Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Önerilen İletiler

rastlantisal    5.230
Feng, 4 dakika önce yazdı:

Abi anapolonu nerden aldin

Bu kürümde yok o. 

Genel olarak eczaneden bir şey lazım olduğunda çevremi kullanıp buldurabiliyorum ama. Tıpkı 2 tane chromium buldurmam gibi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.230
Feng, 5 dakika önce yazdı:

Bir sorum daha olacak kani enjeksiyondan ne kadar sonra veriyorsun

Test için kan vermek mi? Tam anlamadım ben soruyu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230
Feng, 11 dakika önce yazdı:

Evet abi

Mesela pazartesi durum kontrolü için kan vereceğim. Tam kan testi, karaciğer testi, kan şekeri gibi şeylere baktıracağım. O günün akşamı da enjeksiyonum var. Yani üreme sistemi harici testlerde güne dikkat etmiyorum. 

Bir hafta sonrasında ise e2 ve prolaktine baktıracağım. O zaman ise yine enjeksiyon gününün sabahında kan verir akşamında da enjeksiyonumu yaparım. Nereye kadar çıkıyor bir görelim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Nisay67    40
rastlantisal, 16 saat önce yazdı:

Şimdi çok yol aldım. Sonraki deca bambaşka marka olacak o kesin. Şu noktada decayı çok uzatmak doğru olmaz. 

Anapolon beni perişan ediyor. Sürekli midemi yakıyor. O yüzden hiç bulaşmıyorum zaten daha fazla su da lazım değil. Sıklık artınca mecbur ilave uygulamaya geçtim. 

Arimidex + dostinex. Hani daha önce de kullanmıştım ama bu sefer çok başka boyutlara taşıdı beni.

İştah açıcı bir SARMS bence işini görür. Bu konuda çok bilgili değilim. Sol alttaki Whatsup simgesine basıp kesinlikle tavsiye almalısın. Ama benim iştah için kuralım bellidir. Doydum yeter dediğim yerde ağzıma iki kaşık daha atarım. Ne olursa olsun yerim.

Cevabin için tesekkur ederim. 9. Haftadayim kurumde 67 den 73 ciktim son 5 haftadir 73 te kaldi kilom. İstahsizlik kurumu mahvediyor. Boldenon istah aciyor diyorlar nasil acmadi bende anlamadim. Tum motivasyonum kayboldu. Suan zaten su tutumundan dolayi bu kilodayim. Napacagimi bilemiyorum. Enova ile basladim pharm tec ile devam ediyorum ilaclar calisiyor ancak. Beslenmem istah yuzunden problemli biraz. Asla acıkmıyorum delirmek uzereyim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230
Nisay67, 18 dakika önce yazdı:

Cevabin için tesekkur ederim. 9. Haftadayim kurumde 67 den 73 ciktim son 5 haftadir 73 te kaldi kilom. İstahsizlik kurumu mahvediyor. Boldenon istah aciyor diyorlar nasil acmadi bende anlamadim. Tum motivasyonum kayboldu. Suan zaten su tutumundan dolayi bu kilodayim. Napacagimi bilemiyorum. Enova ile basladim pharm tec ile devam ediyorum ilaclar calisiyor ancak. Beslenmem istah yuzunden problemli biraz. Asla acıkmıyorum delirmek uzereyim.

Bence bunun için ayrıca başlık açmalısın. Ustaların sarms tavsiyelerini bende merak ediyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321
Nisay67, 53 dakika önce yazdı:

kalaorileri içerek almayı deneyebilirsin internette supraphysiological amount of calori içeren shakeler var ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Nisay67, 2 saat önce yazdı:

Yanlıs bilinen bilgi boldenon iştah açması ilacın etkisi değil yan etkisidir herkesin bildiğinin aksine olan bu malesef :)  

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230

7. haftanın başından selamlar.

