Jump to content
 • Duyurular

  • Loving

   Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

   Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
  • Loving

   Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

   Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
 • Reklam

phDinSportSciences

Üye
 • İçerik sayısı

  228
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  13

phDinSportSciences kullanıcısının son zaferi 7 Aralık 2020

phDinSportSciences en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

225 Mükemmel

5 Takipçiler

phDinSportSciences Hakkında

 • Yaş 31
 • Derece
  Uzman
 • Doğum Günü 10-12-1989

Profil Bilgileri

 • Yaş 31
 • Meslek:
  Coach
 • Konum:
  istanbul
 • Ad Soyad:
  KayganYılan
 • Cinsiyet
  Erkek

Güncel Profil Ziyaretleri

1.227 profil görüntüleme
 1. Ilk bulk küründe göbekte aşırı şişkinlik

  Sık ve yüksek miktarda yiyip karnının şişmemesini beklemek olmaz. Çok normal. Yenilenler dolayısıyla şişmek yanısıra, vücuttaki su,bağırsaklardaki hava hepsi bunu etkileyebilir. Dış derinin kalınlığı da bir miktar şişkin gösteriyor. Normal yani, bunu istemiyorsan, çok sağlıklı ve hafif bir diye uygularsın, hiç bir şeyciğin kalmaz.
 2. Ilaçların birden kesilmesi

  Merhaba, definasyon kürlerinde özellikle güçlü su atıcı özelliği de olan ilaçların kullanımında eklem sakatları tesadüf değil belirteyim. Özellikle trenbolone gibi ilaçlarla birlikte kullanılan ostrojen baskılayıcılar da eklem sakatlığı riskini körükler. Ostrojen vücuttaki en güçlü su tutuculardan biridir, ostrojen eklemler için olmazsa olmaz. Eklem sakatlıklarıyla bağlantısı olduğu kanıtlanan araştırmalar var, araştırmalar olması da gerekmiyor ostrojen eksikliğine bağlı bir çok eklem ve kemik hastalığı var. Kaynak herhangi bir patofizyoloji kitabı. Bunun hakkında bilgi vermek istedim ilk olarak. En azından çok düşük bir miktarda testoyla devam edilebilirdi diye düşünüyorum, ben öyle yapıyorum genelde herhangi bir aksilik olmazsa. Bir kere hem tembelliğime gelmişti hem de antrenmanı kestiğim bir dönemde ilaçların tümünü kesip haftalarca testo bile almamıştım, yaklaşık bir ay kadar. LH FSH 1. küsür ve 2. küsür gibi rakamlarda çalışmaya başlamıştı ama o arada hiçbir cinsel sorun yaşamamıştım. Testo alt referans aralığının biraz üzerindeydi. Cinsellik sorunu yaşamamak için sağlıksız bulk diyetleri uygulanmamalı, bunu şu yüzden söylüyorum bu tarz yüksek kalorili ve sağlıksız diyetlerde kan akışı zaten steroidler nedeniyle sağlıksızlaşmışken sağlıksız bulk diyeti nedeniyle daha da sağlıklaşıyor. Badicilerin yaşadığı sertleşme bozukluğu sorunlarının birincil sebebi sağlıklı kan akışına sahip olmamaları bunu her yazımda tekrarlıyorum, tabii ki başka sebepleri de var ama genelde en önemli sebep bu oluyor. Bence çok sağlıklı bir diyetle devam et. Tadalafil, yohimbe gibi ilaçlar bir noktaya kadar senin de dediğin gibi, aralıksız kullandığım olmuştu bu ilaçları, uzun süreli kullanımlarında tansiyon sorunlarına neden olabiliyor. Sertleşmeyi sağlayan tek etken testo değildir, testo kullanırken bile penisin tamamının sertleşememesi gibi durumlar (uç kısmı özellikle) hissizlik gibi durumlar olabiliyor. Penis dokusunda da diğer dokularda olduğu gibi bir büzülme genişleme mekanizması var nitrik oksitle çalışan, nitrik okside duyarlı damar yüzeyindeki bu yapıların bazı steroidlerin kullanımında zarar gördüğünü düşünüyorum ben ve düzelmesi zaman alabiliyor. Atletlerde direnç antrenmanları ve nandrolone kullanımı ile ilgili yapılmış bir araştırmada bu dediğime yakın bir şeyi okumuştum, tek bir araştırmadan böyle bir şeyin kesin varolacağını çıkaramayız ama ben kendi fikrimi söylemiş olayım. Bence ilk etapta bir doktora uğra ve kan testlerine baksın, bu esnada da sağlıklı beslenme ve antrenmanına devam et.
 3. Pre workout içeriği

