Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Geleceğin Olympia'sı

Salon açma maliyeti ve salon hakkında

Önerilen İletiler

Sıfırdan yer döşemelerine kadar dükkan kiraları giderleri hariç ortalama bir spor salonu maliyeti ne kadar tutar aramızda salon sahibi varsa bilgilendirebilir mi ? Bir de salonda en az 1 antrenör çalışmak zorundaymış, kendim aynı zamanda antrenörlüğünü yapabilir miyim ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dukegg    47

Bu konuyu belirleyecek o kadar çok değişken var ki 

Kullanacağın alet sayısından , kullanacağın aletin kalitesine kadar herşey bunu değiştirir belki 100 bin lirayada salon kurabilsin belki 3 milyon lirayada.

Kimse bu sorunun cevabını sana şu kadara patlar diyemez.Buradaki değişkenlere senin karar verip ilerlemen gerekecektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
Geleceğin Olympia'sı, 26 dakika önce yazdı:

Sıfırdan yer döşemelerine kadar dükkan kiraları giderleri hariç ortalama bir spor salonu maliyeti ne kadar tutar aramızda salon sahibi varsa bilgilendirebilir mi ? Bir de salonda en az 1 antrenör çalışmak zorundaymış, kendim aynı zamanda antrenörlüğünü yapabilir miyim ? 

Dükkanın m2 si bu konuda önemli, ve yatırdığn parayı ne kadar sürede kazanmayı hedeflediğin ama şuan kurlar çok yüksek 2.el alınan malzemelerle bile 100 bin gibi sayılara spor salonu kurmak ve işletmek çok zor. 

Kendi fikrim 200 bin tl nin yetmiyeceği yönünde 

Yeterli, göz dolduran, kapasitesi ortalama bir salon bence şuan 400-450 bin civarına kurulabilir. 

Antrenör konusuna gelicek olursak 

tvgfbf geçerliliği olan 2. Kademe antrenörlük belgen olursa salon açabilirsin, bu belgeyi kiralayadabilirsin aylık 700-1000 TL arası rahatlıkla bulunabilir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541, Bir saat önce yazdı:

Dükkanın m2 si bu konuda önemli, ve yatırdığn parayı ne kadar sürede kazanmayı hedeflediğin ama şuan kurlar çok yüksek 2.el alınan malzemelerle bile 100 bin gibi sayılara spor salonu kurmak ve işletmek çok zor. 

Kendi fikrim 200 bin tl nin yetmiyeceği yönünde 

Yeterli, göz dolduran, kapasitesi ortalama bir salon bence şuan 400-450 bin civarına kurulabilir. 

Antrenör konusuna gelicek olursak 

tvgfbf geçerliliği olan 2. Kademe antrenörlük belgen olursa salon açabilirsin, bu belgeyi kiralayadabilirsin aylık 700-1000 TL arası rahatlıkla bulunabilir. 

Belgeyi kendim alırım. M² 500-1000 arası düşünüyorum. Sanırım devlet hibe de veriyormuş belli bir miktar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Devlet spor salonlarına hibeyi kaldırdı, 2020 mart aylarında bende ilgiliyim konuya ama vazgeçtim pt studio lar daha mantıklı. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
QuheyLaN    71
dukegg, Bir saat önce yazdı:

Bu konuyu belirleyecek o kadar çok değişken var ki 

Kullanacağın alet sayısından , kullanacağın aletin kalitesine kadar herşey bunu değiştirir belki 100 bin lirayada salon kurabilsin belki 3 milyon lirayada.

Kimse bu sorunun cevabını sana şu kadara patlar diyemez.Buradaki değişkenlere senin karar verip ilerlemen gerekecektir.

Arkadaşa katılıyorum.İlden ile göre bile fiyat değişiklik gösterecektir.Benimde böyle bir hayalim var ama elimde yeterli sermaye yok henüz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
boss41    100

Bu işi yapmayı kafanıza koydunuz aşıksınız bu spora bu salonu açıcam ama kenarda 50 100 bin liram var nasıl açarım diye düşünen arkadaşlar için , minimun yeterli kapasitede mahalle arası tarzı bir salonun maliyeti 2.el ekipmanlar ile  aşşağı yukarı 100 bin lira maliyetle şuanki şartlarda bile açılabilir imkansız değil .

Tabi bu işe girerken en azından 50 bin lira kenarda nakdiniz olması şart kalanı kredi olabilir . Burada şöyle bir ayrıntıda var bu anlattıklarımı kalkıpta istanbul izmir vs vs gibi büyük şehirlerde yapmaya kalkarsanız birkere kiradan beliniz bükülecektir işler büyük ihtimalle boka saracaktır devren satılık modlarına girilmesi olasıdır . Hem kredi hem kirası yükseldikçe bu ihtimaller artacaktır . Çok iyi hesap kitap yapıp dükkanın yerini iyi seçip reklamınızıda iyi yapmanız lazım nekadar 2.el ekipmanlara sahip olsanız da herşey sizin elinizde. Salon dizaynından tutun müşteri çekmek için tabela reklam alet seçimi aklınıza ne geliyosa hesaplı kitaplı ,  vizyonlu bişekilde tasarlandığında kesinlikle yapılabilir bir iş olarak görüyorum . 

