Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Muller

Doğal hormon bozukluğum söz konusu ve bazı sorunlarım var nasıl çözebilirim?

Önerilen İletiler

Muller    8

İyi günler arkadaşlar.

Uzun süredir forumu takip ediyorum,öncelikle çok beğendiğim bu forumu kuran ve yöneten arkadaşlara teşekkür ediyorum. Özellikle metinav bey ve rastlantısal beyin bilgisi beni çok etkiledi. Ayrıca kimseden yardımlarını esirgemedikleri için kendilerine saygılarımı sunuyorum. Benim soruma gelecek olursak; iki yıldır libido sıkıntısı çekiyorum, ereksiyon kalitem düşük, gittiğim bütün Doktorlar psikolojik diyip gönderdi. 22 Temmuz 2023 tarihinde hormon testi istedim bu test sonucunuda yükledim buraya. Estradıol yüksek gözüküyordu fakat hiçbir endokrin tedavi vermek istemedi.

Sonra İzmirde bir Endokrinoloji Profesörü tahlilleri inceleyip sorunun hormonal olduğunu kabul edip tedavi başladı geçtiğimiz şubatın başında. 6 hafta Haftada üç arimidex aldım estradiol 27 oldu ve cinsel hayatım canlanmaya başlamıştı, Dr. Üç hafta daha haftada iki arimidex alıp bırakmamı söyledi, işte tam bu son 3 haftada aldığım 6 arimidex sonrası cinsellliğim geriledi ve 4 Nisan 2024'te verdiğim testte E2'nin 68 olduğunu gördüm, 4 Nisan 2024'te verdiğim testide buraya yükledim.Sonra Dr. tedaviyi bıraktı, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını söyledi. Baktım olmayacak kendim tedavi olayım 60 saatte bir olacak şekilde; bir yarım tablet  bir çeyrek tablet femara ( 2.5 mg ) alayım dedim. Geçtiğimiz salı akşamı saat 20.00'de yarım tablet femara aldım sonra cuma sabahı saat 08.00'de çeyrek tablet Femara aldım. Ve Dün sabah 07.45'te test verdim ama testin sonucu kafamı karıştırdı. 

Not:

• DHT 300 - 850 referans aralığı, değer: 774
  • SHBG 13 - 71 referans aralığı, değer 24 )

Tedavime nasıl devam etmeliyim ? 

Özellikle @metinav bey ve @rastlantisal @Askabar @otopsicikedi @Diver @Bay-T bey sizlerin değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Diğer bütün forum üyesi arkadaşlar sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum.

Çok teşekkür ederim.

Screenshot_20240513_113145_e-Nabz.jpg Screenshot_20240513_113157_e-Nabz.jpg Screenshot_20240513_113257_e-Nabz.jpg Screenshot_20240513_113309_e-Nabz.jpg Screenshot_20240513_113909_e-Nabz.jpg Screenshot_20240513_113922_e-Nabz.jpg Screenshot_20240513_113931_e-Nabz.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    3.412

Öncelikle geçmiş olsun. 

İlaçlarla sürdürülebilirliği aramak yerine, sorunun neyden kaynaklandığı bulup temelli çözüm aramak daha doğru olacaktır. Bu anglo sakson tıbbı ile kadim tıp arasındaki en önemli yaklaşım farkıdır aynı zamanda.

Çözüme istinaden bize şunlar lazım:

1. Boy
  2. Yaş
  3. Kilo
  4. Yağ oranı
  5. Yapılıyorsa spor ve türü
  6. Antrenman sıklığı
  7. Beslenme alışkanlıkları (mümkünse fatsecret gibi programlara veri girilerek takibi)
  8. Farklı bir hastalık olup olmadığı
  9. Var ise kullanılan ilaçlar
  10. Günlük hayatta ki stres yoğunluğu
  11. Uyku düzeni

Evet çok gibi gelebilir ama bunlardan başlayarak devam edelim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Sağolun.Cevabınız için teşekkür ederim rastlantısal Bey. Boy 1 80, kilo 74, yağ oranı yüzde 11, günlük 1 saat tempolu yürüyüş, dışardan hiçbir şey yemem içmem; kahvaltı,öğle yemeği, akşam yemeği saati saatine yerim. Zeytin yağı, balık yağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağlar tüketirim.Marketten hiçbir ürün almam. Hepsi doğal. Probiyotik ve prebiyotik ağırlıklı beslenirim. Ev yapımı; yoğurt, kefir, şalgam ve haftada üç gün et, her gün kuruyemiş tüketirim. Günlük üç litre su içerim. 

• Her gece saat 23.00'te yatıp sabah 7.45,te kalkarım. 
  • Farklı bir hastalığım yok.
  • Kullandığım ilaç yok.

Sessiz,sakin; bedenen ve ruhen yıpratmayan bir işim ve bunun sonucunda stabilize bir hayatım var.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.412

Her şey bu kadar muntazam iken olması daha anlamsız tabi ki.

Sana 3 tavsiyem olacak.

1. Ağırlık sporlarına başla
  2. Protein ve sağlıklı yağ miktarını artır.
  3. @SERKO'nun bitkisel kür başlıklarına göz atıp birini uygulamaya başla.

Garip olan ise LH'ın çok yüksek olup testosteronun düşük olması. Yani vücut testosteron üretmek için mücadele ediyor ama sonuç yetersiz. Bunu da işinin ehli bir üroloğa göstermende çok fayda var. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8
rastlantisal, 37 dakika önce yazdı:

Her şey bu kadar muntazam iken olması daha anlamsız tabi ki.

Sana 3 tavsiyem olacak.

1. Ağırlık sporlarına başla
  2. Protein ve sağlıklı yağ miktarını artır.
  3. @SERKO'nun bitkisel kür başlıklarına göz atıp birini uygulamaya başla.

