Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Rdm

Yumurta akı tozu

Önerilen İletiler

Rdm    2.532

Merhabalar,

Malum hepimiz beslenme planlaması yaparken bin bir çeşit takla atıyoruz ekonomik koşullardan dolayı. Protein ihtiyacını besin değerleri yüksek olduğu için genellikle tavuktan karşılıyoruz veya karşılamaya çalışıyoruz. Eminim çoğunuz internette herhangi bir supplement, protein desteği vs. ürün bakarken servis başına maaliyetine bakıyoruz ilk önce. Veya ucuzdan pahalıya sırala seçeneğini seçiyoruz. Neyse konuyu dağıtmadan,

Definasyon sırasında nispeten ucuz ve kalorisi az olmasından, içerisinde şeker vb. katkı bulunmamasından ve süt ürünü olmamasından dolayı tercih edilebilir mi ? 1 Kg'ı 150 TL ortalama fiyatıyla internette bulmak mümkün, belki biraz daha piyasa araştırması ile pastane malzemesi satan toptancılardan daha ucuza bulunabilir. Yumurta akı tozu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mickey    789

Tam da dün bunun için saatlerce araştırma yapmıştım:))

Artık süt ürünlerine ait whey protein tozunu kullanmıyorum yaklaşık bir yıl oldu. Ayrıca gluteni komple çıkardım hayatımdan. Bununla ilgili Tahıl Beyin Dr David Perlmutter ve Peynir Tuzağı Dr Barnard ı tavsiye ederim. Gerçekten sindirim her şey. Eğer sindirim düzgün çalışmaz ise istediğinizi besini yiyin istediğiniz antrenmanı yapın bir ilerleme olmaz.

Bugüne kadar hep izole whey kullanıyordum. Geçen seneden beri proteinocean a ait yumurta akı tozu kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak dün bezelye proteinini keşfettim Torq Nutrition marka. Şu anda yolda. 9 Esansiyel amino asidin tamamını içeriyor. Hem vegan hem laktozsuz. Kaliteli bir kaynak görünüyor bakalım deneyeceğim. Sen de alternatif olarak düşünebilirsin.

Dışarıdan açıktan yumurta akı tozu kullanmadım ama neden olmasın az bir miktar alarak deneyebilirsin çok mantıklı. Suyla karıştır içine de aroma ve tat vermesi için biraz bcaa koy süper olur. 

Süt ürünleri, gluten ve soya ürünleri sporcular için çok çok problemli. 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.361
Mickey, 37 dakika önce yazdı:

Tam da dün bunun için saatlerce araştırma yapmıştım:))

Artık süt ürünlerine ait whey protein tozunu kullanmıyorum yaklaşık bir yıl oldu. Ayrıca gluteni komple çıkardım hayatımdan. Bununla ilgili Tahıl Beyin Dr David Perlmutter ve Peynir Tuzağı Dr Barnard ı tavsiye ederim. Gerçekten sindirim her şey. Eğer sindirim düzgün çalışmaz ise istediğinizi besini yiyin istediğiniz antrenmanı yapın bir ilerleme olmaz.

Bugüne kadar hep izole whey kullanıyordum. Geçen seneden beri proteinocean a ait yumurta akı tozu kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak dün bezelye proteinini keşfettim Torq Nutrition marka. Şu anda yolda. 9 Esansiyel amino asidin tamamını içeriyor. Hem vegan hem laktozsuz. Kaliteli bir kaynak görünüyor bakalım deneyeceğim. Sen de alternatif olarak düşünebilirsin.

Dışarıdan açıktan yumurta akı tozu kullanmadım ama neden olmasın az bir miktar alarak deneyebilirsin çok mantıklı. Suyla karıştır içine de aroma ve tat vermesi için biraz bcaa koy süper olur. 

Süt ürünleri, gluten ve soya ürünleri sporcular için çok çok problemli. 

Süt ürünlerinin genelinde malesef belde az da olsa kalınlaşma oluyor. Benim gibi kütleye oynuyorsanız çok mesele değil lakin cut dönemlerinde kesinlikle uzak durulmalı. Deri inceltmek, su atmak için onca emek verip aksi yönde gıdalar tüketilmemeli. Ki süt ürünlerinden kastım bakteriyel işlemlerden geçmiş yoğurt, kefir, peynir gibi ürünler. Sütün kendisini yetişkinler için zaten yok sayıyorum.

Sayın @Mickey hocam amino asit çeşiti kadar oranı da önemli diye biliyorum. Acaba onda durum nedir? Bir de bitkisel protein kaynaklarında sindirilebilir miktar var. Mesela yumurtada oran %98 iken bitkisel protein kaynaklarında bu oran %40lara kadar düşebiliyor. Acaba bezelye proteininde durum nedir?

Sayın @Rdm satın almadan önce muhakkak tadına bakmanızı tavsiye ederim. :) 

Balık unundaki protein hiç birinde yok. Ürününe göre %60-%75lere kadar çıkıyor ham protein. Ama tadı yenilebilir gibi değil.

