Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

PEPTIDTURKIYE

Gurbuz - Beslenme Antreman Günlüğü

Önerilen İletiler

Beyler merhaba bu günlükte hem beslenmemi hem antremanımı hemde kişisel notlarını paylaşmayı düşünüyorum.Bugün fotoğraflarla destekleyemiyorum ama sonraki günlerde düzenli fotoğraf atarım beslenme ve antremanla ilgili.Bu arada 1 haftadır bacak çalışıyorum 2 günde bir sol el bileğimdeki sakatlık yüzünden bugünde bacak çalıştım.Ama yarın veya sonraki günden itibaren klasik rutinlere geri dönüyorum.Başladığım zaman onuda paylaşırım.Bu arada bulgur pirinç vs i pişmiş ağırlık eti ve patatesi kuru ağırlık olarak veriyorum ve supplement kullanmıyorum

Öğün 1

350 gr Bulgur

4 tam yumurta

1 şeftali

Öğün 2

600 gr Bulgur

3 tam yumurta

5-10 gr yer fıstığı

Preworkout

4 mg Ventolin

100 mg aspirin

8 tk sade kahve - 1 tk sek kakao - 1 çk sodyum bikarbonat

Öğün 3

300 gr Bulgur

400 gr haşlanmış patates (kuru ağırlık)

105 gr Antrikot

15 gr yerfıstığı

Öğün 4

300 gr Bulgur

25 gr yer fıstığı

100 gr Antrikot

Öğün 5 ( Az sonra yiyorum bunu)

150 gr Bulgur

30-35 gr Yer fıstığı

120 gr Antrikot

Öğün 6

4 tam yumurta

5 10 gr zeytinyağı (tavaya)

250 mg metformin

1 tb magnezinc

Bacak

Back Squat 7

Stiff leg bb deads 5

Db walking lunge 5

Leg extension 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ZYZZ    27

Hocam güzel görünüyor beslenmen ama günlük ve ay bazında protein veya karbo miktarın nedir ?

Ek vitamin olarak neler almaktasın ? bu dönemlerde sup. desteği almayı düşünüyor musun yada alınmalı mı ?

Bu beslenme programı hangi bünyeler için daha pozitif sonuçlar veriyor bunlara yorumun nedir ?

Ve vücudunun ihitiyaç listesini sadece hacmine göremi kg vb gibi ? mi düzenliyorsun miktarları vs.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle ekto-endo olayına inanmıyorum yani vücut tiplerine.Elbette genetik farklılıklar var ama bu farklılıklar 3-5 sınıfa ayrılabilecek kadar net değil.Benim gibi 83 85 kg civarlarında seyreden yağsız hacim kazanmak isteyenler için uygundur benzer beslenme biçimleri.

Supplement a vitaminlerde dahil.Magnezinc kullanıyorum sadece.Çünkü emin ol gereksizler.Bodybuildingde fark yaratabileceğin 3 olay var Sert Antreman-Beslenme - İlaçlar(steroid,peptid,stimulanlar,hormonlar).Supplementler gerçekten işe yarasaydı o gördüğün naturel supplement fanları 36 37 cm kola 1 yıl uğraşarak ulaşmazdı zaten.Bakıyorum adamlar whey,bcaa,glutamin,arginine alayını kombo yapıyor ee ne yiyorsun desen sana günlük 500 gr tavuk göğsü ve 5 yumurta beyazı ve pirinç diyecek :D Bir large yumurtada 517 mg arginine var şöyle düşün ben günlük 10-15 yumurta yiyorum örneğin 12 yumurta yediğim bir günde sırf yumurtadan aldığım arginine miktarı 6204 mg.. Ve daha diğer tükettilerim var onlarla birlikte bu miktar 12 13 gramı bulur anlayacağın iyi beslendiğinde vüdumuzun ektra amino aside ihtiyacı olmaz.Antreman sonu protein,amino ihtiyacı zaten hikaye ben kaynak vs uğraşmıyayım sadece şunu söylüyorum google a "protein timing myth" yazınca zaten kaynağın kralı karşınıza çıkar.Kullanacağın yüksek kafeinli bir preworkout olsun gerisine gerek yok..

Bu arada bu yazdığım kesin beslenme programı değil her gün değişiyor beslenmem bu sadece bugünündü

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0

selamlar gürbüz. Metmorfin hakkında Ja Ne Negrette Rien le bir diyaloğun olmuş sanırım. O da bana bir kaç tavsiye verdi ama ben işin kaynağından almak istedim. Bildiğin gibi backloadinge devam ediyorum hala, idman öncesi keto tarzı, idmandan sonra ise yüksek GI'li karbonhidrat 180-200 gram arasında. Metmorfin kullanımım nasıl olmalı ? Ja Ne Negrette Rienin tavsiyesi;