Nihayet deca dick kendini göstermeye başladı. Demek oluyor ki kullandığım markanın üzerinde yazan dozaj tartışma konusu olsa da içinde bir miktar deca var imiş :D. İlk deca kürümde 3. haftada başlamıştı.  5 günde 1 olmak üzere 20mg tadanafil günü kurtarmaya yetiyor. Azami 3 hafta sonra deca dick ağır seviyeye ulaşacak ve 20mg tadanafil sadece 1 orgazma yetecek. O yüzden çok yüksek ihtimalle 7. haftada son 2 enjeksiyonu da yapıp deca ile vedalaşacağım. Peşi sıra 4-6 hafta only testo 700mg ve sonrasında 4 hafta TRT doz testosteron ve receptörlerin kendine gelmesine yarayacak ne kadar destek varsa onlar. TRT doz sonrası ise formuma ve kiloma göre only testo yada anabolizan + testo olarak devam edeceğim.

Önceki deca beni iflah olmaz romantik birine çevirmişti. :) Duygu coşkusu yaşıyordum. Hafta sonu bu kürde de başladı. Sevdiğinize daha bir bağlanıyorsunuz. Tutku tavan yapıyor. Bir sonraki hafta eğer prolaktini kontrol altına almazsam belirttiğim duygulara kıskançlık da ekleniyor. Yani kürün 8. haftasına 1 adet dostinex ile başlayacağım. 

İllaki "deca dickten korkmuyor musun?" diye soran olacaktır. Ağır deca dickte bile (peniste hissizlik. Erekte olamama. Hissizliğe bağlı orgazm olamama vs) decanın kanda etkin olduğu sürenin (1 ay gibi düşünebilirsiniz. 15-18 aya kadar kanda kalıyor dedikleri şey metabolitlerdir. Yani metabolik reaksiyonlardan geriye kalan etkisiz maddeler. Bunun ile etkin maddeyi karıştırmayın) sonuna doğru tamamen düzelmiş oluyor. Ki bu sefer ağır deca dick olmadığı için bu süre daha kısa olacaktır. Steroidlere bulaşırken tüm yan etkileri kabul etmiş oluyorsunuz zaten. Yan etkisini göze almadan steroidlere bulaşmak bana göre 3000 derecelik demir döküm kazanlarının arasından sürünerek geçip sigarasını yakmaya çalışırken ölen işçinin (bu olay yaşandı gerçekten) hali gibi bir şey. 

Şimdilik bu kadar.

Saygılarımla.

tarihinde rastlantisal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230

Bahsetmeyi unuttum.

Bu sabah tam kan değerleri, karaciğer, böbrek ve kan şekeri için kan verdim. Aslında özele gidip halledecektim ama sanayi bölgesinde çalıştığım için periyodik muayeneyi de bu sabaha planlamışlar. İyi denk geldi. Ama sonuçların gelmesi 1 haftayı bulabiliyor. Bakalım durum ne imiş.

MCT için geçen forumda bir kardeşim Kingsize Monster Pack isimli üründen bahsetmişti. İçeriğini incelediğimde lazım olan her şey içinde var ve doğru dozlarda var. Multivitaminlerin bizim için en büyük sıkıntısı düşük doz kalması.

Kim tavsiye etmişti hatırlamıyorum ama kendisine teşekkür ederim. :)

m3.thumb.jpeg.97b0600f41dff719ed1a6ee6327b804a.jpeg

m2.thumb.jpeg.5e8db1878ffd56ddadb1abcc6d41c3e3.jpeg

m1.thumb.jpeg.f8914195e2131e8c545780953bef86a3.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321
rastlantisal, 1 saat önce yazdı:

Bahsetmeyi unuttum.

Bu sabah tam kan değerleri, karaciğer, böbrek ve kan şekeri için kan verdim. Aslında özele gidip halledecektim ama sanayi bölgesinde çalıştığım için periyodik muayeneyi de bu sabaha planlamışlar. İyi denk geldi. Ama sonuçların gelmesi 1 haftayı bulabiliyor. Bakalım durum ne imiş.

