Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metinav

Insülin dost mu, düşman mi ?

Önerilen İletiler

Emrahtkty    1.394
Mickey, 16 dakika önce yazdı:

Evet ant öncesi ve sonrası öğünlerde alman yeterli.

Ant öncesi aldığın insulin eğer fazla gelirse ant sırasında peak yapıp kan şekerini limitin altına ya da en azından antrenman boyunca kondisyonunu bozacak seviyelere getirebilir bu nedenle eaa veya bcaa karışımlı hızlı karb ı (maltodextrin vs.. ya da bu gainer da olabilir) antrenman sırasında alman lazım.

Çok çok sert antrenman yapman lazım. Tam bir hipertrofi antrenmanı olması gerekiyor. Bunun için progressive overload tekniği bana göre ideal. Çok sert hızlı toplamda bir - birbuçuk saati geçmeyen antrenmanlar. Her ant'da kilo attırmaya ya da tekrar sayısını yükseltmeye çalış, ikisinden biri mutlaka olmalı. en az 2 veya 3 working set atabilmelisin. Sınırları zorlaman gereken evre tam da burası:)

Tam dediğin şekilde uyguluyorum protokolü abi antrenman gainer vs bahsettiğin gibi adele doldu biraz sanki ama bilmiyorum bana öyle geliyor da olabilir bu kadar kısa sürede etki eder mi ? :) 

tarihinde Emrahtkty tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Askabar    840
Mickey, 52 dakika önce yazdı:

Evet ant öncesi ve sonrası öğünlerde alman yeterli.

Ant öncesi aldığın insulin eğer fazla gelirse ant sırasında peak yapıp kan şekerini limitin altına ya da en azından antrenman boyunca kondisyonunu bozacak seviyelere getirebilir bu nedenle eaa veya bcaa karışımlı hızlı karb ı (maltodextrin vs.. ya da bu gainer da olabilir) antrenman sırasında alman lazım.

Çok çok sert antrenman yapman lazım. Tam bir hipertrofi antrenmanı olması gerekiyor. Bunun için progressive overload tekniği bana göre ideal. Çok sert hızlı toplamda bir - birbuçuk saati geçmeyen antrenmanlar. Her ant'da kilo attırmaya ya da tekrar sayısını yükseltmeye çalış, ikisinden biri mutlaka olmalı. en az 2 veya 3 working set atabilmelisin. Sınırları zorlaman gereken evre tam da burası:)

Abi bu yazdıklarını okuyunca gaza geldim. Bulk a haftaya başlıyorum. Kan testi verdim dün değerlerin hepsi çıksın bakalım vücudun durumuna ona gmre başlıycam bugun malto glutamin, vitaminler vs eksikti onlarıda aldım. hafta içi insülin de alınca 24 haftalık bulk küründe iğne eksiğim bile kalmıyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fero1905    0

Selamlar, 1 ay önce hafta 500 mg testo enanth, 400 mg rimabolone, antreman günleri 3 iu sabah kahvaltıdan 30-40 dk önce, 3 iu antremandan sonra gh alıyorum off günleri tek seferde sabah 3 iu gh alıyorum. bu şekilde küre başladım. Kür içi Ester c- d - çinko, Omega 3-liv 52, magnezyum, saw palmetto alıyorum. Sormak istediğim sorum şu şekilde lütfen yardımlarınızı bekliyorum. İnsülin kullanımını bilmediğimden hiç işin o kısmına girmedim ama düzenli kan şekerimi ölçüyorum normalde tokluk kan şekerim 140 geçmezdi antreman öncesi 40-50 gr gainer antreman biter bitmez 3 iu gh ı vurulduktan 40 dk sonra 40-50 gr maltodekstrin, bcaa, kreatin, whey protein arkasından pilavımı ve tavuk et vs. Protein tüketiyorum 2-3 saat sonra tokluk kan şekerimi ölçtüğümde 210-200-190 gibi rakamlar çıkıyor bu beni çok endişelendirdi, sonrasında su ile biraz elmas sirkesi karıştırıp içiyorum.  2 saat sonra yatmaya yakın tekrar ölçtüğümde 130-140 lara kadar düşmüş oluyor. Hissettiğim tek anormallik son 4 gündür ateşim olmamasına rağmen kulak, ense, kafa, göğüs bölgemden ateş atıyorum sanki sahilde aşırı güneşte kalırsın akşam yatarken ateş atarsın öyle bir durum. Yapmam gereken birşey varmı? İşin insülin kısmından hiç anlamıyorum aydınlanmaya açığım.. insülin kullanmalımıyım? Kullanmalıysam nasıl kullanmalıyım? Hedefim büyüme. Her türlü desteğe hazırım, endişelecek bir durum varmı? Saygılar @metinav@Mickey   @Askabar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    840
fero1905, 7 saat önce yazdı:

Selamlar, 1 ay önce hafta 500 mg testo enanth, 400 mg rimabolone, antreman günleri 3 iu sabah kahvaltıdan 30-40 dk önce, 3 iu antremandan sonra gh alıyorum off günleri tek seferde sabah 3 iu gh alıyorum. bu şekilde küre başladım. Kür içi Ester c- d - çinko, Omega 3-liv 52, magnezyum, saw palmetto alıyorum. Sormak istediğim sorum şu şekilde lütfen yardımlarınızı bekliyorum. İnsülin kullanımını bilmediğimden hiç işin o kısmına girmedim ama düzenli kan şekerimi ölçüyorum normalde tokluk kan şekerim 140 geçmezdi antreman öncesi 40-50 gr gainer antreman biter bitmez 3 iu gh ı vurulduktan 40 dk sonra 40-50 gr maltodekstrin, bcaa, kreatin, whey protein arkasından pilavımı ve tavuk et vs. Protein tüketiyorum 2-3 saat sonra tokluk kan şekerimi ölçtüğümde 210-200-190 gibi rakamlar çıkıyor bu beni çok endişelendirdi, sonrasında su ile biraz elmas sirkesi karıştırıp içiyorum.  2 saat sonra yatmaya yakın tekrar ölçtüğümde 130-140 lara kadar düşmüş oluyor. Hissettiğim tek anormallik son 4 gündür ateşim olmamasına rağmen kulak, ense, kafa, göğüs bölgemden ateş atıyorum sanki sahilde aşırı güneşte kalırsın akşam yatarken ateş atarsın öyle bir durum. Yapmam gereken birşey varmı? İşin insülin kısmından hiç anlamıyorum aydınlanmaya açığım.. insülin kullanmalımıyım? Kullanmalıysam nasıl kullanmalıyım? Hedefim büyüme. Her türlü desteğe hazırım, endişelecek bir durum varmı? Saygılar @metinav@Mickey   @Askabar

Dostum gh zaten insülin e ters mekanizmada çalıştığı İçin kan şekerinin artmasına sebep oluyor. Birde gainer içiyorsun onun içinde de şeker var oda artırır. Gh vurmadan aldığın öğünlerde normal çıkıyorsa sorun yoktur. Benim tavsiyem uyumadan önce ve sabah uyanınca vur. Gh dem dolayı ateş yapar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fero1905    0
Askabar, 3 saat önce yazdı:

Dostum gh zaten insülin e ters mekanizmada çalıştığı İçin kan şekerinin artmasına sebep oluyor. Birde gainer içiyorsun onun içinde de şeker var oda artırır. Gh vurmadan aldığın öğünlerde normal çıkıyorsa sorun yoktur. Benim tavsiyem uyumadan önce ve sabah uyanınca vur. Gh dem dolayı ateş yapar 

Ben ateş basmasının sebebini buldum. Eski bir rahatsızlığım başladığından geçen salı günü kortizon vuruldum. 2-3 yılda bir vurulmam gerekiyor. Tam olarakta gh kürüne başlamama. Denk geldi. Sanırım bu flashing dediğimiz olayı yaşıyorum gh ı 6 ay düzenli kullanacaktım 1 ay kullandım henüz 3-5 gün ara versem sonra tekrar başlasam başa sarmış olurmuyum? @Askabar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    840
fero1905, 12 saat önce yazdı:

Ben ateş basmasının sebebini buldum. Eski bir rahatsızlığım başladığından geçen salı günü kortizon vuruldum. 2-3 yılda bir vurulmam gerekiyor. Tam olarakta gh kürüne başlamama. Denk geldi. Sanırım bu flashing dediğimiz olayı yaşıyorum gh ı 6 ay düzenli kullanacaktım 1 ay kullandım henüz 3-5 gün ara versem sonra tekrar başlasam başa sarmış olurmuyum? @Askabar

Bence sorun olmaz ama yerinde olsam günlşm 1 iü bile olsa vururdum devam ederdim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fero1905    0
Askabar, 26 dakika önce yazdı:

Bence sorun olmaz ama yerinde olsam günlşm 1 iü bile olsa vururdum devam ederdim 

Bu kortizon olayı işi biraz bozdu, şöyleki hem bi dr arkadaşımla konuştum hemde kendim araştırdım gh ztn troidi baskılıyor dedi kortizonda troidi baskılıyor dedi. Normalde bu seviye bir kürde araştırmalarıma göre çok fazla arimidex kullanma taraftarım değilim ama 1 ayı doldurdum diye geçen hafta 1 arimidexde kullanmıştım. Kortizon kullanımında arimidex ve tamoksifen tarzı ilaçlar ters tepki yapıyormuş. Bunların hepsi ateş basması yapar yani istemeden bilgisizlikten bir voltran oluşturmuşum sanırım. Şimdi bi nöbetçiye gidip tiromel alıp almama konusunda kararsızım gene yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Acaba bi süre günde yarım tablet tiromelmi alsam? Bayramdan sonrada testlerimi yaptıracağım. @Askabar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    840
fero1905, 3 saat önce yazdı:

Bu kortizon olayı işi biraz bozdu, şöyleki hem bi dr arkadaşımla konuştum hemde kendim araştırdım gh ztn troidi baskılıyor dedi kortizonda troidi baskılıyor dedi. Normalde bu seviye bir kürde araştırmalarıma göre çok fazla arimidex kullanma taraftarım değilim ama 1 ayı doldurdum diye geçen hafta 1 arimidexde kullanmıştım. Kortizon kullanımında arimidex ve tamoksifen tarzı ilaçlar ters tepki yapıyormuş. Bunların hepsi ateş basması yapar yani istemeden bilgisizlikten bir voltran oluşturmuşum sanırım. Şimdi bi nöbetçiye gidip tiromel alıp almama konusunda kararsızım gene yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Acaba bi süre günde yarım tablet tiromelmi alsam? Bayramdan sonrada testlerimi yaptıracağım. @Askabar

Gh ın tiroit baskıladığı bir gerçek ama hemen öyle sanıldığı gibi baskılamıyor. Bence 1 ay dolduysa çeyrek alarak başla sınra yarım a çık 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    134

Arkadaşlar her hangi bir kürde olmadan. Sadece iştah açımı ve büyümek için tek başına lantos kullanılabilir mi? birde insülin iğnesini vurunca insülini düşürüyor mu yükseltiyor mu?

tarihinde gokalaf tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    840
gokalaf, 27 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar her hangi bir kürde olmadan. Sadece iştah açımı ve büyümek için tek başına lantos kullanılabilir mi? birde insülin iğnesini vurunca insülini düşürüyor mu yükseltiyor mu?

Bence son sorduğun sorunun bile cevabını bilmiyorken bu işe hiç girişme 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    134
Askabar, 3 dakika önce yazdı:

Bence son sorduğun sorunun bile cevabını bilmiyorken bu işe hiç girişme 

Hocam insülini yükseltip kandaki besini kaslara taşıyor. Bunu biliyorum. Fakat bazı arkadaşlar da diyor ki insülin yemekten sonra vurulur ve kan şekerini aniden düşürerek tekrar acıkmaya sebep olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sietre    24
gokalaf, 08.09.2022 - 16:42 yazdı:

6319fcf6d048f_Screenshot_20220908-173045_PDFReader.thumb.jpg.a8ab567d934ed063c56887e0308ef837.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sietre    24
sietre, 08.09.2022 - 17:33 yazdı:

...

Istah açabilir ama büyümek için kür koyman lazım yoksa diyabetli hastalar uçuşa geçerdi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    134

İlk kez kullanacağım için kısa ester yerine Lantus tercih etmeyi düşünüyorum ortalama 70 kg bir birey günde 15 iu vursa anabolik etkiyi alabilir mi? yoksa anabolik etki için humalog mu gerekli?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
holyland    321

gerek varmı 70kg de bence biraz zorlasan yemek olayını 80 den sonra girsen? @gokalaf

tarihinde holyland tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104
sietre, 1 saat önce yazdı:

Istah açabilir ama büyümek için kür koyman lazım yoksa diyabetli hastalar uçuşa geçerdi 

Diyabet hastalarına yüksek doz insülin vermiyorlar yalnız burayı kaçırmışsın. TRT gören hastalar da uçuşa geçmiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    134
holyland, 13 saat önce yazdı:

gerek varmı 70kg de bence biraz zorlasan yemek olayını 80 den sonra girsen? @gokalaf