İdmandan hemen sonra 80-100 gram pekmez, bal ile birlikte 1000 mg

İdmandan sonraki öğünde 500 mg

Yatmadan önce 250 mg

Bir de süt proteinleriyle ilişkisinin iyi oldugunu, idmandan 2 saat sonra süt içmenin faydalı olabileceğini söyledi. Bir de idmandan önceki keto beslenmede de öğünlerde 500 mg önerdi ama benim kafama yatmadı bu. Çünkü yağların emilimini bloke ediyor, keto da enerji yağdan sağlandıgına göre kafama yatmadı bu kısım benim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hoşgeldin requ.Aslında metformin carb backloading için önemli ve etkili bir ilaç.Neden mi ? Çünkü metformin basitçe ne yapar alfığın şekeri karb'ı kasaglikojen olarak depolar.Bu da senin oldukça işine gelir çünkü sen genelde high gi carb tüketiyorsun.40 50 gr ve üzeri şeker tükettiğin 2 veya 3 öğünle 500 mg al.Günlük 1000 mg yeterli bence zaten 500 mg metformin bir anda 150 gr şekeri kas içine glikojen olarak depo edebiliyor.Yani senin diyette günlük 1000 mg üzeri gereksiz olur zaten metforminin yarı ömrü 2 saate yakın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0
Hoşgeldin requ.Aslında metformin carb backloading için önemli ve etkili bir ilaç.Neden mi ? Çünkü metformin basitçe ne yapar alfığın şekeri karb'ı kasaglikojen olarak depolar.Bu da senin oldukça işine gelir çünkü sen genelde high gi carb tüketiyorsun.40 50 gr ve üzeri şeker tükettiğin 2 veya 3 öğünle 500 mg al.Günlük 1000 mg yeterli bence zaten 500 mg metformin bir anda 150 gr şekeri kas içine glikojen olarak depo edebiliyor.Yani senin diyette günlük 1000 mg üzeri gereksiz olur zaten metforminin yarı ömrü 2 saate yakın.

hoşbulduk. Evet ben de farkındayım o yüzden bu kadar üstünde durdum zaten bu ilacın. O zaman alımlarım nasıl olmalı ? Keto yani idmandan önceki zaman diliminde almama gerek yok anladıgım kadarıyla. İdmandan hemen sonra 500, idmandan sonraki öğünden sonra 500 mg, yatmadan 250 mg uygun mudur ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    27

hoşbulduk. Evet ben de farkındayım o yüzden bu kadar üstünde durdum zaten bu ilacın. O zaman alımlarım nasıl olmalı ? Keto yani idmandan önceki zaman diliminde almama gerek yok anladıgım kadarıyla. İdmandan hemen sonra 500, idmandan sonraki öğünden sonra 500 mg, yatmadan 250 mg uygun mudur ?

Bence yeterli yinede gurbuz hocamın yorumuna kulak verin derim ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Keto diliminde alman birşeyi değiştirmez aynen dediğin gibi.Olabilir 1250 mg yeterli.Ama yatmadan önce alıyorsan basit şekerle birlikte al yine en az 25 30 gr şeker olmalı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bileğim hala iyileşmedi bu yüzden bugün önce abs ve calf sonrada 40 45 dakika havuzda cardio yapmayı düşünüyorum.Bu sakatlık çok çok kötü oldu tam iyi gittiğim bir dönemdeyken her şeyi yarıda bıraktı.Beslenme ve bacak idmanlarına devam ediyorum 1 haftadır ama yeterli olmuyor tabi bugün hastaneye gidip bir röntgen çektirmeyi düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0

bende perşembe günü barbelli quadricepslerimin üzerine koyup calf raise yapmıştım. O günden beri diz kapaklarımda inanılmaz bir ağrı yürürken kütürdüyor. Bugünde bacak var bakalım ağır giremeyeceğim herhalde yine

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0
Hipoglisemi olmaman ve metforminin işe yaraması için.Yatmadan önce alma bence 2 3 saat aralıkla alınan 500'er mg yeterli olacaktır.

tamam teşekkürler tekrardan :) total de 1500 mg oluyor yani. Bir de araştırdım, prospektüsde de okudum fakat tam olarak anlayamadım laktik asidoz mevzusunu. Ama dikkatimi çeken şey prospektüsde bu sorunla karşılaşanların %50 sinin ölümcül hastalıklarla karşılaştıklarıydı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0
Orası öyle laktik asidoz riskli bir olay.Ama herkese olan bir durum değil tabi.1000 1500 mg sana kalmış çokta farketmiyor :)

peki bu laktik asidoz nasıl anlaşılır, ya da nasıl oluşur ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bozokaydın o konuya metformin anabolizan olarak kullanımı konusunda değiniyordu.Ama belirtisi genelde hipoglisemiye benzer yani halsizlik,yorgunluk,bayılmaz,soğuk terleme,düşük nabız vs gibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0
Bozokaydın o konuya metformin anabolizan olarak kullanımı konusunda değiniyordu.Ama belirtisi genelde hipoglisemiye benzer yani halsizlik,yorgunluk,bayılmaz,soğuk terleme,düşük nabız vs gibi

