Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

AREN

Only testo e.

Önerilen İletiler

Mojo_jojo    10
Arenn, 34 dakika önce yazdı:

Öncelikle tekrardan selamlar konuyu hortlatıyorum müsaadenizle.

Haftalık 250ml Enanthate ile 125/2 şeklinde + günlük 25mg Proviron kullanmaya devam ediyorum. Yaklaşık 35-36 hafta oldu. Enjeksiyon günleri 0.5 Ai alıyorum. (Vücudum östrojenik.

TSH değeri 0.01 çıkması aşırı anormal geldi Tiromel tarzı henüz birşey de kullanmadım. Doktor makine yanlış ölçmüş olabilir 2-3 hafta sonra tekrar gel dedi. 

yerimizi aldık bekliyoruz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AREN    206
Arenn, 3 saat önce yazdı:

Öncelikle tekrardan selamlar konuyu hortlatıyorum müsaadenizle.

Haftalık 250ml Enanthate ile 125/2 şeklinde + günlük 25mg Proviron kullanmaya devam ediyorum. Yaklaşık 35-36 hafta oldu. Enjeksiyon günleri 0.5 Ai alıyorum. (Vücudum östrojenik.

TSH değeri 0.01 çıkması aşırı anormal geldi Tiromel tarzı henüz birşey de kullanmadım. Doktor makine yanlış ölçmüş olabilir 2-3 hafta sonra tekrar gel dedi. 

Ufak bi dipnot. 

Ai’yi çıkarıp Aromasin ekleyeceğim yine enjeksiyon akşamları.

Omega3’ü 2000lik alacağım sabah akşam.

Bir de 2 hafta boyunca Pazartesi - Çarşamba - Cuma 25mcg Tiromel eklemeyi düşünüyorum artık. 

@rastlantisal @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
ufukbelli.06, 9 dakika önce yazdı:

T3 T4 ne durumda? Onları da atabilir misin?

Baktım şimdi de çıkmamış ya da yansımadı hala. Onu geçtim biliyorum evet şakaya gelmez de kontrollü gitmeyi düşünüyorum. O yüzden pazartesi çarşamba cuma 1 tablet 2 hafta boyunca kullanacağım. Yansıdığında paylaşırım muhakkak 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.565

Dht türevi bir steroid kullandığın için dengelemek adına östrojenin yükselmesi mümkündür.Ayrıca aromataz enzimleri ile de bloke ettiğin için bir miktar hassasiyet artar bu da östrojene hassas bünyelerde yan etkileri geliştirir.Sivilce de buna endeksli olabilmektedir kürlerde...

Ast değerinin düşük hdl düzeyinden dolayı yükselmesi veya strese tepkiden dolayı artması yaşanan bir durum...Beslenmende yağlı etlerden veya aşırı süt ürünü tüketiminden kaçınmalısın.Safra salınımı gerektiren yağların metabolize edilmesi işlemi için çok fazla atık ortaya çıkıyor, bu deri de sivilce de yapabilir, bende olduğu gibi...Omega 3 miktarını arttırmalısın ve detox yapıcı bitkileri kullanabilirsin atıkları dönüştürmek ve temizlemek için...

D vitamini seviyen de düşük bunu takviye et...

Östrojenin miktarı tek başına anlamlı olmuyor, onun taşınması ve bağlanması için shbg ve reseptör fazlalığı ile hassasiyeti de olmalı...

Ereksiyon için östrojenin de gereği var, nox üretimi ve salınımı için gerekiyor.Sert ereksiyonlar kupkuru fit kasları lif lif olan birinde görülmez, hafif göbekli olmak gerek :) östrojen dönüşümü karın bölgesindeki yağ dokusunda gerçekleştiği için...Kendi deneyimimi edinilen bilgilerle karşılaştırarak bunu söyleyebiliyorum...Tabi ki istisnalar olacaktır.Kısacası fazla bloke etme...

Troid konusunda tsh hem başlatıyor hem durduruyor ve ortadaki sonuç absürt...T3 değeri olmalı ona göre tiromel kullanılması gerekip gerekmediği anlaşılırdı.Ama genel anlamda vucutta uyuşukluk uyku hali bitkinlik yemeklerin sindiriminde uzama vb. durumlar varsa düşük olduğu şeklinde yorumlanabilir sonuçlar olmadan...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638

Bünyen aromatizasyona müsait olduğu için enjeksiyon günleri aldığın yarım tablet arimidex istediğin etkiyi vermemiş gibi duruyor. 

