Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

eragns

Sustanon kür günlüğü ve eksiklikler için tavsiyeler

Önerilen İletiler

eragns    2

Herkese Merhaba,

Total Testosteron düşüklüğü sebebiyle doktor tavsiyesiyle haftada 1 250mg sustanon vurulmaya gün itibariyle başladım. Bu eksikliği tamamlarken ilaca erişim kolaylığı sayesinde sadece sustanon 250mg içeren basit bir kür planı yapıyorum. Sürekli doktor kontrolünde olacağım ve herhangi bir problem durumunda sizlerin de destekleriyle iyi şeyler yapabileceğim düşünüyorum. Güncel durumu ve gelişimimi buradan sizlerle paylaşmak ayrıca değerli bilgilerinizden yararlanmak istiyorum.

Haftada 1 kez 250mg sustanon + kreatin + bcaa kullanmaya başladım. Bunların yanında tavsiyede bulunacağınız vitamin ve mineral veya supplement önerilerinize açığım.

• Boy:178
  • Kilo:80
  • Yağ Oranı:%18

2 sene kadar aralıksız amatör bir şekilde vücut geliştirme ile ilgilenmiştim ancak son 1-2 senedir spor yapmadım desem yeridir. Altyapım çok iyi değil. Fotoğraf atacağım ancak dalga konusu olabilirim :D Aktif bir salon üyeliğim mevcut ve haftada 5 gün spor yapmayı planlıyorum. Açıkçası şu an için tam olarak istediğim şey hacim kazanmak, irileşmek, büyümek, kas kütlesini arttırmak. :)

Haftada 5 gün spora gidebileceğim için antrenman programımı şu şekilde planladım:

• 1. Gün : Göğüs - Biceps
  • 2. Gün : Sırt/Kanat - Triceps
  • 3. Gün : OFF
  • 4. Gün : Omuz - Bacak
  • 5. Gün : Göğüs - Biceps
  • 6. Gün : Sırt/Kanat - Triceps
  • 7. Gün : OFF

ve bu şekilde aya vurularak devam eden bir program. İlave olarak haftada 2 gün karın idmanı yapacağım. Bu programa ek olarak kardiyo eklemeli miyim? Salonda yüzme havuzu da mevcut. Bazı günler spor sonrası 30dk kadar yüzme planlıyorum. İlave olarak bu süreçte her bölge için kaç hareket eklemek ve bu hareketleri kaç set, kaç tekrar olarak yapmam büyük verim sağlar desteklerinizi ve bilgilendirmelerinizi bekliyorum. Beslenme konusunda da açıkçası yetersiz olduğumu düşünüyorum. Şu anki beslenme programım şu şekilde ancak tavsiyelerinizle geliştirmek ve yanlışlarımı düzeltmek isterim. 

Sabah: 

• 3 Haşlanmış Yumurta
  • 2 Kibrit kutusu kadar peynir
  • 4 Yemek kaşığı yulaf
  • 1 Yemek kaşığı fıstık ezmesi
  • Domates, Salatalık vs çiğ sebzeler

Ara öğün:

• 50-100 gram çiğ kuruyemiş
  • 1 adet meyve

Öğle: 

• 150-200 gram tavuk
  • 1 kase pirinç pilavı
  • Salata

Ara öğün:

50 gram (1 ölçek) pirinç unu - (400ml süt)

Öğle yemeği ve ara öğünden sonra antrenman,

Akşam:

• 150-200 gram tavuk
  • 1 kase pirinç pilavı
  • 2 Yemek kaşığı yoğurt
  • Salata

Eksiklerim, yanlışlarım, hatalarım olduğunu biliyorum. Bu konuyu açma sebebim bunları düzeltebilmektir. Yardımlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum. Linç etmenize gerek yok :)  @Emrahtkty @DeMoNhUnTeR @Rdm @Semih Erarslan @rastlantisal @galicik

Herkese hayırlı forumlar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SPECTRE    744
gönderildi (düzenlendi)

Plan ve mantık güzel 250 sustanonu pazartesi çarşamba ve cuma pay et böylece en güzel şekilde yararlanmış olursun.

Sabah öğününe yumurta en az 5 yap.

Et olarak günde 300-500 aralığında kalabilirsen güzel olur.

tarihinde SPECTRE tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2

@SPECTRE Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkürler.

