Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Eugen Sandow

Bulk dönemi beslenme ve antrenman rutinim [TARTIŞMA]

Önerilen İletiler

Merhabalar Peptid Ailesi,

Bulk dönemi için kendi beslenme ve antrenman programı mı kendim çıkartmaya karar verdim. Bulk için kendimi hazır hissetmiyorum ama sizlerle yapacaklarım konusunda fikir alış-verişi yapmak istedim. Görüşleriniz benim için çok önemli.

... ANTRENMAN RUTİNİ ...

Göğüs ve Biceps; Önceliğim iç göğüsler olacak ve bicepslerde uzun bölgeyi hedefleyeceğim.

Bench Press Piramit set 4x12-10-8-6

Flat dumbbell bench press Piramit set 4x12-10-8-6

Incline dumbbell bench press Piramit set 4x12-10-8-6

Flat dumbbell fly 3x8

Barbell curl (dar tutuş) Piramit set 4x12-10-8-6

Cable curl (dar tutuş) 3x8

Incline dumbbell curl 3x10-8-8

Sırt ve Triceps; İlk olarak her şeye yeniden başlayacağım (sırt&kanat için) 8 hafta başlangıç, 8 hafta alt kanat, 8 hafta üst kanat. Tricepslerdeki iç bölgeyi hedefleyeceğim.

Lat pulldown (Geniş tutarak) Piramit set 4x12-10-8-6

Barbell row Piramit set 4x12-10-8-6

One arm dumbbell row 3x8

Seated Machine Row 3x8

Triceps Push Down (V-bar veya iple) Piramit set 4x12-10-8-6

One arm dumbbell french (ayakta veya oturarak) Piramit set 4x12-10-8-6

Lying barbell triceps extensions 3x8

Omuz ve Bacak; Omuzlardaki öncelik arka, ondan sonra ön olmazsa olmaz lateral raises hareketiyle beraber. Bacak hareketini standart düşünüyorum.

Seated behind the neck press Piramit set 4x12-10-8-6

Bent over side lateral raises Piramit set 4x12-10-8-6

Upright barbell rowing 3x8

Lateral Raises 3x8

Serbest squat Piramit set 4x12-10-8-6

Leg curl ve extention Piramit set 4x12-10-8-6

Seated calf 4 set max.

Antrenman rutinim bu şekilde olacaktır. Beslenmeye gelecek olursak günlük 750 gr pişmiş bulgur, antrenman sonrası 200 gr et, 1 konserve ton balığı, 1 muz, 10 tane badem, fındık ve yer fıstığı, 5 yumurta, haşlanmış patates, salata, yulaf, süt ve lor peyniri. Günlük 6 öğünün altına düşmemeye özen göstereceğim. 2-3 saat aralıklarla beslenme yapacağım. Bununla beraber kuru meyve ve meyve tüketimine özen göstereceğim. Sebze yemekleri pek tüketemiyorum. Onun için multivitamin hapları almayı düşünüyorum. Supplement gibi yüklemeler de yapmayı pek düşünmüyorum.

Hedef Mayıs 2015 ayına kadar 85-90 kilo arasına çıkmak. Aman aman pek beklentim yok insanlar bana baktığı zaman fitness veya vücut geliştirme yapmamış gözüyle akıllarına kazınmak istiyorum; Acaba basketbol mu oynamış, yada yüzücü mü gibisinden.

Zaten yakın zamanda bir günlük açacağım kendimi aylık fotoğraflayacağım. Antrenman rutinim böyle olacak bu konuda tartışırsak sevinirim görüşleriniz benim için çok önemli.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

egemennn    1

Merhabalar göğüste bar ile çalıştıktan sonra dumbell ile tekrar bench press doğru mudur bende düşünüyorum ama genelde ikisinden birini seç yada degiştirerek yap gibi tavsiyeler alıyorum

son olarak öğün sayısı her zaman önemli midir günlük makroları kaloriyi tutturdukça 3-4 öğün ile de ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.241

Program güzel anatomin bu spora fazlası ile musayit bunu bizzat gördüm zaten ayrıca antrenman programındaki yüksek ve azalarak devam eden temponun sana getirisi fazlası ile olacaktır. Bünyen hızlı çalışıyor ultra bir diyete ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum zaten amacında bulk bünyenden dolayı çok aşırı yağlı büyüyeceğini sanmıyorum. Bende gelişiminin takipçisi olacağım günlüğünde gerekli aktarımları zaman zaman yapıyor olurum zaten. BAŞARILAR ..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0

bacak yetersiz gibi geldi bana, keza omuzda da 12 tekrarın altına düşmemenizi tavsiye edebilirim slow twitch kaslar oldugundan dolayı. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Merhabalar göğüste bar ile çalıştıktan sonra dumbell ile tekrar bench press doğru mudur bende düşünüyorum ama genelde ikisinden birini seç yada degiştirerek yap gibi tavsiyeler alıyorum

son olarak öğün sayısı her zaman önemli midir günlük makroları kaloriyi tutturdukça 3-4 öğün ile de ?

