Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Loving

Kür içi ve kür dışı saç dökülme sorunu ve bu sorunun aşılması

Önerilen İletiler

Loving    9.196

Arkadaşlar merhaba;

Uzun zamandır hatta hormonal ürünlerin ilk gün yüzüne çıkığı zamandan beri tartışılan bir konu '' SAÇ DÖKÜLMESİ ''. Şimdiki anlatımım da bunun için en etkili sonuçlar neler kendi kişisel ortalama 10 yıllık tecrübelerimden yaptığım araştırmalar'dan okuduğum makaleler den en önemlisi de edindiğim tecrübelerden yola çıkarak size bazı açıklamalar da bulunacağım.

Umarım bu önerimleri dikkate alır sonuca en etkili şekilde ulaşırsınız. :) 

Öncelikle DHT türevi olmayan ürünler ile böyle sorunlar yaşamazsınız böylece saçlarınız tehdit altında olmayacaktır. Burada sonuca gitmek adına kişisel olarak araştırmanız gerekenler DHT ve ürünlerin aromatize olma durumları. 

Şimdi gelelim bu sorunu nasıl çözeceğiz; bu konuda DHT baskılamak adına bir takım ürünler sabunlar,şampuanlar bla bla bir çok şey deneniyor. Etkili mi ? Tartışılır ama önerimde bulunacağım ürünün nasıl sonuç verdiğini deneyip göreceksiniz. 

MINOXIL

minoxil-cesitleri.png

1990'ların ortasında yazılmış bir tıp dergisi elime geçti zamanında ve bu derginin sayfalarının bir tanesinde yer alan makalede tansiyon bakın buraya dikkat '' tansiyon düşüren ilaçların kıl/tüy/saç çıkardığını '' keşfettiklerini okudum. Minoxil'in içindeki etken maddeye baktığınız da ürün tansiyon ilacı. Sonra bu spreyin üretildiğini gözlemledim ve araştırmaların sonucu bu ürün ile %40'a varan bir başarı yakalandığı gözlemlenmiş ki bu oran saç hususunda inanılmaz büyük bir yüzdelik. Ben yıllardır bu ürünü kullanıyorum ve baba tarafından kellik genetik bir problem kardeşim bende 3 yaş ufak olmasına karşın mesela kel diyebileceğimiz bir kıvama geldi şuan. Ama ben yıllardır küre girmeme rağmen ve genetiğimde saç anlamında böyle sorun olmasına karşın saçlarımda hiç bir problem yok bunun en büyük etkilerinden birisi kür için sağlıklı mct ve minoxil arkadaşlar şimdi bu ürünün iki farklı versiyonu var erkekler ve kadınlar için alırken ona dikkat etmelisiniz.

UYGULAMASI

Ürünü aldığınız zaman eczanede size min. 3 ay maks. 6 ay kullanabileceğini söyleyecektir ve sıktıktan 1,2 saat sonra yıkmanızı ama benim tavsiyem istediğiniz kadar kullanabilirsiniz özellikle kür dönemlerinde %100 kullanılmalı. İstenilen bölgeye uzaktan 1,2  fıs şeklinde uygulama yapabilirsiniz. Duşa girip çıktıktan sonra uyumadan da tekrar uygulama yapabilirsiniz. Sonuçların ne kadar şaşırtıcı ve etkili olduğuna siz bile şaşıracaksınız. :) 

Gelelim hiç kür yapmayan ama bu sorunla yüzleşen arkadaşlara bu arkadaşlara da en ama en yararlı etkeni şu şekilde açıklayabilirim genelde güçsüzleşen ve dökülen saçların en temel sebebi vücutta daki '' DEMİR '' eksikliğinden arkadaşlar ben bunu çok kere bizzat öğrencilerim üzerinde denedim saç dökülme konusunda problem yaşayanlara sadece demir yüklemesi yaptık komik olacak ama bildiğiniz kürdeyken saçları filizlendi :) Sebebi demir eksikliğiydi kürde östrojeni baskılamak adına zinco 220 (çinko) kullanırız genelde ve bundan sebep kişilerde çok güzel sonuçlar aldık. Sizde kürde olmayan supplementler ile süreci idare etmeye çalışan arkadaşlar çinko yüklemesi yaparak vücudunuza 2-7 ay içinde çok güzel sonuçlar ile karşılaşacaksınızdır.