Peki ilave vitamin takviyesi olarak önerebileceğiniz bir şey var mı? Omega-3 vs kullanmalı mıyım?

Yumurtayıda 5 olarak güncelliyorum o halde :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    744
eragns, 3 dakika önce yazdı:

@SPECTRE Hocam öncelikle cevabınız için çok teşekkürler.

Peki ilave vitamin takviyesi olarak önerebileceğiniz bir şey var mı? Omega-3 vs kullanmalı mıyım?

Yumurtayıda 5 olarak güncelliyorum o halde :)

Tabi 

• omega3
  • çinko
  • c vitamini
  • ihtiyaca göre b12 d vitamini
  • nac600
  • liv

Bunları edinebilirsin kür dönemi boyunca.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tsalyer    14
SPECTRE, 14 dakika önce yazdı:

liv

hocam nacı hangi aralıklarla kullanmayı tavsiye edersiniz? Susta primo gireceğim ben de

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    744
tsalyer, Bir saat önce yazdı:

hocam nacı hangi aralıklarla kullanmayı tavsiye edersiniz? Susta primo gireceğim ben de

Ben her gün tek tab alıyorum. Nac900 olursa bölerek alıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2

@rastlantisal Hocam, bir kaç konunun altında "Kingsize Monster Pak" tavsiye ettiğinizi gördüm. Şu an haftada 250mg sustanon ve idman günleri düzenli bcaa + creatin kullanıyorum. Vitamin konusunda nasıl takviyeler yapmam gerektiğini netleştiremedim. Monster Pak kullanmayı planlıyorum. Bunun yanında ilave olarak eklemem gereken bir vitamin var mıdır? Yada onun yerine @SPECTRE hocanın dediği şekilde:

SPECTRE, 4 saat önce yazdı:
  • omega3
  • çinko
  • c vitamini
  • ihtiyaca göre b12 d vitamini
  • nac600
  • liv

Bu takviyeleri ayrı ayrı mı kullanmak daha mantıklı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    744
eragns, 27 dakika önce yazdı:

@rastlantisal Hocam, bir kaç konunun altında "Kingsize Monster Pak" tavsiye ettiğinizi gördüm. Şu an haftada 250mg sustanon ve idman günleri düzenli bcaa + creatin kullanıyorum. Vitamin konusunda nasıl takviyeler yapmam gerektiğini netleştiremedim. Monster Pak kullanmayı planlıyorum. Bunun yanında ilave olarak eklemem gereken bir vitamin var mıdır? Yada onun yerine @SPECTRE hocanın dediği şekilde:

Bu takviyeleri ayrı ayrı mı kullanmak daha mantıklı?

Evet ayrı ayrı kullanımı daha doğru.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Testesteron düşüklüğü için haftada 1 ampül sustanon reçete etmek hmmm. Ben doktor değilim ama bu TRT doz değil. Sustanon 250 mg 14 veya daha fazlası gün için kullanılır tedavi maksadıyla.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2
NamasteGodDamnİt, 13 dakika önce yazdı:

Testesteron düşüklüğü için haftada 1 ampül sustanon reçete etmek hmmm. Ben doktor değilim ama bu TRT doz değil. Sustanon 250 mg 14 veya daha fazlası gün için kullanılır tedavi maksadıyla.

Hocam test sonuçlarım bu şekilde olduğu için 1 hafta arayla yazmış olabilir mi?

3 hafta boyunca 1 hafta ara ile 250mg 1 hafta sonrasında da kontrol dendi normal şartlarda.

• Total Testosteron : 146 ng/dL
  • FSH : 2,56 IU/L
  • LH : 2,23 IU/L
  • Prolaktin : 7,09
  • E2 : 26,7 ng/L
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladım 3 hafta sonra tekrar değerlendirecek. Sustanonun en uzun esterı aynı zamanda içerisindeki en yüksek ester onun sayesinde kandan tamamen çıkması uzun sürüyor. Enjeksiyon sonrasında da enerjisini hissediyorsun propionat zirve yaptığı için.

E2'de de yükselme olacaktır. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Antreman bence itiş çekiş bacak olmalı her bölgeyi iki kez dön daha iyi 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2
gönderildi (düzenlendi)
SPECTRE, 29.01.2024 - 22:51 yazdı:

Evet ayrı ayrı kullanımı daha doğru.