Merhaba egemennn,

İlk sorunu cevapsız bırakacağım ne dersem yalan olur.

Öğün sayısı her zaman önemlidir, bulk öneminde kendime 4 ana öğün, 1 ara öğün ve kahvaltı ile gün içerisinde 6 öğün beslenmiş olacağım.

Program güzel anatomin bu spora fazlası ile musayit bunu bizzat gördüm zaten ayrıca antrenman programındaki yüksek ve azalarak devam eden temponun sana getirisi fazlası ile olacaktır. Bünyen hızlı çalışıyor ultra bir diyete ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum zaten amacında bulk bünyenden dolayı çok aşırı yağlı büyüyeceğini sanmıyorum. Bende gelişiminin takipçisi olacağım günlüğünde gerekli aktarımları zaman zaman yapıyor olurum zaten. BAŞARILAR ..

Çok teşekkür ederim Loving değerli yorumunuz için. Yakın zamanda bulk dönemine giriş yapacağım az kaldı!

bacak yetersiz gibi geldi bana, keza omuzda da 12 tekrarın altına düşmemenizi tavsiye edebilirim slow twitch kaslar oldugundan dolayı. :)

Merhaba requ.

Duruma göre omuz ve bacağı ayrı çalışmayı düşünüyorum. Bacaklarda şöyle yapabilirim; Serbest squat, Leg press, Leg curl &ext. ve seated calf.

Omuz kaslarını yedire yedire yapacağız artık teşekkür ederim! :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    15

Bulk dönemi için ek alım olarak ne kararlaştırdın ? sup. ? anlamında ara öğün olarak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bulk dönemi için ek alım olarak ne kararlaştırdın ? sup. ? anlamında ara öğün olarak.

Şimdi onları hazırlıyorum paylaşacağım ZYZZ

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi hazırlamış olduğum beslenme rutinim, makro değerlerini almadım ama yeterli miktarda protein ve karbonhidrat aldığım kesin ve 3500 kaloriye yakın. Bununla beraber sağlıklı yağ tüketimi de var. Kahvaltıda yulaf ve haşlanmış yumurta beni doyurmuyor A.B.D. yaşayan vücut geliştiricilere bakarsanız adamlar sabahları bile biftek veya et yiyor kilosu ucuz. Beslenme rutinim genellikle bu şekilde olacaktır. Duruma göre antrenman sonrası et tüketimi yapacağım. Supplementlere para vermek gibi niyetim yok ama whey kadarda kana hızlı karışan besinde yok bakalım :D

[attachment=0]Ekran Alıntısı.PNG[/attachment]

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0

bacak biraz daha ağır olabilir bence haftada 1 girilecekse. Mesela;

Squat

Stiff Leg veya Romanian Deadlift

Lunge veya Hack Squat

Leg Extension

Leg Curl

Calf

:D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bacak biraz daha ağır olabilir bence haftada 1 girilecekse. Mesela;

Squat

Stiff Leg veya Romanian Deadlift

Lunge veya Hack Squat

Leg Extension

Leg Curl

Calf

:D

Tek girebilirim duruma göre ilginiz için teşekkür ederim requ. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sırt ve bacak tek başına omuz triceps ile birlikte emin ol çok daha fazla verim alacaksın.Sırtta 3 row bir pull var bunun yerine 2 row 2 pull daha iyi gider ve bacağı requnun yazdığı gibi yaparsan bence çok daha iyi olur rutinin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sırt ve bacak tek başına omuz triceps ile birlikte emin ol çok daha fazla verim alacaksın.Sırtta 3 row bir pull var bunun yerine 2 row 2 pull daha iyi gider ve bacağı requnun yazdığı gibi yaparsan bence çok daha iyi olur rutinin

Teşekkür ederim gurbuz dediğini dikkate alacağım ve tekrardan düzenleme yapıp paylaşacağım!

