Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

yigiterkent

Indirekt bilirubin seviyelerim referans dışı gözüküyor bunları nasıl referans seviyesine indirebilirim?

Önerilen İletiler

yigiterkent    14

Öncelikle herkese selamlar,

7-8 aydır total ve indirekt bilirubin seviyelerim referanstan yüksek çıkıyor yani indirekt hakimiyeti var. Neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok fakat son yaptığım kürden sonra olduğu belli. Yarışma hazırlığı için diyet de yapmıştım. Çok ufak dozajda bi tren kullanımım oldu 0.5-1ml aralığında enantat ester.

Bu bilirubini düşürmenin herhangi bir yolu yok mudur? @Diver @SantoR @metinav @AS1L

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    1.585

Kan tahlilini bizimle paylaşır mısın ? Ekran görüntüsü olursa iyi olur. Diğer testlerle birlikte yorumlamak daha kolay olur. En güzeli bir dahiliyeciye yada gastroenterolojiye görünmelisin. Görüntüleme cihazlarıyla bakılmalı safra kanallarında tıkanıklık indirekt bilirubin seviyesini yükseltebiliyor.

• Antioksidanlardan zengin beslenenilirsin

• Devedikeni ekstresi kullanabilirsin 

• C ve D vitamini takviye kullanabilirsin

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigiterkent    14

hocam şuan işte pcden yazıyorum tele geçince ekran görüntüsü de atarım ama senin demek istediğini anladım diğer testlerde hiç be hiç problem yok alt ast vesaire her şey olması gerektiği gibi hiç yükselmediler de hatta ben çalışan ilaç kullandım noxy idi zaten ama bilirubin dışında bir yan etki de almadım. Bağırsak sağlığım pek yerinde değil gibi alakası var mıdır bilmiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.585

Çok alakası var 😅 Safra kesesinde sorun olursa sindirimi etkiler. Kanalda taş iltihaplanma vs olabilir. Beni dinlersen biran önce doktora git.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    65

Merhaba hocam karaciğer enzimlerimizin referans değeri aralığında olması bizim için iyi haber indirect bilirubin yüksekliği stres ve açlık, parol gibi ilaçların kullanımı, hemoliz ya da gilbert sendromundan ötürü olabilir. Indirect bilirubin kırmızı kan hücrelerinin yıkımı ile alakalı bir şeydir ve sadece indirmekte bilirubin yüksekliği genellikle karaciğerden bağımsız bir olaydır. Genetik bir hastalığınız var mı karaciğer ile alakalı ? Ben şahsen otoümmin bir hastalığın buna sebep vermediğini düşünüyorum ama buna sebep verecek organların listesi hayli uzun. Gerekirse dalak, safra kesesi ve kalp gibi organlardaki sorunlar buna sebep olabilir. Herhangi bir sorun hissediyor musun vücutta ? Ve ya bir değişiklik ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigiterkent    14
Diver, 3 dakika önce yazdı:

Çok alakası var 😅 Safra kesesinde sorun olursa sindirimi etkiler. Kanalda taş iltihaplanma vs olabilir. Beni dinlersen biran önce doktora git.

Estağfurullah hocam saygıdeğer büyüklerimin sözünü her zaman dinlerim. Normalde konuyu tam hazır halde açacaktım sizin dediğiniz gibi önce hastaneye gittim 3 tüp kan verdim 2sini kaybetmişler devlet dairesinde sonuçlar tam çıkmadı :D sabah 10 akşam 10 çalışıyorum ilk fırsatta izin alabilirsem tekrar gideceğim ve size dönüş sağlayacağım çok teşekkürler hocam

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    65
yigiterkent, 50 dakika önce yazdı:

Öncelikle herkese selamlar,

7-8 aydır total ve indirekt bilirubin seviyelerim referanstan yüksek çıkıyor yani indirekt hakimiyeti var. Neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok fakat son yaptığım kürden sonra olduğu belli. Yarışma hazırlığı için diyet de yapmıştım. Çok ufak dozajda bi tren kullanımım oldu 0.5-1ml aralığında enantat ester.

Bu bilirubini düşürmenin herhangi bir yolu yok mudur? @Diver @SantoR @metinav @AS1L

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

İdtar ve ya dışkı durumların nasıl ? İdrarın çok sarı ve ya kokulu mu ? Dışkın yağlı gibi mi duruyor tuvaletin dibine batıyor mu ? Yağlı bir dokusu var mı ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigiterkent    14
heisenbergg, 18 dakika önce yazdı:

