Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

GHOST

Influnza a salgını herkes çok dikkat etsin!

Önerilen İletiler

GHOST    442

Arkadaşlar bir kaç gün önce çok garip bir virüs ile savaşmaya başladım.

Önce ishale çevirdi sonra halsizlik daha sonra yüksek ateş ve dinmek bilmeyen istifra tekrarı.

Hastaneye gittim tüm testleri oldum hepsi negatif ama 3 gün boyunca her gün günde 3 serum yedim.

Daha sonra çevremde bir kaç arkadaşımın da aynı semptomlar ile hastaneye yattığını duydum sizleri de uyarmak istedim çok çektiriyor bu virüs her neyse.

Çok dikkatli olun o kadar canım yandı yıprandım ki hemen konu açıp sizi de bilgilendirmek istedim. 

• Beğen 7

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

KlasikFizik    233

Geçmiş olsun. Ben bu kış başlangıcından bu yana 3 kere hasta oldum. Sonuncuda hastalık geçmesine rağmen 3 haftadır öksürük var.

• Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.399
GHOST, 11 dakika önce yazdı:

Önce ishale çevirdi sonra halsizlik daha sonra yüksek ateş ve dinmek bilmeyen istifra tekrarı.

Hastaneye gittim tüm testleri oldum hepsi negatif ama 3 gün boyunda her gün günde 3 serum yedim.

Daha sonra çevremde bir kaç arkadaşımın da aynı semptomlar ile hastaneye yattığını duydum sizleri de uyarmak istedim çok çektiriyor bu virüs her neyse.

Çok dikkatli olun o kadar canım yandı yıprandım ki hemen konu açıp sizi de bilgilendirmek istedim. 

Çok geçmiş olsun. 2-3 haftadır o salgın Türkiye'de mevcut.

• Beğen 1
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GHOST    442
KlasikFizik, 1 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun. Ben bu kış başlangıcından bu yana 3 kere hasta oldum. Sonuncuda hastalık geçmesine rağmen 3 haftadır öksürük var.

Hastalık kaçınılmaz ama bu geçirdiğimin tarifi yok inanın bana korona bile oldum bu kadar etkilemedi çok hijyenik ortamlarda kalmaya bakınç.

rastlantisal, 1 dakika önce yazdı:

Çok geçmiş olsun. 2-3 haftadır o salgın Türkiye'de mevcut.

Aynen hocam 3 şişe serum anca ayakya kalmamı sağladı ilk günler sonra yavaş yavaş düzelmeye başladım ama ilk 2,3 gün çok şiddetli

ateş, kusma ve halsizlik getiriyor aman dikkat etsin herkes.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

Geçmiş olsun, bağışıklığı sağlam tutsak bile artık virüsler de dirençli hale geldiler. Dikkatli olmak ve kişisel hijyene çok dikkat etmek lazım.

• Beğen 2
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

Abi doktorlar şuan antibiyotik grip ilacı ve probiyotik veriyor ama bunun asıl ilacı Enfluvir.

Bunu alıp sabah akşam tok karnına yutacaksınız

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.240

Geçmiş olsun salagının ismi influnza A dostlar. Çok sert bir virüs gerçekten can alacak kadar güçlü. Şuanda en yaygın hastalık diyebilirim trdeki.

412878910_7064173300305935_5253832233105803736_n.thumb.jpg.bff6bde1e2533dc2e809f48a602762d2.jpg

DeMoNhUnTeR, Bir saat önce yazdı:

Abi doktorlar şuan antibiyotik grip ilacı ve probiyotik veriyor ama bunun asıl ilacı Enfluvir.

Bunu alıp sabah akşam tok karnına yutacaksınız

Zaten yazmışsın adamım sabah akşam kullanılabilir evet.

414605521_7064173090305956_9048248826272863564_n.jpg.6a75c9e79533e1575377b9cc9881dcb8.jpg

• Beğen 3
  • Alkış 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    304
GHOST, 2 saat önce yazdı:

Hastaneye gittim tüm testleri oldum hepsi negatif ama 3 gün boyunca her gün günde 3 serum yedim.