Ama kesinlikle hekiminize danışmalısınız çünkü fazla ve gereksiz demir alımı daha farklı kötü sonuçlara yol açabilir.

• Beğen 3
  • Vayyyy!! 4
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bay-T    3.229

Hocam harika bir anlatım olmuş. Benim için çok geç olsa da bir çok arkadaş için kurtarıcı bir anlatım.-_-

• Vayyyy!! 1
  • Üzgün 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JrRommel    259
Bay-T, 10 dakika önce yazdı:

Hocam harika bir anlatım olmuş. Benim için çok geç olsa da bir çok arkadaş için kurtarıcı bir anlatım.-_-

Olsun Tayfun Abi sizin de kafanızın içi bizden daha doludur belki :D . Benle de saçlarını toplayınca daha zeki oluyorsun diye dalga geçiyorlar ahahaha

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Square    4

hocam ben 1 yıldır saç dökülmesini araştırdım ve koray erdoğana gittim bilen bilir ünlü saç ekimi doktoru adam hastalarına avodart yada propecia veriyor dedim nedir bu avodart kullanayım dedim yemin ederimki saçlarım çıkmaya başladı 4 aylık bi dönemde inanmayan olursa şu kürü denesin 

- Günde 1 avodart ( bir hekimle görüştüm yarım almamı önerdi günde ileride düşürcem dozunu)

- Günde 1 biotin

- Güneş ışığına çıkınız bol bol 

- Zinco alınabilir 

- Nizoral şampuan ( haftada 1 veya 2 )

Bu kürü yapın 4 ay sonra saçınız çıkmazsa bende hiçbişi bilmiyorum . Hocam benim sıkıntım bu ilaçların kas gelişimine olan etkisi yada hangi kürü yapmalıyım bu ilaçları kullanırken dht türevli ve dht türevi olmayan steroidleride yazsaydınız keşke hocam konuya insanlar ona göre kür yaparlardı kendilerine 

Ben minoxil tavsiye etmem ama doğrudur saç çıkarıcı etkisi vardır ancak bıraktığınızda olan saçınızda gidicektir hiç bulaşmayın bunlara saçı dht döker %90 erkek tipi dökülme denir zaten 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.196
Square, 18 dakika önce yazdı:

hocam ben 1 yıldır saç dökülmesini araştırdım ve koray erdoğana gittim bilen bilir ünlü saç ekimi doktoru adam hastalarına avodart yada propecia veriyor dedim nedir bu avodart kullanayım dedim yemin ederimki saçlarım çıkmaya başladı 4 aylık bi dönemde inanmayan olursa şu kürü denesin 

- Günde 1 avodart ( bir hekimle görüştüm yarım almamı önerdi günde ileride düşürcem dozunu)

- Günde 1 biotin

- Güneş ışığına çıkınız bol bol 

- Zinco alınabilir 

- Nizoral şampuan ( haftada 1 veya 2 )

Bu kürü yapın 4 ay sonra saçınız çıkmazsa bende hiçbişi bilmiyorum . Hocam benim sıkıntım bu ilaçların kas gelişimine olan etkisi yada hangi kürü yapmalıyım bu ilaçları kullanırken dht türevli ve dht türevi olmayan steroidleride yazsaydınız keşke hocam konuya insanlar ona göre kür yaparlardı kendilerine 

Ben minoxil tavsiye etmem ama doğrudur saç çıkarıcı etkisi vardır ancak bıraktığınızda olan saçınızda gidicektir hiç bulaşmayın bunlara saçı dht döker %90 erkek tipi dökülme denir zaten 