Böyle şeyleri denemeyi seviyorum nedense bilmiyorum. Sigarayı bıraktım son 3-4 gündür, iştahım biraz açıldı aslında ama 70 71 kg bandında vücudum cidden checkpointe mi girdi ne oldu bilmiyorum ulan yemek yemiyorum 1 hafta 70 im hala. Lan yemek yiyorum kopek gibi 5 öğün yine 70 im.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
gokalaf, 18 saat önce yazdı:

Hocam insülini yükseltip kandaki besini kaslara taşıyor. Bunu biliyorum. Fakat bazı arkadaşlar da diyor ki insülin yemekten sonra vurulur ve kan şekerini aniden düşürerek tekrar acıkmaya sebep olur.

Tam tersi insulin kullandığın zaman kan şekerin düşer düşük kan şekeri sayesinde besinler kaslarında depolanır kan şekerin yüksek olursa besinler yağ depolarına doğru hareket eder insulin kullanımında hipoglisemi olmanın sebebi de kan şekerinin hızlı bir şekilde düşmesidir bu konu biraz derin konu detayları çok şimdilik askıya alsan bence iyi olur hele ki 70 kilolarda kullanmak biraz sacmalık öncelikle beslenme işini çözüp doğal şekilde de rahatça kilo almalısın ki insulini efektif bir şekilde kullanabilesin

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
PowerWave    219
metinav, 5/30/2020 - 17:53 yazdı:

İnsülinin ana görevi, kaslara glikoz ve amino asit sokmaktır.Bunun yanında daha fazla da görevleri vardır.

Vucut geliştirme sporu yapanlar çok fazla yemek yerler, fakat ne kadar yerseniz yiyin yeterli insülininiz yoksa kaslarınıza bu gıdaları sokamazsınız.Ve sokamadığınız kandaki tüm glikoz idrar yoluyla atılacaktır.Yine bir çok sporcunun kullandığı HGH ilaçları insülin direncini arttırmaktadır.İFBB pro sporculardan duyduğumuz kadarıyla, hgh kullanımı kas gelişimini azaltmaktadır.Bu nedenle yarışma öncesi kullanmayı tercih etmişler yada, yerine insülin kullanmışlardır.İnsülin keşfedilmeden önce diyabet hastaları kasları eriyip tükenene kadar açlık yaşar ve öyle ölürlerdi.

Hiperplazi ve hipertrofi ayrımına gelirsek, hipertrofi var olan hücrelerin hacimsel genişlemesine denir.Hiperplazi ise hücrenin bölünerek çağalması olayıdır.Hipertrofik büyüme kalıcı olmayıp şartlar sağlanmadığı zaman eski hale dönüşü kolaydır.40 yıllık sporcular da bile hipertrofik küçülme kolaylıkla gerçekleşmektedir.

Yapılan testlerde görülmüştür ki hgh kullananlarda kas dokusunda hiperplazi ortaya çıkmamaktadır.Elde edilen sonuçlarda hgh kullanımı sonucu kemik ve tendon gibi dokularda hiperplazi etkisi görülmüştür.Uzun süre hgh kullanan eski sporcularda hiperplazi etkisiyle kas büyümesi olmadığından, 280 libre kütleden 150 libre kütleye küçülme yaşanmaması gerekirdi.Bu da gösteriyor ki hgh kas dokuda hiperplazi oluşturmuyor.Günde 27 ünite büyüme hormonu kullananlarda bile kas hücresinde hiperplazi görülmüyor.

İnsülin salgılanması ve büyüme hangi zamanlarda gerçekleşiyor sorusuna cevap olarak: Yemek yediğimiz sürece insülin salgılarız ve insülin salgıladığımız sürece zarar gören kaslarımız onarılır olacaktır.İnsülin vucutta bloke edildiğinde, kas gelişimi tamamen durur.Bu da bize gösteriyor ki insülin etkisi kas gelişimi için anahtar öznedir.Bazı sporcular büyümek için deli gibi yemek yerler fakat kullandıkları hgh yüzünden insülin sistemine zarar verdiklerini bilmezler.