Kardeşim geçmiş olsun ben oldum 1 hafta sürdü lanet birşey öksürükden konuşamıyordum günlerce uyuyamadım Allah kimseye göstermesin berbat bir hastalık

• Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    927
GHOST, 3 saat önce yazdı:

Ben her sne bu tip salgınları en azından hafif atlamak için eczaneden grip aşısı alıp vuruyorum. Mutlaka herkese öneriyorum. Günlük 2-3 gr kadar da c vitamini alıyorum. 

tarihinde Askabar tarafından düzenlendi
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578

Herkese geçmiş olsun.

Ben ülkeye ilk geldiği zaman yaklaşık 1,5 ay önce geçirdim daha etrafta fazla bilinmiyordu.Hiç gripten rapor alan biri değilim bunda 5 gün sadece yattım.Ciddi derece de kas eklem ağrısı bitkinlik, ateş, titreme ve bademciklerde şişme kulak ağrısı mide bulantısı ve kusma yapmıştı.Ayrıca balgam vardı; gece balgamdan ve şişmiş bademciklerden nefes alamama boğulma riskiyle uyandım çok defa...

Basit antibiyotik tedavisiyle boğaz ve kulak iyileşti.Grip ilaçlarının içindeki psode efedrin yerine evdeki efedrin ampüllerden kullandım daha etkili oldu.Burun akıntısı göz yaşarması yoktu grip gibi de değildi; doktor direkt korona dedi bu sene bu belirtileri gösterdiğini söyledi...

Anladığım kadarıyla herkeste semptomlar tamamen aynı değil...5-7 gün istirahatle ve bol meyva sebzeyle özellikle kiwi gibi meyvelerle beslenmeli...

• Beğen 2
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    287

2 haftadır benzer şeyleri yaşıyordum birde böbrek taşı düşürdüm idrar yollarında enfeksiyon da var. Ben hayatımda atom, serum falan bilmezdim ayakta atlatırdım gribi. Bu hafta 5 serum yedim. Dünkü serumdan sonra rahatladım. Özel hastaneler olmasa devlet hastanesi koridorlarında can verebilirdim yani o derece. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1
  • Üzgün 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
shet    9
GHOST, 6 saat önce yazdı:

Hocam bunlardan önce belirti olarak öğürme kusma isteği geliyormuydu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    410

3 hafta önce aynısı oldu sizin doktorlar bakmış yine benimki sporcusun bir şey olmaz diyip gönderdi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    213

Birşey soracağım aklıma takıldı. Sürekli kusma ataklarım var, yediğimi çıkarıyorum direkt. Mide koruyucular alsam da gram fayda etmiyor şuan bana. 2 saat önce ateşim 38 çıktı. Kuru öksürür falan ara ara var ama halsizlik var gerçekten. Sürekli kusma ve yediğimi çıkarmadan dolayı aşırı gerginlik ve sinir yaşıyorum. Test yaptırsam mı sizce şuan ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
shet    9
Arenn, 38 dakika önce yazdı:

Birşey soracağım aklıma takıldı. Sürekli kusma ataklarım var, yediğimi çıkarıyorum direkt. Mide koruyucular alsam da gram fayda etmiyor şuan bana. 2 saat önce ateşim 38 çıktı. Kuru öksürür falan ara ara var ama halsizlik var gerçekten. Sürekli kusma ve yediğimi çıkarmadan dolayı aşırı gerginlik ve sinir yaşıyorum. Test yaptırsam mı sizce şuan ?

Bende yukarıda aynısını yaşama belirtisi gösterdiğim için sordum hocam en aç olduğum kahvaltı öğününde bile bi çıkarma isteği öğürme geliyor ondan şüphelendim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mahmutaga    35

Influenza A, insanları ve hayvanları etkileyen bir viral enfeksiyondur. İnfluenza A virüsü, genellikle kış aylarında salgınlar şeklinde yayılır ve solunum yoluyla bulaşır. İnsanlarda grip olarak da bilinen bu enfeksiyon, burun, boğaz, bronşlar ve akciğerleri etkileyebilir.

