Jump to content

Liderlik Tablosu


Popüler İçerik

14-11-2018 tarihinden beri tüm alanlarda en beğenilenler

 1. 3 points
  Ben sabah Kahvaltısında pizza gece yatmadan 150 gr lor 100 gr kaşar vs yediğim oluyor bulkta. Çok takılma bu işin mikro kısmı definasyonda
 2. 3 points
  KULLANICI ADI VE İLK MESAJ BURAYA. Senin şu mesajından sonra bu ne olduğu belli olmayan markayı alan 10 kere düşünsün hangi satıcısın acaba çok merak ettim check kodu ile mi anlaşılıyor orjinal doğru ilaç?milleti salak yerine koymaya bıkmadınız
 3. 3 points
  prolaktini dusursenizde deca dick farkli bi konu deca 5 alfa reduktaz enzimi ile dehidronandrolone ye dönüşür yani testonun dht ye donusmesini saglayan enzimle. ve bu oluşan decanın dht si gercek dht nin bağlanicağı reseptöre bağlanır zayıf androjenik özellik gösterir bu yuzden decada testosteron dozu cok onemlidir.
 4. 3 points
  Arkadaşlar konuya açıklık getireyim çalışıyor yada çalışmıyor konusuna dünyadaki hangi marka anapolon olursa olsun eczane ürünlerinden bahsediyorum hepsi sorunsuz istenileni veriyor. Zira bu ürünler ilk üretildiği yıllarda kapasitesinin üzerinde performans ve sonuç verirken şuanda satılan tüm ürünler o eski şaşalı ürün performanslarını sunmuyor. Arnoldun bir sözü vardır; Anapolon şampiyonların sabah kahvaltısıdır diye. Keyifli forumlar.
 5. 2 points
  Kardeşim gerçekten büyük cesaret yaptığı hayretler içindeyim Teşekkür ediyorum Gökhan sağolasın
 6. 2 points
  dostum vücudunun ihtiyaçlarının üstüne çıkman lazım şukadar gr ceviz bu kadar gram peynir bunlar hikaye fiziğini gördüm zaten küründe güzel yüklen beslenmeye sana bir dost bir abi tavsiyesi kibrit kutusu kadar peynir yok 2 tane zeytin en nefret ettiğim şey sen yarışmacı değilsin en nihayetinde ki onlar bile deli gibi bulkta beslenir o yüzden dediklerim kulağına küpe olsun derim
 7. 2 points
  Bulk bitmek üzere, Ocak 2. Haftası definasyona başlayacağım.
 8. 2 points
  Merhaba; 17 yaşında birinin hayatta daha büyük öncelikleri olması lazım özellikle eğitim hayatına dair. Spor 2,3 karşı cinsin aklını karıştırmak adına değil sağlıklı yaşamak adına yapılmalı. Bugün başınız ağrısa nasıl dindireceğinizi seçemeyeceğiniz yaşlardayken böylesine tüm hormonal dengenizi ve gelişiminizi alt üst edecek derin konulara girmeniz beni şaşırttı. Merak edebilirsiniz öğrenme güdüsü ile araştırma yapabilirsiniz ama kesinlikle bu platform altında ürün tedarik edemez ve destek alamazsınız. konuyu kitliyorum üyeliğinizi engellemiyorum araştırma rahat araştırma yapıp zararlarını görüp bu ürülerin uzak durun diye. İkinci bir girişiminiz de üyeliğiniz de durdurulur. Sevgi ve saygılarımla.
 9. 2 points
  Pubg falan oyna kardeşim boşver bu soruyu soran bi adamın işi değil. Ehliyetin yok hayatında araba sürmemişsin. Biz sana araba sürmenin teorik kısmını burada anltırız ama sen gidip ilk arabanı bugatti istiyorsun ananı babanı kız arkadaşını üzme çalış oku araştır buraya öyle bi soru sor ki ben böyle helal olsun lan çocuğa sorduğu detaya bak diyeyim hepimiz böyle düşürüx eminim, yaşın küçük ben ilk kürüme 20 yaşında girdiim ve maalesef erken..