Garip olan ise LH'ın çok yüksek olup testosteronun düşük olması. Yani vücut testosteron üretmek için mücadele ediyor ama sonuç yetersiz. Bunu da işinin ehli bir üroloğa göstermende çok fayda var. 

Tavsiye için teşekkür ederim. Ama ben 3 tane üroloji gezdim, birisi çok iyi bir ürologdu ve aile dostuydu testisi, penisi özellikle bozukluk bar mı diye inceledi ama sonuç temiz çıktı. Antiöstrojen ilaç kullanımının başında böyle oluyor, ilacı içtikçe lh düşüp total testo yükseliyor.Arimidex kullanırken böyle oluyordu.

@metinav bey lütfen sizden de yorum bekliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.754
Muller, 13.05.2024 - 14:22 yazdı:

Tavsiye için teşekkür ederim. Ama ben 3 tane üroloji gezdim, birisi çok iyi bir ürologdu ve aile dostuydu testisi, penisi özellikle bozukluk bar mı diye inceledi ama sonuç temiz çıktı. Antiöstrojen ilaç kullanımının başında böyle oluyor, ilacı içtikçe lh düşüp total testo yükseliyor.Arimidex kullanırken böyle oluyordu.

@metinav bey lütfen sizden de yorum bekliyorum.

Test sonuçların ve arka arkaya hangi süreçlerde neler kullandıktan sonra bu değerler çıktı, oraları karışık geldi bana ve düzgün yorum yapamayacağımı düşünerek sana önerim şu olacak : 15 gün tüm herşeyi bırak hiç bir ilaç bitki ot vb. kullanma.Vucudun bir arınsın, daha sonra masturbasyon yapmadan 2 gün geçtikten sonra sabah aç karına kan vererek total testosteron, e2 (östrojen), prolaktin, progesteron, lh, fsh değerlerine baktır.Ayrıca bir hemogram yaptır...

Ondan sonra sonuçlardan emin olup yorum yapabilirim...

İlaçlar değerleri saptırıyor ve güvenilmez.Herşey normal aralıklardaysa aşırı ve sorun oluşturacak bir değer yoksa, o zaman olayın beyinsel norolojik psikolojik tarafına bakılabilir.Kafana taktığın bir şeyler olabilir, yoğun stres altındasındır ve bu kronikleşmiştir.Kronik stere sürekli yüksek kortizol demektir ve kortizol libidoyu öldürür...

Hormon değerlerinde aşırılıklar varsa gerekli ilaçları dozları önerebiliriz.Bitkisel extrelerden hazırlanmış libidoyu coşturacak çeşitli karışımlar, suplement halinde satılıyor az da olsa onlardan alıp kullanabilirsin doğal yolla faydası olabilir...

Doktorların aldıkları eğitimlerde bakış açıları, sorun çözmek yerine süreci uzatmak ikame etmek ve ötelemek üzerine...Dolayısıyla bizim burada yaptığımız uygulamalar onlar için hurafe fasa fiso ayarında...Ama önemli olan işe yaraması ve geçerli olması...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Sayın @metinav değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Toplamda 7 sayfa tahlil sonucu yükledim. Hiçbir ilaç kullanmadan cinsel sorunum neden kaynaklanıyor diye yaptırdığım 22 Temmuz 2023 tarihli  hormon testi sonucu İKİ SAYFA BURAYA YÜKLEDİM. 22 Temmuz 2023 sonrası altı yedi ay  hiçbir şey kullanmadan  bekledim ve sonunda   bir Endokrin profesörü 1 Şubat 2024 tarihinde  hormon bozukluğu olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini kabul etti , 2024 yılının Şubat ayının başında Doktorla tedaviye başladık, geçtiğimiz Şubat ayının  başından itibaren 4 hafta boyunca haftada 2 arimidex kullandım ve ardından geçtiğimiz Mart ayının ilk haftasında  test verdim ( Bu test sonucunu buraya yüklemedim.E- nabza düşmedi özelde yaptırdığım için o test sonucunu bulamam.) Doktor test sonuçları iyi sayılır cinselliğin ne alemde dedi ve ben hocam canlanma başladı dedim.

Doktor  3 hafta daha haftada iki arimidex al bu işi bitirelim dedi. Doktorun dediği şekilde üç  hafta boyunca haftada iki arimidex aldım ve ardından 4 Nisan 2024 tarihinde   test verdim sonra  4 NİSAN 2024 TARİHLİ İKİ SAYFA TEST SONUCUNU BURAYA YÜKLEDİM  4 Nisan 2024 tarihli test sonucu  bu test sonucuna göre östrojen  68'e fırlamış ve progesteron 1.64 olmuştu .Yani arimidex ribaund yapmıştı. Aynı zamanda cinselliğimde iyice gerilemişti. Sonra Doktor şaşırtıcı bir açık sözlülükle ben bu işin içinden çıkamadım dedi. Sonra baktım Doktorlardan bir fayda yok bir ay bekledim testi tekrarladım LH 7.85, FSH 4.25, Total Testesteron referans aralığı 224-800 değer 637, Serbest Testesteron referans aralığı 6-50 değer  21, Progesteron 1.65, E2 referans aralığı 11-44 değer 71, DHT referans aralığı 350-800 değer 774, SHBG referans aralığı 13- 71 değer 23,

(Maalesef bu testte  özelde yaptırdığım için e nabza düşmedi sonuç kağıdını kaybettim Labaratuvarı aradım bulamadılar. BURAYA YÜKLEYEMEDİM SONUCU) 

SONRA ZAMAN KAYBETMEK İSTEMEDİM KENDİMCE BİR TEDAVİ PLANI BELİRLEDİM.