İnfluenza A'nın belirtileri arasında ateş, öksürük, boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, baş ağrısı, kas ağrıları, halsizlik ve yorgunluk bulunabilir. Bazı insanlarda mide bulantısı, kusma ve ishal gibi sindirim sistemi belirtileri de görülebilir.

İnfluenza A'nın tedavisi genellikle semptomatik tedavi ile yapılır. Dinlenme, bol sıvı tüketimi, ateş düşürücü ilaçlar ve semptomları hafifletmek için ağrı kesiciler kullanılabilir. Ayrıca, doktorunuzun önerdiği antiviral ilaçları kullanmak da enfeksiyonun süresini ve şiddetini azaltabilir.

İnfluenza A'dan korunmak için aşılama önemlidir. Her yıl güncellenen grip aşısı, influenza A ve diğer grip virüslerine karşı koruma sağlar. Ayrıca, hijyenik önlemler almak da enfeksiyondan korunmada yardımcı olabilir. Sık sık ellerinizi yıkamak, öksürürken veya hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu kapatmak, kalabalık ortamlardan kaçınmak ve hasta insanlarla teması sınırlamak önemlidir.

İnfluenza A ciddi komplikasyonlara yol açabilen bir enfeksiyon olabilir, özellikle yaşlılar, çocuklar, hamile kadınlar ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler risk altındadır. Bu nedenle, şiddetli semptomlar veya komplikasyon belirtileri (solunum sıkıntısı, göğüs ağrısı, şiddetli baş ağrısı vb.) olan kişilerin bir sağlık uzmanına başvurması önemlidir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GHOST    442

Yazan herkese teşekkürler arkadaşlar bugün itibarı ile 3. gün yani kurtuldum sadece midemde yanmalar çok fazla hararet çok fazla.

İlk 2 gün toplam 6 şişe serumla kendimde kalabildim hani bu hastalığa tutulmayanlar iyi düşünsen burasını şakası yok.

@metinav abi öyle böyle değil abi :D YERLE BİR ETTİ BU KORONADA BEN BÖYLE OLMADIM ABİ :D 

shet, 18 saat önce yazdı:

Hocam bunlardan önce belirti olarak öğürme kusma isteği geliyormuydu ?

Kusma ishal sonrası gelmeye başladı aniden ve hiç 2 gün bitmek bilmedi.

Arenn, 17 saat önce yazdı:

Vallahi bende olan  çoğu şeyi yazmışsın dostum :D 

Herkese çok geçmiş olsun çok sıkı korunun bu virüs öldürmese de nakavt ediyor :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638

Yakınımdaki insanlar bu salgına yakalanmış durumda ama hala sağlamım valla :D Kürde olanların bu salgına yakalanma olasılığı biraz daha fazla gibi duruyor, dikkatli olmak lazım. Cümleten geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
metinav, 23 saat önce yazdı:

Herkese geçmiş olsun.

Ben ülkeye ilk geldiği zaman yaklaşık 1,5 ay önce geçirdim daha etrafta fazla bilinmiyordu.Hiç gripten rapor alan biri değilim bunda 5 gün sadece yattım.Ciddi derece de kas eklem ağrısı bitkinlik, ateş, titreme ve bademciklerde şişme kulak ağrısı mide bulantısı ve kusma yapmıştı.Ayrıca balgam vardı; gece balgamdan ve şişmiş bademciklerden nefes alamama boğulma riskiyle uyandım çok defa...

Basit antibiyotik tedavisiyle boğaz ve kulak iyileşti.Grip ilaçlarının içindeki psode efedrin yerine evdeki efedrin ampüllerden kullandım daha etkili oldu.Burun akıntısı göz yaşarması yoktu grip gibi de değildi; doktor direkt korona dedi bu sene bu belirtileri gösterdiğini söyledi...

Anladığım kadarıyla herkeste semptomlar tamamen aynı değil...5-7 gün istirahatle ve bol meyva sebzeyle özellikle kiwi gibi meyvelerle beslenmeli...

Al bendende o kadar abi 4 gün yattım bende hareketsiz ki kolay kolay hasta olmam ama bu başka bişey en son iğne vuruldum öyle topladım biraz kemiklerim kırılıyordu sanki 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.