 10. 2 points
  02.01.2018— 20.11.2018 solda spor haftada 2-3 gün başlangıç seviyesinde yapıldı, beslenme yoktu tamamen naturel, kilo 80-79 sağda ise 500 testo e 600 bolde 300 npp haftada 5,6 idman beslenme iyi, kilo 99.
 11. 2 points
  Güzel bi motivasyon olur umarim herkese
 12. 2 points
  1- Bu işin kickstartı steroid ya da hormon değildir, kardiyovasküler çalışmadır, idmanlarda pump (pompa) yapabilmeniz için öncelikle alt beden üst beden damar yolu basıncınızı eşitlemeniz ve akciğer kapasitenizi artırmanız gerekir. 30 yaş üstü için kardiyovasküler çalışma için tavsiyem şehir bisikleti ile ilk 1 hafta günde 10km 2-3 haftalar 30km yol yapılmasıdır. Akciğer gücünü de artıracaktır. 30 yaş altı için spor salonunda koşu ve kondisyon bisikleti yeterlidir, sigara içen biri için bu 30 yaş olayını 20 ye çekebilirsin. 2- Vücuda ilk kez steroid girecekse oral steroid kullanma, karaciğer toleratiftir ancak böbreklerinin tolerasyon oranını bilemezsin, enjeksiyon steroidleri kullandıkça bu tolerasyonu az çok öğreneceksin, toleren düşükse böbreklerde yanma yaşatacaktır, değilse hiç bir şey hissetmeyeceksin, o yanmayı hissediyorsan senin oral steroidlerle işin yok demektir. 3- boldenon ve testo enan çok iyi bir başlangıç olup kısa süreli yüksek dozlu kürler kalıcı kas hacmi bırakmaz, kas hacminin kalıcı olmasını istiyorsan düşük dozdan artan doza doğru 20-24 haftalık bir küre girmelisin, burada benim ilk kürde yaptığım hatayı yani pct konusunu da esgeçmemelisin! Kür sonunda ağırlık düşmesi yaşamamak için idmanlara ve beslenmene aralık vermeden devam etmelisin. kür sonunda hacmi 2 ay tutabilirsen aldığın hacim kolay kolay düşmez kalıcı olur, creatine monohydrata, whey protein, casein, bcaa, glutamine destekçin olacaktır bunlar hep para demek. 4- kür sadece ilaç protein tozu ve idman demek değil, baştan sona disiplinli olmak ve ayda bir kan testi yaptırmak gerekiyor, ben biraz kontrolsüz girdim, mental olarak toplaması zor oldu. Not: ilk kürde deca kullanma.
 13. 2 points
  Ben yukaridaki arkadasin dedigine katilmiyorum. Tek basina vurulacaksa eger igne bacaktan vurulmali diye dusunuyorum. Sonucta bacagi rahatla gorebilip dogru bir sekilde vurabiliyorken igneyi, kalcadan vururken sekilden sekle giriliyor. Ne kadar ayna karsisina gecilerek veya baska taktikler denenerek uygulansa bile ben tek basina kalcadan vurmaya olumlu bakmiyorum. Not: 40 yillik igneci falan degilim, sadece tek kür gecmisim oldu ve yanlizca kendi fikrimi beyan etmek istedim. Cok bilmis gibi yanlis anlasilma olmasin.