hipoglesimiyle laktik asidozu nasıl ayırt edeceğiz peki :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

requ sen en iyisi kullanma metformin :D Şaka bir yana bende hiç laktik asidoz yaşamadım bilmiyorum ama hipoglisemi 2-3 defa geçirdim o soğuk terlemeden hemen anlıyorsun zaten.Halsizlik inanılmaz boyutta oluyor birde bunlardan anlarsın rahatlıkla olmadı kan şekerini ölç evde şeker aleti varsa yoksa anlayamazsın zaten hipoglisemi geçirdiğini.Ben baktım soğuk terliyorum ve uyku boyutunda bir halsizlik vardı sabah uyandığımda yeni uyanmama rağmen direk kan şekerimi ölçtüm 37 çıktı hemen basit şeker tükettim bol bol bir daha ölçtüm 63 oldu tabi hemen bende düzeldim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0
requ sen en iyisi kullanma metformin :D Şaka bir yana bende hiç laktik asidoz yaşamadım bilmiyorum ama hipoglisemi 2-3 defa geçirdim o soğuk terlemeden hemen anlıyorsun zaten.Halsizlik inanılmaz boyutta oluyor birde bunlardan anlarsın rahatlıkla olmadı kan şekerini ölç evde şeker aleti varsa yoksa anlayamazsın zaten hipoglisemi geçirdiğini.Ben baktım soğuk terliyorum ve uyku boyutunda bir halsizlik vardı sabah uyandığımda yeni uyanmama rağmen direk kan şekerimi ölçtüm 37 çıktı hemen basit şeker tükettim bol bol bir daha ölçtüm 63 oldu tabi hemen bende düzeldim

tamam tamam teşekkürler tekrar :D :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beslenme ve antrenman günlüğün hayırlı olsun Gurbuz

Beslenmeye bakınca günde 1,700 kg bulgur pilavı tüketiyorsun yaklaşın 3500 kalori yapar doğru mu anladım kafam karıştı :roll:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bulguru pişmiş ağırlık veriyorum.İlk mesajda yazmıştım bulgur pişmiş , patetes ve etler kuru ağırlık üzerinden.300 gr pişmiş bulgur ortalama 100 gr kuru ağırlık bulgur yapıyor yani 1800 gr bulgur yediğimi yazdıysam bu 600 gr kuru bulgur demek.100 gr bulgurda 343 kalori var 600 gr'da da 2058 :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beyler antreman yapmadım bugün.Off gündü.Beslenmeyi bozmadım ama

Öğün 1

4 tam yumurta

300 gr Bulgur

Öğün 2

130 gr Dana kıyma

10-15 gr zeytinyağı

300 gr Bulgur

Öğün 3

100 gr Antrikot

350 gr Bulgur

10 gr yer fıstığı

1 şeftali

Öğün 4

110 gr Antrikot

300 gr Bulgur

10 gr yer fıstığı

Öğün 5 (az sonra yiyorum)

4 tam yumurta

100 gr Bulgur

850 mg metformin (1000lik tabletler bitti)

Öğün 6

4 tam yumurta

1 tb magnezinc

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0

gurbuz bozokaydının konusunda benim diyeti öğrendiğim Aranel backloading döneminde kullanılmamasının daha iyi olacağından bahsetmiş. Bu ilaç insülini düşürür, dolayısıyla kas gelişimini maksimize edemez demiş. Aslında o yönden de mantıklı biraz, çünkü diyetin amacı idmandan sonraki zamanda insülini fırlatıp anabolik etkisinden yararlanmak oldugunu düşünürsek mantıklı kullanılmaması. Tabi senin de bu konu hakkında bir görüşün vardır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle diyelim insulin nedir ? Kan şekeri belirli bir seviyenin(genelde 100-120) üzerine çıktığı zaman salgılanan bir hormon.Neden salgılanır tabii ki kan şekerini düşürmek için.Kandaki şekeri kaslara glikojen olarak depolar.Temel olarak insulin budur.

Peki metformin ne işe yarar ? Aynı insulin gibi basitçe kandaki şekeri kasa depolar.Yani metformin için yapay insulin diyebiliriz.Tabii metformin'in insulin gibi anabolik etkisi yok ama şöyle birşey var insulin'in yağlandırma etkisi de var.Hem de yüksek seviyede ama metformin böyle birşey yapmaz.Karar senin bu şekilde düşününce ben olsam kullanmazdım veya antreman sonrası yaptığın yüksek miktarda high gi carb içeren yüklemeden sonraki öğünde 500 mg kullanırdım.Bu da ortalama 150 gr'a kadar olan şekeri kaslara depolamanı sağlar..Yani antreman sonrası yaptığın yüksek karb alımından sonraki öğünde 500 mg güzel olur..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
requ.    0

aspirinin 500 mg ya da 250 mg alımında herhangi bir sıkıntı olur mu ? 500 mg'lık almışım eve gelince farkettim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.