7 Mayıs 2024 Salı akşamı saat 20.00'de yarım tablet femara içtim, 10 Mayıs Cuma Sabah 08.00'de yarım tablet Femara içtim ve ardından 12 Mayıs Pazar sabah 08.00'de test verdim.12 Mayıs 2024 tarihli test sonucunu BURAYA YÜKLEDİM. Test verdiğim günün akşamı, 12 Mayıs Pazar akşam 20.00'de yarım femara içtim. 15 Mayıs Çarşamba  sabah  08.00'de  yarım femara içeceğim, 17 Mayıs Cuma akşam 20.00'de yarım Femara içeceğim. Önümüzdeki 20 Mayıs Pazartesi  bütün hormon değerlerine baktıracağım. İSTİYORUMKİ BU PAZARTESİ VERECEĞİM TESTİN SONUCUNA GÖRE TEDAVİNİN GERİ KALANINDA DEĞERLİ FİKİRLERİNİZİ BENDEN ESİRGEMEYİN.

NOT: Femarayı arimidex ribaund yaptığı için,Aromasin aromatoz enzimlerinde kalıcı hasar bırakabilir diye seçtim.

• Femara 2.5 mg'lık form.
  • İlaç içme vakitlerini 60 saatte bir olacak şekilde ayarladım.

NOT: Kortizol: 3-19 referans aralığı, değer 10

Hemogramda kan fazlalığı çıktı. Hematoloji Doktoruna gözüküp üç ayda bir kan veriyorum. Kan verince değerleri Doktorla paylaşıyorum. Doktor, gerekirse coraspın yazarım diyor. Onda sorun yok. Psikolojim iyidir. Hiç stresimi yok. Şimdi tedaviyi bırakıp test vermek için iki hafta beklersem içtiğim ilaç boşa gidecek. Süreç başa saracak. Tekrar antiöstrojen içmek zorunda kalacağım.

O yüzden önümüzdeki Pazartesi vereceğim testin sonucuna göre devam bakalım lütfen.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.754

Kardeşim ben bu şekilde bir yorum yapamam her şey karışmış ne neyi etkiliyor ben bunu çözümleyemem :) Kendince uyguladığın plana güveniyorsan devam et... Ama bu şekilde bence boşa zaman harcıyorsun. Gittiğin sağlık çalışanları da emin ol süreci düşünmeyip hareket ediyorlar ve iyice karışıyor; o olmadı bunu vereyim abime mantığıyla ilaç deniyorsunuz :) 

• Sebep ne ?
  • Neden yükseliyor neden düşüyor ?

Temeldeki sorunu çözümlemeden kafadan ilaç ve tedavi protokolü uygulanamaz...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Abi onlarca test yaptırdım. Altta yatan sebep bulunamadı. Sağlık çalışanları ilaç önermiyor ki. Doktor arimidex ribaund etkisi yaptı diyip tedaviyi bıraktı. Abi şu soruma cevap versen yeter;

1. Düzenli antiöstrojen kullanan birisi haftada bir mi iki haftada bir mi hormon testi yaptırmalı ?
  2. Son antiöstrojen ilacı içtikten kaç saat sonra hormon testi yaptırmalı ?

Düşündüm ve aklımı başıma aldım. Metin abi hiçbir şey içmeden iki hafta bekleyip test vereceğim. Sonra buraya yazarım abi. Senin gibi bilgili yardım seven bir insan varken hele de böyle sağlıkla ilgili hassas bi konuda risk almak istemiyorum. Yorumun ve ilgin için teşekkür eder, en kalbi duygularımla saygılarımı sunarım sayın @metinav abi.

Muller, 11 dakika önce yazdı:

Düşündüm ve aklımı başıma aldım.Metin abi hiçbir şey içmeden iki hafta bekleyip test vereceğim. Sonra buraya yazarım abi. Senin gibi bilgili yardım seven bir insan varken hele de böyle sağlıkla ilgili hassas bi konuda risk almak istemiyorum.Yorumun ve ilgin için teşekkür eder, en kalbi duygularımla saygılarımı sunarım sayın metinav abi.

Abi dokuz on doktor gezdim iki senede altta yatan neden bulunamadı. Testler yapıldı. İki hafta ilaç içmeden bekleyip test yaptırıp buraya yükleyip sizden yardım isteyeceğim abi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.754
Muller, 21 saat önce yazdı:

Abi onlarca test yaptırdım. Altta yatan sebep bulunamadı. Sağlık çalışanları ilaç önermiyor ki. Doktor arimidex ribaund etkisi yaptı diyip tedaviyi bıraktı. Abi şu soruma cevap versen yeter;

1. Düzenli antiöstrojen kullanan birisi haftada bir mi iki haftada bir mi hormon testi yaptırmalı ?
  2. Son antiöstrojen ilacı içtikten kaç saat sonra hormon testi yaptırmalı ?

Düşündüm ve aklımı başıma aldım. Metin abi hiçbir şey içmeden iki hafta bekleyip test vereceğim. Sonra buraya yazarım abi. Senin gibi bilgili yardım seven bir insan varken hele de böyle sağlıkla ilgili hassas bi konuda risk almak istemiyorum. Yorumun ve ilgin için teşekkür eder, en kalbi duygularımla saygılarımı sunarım sayın @metinav abi.

Çünkü modern tıpta bu konuların tedavi yaklaşımı sınırlı.

Dışardan hormon vererek ikame etmeye yada bazı hormonları düşürerek günü kurtamaya programlılar.

