Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

rastlantisal

Rastlantısal 2023 - 2024 kür günlüğü

Önerilen İletiler

berko110    16
rastlantisal, 40 dakika önce yazdı:

Fazla tuketmek fayda saglar zarar saglamaz. Icin rahat olsun. Ayrica D vitamini almana gerek yok.

anladım hocam, peki nac600 günde bir tane mi kullanacağım, daha sonra da test verip duruma göre mi bakacağım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    3.412
berko110, 2 dakika önce yazdı:

anladım hocam, peki nac600 günde bir tane mi kullanacağım, daha sonra da test verip duruma göre mi bakacağım?

NAC600 ile başlarsın. Sonra ayda 1 gider tam kan testi yaptırır gerekli ise NAC900 ve üzerine çıkarsın. 

Daha da fazlası gerekirse sevgili dostum @Diver bunun ile ilgili bir çalışma yapıyor. Muvaffak olursa forumda bir makale yayınlayacak onu yaparsın.

• Yani demem o ki kür tasarlarken statik düşünmeyin.
  • Dinamik kürler tasarlayın. Bir hardscape kafanızda olsun. Ama detayları kesinlikle şartlara göre sürekli düzenleyin.
  • Durmanız gereken yeri kaçırmayın. "Nasılsa kaçtı. Battı balık yan gider" demeyin.
  • "Denedim ama bu sefer olmadı bir dahakine" deyip dersler çıkarıp, edindiğiniz tecrübe ile yeniden planlama yapın ve deneyin
  • Sürdürülebilirlik ve süreklilik ana felsefeniz olsun.
  • Kulak verdiğiniz ana unsur "sağlığınız" olmalı. "Vay efendim ahmet hoca bunu diyor, vay efendim spordan arkadaşlar şöyle diyor" kulak asmayın. 
  • Vücut geliştirmede makul ve mantıklı hedefleriniz olsun. Hedefleri internette ki extrem rol modellerinden değil kendi genetik gerçekliğinizden ve hakikaten insan doğasına uygun şekilde belirleyin. Örneğin "ben bu spora 50kg başladım. 100kg olmak sürdürülebilir, sağlıklı ve gerçekçi değil. Olabilirim ama sağlığıma maliyeti ağır olur. Ayrıca 175 boyda biri 100kg olunca güdük görünür. Sağlığımdan da olmadan çıkabileceğim ağırlık 80kg civarıdır. Demek ki ben 75-80 aralığında artık daha çok büyümek için değil, daha estetik bir görüntü ve daha atletik bir performans için uğraş vermeliyim" gibi.
  • Siz değerlisiniz. Sizi değerli yapan kaslarınız değil kişiliğiniz. Kas kazanımı için kişiliğinizden ödün vermeyin.
  • Beğen 2
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    506
berko110, 15 saat önce yazdı:

black guardianın içinde 50mg enginar varmış, yeterli olur mu?

hocam gerekli bilgiyi vermiş enginardan zarar geleceğini sanmam

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
makro1178    17
rastlantisal, 24.01.2024 - 12:13 yazdı:

Dostlar selamlar. 

Küre 200mg Tren enhantate de ekledim. İlerleyen haftalarda testosteronu 150mg'a düşüreceğim. Yani bir enjektöre 0,3ml Testo, 0,5ml Tren girmiş olacak. Testo ile alınabilecek verimin sınırına geldim zaten. 

Şöyle bir form fotosu da burada dursun.

Vücut KRATOS ama kalbi pamuk abim :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    506
rastlantisal, 03.08.2024 - 17:26 yazdı:

Merhabalar.

@SERKO'nun bitkisel kür 1 formülünü bugün aktarıma teslim ettim. Kendisinin bilgisine güvenirim. Görür görmez dediği şey "Abi eğer yeniden çocuk yapmak istemiyorsan bunu yediğinde iyi korun. Çok sperm artırır libido yapar bu. Testosteron yükseltir." Tam da dedim onun için kullanacağım. 900TL tuttu. Yarına hazır edecek.

Yukarıdaki postumda bir şeyden bahsetmemişim. Yukarıda yazdıklarıma ilaveten eklem ağrıları da başladı. Bizlerim ağrıyor. Sanki büyüme çağındaki gibi. Bu baya bildiğin büyüme hormonu etkisi. NOXY MK-677 işini iyi yapıyor. Ağrılar günlük hayatıma mani değil.