Kandaki yüksek glikozun zararları bilenleri her zaman korkutmuştur.Yüksek kan şekeri sinirleri öldürür, bir çok organda hasar yaratır ve diyabete neden olur.Bir çok sporcuda yüksek kan şekeri nedeniyle bacak kaslarında sinir hasarı gerçekleşmiş ve kasları küçülmüştür.Diğer sinir hasarı yaşanılan bölge de bağırsaklardır.Zamanla sinir harabiyetinden dolayı bağırsak hareket fonksiyonu azalır ve çalışmaz hale gelir.Gh kullanımının en dikkat çekici etkisi bağırsak da yavaşlama ve gıdaları işleyen bakterilerin ince bağırsağa geçmesinin sağlanması sonucunda, yoğun gaz üretimine ve bağırsaklarda genişlemeye neden olma etkisidir.İnce bağırsak normalde steril bir ortamdır ve bakteri bulunmaz...

İnsülinin 3 farklı çeşiti vardır.Bunlar kısa orta ve uzun etkili insülinler olarak ayrılır.Kilo alımı-kilo kaybı ve iştah artışı-iştahsızlık gibi etkilere neden olurlar.Mesela "lantus" iştah artışı ve kilo alımı yaparken, "levemir" iştahı kapatır ve kilo kaybı yapar.Tamamen amaca yönelik kullanım ve planlama gereklidir.Diğer farkta insilün ilaçlarının reseptörlere ne kadar güçlü bağlanıp bağlanmama yönüyledir.Bazı insülin ilaçları doğal üretimden de zayıf afiniteye sahiptir.Üçüncü etki de, igf-1 artışı yapan ve yapmayan insülinler olarak ayrım yapılabilir.Mesela lantus küçük dozlarla bile igf-1 artışı sağlar.

Uzun etkili insülinler günde tek doz olarak kullanılırlar.Sabah alınan tek doz yaklaşık 16 saat insülin seviyesini yüksek tutacaktır.Ve bu süre içerisinde beslenme yoluyla aldığımız tüm gıdalar daha az kayıpla kaslarımıza geçebilecektir.Çalışmalar insülinin doğada en anti-katabolik madde olduğunu göstermiştir.Yeterli glikozla birlikte insülin salınımı olduğunda, katabolik ajan olan glukagon salgısı durdurulur.

Vucut geliştiriciler için diğer seçenek kısa etkili insülinlerdir.Yemekten 15-20 dakika önce alınmalı ve sindirim süreciyle birlikte hızla pik yaparak gıdaların kas içerisine sokulması sağlanmalıdır.Sürelere dikkat edilmezse katabolik hormon olan glukagonun etkisine girilir ve yemeğin bir kısmı heba edilmiş olunur.Genelde kullanılan kısa etkili "humolog" formu tercih edilmektedir.

Gelelim insülin dozunu ayarlamaya, diyabet hastaları için tıbbi seviye ünite başına 4-18 gram karbongidrat aralığındadır.Herkesin vucudu ve insülin seviyesi farklı olduğu için doz ayarlamasını test ve hesaplamayla bulmak gerekiyor.Mesela 100 gram karbonhidrat içeren bir öğünün öncesinde en düşük seviye 2 ünite insülin alalım.Ve 1-2-3-4 saat sonra kan şekerini ölçelim.Eğer aldığımız ünite miktarı kan şekerimizi yeteri kadar düşürüyorsa o seviye bizim için baz alınmalıdır.Eğer kan şekeri geçen zaman içinde düşmüyorsa insülin miktarını kademeli olarak arrttırp tekrar kontrol ederek kendi seviyemizi bulmaya çalışırız.

KİMSEYE İNSÜLİN KULLANIMINI ÖNERMİYORUM ! Fakat insanlar tehlikelerini çok fazla abartıyorlar bu da bir gerçek.Şimdiye kadar çok yüksek doz insülin kullanıp yemek yemeden yapılan intihar girişimlerinde bile, % 2,7 oranında bir ölüm gerçekleşmiştir.

Netleşmesi için şöyle bir örnek verilebilir : 3000 kalorilik bir öğünde karaciğerde gerçekleşen işlem sonunda, pankreas 70 iü insülin salar sisteme.Aslında portal kanaldan karaciğere iki katı insülini serbest bırakır fakat, karaciğer bu dozun yarısını devredışı bırakır.5 ünite alınan insülinin çok olduğunu düşünenler için, sanırım bu örnek iyi bir yaklaşım sunar.