MCT için geçen forumda bir kardeşim Kingsize Monster Pack isimli üründen bahsetmişti. İçeriğini incelediğimde lazım olan her şey içinde var ve doğru dozlarda var. Multivitaminlerin bizim için en büyük sıkıntısı düşük doz kalması.

xD

20220509_151457.thumb.jpg.c1619721a45655226c3c8750086f9821.jpg

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
PowerWave    219
rastlantisal, 1 saat önce yazdı:

Bahsetmeyi unuttum.

Kullandığım bir ürün gayet başarılı .. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321

animal pak alt ast yukseltiyormus biraz yabancı forum da görmüştüm

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230
holyland, 4 dakika önce yazdı:

animal pak alt ast yukseltiyormus biraz yabancı forum da görmüştüm

Bol bol su tüketmek lazım. 

teşekkürler @holylandve @PowerWave

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230

627bb6aaa3a61_srt.thumb.jpeg.a00d3c61d86d793d5f6b617e4c160f16.jpeg

Ara ara foto ekleyeyim günlüğüme :)

Üstümdeki kullanıma bağlı olarak genişlemiş L beden. 

• Beğen 9

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
rastlantisal, 09.05.2022 - 14:12 yazdı:

Bahsetmeyi unuttum.

Bunun üstüne ekstra ne kullanıyorsun abi koruyucu vs hepsi 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230

Normalde vitaminler + balık yağı kullanıyorum. Kan testine girmeden karaciğer koruyucu kullanmıyorum. Eğer ALS AST yükseldi ise kullanıyorum.

Şimdi bunun formülü ve miktarına bakınca hepsini tek tek almaya hiç gerek yok. Monster pack + balık yağı devam edeceğim.

Kan testi vermiştim pazartesi. Fabrika bütünü olarak verdiğimiz için sonuçların gelmesi 1 haftayı buluyormuş. Sonuçlar gelsin ona göre NAC600 de kullanabilirim.

Monster pack alırsanız ilk bilmeniz gereken şey 150ml su ile (üzerinde öyle yazıyor) tadı berbat :D. 400ml su ile ideal. Portakal tadı var ama şeker tadı yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230

Bu fotodan göğüsteki sivilceleri görevilirsiniz. Sırtta nerdeyse yok. Omuzdakiler çok azaldı. Komiktir trapez ve göğüste çoıkıyor ağırlıklı olarak :D

Tabiki poz vermeyi beceremeyen ben ve tabiki karnı vakumlamayı unutan ben :D

d1379675-2722-4756-8b15-c285420fd231.thumb.jpg.f6911741b46368969b4754d1598030c6.jpg

• Beğen 5
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
rastlantisal, 23 saat önce yazdı:

Bu fotodan göğüsteki sivilceleri görevilirsiniz. Sırtta nerdeyse yok. Omuzdakiler çok azaldı. Komiktir trapez ve göğüste çoıkıyor ağırlıklı olarak :D

d1379675-2722-4756-8b15-c285420fd231.thumb.jpg.f6911741b46368969b4754d1598030c6.jpg

Gögüs özellikle üst gögüs cok iyi gelişim göstermiş abi.Sivilce çilen bir bitmedi abi benim de tek tek çıkmaya başladı :/ 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230
Vural2, 10 saat önce yazdı:

Gögüs özellikle üst gögüs cok iyi gelişim göstermiş abi.Sivilce çilen bir bitmedi abi benim de tek tek çıkmaya başladı :/ 

Kısa vade de çözülür diye düşünüyordum ama öyle olmadı. 

Kollarda, omuzlarda pek yağ yok. Cutta belden gidecek. Çok kalmadı istediğim kiloya.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    118
rastlantisal, 11.05.2022 - 16:15 yazdı:

Ara ara foto ekleyeyim günlüğüme :)

Üstümdeki kullanıma bağlı olarak genişlemiş L beden. 

İnanamıyorum. Latismuslar çoşmuş.Maaşallah.Keşke üstünü de çıkarsaydın,derinliği merak ettim.

rastlantisal, 12.05.2022 - 20:51 yazdı:

ınner ve upper chest'in üstüne koymuşsun.Tebrik ederim harika olmuş.