 14. 2 points
  Burada bayağı bir bilgi karışıklığı olmuş, o yüzden bir müdahale edeyim dedim. Arimidex aromataz inhibitörüdür. Testosteronun östradiole dönüşmesini sağlayan aromataz enzimini inhibe eder, yani vücudundaki testosteron östrojene dönüşümü çok azalır. Östrojen seviyelerin düşüktür, testosteronun göreceli olarak yüksek kalır. Tamoxifen sitratsa (piyasa ismi nolvadex aynı şey) reseptör düzeyinde östrojeni bloke eder. Yani östrojen seviyelerin hala yüksektir. Bu reseptör düzeyinde blokajını sadece meme dokusu üzerinde gösterir, kemik endometrium vs diğer dokular üzerinde anti- östrojenik etkisini göstermez. Yani jinekomasti olmanı engeller ama su tutmanı engellemez. Arimidexin su atmasının sebebi de budur reseptör düzeyinde değil direkt olarak östrojen üretimini bloke ettiği için vücut ödem yapmaz. Hipogonadotropik aksın geri döndürülmesi yani pct içinse aromataz inhibitörlerinin bırak tamoksifeni klomifenden bile FSH ve LHı yükselttiğini okumuştum 2-3 güncel çalışmadan, ama daha denemedim pct için arimidex o yüzden kesin bir şey diyemem
 15. 2 points
  @emre oktay. Eline geçen yere geri ver
 16. 1 point
  6 aylık depresif bi dönem geçirirsin, seks hayatında mahcup olabilirsin de bu aşılır lifta 20 veya cialis. Doğal üretimin başlayana kadar normal seviyeye gelene kadar bir kadının body yapması gibi düşüneceksin o sınırlarda kalacaksın anlatabildim sanırım güç kaybı eklemlerde ağrı sivilcelenme, saç dökülmesi libidon yok olacak vb
 17. 1 point
  Hormonlar ne kadar geç düzelirse o kadar kayıp yaşarsın benim düşüncem
 18. 1 point
  Kürde bolde ve anapolon var. İştah sıkıntısı yaşayacağını düşünmüyorum.
 19. 1 point
  Kendimde işe yaradığı için söylüyorum. Çinko çok etkili kür içinde özellikle tablet kullanımında küçülen testisleri 3 gün içinde eski haline getiriyor. Ama pct de çinko kullanımı nasıl olur daha bilgili hocalarım yorumlarsa daha iyi olur.
 20. 1 point
  Nasıl 100 mg alıyosunuz ben 50 alıyorum sabah kahvaltıdan sonra gece yatarken bile geçmeyen baş ağrıları anapolon kadar sağlam bir ilaç yok fazlasına dikkat etmek gerek bence
 21. 1 point
  Yediklerin arasında belirli bi süre koyarsan mesela 3 saatde bir düzenli şekilde eşit makrolar alırsan gayet 3 saatde bir acıkılır. Yani sırf kalori alayım diye içilen shakeler vs genelde çok tıkıyor miğdeyi. Birde şişkinliğin sebebi miğdede uzun süre kalan besinler tüketmen olabilir. Çok lifli ve yağlı besinlerde yine miğdeyi çok geç terkedeceğinden diğer öğüne geçmeni zorlaştırır.
 22. 1 point
  Hcg kullanımı kullanılan ilacın en uzun esteri en az 2 defa yarılandıktan sonra olmalı. Mesela Testo Enantat için 10.5x2=son enjeksiyondan 21 gün sonra test yapılarak lh,fsh gibi değerlerin durumuna göre hcg belirlenir. Sadece forumlarda yazılan ezbere pctler ile ulaşacağınız şey başarısız bir pct dir. Yine dozajda, süre de kullanılan ilaca ve test sonuçlarına göre değişir.
 23. 1 point
  Kanguruların kısmi yaşam süreleri 14 sene kadar kendisi de kısmen bu kadar yaşadı 12 yıldı sanırım RIP ROGER
 24. 1 point
  Herkese iyi akşamlar. Uzun bir zamandır sizleri takip ediyorum. Paylaşımlarınızı yaptıklarınızı yorumların çoğunu okudum. Ocak Şubat gibi bir kür planım olacak daha önce hiç kür yapmadım. 4 yıllık düzenli bir spor geçmisim var. 61 kilodan 76 kiloya çıktım. Artık vücut gelişmiyor sanki ilerleme olmuyor gibi gelmeye başladı. Biraz daha büyümek istiyorum. Birden vücut olsun çıksın gibi düşüncem yok yavaş yavaş zamanla gelişmek isyorum. Vücudu yıpratacak daha çok zarar verecek kürler olmasa iyi olur. Şuan 31 yaşındayım. Bana ilk kür için neler önerirsiniz. Birde ürün temini konusunda tavsiyelerinize açığım.