İnsülin kullanımına dair deneyimlerim ve görüşlerim şu şekilde.Çoğu erkek büyümek için 5-6 bin kalorilere çıkmaktadır.Bu miktara göre insülin alımının ortalama seviyesi, kısa etkili 5 iü+ uzun etkili 30 iü şeklinde planlanabilir.Daha yüksek bir aralık için ise, 15/50 iü seçilebilir.Bu tamamen kişiye özel ve beslenme rejimine göre uygulanmalıdır.

İnsülin şişmanlatır mı diye bir soru soruluyor.İNSÜLİN ŞİŞMANLATMAZ ! Eğer şişmanlatsaydı gergün insülin vurulan diyabet hastaları obez olmuş olurlardı :) Şeker hastası bir çok vucut geliştiren bulunmakta ve hiç biri şişmanlamamaktadır.

Şişmanlığın sebebi insülin direncidir.Yersin insülin salgılarsın, yemezsin yine insülin salgılarsın fakat asla fit değilsindir.Bunun sebebi bozulan insülin mekanizmasıdır.İnsülin direnci kas hücrelerinin insüline karşı tepkilerinin azalmasına denir.Yag ve kas hücreleri farklı tepkiler verdikleri için aynı şekilde artmaz ve azalmazlar insülin etkisine göre...
Kaslara insülin duyarlılığını arttırmak yağlara ise azaltmak için, mesela glutamin gibi takviyeler kullanabilirsiniz.Doğal olarak kaslarınızdan fazla yağ dokunuz insüline hassas olursa genetik olarak, normal insülin seviyenizle de yağlanacaktınız.

Basit bir örnek verelim: beslenmenizin standart tutulduğunu varsayarak, 6 ay sonunda 10 kg kas 1 kg yağ kazandığınızı düşünelim.İnsülin kullandığınızda bu oran 20 kg kas 2 kg yağ şeklinde ikiye katlanacaktır.Burada yağ artışı olması olumsuz gibi gelebilir fakat 6 ay içerisinde iki katı kas elde edebilmek insülin olmadan mümkün değildir.Bu açıdan bakıldığında ne büyük bir fayda sağladığını anlamak zor olmaz.

Doymuş yağlar insülin direnci için kötüdür.Onun yerine pufa yağları tercih edilmeli.Pufa yağları insülin hassasiyetini arttırır, beyaz yağ kazanımını azaltır ve deri altı yağ kalınlığını düşürür.İnsülin kullanımı sırasında asla yağı sıfırlamayın, bu büyümeye zarar verecektir.

İnsülin kullanırken boş şeker yemeyin, normal öğünlerinizi tüketin.Kas gelişimi sağlamayan dekstrozlu şekerli gıdalardan uzak durun.Her öğünde karbonhidratınızı, proteininizi ve yağınızı gerekli miktarda almaya dikkat edin.
Başarılar dilerim.

Hocam çok güzel bir paylaşım yapmışsınız elinize sağlık . 
Hocam yapım gereği hızlı kilo alan biriyim ve şuan kürdeyim . Yağ yakıyorum bir yandanda kas ekliyorum . Beslenmem iyi sayılır . Aklıma takılıyor diyorum ki acaba yediklerimi kasa taşıyamıyor muyum acaba . Eksik giden birşeyler olduğunu düşünüyorum ? Eğerki iyi taşıyamıyorsam bu testlerime etki edermi ? Hangi testi yaptırmalıyım ? Gün içinde normal şekerim stabil aç 90 tok 110 gibi .. Neleri kontrol etmeliyim ? Teşekkürler 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Markus Rühl    142
PowerWave, 31 dakika önce yazdı:

Hocam çok güzel bir paylaşım yapmışsınız elinize sağlık . 
Hocam yapım gereği hızlı kilo alan biriyim ve şuan kürdeyim . Yağ yakıyorum bir yandanda kas ekliyorum . Beslenmem iyi sayılır . Aklıma takılıyor diyorum ki acaba yediklerimi kasa taşıyamıyor muyum acaba . Eksik giden birşeyler olduğunu düşünüyorum ? Eğerki iyi taşıyamıyorsam bu testlerime etki edermi ? Hangi testi yaptırmalıyım ? Gün içinde normal şekerim stabil aç 90 tok 110 gibi .. Neleri kontrol etmeliyim ? Teşekkürler 

Aç karnına 70-100 , Tok karnına 100-140 normal değerler , bu değerlerde kalıyorsa kan şekerin besin taşınabiliyor demektir.