@SPECTRE Hocam şu anda;

• Omega-3
  • C vitamini için ester-c 1000 mg günde 1 adet
  • Çinko için Magnezinc günde 1 adet
  • B12 için Benexol günde 1 adet

Kullanmaya başladım. D vitamini için D-Colefor 20.000 iu yazıldı ama yüksek olduğu için kullanmaya çekiniyorum bunu kullanmalı mıyım veyahut nasıl kullanmalıyım bilgi verebilir misiniz acaba?

tarihinde eragns tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
eragns, 17 saat önce yazdı:

@SPECTRE Hocam şu anda;

• Omega-3
  • C vitamini için ester-c 1000 mg günde 1 adet
  • Çinko için Magnezinc günde 1 adet
  • B12 için Benexol günde 1 adet

Kullanmaya başladım. D vitamini için D-Colefor 20.000 iu yazıldı ama yüksek olduğu için kullanmaya çekiniyorum bunu kullanmalı mıyım veyahut nasıl kullanmalıyım bilgi verebilir misiniz acaba?

Günlük 4.000-5.000 iu'ya kadar çıkılabilir. Dolayısıyla 5-6 günde veya haftada bir kullanabilirsin.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2
Rdm, 1 saat önce yazdı:

Günlük 4.000-5.000 iu'ya kadar çıkılabilir. Dolayısıyla 5-6 günde veya haftada bir kullanabilirsin.

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Sizlerin engin bilgileri sayesinde umarım bizlerde iyi yerlere gelebiliriz. Bu konuyu hem kendim için bir günlük olarak, hem de sizlerin değerli bilgilerinden yararlanabilmek adına güncellemeye devam edeceğim. Saygılar. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536
eragns, Bir saat önce yazdı:

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. Sizlerin engin bilgileri sayesinde umarım bizlerde iyi yerlere gelebiliriz. Bu konuyu hem kendim için bir günlük olarak, hem de sizlerin değerli bilgilerinden yararlanabilmek adına güncellemeye devam edeceğim. Saygılar. :)

Rica ederim, başarılar dilerim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2

Tekrar Merhaba,

Beslenme programımı paylaşmıştım günlük ortalama 2500-3000 kalori civarı kalori alıyorum gibi. Ayrıca şu an 82 kilo %18-19 civarı yağ oranına sahibim. Bunun dışında hacim ve kütle koymak için gainer eklemem fayda sağlar mı acaba? Eğer sağlayacaksa hangi marka ve ürünü önerirsiniz? Ek olarak gainer yerine pirinç patlağı kullanan arkadaşlarım çok ama gainer içeriğinden kaynaklı daha mantıklı gibi. Tavsiyelerinize açığım teşekkürler.

@Emrahtkty @DeMoNhUnTeR @Rdm @Semih Erarslan @rastlantisal @galicik @SPECTRE @GHOST @otopsicikedi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.363

Yağ oranı olarak bulkın sonuna yaklaşmışsın.  Pirinç yulaf patates pirinç unu bunları arttırmakta zorlanıyorsan bal ekleyebilirsin.

Ama bulkın sonuysa gainer ekleyebilirsin. Ben genelde son 2 haftasında kullanmayı tercih ediyorum.

• Beğen 1
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2

Herkese tekrar merhaba,

Şu an 4. haftaya girmek üzereyim. Bir kaç sorum olacak açıkçası. Fikir ve önerileriniz benim için önemli.

3 haftadır haftalık 250mg sustanon vuruluyorum. Ekstra herhangi bir şey kullanmayı düşünmüyorum. Yarın kan vereceğim ve değerlerime doktorla beraber bakacağız. Eğer her şey normal seyrederse ortalama kaç hafta kadar küre devam edebilirim? 

Maksimum ve minimum devam etmem gereken süre sizlere göre nedir?

Haftalık 250mg sustanonun üzerine çıkmayı düşünmüyorum ayrıca 3 hafta boyunca hiç bir yan etki ile karşılaşmadım aksine kendimi hem daha dinç hem de daha mutlu, keyifli hissediyorum. Cinsel olaraktan gayet aktif ve kaliteli bir cinsel hayat sundu şu ana kadar bana. Hiç bir psikolojik zorluk olmadı ancak yan etkileri görmem için daha erken mi?