Saygılarımla.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Esasında tek amaç ucuz ve pratik protein kaynağına erişmek  :)

Tavuk tavuk ve tavuk, Allahtan bıkmadan her gün tüketebiliyorum kendi adıma ama, fabrika şartlarında üretilen tavukları bu kadar çok tüketmek de kas(ş) yapacağız derken göz çıkarmak gibi geliyor. 

Sonu nutrition olan şeyler bana paketi janjanlanmış, içindeki ürünün piyasada daha ucuza bulunabilecek bir şey olduğunu ima etmiştir hep, ki bu tüm sektörde böyle, biraz araştırınca bazı şeylerin gerçekten ederinin çok üzerinde satıldığını anlıyoruz.

Teşekkürler yorumlarınız için sevgili @Mickey hocam.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
rastlantisal, 2 dakika önce yazdı:

Süt ürünlerinin genelinde malesef belde az da olsa kalınlaşma oluyor. Benim gibi kütleye oynuyorsanız çok mesele değil lakin cut dönemlerinde kesinlikle uzak durulmalı. Deri inceltmek, su atmak için onca emek verip aksi yönde gıdalar tüketilmemeli. Ki süt ürünlerinden kastım bakteriyel işlemlerden geçmiş yoğurt, kefir, peynir gibi ürünler. Sütün kendisini yetişkinler için zaten yok sayıyorum.

Sayın @Mickey hocam amino asit çeşiti kadar oranı da önemli diye biliyorum. Acaba onda durum nedir? Bir de bitkisel protein kaynaklarında sindirilebilir miktar var. Mesela yumurtada oran %98 iken bitkisel protein kaynaklarında bu oran %40lara kadar düşebiliyor. Acaba bezelye proteininde durum nedir?

Balık unundaki protein hiç birinde yok. Ürününe göre %60-%75lere kadar çıkıyor ham protein. Ama tadı yenilebilir gibi değil.

Saygılarımla.

Yumurta akında da %81 civarı protein oranı. 

Tadı çok mühim değil, ne yapar ne eder para verdiysem onu bir şekilde tüketilecek şekle sokarım :)

Ne yazık ki tarım ve hayvancılık ülkesi olduğu iddia edilen bu topraklarda, kurt, böcek, solucan falan yemeye başlayacağız herhalde protein olarak.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.361
Rdm, 4 dakika önce yazdı:

Yumurta akında da %81 civarı protein oranı. 

Tadı çok mühim değil, ne yapar ne eder para verdiysem onu bir şekilde tüketilecek şekle sokarım :)

Ne yazık ki tarım ve hayvancılık ülkesi olduğu iddia edilen bu topraklarda, kurt, böcek, solucan falan yemeye başlayacağız herhalde protein olarak.

Denediğim için diyorum gerçekten yutması zor bir şey. 

Onun yerine dana böbrek vb sakatatları da değerlendirebilirsin. Dana böbrek kilosu 10 tl. 

Tabi ödenen para - kazanım oranı olarak mukayese edilemez ama tadı çok kötü o tozun. Umarım sen beğenirsin.

Hatta yenilebilir bir yol bulursan lütfen bizimle de paylaşır mısın?

tarihinde rastlantisal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
rastlantisal, 15 dakika önce yazdı:

Saygılarımla.

Eger bezelyeyi direkt yeseydik dedigin dogru bitkisel amino asitler hayvansal olanlarin yanina yanasamaz ancak burada durum farkli. Bezelye icinden amino asitler cekildigi icin oranlar hayvansallarla ayni ve yararlilikta fark yok. Tek fark kaynaklar. Wheyde mesela cok sindirim zorlugu cekiyorum ve siskinlik yapiyor. Bunu denemek istedim bakalim gorecegiz:) zaten protein icine mutlaka bcaa veya amino asit takviyesi yaparim. Bir olcek protein tozu bir olcek bcaa veya amino asit elimde hangisi varsa. Bazen glutamin ve arginine eklerim ve bu karisimi gazi alinmis soda ile yaparim elektrolitler de eklenmis olur otomatik:)

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Tavuk ciğer de protein kaynağı olarak tüketilebilir fakat sürekli tüketilmesi zararlı diye biliyorum fazla a vitamininden.Bu konuda bilen varsa burayı yeşillendirirse bende öğrenmiş olurum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.361
Emrahtkty, 3 dakika önce yazdı:

Tavuk ciğer de protein kaynağı olarak tüketilebilir fakat sürekli tüketilmesi zararlı diye biliyorum fazla a vitamininden.Bu konuda bilen varsa burayı yeşillendirirse bende öğrenmiş olurum.

Sadece tavuk ciğeri değil diğer ciğerlerde haftada 2 öğün tüketilmesi tavsiye ediliyor. Tavukta asıl sorun büyütürken kullanılan ilaçların ciğerde birikebilecek olması. O yüzden çok mecbur değilseniz kullanılmamasını tavsiye ederim.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532
rastlantisal, 14 saat önce yazdı:

Denediğim için diyorum gerçekten yutması zor bir şey. 

Onun yerine dana böbrek vb sakatatları da değerlendirebilirsin. Dana böbrek kilosu 10 tl. 