Bu arada saklama kabı siparişi edeceğim okulda, dışarıda olduğum zaman öğünlerimi yanımda taşımış olacağım hatta spordan sonraki öğünümü yanımda götürmeyi düşünüyorum çünkü spor salonundan eve geçmem 25 dakika mı alıyor duş üstünü giyin derken zaman geçiyor. Böylelikle antrenmandan sonra öğünümü yanımda taşıyarak daha sağlıklı olacağını düşünüyorum!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Antrenman ve beslenme düzeninde bir kaç düzenlemeler yaptım. Bulk döneminden itibaren sil baştan her şeyi yeniden yapacağım. İlk 8 hafta çalışacağım antrenman rutinim 4 bölünmüştür. Haftanın 1 günü de dışarı da kardiyo yapacağım ve kendi vücut ağırlığım ile çalışmayı düşünüyorum.

* Antrenman programım hakkınızdaki görüşleriniz benim için çok önemlidir.

- Göğüslerdeki ilk hedefim iç göğüsleri olabildiğince iyi şekilde doldurmak.

- Bicepslerde 8 hafta uzun bölge, 8 hafta kısa bölge ve 8 hafta brachialis kaslarına odaklanacağım.

- Sırtta ise 8 hafta şu anki temel sırt programı ile çalışacağım, 8 hafta sonra alt kanat, 8 hafta sonra üst kanat eğer ki eksiklerim olursa baştan tekrardan ve sonra sırt için kas yapımına geçeceğim.

- Omuzlarda ise ilk önceliğim arka omuzlar ve sonra ön omuzları hedefleyeceğim.

Şimdiden gelişimi görmeden bunları söylemek doğru değil ama kendi vücudumu tanıdığım için bunları söylüyorum.

* Beslenmem de ise çoğu vaktim okulda geçeceği için spor çantamla beraber öğünlerimi de götürücem, ve antrenman sonrası öğünümü de yanımda götürmeyi düşünüyorum. Antrenmanım biter bitmez öğünümü tüketeceğim!

* Supplement kullanımına gelince paramın durumuna göre; whey, kreatin gibi kombin yapabilirim ama iyi beslendiğim sürece gerek duymuyorum alacağım tek vitamin, mineral hapları olacaktır.

[attachment=1]antrenman-1.png[/attachment]

Kendime sabah kalkar kalmaz, ara öğün ve 4 ana öğün hızlı bir metabolizmaya sahibim!

[attachment=0]beslenme-1.png[/attachment]

Şimdilik aklıma gelenler bunlar!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0

omuzda pressler hariç 12 tekrarın altına düşmeyin derim ben, ayrıca drop setlerle yoğunluğu artırabilirsiniz. Göğüste ise ben son 3-4 idmandır incline ile başlıyorum idmana ve daha fazla verim aldıgımı söyleyebilirim. 2 Flat yerine Bench Press- Incline Press (Bar, Dumbell) - Flat Dumbell Press olabilir. Fly da da 8 az bence 12 tekrar iyidir. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
omuzda pressler hariç 12 tekrarın altına düşmeyin derim ben, ayrıca drop setlerle yoğunluğu artırabilirsiniz. Göğüste ise ben son 3-4 idmandır incline ile başlıyorum idmana ve daha fazla verim aldıgımı söyleyebilirim. 2 Flat yerine Bench Press- Incline Press (Bar, Dumbell) - Flat Dumbell Press olabilir. Fly da da 8 az bence 12 tekrar iyidir. :)

İlginiz için teşekkür ederim requ. ve değerli yorumunuz için!

Bunu dikkate alacağım, fakat göğüs programım iç göğüs(inner-pec) yoğunlaştığı için ilk 8 hafta programım böyle olacak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bacakta 3 quad ağırlıklı harekete karşılık sadece leg curl var ve sonda.Bence stiff leg db veya bb deadlift ekle 2. veya 3.hareket olarak yoksa quad/harm dengesizliği oluşabilir ki çok kolay olan bir durum.Sırtta db row ile stiff pulldown yerlerini değiştirsen iyi olur.Ve sona weighted back extension eklenebilir.Göğüste fly 4 set olsa daha iyi olur.Bicepste cable yerine hammer curl gelebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bacakta 3 quad ağırlıklı harekete karşılık sadece leg curl var ve sonda.Bence stiff leg db veya bb deadlift ekle 2. veya 3.hareket olarak yoksa quad/harm dengesizliği oluşabilir ki çok kolay olan bir durum.Sırtta db row ile stiff pulldown yerlerini değiştirsen iyi olur.Ve sona weighted back extension eklenebilir.Göğüste fly 4 set olsa daha iyi olur.Bicepste cable yerine hammer curl gelebilir.