Sivilcelerin azalmış ,ancak senle benim kaderim sanırım lakin kür bitti,hala sivilce devam ediyor.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230
nano3570, 49 dakika önce yazdı:

İnanamıyorum. Latismuslar çoşmuş.Maaşallah.Keşke üstünü de çıkarsaydın,derinliği merak ettim.

ınner ve upper chest'in üstüne koymuşsun.Tebrik ederim harika olmuş.

Sivilcelerin azalmış ,ancak senle benim kaderim sanırım lakin kür bitti,hala sivilce devam ediyor.

Çok teşekkür ederim. Sivilceler biraz daha azalsın öyle de foto çekeceğim. Eskiden sadece atletle çalışırdım. Şimdi insanlaı rahatsız etmemek için t-shirt giyiyorum mecbur. 

Derin sivilce dediğim derinin çok altında olan sivilceler bitti. Zaten sıktığımda aşırı acıyordu ki acı eşiğim gerçekten yüksektir. Kırık parmakla antrenman yapmış, rapor almadan çalışmış biriyim hesap et. Artık yüzeysel çıkıyor. Omuz sivilceleri çok geriledi. Trapezde ve göğüs bölgesinde çıkıyorlar. Ama onlarda normal sivilce gibi derinin üst kısımda. En kötü şu 5-6 aylık sivilce ilacından kullanacağız artık. Şu anki kaybolma / çıkma durumuna bakarsak kendiliğinden kaybolmaları 6-7 ay sürecekmiş gibi duruyor.

Benim asıl derdim bacak. Aşırı inatçılar. Çok yavaş gelişiyorlar. Sırf bu yüzden GH kullanacağım kürde antrenman ağırlığını bacağa kaydıracağım. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nano3570    118

Benim için kür yapanlarda iki eşik var

Anabolik eşiği 

Anabolik+GH eşiği

İkincisi işin cesaret boyutuna giriyor benim için,sırf insulin enjeksiyonu muhabbeti için cesaret edemiyorum.Yanlış anlaşılmasın enjeksiyonla aram iyidir.Ancak (soyumda yok gerçi şeker hastası) insülin de işin içine sokarsam şekeri tetiklemesinden endişe ediyorum.

Öncümüz sen ol o zaman ,belki senden cesaret alıp biz de başlarız.

Bacağı haftada iki çalıştırmayı denedin mi?

Bu arada sivilceler için tecrübe ettiğin önerilerini bekliyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321

tek bacak leg press deneyebilirsin sanki bacaklarim büyümeye basladi gibi hisssdiyorum son3 haftadir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.230
nano3570, 17.05.2022 - 17:16 yazdı:

Benim için kür yapanlarda iki eşik var

Anabolik eşiği 

Anabolik+GH eşiği

İkincisi işin cesaret boyutuna giriyor benim için,sırf insulin enjeksiyonu muhabbeti için cesaret edemiyorum.Yanlış anlaşılmasın enjeksiyonla aram iyidir.Ancak (soyumda yok gerçi şeker hastası) insülin de işin içine sokarsam şekeri tetiklemesinden endişe ediyorum.

Öncümüz sen ol o zaman ,belki senden cesaret alıp biz de başlarız.

Bacağı haftada iki çalıştırmayı denedin mi?

Bu arada sivilceler için tecrübe ettiğin önerilerini bekliyorum.