 25. 1 point
  Triptorelin diğer ismi, decapeptyl diyince ilk çıkaramadım. Bildiğim kadarıyla epifiz bezini uyarıyor FSHyi sperm kalitesini arttırıyor. Yabancı kaynaklarda kullanımına dikkat edilmeli, kür sonu bütün esterler kandan çıktıktan sonra 1 kere 100mcg kullanılması öneriliyor. Eğer 1 yıl içerisinde toplam 1mg (1000mcg)'den yüksek kullanım olursa epifiz bezi kendini kapatır deniyor. Hcg'den daha uzun süreli temiz bir iş yapacağını, kullanımı sırasınca hcg nolvadex clomid kullanılmaması öneriliyor. Tecrübeli arkadaşlar da tecrübesini paylaşır umarım.
 26. 1 point
  şöyle söyleyim 50 mg kullanımda 3. günden itibaren etkisini hissettim ilaçta bir sıkıntı var istersen 500 mg dene
 27. 1 point
  Arimidex alabilirsn p.tesi persembe olmak uzere 1 er mg
 28. 1 point
  evet selamlar herkese kusura bakmayın ilgilenemedim siteyle... şimdi ilk olarak bu benim 7.steroid kürümdü ilk defa insülin kullandım. bunun öncesinde araştırmamı yapmıştım hocalarıma kullanan arkadaşlarıma vs. arkadaşlar ilk olarak şunu belirtmek istiyorum bilinçsiz kullanımda sizi ölüme götürecek şey insülindir. nasıl verim aldığıma ve ne kadar süre kullandığıma gelelim... ilk olarak insülin kullanmayı düşünen var ise bizim tercihimiz humulin r olacaktır eczaneden rahatlıkla alabilirsiniz 75 tl gibi bir fiyatı var 1500 ünite. kullanımı sanah kahvaltısından hemen sonra ve antremandan sonraki öğündür. bu arada yanınızda sürekli jelibon kola vs bulundurun insülin düştüğü anda şekerimizi yükseltmemiz gerekiyor şimdi gelelim etkilerine.. ilk hafta sadece sabah kahvaltisından hemen sonra 5 ünite ile başladım düşük bir ünite kullanmama rağmen etkileri oldukça iyiydi ama şunu unutmayın evet insülin en anabolik hormon ama inanılmaz yağlandırma yapıyor bunun için sabahları 2-3 gün aç karnına kardiyoyu tavsiye ederim. ikinci hafta 5 sabah kahvaltısından sonra 5 ant. sonrası almaya başladım, ant. hemen sonra bcaa kullanmanızı tavsiye ediyorum adeleye hemen yollamak için. üçüncü hafta 10 sabah kahvaltısından sonra 10 ant. sonrası (yemek yedikten hemen sonra) vurdum. açıkcası 3. hafta patladım bununla birlikte haftalık : 750 testo enat. 600 bolde 600 deca ve 4 hafta boyunca danabol aldım 40-50 mg arası.. 4.hafta 20 sabah k.sonra 20 antrenman sonrası öğünden sonra vurdum ve 40 ünitede sabit kalıp 4 hafta daha kullandım 8 hafta yeterli bir süredir insülin için. şuan testo bolde kullanıyorum decayı kestim haftaya 400 tren e. ekleyeceğim küre yaklaşık 8 kilo aldım şuana kadar. karaciğer enzimlerim geçen hafta yaptırdığım testte alt : 83 ast : 34 çıktı. kür boyunca karaciğer koruyucu ve enginar tüketimi yapıyorum bu arada kreatinin değeri normal. kesinlikle insülini tavsiye etmiyorum riskli bir hormon sizi ölüme götürebilir ama kullanmayı kafaya koyduysanız iyi araştırmanızı tavsiye ederim. sormak istediğiniz soru var iste yazabilirsiniz. kolay gelsin.