Senin yerinde olsam Aromasin'e geçerdim. Aromasin'in yarılanma ömrü Arimidex'e göre daha uzun, definasyon döneminde daha iyi bir seçenek olur.

İngilizcen varsa şurdaki yazıyı okumanı tavsiye ederim: https://www.reddit.com/r/steroids/comments/8dz43d/compound_experience_saturday_ai_experiences/ 

İlk yorum arimidex ve aromasin arasındaki farkı iyi bir şekilde anlatmış.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
DeMoNhUnTeR, Bir saat önce yazdı:

Yapılması gereken herşeyi yapmışsın zaten 

Diyetin nedir

5 yumurta beyazı 1 sarısı veya 1 tam yumurta 1 ölçek whey 
75gr yulaf
20gr badem ezmesi - 20gr çilek ananas yaban mersini

150gr tavuk
75 yasemin pirinç
1 yemek kaşığı zeytinyağı

1.5 ölçek whey
75gr rice cream 

150gr tavuk
15 adet çiğ badem

otopsicikedi, Bir saat önce yazdı:

Koçun ne önerdi @Arenn

Ai’yi çıkarıp Aromasin ekleyeceğim yine enjeksiyon akşamları.

Omega3’ü 2000lik alacağım sabah akşam.

Bir de 2 hafta boyunca Pazartesi - Çarşamba - Cuma 25mcg Tiromel  

Beslenöe yukarıda ki bugün revize hali.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233
Arenn, 3 dakika önce yazdı:

5 yumurta beyazı 1 sarısı veya 1 tam yumurta 1 ölçek whey 
75gr yulaf
20gr badem ezmesi - 20gr çilek ananas yaban mersini

150gr tavuk
75 yasemin pirinç
1 yemek kaşığı zeytinyağı

1.5 ölçek whey
75gr rice cream 

150gr tavuk
15 adet çiğ badem

Protein çok az bu kadar protein ile kas gelişmez

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
DeMoNhUnTeR, 13 dakika önce yazdı:

Protein çok az bu kadar protein ile kas gelişmez

Zaten şuan kütle koyma sürecinde değilim full kupkuru kalana kadar veya %10 altına indikten kütle koymaya ve eklenecek o zaman ki anabolizanlarla beraber rebount yapıp maksimum bulk sürecine geçmeyi kararlaştırmıştık. O yüzden şuan kas geliştirmek gibi düşüncem yok, mevcutu korusun yeterli diye düşünüyorum 

hectordoyle, 47 dakika önce yazdı:

Bünyen aromatizasyona müsait olduğu için enjeksiyon günleri aldığın yarım tablet arimidex istediğin etkiyi vermemiş gibi duruyor. 

Senin yerinde olsam Aromasin'e geçerdim. Aromasin'in yarılanma ömrü Arimidex'e göre daha uzun, definasyon döneminde daha iyi bir seçenek olur.

İngilizcen varsa şurdaki yazıyı okumanı tavsiye ederim: https://www.reddit.com/r/steroids/comments/8dz43d/compound_experience_saturday_ai_experiences/ 

İlk yorum arimidex ve aromasin arasındaki farkı iyi bir şekilde anlatmış.

Yukarıda şey yazdım ya hatta Ai’yi çıkarıp Aromasin’e geçeceğim yine enjeksiyon günleri 0.05mg şeklinde. O yukarıda bahsettiğin yazıyı okuyacağım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
janbertozen    338

Ast yi çok da dert etmene gerek yok 2 kata kadar gayet okey değerler karaciğer için.  Ai arttır bence t3 t4 e de baktır eğer onlarda bi sıkıntı yoksa tsh ı makine yanlış ölçmüştür zaten

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
metinav, 3 saat önce yazdı:

Dht türevi bir steroid kullandığın için dengelemek adına östrojenin yükselmesi mümkündür.Ayrıca aromataz enzimleri ile de bloke ettiğin için bir miktar hassasiyet artar bu da östrojene hassas bünyelerde yan etkileri geliştirir.Sivilce de buna endeksli olabilmektedir kürlerde...

