Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

h4runx

Total testosteron seviyem alt sınırda ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

h4runx    9

Merhaba, iyi günler.

1 yıldır fitness ile uğraşıyorum. Yeterli protein ve farklı antrenmanları denediğim halde kaslarımı geliştiremiyorum. Kan tahlili yaptırdığımda testosteron düşük çıktı, doktor sustanon yazabileceğini söyledi. 3 aydır nofap yaptığım halde prolaktin yüksek. Planım haftada 500mg sustanon, her gün 100mg enjeksiyon.

1. Haftada 3 gün 375 mi, 500mg mi önerirsiniz?
  2. Yanına rimobolan eklemeli miyim?

Çok teşekkür ederim. 

• 23 yaş
  • 185 boy
  • 98kg

Screenshot_20240701_133304.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    3.523

Prolaktinin yüksek. Anti depresan vs kullanıyor musun?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
h4runx    9
rastlantisal, 1 dakika önce yazdı:

Prolaktinin yüksek. Anti depresan vs kullanıyor musun?

Hayır kullanmıyorum hocam, hipofiz mr çekinildi temiz çıktı. niye yüksek olduğunu bilmiyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.523
h4runx, Şimdi yazdı:

Hayır kullanmıyorum hocam, hipofiz mr çekinildi temiz çıktı. niye yüksek olduğunu bilmiyorum. 

Stresli bir dönemde misin? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
h4runx    9
rastlantisal, Şimdi yazdı:

Stresli bir dönemde misin? 

Aksine en mutlu, sakin bir dönemdeyim hocam. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.523
h4runx, Şimdi yazdı:

Aksine en mutlu, sakin bir dönemdeyim hocam. 

Bu değerlerle küre girme. 1 ay sonra tekrar prolaktin testi yaptır. Duruma bakalım öyle karar verelim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
h4runx    9
rastlantisal, Bir saat önce yazdı:

Bu değerlerle küre girme. 1 ay sonra tekrar prolaktin testi yaptır. Duruma bakalım öyle karar verelim.

3 aydır prolaktin yüksek hocam, doktor önemsemedi.

1. İlaçla prolaktini düşürmeli miyim?
  2. Prolaktin yüksekliği testo düşürüyor olabilir mi? 

Screenshot_20240701_145109_com.android.chrome~2.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.523

Değerler çok yüksek. Antidepresan yok, ilaç yok, depresyon yok mantıklı değil. Sustanon daha da yükseltecek. Başka bir doktora daha görünüp işi sağlama alman çok faydalı olacak.

• Beğen 1
  • +1 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
marettam    49

cinsel ilişki ve mast. sıklığı yüksekse o da arttırıyor ancak bu kadar yükselir mi bilmiyorum belki kişisel bi etkidir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    9

@h4runx Total testoyu yükseltmek için bir ay günde 12,5 mg klomen kullanıp 15 gün sonra test yaptırıp duruma bakarım yerinde olsam.. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
billythekid    21

Senin önceliğin prolaktin düşürmek öncelikle. Haftada yarım yada çeyrek Dostinex alıp, 1 ay  sonrada tekrar test yaptırmanı öneririm. Benimde senin gibi sebepsiz prolaktin yüksekliğim var, mecbur Dostinex kullanıp seviyeleri düşük tutuyorum yoksa yüksek prolaktinin sıkıntı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
h4runx    9

@marettam nofap uyguluyorum hocam, haftada 1-2 düzenli ilişkim var sadece.

klomen mi dostinex mi kullanmalıyım? 

@rastlantisal @billythekid @Muller @Diver @metinav

billythekid, Bir saat önce yazdı:

Senin önceliğin prolaktin düşürmek öncelikle. Haftada yarım yada çeyrek Dostinex alıp, 1 ay  sonrada tekrar test yaptırmanı öneririm. Benimde senin gibi sebepsiz prolaktin yüksekliğim var, mecbur Dostinex kullanıp seviyeleri düşük tutuyorum yoksa yüksek prolaktinin sıkıntı.

geçmiş olsun hocam, sorunun kaynağını bilsek keşke. tüm sebepleri eledim. dostinex kullandığınızda testosteron düzeldi mi? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.505

@rastlantisal hocam sana başka doktora görünmeni söylemiş prolaktini düşürecek ilacı önermeyi biliyor. Seni anlıyorum beklemiyordun böyle bir durumu panik yapma sağlam bir doktor bul sağlıklı olduğundan emin ol ondan sonra yok çizeriz. Daha yaşın genç önünde uzun bir hayat var aceleye gerek yok :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
billythekid    21
h4runx, 37 dakika önce yazdı:

geçmiş olsun hocam, sorunun kaynağını bilsek keşke. tüm sebepleri eledim. dostinex kullandığınızda testosteron düzeldi mi? 

