Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metinav

Insülin dost mu, düşman mi ?

Önerilen İletiler

metinav    1.229
aybutk, 13 dakika önce yazdı:

Yabancı forumlarda bayağı araştırdım hocam bu konuyu genel kullanım antrenmandan önce . Antrenmandan 15 dk önce vuruluyor , bcaa yüklemesi yapılıp dekstroz veya vitargo gibi hızlı sindirilen karbonhidratlar antrenmanda yudum yudum alınıyor. Antrenmandan sonra da isteğe göre protein veya bcaa 1 1 buçuk saat sonra da sağlam bir karbonhidrat ve protein içeren öğünle sistemi tamamlıyorlar. Antrenmandan sonra kullanmak dediğiniz gibi daha faydalı değil zira kaslar zaten antrenmanda parçalanıp glikoz ile parçalanan kaslara direk bcaa ve besin gidiyor. Ayrıca gerçek etki için de kısa esterli için 10 İÜ dan aşağısının efektif olmayacağı söyleniyor. Bunları bizzat kullanıp tecrübe edenler paylaşmış.ünite başına da 10 gr karbonhidratın yeterli olacağı , sırf insülin kullandığı için karbonhidrata abanan insanların da yağ tutumundan başka bir kazanç elde edemeyecekleri yazılmış

İdman öncesi insülin al diyenleri anlamak için denemesi bedava :) Çok zor değil inanın ki alın insülini vurun veya onların hap tarzı olanları da var vucudun insülinini arttırıyor.Eğer şeker düşmesini durdurmazsanız sizi komadan çıkaramazlar haberiniz olsun.Birilerinin her dediğini doğru diye düşünmeyin alıp uyguladıktan sonra karar verin.İnternette çok fazla yalan yanlış ve saptırıcı bilgi de var.Burada temel kıstas vucut sistemlerine uyumlu olup olmadığı meselesi.

İdmanda zaten kana salınan şekeri tüketiyor insan ve belli bir düşme yaşanıyor bunun önüne geçmek için hafif karbonhidratlar alınması kafi.Fakat şekeri zorla aşağı çekecek bir ilaç alırsanız bunun önüne geçemezsiniz kolay kolay...İdmanda düşen ve azalan glikojen depoları hemen sonra alınacak gıdayı fazlasıyla absorbe edecek seviyede insülin sentezler endişeye gerek yok.Hiç bir idmanda glikojen depolarını boşaltmak mümkün değil...

Öncelikle her insanın metabolizması farklı ve doz ayarlaması kişiye göre yapılmalı.Kaç gram karbonhidrata kaç ünite insülin yeteceği de tamamen kişisel değerlere bağlı.Fazla insülin fazla şeker düşüklüğü ve fazla açlık demek.Komaya girmemek için yemek zorunda kalmayı bilmeyenler deneyimlememiş olanlar bunu bilmez :)

Bu insülin tamamen kişisel, asla şu doz uygundur şu doz yeterlidir vb. denilemez...! İnanmayan dener görürür ne olduğunu. Şuan dünyada diyabet hastası olup insülin kullanan milyonlarca insan var ve yarısı şişmansa diğer yarısı da zayıf...Yağlanmanın sebebi yağ hücreleri de insüline duyarlı ve kapıları açıyorlar.Bunun önüne geçilmezse illaki yağ artışı olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Deity    157

@metinav şimdi bunu ben kesin olarak denicem ve denemek isteyenlerde var çevremde  roid kullanan/kullanmayan(kullanım farkı olursa diye)

antrenmandan önce yada sonra farketmeksizin günde 1 kere kullanılacaklantus gibi iştah, kilo ve igf1 artışı yapacak ama tek öğünde kullanılacağı için "humalog" olacak

burada bi yanlışlık yoksa bi öneri istiyorum senden  1000 kalorilik bi öğün öncesi kaç iu alınması gerek(tavsiye edilen accu-check cihazı alıp en uygun dozu ben belirleyeceğim)

hipo yada olabilecek herhangi bi yanetki durumunda ne yapmak gerek yada yanımda bulundurmam gereken jelibon vs. nedir

su içse kilo alan biri insülin hassasiyetini nasıl öğrenebilir(hastanede açken verdiği testte insülin değeri referans aralığında çıktı)  olması durumunda levemir i nasıl kullanabilir

her iki durumda da(kilo almak/vermek) kullanımı nasıl bırakılmalı, şeker hastası olmadığımız için  sağlıklı bireye zararı olurmu, kullanımı bıraktıktan sonra doğal süreç nasıl ilerler

şimdiden çok teşekkürler metin abi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    1.229
Deity, 12 saat önce yazdı:

@metinav şimdi bunu ben kesin olarak denicem ve denemek isteyenlerde var çevremde  roid kullanan/kullanmayan(kullanım farkı olursa diye)

antrenmandan önce yada sonra farketmeksizin günde 1 kere kullanılacaklantus gibi iştah, kilo ve igf1 artışı yapacak ama tek öğünde kullanılacağı için "humalog" olacak

burada bi yanlışlık yoksa bi öneri istiyorum senden  1000 kalorilik bi öğün öncesi kaç iu alınması gerek(tavsiye edilen accu-check cihazı alıp en uygun dozu ben belirleyeceğim)

hipo yada olabilecek herhangi bi yanetki durumunda ne yapmak gerek yada yanımda bulundurmam gereken jelibon vs. nedir

su içse kilo alan biri insülin hassasiyetini nasıl öğrenebilir(hastanede açken verdiği testte insülin değeri referans aralığında çıktı)  olması durumunda levemir i nasıl kullanabilir

her iki durumda da(kilo almak/vermek) kullanımı nasıl bırakılmalı, şeker hastası olmadığımız için  sağlıklı bireye zararı olurmu, kullanımı bıraktıktan sonra doğal süreç nasıl ilerler

şimdiden çok teşekkürler metin abi

Paylaştığım yazıyı detaylıca bir daha gözden geçir, ayrıca mesajlarda sorulanlara yeterince cevap verdim, aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum.