Güzel önerimler herkes bu şekilde bildiğini paylaşırsa faydalı bir başlık olacaktır. Minoxil için kaç aylık bir deneyim sonrası bunu söyledin mesela ? Ben yıllardır kullanırım ve uzun süre off verdiğim dönemlerde oldu ve bir delikten 8 tane (espiri) saç çıkıyor :) Nasıl böyle bir tez oluşturdun ? bunun için bir kaynak var mı elinde mesela ? Var ise bende deneyim edinmiş olurum ve konuyu komple silerim dediğin benim anlattıklarımın tam tersi çünkü. Ben kendimden ziyade yakın çevremde ve yüzlerce hizmet sağladığım kişide çok etkili hiç negatif sonuçlar almamamdan sebep paylaşmak istedim. Dediğim gibi elinde bu konuda kuvvetli referanslar varsa önermen adına duymak bilmek öğrenmek isterim.

Ayrıca nizoral şampuan yüksek oranda kaşıntı yapabiliyor bir çok kişiden bana yapılan dönüş bu noktadaydı. Çinko klasik zaten yazımın altında bende belirttim bir çok kişi bunun eksikliğinden sorun yaşıyor. Biotin solgar marka kullanıyorum ben de H vitamini veya B₇ vitamini olarak bilinmektedir. Avodart prostat büyümesi olan erkeklerde kullanılıyor diye biliyorum.

Keyiifli forumlar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Square    4
Loving, 6 dakika önce yazdı:

Güzel önerimler herkes bu şekilde bildiğini paylaşırsa faydalı bir başlık olacaktır. Minoxil için kaç aylık bir deneyim sonrası bunu söyledin mesela ? Ben yıllardır kullanırım ve uzun süre off verdiğim dönemlerde oldu ve bir delikten 8 tane (espiri) saç çıkıyor :) Nasıl böyle bir tez oluşturdun ? bunun için bir kaynak var mı elinde mesela ? Var ise bende deneyim edinmiş olurum ve konuyu komple silerim dediğin benim anlattıklarımın tam tersi çünkü. Ben kendimden ziyade yakın çevremde ve yüzlerce hizmet sağladığım kişide çok etkili hiç negatif sonuçlar almamamdan sebep paylaşmak istedim. Dediğim gibi elinde bu konuda kuvvetli referanslar varsa önermen adına duymak bilmek öğrenmek isterim.

Ayrıca nizoral şampuan yüksek oranda kaşıntı yapabiliyor bir çok kişiden bana yapılan dönüş bu noktadaydı. Çinko klasik zaten yazımın altında bende belirttim bir çok kişi bunun eksikliğinden sorun yaşıyor. Biotin solgar marka kullanıyorum ben de H vitamini veya B₇ vitamini olarak bilinmektedir. Avodart prostat büyümesi olan erkeklerde kullanılıyor diye biliyorum.

Keyiifli forumlar.

Estağfrullah hocam minoxil de tedavi olarak kullanılıyo ama benimki alternatif bi tedavi dileyim .

Şöyle anlatmam gerekirse 6 ay kullandım düzenli olarak minoxili ilk baştan zaten drek saçlarımı döktü dedim heralde döngüye girdi neyse saçlarım çıkmaya başladı bi süre sonra daha sonra çıkan saçlar tüylenme gibi çıktı yani pek sağlıklı saçlar elde edemedim ayrıyetten kullanması biraz dertli bikaç araştırma yaptığımda asıl saç dökülmesinin nedenlerini araştırmaya başladım ve karşıma dht hormonu çıktı yani sizin yaptığınız kür demiyorumki saçlarınızı çıkartmaz tabikide çıkartır ancak ben kalıcı bi kalite sağlayamadım minoxil ile ve birsürü konu açılmış durumda forumlarda minoxil in para tuzağı vs olduğu hakkında çünkü dökülmeyi kesmiyor bu ilaç gene saçınız dökülmeye devam ediyor sadece tüylenmeyle birlikte hafif hafif saçlar geliyor onlarda kalitesiz .