MK nın diz ağrısı ve halsizlik yapması çok kötü resmen bacaklarım titriyor hocam 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412
SERKO, 12 saat önce yazdı:

MK nın diz ağrısı ve halsizlik yapması çok kötü resmen bacaklarım titriyor hocam 

Aynı şeyleri yaşıyoruz. Ama enerjimin tükendiği yerde iradem, irademin tükendiği yerde inadım başlar. Benle bir antrenman yapsan aslında anlarsın. Kendi kendini gaza getirebilen biriyim :D Bugün 18000 adım ve antrenman yaptım. Halsizlik giderek azalıyor. Bir yandan iyi oldu. Ergen halsizliği nedir unutmuşum. Hatırladım :D

Malum ki oğlumun ergenliği yeni başladı ve artık bu halsizlik olduğunda sebebini bileceğim. 

Senin macunu az önce yedim. Tadı beni mutlu etmedi ama yenilemez de değil. Yani Bitkisel Kür 1 süreci başladı :)

Dostlar, ilk NOXY MK-677 şişesi bitmek üzere ve ben yenisini sipariş verdim bile.

Sayın @Loving Burak Hocam ile yaptığım görüşmeye istinaden son karar şu oldu:

1. Testosteron Cypionate: 100 mg / Hafta
  2. NOXY MK-677: 20 mg / Gün
  3. NOXY Oxandrolone: 30 mg / Gün. Burada doz ve cycle kan testine göre ayarlanacak. İlk etapta vücut tepkisini (yan etki) görmek için 20 mg ile başlayacağım.

Bunlar kullanılırken yanında koruyucu olarak kullanılacaklar.

1. Kingsize Monster Pack
  2. Kingsize Black Guardian
  3. One Up Saw Palmetto
  4. NAC 600
  5. Enginar Extratı
  6. Kolestrol sorunu yaşarsam Omega 3

Bu kadar hafif kür için bu kadar tedbir almak gerekli mi? İşleri baştan sıkı tutmak gerek. Şu listede sağlığıma zarar verecek bir destek yok. Ama beni sorundan uzak tutacak destek çok.

Bu blast döneminin başlangıcı ise, sivilce tedavimin sonunda olacak.

Sevgilerimle.

• Beğen 2
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412

Dün verdiğim kan tahlillerim de çıktı. Trenle bozulan kan değerlerini çabucak toparlamışım. Tatilde ve mobil halde olmanın getirisi olarak su içmeyi ihmal etmişim. 2-3 günlük su yüklemesi ile üre de normale döner.

66b606a658e0a_tamkan1.thumb.jpg.9241864b47928b7e0001d0a54f67672f.jpg 66b606a6a8be7_tamkan2.thumb.jpg.2079dedadfeebb96593f433c9369feb3.jpg 66b606a6dfb88_tamkan3.jpg.009dd9206c5c604d221bc94b2f5a7e17.jpg 66b606a723e4a_tamkan4.jpg.a71c2d35dc76dbc1082a97e569df7410.jpg

Yeni blast ile aramda sadece komple kuruması gereken sivilceler kaldı. Tahminen en geç 1 ay içinde onları da halledip başlarım.

• Alkış 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    204
rastlantisal, 2 saat önce yazdı:

Dün verdiğim kan tahlillerim de çıktı. Trenle bozulan kan değerlerini çabucak toparlamışım. Tatilde ve mobil halde olmanın getirisi olarak su içmeyi ihmal etmişim. 2-3 günlük su yüklemesi ile üre de normale döner.

Yeni blast ile aramda sadece komple kuruması gereken sivilceler kaldı. Tahminen en geç 1 ay içinde onları da halledip başlarım.

Büyüme hormonu testi de verseydin kan vermişken abi. Mk-677'nin etkilerini görürdük.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412
EmreGundi, 16 dakika önce yazdı:

Büyüme hormonu testi de verseydin kan vermişken abi. Mk-677'nin etkilerini görürdük.

Ona ayrica gitmek lazim. Aile hekimligi yapmiyor. Onu da artik hormon testinde halledecegim. 