 29. 1 point
  Merhaba 65 yasında babam var 60 yasında spora basladi kendisi değişik bir insan 3 defa sacma sapan kür yaptı ve şuan yine kür almış 10 hafta toplam haftalık 1000 mg sustanon ilk 5 hafta 200 mg trenbolone acetat haftada 200 mg masteron birde 6. haftadan sonra oxandrolone tablet tren bitince winstrol basliyor haftada 200 mg yani özeti haftada 1000 sustanon 200 tren 200 masteron sadece tren ve winstrol 5 er hafta sizce normal mi böyle bir kür ve hocası hiçbir pct kür içi koruma önermemiş sadece bol c vitamini karaciger hapı al demiş yardımcı olursanız cok sevinirim korkuyorum çünkü sağlığına birşey olucak diye teşekkürler bu küre baslamadan 1 ay oncede haftalık 750 sustanon 300 masteron ve turinabol kullandı 1 ay ara vererek bunlara basladi suan
 30. 1 point
  her ürün mevcutları çok seviyorum pazarcılara benzetiyorum sizi sivri biber acımı diye soruyorum acı istiyorsan acı tatlı istiyorsan tatlı diyor
 31. 1 point
  Enjeksiyonsuz kür olmaz, tablet steroidler testosteronunu baskılar uzunca bir süre, yanında testosteron kullanman lazım ve testoların tableti yok. Ayrıca karaciğeri daha çok yorar tabletler.
 32. 1 point
  Ben referansım bu ürüne kullandırdım..
 33. 1 point
  Ahahaha dediğim gibi hayat beni erken yaşlandırdı sanırım 15 kende 19 gibi gözüküyordum İlk defa yapıyorum bundan sonra girmeyeceğim tren türevi ilaçlar yada ufak mg. Ahahaha dikkate alırım 🤣
 34. 1 point
  Serdar Aktolga’da karın mı var ? İhmal etmeyen de Mahmut Irmak’tır kıyas basit
 35. 1 point
  Öncelikle merhaba saygıdeğer dostlarım, abilerim, kardeşlerim.. Peptidturkiye forum sitesi ile tanışmam yaklaşık olarak 2,5 sene önce oldu. Steroid ve her türlü bilumum ilaçlar hakkında birbirine yardımcı olan başta @Loving hocama ve diğer saygıdeğer tüm hocalarıma içtenlikle minnettar olduğumu belirtmek isterim. Böylesine mühim bir husus hakkında insanların bilinçsizce, düşüncesizce sonunun ne olacağını bilmeden kendi vücutlarıyla oynamasına karşı olarak bilinçli, bu işin ehli kişilerin ve en önemlisi bu kişilerin insan sağlığına ücretsiz katkılarından dolayı tekrar teşekkür ederim. Bu çok büyük bir erdemliktir. Ben her zaman yapılan bir işin en nizami yapılması kanaatinde oldum, bir işi yapıyorsa insan onu araştırarak, öğrenerek ve deneyimleriyle daha emin adımlarla başarıya gideceğinin farkındayız. Lafımı daha fazla uzatmadan insanlara yardımcı olmaya gönül vermiş @Loving ve diğer hocalarıma teşekkür eder, başarılarının ve yardımlarının devamını dilerim.
 36. 1 point
 37. 1 point
  Ben 4 haftada bir kan testi yaptırıyorum armidex ve aromasin almadım henüz çünkü normal aralıkta kürlerim de kullanmam Tabi orası öyle öst serbest bırakıp olimpia gibi olmayız ama ben gereksiz aromataz inbihtörü kullanmaya karşıyım öst sakinse gerek yok
 38. 1 point
  Armidex öst %99 baskılar bulkta öst referans aralıklarda tutularak hafif yüksek bırakılması bana öğretildi. Aromasin igf1 de tetikler aynı zamanda sert bi düşüş sağlamaz mesela size değerli hocamlarımdan edindiğim ufak ama büyük bi sır vereyim definasyonda her gün armidex alınır öst dip olduğundan su tutumu çok zorlaşır..
 39. 1 point
  Sağolasın kardeşim inşallah
 40. 1 point
  Markası stealthgearz daha önce bana gönderen kişi haricinde kullanan görmedim tren acesini de denemek istiyorum ama ürünler referansla satılıyormuş bunun acesini alamazsam riske girmeyip sp veya balkan düşünüyorun yarışma öncesi ilaç sahtemi değil mi uğraşmayalım bir de.