Avodart ise tip 1 ve tip 2 dht hormonunu %70 baskılıyor kafa derisindeki dht yi %90 düşürüyor bu demek oluyorki kafanızdaki dht yok gibi bişi zaten arkadaki ve ensedeki saçların dökülmemesinin nedeni bu saçların dht ye karşı daha dayanıklı olması avodart ile ön bölgelerdeki saçları bile çıkartabilirsiniz ilaç markası farketmez dutasterid bazlı ilaçlarla yani reklam yapıyo gibi oldum biraz . aynı şekilde finasterid ile vertex de yani tepe bölgesindeki saçlara etkilidir.

Aklımı karıştıran olaylar şimdi dht yi düşürdük saç dökülmem yok saçlandık şimdi ben sustanon deca kürüne girsem verim alırmıyım yoksa dht türevi olmayan bi küremi girmem lazım bi tavsiye verebilirmisiniz bu konuda ? 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.196
Square, 43 dakika önce yazdı:

Estağfrullah hocam minoxil de tedavi olarak kullanılıyo ama benimki alternatif bi tedavi dileyim .

Şöyle anlatmam gerekirse 6 ay kullandım düzenli olarak minoxili ilk baştan zaten drek saçlarımı döktü dedim heralde döngüye girdi neyse saçlarım çıkmaya başladı bi süre sonra daha sonra çıkan saçlar tüylenme gibi çıktı yani pek sağlıklı saçlar elde edemedim ayrıyetten kullanması biraz dertli bikaç araştırma yaptığımda asıl saç dökülmesinin nedenlerini araştırmaya başladım ve karşıma dht hormonu çıktı yani sizin yaptığınız kür demiyorumki saçlarınızı çıkartmaz tabikide çıkartır ancak ben kalıcı bi kalite sağlayamadım minoxil ile ve birsürü konu açılmış durumda forumlarda minoxil in para tuzağı vs olduğu hakkında çünkü dökülmeyi kesmiyor bu ilaç gene saçınız dökülmeye devam ediyor sadece tüylenmeyle birlikte hafif hafif saçlar geliyor onlarda kalitesiz .

Avodart ise tip 1 ve tip 2 dht hormonunu %70 baskılıyor kafa derisindeki dht yi %90 düşürüyor bu demek oluyorki kafanızdaki dht yok gibi bişi zaten arkadaki ve ensedeki saçların dökülmemesinin nedeni bu saçların dht ye karşı daha dayanıklı olması avodart ile ön bölgelerdeki saçları bile çıkartabilirsiniz ilaç markası farketmez dutasterid bazlı ilaçlarla yani reklam yapıyo gibi oldum biraz . aynı şekilde finasterid ile vertex de yani tepe bölgesindeki saçlara etkilidir.

Aklımı karıştıran olaylar şimdi dht yi düşürdük saç dökülmem yok saçlandık şimdi ben sustanon deca kürüne girsem verim alırmıyım yoksa dht türevi olmayan bi küremi girmem lazım bi tavsiye verebilirmisiniz bu konuda ? 

Şimdi daha anlaşılır oldu mesela ben bu anlattıklarını hiç yaşamadım minoxil de ve kullandırdığım kişilerde de zaten şu var bu saç çıkarır %100 biter olarak değil sadece emniyet kemeri gibi süreci yavaşlatır ve destekleyicidir anlamında yoksa kelliğin önüne geçecek bir ilaç icat edildiyse bile piyasaya sürülmesi bir çok saç baronunu çileden çıkarır diye düşünüyorum :) Ama şöyle de bir konu var size katılmam husuunda misal bioxinin bende sonuç vermiyor ama bir arkadaşımda çok ama çok iyi sonuçlar verdi herkeste işe yaramıyor her ürün yani veya tepkimeleri farklı olabiliyor.

Önerdiğiniz ürünler evet farklı ve uzman birisinden destek alıp uygulamış ayrıca sonuç almışsınız bu çok güzel bir referans. Bende araştırıp fazlası ile örneklerini inceleyip deneyebilir böylece tecrübe edinmiş olurum. Ama o kür hakkında daha detaylı bilgi paylaşın mutlaka yani kaç ay yapılmalı off dönemler olmalımı bazı ürünler yarım yada tam tablet durumu var onlara açıklık getirirsen sebepleriyle daha güzel şekillenir başlık.