1. düzenli anti östrojen kullandığın sürece onun çeşitine göre ve yarılanma süresine yani ilacın atılma süresine göre test planlanmalı.Yoksa sonuç doğal değil sapmış ve tutarsız çıkar.
  2. arimidex, femara, aromasin ve diğerleri hep farklı özellikteler ve etkileri de farklı...Ben bunu düşünerek genel anlamda 15 gün geçsin bir şey kullanmadan, öyle test yaptır dedim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Çok teşekkür ederim abi. Sağol. Dediğinizi aynen uygulayıp buraya test sonuçlarını yükleyeceğim abi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    149
Muller, 6 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim abi. Sağol. Dediğinizi aynen uygulayıp buraya test sonuçlarını yükleyeceğim abi.

Bu kadar karışık biçimde yazarsan sana yardımcı olamayız 2 kere okudum attığın şeyi yinede çözümleyemedim, dostum hiç bir şey alma 3 hafta kadar her hangi birşeyin etkisinde olmadığından emin olup kan testi ver devamında çözümünü sağlamaya çalışalım hep beraber.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Tamam abi çok teşekkür ederim. Sağolun. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Değerli arkadaşl ar, hepinizin bayramını en içten dileklerimle kutlarım. 

Doğal hormon bozukluğum var açtığım başlığı önceden görenler  hatırlayacaktır. Metinav abi iki hafta hiçbir ilaç kullanmadıktan  sonra test yaptır demişti. Annem rahatsızdı onunla ilgilendim süreç bir ayı buldu, 30 gün hiçbir ilaç içmedikten sonra test yaptırdım.Buraya yükledim 15 Haziran 2024 tarihli; Serbest testo, Total testo, Prolaktin, progesteron, östrojen, LH ve FSH sonuçlarım testteki gibidir. Ancak beni şaşırtan şu oldu; " Ben hiçbir anti östrojen ilaç kullanmadan yani tedavi olmadan önce LH:6, Total testo; 695'ti bu test sonucunda LH: 8, Total testo: 400 çıkıyor; ayrıca E2 hiçbir antiöstrojen ilaç kullanmadan yaptırdığım testlerde 60 civarı çıkıyordu hep ama bu testte 43 çıkmış.

Başta değerli insan @metinav bey ve @Vezuchiy olmak üzere forumun başlığımı okuyan bütün güzel insanlarının yardımlarını rica ediyorum.

Screenshot_20240615_124925_e-Nabz.thumb.jpg.5088d33d7b4c7c310a771ae5941a76e3.jpgScreenshot_20240615_124905_e-Nabz.thumb.jpg.93be5550e8c3059fe6d96d3e8061608e.jpg

Hepinize saygılarımı sunuyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.754

Bu teste göre konuşursak : östrojenini biraz aşağıya çekersen progesteron da dengeye gelir bence...Hormon sistemimiz bozulduğu zaman kolaylıkla hemen düzene girmiyor.Bazı insanlarda, bu süreç daha da zor olabiliyor...Cinsel yönden bir sorunun yoksa bu şekilde bir süre devam et...Östrojen için arimidex kullanabilirsin yarım tablet haftada iki defa...

Kardeşim, hormon bozukluğundan şikayetin ne konuda ? Değerlere bakıp da tribe giriyorsan hiç takılma.Önemli olan hissettiğin ve reelde yaşadığın durumdur..Çünkü vucudun birbirini kontrol eden bir çok mekanizması var.Bir iki değerin yüksek olması herşeyi olumlu yada olumsuz yapmıyor.Onu kontrol eden diğer faktörlerin izin vermesi ölçüsünde sonuç değişiyor...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8
metinav, Bir saat önce yazdı:

Bu teste göre konuşursak : östrojenini biraz aşağıya çekersen progesteron da dengeye gelir bence...Hormon sistemimiz bozulduğu zaman kolaylıkla hemen düzene girmiyor.Bazı insanlarda, bu süreç daha da zor olabiliyor...Cinsel yönden bir sorunun yoksa bu şekilde bir süre devam et...Östrojen için arimidex kullanabilirsin yarım tablet

Kardeşim, hormon bozukluğundan şikayetin ne konuda ? Değerlere bakıp da tribe giriyorsan hiç takılma.Önemli olan hissettiğin ve reelde yaşadığın durumdur..Çünkü vucudun birbirini kontrol eden bir çok mekanizması var.Bir iki değerin yüksek olması herşeyi olumlu yada olumsuz yapmıyor.Onu kontrol eden diğer faktörlerin izin vermesi ölçüsünde sonuç değişiyor...

Sevgili metinav abi; cinsel istek ve libido ölü, sabah sertlikleri yok, temas halinde yüzde 80 sertlikle ilişki sağlanabiliyor,masturbasyonda elle uyararak max yüzde 70 sertlik var. Ben süreci size anlatmıştım siz de iki hafta hiçbir ilaç içme sonra test yaptır bakalım demiştiniz. Şimdi hatırlamıyor olabilirsiniz.Hormon profesörü arimidex tedavisi vermişti ilk başlarda arimidex östrojeni biraz düşürmüş ve sonra arimidex içerken östrojen 68'e fırlamıştı yani ribaund etkisi yapmıştı arimidex. Şimdi yine arimidex ribaund etkisi yapar diye korkuyorum abi.

Öncelikle ilgin ve cevabın için çok teşekkür ederim abi. Geçtiğimiz Şubat Mart aylarında  altı hafta arimidex tedavisi görmüştüm Doktor kontrolünde abi, bi arimidex içmekle östrojen yerinden bile oynamıyor. Geçtiğimiz Şubat Mart aylarında haftada iki olmak üzere 6 hafta arimidex içip iki haftada bir test yaptırmıştım abi. Östrojen 60'tan 40'a düşmüştü ondan sonra arimidex ribaund yapmıştı ve 68'e fırlamıştı. Birde bu son testte LH : 8 , Total testo 400 küsür çıkmış abi bu konudaki yorumunuz nedir, bunun ilacı tedavisi var mıdır? 