Ast değerinin düşük hdl düzeyinden dolayı yükselmesi veya strese tepkiden dolayı artması yaşanan bir durum...Beslenmende yağlı etlerden veya aşırı süt ürünü tüketiminden kaçınmalısın.Safra salınımı gerektiren yağların metabolize edilmesi işlemi için çok fazla atık ortaya çıkıyor, bu deri de sivilce de yapabilir, bende olduğu gibi...Omega 3 miktarını arttırmalısın ve detox yapıcı bitkileri kullanabilirsin atıkları dönüştürmek ve temizlemek için...

D vitamini seviyen de düşük bunu takviye et...

Östrojenin miktarı tek başına anlamlı olmuyor, onun taşınması ve bağlanması için shbg ve reseptör fazlalığı ile hassasiyeti de olmalı...

Ereksiyon için östrojenin de gereği var, nox üretimi ve salınımı için gerekiyor.Sert ereksiyonlar kupkuru fit kasları lif lif olan birinde görülmez, hafif göbekli olmak gerek :) östrojen dönüşümü karın bölgesindeki yağ dokusunda gerçekleştiği için...Kendi deneyimimi edinilen bilgilerle karşılaştırarak bunu söyleyebiliyorum...Tabi ki istisnalar olacaktır.Kısacası fazla bloke etme...

Troid konusunda tsh hem başlatıyor hem durduruyor ve ortadaki sonuç absürt...T3 değeri olmalı ona göre tiromel kullanılması gerekip gerekmediği anlaşılırdı.Ama genel anlamda vucutta uyuşukluk uyku hali bitkinlik yemeklerin sindiriminde uzama vb. durumlar varsa düşük olduğu şeklinde yorumlanabilir sonuçlar olmadan...

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Günlük normal de 1 adet 1000lik Omegs 3 alıyordum sabah akşam’a çıkaracağım. D3 için 2000iu alıyordum günlük onu ne kadara çıkarayım? Arimidex’i kesip Aromasin almayı düşünüyorum artık yine enjeksiyon günleri 0.05mg şeklinde. Bunun hakkında düşüncen nedir? Sonrasında sebze tüketimimi arttıracağım olabildiğince. TSH‘ı doktor makine yalnış ölçmüş olabilir 2-3 hafta sonra tekrar gel bakalım dedi. Lakin onun haricinde bu bahsetmiş olduğumuz gün içinde uyuşukluk, uyku hali, sindirim uzaması vs var. Bunları toparlamak metobalizma’yı hızlandırmak ve yağ yakımıma maksimum fayda sağlaması adına sadece 2 hafta boyunca Pazartesi Çarşamba Cuma T3 25mcg eklersem sizce nasıl olur ? Onun dışında sivilceler için ekstra’da bir öneriniz olur mu ? Şimdiden teşekkür ettim ☝🏻

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.363
Arenn, 15.09.2023 - 18:44 yazdı:

Öncelikle herkese tekrardan dostlarım.

20 haftalık 125/2 şeklinde toplam 250ml Testosteron Enanthate’a devam etmekteyim. Kullandığım marka Pharmtech’ti ve bugün itibari ile Iran T.E. geçtim ve ekstra’dan günlük 50mg Proviron almaya devam ediyordum. 

15.09.2023 tahlillerim bu şekilde.

Selamlar.

Sperm testi vermene gerek yok çünkü şuan sperm üretmiyorsun. 

Gücün artması da normal çünkü E2 yüksek. Libido artışını hissetmek için şuan E2 seviyesini aşağı çekmen lazım. Eğer küre devam edeceksen yanına haftalık 200mg masteron eklemen faydalı olacaktır. Ereksiyon kalitesinin zayıflığının sebebi de E2. 

Sadece deve dikeni yerine (ki extratını tavsiye ederim) NAC600 ile kullanmakta fayda var. o ikisi şahane sinerji yakalıyor.

Testisler için kür içi HCG uygulaması yapabilirsin veya kürden çıkıp PCT yapıp dinlenip sonra aynı kürün masteronlu versiyonunu yapabilirsin. Zaten definasyon sürecinde E2 çok istenen bir hormon değildir. Mümkün mertebe düşük tutulur.

Tiroid konusunda sevgili @metinavhocam çok bilgili kendisine danışmalısın.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
rastlantisal, 15 dakika önce yazdı:

Selamlar.