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412

Merhaba dostlar.

Senelik izin hasebi ile pek giremedim foruma. Çarşamba günü tam teşekküllü olarak aranızdayım.

Bu süreçte antrenmanı kesmedim. İlaçları da kesmedim.

NOXY MK677 artık gürül gürül varlığını hissettiriyor. Daha pumplı geziyorsun her şeyden öte. İlk başlarda olan halsizlik artık gitti. Açlık krizleri bir tık azaldı. Zaten okuduğum meta analizlerde de böyle olması gerektiği yazıyordu. Şimdiki aklım olsa seneler önce anabolik işine çok girmez SARMS ile yoluma devam ederdim. Hayatımın geri kalanında MK677'yi bırakmayı planlamıyorum.

Öyle hoşuma gitti ki TRT dozdan çıkıp, PCT yapıp @SERKO'nun bitkisel kür 1 ile destekleyip MK677 yanına androjenik bir sarms yada hafif anabolik ile döngüler kurmayı düşünüyorum. 

Tecrübelerime dayanarak kullandığınız anda bir şeylerin değişmeye başladığını hissettirse de asıl olayı 1. aydan sonra başlıyor. Sabırlı olmalısınız.

Gelelim bitkisel kür 1 konusuna. Kürden çıktı iseniz (TRT yada kendi döngünüze döndü iseniz) fevkalade iş görüyor. Libidoyu doğal halinizin istekli zamanlarına çeviriyor. Mental olarak o noktada oluyorsunuz. Bilirsiniz ki bilhassa Trenbolon kullanımından sonra bu hale gelmek çok uzun zaman alır normalde. Kendisine katkısından dolayı bir kere daha teşekkür ederim. @SERKO

Ve sivilce savaşları konusu. Savaşın başında ve ilk çeyrekte farkı atmıştım zaten daha önce. Şimdi savaşın ortasındayım ve aradaki farkı atacağım.

66c388a0a9c30_WhatsAppImage2024-08-19at7_19_07PM.thumb.jpeg.c220a29ac59423ce9b6b2f3bbc1aea6e.jpeg 66c388adbbd8c_WhatsAppImage2024-08-19at7_19.07PM(1).thumb.jpeg.fc5586c6651abb3f781f26585dc09a81.jpeg

Evet gördüğünüz üzere artık söndürdüm. İzleri yok ediyorum. Önceki yazdığım taarruz planının güneş ve deniz aşamasını bugün uyguladım.

İlk 1 saat (11:00-12:00) güneş kremi kullanmadan yüzdüm ve güneşlendim. Sivilce bölgeleri önce pembeleşti, sonra beyazlaştı, sonra morlaştı ve sonra ten rengine dönmeye başladı. Bir türlü uç vermeyen en inatçı noktalar bile o 1 saatin sonunda pişti ve uç verdi. En çok buna şaşırdım. 2 doz daha güneş ve deniz kısmını yaparsam bu iş bitecek gibi duruyor. Ve eğer biterse ivedilikle önceki yorumlarımda yazdığım hafif kür planını hayata geçireceğim.

• Beğen 3
  • Alkış 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    506

Merhaba çok teşekkür ederim hocam sizin bu kadar başarılı olmanızdan feyz alıyoruz Allah daim etsin takipteyiz.. MK 677 konusuna gelince ben tren de bu kadar yan etki yaşamadım o diz ve bilek ağrısı inanılmaz bir açlık ve halsizlik bende halen devam ediyor 0,5 ml almaya başladım yavaş yavaş tolere edicek gibi görünüyor ama verdiği o pump hissi ve hacim muhteşem

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412
SERKO, 10 saat önce yazdı:

Merhaba çok teşekkür ederim hocam sizin bu kadar başarılı olmanızdan feyz alıyoruz Allah daim etsin takipteyiz.. MK 677 konusuna gelince ben tren de bu kadar yan etki yaşamadım o diz ve bilek ağrısı inanılmaz bir açlık ve halsizlik bende halen devam ediyor 0,5 ml almaya başladım yavaş yavaş tolere edicek gibi görünüyor ama verdiği o pump hissi ve hacim muhteşem

Bende eklem ağrısı azaldı bu arada. Kemik ağrısı var biraz. 