değerlerin normal gözüküyor , 3 aylık kan şekeri değerini ölçtürebilirsin merak ediyorsan , insulin ne kadar fazla salgılarsa o kadar fazla kas kütlesi diye bir şey yok kasa sokabildiğini sokar gerisi yağ hücrelerinde depolanır hızlı kilo alan bireylerin insulin salınımlarında sıkıntı olmaz , kilolu kişilerde insulin direnci olur sürekli yemek yediklerinden vücut sürekli insulin salgılar bu sefer vücut insuline direnç geliştirmeye başlar , direnci kırıp hassasiyeti arttırmak içinde metformin kullanılabilir , hareket arttırılır , alınan kalori azaltılır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
PowerWave    219
Markus Rühl, 8 dakika önce yazdı:

Aç karnına 70-100 , Tok karnına 100-140 normal değerler , bu değerlerde kalıyorsa kan şekerin besin taşınabiliyor demektir.

değerlerin normal gözüküyor , 3 aylık kan şekeri değerini ölçtürebilirsin merak ediyorsan , insulin ne kadar fazla salgılarsa o kadar fazla kas kütlesi diye bir şey yok kasa sokabildiğini sokar gerisi yağ hücrelerinde depolanır hızlı kilo alan bireylerin insulin salınımlarında sıkıntı olmaz , kilolu kişilerde insulin direnci olur sürekli yemek yediklerinden vücut sürekli insulin salgılar bu sefer vücut insuline direnç geliştirmeye başlar , direnci kırıp hassasiyeti arttırmak içinde metformin kullanılabilir , hareket arttırılır , alınan kalori azaltılır.

Teşekkür ederim..

o zaman normal sayılırım . Kürde olduğumdan acıkıyorum boldenonda kullanıyorum . Normalde acıkan biri değilim temiz beslendiğim zamanlar . İlk kürüm hüsrandı o ara ölçtürmüştüm 3 aylığı sınırdaydı . Testi Tazelesem iyi olur . Mantıklı olan 6 öğün 3 er saat arayla yemek . Bu arada gh kullanıyorum insülin için bir sıkıntı söz konusumu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    134
PowerWave, 5 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim..

o zaman normal sayılırım . Kürde olduğumdan acıkıyorum boldenonda kullanıyorum . Normalde acıkan biri değilim temiz beslendiğim zamanlar . İlk kürüm hüsrandı o ara ölçtürmüştüm 3 aylığı sınırdaydı . Testi Tazelesem iyi olur . Mantıklı olan 6 öğün 3 er saat arayla yemek . Bu arada gh kullanıyorum insülin için bir sıkıntı söz konusumu ?

Yanlış bilmiyorsam GH insülini baskılıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
PowerWave    219
gokalaf, 5 dakika önce yazdı:

Yanlış bilmiyorsam GH insülini baskılıyor.

Bende duydum o yüzden tecrübe etmiş kişilere soruyorum :) gh ile insülin birbiriyle ters çalışıyormuş . insülin kullanmalımıyım bilemiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
PowerWave, 23 dakika önce yazdı:

Bende duydum o yüzden tecrübe etmiş kişilere soruyorum :) gh ile insülin birbiriyle ters çalışıyormuş . insülin kullanmalımıyım bilemiyorum

GH aldığın süre diliminde İnsulin kullanmamalısın.Örneğin gece uykusundan kalkıp 2iu ve amaca göre antreman sonrası vurulabilir ya da sabah aç karnına kahvaltıdan önce.Aslında ters değiller insulin vurduğun zaman kan şekerin Hızlı düşer gh en efektif olarak kan şekeri düşükken çalışır genel bilinenin aksine.GH kullanmadım ama kullansam gece uykudan önce ve antreman sonrası kullanırdım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
PowerWave    219
Emrahtkty, 58 dakika önce yazdı:

GH aldığın süre diliminde İnsulin kullanmamalısın.Örneğin gece uykusundan kalkıp 2iu ve amaca göre antreman sonrası vurulabilir ya da sabah aç karnına kahvaltıdan önce.Aslında ters değiller insulin vurduğun zaman kan şekerin Hızlı düşer gh en efektif olarak kan şekeri düşükken çalışır genel bilinenin aksine.GH kullanmadım ama kullansam gece uykudan önce ve antreman sonrası kullanırdım 

Teşekkürler antrenman sonrası ve sabah kalkar kalkmaz vuruyorum . İkisinin arasında ortalama 6 7 saat var 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.