Merhaba hocam karaciğer enzimlerimizin referans değeri aralığında olması bizim için iyi haber indirect bilirubin yüksekliği stres ve açlık, parol gibi ilaçların kullanımı, hemoliz ya da gilbert sendromundan ötürü olabilir. Indirect bilirubin kırmızı kan hücrelerinin yıkımı ile alakalı bir şeydir ve sadece indirmekte bilirubin yüksekliği genellikle karaciğerden bağımsız bir olaydır. Genetik bir hastalığınız var mı karaciğer ile alakalı ? Ben şahsen otoümmin bir hastalığın buna sebep vermediğini düşünüyorum ama buna sebep verecek organların listesi hayli uzun. Gerekirse dalak, safra kesesi ve kalp gibi organlardaki sorunlar buna sebep olabilir. Herhangi bir sorun hissediyor musun vücutta ? Ve ya bir değişiklik ? 

hocam valla bende biraz sinir hastalığı var çalışma hayatımdan dolayı doktor da gilbert diyor aile büyüklerimin bazılarında da safra var ama. Bilirubin benim 2 senedir yüksekmiş zaten konuya son zamanlarda yazmışım özür dilerim. Eskiden dikkate bile almıyodum bi sorun yoktu ama son zamanlarda geçen bi karın ağrısı yaşadım 5 gün boyunca karnıma spazm girdi 2dk ağrıdı 5dk geçti iştahsızlığım oluyor yediğim bi şey de dokunmuş olabilir küçüklüğümden beri midem bağırsaklarım hassas.

heisenbergg, 14 dakika önce yazdı:

İdtar ve ya dışkı durumların nasıl ? İdrarın çok sarı ve ya kokulu mu ? Dışkın yağlı gibi mi duruyor tuvaletin dibine batıyor mu ? Yağlı bir dokusu var mı ?

hocam onlarda normalden farksız bi durum yok su içiyorum beyaz içmiyorum sarı şeklinde. Dışkının da yağlı olduğunu sanmıyorum sadece bazen çok çok geliyor tutamıyorum gidince bakıyorum yok denecek kadar az çıkıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.585
yigiterkent, 22 dakika önce yazdı:

Estağfurullah hocam saygıdeğer büyüklerimin sözünü her zaman dinlerim. Normalde konuyu tam hazır halde açacaktım sizin dediğiniz gibi önce hastaneye gittim 3 tüp kan verdim 2sini kaybetmişler devlet dairesinde sonuçlar tam çıkmadı :D sabah 10 akşam 10 çalışıyorum ilk fırsatta izin alabilirsem tekrar gideceğim ve size dönüş sağlayacağım çok teşekkürler hocam

Estağfurullah dostum. Hastaneler son zamanlarda gerçekten içler acısı hale geldi. Şaşırtmıyor bu tür olaylar 😅 Dediğim gibi ultrason yada mr her neyse baktırmak lazım dikkate alınmalı. Geçmiş olsun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    65
yigiterkent, 41 dakika önce yazdı:

hocam valla bende biraz sinir hastalığı var çalışma hayatımdan dolayı doktor da gilbert diyor aile büyüklerimin bazılarında da safra var ama. Bilirubin benim 2 senedir yüksekmiş zaten konuya son zamanlarda yazmışım özür dilerim. Eskiden dikkate bile almıyodum bi sorun yoktu ama son zamanlarda geçen bi karın ağrısı yaşadım 5 gün boyunca karnıma spazm girdi 2dk ağrıdı 5dk geçti iştahsızlığım oluyor yediğim bi şey de dokunmuş olabilir küçüklüğümden beri midem bağırsaklarım hassas.

hocam onlarda normalden farksız bi durum yok su içiyorum beyaz içmiyorum sarı şeklinde. Dışkının da yağlı olduğunu sanmıyorum sadece bazen çok çok geliyor tutamıyorum gidince bakıyorum yok denecek kadar az çıkıyor

Ben de aynısını düşünmüştüm Gilbert Sendromu olarak. Bu sorunlar devam ederse kuşkulan bence yoksa kuşkulanılacak pek bir yanı yok eğer sorun Gilbert sendromu ise

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigiterkent    14
heisenbergg, 3 dakika önce yazdı:

Ben de aynısını düşünmüştüm Gilbert Sendromu olarak. Bu sorunlar devam ederse kuşkulan bence yoksa kuşkulanılacak pek bir yanı yok eğer sorun Gilbert sendromu ise

safra yapmadigi surece zaten dert etmiyorum bi de askeri okula gidecegim o mesele var ama arpa suyuyla gecici olarak dusuyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    642
yigiterkent, 4 saat önce yazdı:

O karın ağrısının aynısını bizzat yaşadım, o ağrı daha sonra böbrek tarafına doğru gitmeye başladı o zamanlar tren enanthate kullanıyordum, acile giderken böbreklerim gitti ne yapıcam diye baya endişelenmiştim :D  Treni bırakıp sadece testo kullanmaya devam ettiğimde de bilirubin değerlerim normale gelmişti, sonradan trenbolon'un safra akışını değiştirdiği gerçeğini öğrendim. 