Tabi o kadar yazdım ama form atmadım. Bugün antrenmandan sonraki formum:

66c4ca9b4e666_WhatsAppImage2024-08-20at4_25_36PM.thumb.jpeg.ee45d370a5b00031a8f4ec75ff0cd941.jpeg

• Beğen 2
  • Ödül 1
  • Şerefe 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    506
rastlantisal, 14 saat önce yazdı:

Bende eklem ağrısı azaldı bu arada. Kemik ağrısı var biraz. 

Tabi o kadar yazdım ama form atmadım. Bugün antrenmandan sonraki formum:

0,5 ml e düşürünce bende de azaldı ağrılar çekilmez yan etkileri var ama katlanıyoruz 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412
SERKO, 5 dakika önce yazdı:

0,5 ml e düşürünce bende de azaldı ağrılar çekilmez yan etkileri var ama katlanıyoruz 

1mg devam ediyorum. Hiç bozmadım. Sende biraz daha zaman ver kendine. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    506
rastlantisal, 14 dakika önce yazdı:

1mg devam ediyorum. Hiç bozmadım. Sende biraz daha zaman ver kendine. 

hocam yürüyecek hal bırakmadı öyle böyle değil acayip bir halsizlik birde sadece testo mk ve rad gidiyorum sivilceler başladı biraz araştırdım mk yapabiliyormuş ama sadece kollarımda var 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412
SERKO, Şimdi yazdı:

hocam yürüyecek hal bırakmadı öyle böyle değil acayip bir halsizlik birde sadece testo mk ve rad gidiyorum sivilceler başladı biraz araştırdım mk yapabiliyormuş ama sadece kollarımda var 

Rad'da o konuda daha çok şikayet var dostum. 

• +1 1
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    149
rastlantisal, 3 saat önce yazdı:

Rad'da o konuda daha çok şikayet var dostum. 

Rad'ın internet bilgilerine aldanmayın karaciğeri oldukça zorlayacak ve Dht'yi arttıracaktır. kıllarınız kalın çıkmaya sinirlenme yan etkilerini görmeye hazır olun. Sivilce konusu ise bir bütündür. çözümünü de tek bir işlemden üründen beklemek saçma olur genel bir denge söz konusu olmalı hormonlarınız ve kan şekerinizde özellikle. 

1. Stabil seviyede su tüketimi
  2. Stabil seviyede ve aynı saatlerde karbonhidrat tüketimi
  3. Kirli besinlerin tamamından uzak durmak.
  4. anti oksidanlar bende çözüme ulaştırdı taze zencefil her öğünden sonra baş parmak kadar yiyorum direkt.
  5. Kahve ve tarçın ikilisi bunları karıştırıp içiyorum.
  6. Omega 3 eksikliği de neden olabilir. aynı şekilde C vitamini eksikliği
  7. Deri onarımı ve izler için Çinko ve magnezyum aşırı önemli.
  8. Enjekte e vitamini cildinizin gücünü ve kalitesini korur enjeksiyonlara eklemenizi öneriririm
  9. Her öğünde eşit miktarda yeşillik.
  10. uyku saatleriniz aynı olmalı 
  11. uyuma ortamı hava almalı nemli olmamalı veya yastığınız yatağınız temiz olmalı ben sprey kolonyayla uyumadan temizlerim hep.
  12. Stresden uzak kalmak ve sürece güvenip istikrarlı olmak

Bunları doğru yaptığınız süreçte geriye pek bir neden kalmıyor hepsini tek tek eledik çünkü.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412

RAD konusunda benim gördüğüm yabancı platformlarda dozu düşük tuttukları. Bir anda yüksek doz değil kademeli artırıyorlar. Yan etki başladığı noktada durup bir önceki doza dönüyorlar. Bu yaklaşım bana mantıklı geliyor. Karaciğer konusunda yorum yapamıyorum. Henüz denemedim. Denediğimde elbette onu da gözlemleyeceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    149
gönderildi (düzenlendi)
rastlantisal, Bir saat önce yazdı:

RAD konusunda benim gördüğüm yabancı platformlarda dozu düşük tuttukları. Bir anda yüksek doz değil kademeli artırıyorlar. Yan etki başladığı noktada durup bir önceki doza dönüyorlar. Bu yaklaşım bana mantıklı geliyor. Karaciğer konusunda yorum yapamıyorum. Henüz denemedim. Denediğimde elbette onu da gözlemleyeceğim.

