Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

rastlantisal

Rastlantısal 2023 - 2024 kür günlüğü

Önerilen İletiler

metropol    94

hocam bende şuan sizin yaptığınız gibi 125testo (iran) 200tren enanthat (merdivenaltı) gidiyorum çok güzel parçalanıyorum ben hep diyordum sizin yorumlarınızı görünce bu dozlarla nasıl verim alınıyor diye ama parçalanmada olay hiçbir zaman doz değilmiş ufak bir tren dozu bile yetiyor önemli olan %100 efor vermekmiş

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.617
metropol, 9 dakika önce yazdı:

hocam bende şuan sizin yaptığınız gibi 125testo (iran) 200tren enanthat (merdivenaltı) gidiyorum çok güzel parçalanıyorum ben hep diyordum sizin yorumlarınızı görünce bu dozlarla nasıl verim alınıyor diye ama parçalanmada olay hiçbir zaman doz değilmiş ufak bir tren dozu bile yetiyor önemli olan %100 efor vermekmiş

Olay zaten bu. Hafif bir anabolik dokunuş. Uçmaya gerek yok yahu. Esas işi zaten disiplin yapıyor.

• Cool 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    191

Hocam valla söylencek bir şey yok sizden çok daha genç insanlar bu dozların daha üstünü kullanıyor fakat pek bir şey başaramıyorlar siz yaşınıza rağmen tecrübeniz ve disiplininizle birlikte cidden çok güzel iş çıkarmışsınız.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
rastlantisal, 18.12.2023 - 07:31 yazdı:

İdrar yaptıktan sonra damla hissi varsa şişmiştir. Bu anlattıkların ise enfeksiyona delalet. Üroloğa görünsen iyi olur.

kan tahliline gittiğimizde hangi değerlerden anlaşılır hocam o prostat için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617
Beastmode, 6 saat önce yazdı:

kan tahliline gittiğimizde hangi değerlerden anlaşılır hocam o prostat için

Bunun için PSA testi yapılmalıdır. Enfeksiyon için CRP testine bakılır. CRP'de çıkmasa da sorun yine de olabilir. Onlarda idrar testinde çıkar. Önce ürolog görmeli.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    191

Hocam antrenman önce kalsiyum alımı pumpı baya arttırıyormuş bu süre zarfında hiç deneyimlediniz mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    983
ardas, 46 dakika önce yazdı:

Hocam antrenman önce kalsiyum alımı pumpı baya arttırıyormuş bu süre zarfında hiç deneyimlediniz mi ?

İdman öncesi alımı Pump artırıyor evet ben deneyimledim ama dışarıdan bilinçsiz kalsiyum almak aşırı zararlı 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    191

Antrenman öncesi pre nin içine katıp denicektim :D haklısınız haftada 2 alsam gene de zararı fazla oluyor mu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    983
ardas, 24.05.2024 - 19:02 yazdı:

Antrenman öncesi pre nin içine katıp denicektim :D haklısınız haftada 2 alsam gene de zararı fazla oluyor mu ?

Bence gerek yok ama içinde kalmasın 1-2 sefer dene istersen 1-2 kullanımdada öyle aşırı zarar vermez dene ama bırak 

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617

Dostlar, pump vs gibi günlük işlerle işim olmuyor. Ben 80 kilo adamım. Eğer pumpa yürüsem diplere düşmüş östrojenimi 50lere çıkarır süper pumplı dolanırım. DHT'de daha balanslı olacağından kıllanma ve sivilce sorunumda olmaz yada az olur. Yaptığım her şeyi bir sene sonra daha iyi görünmek için yapıyorum. 175 boy ve 80KG ve %10-11 civarı yağ oranı ile zaten azıcık hareket etsem direk paramparça pump oluyorum. Mesela yazın 10 dakika 3-4 farklı still de yüzüp sudan çıkınca şahane görünüyorum. En en güzel yanı ise spordan anlamayan herkesin bu vücut çalışmasını tamamen natural sanması. Büyük avantaj. Tam olarak istediğimi elde etmiş oldum.