Uzun zamandır bu haldeyim.Dayanacak gücüm kalmadı metinav Bey hangi ilaçlar kullanılacaksa kullanmak istiyorum lütfen yardımınızı bekliyorum. 

Alakanız için çok teşekkür ederim. Sağolun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.754
gönderildi (düzenlendi)
Muller, 1 saat önce yazdı:

Sevgili metinav abi; cinsel istek ve libido ölü, sabah sertlikleri yok, temas halinde yüzde 80 sertlikle ilişki sağlanabiliyor,masturbasyonda elle uyararak max yüzde 70 sertlik var. Ben süreci size anlatmıştım siz de iki hafta hiçbir ilaç içme sonra test yaptır bakalım demiştiniz. Şimdi hatırlamıyor olabilirsiniz.Hormon profesörü arimidex tedavisi vermişti ilk başlarda arimidex östrojeni biraz düşürmüş ve sonra arimidex içerken östrojen 68'e fırlamıştı yani ribaund etkisi yapmıştı arimidex. Şimdi yine arimidex ribaund etkisi yapar diye korkuyorum abi.

Kardeşim bu konu basit değil, bir iki şeyi iç kullan diyerek çözmek kadar kolay olsa bu işten köşeyi dönerdik :)

İlk önce uluslar arası standart olarak belirlenen aralıklara bir iki değerini getirmeyle işe başlamalısın.

Arimidexin ribuand etkisi düzgün ve sürekli aldığında gerçekleşmez.Bıraktığında veya aşırı dozlardan sonra ortaya çıkabilir...Düzgün olarak hafta da iki defa, (mesela pazartesi perşembe) sabah yarım tablet olarak ara vermeden kullanmaya başlayabilirsin.Östrojen değerin 25-35 bandına girmeli...Yağlı göbekli basenliysen, bu doku östrojen çevrimini arttırır, kilo vermelisin bu yağ dokusu küçülmeli...Yoksa her türlü geri yükselir östrojen...Daha sonra shbg proteini seviyeni ortalara yada alt seviyelere düşürmelisin.Bunun için günde 6 mg boron tablet alabilirsin.Doğal bir mineral....Ama daha güçlü bir şey olsun hemde dht dönüşümüyle uğraşmayalim dersen bu dht libido için çok iyi bir şey :) Eczaneden proviron tablet alabilir ve günde 1-2 kullanabilirsin...Bu şekilde bir süre devam edip kendi durumunu değerlendir.

Spor muhakkak şart, stresten kafada kurduğun sana endişe veren herşeyden uzak durmaya çalış.Bunun için aswagandha, rhodiola, alpha gpc gibi destekler iyi gelebilir faydası olur.Aktardan alınan değil, çeriği madde oranı standartlaştırılmış gerçekten etkili olanları bul, al...

Ereksiyon kalitesi düşükse bunu arttırmak için yohimbe, naatokinase, sitrilün, ağmatin, pentoksifilin, cialis viagra yararlıdır...

Vucudunda bazı şeylerin düzelmesi için en az 5-6 ay bu düzende gitmelisin...

Yeri gelmişken bazı insanlar aşırıya kaçıyor veya birbirleriyle kıyaslama yapmaya çalışıyor bu da yanlış.Herkesin herşeyi kendine göre ve kimse kimseye bir şey ispat etmeye çalışmamalı...Önemli olan şekli boyu vb. değil, işlevi amacı ve sonuç ortaya çıkması olmalı.Ben kendi adıma konuşursam, gençliğimden beri libidom hep yüksek seyreder.Dönem dönem sorunlar oldu ve benim yanlış davranışlarım yüzünden sıkıntı çektim.Ama meseleye kök nedeni bulmak için yaklaşıldığında ve gerekli bilgiler edinildiğinde hastalık durumu yoksa aşılıyor...Bir çok insan içki sigara ve diğer kimyasalları kullanıyor.Bunların yan etkilerine bakıldığında hepsi cinselliği kısa ve uzun vadede baltalayacak özellikteler.Sigara ve nikotin, özellikle periferik damarları daraltıcı özelliğe sahip.Zamanla kan akımı yetersizliği oluşturup ereksiyon sorunu çıkarır.İçki östrojeni arttırdığı gibi insülin mekanizmasını bozarak ereksiyon sorunları yaratan bir şey, akarciğerde üretilen shbg proteinini de yükseltiyor...Diğer uyuşturucu özelliğindeki maddeler daha fena ve kısa zamanda etki gösteriyor.Bunu kullanan insanlardan görebiliyoruz veya sorunlarını dinlediğimizde anlıyoruz.Beyindeki hormonların seviyesini miktarını reseptörlerini hassasiyetlerini dengesini değiştiriyor çoğu...Antidepresanlar, şizofreni sara ilaçları kolesterol ilaçları kalp tansiyon ilaçları vb. hep cinselliğe olumsuz yan etkileri olan ilaçlar...Bunları aşmadan kalıcı çözümler bulmak mümkün değil.

Kalp damar tansiyon sistemin düzgün olacak, hormon üretimin ve dengen yerinde olacak, ve ayrıca stres kortizol oranı düşük bir hayat standartın olacak ki, bir şeyler düzgün işlesin...Herşey birbiriyle bağlı biz görmesek de anlamasak da...

Son olarak tiroid mekanizması da libido için önemli.Selenyum, çinko, iyot, l-tirozin ve magnezyumu hergün düzgün olarak almak gerek.