Sperm testi vermene gerek yok çünkü şuan sperm üretmiyorsun. 

Gücün artması da normal çünkü E2 yüksek. Libido artışını hissetmek için şuan E2 seviyesini aşağı çekmen lazım. Eğer küre devam edeceksen yanına haftalık 200mg masteron eklemen faydalı olacaktır. Ereksiyon kalitesinin zayıflığının sebebi de E2. 

Sadece deve dikeni yerine (ki extratını tavsiye ederim) NAC600 ile kullanmakta fayda var. o ikisi şahane sinerji yakalıyor.

Testisler için kür içi HCG uygulaması yapabilirsin veya kürden çıkıp PCT yapıp dinlenip sonra aynı kürün masteronlu versiyonunu yapabilirsin. Zaten definasyon sürecinde E2 çok istenen bir hormon değildir. Mümkün mertebe düşük tutulur.

Tiroid konusunda sevgili @metinavhocam çok bilgili kendisine danışmalısın.

Hocam hocam eski tahlillere bakmışsınız sanırım yoksa bende mi yanlış görünüyor 😄 ufakta bi dip not bıraktım işte Ai yerine Aromasin’e geçeceğim falan yazdım onun hakkında ne düşünüyorsun ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.363
Arenn, 2 dakika önce yazdı:

Hocam hocam eski tahlillere bakmışsınız sanırım yoksa bende mi yanlış görünüyor 😄 ufakta bi dip not bıraktım işte Ai yerine Aromasin’e geçeceğim falan yazdım onun hakkında ne düşünüyorsun ?

Daha tesirli olduğu yönünde geri dönüşler var ama sürekli antiaromataz ile zor olur. Onun yerine DHT türevi eklersen balans yakalarsın. 

Bende tekrar baktım ama bir önceki sayfada son mesaj değil mi? Tahlillerin olduğu?

Bir de testis boyutu konusunu yabana atma bak. choriomon yada ovitrelle tedavisi uygula. Nohut boyu çok küçük. Sonra geri dönüşte sorun yaşamayalım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.533

Öncelikle kolestrol değerin yüksek değil, düşük. Bunun nedeni troidlerin az çalışması olur genelde.

Troidlerin için endokrinoloji bölümünden detaylı testleri yaptırsan iyi olur. Çünkü tüm diğer hormonal dengeni bozmak bir yana, @metinav hocamın da bahsettiği gibi kan değerlerinden sindirime kadar bir çok şeyi negatif etkileyecektir.

tarihinde Rdm tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
rastlantisal, 1 dakika önce yazdı:

Daha tesirli olduğu yönünde geri dönüşler var ama sürekli antiaromataz ile zor olur. Onun yerine DHT türevi eklersen balans yakalarsın. 

Bende tekrar baktım ama bir önceki sayfada son mesaj değil mi? Tahlillerin olduğu?

Bir de testis boyutu konusunu yabana atma bak. choriomon yada ovitrelle tedavisi uygula. Nohut boyu çok küçük. Sonra geri dönüşte sorun yaşamayalım.

Hocam öncelikle günaydın 😄

Ben de mi yanlış görünüyor yoksa alıntın yaptığınız tarihte ki tahliller 15 Eylül’de ki tahliller, 30 Ekim’de ki tahlillere baktınız değil mi?

ki.. işte zaten Masteron en son yapılacak gibi görüyor eğer Aromasin kesmezse diyelim. Onun dışında da Nac600 alacağım ve deve dikenini kapsül satılan markalar harici aktar’dan tohumunu alıp demleyeceğim. (Önceden öyle yapıyordum.) 

Testisler evet nohut kıvamında şuan. Son 2 ay daha devam edip pct’ye geçtiğim zaman aslında testisleri uyarmayı düşündük ama yine de gözden geçirmemiz de fayda var tabii

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.363
Arenn, 3 dakika önce yazdı:

Hocam öncelikle günaydın 😄

Ben de mi yanlış görünüyor yoksa alıntın yaptığınız tarihte ki tahliller 15 Eylül’de ki tahliller, 30 Ekim’de ki tahlillere baktınız değil mi?

ki.. işte zaten Masteron en son yapılacak gibi görüyor eğer Aromasin kesmezse diyelim. Onun dışında da Nac600 alacağım ve deve dikenini kapsül satılan markalar harici aktar’dan tohumunu alıp demleyeceğim. (Önceden öyle yapıyordum.) 