Güzel haberlerle geldim. Sivilce sorununu çözdüm sayılır. 1 tüp bitmek üzere ve sivilceler hatrı sayılır geriledi. Yenisi pek çıkmıyor gibi veya çıkma süresi çok uzadı. İlk etapta sivilceler hızlıca olgunlaştı ve söndü. Bundan sonrası için deniz ve güneşin çok faydası olur. Keza sönük sivilce izleri için bire birdir. Tavsiye ederim.

Beni takip edenler bilir ki vücudum DHT hassasiyeti yüzünden hızlıca sivilce atabilmekte. En çok da giysilerin sıktığı bölümler yani omuz ve göğüs bölgesinde olmakta.

Bunun için ne kullandım: Clasy Care Face Up Skin Sivilce Kremi 40 ml Faceupskin Acne Cream 40ML

Nasıl kullandım: Kesinlikle sivilceli bölgeyi önce sabunla yıkayıp, durulayıp ve kurulayıp uyguladım. Pomatı sivilceli bölgelere yedirerek uyguluyorsunuz. Bir sonraki güne kadar da duş almıyorsunuz. 

Sonuç nasıl oldu: İlk tüpün sonuna doğru hatırı sayılır şekilde azaldı. 

Benim dışımda da denemek isteyen olursa lütfen tecrübesini bu başlığa aktarsın ki sadece bende değil insanlarda da işe yaradığını bilelim.

Adet yerini bulsun :)

66541bf850cb9_WhatsAppImage2024-05-27at08_14_40.thumb.jpeg.59a2bf8793e4a19365a8ba09f0805720.jpeg

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617

Merhaba dostlar.

Düşük doz uzuunnnnnn kür planlamamın cruise kısmına geldik. Çok yoğun ve stresli bir döneme giriyorum. Buraya trenin getirdiği ruh hali ile girmek doğru olmaz. Trenbolone, insanı hata yapmaya meyleder. İsterse iraden çelikten olsun. Keza bugüne kadar prolaktini kontrol altında tuttuğum için hata yapmadım ama çokça zorlandığım zaman da çok oldu. Ki gerçekten öz kontrolü sağlam biriyim. Tren düşünenler bunu muhakkak hesap etmeli. Ayrıca yaz sıcağında sürekli terlemek çekilmiyor. Her gün yatakta terden izim çıkmaya başladı :) Düşük E2 ve risk almamak için aşağıda tuttuğum prolaktin beni mental olarak da çok yordu.

Peki şimdi süreç nasıl ilerleyecek?

• En son pazartesi günü tren enjeksiyonu yaptım. 4 günde 1 enjeksiyon yaptığımı hesap edersek bugün aslında enjeksiyon günü ama yapmayacağım.
  • 1 ay boyunca 250mg only testosteron enhantate gideceğim. Peki neden doz artırıyorum?
  • Hem tükenen E2 biraz kendine gelsin hem de NOR19 grubu gibi en ağır anabolik henüz kandan çıkmadan vücut testosuz kalıp anabolik ile baş başa kalmasın diye. Bunu genel olarak kültür haline getirmelisiniz. Anabolikle testosteron aynı anda kesilmemeli. Anabolik kandan çıktığında testo önce yarım doza sonra da enjeksiyonu bitirip PCT faslına geçilmeli.
  • Bir sonraki ay da duruma göre dozu TRT civarına düşürebilirim. Biliyorsunuz akışa göre belirliyorum ben bunu. Sabit değerlerle değil dinamik kür planlıyorum.
  • Yine cruise süresi boyunca MCT ürünlerimde azalma olmayacak. Orada da risk almaya gerek yok. Faydası var zararı yok en nihayetinde.

Evet evet yaza girerken kür kesilir mi? Kesilir dostlar :) Ayrıca böyle ağır kürlerden sonra gelen only testo formu genelde kürdekinden iyi oluyor :)

Hayat, kürden vs daha önemli. Öncelikleri asla karıştırmamak lazım.