 41. 1 point
  ayda 1 oluyor nazar mıdır nedir enjeksiyonla alakalı ama
 42. 1 point
  Yok hocam estağfurullah, herkes kendi fikrini ve tecrübelerini paylaşıyor. Benim görüp ve çevremden duyduğum bacakta daha çok ağrı ve morarma oluyor ama vurup çok rahat edenler de var. İnsülin iğnesi ile test vuranlar da var. Hatta icarus belgesini seyrettiyseniz, yönetmenin ayağı mosmordu eod test p vurmaktan. Biraz daha subjektif olaylar, kişi deneyip kendisi nasıl rahat ettiğini görecek.
 43. 1 point
  Pumplamaya çalıştım geçen hafta sonun 3x20 tekrar bench 3x20 machine press 3x20 fly 3x20 cable crossover yaptım ancak amacım ödemi dağıtmaktı kullandığım ağırlıklar nedeniyle pump olamadım ama Cuma günü göğüs çalışacağım. Hiç bir şey olmamış gibi
 44. 1 point
  @TheShoulder önerisini 20 hafta yap baştan sona 500 500 şeklinde
 45. 1 point
  Prolaktinden ziyade ben de dahil olmak uzere daha bircok kisinin bilmedigi bayagi sorun var bu deca dick muhabbetini one cikaran. Internette bazi kisilerle karsilastim hatta hatirladigim kadariyla bu forumdada ayni sorundan muzdarip birkac kisi vardi ve bu kisilerin tum degerleri referans araliginda olmalasina ragmen deca dick sorununu bir turlu asamiyirlardi. Bunyeden bunyeye degisiklik gosteriyor falan diyorlar ama benim gibi bahtsizlar kullansa bu ilaci garanti deca dicke yakalanirlar 😀
 46. 1 point
  araya biraz da çikolata sosu dostum bu ne? ilaçların markası kaç hafta olacak mg ölçüleri neler???
 47. 1 point
  Biraz araştırdım pek bişey bulamadım boldenin östrojen dönüşümü çok az e2 yükseltmesi pek beklenemez zaten, bu durumda beslenme geliyor aklıma sebze ve meyveye önem vermeden full pilav ve et tavuk ağırlıklı bir beslenme yapıyorsan da etkilemiş olabilir, şunları okudum, Östrojen hormonunu arttırmak için bazı yiyeceklere dikkat etmek gerekmektedir. Endokrin sistemi östrojen hormonunun en önemli parçası olmaktadır. Sigara içiyorsanız ve beslenmenize dikkat etmiyorsanız östrojen hormonunuz azalabilir. Östrojen hormonunuz için sağlıklı beslenmeye dikkat etmeniz ve bol bol su içmeniz gerekmektedir. Orta seviyede egzersiz yapmanız ve her gün en az yarım saat yürümeniz dikkat etmektedir. Aşırı ve yorucu olmayan egzersizler yapmanız gerekmektedir. Vücudun dengeli beslenmesi bu açıdan çok önemlidir. Taze yiyecekler yemeniz ve proteinler ile beslenmeniz gerekmektedir. Soya besinleri tüketmelisiniz ve mümkünse düzenli soya sütü içmeye özen göstermelisiniz. ve baska bir yerde de açlık ve tokluk kan şekerine de baktırlması tavsiye edilmiş.
 48. 1 point
  Arkadaşlar yorumlarda açıklamışlar okumadınmı?
 49. 1 point
  Birde bu küre deca eklersem demiş kullanıcı. Ben zaten kür dolu olduğu için ekstra ekleme anlamında dedim. Yoksa deca en sevdiğim ürünlerin başında gelir ve öyle özel bir üründür ki bunu Türkiye'de bilenlerin sayısı pek yoktur. Definasyon'da bile kullanılır. Orada bir devrik cümle olmuş ondan sebep olsa gerek.
 50. 1 point
  Aynısını yazıcaktım.+1

Copyright © 2013 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.


Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine başlamayınız.
×