Tekrardan göz geçirip düzenlemeler yapacağım yaptıktan sonra kendime günlük açacağım teşekkürler!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eugen Sandow 04.09.2014 - 19:32 Antrenman Rutini düzenleme

Göğüs ve Biceps

Bench Press Piramit set 4x12-10-8-6

Flat dumbell bench press Piramit set 4x12-10-8-6

Incline dumbell bench press Piramit set 4x12-10-8-6

Flat dumbell fly 3x8

Barbell curl (dar tutuş) Piramit set 4x12-10-8-6

Incline dumbbell curl 3x10-8-6

Hammer curl 3x8

Sırt, Trapez

Latpull down Piramit set 4x12-10-8-6

One arm dumbbell row Piramit set 4x12-10-8-6

Stiff Arm pulldown 3x10-8-6

Seated Machine row 3x10-8-6

Dumbbell Shrug 3x10-8-6

Omuz ve Triceps

Bent over side lateral raises Piramit set 4x12-10-8-6

Seated behind the neck press Piramit set 4x12-10-8-6

Upright barbell rowing 3x8

Lateral Raises 3x8

Triceps Push Down (V-bar veya iple) Piramit set 4x12-10-8-6

Lying barbell triceps extensions 3x8

One arm dumbbell french (ayakta veya oturarak) Piramit set 4x12-10-8-6

Bacak, kalf

Barbell squat

Stiff leg deadlift

Leg press

Leg extension

Leg curl

Seated calf 4 set max. Tekrar

Antrenman programını kendim hazırladığım için bu kadar üstüne düşünüyorum yanlış bir şey yapmamak için!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.220

REQU senden daha çok dikkat ediyor programına valla :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eray requ doğru diyor ama lateral özellikle 8 tekrar lateral raise e hakaret gibi :D Ben 5 li drop ile 30 40 tekrar arası yapıyorum her seti lateralde.Presslerde 20-10 arası genelde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
REQU senden daha çok dikkat ediyor programına valla :D

Haklısınız Bay-T, requ. daha çok özen gösterdi benden! :D

Eray requ doğru diyor ama lateral özellikle 8 tekrar lateral raise e hakaret gibi :D Ben 5 li drop ile 30 40 tekrar arası yapıyorum her seti lateralde.Presslerde 20-10 arası genelde

Tekrardan düzeltmeler yapıyorum inşallah yanlış antrenman rutini hazırlamamışımdır. :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tekrardan merhabalar peptid ailesi,

Bir büyüğüm bana hacim için şöyle bir program önerdi siz ne diyorsunuz?

Göğüs

Incline barbell bench press

Incline dumbell bench press

Flat barbell bench press

Flat dumbell bench press

Omuz

Seated behind neck press

Seated dumbell press

Seated military pres

Dumbell side lateral

Sırt

Wide grip Lat pulldown

Close grip Lat pulldown

Geniş tutarak cable row

One arm dumbell row

Bacak

Serbest Squat

Leg pres

Leg extention

Leg curl

Seated calf

Biceps

Wide grip barbell curl

Scott curl

Incline dumbell curl

Hammer curl

Triceps

Skullcrusher

Dumbell french

Kick back

Trapez

Dumbell shrug

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0
Tekrardan merhabalar peptid ailesi,

Bir büyüğüm bana hacim için şöyle bir program önerdi siz ne diyorsunuz?

Göğüs

Incline barbell bench press

Incline dumbell bench press

Flat barbell bench press

Flat dumbell bench press

Omuz

Seated behind neck press

Seated dumbell press

Seated military pres

Dumbell side lateral

Sırt

Wide grip Lat pulldown

Close grip Lat pulldown

Geniş tutarak cable row

One arm dumbell row

Bacak

Serbest Squat

Leg pres

Leg extention

Leg curl

Seated calf

Biceps

Wide grip barbell curl

Scott curl

Incline dumbell curl

Hammer curl

Triceps

Skullcrusher

Dumbell french

Kick back

Trapez

Dumbell shrug

bana ağır, hem de çok ağır geldi. Hele göğüs 4 press kaldırabilir mi ? Omuz 3 press kaldırabilir mi ? Arka omuz hareketi yok ? Kickback izole harekettir ben imkanım olmadıgı için yapıyorum. Tricepste hacim için en öncelikli hareket bence Close Grip BP. Bicepste hem incline dumbell curl, hem de scott curl gereksiz bence daha compound hareketlere yönelmekte fayda var. Bacakta romanian deadlift yok. Sırta deadlift eklenmeli vb. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.