• Beğen 4
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    752

Hocam özellikle bu sporda dışardan hormon alan yada almayanlar için büyük örneksin(eminim hayatın geri kalanında da öyle). İnsanın kendini, vücudunu tanıması, alçak gönüllü olması, aç gözlü olmaması, sabırlı olması, öğretme çabası... Aklıma gelmeyende vardır tabi. Bana örnek olduğun en önemli özelliğin sağlığını herşeyden önce tutman malesef çoğu sporcu nefsine yenik düşüp sağlığı arka plana atıyor. Gelişimi görüp dozu artırmamak yeri gelince kesmemek gerçekten çok zor. Çok şey öğreniyorum sizden Allah razı olsun hocam🙏🏻

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617
Diver, 3 saat önce yazdı:

Hocam özellikle bu sporda dışardan hormon alan yada almayanlar için büyük örneksin(eminim hayatın geri kalanında da öyle). İnsanın kendini, vücudunu tanıması, alçak gönüllü olması, aç gözlü olmaması, sabırlı olması, öğretme çabası... Aklıma gelmeyende vardır tabi. Bana örnek olduğun en önemli özelliğin sağlığını herşeyden önce tutman malesef çoğu sporcu nefsine yenik düşüp sağlığı arka plana atıyor. Gelişimi görüp dozu artırmamak yeri gelince kesmemek gerçekten çok zor. Çok şey öğreniyorum sizden Allah razı olsun hocam🙏🏻

Güzel sözlerin ve düşüncelerin için çok teşekkür ederim kardeşim. Böyle görünüyor olmak beni mutlu etti çünkü tek gayem baştan beri bu.  Herkese bunları nasihat edip kendim uymazsam lafımın ne ağırlığı olurdu ki. İş, dedim diye de değil içselleştirdiğim için uymak. 

İki temel hususta mutabık olmak lazım.

1. Sürdürülebilir kür: En önemli kısmı sağlıktır. Sürdürebilmen için sağlıklı olman gerekir. Sağlığı ihmal ettiğin an bir noktada muhakkak patlarsın. Sonrasında kürü bırak sporla bile işin olmayabilir. Keza örnekleri çok. Emin olun bir çoğu kendi istediği için değil "artık ilaç kullanımını vücudu kaldıramayacağı için" ilaç işini komple bırakıyor.
  2. EGO: Geçen sene oldu artık bu. Fark ettiğim an 3 ay sporu bıraktım. Algımı düzeltip geri başladım. EGO bizi hataya sürüklüyor. Düşündüm o an "acaba gerçekten sadece sporla mı anılmalıydım". Tabi ki hayır. Vücut geliştirmeyi hayatımın merkezinden alıp, yemek yemek, uyumak gibi olağan bir parçası yaptım. Hayatta çok güzel şeyler var zaman ayırılabilecek ve bizleri daha "anda" tutabilecek. 

Bunlara dikkat edildiği sürece sorunsuz devam edebilirsiniz. 

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
marettam    41

Bende 13-14 yaşından beri omuz ve sırtta ara ara 3-4 tane sivilce çıkıyor ve izi de kalıyor. Kan değerlerimde vs hiçbir sıkıntı yok ancak gittiğim 3. cildiye uzmanı kıl kökleri iltihaplanıyor vs demişti ancak verdiği krem sadece kullanırken kurutmuştu sonradan tekrar çıkmaya başladı. Sizin dediğiniz de deneyeceğim belki bir işe yarar. Tedavi sonrası buraya deneyimimi aktarırım :D

Est2 seviyesi herkeste farklı etki gösteriyor ancak siz hangi referansta kaç seviyesinde koruyarak gidiyorsunuz est2 yi.
Ayrıca tebrik ediyorum umarım ben de 20 sene sonra sizin gibi olurum :D

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617

Çok teşekkür ederim @marettam aslında bir fotoğrafım var burada bile hiç atmadım. Spora başlamadan 1 hafta önce çekilmişim ve 50kg insanım. 25-30kg kütle eklemişim işte kendime. 18kg kısmı anaboliksiz, kalanı anabolikle mümkün oldu. Tam kuru (%7-%8 yağ oranı ile) 75 kg gibi hesaplarsan, doğal gelişiminin zirvesindeki bir birey için 7-8kg kas demek bu. E2ye düşman bir metabolizmamın da olduğunu hesap ederseniz ancak bu kadarı mümkün olabiliyor işte. Bu rakamları orantı olarak kabul edip kendinize göre hesaplayabilirsiniz. E2 yatkın vücutlar çok kütle almış gibi görünse de bir yarışma zamanı küçücük kalıyorlar. Keza decaya girdiğimde E2 patlaması yaşıyorum ve 90kiloya ulaşmak çok kolaylaşıyor. İstiyor muyum? Asla. Çünkü egom bunu istiyor ben değil.