  Fiyatı için bu markayı alacaksan bence gerek yok piyasada tutunmuş ve kabul görmüş markalardan birini al bence. Kutu üzerine iyi güzel yazıyorlar hatta fazla bile yazıyorlar miktarları ama ben güvenemiyorum açıkcası. Bigjoy predator kullanıyorum uzun zamandır.
 4. Dht ye bağlı cinsel isteksizlik

  Şimdi zaten referans aralıklardaki ostrojeni ve prolaktini tekrar tekrar baskılamaya gerek yok diye düşünüyorum sıfırlamak da iyi değil, isteksizlik gerçekten zaman zaman hormonların referans değerler içerisinde olsa bile karşılaşabileceğin bir sorun. Her zaman önerdiğim bir şey var, ağır kürlerde kür içerisinde ve sonrasında sağlıklı kan akışının sağlanması için kardiyolar ve sağlıklı kan akışını destekleyecek beslenme programları olmalı. Kür sonrası yaşanan sertleşme bozukluklarının çoğunun nedeni sağlıklı kan akışının olmaması kanın katı kısmı artıyor, akmaya karşı direnç gösteren bir kan meydana geliyor yani kanın vizkozitesi azalıyor. Deca dick ,tren dick denilen sorunların bile temelinde genelde bu yatar. Sağlıklı kan akışı için kardiyolar yapar ek olarak citrulin malate, arginin içeren destekler kullanırsın, beslenme planına ek olarak. Ayrıca yapay alınan testosteronun verdiği o yüksek cinsel isteği ilacın etkisi geçtikten sonra yakalayamaman normal olacaktır.
 5. Dht ye bağlı cinsel isteksizlik

  Şimdi gördüm, yani zaten yeşil zone kısmında çıkmış değerin, yani normal görünüyor bu sonuca göre. Ben sorununun dht olduğunu nereden anladın onu anlayamadım. Kullandığın maddelerin miligramları neydi bu arada? Bir de sorununu anlamak açısından soruyorum isteksizliğin ve ereksiyon sorununun sebebi farklı olabilir, senin sorunun ereksiyon sorunu mu yoksa cinsel anlamda bir şey hissetmiyor musun bunu mu kastediyorsun cevaplarsan ona göre yorum yapabilirim
 6. Dht ye bağlı cinsel isteksizlik

  Sorununuz ve dht arasında nasıl bir bağlantı kurdunuz anlayamadım, dht değerleriniz nerede hem neden dht o kadar başka neden olabilecekken az mı çıkmış dht?
 7. Kürde total testosteron kavramı!