Bu yazdıklarım evli çocuklu adamlar için değil daha çok ailesiyle birlikte yaşayan ev geçindirme derdi olmayan genç arkadaşlar için, riske atabilecek parasıda zamanıda olan baştada belirttiğim gibi bu işe aşık olan gelir kapısı haline getirmek isteyen arkadaşlar için geçerlidir . Yine tekrarlıyorum çok iyi hesap kitap yapılması şart ve ticarette risk herzaman var .

tarihinde boss41 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
adnannas    14

Bazı okugum fiyatlara gerçekten güldüm  200 bin liraya en alt seviyede dandik bir salonu bile zor açarsiniz o kadar kolay değil yani . Bundan 1.5 swne önce tanıdıgım bir abi ortaklaşa bir salon açmişti dolar kuruda 6.5-7 arasi birşeydi herhalde. oyle ağım şahım salonda değil orta segment birçokta eksiği vardi diyebilirim Harcadiği para 850 bin ve zaman geçince yeni ekşpmanlarda eklendi 900-1 m yi bulmuştur. Hele şimdiye gelecek olursak 2.el salon risk işi aletler makineler paso bozulcak onlarada birton para salon açanlar pek tercih etmiyor o yuzden 2.el salon açmayi ama şahsen 2. El aletlerlede salon açmayi düşünüyorsanız orta veya bir tık altı segment bir salon şu kurla  Min 350-400 bin tutar işle ciddi ilgilenen arkadaşlar anlar bu dediklerimi

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

En son sahibinden de 200 bin liraya Gaziosmanpaşa'da devren satılık dev gibi salon görmüştüm, aletler standart ve eskiydi. Konsept yok düz salon, ücra bir yerde giriş salon.

Kaliteli tek bir çalışma istasyonuna 20-30 bin lira gibi rakamlar ödeyebileceğiniz gibi aynı istasyonun daha az tuzlusu 5-10 bin liraya alınabiliyor. En basitinden o her salonda gördüğümüz kaliteli kauçuk içi döküm dolu dumbelların 15-20 kg lik olanlarının tanesi ortalama 300-400 lira, boyutuna göre de fiyat artar veya azalır.

Maliyet hesaplaması yapılırken maliyeti etkileyecek unsurlar;

-Salonun açılacağı yer (Hangi şehirde nasıl bir yapının içerisinde kuracaksınız)

-Konsept giderleri ve kalitenin seviyesi (Tüm tasarım, döşeme giderleri, turnikeli-kartlı sistem mi olacak, misal; dolaplar elektronik mi olacak?)

-Makine ve ekipman tutarları ve kalitesi (Hangi kalitede ekipman kullanacaksınız, buna göre tutar artacak veya azalacak)

-Verilecek hizmetler (salonda extra yapılar olacak mı, soyunma odası, duşlar, protein bar)

-Standart giderler (bu taz bir işletme açılırken yasal zorunlulukların yerine getirilmesi, hijyen koşullarından, yangın tüpü ve ilkyardım dolabına kadar)

-En az 2.kademe Antrenörlük belgesi ; (Bu noktada 3. kademe sertifikamı kiralayabilirim acil ihtiyacınız olması durumunda)

Şimdilik aklıma gelen maliyetler bunlar. 200 bin liraya standart bir salon açabileceğiniz gibi, ücra bir semtte bir binanın geniş bir bodrum katında havalandırma koşullarını sağlayarak ve 2. 3. el ekipmanlarla bu rakamın altına bir salon da açabilirsiniz. Borçlanarak ve aylık taksit altına girerek bu rakamı düşürebilirsiniz ama total ödeyeceğiniz rakam artar bu seferde.

Not: ekipmanlar 2. el alınabileceği gibi bazı büyük firmalardan tedarik edilip taksitle ödenebiliyor.

-

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645

Amacın para kazanmaksa ticari salon açmak mantıklı , çünkü ülkemiz de salona gelenlerin %50 si göbek eritmek için kardiyoya gelenler %40 brosplit instagrama story atmaya gelen curl sevdalıları %10 adam akıllı antrenman yapmaya gelen kişiler. Doldur kardiyo makinelerini . Leg press leg curl , Bench , squat , lat pulldown  ,  shoulder press , chest press , row makinesi birer tane , gym girişinde yağ yakıcı diye l karnitin , kas yapıcı diye whey , kas yıkımını engelliyor diye bcaa satarsın , mis .  Tabi amaç profesyonel vücut geliştiricilere hitap eden halkı bilinçlendirmeye yönelik fedakar bir gün açmak ise para kazanmayı biraz kenara itebilirsin.