Kullanmak isteyenler deneyim kazanmak için ya kısa etkili hap tarzı olanları kullansın ilk adım olarak, yada uzun etkili dalgalanma yapmayan bazal insülin...Diğer hızlı-orta etkili insülinler amatör işi değil çok ciddi sorunlar yaratabilir...

Temel prensip her zaman en düşük dozdan başlanmalı.Yavaş yavaş arttırılmalı ve ölçümlerle kendimize uygun değerleri bulmalıyız.

Bir çok kullanıcı farklı insülin ölçeği belirtiyor, ünite başına 10,15,20 kalori şeklinde düşünebilirsin hesaplarken.

Burada ince bir detay var onu atlıyor ve çıkan sonuca şaşırıyor bazıları, biz sağlıklı insanlarız ve vucudumuz devamlı insülin üretiyor, hesaplamada öğün başına 60 ünite insülin gerektiğini bulduk diye 60 iü insülin vurursanız bu çok ağır komaya sokabilir, nedeni vucudumuzda zaten doğal insülin var bu da salğılanıyor.Aynı anda iki insülinin ortaya çıkaracağı kaosu düşünmek bile istemiyorum.Komple tip 1 diyabet hastalarının o dozları kullanmaları mümkün bizler için uygun değil.

Benim tavsiyem bazal insülin kullanın günlük 5-10 iü arası.Lantus gayet iyi ve vucudu her yönden geliştirebilecek bir madde.Aynı uzun ester testo enantat gibi.Yavaş ama kalıcı sonuçlar bırakır...

Hızlı etkili insülin "humolog" için yine 10-15 iü seviyelerinden başlanabilir.Kan şekeri seviyesine göre arttırılabilir yavaş yavaş.

Her tür koma durumu göz önüne alınarak özellikle kısa ve hızlı etkili insülinlerde yanınızda hızlı kana karışan şeker türevleri bulundurun.En iyisi dextroz olmadı sofra şekeri sukroz olsun.

Tip 2 diyabeti belirlemek çok zor, orada yaptıkları testler yüzeysel ve iyice ayyuka çıkmış ilerlemiş hastalığı teşhise yönelik.Daha detaylı testler var bunları yaptırınca kesin sonuç bilinebilir.Su içsem yarıyor diyen insanların çoğu fazla insülin salgılıyor bende öyleyim.Nasrettin hocanın kedi ve kıyma fıkrası gibi durum.Kalori hesabı yapıyorsun ve yediğin yemek ortada karşılığında aldığın kilo ortada...Neyse, bu tip insanların levemirden fayda görebilecekleri gibi biraz daha diyetle lantusta fayda verir...

Özelde nasıl ne şekilde kullanımlar var bunu ben bilmiyorum, çünkü herkes farklı şekillerde kullanabiliyor.Bazal insilünler maksimum 3 ay olmalı güvenli olması açısından.Kısa insülinler 1 ay kullanılmalı belki ara verip tekrar 1 ay daha kullanılabilir.İşi iyice abartmadıktan sonra hipofiz gibi kapanma durumu olmaz.İnsülin hormonu depo edilen ve ihtiyaç halinde gerektiği kadar kana salınan bir hormon.Bitmesi tükenmesi beta hücreleri ölmedikten sonra mümkün değil...

Sitede insülin kullanan ve deneyimleri olan bir çok arkadaş var, onlar daha fazla yardımcı olurlar, tecrübe anlamında...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    1.229
Yigit3541, 6 saat önce yazdı:

https://www.fonksiyonel.com/berberina

bu ürünü kullanmayı düşünüyorum kullanan veya fikri olan varmıdır ürün hakkında 

Ben başka bir markanın ürününü kullandım.Amacın ne, insülini arttırmak mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    62
metinav, 47 dakika önce yazdı:

Ben başka bir markanın ürününü kullandım.Amacın ne, insülini arttırmak mı ?

Hocam beslenmemi yavaş yavaş düzene soktum,kilo almak istiyorum ekto olarak ta bunun yolunun insülin düzeyini arttırmaktan geçtiğini düşünüyorum fikriniz nedir ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    1.229
Yigit3541, 4 saat önce yazdı:

Hocam beslenmemi yavaş yavaş düzene soktum,kilo almak istiyorum ekto olarak ta bunun yolunun insülin düzeyini arttırmaktan geçtiğini düşünüyorum fikriniz nedir ?

Bu bitki extresi genelde metformin gibi calisiyor, daha cok düzenleme dengeleme yapiyor.Faydasi olabilir de olmayabilir de...Bende senin gibi düşünüyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine başlamayınız.