Çinko destekli şampuan kullanımı da güzel sonuçlar vermektedir mesela.

Saçlarınız için tehdit oluşturmayacak testosterone türevi olarak testosterone propionate tavsiye edebilirim mesela kısa ester olması handikapı ile testosterone propionate neredeyse hiç aromatize olmuyor diyebilirim.

Sekoo, 31 dakika önce yazdı:

Suan kurdeyim ve dokulme yok hocam @Loving onlem olarak simdiden kullanilmalimi sizce ?

Yani şu aşamada çinko kullanman yeterli. Ama bu yönde bir eksiklik hissedersen denemen da fayda var.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Square    4
Loving, 2 saat önce yazdı:

Şimdi daha anlaşılır oldu mesela ben bu anlattıklarını hiç yaşamadım minoxil de ve kullandırdığım kişilerde de zaten şu var bu saç çıkarır %100 biter olarak değil sadece emniyet kemeri gibi süreci yavaşlatır ve destekleyicidir anlamında yoksa kelliğin önüne geçecek bir ilaç icat edildiyse bile piyasaya sürülmesi bir çok saç baronunu çileden çıkarır diye düşünüyorum :) Ama şöyle de bir konu var size katılmam husuunda misal bioxinin bende sonuç vermiyor ama bir arkadaşımda çok ama çok iyi sonuçlar verdi herkeste işe yaramıyor her ürün yani veya tepkimeleri farklı olabiliyor.

Önerdiğiniz ürünler evet farklı ve uzman birisinden destek alıp uygulamış ayrıca sonuç almışsınız bu çok güzel bir referans. Bende araştırıp fazlası ile örneklerini inceleyip deneyebilir böylece tecrübe edinmiş olurum. Ama o kür hakkında daha detaylı bilgi paylaşın mutlaka yani kaç ay yapılmalı off dönemler olmalımı bazı ürünler yarım yada tam tablet durumu var onlara açıklık getirirsen sebepleriyle daha güzel şekillenir başlık.

Saçlarınız için tehdit oluşturmayacak testosterone türevi olarak testosterone propionate tavsiye edebilirim mesela kısa ester olması handikapı ile testosterone propionate neredeyse hiç aromatize olmuyor diyebilirim.

Yani şu aşamada çinko kullanman yeterli. Ama bu yönde bir eksiklik hissedersen denemen da fayda var.

hocam haftada 2 kez enjeksiyon yaptırabilirim onun için sizce sustanon ve deca yapsam nasıl olur sustanonun içindede testo prop varmış sanırım ayrıca deca da hiç aromatize olmuyo galba yanlışım varsa düzeltin haftada 500 sustanon 300 deca düşünüyorum 8 yada 10 hafta ? sonuç alırmıyım sizce 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaczal    17

@Loving Hocam, konu üzerinde donanım sahibi biri olarak söylüyorum: Tavsiye ettiğiniz Minox, FDA onaylı saç çıkaran tek ilaç, yalnız çalışma mekanizması tam olarak bilinmemekle beraber etkisini hormonlar üzerinden göstermiyor.Scalp üzerindeki kan yolları üzerinden etki ettiği sanılıyor.Zinco ise, testosteron kaynaklı saç dökülmelerinde testoyu baskılamadan fayda sağlayan tek takviye.Biotin saç kalınlaştırma amaçlı kullanılıyor.

Avodart, Proscar ise denilenin aksine çok az bir kesim insanda doğal testoyu baskılamadan saç dökülmesini tersine çevirebiliyor.Bundan ötürü bazıları bunları basit yöntemlerle çözüp saç derisi(scalp) üzerine bölgesel olarak kullanıyor.Işe yaradığını söyleyen çok insan var.Benim kanaatim de o yönde.Yalnız bir zaman sonra deri yolu ilr kana karışıp tekrar doğal testoyu baskılıyorlar.