Tabiki fark oldu ama sana olup olmayacağını denemeden bilemeyiz. O seviyelerde ki prolaktin Lh seviyeni baskılamış mı? baskılamışsa ne ölçüde baskılamış.. Bana kalırsa ahım şahım testoyu düşürecek kadar bi yükseklik yok ama dediğim gibi 1 ay kadar prolaktini baskılayıp,alt seviyelerdeyken testosteron, Lh,FSH seviyelerine tekrar bakalım. Ama testo seviyesinden ziyade yüksek prolaktinin bir dünya yan etkisi var benim açımdan, o yüzden 20 leri geçtimi çakarım dostinexi her zaman.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
h4runx    9
gönderildi (düzenlendi)
billythekid, 16 saat önce yazdı:

Tabiki fark oldu ama sana olup olmayacağını denemeden bilemeyiz. O seviyelerde ki prolaktin Lh seviyeni baskılamış mı? baskılamışsa ne ölçüde baskılamış.. Bana kalırsa ahım şahım testoyu düşürecek kadar bi yükseklik yok ama dediğim gibi 1 ay kadar prolaktini baskılayıp,alt seviyelerdeyken testosteron, Lh,FSH seviyelerine tekrar bakalım. Ama testo seviyesinden ziyade yüksek prolaktinin bir dünya yan etkisi var benim açımdan, o yüzden 20 leri geçtimi çakarım dostinexi her zaman.

Dün kan tahlili yaptırdım,

• e2 25
  • prolaktin 46
  • lh 3
  • fsh 2.5

Prolaktin: 

mart:42, haziran 36, temmuz 46.

@billythekid @Diver @rastlantisal

hocam doktoru gördüm "prolaktin yüksekliğinin sebebi makro prolaktin, prolaktin molekülün bozuk olduğunu, vücudun fazla üretilen prolaktini kullanamıyor. prolaktin seviyen normal" dedi.  o zaman testo için sorun yok değil mi? 

tarihinde h4runx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.505
h4runx, 2 dakika önce yazdı:

@billythekid @Diver @rastlantisal

hocam doktoru gördüm "prolaktin yüksekliğinin sebebi makro prolaktin, prolaktin molekülün bozuk olduğunu, vücudun fazla üretilen prolaktini kullanamıyor. prolaktin seviyen normal" dedi.  o zaman testo için sorun yok değil mi? 

Bu prolaktin yüksekliği ile sağlıklısın dedi mi? Açıkcası kullan yada kullanma diyemiyorum ilerde bir sıkıntı yaşarsan verecek cevabım yok. Bence normal değil bu durum. Üniversite hastanesine gidip bir Profesöre görünmeni tavsiye ederim. Onlarada küre girmek istediğini sakınca olup olmadığını sorman doğru olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
marettam    49
gönderildi (düzenlendi)

diver doğru söylüyor 1-2 ilaç ila müdahele edip devam etmeni sağlamak kolay ancak altta başka bi sorun varsa onu bulmak gerekir. İhtimalleri buraya yazıp canını sıkmak istemem ancak uzman bir doktor belki 2-3 farklı doktor ile görüşürsen işine yarayacak bilgileri alırsın. Sonrasında bize aktarırsan ona göre hareket etmene yardımcı oluruz.

@Diver prolaktini biraz da olsun yükseltmeye yönelik bir yöntem ya da ilaç biliyor musun

tarihinde marettam tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.505
marettam, 4 dakika önce yazdı:

diver doğru söylüyor 1-2 ilaç ila müdahele edip devam etmeni sağlamak kolay ancak altta başka bi sorun varsa onu bulmak gerekir. İhtimalleri buraya yazıp canını sıkmak istemem ancak uzman bir doktor belki 2-3 farklı doktor ile görüşürsen işine yarayacak bilgileri alırsın. Sonrasında bize aktarırsan ona göre hareket etmene yardımcı oluruz.

@Diver prolaktini biraz da olsun yükseltmeye yönelik bir yöntem ya da ilaç biliyor musun

Dostum bir ilaç vardı ama adını unuttum ona da tehlikeli demişti arkadaşlar forumda var araştırabilirsin. Bol bol ereksiyon hali ve uzun rahat uyku prolaktini artırır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
h4runx    9
marettam, 26 dakika önce yazdı:

hocam  "tamamen doğal durum, makro prolaktin yüzünden false positive" dedi prof. 2 farklı doktorla görüştüm, hipofiz mr çekinildi. ihtimalleri yazabilir misin? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
billythekid    21

Hocam testo seviyen düşük, bu zaten başlı başına bir sorun. Son prolaktin sonucun referans aralığın üst sınırının 2 katı çıkmış. Bunun testosteronu düşürüp düşürmediği muamma. Eğer doktor başka birşeyleri de değerlendirip senin normal seviyen bu sıkıntı yok diyor sende güveniyorsan prolaktin defterini kapatıp testosteronu yükseltmek için başka yollara geçmelisin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
h4runx    9
billythekid, 02.07.2024 - 23:11 yazdı:

Hocam testo seviyen düşük, bu zaten başlı başına bir sorun. Son prolaktin sonucun referans aralığın üst sınırının 2 katı çıkmış. Bunun testosteronu düşürüp düşürmediği muamma. Eğer doktor başka birşeyleri de değerlendirip senin normal seviyen bu sıkıntı yok diyor sende güveniyorsan prolaktin defterini kapatıp testosteronu yükseltmek için başka yollara geçmelisin.

hocam cabaser ile dostinex arasında fark var mı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    28

Prolaktin yüksekliği lh  pulsasyonunu azaltarak testosteron salınımını azaltabilir. prolaktin yükseklğinin bir çok nedeni mevcut. Fizyolojik nedenlerden, ilaç kullanımı, travma, hipofiz kitlesi vb. prolaktin düzeyin 2 ve üzeri ölçümde de yüksek ise hiperprolaktinemin var demektir ancak prolaktin yüksekliğinden ziyade kliniğiniz yani sizde yaptığı bulgu ve belirtiler tadavi konusunda daha öndedir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.505
h4runx, 1 saat önce yazdı:

hocam cabaser ile dostinex arasında fark var mı 

Yok dostum :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Inevitable
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Arkadaşlar 300mg testo prop kullanıyorum.
      total testom 153 çıktı sahte oluyor bu durumda doğru muyum yanında eczane rimosu kullanıyordum.

• Yazan: mawsqa
      Merhabalar,
      Yaklaşık 1.5 yıldır düzenli spor yapıyorum bundan 5 ay önce tahlil vermiştim ve total testom 472 çıkmıştı. Bugün ki tahlilde 451 çıktı. Bu değeri yükseltmek için nasıl bir yöntem izlemeliyim yanii amacım doğal olarak 600 700 seviyelerine çıkarmak fakat işe yarayan bir yöntem bulamadım.
      Orjinal olimp ashwagandha kullandım 20-25 ng artış olmuştu.
      Yağ oranım şuan %9 65 kg'yim.
      Tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    • Yazan: hirstyz
      Merhabalar, definisyon kürümde 4.haftadayım. Kan tahlili yaptırmak istedim çok bilindik bir türk markası testo prop kullanıyorum. Çalışıp çalışmadığını da görmek istedim açıkcası. Değerlerimi sizlerle paylaşmak isterim bu konuda pek bir bilgiye sahip değilim. Sağlık açısından bana katabileceğiniz değerli yorumlarınızı bekliyorum. 
      Haftalık 300 mast - 400 prop kullanıyorum. 4.haftada clen ve winstrol ile devam edeceğim

• Yazan: pt.e.l.j.i.n
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Kürümde  6. haftamdayım tahlillerimde serbest testo oranım totele göre düşük çıkmış sebebi nedir ? @metinav
      Testo prop Masteron   
    • Yazan: ghettoMonk
      Merhabalar,
      Kişisel özelliklerim:
      Yaklaşık 7 senedir spor yapıyorum 5 senesi MMA son 2 senesi de vücut geliştirme Yaşım 20 Kilom 78 Boyum 1.80 Yağ oranım düşük Nispeten beni tatmin eden bir fiziğim var diyebilirim. Yaptığım sporları profesyonellik seviyesinde ciddiye alarak yapıyorum. Antrenman, beslenme ve dinlenme pek sekmez. Malum yaz ayındayız ve ben 2 aydır diyetteyim, her sabah da 1 saat kardiyom var. Geçen günlerde kendimde bazı semptomlar fark ettim bunlardan bazıları depresyon, halsizlik, ani anksiyete, uykuya dalamama, sürekli yorgunluk, libidoda değişiklikler vs. Sonrasında dahiliyeye gidip sorunlardan bahsettim ve kan testi yaptırdım, testosteron alt sınıra yakın çıktı. Düzenli D vitamini kullanıyorum, ZMA alıyorum, alkol tüketimim yok, uykum olabildiğince düzenli (son zamanlarda dalamıyorum) ve sağlıklı besleniyorum. Bu yaşta bu kadar düşük testosteron beni gerçekten çok rahatsız etti. Sporun ölene kadar hayatımda olacağını da hesaba kattığımda TRT'ye geçmek çok mantıklı geliyor.
      Haftalık 120mg Test Enanthate ve sperm üretiminin durmaması için de haftada 3 kez 500iu HCG yapmayı düşünüyorum. Ve bunu ömür boyu sürdürmeyi planlıyorum. Kan testimi ve güncel formumu ekte bırakıyorum (Sensitif Total Testosteron referans aralığı 2.7 ile 8 küsürmüş ben de doktorun yanına tekrar gidince öğrendim). @metinav @rastlantisal @GHOST @AS1L @Diver
      Değerli hocalarım yorumlarınızla bana bir yol gösterebilirseniz çok sevinirim.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.