Şu anda gelişimime de fayda sağladığını düşünüyorum aynaya bakıncaki görüntümün değiştiğini düşünüyorum yağ oranım yüksek ama yine de omuz ve kollarımın en az 1 cm yada daha fazla genişlediğini tahmin ediyorum. 

Şu an için her şey yolunda diyebilirim. Sadece vitamin takviyelerine başladığımdan beri midemde hafif hafif yanmalar hissediyorum. Yaşayan ve nasıl çözeceğimi bilen biri aydınlatırsa çok mutlu olurum.

• Omega 3
  • Magnezinc
  • B12
  • C vitamini (ester-c)
  • D vitamini
  • Kolajen

Yukarıda belirttiğim takviyeleri ve ayrıca BCAA ve Kreatin kullanıyorum. Modumun düşük olduğu günlerde ise pre workout kullanıyorum ama bunların yanma yaptığını düşünmüyorum. Tahminimce haplardan kaynaklı. Tüm görüş öneri ve tavsiyelere açığım. Herkese iyi forumlar dilerim.

@otopsicikedi @SPECTRE @Rdm @rastlantisal @Emrahtkty @GHOST @Semih Erarslan @Bay-T

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.363

Hapları tek seferde yutmak yerine tok karna belli öğün aralarında almayı deneyebilirsin. 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.363

Sustanonun dalgalanmasından kaynaklı büyük ihtimalle Total teston olması gerektiğinden düşük çıkmış. Bence sustanondan vazgeçip tek esterli bir testosteron almalısın. Haftada tek sefer enanthat veya cyp esterini vursan dahi sustanona göre daha az dalgalanma olucaktır. Bu da senin hem gelişimini hemde gün içinde ruhsal olarak dengesizlikten koruyacaktir. Tek önerim İran enanthata geçmen.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2
otopsicikedi, 7 dakika önce yazdı:

Sustanonun dalgalanmasından kaynaklı büyük ihtimalle Total teston olması gerektiğinden düşük çıkmış. Bence sustanondan vazgeçip tek esterli bir testosteron almalısın. Haftada tek sefer enanthat veya cyp esterini vursan dahi sustanona göre daha az dalgalanma olucaktır. Bu da senin hem gelişimini hemde gün içinde ruhsal olarak dengesizlikten koruyacaktir. Tek önerim İran enanthata geçmen.

Hocam şöyle söyleyeyim 3 haftadır 250mg sustanon vuruyorum ancak sustanona düşük testosteron kaynaklı doktor tavsiyesi ile başladım. yani 3 hafta önce 146 iken şu an 619 seviyesine gelmiş. Ruhsal olarak hiç bir problem yaşamadım bu sürede ama şu anki sonuca bakınca lh ve fsh sorun yaratır mı? Küre ne kadar devam edebilirim. Yani ben doktorun tavsiyesiyle başladığım bu sağlık sorununu vücut geliştirmeyle birlikte avantaja çevirmekti. hedefim sorunsuz devam edebilmek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.363
eragns, 56 dakika önce yazdı:

Hocam şöyle söyleyeyim 3 haftadır 250mg sustanon vuruyorum ancak sustanona düşük testosteron kaynaklı doktor tavsiyesi ile başladım. yani 3 hafta önce 146 iken şu an 619 seviyesine gelmiş. Ruhsal olarak hiç bir problem yaşamadım bu sürede ama şu anki sonuca bakınca lh ve fsh sorun yaratır mı? Küre ne kadar devam edebilirim. Yani ben doktorun tavsiyesiyle başladığım bu sağlık sorununu vücut geliştirmeyle birlikte avantaja çevirmekti. hedefim sorunsuz devam edebilmek.

Haftalık 250 mi vuruyorsunuz 3 haftada 1 mi 250 vuruyorsunuz tam çözemedim.

Bunun tedavi dozu genelde 3 haftada 1dir.

Şöyle dışarıdan testosteron aldığınızda sperm üretiminiz yüzde 99 azalır. Yani bir nevi kısırsınız FSH Lh düşük olma sebebi bu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eragns    2
otopsicikedi, 51 dakika önce yazdı:

Haftalık 250 mi vuruyorsunuz 3 haftada 1 mi 250 vuruyorsunuz tam çözemedim. Bunun tedavi dozu genelde 3 haftada 1dir. Şöyle dışarıdan testosteron aldığınızda sperm üretiminiz yüzde 99 azalır. Yani bir nevi kısırsınız FSH Lh düşük olma sebebi bu.