Avrupa'da keşfedilen ru58841 adlı bir kimyasal ile olumlu etkiler alınmış.O da diğerleri gibi testoyu baskılama özelliğine sahip anti androjenlerle aynı mantıkla çalışıyor ama yarılanma ömrü çok kısa olduğu için bölgesel uygulanınca kana fazla karışamadan etkisini kaybediyor.Böylece sadece scalp üzerindeki testoya duyarlı reseptörleri baskılıyor.Ayrıca çok güçlü bir anti androjen, oral kullanımlarda kesinlikle erkekliğe sağlam bir yumruk vurur.Avrupa forumlarında etki alan çok kişi var.Türkiye'de de temin edip kullanan insanlar var.Ru58841 olayı kür içinde de saç dökülmesine karşı kulşanılabilir.Yalnız üzerindeki araştırmalar tamamlanmadığı için yan etkileri tam bilinmemekte.Söylenenlere göre kullanıcılar, yüksek dozajlarda kalp yetmezliği ile ilgili şikayetler bildirmiş.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478

Yabancı forumlarda proskar karışımını kafaya sürerek saç çıkartanların deneyimleri var...Denemeye değer.Onun dışında bir arkadaş sarımsak özlü bir şampuanın içine kadın doğum kontrol hapını döverek karıştırdı ve bitene kadar kullandı.Söylediğine göre saç dökülmesi durmuş ve şampuanı yıkarken vücuduna da bulaştırdığı için sırt omuz bölgesi kıllanmış hep...(Ona da bu tarifi bir bayan arkadaşı önermiş) :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaczal    17

Mesele özetle androjen hormonlarla ilgili.Dışardan östrojen alıp testo üretimini sıfırlayıp ciddi saç dökülmelerini geri çeviren insanlar var yalnız bildiğn kadın olmuşlar artık.En mantıklısı bölgesel çalışmalar.Ayrıca ketoral şampuan olayı büyük bir balon.Yağlanma kaynaklı dökülmeler haricinde bir dht baskılama özelliği yok.

Şuanda Histogen ve Replicell adlı şirketler başta olmak üzere ciddi yatırımlar yapılmış bu iş için.2020 ye kadar saç dökülmesini Norwood scalasına göre 7. dereden 1 dereceye kadar getirilebileceği idda ediliyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Nemesis    8
Loving, 29.09.2017 - 22:23 yazdı:

Hocam 8 ay aralıksız  kürlerde veya dht hormonu arttıran her kürde pct döneminde saç dökülmesi normalmidir 

Dht yükselmesi sonucu dökülen saçlar hormonlar eski düzenine ulaşınca eski sağlam yapısına döner mi (ailemde kellik yok)

Şimdiden teşekkürler hocam 

tarihinde Nemesis tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tayfun48    7
Loving, 29.09.2017 - 17:51 yazdı:

Arkadaşlar merhaba;

Uzun zamandır hatta hormonal ürünlerin ilk gün yüzüne çıkığı zamandan beri tartışılan bir konu '' SAÇ DÖKÜLMESİ ''. Şimdiki anlatımım da bunun için en etkili sonuçlar neler kendi kişisel ortalama 10 yıllık tecrübelerimden yaptığım araştırmalar'dan okuduğum makaleler den en önemlisi de edindiğim tecrübelerden yola çıkarak size bazı açıklamalar da bulunacağım.

Umarım bu önerimleri dikkate alır sonuca en etkili şekilde ulaşırsınız. :) 

Öncelikle DHT türevi olmayan ürünler ile böyle sorunlar yaşamazsınız böylece saçlarınız tehdit altında olmayacaktır. Burada sonuca gitmek adına kişisel olarak araştırmanız gerekenler DHT ve ürünlerin aromatize olma durumları. 

Şimdi gelelim bu sorunu nasıl çözeceğiz; bu konuda DHT baskılamak adına bir takım ürünler sabunlar,şampuanlar bla bla bir çok şey deneniyor. Etkili mi ? Tartışılır ama önerimde bulunacağım ürünün nasıl sonuç verdiğini deneyip göreceksiniz. 