Tabi ödenen para - kazanım oranı olarak mukayese edilemez ama tadı çok kötü o tozun. Umarım sen beğenirsin.

Hatta yenilebilir bir yol bulursan lütfen bizimle de paylaşır mısın?

Evde problem değil de iş yerinde kendi yemeklerimi kendim yapıyorum. Yemek yapan abla tavuk veya etli yemek yapacağı günler sabahtan söylüyor, diğer günler için ise dolabın buzluk kısmı her öğünüm için ayrı ayrı poşetlenmiş şekilde dolu zaten :) Dolasıyla iş yerinde sakatat vs. yapmam çok zor, evde de aynı şekilde buzluk kısmının bir çekmecesi gramları ayarlanmış kıyma ve tavukla dolu.

Şöyle de bir şey var A101 Bim gibi marketlerden kasaplardan daha ucuz diye aldığım tavuklar pişirirken küçülmek yerine daha çok şişiyorlar.Ne şartlarda hangi kimyasallara/hormonlara (bizler gibi :) ) maruz kalıyorlarsa artık hayvancağızlar. Bu kadar çok tavuk yemek de bana pek mantıklı gelmiyor dolayısıyla. Bir yandan spor/sağlık derken, paketli işlenmiş gıdalardan şekerden vs. uzak dururken bir yandan da gıda endüstrisinin en mimlenmiş sektöründeki besini tüketmek...

Tat konusuna gelirsek, evde üşenmem yulafı blenderdan geçirir un haline getirip içine yumurta kırar biraz süt ekler, kabartma tozu koyar tavada saatlerce tek tek krep pişiririm. Geçende pirinç unu ekleyip denedim mükemmel oldu. Her zaman değişik birşeyler ekleyip deniyorum. Mesela geçen de damla bitter çikolata ekledim enfes bir kurabiye oldu :)

Velhasıl bende tarif bitmez, yumurta akı tozunu da en kötü kreplere ekler bol proteinli adet başına 100 kalori 30-40 gram protein içeren ürünümüzü hazırlar yeriz :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: emircanunlts
      Merhabalar.
      1-2 sene spor yaptım, 60 kilodan 85 kiloya çıktım ama yeterli beslenemediğim için göbekli oldum. Yine de gözle görülen bir kas kütlesi ve gücüm vardı. Sporu bırakmak zorunda kaldım, şu an sadece göbeğim var başka hiçbir yerimde yağ yok. Spora tekrar başlamak istiyorum fakat dediğim gibi 120-150 gram protein almak benim için çok zor.
      Bu kadar protein alamıyorken, spor yapmak mantıksız mıdır? 
    • Yazan: Hikmett
      Merhabalar bu başlığı açmamın sebebi uygun fiyatlı güzel ürünleri öğrenci kardeşlerime ve sizlere sunmak sizde bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim yardımlaşalım peptid türkiye sayfası ben başlıyorum:
      MARİNCAP(OMEGA-3) Balık yağı 1 kutuda 60 adet var bir kapsülünde 500mg somon balık yağı var EPA=%18 DHA=%12 şuan trendyol fiyatı 32₺
      MELANİGHT(MELATONİN) 3mg 90 tablet uyku sorunum olduğu dönem kullanmıştım 139₺
      BCAA 2.1.1(mysupplement) Aromasız 250gr 50 servis 200₺ her bir servisinde 
      lösin 2500mg izolösin 1250mg valin 1250mg
      WHEY PROTEİN(Muscle Balance) 2400gr 75 servis tropikal meyveli aroması her serviste(32g)(128kcal) 24gr whey proteini, 5.1gr Bcaa ,4gr Glutamin ,2gr Yağ, 2gr Şeker ,3gr Karb sunmakta 809₺
      Dipnot: Aklımdaki ürünler şimdilik bu kadar sizleri de bekliyorum iyi forumlar

• Yazan: celil00009
      Merhabalar ilk kürüm olcak biraz deneyimliyim ama enjeksiyon vb.konularda-12haftalık
      Testo prop 400-deca 400 clen+winstrol+fragment (deca femur kemiğim kırık kaynamasına yardımcı olsun diye)
      Proviron ve cabaser i ne kadar kullanmamı önerirsiniz veya ilk kür için bu testo dozu uygunmudur, 
      Küre, tren ace var o eklenir mi?
      Birde kürün 8.haftası ameliyat olabilirim tekrar normale dönmem 15gün sürecek. Doktor birşey demedi sigara kes dedi ama ama ilaçları bu 15günde ne kadar kullancam ki sorun yaşamıyım, dikkate alıp güzel info verenlere şimdiden teşekkürler
    • Yazan: d3lici
      Arkadaşlar selamlar;
      Testosteron E 600
      Boldenon       600  Kürümün 7. haftasındayım küre tren eklemeyi düşünüyorum fakat esteri hakkında kararsızım, hangisini tercih etmeliyim ? hangisi yan etki bazında daha hafiftir ? 
    • Yazan: Geleceğin Olympia'sı
      İlk defa böyle birşey duydum sizlere de sormak istedim. Protein ve karbonhidratı ayrı ayrı mı almalıyız ?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.