Siz bir test verin demek istediğimi anlayacaksınız oral ve güçlü bir anabolik karaciğeri es geçmeyecektir ne kadar orijinal olursa olsun.

Ayrıca sivilcenin sebebi yaşınız gereği düşen metabolik hızdan olabilir tiroidlerin yavaşlaması v.s umarım çözersiniz.

Rad basit bir sarm değildir kendisiyle 2-3kg saf kas kütlesi koyacak şekilde deneyimlemiş ve çevremde deneyen insanların değerlerini fiziklerini görmüş birisiyim.

tarihinde Vezuchiy tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412
Vezuchiy, 4 dakika önce yazdı:

Siz bir test verin demek istediğimi anlayacaksınız oral ve güçlü bir anabolik karaciğeri es geçmeyecektir ne kadar orijinal olursa olsun.

Ayrıca sivilcenin sebebi yaşınız gereği düşen metabolik hızdan olabilir tiroidlerin yavaşlaması v.s umarım çözersiniz.

Rad basit bir sarm değildir kendisiyle 2-3kg saf kas kütlesi koyacak şekilde deneyimlemiş ve çevremde deneyen insanların değerlerini fiziklerini görmüş birisiyim.

Şuan RAD kullanmıyorum. Tiroidler hala gürül gürül. Zaten test verdim. Trenle bozulan değerlerin hepsini düzelttim. Üstteki konularda var. RAD siniri diye bir şey var yabancı forumlarda :) 

RAD yerine Oxandrolone tercih ettim. Ona da henüz başlamadım. Zaten istediğim formdayım. Şu noktada artık ağır anaboliklere gerek yok. Ne kullanırsam kullanayım kan tahlili yapıp öyle / ona göre devam ediyorum. Bende statik kür mantığı yok. Dinamik kür mantığı var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    506

hocam elinize sağlık çok iyi yazdın ama bunların hepsini yapabilirsem 2025 de oscarı bana verirler :D

• ahahaha 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    149
SERKO, 18 dakika önce yazdı:

hocam elinize sağlık çok iyi yazdın ama bunların hepsini yapabilirsem 2025 de oscarı bana verirler :D

:D kaslı olmak zor ama sağlıklı bir cilt herşeyden zor işin sonunda bunca kas kütlemizi güzel gösteren derimizin inceliği ve kalitesi en meşaketliside bu o yüzden allah herkese yardım etsin bu konuda cidden zor bir süreç.

rastlantisal, 53 dakika önce yazdı:

Şuan RAD kullanmıyorum. Tiroidler hala gürül gürül. Zaten test verdim. Trenle bozulan değerlerin hepsini düzelttim. Üstteki konularda var. RAD siniri diye bir şey var yabancı forumlarda :) 

RAD yerine Oxandrolone tercih ettim. Ona da henüz başlamadım. Zaten istediğim formdayım. Şu noktada artık ağır anaboliklere gerek yok. Ne kullanırsam kullanayım kan tahlili yapıp öyle / ona göre devam ediyorum. Bende statik kür mantığı yok. Dinamik kür mantığı var.

Tamda içimden geçirdim ox kullansa ne güzel olur onun adına diye sizde o yönde karar vermişsiniz. Rad siniri yüzünden hapise giriyordum ve çok insanla aram bozuldu hocam o yüzden bir kaç adım uzak duruyorum her zaman rad'dan.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    506
Vezuchiy, 1 dakika önce yazdı:

:D kaslı olmak zor ama sağlıklı bir cilt herşeyden zor işin sonunda bunca kas kütlemizi güzel gösteren derimizin inceliği ve kalitesi en meşaketliside bu o yüzden allah herkese yardım etsin bu konuda cidden zor bir süreç.

Tamda içimden geçirdim ox kullansa ne güzel olur onun adına diye sizde o yönde karar vermişsiniz. Rad siniri yüzünden hapise giriyordum ve çok insanla aram bozuldu hocam o yüzden bir kaç adım uzak duruyorum her zaman rad'dan.

İlk defa bu kadar sivilceye sahibim bakalım neler olacak 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.