MINOXIL

minoxil-cesitleri.png

1990'ların ortasında yazılmış bir tıp dergisi elime geçti zamanında ve bu derginin sayfalarının bir tanesinde yer alan makalede tansiyon bakın buraya dikkat '' tansiyon düşüren ilaçların kıl/tüy/saç çıkardığını '' keşfettiklerini okudum. Minoxil'in içindeki etken maddeye baktığınız da ürün tansiyon ilacı. Sonra bu spreyin üretildiğini gözlemledim ve araştırmaların sonucu bu ürün ile %40'a varan bir başarı yakalandığı gözlemlenmiş ki bu oran saç hususunda inanılmaz büyük bir yüzdelik. Ben yıllardır bu ürünü kullanıyorum ve baba tarafından kellik genetik bir problem kardeşim bende 3 yaş ufak olmasına karşın mesela kel diyebileceğimiz bir kıvama geldi şuan. Ama ben yıllardır küre girmeme rağmen ve genetiğimde saç anlamında böyle sorun olmasına karşın saçlarımda hiç bir problem yok bunun en büyük etkilerinden birisi kür için sağlıklı mct ve minoxil arkadaşlar şimdi bu ürünün iki farklı versiyonu var erkekler ve kadınlar için alırken ona dikkat etmelisiniz.

UYGULAMASI

Ürünü aldığınız zaman eczanede size min. 3 ay maks. 6 ay kullanabileceğini söyleyecektir ve sıktıktan 1,2 saat sonra yıkmanızı ama benim tavsiyem istediğiniz kadar kullanabilirsiniz özellikle kür dönemlerinde %100 kullanılmalı. İstenilen bölgeye uzaktan 1,2  fıs şeklinde uygulama yapabilirsiniz. Duşa girip çıktıktan sonra uyumadan da tekrar uygulama yapabilirsiniz. Sonuçların ne kadar şaşırtıcı ve etkili olduğuna siz bile şaşıracaksınız. :) 

Gelelim hiç kür yapmayan ama bu sorunla yüzleşen arkadaşlara bu arkadaşlara da en ama en yararlı etkeni şu şekilde açıklayabilirim genelde güçsüzleşen ve dökülen saçların en temel sebebi vücutta daki '' DEMİR '' eksikliğinden arkadaşlar ben bunu çok kere bizzat öğrencilerim üzerinde denedim saç dökülme konusunda problem yaşayanlara sadece demir yüklemesi yaptık komik olacak ama bildiğiniz kürdeyken saçları filizlendi :) Sebebi demir eksikliğiydi kürde östrojeni baskılamak adına zinco 220 (çinko) kullanırız genelde ve bundan sebep kişilerde çok güzel sonuçlar aldık. Sizde kürde olmayan supplementler ile süreci idare etmeye çalışan arkadaşlar çinko yüklemesi yaparak vücudunuza 2-7 ay içinde çok güzel sonuçlar ile karşılaşacaksınızdır.

Ama kesinlikle hekiminize danışmalısınız çünkü fazla ve gereksiz demir alımı daha farklı kötü sonuçlara yol açabilir.

5434_kucuk_zoom.jpg

Hocam selamlar konuyu hortlatıyorum ama.Çinko ve demir takviyesi olarak kaç mg ve ne önerebilirsiniz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aviator    3

Merhabalar konuyu tekrardan canlandiriyorum. Yaklasik 4 haftadir, 500 mg testo e + 300 mg masteron kullaniyorum haftalik. masteron dht turevi bir androjen oldugu icin, dht baskilamam gerekiyor. Genetik saç dökülmesi var. hatta saçlarim dökülmustu yillar önce sonrasinda saç ekimi yaptim , simdi tekrardan dökülmesini istemiyorum. 

kür içi ve sonrasinda saç dökulmesini engellemek icin 

fin veya dut kullanabilir miyim? Dozajlamayi nasil yapabilirim hic bilgisi olan var mi? Masteron ve testo kullanarak hem de fin veya dutasterid kullanip kürümü baltalar mi bu ilaclar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rebelliouss    2