  Testlerin ölçebilirlik limiti değişebilir hastaneden hastaneye. Ayrıca enjeksiyondan 5-6 gün sonra test verdiyseniz bile farkeder, çünkü vurduğunuz gibi kalmıyor dolaşımda olan testo var globüline bağlanmış testo var, fazla olduğu için dönüşmüş testo var, vurduğunuz miktarı sonucunuzda göremeyebilirsiniz bence buyüzden. Ayrıca total testo sekresyonu gün içerisinde bile değişen bir şey normal koşullarda, vücut ne kadarını kullanılabilir tutuyor bu kişiden kişiye değişir sanıyorum. Tüm bunlara ek olarak kullandığınız testo miktarı da tahlil sonucunda göreceğiniz sonucu etkiler diye düşünüyorum, 500 testo kullanan ile 1500 testo kullananın testo değerleri aynı olmayacaktır. 500 testo kullanıp 6-7 gün sonra gidin test verin max referans değerler içinde çıkacak testonuz büyük ihtimalle, pikleri görebileceğinizi düşünmüyorum. Özellikle bu tahlili enjeksiyondan kaç gün sonra verdiğiniz konusunu bir değerlendirin çünkü farkediyor. Bununla birlikte toplam testosteronun bildiğim kadarıyla sadece yaklaşık %2'si serbest bir şekilde dolaşımda bulunuyor. %45 kadarı seks hormonu bağlayıcı globüline %53 gibi bir miktarı ise ise albümin proteinine bağlı halde bulunuyor... Sex hormonu bağlayıcıya bağlanan testo depodur, depolanmış testodur diyebiliriz. Serbest testosteron azalınca kullanılır. Serbest testo dediğimiz her an kullanılabilir olan testodur. Buyüzden bir fikir edinmek için tüm testolara bakmak gerekir. Bence eğer bir ilaç kullanıyorsanız sahte olup olmadığı oturup konuşabileceğiniz bir doktor öncülüğünde çok rahat anlaşılabilir diye düşünüyorum. Macera aramaya gerek yok. Bununla birlikte yazdıklarım biraz kendi tecrübelerim biraz da internet araştırmalarımdan ibaret, hatalarım olabilir, medikal expert değilim sonuçta ben de bilgi paylaşımı için bu konudayım merakımdan dolayı araştırıyorum.
 8. Kür içindeyken viagra , levitra kullanmak

  Tadalafil daha makul oluyor hem etki süresi de fazla 36 saat dense de daha uzun etkisini görüyorum, balkanın tadalafilleri vardı 20mg onlardan alıyordum. Dikkat edilmesi gereken bu gibi ilaçlar kan basıncını ciddi anlamda yükseltiyor, uzun süreli devamlı kullanım olacaksa etki görülen makul bir dozda kullanmak mantıklı, mesela balkanın 20mg tadalafilini ikiye bölerek alıyordum yetiyordu. Dediğim gibi kan basıncına dikkat etmek lazım bir de kürde olacaksın ve kan basıncın zaten normale göre yüksek olacak.
 9. Kür içinde soğuk algınlık grip durumları

  Boldenon grip benzeri semptomlara neden olabiliyor bir yanetki olarak kaynak; https://www.bionity.com/en/encyclopedia/Boldenone.html#:~:text=Boldenone is also known to,%2C cypionate%2C and undecyclenate forms. side effects kısmında. Ayrıca anabolik steroid kullandığın için bağışıklığın ortadan kalkmış değil, bir taraftan anabolik steroidlerin etkileriyle de boğuşuyor anlamına geliyor, yaşadığın basit bir soğuk algınlığıysa hayli hayli başa çıkar. Tavsiyede bulunamam ama ben bugüne kadar hasta da olsam devam ettim. Danabolü hasta olmasan da kullanmanı önermezdim. İnsan vücudunun bir süre sonra bu ilaçlarla da bağışıklığını korumaya devam ettiğini bir çok kez gözlemledim, hatta bana göre bir süre sonra steroid kullanımına ara verildiğinde bağışıklık daha da güçlü oluyor. (Kaynak yok, kendi fikrim) ayrıca kendimde gözlemlediğim steroid kullanırken basit bir soğuk algınlığını daha çabuk yeniyorum. Geçmiş olsun.
 10. Pct destek

  Testlere göre bebek gibisin hiçbir şeyin yok pct ye de gerek yok, hayatımda böyle sorunsuz kür görmedim
 11. Guray's hyperthropy no.1

  Videoyu izlemeden programı tam anlamış olmuyoruz o halde anladım açıklama yerine video mantıklı
 12. Guray's hyperthropy no.1