D3 de unutulmamalı...

tarihinde metinav tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Çok teşekkür ederim abi  cevabın için. Haftada iki defa pazartesi ve perşembe olacak şekilde yarım tablet arimidex alacağım.Bu noktadaki sorum şu: Arimidexi bu şekilde kullandığım süre boyunca kaç haftada bir test yaptırayım ve son arimidexi içtikten kaç saat sonra test yaptırayım ? Ayrıca abi Doktor Doktor gezmekten perişan oldum.🙂 sırf prostatatan 12 test yaptırdım lökosit sayımına kadar, beyin emarı, ilaçlı hipofiz bezi emarı, genel kan testleri; göğüs, kalça, ürogenital bölge emarları, psikolojik testler neler neler... Çok şükür başkaca bir hastalığım çıkmadı.Pek stresli bi yapım yok. Yaptığım iş rahat. Tek kötü alışkanlığım sigara.Trans yağ, sofra tuzu,şeker, gluten içeren gıdalar,ekmek tüketmem.Üç öğün düzenli beslenirim.Doğal bitkisel ve hayvansal yağlar tüketirim. Protein ağırlıklı ve spor yaptığım için az miktarda karbonhidrat alıyorum. Bu noktadaki sorum abi günlük 3 saat tempolu yürüyüş yapıyorum yeterli midir ? Geçen ay DHT ve SHBG testi yaptırmıştım. DHT 200-800 kritik referans aralığında 777, SHBG üst sınırı hatırlamıyorum alt sınır 10 benim değerim 23'tü. 🙂 

Dediklerinizi uygulayacağım abi. 

Çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız.

Sonuçta başka bi hastalığım yok ve yaşımda genç düzelirim inşallah diye tahmin ediyorum.😊

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    149

kardeşim değerlerin aslında normal e2 birazcık yüksek o kadar yanlış anlamazsan alkol sigara / keyif verici maddelerle aran nasıl? efedrin bile en basitinden sertleşme sorunu yapıyor bu tarz bir madde hayatında var mı? uyuşturucu türevi v.b veya antidepresan ilaçlar gibi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Çok teşekkür ederim abi  cevabın için. Haftada iki defa pazartesi ve perşembe olacak şekilde yarım tablet arimidex alacağım.Bu noktadaki sorum şu: Arimidexi bu şekilde kullandığım süre boyunca kaç haftada bir test yaptırayım ve son arimidexi içtikten kaç saat sonra test yaptırayım ? Ayrıca abi Doktor Doktor gezmekten perişan oldum.🙂 sırf prostatatan 12 test yaptırdım lökosit sayımına kadar, beyin emarı, ilaçlı hipofiz bezi emarı, genel kan testleri; göğüs, kalça, ürogenital bölge emarları, psikolojik testler neler neler... Çok şükür başkaca bir hastalığım çıkmadı.Pek stresli bi yapım yok. Yaptığım iş rahat. Tek kötü alışkanlığım sigara.Trans yağ, sofra tuzu,şeker, gluten içeren gıdalar,ekmek tüketmem.Üç öğün düzenli beslenirim.Doğal bitkisel ve hayvansal yağlar tüketirim. Protein ağırlıklı ve spor yaptığım için az miktarda karbonhidrat alıyorum. Bu noktadaki sorum abi günlük 3 saat tempolu yürüyüş yapıyorum yeterli midir ? Geçen ay DHT ve SHBG testi yaptırmıştım. DHT 200-800 kritik referans aralığında 777, SHBG üst sınırı hatırlamıyorum alt sınır 10 benim değerim 23'tü. 🙂 

Dediklerinizi uygulayacağım abi. 

Çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız.

Sonuçta başka bi hastalığım yok ve yaşımda genç düzelirim inşallah diye tahmin ediyorum.😊

Günaydın @Vezuchiy yanlış anlamam niye yanlış anlayayım ? Soracaksınız tabi ki her şey ortaya dökülüp saçılmalı..

Östrojen hep 60 civarında, yaşam tarzı değişiklikleriyle biraz düştü.

Hem sizce de progesteron yüksekliği değil mi ?

Lh :8 Total testo: 405 bu hormanlarda bi anormallik olduğunu göstermiyor mu?

Tam hayatımın aşkını bulmuşken bu sorunu aşamazsam yandım gitti 😔

Hayatımdaki tek kötü alışkanlık sigara bu arada..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vezuchiy    149

Naturel olarak devam edeceksen sigara cinselliği gözle görülür şekilde etkileyebilir gözden geçirmelisin kaç yıllık içici olduğunu bilemiyorum ama şuanlık belirli bir süre Tadalafil kullanman en doğrusu olabilir. sonra tekrar durumu gözlemleriz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8
Vezuchiy, 16.06.2024 - 03:03 yazdı:

kardeşim değerlerin aslında normal e2 birazcık yüksek o kadar yanlış anlamazsan alkol sigara / keyif verici maddelerle aran nasıl? efedrin bile en basitinden sertleşme sorunu yapıyor bu tarz bir madde hayatında var mı? uyuşturucu türevi v.b veya antidepresan ilaçlar gibi.

İyi akşamlar arkadaşlar bir hafta önceki test sonuçlarıma göre @metinav abi pazartesi ve perşembe yarım arimidex al demişti ve bende dediği kullandım ve bi hafta sonra tekrar test verdim. Testler ektedir. Östrojen düşüyor ama lh-testo tuhaf. Ne olur yorumlar mısınız ?