Hocam selamlar saçımda dökülme veya seyrelme yok ancak saç tellerim ince ve seyrek komple saçımın üstüne kullanım yapabilirmiyim ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Nynex
      Arkadaşlar  ben testo e ve boldenon küründeyim ancak sol göğüste bir haftadır hassasiyet ve hafif acıma var acaba proviron kullansam işe yararmı?
    • Yazan: ParsKocak
      Merhabalar arkadaşlar öncelikle herkese selamlar ve iyi forumlar
      En son 2019 yılında bilinçsiz bir şekilde hiç kan testi vermeden
      testo danabol boldenon Kürüne giriş yapmıştım yaklaşık 16 hafta olarak. Hayırlısı ile bayramdan sonra tekrar aynı küre başlayarak yaklaşık 20 hafta testo danabol ve boldenon kürüne giriş yapacağım yarın sabahtan
      Lh total testosteron fsh proklatin e2 Testleri mi yaptıracağım vitamin olarak:
      çinko c vitamini Magnezyum omega 3 takviyelerimi aldım yarın gün içerisinde sonuçlarım çıkınca aynı başlık altında paylaşım yapacağım ve siz değerli hocalarımın arkadaşlarımın yorumlarını  bilgilerini almak isterim (bu yaptıracağım testler sizleri bilgilendirmek amaçlı yeterli midir)
    • Yazan: hikmetb
      Öncelikle tüm büyüklerime, hocalarıma hayırlı ramazanlar.
      Şu anda ramazanda yemek yemenin zorluğundan da dolayı ramazan bayramını da içine katarak 4-5 haftalık bir definasyon süreci yapıyorum 1500-2000 kalori aralığında(1.88 boyunda 116 kilo başladığım süreçte 108kg yim şuan). Önceki süreçte beslenmem çok düzensiz olduğu için fazlasıyla obezite seviyesinde yağlandım...
      Bu sürecin sonunda 12-16 haftalık temiz bir büyüme süreci geçirmek istiyorum. Elimde 20ml 250mg testo enth. bulunuyor. Bunun yanına haftalık 300mg rimo veya tedariğinde sıkıntı yaşarsam bolde düşünüyorum.
      Deneyimli hocalarım ve büyüklerimin bir önerisi varsa seve seve dinlerim. @rastlantisal @Rdm @Askabar @metinav
      (Fotolar ramazandan önceki 116kg olduğum vakite ait sürecin sonunda güncelleme yapacağım)

• Yazan: Tunahankrc
      Herkese hayırlı ramazanlar.
      Diyelim ki basit bir kür yapıyoruz:
      Testosteron Boldenon Şeklinde veya:
      Testosteron Rimobolone Bu kürden alacağımız verim %40 olsun küre anavar veya masteron ekleyerek bu verimi daha çok yukarı %70-80 lere çıkaracağımızı duydum gerek YouTube den gerek Instagramdan bu işi yapan hocalardan sizlerin de fikri benim için önemli ne düşünüyorsunuz ?
    • Yazan: Tren Sevicisi
      Herkese iyi forumlar,
      İlk kürümün sonuna gelmekteyim son 2 haftam bile kalmadı. İlk kürümde 300'er mg masteron, testo prop, primobolan şeklinde ilerledim. PCT falan yapmadan testo e ile devam etmek istiyorum ve yanına sağlam clean bulk yapabileceğim ilaçlar ekleyerek devam etme planım var.
      2 tane sorum var sizlere:
      Kür geçişini PCT yapmadan yapacağımdan dolayı pregnyl gibi şeyler vurmam gerekecek mi? Gerekirse neyi nereden alıp ne dozajda ne şekilde kullanmam gerekir? Clean bulk kürümde sizce parabolan veya tren e eklemem ne kadar mantıklı, testo e yanına hem yağ oranımı düşükte tutup ve hatta belki de daha da azaltacak hem de uzun süreli devamlılıkta ciddi kas kütlesi ekleyecek ilaçlar nelerdir?  Şimdiden yardım edenlere teşekkür ediyorum. @rastlantisal @Askabar 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.