  Neden bana denk geliyor böyle saçmalıklar anlamıyorum Bunu program diye yazan adamdan antrenör mantrenör olmaz, hareket hızı yazmıyor, yüklenme şiddeti yok, yüklenme sıklığı yok, genel kapsam veya özel kapsam yok, hadi yüklenme şiddetini geçtik tekrarlardan tahmini olarak çıkaracağını düşünmüş diyelim; dinlenme aralıkları yazılmamış, ben mi eksik gördüm sayfanın devamı var da paylaşmayı mı unuttunuz? Antrenman programı kişiye özel olur bu genele özel olmuş, öylesine gabsler 3x şundan 5x şundan diye doldurulmuş herhangi bir salonda yazılıp ele verilebilecek bir antrenman programı. Tek özgün olan ve beğendiğim Guray's Hypertrophy şeklinde tasarlanmış ismi oldu, sanki tıp bilimleri kitap adı gibi.. Grey's anatomy var mesela. Türkiye'de antrenörler gelenek olarak detayları yazmıyor olabilirler ama o detaylar var, şuanda 3 tane program takibi yaptığım öğrencim var ve 12 haftalık bir antrenman programını 4 sayfa yazmışım, çünkü o tablonun açıklamaları olmalı, tabloyu anlatan hiçbir açıklama yok, pazarcı mehmed efendi programı gibi karalamışlar wordde. Kusura bakmayın ama sadece dalga geçerim böyle programla Bir programda hareket hızı yazmıyorsa o hoca hareket hızını gerçekten yazmayacak kadar önemsememişse o adamdan bir cacık olmaz çünkü hareket hızı çalıştırdığınız özelliği belirler. Aynı şiddette çalışıyorsun diyelim hoop hareket hızını değiştirdin olay başka bir şeye dönüştü, olay yalnızca kasılan kas tipleriyle de alakalı değil, hareket sıklığı, çalışma sıklığı çalıştırdığınız özelliği belirler. Ben de biliyorum kürdeyken ne yapsan yarıyor gibi hissedildiğini ama antrenman biliminin temelinde antrenmanın genel kapsamı içerisinde belirtilmesi gereken parametreler sadece tekrar sayıları değildir, en b*ktan şuanda ele alınmayan yazanı belli olmayan 1960 larda kaleme alınmış antrenman bilimi kitabını alsanız, hareket sıklığı, hareket hızı, hareketler arası dinlenme gibi basit parametreleri okursunuz, hadi bir çok şeyi geçtim nasıl hareketler arası dinlenme yazılmaz, 30sn dinlenmekle 2-3 dk dinlenip tekrar harekete devam etmek aynı stresi mi yaratır aynı özelliğe mi hizmet eder. Herhalde bu programda hipertrofiyi sağlayacak olan hareketlerin antrenmana ve günlere göre diziliş şekli olmalı yoksa bunun başka açıklaması olamaz.
 13. Tecrübelerime göre b.B fazla tekrarlar daha önemli.

  20-25 tekrar yazacaktım 20-35 yazmışım
 14. Tecrübelerime göre b.B fazla tekrarlar daha önemli.

  Zaten her ağırlık hipertrofi sağlatır ama hipertrofi sağlatma yüzdesi değişir. Ben de başa ve sona yüksek tekrarlar eklerim ama her antrenman da değil, her antrenmanda yapmamamın sebebi eğer ağır gireceksem kası çok fazla acıtmadan hedeflediğim ağırlığı tam performans çalışabilmek Ayrıca ağırlıkla yaptığımız son tekrardan sonra 5-10 tekrar daha geliyorsa o ağırlığı doğru seçmemişiz demektir. Yani 12 tekrarlı çalışma yapacaksın diyelim ama zorlanarak 20-35 tekrar çıkarıyorsun bu noktada ağırlığı yanlış seçtiğini söyleyebiliriz Ben genelde şöyle düşünürüm 12 tekrar yapabileceğim ağırlık dediğimde maksimum zorlanarak 13 olur 14 olur, ya da 8 tekrar dediğimde max 9 çıkar 10 zor çıkar ya da çıkmaz, eğer 10 tekrar yapacağım dediğim ağırlıkla 15 tekrar çıkarabiliyorsam artırırım yani o ağırlığı.
 15. Pct destek

  Sen şimdi bence şöyle yap, dahiliyeden randevu al, üniversite/araştırma hastanesi falan olsun, kullandığın ilaçları doktora anlat, testosteron kullandın sanarsa tüm testlerini yapmaz, ağır bazı veterinerlik ilaçları da kullandım de, endişeli olduğunu söyle ve tüm değerlerine bakmasını iste uygun bir dille, tahlil sonuçların çıksın ona göre bir yol izlersin.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.


Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine başlamayınız.
×