Screenshot_20240622_220056_e-Nabz.jpg Screenshot_20240622_221050_e-Nabz.jpg

Değerli hocalarım; Metinav abi, otopsicikedi, zubonk özellikle metinav abi sizlerden lütfen yorum bekliyorum. HCG, prengly, choromıron testisi uyarmak için ne yapabilirim ? YALVARIRIM YARDIM EDİN. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.754

Hipofizinde tümör vb. olabilir.Herşey normal, sadece lh, progesteron yükselmiş ve total testosteron düşmüş...Durumu toparlamak için düşen e2 yerine progesteron artmış...Bu hormonların çoğu birbirine dönüşebiliyor çeşitli enzimlerle ama bence bir yerde bir uyumsuzluk var.Anormal bir durum bu sonuçlar.Başında da durmuyoruz ki ne yiyon ne içiyon vucudun nasıl ne dokunuyor nerende ne var bilelim...Uzaktan yazılana göre mümkün olduğunca geçerli cevaplar vermeye yardımcı olmaya çalışıyoruz bildiğimiz kadarıyla...Ama bu konu için uzman bir endokrinoloğa gitmelisin...Daha başka etkenler var sınırlayıcı olarak...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Muller    8

Cevap için çok teşekkür ederim abi. Hayvansal yağdan zengin besleniyorum.Protein ağırlıklı besleniyorum. Günlük 3 saat yürüyüş yapıyorum. Kötü karbonhidrat, şeker yemiyorum. Hipofiz emarı çektirdim temiz geldi. Testis incelendi temiz geldi.LH yüksek,Total testo düşük olunca testisi nasıl uyanabilirim diye düşündüm bunun bi yolu var mı ? Endokrin Doktorlarına gittim bir şey bilmiyorlarki.Ne yapacağımı şaşırdım.😔

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.754
Muller, 4 dakika önce yazdı:

Cevap için çok teşekkür ederim abi. Hayvansal yağdan zengin besleniyorum.Protein ağırlıklı besleniyorum. Günlük 3 saat yürüyüş yapıyorum. Kötü karbonhidrat, şeker yemiyorum. Hipofiz emarı çektirdim temiz geldi. Testis incelendi temiz geldi.LH yüksek,Total testo düşük olunca testisi nasıl uyanabilirim diye düşündüm bunun bi yolu var mı ? Endokrin Doktorlarına gittim bir şey bilmiyorlarki.Ne yapacağımı şaşırdım.😔

siteminde çalışmayan veya negatif uyaran oluşturan bir şey var.Bunu bizim bulmamız mümkün değil.Hipotalamustan hipofizi uyaran bir hormon salınıyor bunda sorun olabilir.Hormonun salınımında bir şey olabilir veya genliğinde başka bir etkenden dolayı bozulma olabilir.Bilemiyorum ama genelde olması gerektiği gibi etki tepki yaşanıyor sisteminde...Başka doktorlara git, doktorcuklara gitme işin ehli değiller gittiklerin bence yada baştan savmışlar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: luc1fer
      Merhaba arkadaşlar,
      11 yaşında iki taraflı inmemiş testis nedeniyle ameliyat oldum. Şu anda 18 yaşındayım ve testislerim olması gerekenden daha küçük bizzat doktorlar söyledi zaten bunu. Cinsel isteksizlik şikayeti ile doktora gittim ve testler yapıldı bunları paylaşmak istiyorum. 
      DHT, SERBEST TESTOSTERON, E2 VE TİROİD TESTLERİNİ BEN İSTEDİM DOKTOR DEĞİL.

Bu sonuçlarla ilgili olarak sizlerin değerlendirmelerini ve önerilerini merak ediyorum.
    • Yazan: dgrmnc
      Hocalarım abilerim kardeşlerim herkese hayırlı günler hayırlı sporlar.

Öncelikle isteyeceğiniz bilgileri baştan vereyim.
      Yaşım 35 Kilom 74 Boyum 74 Yağ oranım %20 6-7 sene spor geçmişim var Daha önce 5 hafta sakatlık sebebi ile kestiğim ilk kürüm var. 2016 250 Testo mix (sustanon) 250 deca 40 mg dianbol 250 mg boldenon Sakatlanınca cahillik bıraktım kestim aniden ve bir süre ereksiyon problemi yaşadıktan sonra endokrine gidip muayene oldum 3 ay günde 3 adet tablet ile durumu düzelttik.
      Pandemi de 16 hafta 250 testo enant ve 250 boldenon kullandım. Ardından pct yapmadan sonra sadece only testo kürü yaptım. Ancak 3 hafta 250 ile başladığım kürüme daha sonra 500 e çıkarttım. 500 e çıkarttıktan 3 hafta sonra meme uçlarımda hissetiğim yanma ve acı hissi ile 250 e çektim ve hafta 1 armidex aldım. Bu kürü 12 hafta yaptım ve ocak 2022 tarihinde bitirdim. Bu kür sonrasıda bir pct yapmadım. 

Bundan sonra başka bir kür tecrübem olmadı.

Ancak gelelim benim sorunuma:
      Malumunuz eskisi gibi ereksiyon olamama problemleri yaşadım. İlki normal olsada 2. veya 3. ereksiyon olmamaya boşalma sırasında atım olmamaya ve en sonunda çıkan menide azalma olmaya başladı. Bugün itibari ile 2-3 günde üst seviyeye çıkan sperm birikimim 10 günlere çıktı. Siteye girdim @SERKO hoca diğer hocaların yorumlarını arkadaşlara yazdığı yazıları okudum.

Kan testi yaptırdım.

Sonuçlarını sizinle eski ve yeni olarak paylaşıyorum.

Referans aralığı --- Eski (kürlerin öcesi) ---- Yeni 05.07.2024
      Fsh = 1.5-12.4             1.84                -        2.36 Lh =   1.7-8.6              4.32                          7.58 Total Test 2.49 -8.36     6.04                          3.12 Serb. Test 5.1-41.5       10.70                       20.3 Estradiol  25.8-60.7       37.94                      37.34 Burada bu sonuçları şu sebeple değerlendirmenizi ve bana yardımcı olmanızı rica edeceğim.