Ben de maalesef e2 için ayrıca anabolik eklemediğim sürece 10 civarlarına dahi düşüyor. Sonra başlıyor kas kramları. Şuan dirsekten aşağı bölgede mevcut. Only testo da bu pek olmuyor. Tavsiyem ise 50ppm.

Anabolik kullananlarda da kıl kökü iltehabı yüzünden oluyor. Benzoxin bunu geçici çözse de sebebi ortadan kaldırmadan sonuç değişmiyor. Sen doğuştan şanssızsın. Daha kesin ama zor tedavilere yönelmen gerekebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
marettam    41

Sondan başa gidelim evet daha ciddi bi tedavi lazım ancak bunu steroidlerden uzak kalacağım 1-2 senelik bi süre içinde halletmeyi planlıyorum.
Sizin durumunuza gelince de tahminen egzersiz yapmaya orta yaşlarda veya en erken 20lerin sonunda başladınız gibi geliyor. Eğer zaten çocukluk ve ergenlikte egzersizle çok da aranız yoktu ise şuanki durumunuz düşündüğünüzden daha gelişmiş noktada. 175 boy ile 100+ olan adamlar genelde çok küçük yaşlardan başlamış oluyor ki genetik yetenek kısmı da var o ayrı :D Zaten sürdürebilirlik açısından daha kütle almanız ne makul olur ne de mümkün. Siz yine de düşük est yi bir şekilde tolere edebildiğiniz için şanslısınız bence çoğu kişi 20lerin altında mortingen oluyor :D

Başarılarınızın devamını diliyorum takipteyim.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617

Teşekkür ederim. Evet 35 yaşında mümkün oldu spora başlamak. Zaten bu uzun kürü bir gün bitireceğim. O noktada daha stabil olduğunu düşündüğüm SARMS denemelerim olacak. Eğer o taraftan randıman alırsam daha da sürdürülebilir olarak devam ederim. Daha bir bitkisel + SARMS denemem olmuş olur. 

Dediğim gibi iradem sağlamdır. Öz kontrolüm iyidir. Yoksa düşük E2 panik atağı çok başka. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    74
rastlantisal, 20 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim. Evet 35 yaşında mümkün oldu spora başlamak. Zaten bu uzun kürü bir gün bitireceğim. O noktada daha stabil olduğunu düşündüğüm SARMS denemelerim olacak. Eğer o taraftan randıman alırsam daha da sürdürülebilir olarak devam ederim. Daha bir bitkisel + SARMS denemem olmuş olur. 

Dediğim gibi iradem sağlamdır. Öz kontrolüm iyidir. Yoksa düşük E2 panik atağı çok başka. 

Özellikle Ostarine bekliyorum abim. Senin vücudun da oluşturucak değişikliği merak ediyorum :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617
EmreGundi, 31.05.2024 - 16:07 yazdı:

Özellikle Ostarine bekliyorum abim. Senin vücudun da oluşturucak değişikliği merak ediyorum :)

İnan bana bende nasıl etki olacak merak ediyorum sarmslar ile. Henüz kafamda tam bir plan oturmadı. Otursun ona göre hareket edeceğim.

Evet dostlar beklediğim kan testleri nihayet geldi. İşyeri yaptırınca sonuç almak uzun sürüyor.

Hemoglobin 18.7. Düşük doz da anabolik alsan sürekli aldığında yükseliyor. Bu olağan

Mineral, vitamin ve yorgunluk ile alakalı değerler düzelmiş. 