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim, 2 saat önce yazdı:

Amacın para kazanmaksa ticari salon açmak mantıklı , çünkü ülkemiz de salona gelenlerin %50 si göbek eritmek için kardiyoya gelenler %40 brosplit instagrama story atmaya gelen curl sevdalıları %10 adam akıllı antrenman yapmaya gelen kişiler. Doldur kardiyo makinelerini . Leg press leg curl , Bench , squat , lat pulldown  ,  shoulder press , chest press , row makinesi birer tane , gym girişinde yağ yakıcı diye l karnitin , kas yapıcı diye whey , kas yıkımını engelliyor diye bcaa satarsın , mis .  Tabi amaç profesyonel vücut geliştiricilere hitap eden halkı bilinçlendirmeye yönelik fedakar bir gün açmak ise para kazanmayı biraz kenara itebilirsin.

Asıl amaç para kazanmak tabii ki ama 2. Dediğin gibi bir salonda isterim :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Video açıklayıcı olmuş yeterince, fiyatlar ve kur ortada zaten 20 kg kauçuk plaka 700 TL civarlarında koşu bantlarından falan bahsetmeye gerek bile duymuyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
boss41    100

Sıfır ekipmanlarla işin içinden çıkmak mümkün değil düşük bütçelerle zaten şuanki dolar kuru ile sıfır ekipman almak akıl karı değil . Arda hoca bu konuda sonuna kadar haklı .

Fakat bakıyorumda en az  200 bin 300 bin tl lerden  hatta 850 bin tl lerden bahsedenler olmuş . Konuyu açan arkadaş veya onun gibi bu konuyu merak eden araştıran gerçekten bu işi yapmak isteyen arkadaşlar için burda sıfır ekipman konuşmak yerine ,  zor çok para lazım demek yerine nasıl uyguna bu iş yapılabilir deyip olurunu konuşmak lazım internet fiyat dolu her bütçeye göre ekipman var trilyonada salon kurulur 80 - 100 bin lirayada ekipman bulunur . Ha hem herşey dört dörtlük olsun hemde ucuz olsun diyen varsa para biriktirmeye devam etsin yada vazgeçsin bu sevdadan .

Bir şeyi gerçekten istiyorsan eninde sonunda hayaline kavuşursun , kötüde olsa eski püsküde olsa olanla mutlu huzurlu olursun . Gidersin 2. El  temel ekipmanları alırsın belki 40 50 kg dambıl koymazsın salonuna başlangıçta bitane bisiklet iki tane koşu bandı koyarsın , inchline decline bench koymazsın bitane  düz bench koyarsın üst göğüsüde dambılla yapsınlar ikitane ayarlı sehpa koyarsın uzarda gider nihayetinde küçük bir salon kiralayıp hayalini gerçekleştirebilirsin . 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Geleceğin Olympia'sı
      Kara astsubaylık okumayı istiyorum bir yandan da vücut geliştirme sporcusu olmak yarışmacı olmak istiyorum. İkisini bir arada yapmak mümkün mü, bu platformda ikisini aynı anda yürüten var mı yoksa birinden vazgeçmem mi lazım ?
    • Yazan: _NEMO_
      selamlar 
      bu forumda vücut geliştirme branşına yıllarını vermiş üyelerden, daha dün başlamış üyelere kadar geniş bir yelpaze var. ancak herkesin bu branşta bulduğu şey aynı mı? bu spora başlayacak kişiler ne bulacaklar ? kendinizden pay biçerek
      vücut geliştirme sporunun size ifade ettiği şeyi lütfen yazar mısınız?
      teşekkürler
      Besyo da lisanslı sporcuların avantajlı olduğunu okudum, vücut geliştirme lisansı nereden alabilirim ?
      Türkiye'de yarışmalarda madalya kupa ve protein tozu veriyorlar diye duymuştum yurt dışındaki yarışmalarda durum nasıl ? Bir de aramızda salonda çalışan antrenörler varsa aylık kazançları ne kadar?
      Üni okumayıp antrenör belgesi çıkartıp bir salona antrenör olarak girmeyi düşünüyorum aynı zamanda da yarışmak istiyorum yapılabilir mi ?
    • Yazan: captured
      Herkese selamlar.
      Vücut geliştirme, fitness gibi alanlarda profesyonel olmak için AAS almak "neredeyse" farz, hepimiz biliyoruz. Steroidlerin antrenman-beslenme-dinlenme üçlüsüyle birlikte çok iyi sonuçlar verdikleri bilinir ancak yapılan araştırmalarda, antrenman bile yapmayan kullanıcıların kas gelişiminin, antrenman yapan "doğal sporculara" göre daha iyi olduğu belirtilmiştir. Bundan yola çıkarsak, "profesyonel" olmak isteyen genç yaştaki sporcuların bir süre "doğal" kalmasının anlamı var mıdır? Yanlış anlaşılmak istemem, yarışmacı adaylarının steroid alıp bütün gün yatmalarından söz etmiyorum. Mesela, IFBB Pro unvanına sahip olmayı hedefleyen 17 yaşındaki erkek sporcunun bir süre "doğal" kalmasının amacı var mıdır gerçekten? Bu tür durumlarda ne yapılmalıdır? Teşekkürler.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.