1 di. Çok yuksekti. Ben de buna bakmistim ama konustuklarim çok takma ve bulka basla dedi ben de öyle yaptım.

6 hafta sonraki testte 16,3e inmişti. Sert olan diyet veya bulkta artiyor illa sanirim. Bir de bulkta bolde kullaniyorum ona rağmen azaldi sen dusun.

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mertdogan    2
gönderildi (düzenlendi)
ArifPNG, 19 dakika önce yazdı:

Only testo 125mg ile ilerlerken hgb kizilaya kan verdikten 2hafta sonra 19,1 di. Çok yuksekti. Ben de buna bakmistim ama konustuklarim çok takma ve bulka basla dedi ben de öyle yaptım.

6 hafta sonraki testte 16,3e inmişti. Sert olan diyet veya bulkta artiyor illa sanirim. Bir de bulkta bolde kullaniyorum ona rağmen azaldi sen dusun.

Kan verdikten 2 hafta sonra 19.1 mi yükseldi, sanirsam kan vermekte çözüm değil burda, yurt dışi kaynaklar sorunun sebebine inmeniz gerektigini söylüyor, kan vermek gecici bir cözüm burda

tarihinde Mertdogan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    915
rastlantisal, 10 saat önce yazdı:

Merhabalar. 

Abi bende bu konular yüzünden hemşire oldum diyebilirim kendime çok rahat damar yolu açıyorum. 2 ayda bir 500 ml bir şişe doldurup çöpe atıyorum. Kızılay’a veriyordum fakat bu kadar testo içeren bir kanı çocuk veya kadına verilirse hormonal sorunlar olur o yüzden kendim alıp çöpe atıyorum. 

• Beğen 2
  • Gülümse 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    74
Askabar, Bir saat önce yazdı:

Abi bende bu konular yüzünden hemşire oldum diyebilirim kendime çok rahat damar yolu açıyorum. 2 ayda bir 500 ml bir şişe doldurup çöpe atıyorum. Kızılay’a veriyordum fakat bu kadar testo içeren bir kanı çocuk veya kadına verilirse hormonal sorunlar olur o yüzden kendim alıp çöpe atıyorum. 

Video yaparsan güzel olur😃

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    387
SantoR, 2 saat önce yazdı:

Video yaparsan güzel olur😃

Umarım yardımcı olur 

• Beğen 1
  • Minnettarım 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.