Tek sorunlu kısım ALT ve AST. 67 - 113

Bu kadar koruyucuya rağmen (NAC 900 + Enginar hapı ve enginar ekstratı) buralara çıkıyorsa benim için artık tren faslı (ilerleyen süreçlerde) ömür boyu kapanmıştır. Etkisi iyi olsa da benim bünyeme göre bir ilaç olmadığı kesin. 1 ay sonra tekrar test yaptırıp (aile sağlık hekimi) bakacağım. Yoksa daha güçlü antioksidanlarla tedbir alacağım. 

Çok güzel bir laf vardır "Totosuyla inatlaşan altına yapar". Benim için tren artık budur :)

• Alkış 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    113

her güzel şeyin bir sonu var hocam trene elveda diyoruz :D

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam bende aynı şekilde anabolizanları kesip only testo gittiğimde kendimi daha dinç daha güçlü hissediyorum. İştahım bile açılıyor anabolikleri kesince. Bu durumun sebebi nedir gerçekten merak ediyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617
nehir_avci8322, 3 dakika önce yazdı:

Hocam bende aynı şekilde anabolizanları kesip only testo gittiğimde kendimi daha dinç daha güçlü hissediyorum. İştahım bile açılıyor anabolikleri kesince. Bu durumun sebebi nedir gerçekten merak ediyorum.

Bu durumlarda totale bakmak gerekir. Tam kan testi, tiroidler, karaciğerler, hormonlar. Ancak o zaman sebebine dair makul bir yorum yapılabilir. Genel olarak anaboliklerin vücuda bir külfeti var. Gerek bedensel gerek mental olarak külfeti var. Bunun da bir dışa vurumu oluyor. 

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oathbreaker    56
gönderildi (düzenlendi)
nehir_avci8322, 5 saat önce yazdı:

Benim de TRT'de olduğum dönemler tamam o sertlik, bombelik, pump ve güç gidiyor lakin ilginçtir ki büyüme ve iştah açısından en fazla geliştiğim dönemlerdir

Bu sıralar TRT'de yanına düşük dozda bana en iyi yarayabilecek ekleyebileceğim anabolizanlar hakkında araştırma yapıyorum

tarihinde Oathbreaker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.617
Oathbreaker, 9 saat önce yazdı:

Benim de TRT'de olduğum dönemler tamam o sertlik, bombelik, pump ve güç gidiyor lakin ilginçtir ki büyüme ve iştah açısından en fazla geliştiğim dönemlerdir

Bu sıralar TRT'de yanına düşük dozda bana en iyi yarayabilecek ekleyebileceğim anabolizanlar hakkında araştırma yapıyorum

Bunu ben de yaşıyorum. Zaten dikkat edin ilaçtan çıkarken 2 hafta sonra form muntazam olur. Kandaki seviye aşağı yukarı TRT dozuna düşmüş olur. Aynı şey ereksiyon için de geçerli. En verimli dönemdir TRT doz.

Bu konu benimde araştırmalarım içinde idi. Tren ile denedim ama karaciğere külfeti çok ve gerek yok. Hali hazırda bu kür devam edecek. Bu bitip PCT de yaptıktan sonra aklımda iki ihtimal var.

• TRT doz testosteron üzerine uzun soluklu sarms kürü.
  • @SERKO dostumun bitkisel kür 1 (en güçlü formül o olarak görüyorum) çalışması ile sarms kürü. Bunda bilhassa her ay total testo testi.

İkisinde de hormon sistemimi çok yormadan neler kazanabileceğimi hesap etmeye çalışıyorum.

İlk seçenekte SARMS'ların uzun kullanımda kendi döngümü baltalamasının pek önemi kalmıyor. 

İkinci seçenekte ise SAMRS'ların uzun kullanımda doğal döngüyü baltalamasını SERKO'nun kürü ile durdurmaya çalışacağım.

Kararım henüz kesin değil. Her halükarda bu yaz önce 250MG testo sonra TRT doz kürde olacağım. Tüm bunlar sonbaharda başlayacak.

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    404

tamamen aynı şekilde devam edicez hocam 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.