Neler denemedim ki :)

Yürüyemeyecek sertlikte bacak antrenmanları, kısa sert bacak antrenmanları, hafif bacak antrenmanları vs. Genetik önemli bir faktör. 

https://www.hepsiburada.com/la-roche-posay-effaclar-jel-temizleme-jeli-yagli-akneye-egilim-gosteren-ciltler-400ml-p-SGONKOZD14533?magaza=Farmakozmetika Sağlık Ürünleri

Şu ürün işe yarıyor. Tabi mucize bekleme :) Omuzlarımda yeni çıkmamasına rağmen şimdi de üst göğüs kısmında yeni çıkıyor. 

holyland, 17.05.2022 - 18:21 yazdı:

tek bacak leg press deneyebilirsin sanki bacaklarim büyümeye basladi gibi hisssdiyorum son3 haftadir

Tek bacak leg, tek bacak leg extension, Bacak kaslarındaki farklı kas gruplarını tetikleyecek farklı açılardan leg extensiyon vs neler neler :) Hadi üst bacak da tamam da alt bacak felaket. Lanetli kalfler :D

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527
rastlantisal, 21.05.2022 - 07:40 yazdı:

Neler denemedim ki :)

Yürüyemeyecek sertlikte bacak antrenmanları, kısa sert bacak antrenmanları, hafif bacak antrenmanları vs. Genetik önemli bir faktör. 

Tek bacak leg, tek bacak leg extension, Bacak kaslarındaki farklı kas gruplarını tetikleyecek farklı açılardan leg extensiyon vs neler neler :) Hadi üst bacak da tamam da alt bacak felaket. Lanetli kalfler :D

Olmuyorsa uğraşma @rastlantisal dedem. Benim gibi yap neresi denk gelirse orayı çalış :P

Bu arada aynı zamanda aynı küre başladığımız için ben konu açmadım, netice şimdilik aşağıdaki gibidir :) 

IMG_20220518_084100.jpg

• Beğen 8

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Yusufdemir1995
      Selamlar arkadaşlar;
      testo cypionat deca anapolon Kürüme eczane ürünü genotropin 36 ünite ve insülin ekleyeyim diyorum. Günlük 6 ünite kullanmayı düşünüyorum büyümek icin. Sabah 3 ünite gece 3 ünite şeklinde. İnsülini hem uzun ester hem kısa ester evde dolapta birsürü var onların kullanımını kendim ayarlayacağım öğünlerle beraber. Sizin önereceğeniz başka iyi çalışan eczane ürünü büyüme hormonu varmı?
      Tek güvendiğim genotropin ve güzelde çalışıyor diye biliyorum.
      @Emrahtkty @Semih Erarslan @metinav @Askabar @Mickey @Vural2 @otopsicikedi
      Minimum 6 ay kullanacağım

• Yazan: 2018..
      Merhaba arkadaşlar,
      Kürümün içeriği şu şekilde:
      Gh günde sabah akşam 3iu sutanon haftada 3 750 mg  primobalon 300mg haftada 3 Kendimce diyorum ki wistrol eklemeli miyim?
      Şuan gayet iyi gidiyor kür sizin bu konuda düşünceniz nedir?
    • Yazan: Ashfordian1
      1 Sustanon küründen sonra pct gerekli mi ve çok zararı olur mu?
    • Yazan: DevinTowsend
      Merhabalar öncelikle saygı değer dostlar abiler, kardeşler
      22 Yaşındayım 2. Kürümdeyim ilk 10 Hafta :
      500 Test  400 Bolde 300 Deca  Şeklinde gittim gayet güzel kütle koydum fikrimce , Kür başı 62 , Güncel 76 Kiloyum . Kürüme Yaklaşık 12 Hafta kadar daha yani toplam 24 Hafta kadar sürdürmeyi düşünüyorum , Güncel Olarak 12.Haftadayım Deca kullanmayı 10. Hafta kestim Testo Bolde Şeklinde devam ediyorum ve bütçem el verdiği için küre Rimobolan eklemeyi düşünüyorum, Bilgisi fikri olan birilerinden öneri almak isterim . Teşekkürler. @SantoR @GHOST @Askabar @rastlantisal @Bay-T
      Güncel 76 Kg  174 Boy  
    • Yazan: Mustafa.clk1911
      Hocalarım merhabalar testlerde testosteron seviyesi düşük kişilere bir sefere mahsus olarak doktorların sustanon vermesinin sebebi nedir 1 ampul sustanon neyi çözebilir. Buradaki amaç nedir
      @rastlantisal @metinav @Loving

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.