Son zamanlarda inanılmaz bir cinsel isteksizliğim var adeta ilişkiye girmeye korkuyorum. Acaba ereksiyon problemi yaşar mıyım diye ve canım böyle kadın olsun da ilişkiye gireyim  diye can atmıyor. Kısacası libidom inanılmaz düşük. Gözümü kadından alamasam da ilişkiye girmek için bir uğraşım dahi yok.
      Spora olan motivasyonum azaldı daha az sert daha düşük ağırlıklarla idman atıyorum.
      Kalori düşürmeme rağmen karnımda ve yanlarda yağlanmam baya arttı ki kürdeyken %11 oranına kadar düşürmüştüm.
      Kaslarımda yumuşama ve kas kaybı yaşıyorum..

2 Profesör endokrin ile görüştüm, ikisi de bana trt tedavisi önerdi ancak ben kabul etmedim. Benim düşük testosteron hastası olduğumu söyledi ve bunun başka bir yolla artmayacağını belirtti. 1 üroloji doktoru ile görüştüm oda endokrine gitmemi ve trt tedavisi uygulamamı söyledi. Abilerim kardeşlerim ben evli değilim, çocuk ile ilgili de bir isteğim yok ancak ömrümün sonuna kadar bir iğneye bağlı kalmak istemiyorum. Sizlerin burada pct olarak yazdığı 30 gün boyunca klomen ve tamoksifen önerilerinizi okudum ancak size sormadan alıp kullanmak istemedim. Malum zaten hormon dengelerim referans aralığı içinde olsa da alt tabana yakın.
      Hatta sizlerin tanıdığı ömür erdem akkaya ile konuşmamda da kendisi tedavi önerisi yapmadan ön bilgi olarak bu yaşta bu değerlerin düşük olduğunu testo seviyemin 6 mg üstünde olması gerektiğini belirtti. Ancak muayene ücretinin yüklü olması sebebi ile onunla bir yola çıkmadan sizinle de bir istişare etmek istedim. Bende bilmeden kendi başıma kullanarak bunu daha kötü hale getirmek istemem. Ayrıca Serko hocanın yazdığı bitki kürünü de 3 gündür kullanıyorum ve kesin sonuç onun da dediği gibi 3 ay sonunda belli olacak. @metinav @Askabar
      Bu dönemde klomen ve tamoksifen ile pct yapmam doğru ya da yanlış olur mu ?  Yönlendirip yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Herkese hayırlı günler dilerim.
    • Yazan: nickarmada
      Sevgili abilerim kardeşlerim hocalarım. 
      Öncelikle ben 9 senedir aralıksız olarak korona harici ağırlık idmanı yapıyorum. doğal olarak bugüne kadar ilerledim. Yalnız az bişey enerji düşüklüğü, (kafein vs alımları haricinde), yaşıyordum. Uyku düzenim çalışma şartlarımdan ötürü değişik. libidosal olarak bugüne kadar hiç problem yaşamadım. hatta aşırı istek durumu dahi vardı... Aklıma esti bugün saat 16.20 de fotoğrafını paylaşacağım değerli hocalarımın da genel olarak istediği hormon testini yaptırdım. Sonuca açıkçası çok şaşırdım. acaba yaptığım saat ve dün gece sert idmandan sonra attığım için bu değer farklılık göstermiş olabilir mi? Küre girmek istiyordum açıkçası. 
      Şuan genel olarak only anavar 3 gündür sadece 20 mg aldım. Bu ürün meditech markasına ait ürün. Bu değerleri uyduruk bi anavar ilacı baskılama yapabilir mi?
      Üstelik doğal olarak 124 kilo olan birinde bu kadar az doz baskılama yapabilir mi? 
      Açıkcası ürünü taylandda bulunan .......  uzantılı instagram hesabından almıştım. kızmayın değerli abilerim, yorumlarınızı sonradan gördüm  sadece 1 tane 50 tablet aldım zaten. 3. gününde durum bu. testesteronumun düşüklüğü sayısal olarak beni üzdü. aksi halde herhangi bi sertleşme problemi yaşamadım, ayıp olur mu bilmiyorum sıırf bu durumdan dolayı 2. kere mast yaptım yav gerçekten diyorum bu arada
      Belki bir işinize yarar diye ekstra olarak vücut ölçülerimi de vereyim;
      Boy:188 Kilo:124(aç karna 122,5) Kol: 50 cm sol, 49.5 cm sağ kol(soğuk) Omuz: 150 cm Göğüs:121 cm bel:112 cm Kalça:118 cm bacak:75 cm (soğuk) Yağ oranı:21% Bel kalınlığım istediğim gibi değil sadece. onun haricinde omuz ve göğüs üstünde damarlarım gözüküyor. 9 ila 10 senelik spor geçmişim ve resmi belgeli antrenörüm... Buda bugün (30.06.2024) tarihli sadece 3 günlük anavar kullanırken (ürünün ne olduğunu bilmiyorum burdaki yorumlardan sonra emin olamadım açıkcası) yaptırdığım hormon testim. Bana desteklerinizi lütfen esirgemeyin. Çok değer verdiğim saygı değer hocalarım var bu sayfada, 6 senedir bir fiil yazdığı yazıları okuyarak çok fazla bilgiler edindiğim değerli hocalarım var... buna göre bir kür başlatacağım. onun içinde desteğinizi bekliyorum.. Bu başlıkta açmamın sebebi ise bunu düzeltebilmek gibi birşey olabilirmi? Rakamsal değerlere bakmazsam hiç birşey hissetmiyorum.
      Tecrübenize ihtiyacım var ... saygılar sevgiler.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.