Testisler evet nohut kıvamında şuan. Son 2 ay daha devam edip pct’ye geçtiğim zaman aslında testisleri uyarmayı düşündük ama yine de gözden geçirmemiz de fayda var tabii

Ya ahahahahaha

Afedersin kardeşim. 30 ekime bakıp sonra 15 eylüle bakıp yorumlamışım. Gerçekten gün aymamış daha :D.

Metin hocam her şeyi anlatmış zaten. Harfiyyen uyman menfaatine.

tarihinde rastlantisal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
Rdm, 7 saat önce yazdı:

Öncelikle kolestrol değerin yüksek değil, düşük. Bunun nedeni troidlerin az çalışması olur genelde.

Troidlerin için endokrinoloji bölümünden detaylı testleri yaptırsan iyi olur. Çünkü tüm diğer hormonal dengeni bozmak bir yana, @metinav hocamın da bahsettiği gibi kan değerlerinden sindirime kadar bir çok şeyi negatif etkileyecektir.

Hocam günaydın. Aslında endokrin doktorum zaten Allah’a şükür her zaman destek oluyor. O da çok şaşkın tsh sıfırlanmasına fakat makine yanlış ölçme ihtimali ile göze bakıyor zaten. T3’e gelecek olursakta @metinav zaten çok çok güzel açıkladı. Bu sindirim yavaşlığı, uyuşukluk vs oluyordu. Diyet dönemini de biraz daha atlayayım birazcık gaz’a basayım diye t3’ü sadece 2 hafta kullanıp pazartesi, çarşamba, cuma günü kullanıp salacağım tekrar

rastlantisal, 7 saat önce yazdı:

Ya ahahahahaha

Afedersin kardeşim. 30 ekime bakıp sonra 15 eylüle bakıp yorumlamışım. Gerçekten gün aymamış daha :D.

Metin hocam her şeyi anlatmış zaten. Harfiyyen uyman menfaatine.

😂😂😂

Estağfurullah hocam bende de söyledikleriniz ve tahliller’e bakınca bi zıtlık olduğunu anlamıştım. Metin Hocam’ın bütün tavsiyelerini hepsini uyacağım zaten. 30 Ekim’e karşılık düşüncelerin nedir peki?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.565
Arenn, 14 saat önce yazdı:

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Günlük normal de 1 adet 1000lik Omegs 3 alıyordum sabah akşam’a çıkaracağım. D3 için 2000iu alıyordum günlük onu ne kadara çıkarayım? Arimidex’i kesip Aromasin almayı düşünüyorum artık yine enjeksiyon günleri 0.05mg şeklinde. Bunun hakkında düşüncen nedir? Sonrasında sebze tüketimimi arttıracağım olabildiğince. TSH‘ı doktor makine yalnış ölçmüş olabilir 2-3 hafta sonra tekrar gel bakalım dedi. Lakin onun haricinde bu bahsetmiş olduğumuz gün içinde uyuşukluk, uyku hali, sindirim uzaması vs var. Bunları toparlamak metobalizma’yı hızlandırmak ve yağ yakımıma maksimum fayda sağlaması adına sadece 2 hafta boyunca Pazartesi Çarşamba Cuma T3 25mcg eklersem sizce nasıl olur ? Onun dışında sivilceler için ekstra’da bir öneriniz olur mu ? Şimdiden teşekkür ettim ☝🏻

Günlük 10000 iü d3 vitamini almalısın.Aynı şekilde günlük 2-3 gr omega 3 alınmalı.Aromasin kalıcı olarak aromataz enzimini bozuyor ve geri tepme ihtimalini azaltıyor.Fakat etki olarak daha zayıf ve beyinde de östrojen reseptörlerini azaltıyor bunun sonucu iç sıkıntısı keyifsizlik huzursuzluk hissi yapabilir...

Metabolizman yavaşsa günlük 1 yablet tiromel kullanabilirsin...

Sivilce konusunda sebepler çok olduğundan teker teker deneyimlemek ve neyin yaptığını anlamak zorundasın maalesef.