Hocam haftada 1 250 mg olarak. Peki bu fsh lh kendi kendine düzelecek bir şey mi?

Yani ben 14-16 hafta kadar devam etmek istiyorum.

haftada 1 - 250mg olarak devam etmem bir sorun teşkil etmez değil mi?

Sadece kür bitiminde duruma göre PCT mi yapmalıyım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: bselim
      Arkadaşlar selamlar,
      Şimdi üstatlar genel olarak gördüğüm kadarıyla çok önermiyorlar ama ben TRT dozlarında yani 2 haftada veya 3 haftada bir olacak şekilde hafif bir sustanon kürü yapmak istiyorum primabolan ile birlikte.
      E2 sınır değerden biraz yüksek Total Testo ise 3.30 civarı çıktı, kolesterol 207 seviyelerinde ve kiloluyum, buradaki amacım hem testoyu arttırıp biraz daha motive bir şekilde kendimi salona atabilmek hem de normalden bi %20-30 daha hızlı kilo verip kas yaparak metabolizmayı bir nebze hızlandırmak, sizler neler düşünürsünüz?
    • Yazan: SwipeEmir
      Merhaba arkadaşlar,
      Total testesteron değerim : 5.73 Referans aralığı 2.49-8.36  Şu değerlerde biri haftada 250mg sustanon vurursa Ortalama 8 haftanın sonunda total testesteron kaça çıkar aşağı yukarı?
      Teşekkürler.
    • Yazan: Jonturk
      Merhaba arkadaşlar,
      Kişisel özelliklerim:
      42 yaşındayım. 1.78 cm boyunda. 94 kg. Gençlik yıllarım olan 25 yaşındayken:
      DecaDroboloin Primobolan Kürü yapmıştım 6 hafta boyunca. 2017'den beri doğal şekilde sporumu yapıyorum. O zamanlar pct böyle bilinen, uygulanan bir yöntem değildi pek haliyle sorunda yaşamamıştık, verimde almıştık o dönem. Haftada 3 gün antrenman ile bu süreci desteklemiştim. Daha sonra 2017 yılında evlendim.  Bu durum spora tekrar dönmemede  vesile oldu. Fakat ben Troid hastasıyım arkadaşlar (aileden gelen, genetik bir durum) 
      Şimdi ise doktor kontrolünde sustanon uygulaması yapıyorum. 2. dozu aldım fakat herhangi bir pozitif etki görebildiğimi düşünmüyorum an itibarı ile. Yarın tekrar doktora gideceğim çünkü 2. enjeksiyondan sonra beni davet etmişti. (Muhtemelen doz yükseltecek). 
      Size sormak istediğim sustanonun faydası olur mu?
      Bende ne tür değişikliklere sebep olur sustanon?
      Şimdiden katkılarınız için teşekkürler.
    • Yazan: boziko
      Merhaba,
      Uaşılması kolay olduğundan sustanonu tercih etmek istiyorum fakat forumlarda ve internette okuduğum sustanon yorumları biraz soğuttu beni. pct nin zor geçtiğini , ateş , baş dönmesi yaptığını , elde titreme , vurulan bölgede ağrı . bunları yaşar mıyım ? önerilerinize açığım.
    • Yazan: turhanoğlu
      Merhaba arkadaşlar,
      Güncel olarak şu an gün aşırı 0.5 sustanon alıyorum.
      Yani bu düzende bir hafta 1.5 cc diğer hafta 2cc ye denk geliyor. Bunu hiç bozmadan yanına :
      300 tren a (10 hafta) 200 masteron (10 hafta) Yapmayı düşünüyorum. Uygun mudur arkadaş masteron genelde son 6 hafta ekliyorlar. Benim eklememdeki amaç e2 yi kontrol altında tutmak serbest testodan faydalanmak. Anavar bende çook büyük etki yapıyor definasyonda anlayamadığım şekilde. Masteron da onun enjeksiyon versiyonu yanlış bilmiyorsam.
      Tren mg olarak yeterli gelecektir. Masteron ilk defa kullancam kaç mg uygundur bu durumda.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.