Kendimde gördüğüm basit yumurta veya kuzu pirzola bile ertesi gün sivilceye neden oluyor irinli tipte...Bu kolesterolün ve safra salgısının neden olduğunu bariz ortaya koyar.Önlem olarak düşük yağlı besinler tüketmek gerekiyor...Başka sebepleri de olduğundan açıkçası öneri de bulunmak zor...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
metinav, 1 saat önce yazdı:

Günlük 10000 iü d3 vitamini almalısın.Aynı şekilde günlük 2-3 gr omega 3 alınmalı.Aromasin kalıcı olarak aromataz enzimini bozuyor ve geri tepme ihtimalini azaltıyor.Fakat etki olarak daha zayıf ve beyinde de östrojen reseptörlerini azaltıyor bunun sonucu iç sıkıntısı keyifsizlik huzursuzluk hissi yapabilir...

Sivilce konusunda sebepler çok olduğundan teker teker deneyimlemek ve neyin yaptığını anlamak zorundasın maalesef.

Kendimde gördüğüm basit yumurta veya kuzu pirzola bile ertesi gün sivilceye neden oluyor irinli tipte...Bu kolesterolün ve safra salgısının neden olduğunu bariz ortaya koyar.Önlem olarak düşük yağlı besinler tüketmek gerekiyor...Başka sebepleri de olduğundan açıkçası öneri de bulunmak zor...

Tamamdır hocam o zaman gidip Devit3 10k alıyorum direkt. Bulk’a geçtiğimde e2 illa ki zaman zaman dengeli olucak eğer bir sorun çıkarmazsa kullanmam yoksa kullan dersen kullanırım. Evet metobalizmam çok yavaş değil çok hızlı da değil lakin bahsettiğin uyuşukluk sindirim zorlukları yaşıyorum illa ki o yüzden 2 hafta Tiromel’i kullanıp salacağım direkt. Et dedin aklıma girdi bir Pazar günü somon ve kırmızı et yedim biraz yağlıydı. Ondan sonra ertesi gün sivilceyi direkt püskürttü. Somon yerine olmadı panga ya da uskumru yerim kırmızı eti’de %5 yağ’a çekerek tüketirim olmadı. Fakat aromasin şuan biraz kafamı karıştırmadı değil hocam 

Ek olarakta Aromataz enzimleri madem kalıcı olarak bozuyorsak eğer hocam bu bana cinsel hayatta sorun çıkarır mı ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.363
metinav, 27 dakika önce yazdı:

Abi biliyorsun daimi sivilce sorunu yaşayabilen biriyim. Safra algısı konusu üzerine kafa patlatacağım. Kendi üzerimde deneyimleyim tecrübelerimi yazarım.

@Arennsevgili kardeşim bu yüzden ben cevap vermedim. Metin hocamın cevap verdiği yerde benlik bir şey kalmaz zaten. Kendisi hocamdır :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    206
rastlantisal, Bir saat önce yazdı:

Abi biliyorsun daimi sivilce sorunu yaşayabilen biriyim. Safra algısı konusu üzerine kafa patlatacağım. Kendi üzerimde deneyimleyim tecrübelerimi yazarım.

@Arennsevgili kardeşim bu yüzden ben cevap vermedim. Metin hocamın cevap verdiği yerde benlik bir şey kalmaz zaten. Kendisi hocamdır :)

Ne demek abim sonuçta @metinav hocamız bile olsa bir doğru bilgi bir insan çok güzel yol haritası çizilebilir. Farklı düşüncelerle birlikte çok güzel yol almak daha sağlamlaştırıyor bilgiyi. Sonuçta burada hepimiz en kötüsü bütün sağlığımızla oynuyoruz şakaya gelecek bir durum değil ❤️✌🏻

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638
rastlantisal, 2 saat önce yazdı:

Abi safra için yurtdışında TUDCA kullanılıyor ve sadece safra'ya değil, diğer organlara da iyi geliyor. Böbrek, karaciğer ve beyin sağlığı üzerinde olumlu etkileri var. Kan glukoz seviyelerini iyileştirdiği ve ayrıca göz sağlığına da olumlu etkileri bulunuyor.

Bizim ülkemizde TUDCA supplement olarak yok, varsa da uçuk fiyatlarda ama eczanede Taurolite adı altında satılıyormuş ben de yeni öğrendim :D 

https://www.ilacabak.com/taurolite-250-mg-100-kapsul-7294 Daha önce denemediysen denemeni öneririm

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.