Uzun süreli açlıklar da gördüğüm kadarıyla bilirubin seviyelerini yükseltebiliyor. Bu değerleri düşürmek için TUDCA, UDCA(Ursactive) kullanılabilir. Aspirin ve kafein kullanımı da bilirubin değerlerini düşürebilir. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigiterkent    14
hectordoyle, Bir saat önce yazdı:

O karın ağrısının aynısını bizzat yaşadım, o ağrı daha sonra böbrek tarafına doğru gitmeye başladı o zamanlar tren enanthate kullanıyordum, acile giderken böbreklerim gitti ne yapıcam diye baya endişelenmiştim :D  Treni bırakıp sadece testo kullanmaya devam ettiğimde de bilirubin değerlerim normale gelmişti, sonradan trenbolon'un safra akışını değiştirdiği gerçeğini öğrendim. 

Uzun süreli açlıklar da gördüğüm kadarıyla bilirubin seviyelerini yükseltebiliyor. Bu değerleri düşürmek için TUDCA, UDCA(Ursactive) kullanılabilir. Aspirin ve kafein kullanımı da bilirubin değerlerini düşürebilir. 

Eyvallah hocam. Şimdi baktım bende trenden önce de varmış çok az ufacık bi yükseklik kayda değmez ama trenden sonra fırlamış. İştahım olmuyordu yarışma diyetinde tüm kesilmişti zaten açlığım fazlaydı. Dediklerinizi dikkate alacağım yanıtnız için de tekrardan teşekkürler

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    65
hectordoyle, 2 saat önce yazdı:

Merhaba hocam arkadaşın sorunu indirect bilirubinde artık trenbolone böyle bir etkiye sebep olsaydı direkt bilirubinde de artış olurdu.Bilirubin birikimi sebebiyle konjuge ve inkonjuge bilirubinde artış görünür sadece inkonjuge(indirect) bilirubinde yükselme görülmez. Kolestaz’ın (trenbolonun sebep olduğu safra problemi) ileti düzeye geldiği zaman indirect bilirubinde artışa sebep olur (bu da ağır karaciğer hasarı sonucunda olur) ağır karaciğer hasarı doğrultusunda sadece safra değil, arkadaşın sorun yok olarak belirttiği ALT, AST ve GGT enzimlerinde de artış gözükür. Kolestaz karaciğerde biriken safranın ince bağırsağa doğru iletilememesi durumudur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    642
heisenbergg, 30.09.2024 - 20:51 yazdı:

Merhaba hocam arkadaşın sorunu indirect bilirubinde artık trenbolone böyle bir etkiye sebep olsaydı direkt bilirubinde de artış olurdu.Bilirubin birikimi sebebiyle konjuge ve inkonjuge bilirubinde artış görünür sadece inkonjuge(indirect) bilirubinde yükselme görülmez. Kolestaz’ın (trenbolonun sebep olduğu safra problemi) ileti düzeye geldiği zaman indirect bilirubinde artışa sebep olur (bu da ağır karaciğer hasarı sonucunda olur) ağır karaciğer hasarı doğrultusunda sadece safra değil, arkadaşın sorun yok olarak belirttiği ALT, AST ve GGT enzimlerinde de artış gözükür. Kolestaz karaciğerde biriken safranın ince bağırsağa doğru iletilememesi durumudur.

Merhabalar, benim durumumda tüm bilirubin değerlerim yükselmişti (total, direkt, indirekt) ancak karaciğer enzimlerimin hepsi referans aralığındaydı. Bu yaz  boyunca haftalık 200 mg trenbolon enanthate kullandığım süreçte bazen (özellikle de cheat yaptıktan sonraki gün) dışkım yağlıydı. Buna direk kolestaz demek doğru olur mu orasını bilmiyorum ancak bakmak lazım. Trenbolonu uzun bi süre kullanmam, zaten abartıldığı kadar etkili değil benim bünyemde. 

heisenbergg, 30.09.2024 - 13:57 yazdı:

Indirect bilirubin kırmızı kan hücrelerinin yıkımı ile alakalı bir şeydir ve sadece indirmekte bilirubin yüksekliği genellikle karaciğerden bağımsız bir olaydır.

Burda da belirtmişsin, tren kullandığımız zaman kan değerleri diğer ilaçlara kıyasla daha fazla artabiliyor bunun sonucunda da indirect bilirubin artışına neden olabiliyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
heisenbergg    65
hectordoyle, 12 dakika önce yazdı:

Merhabalar, benim durumumda tüm bilirubin değerlerim yükselmişti (total, direkt, indirekt) ancak karaciğer enzimlerimin hepsi referans aralığındaydı. Bu yaz  boyunca haftalık 200 mg trenbolon enanthate kullandığım süreçte bazen (özellikle de cheat yaptıktan sonraki gün) dışkım yağlıydı. Buna direk kolestaz demek doğru olur mu orasını bilmiyorum ancak bakmak lazım. Trenbolonu uzun bi süre kullanmam, zaten abartıldığı kadar etkili değil benim bünyemde. 

Burda da belirtmişsin, tren kullandığımız zaman kan değerleri diğer ilaçlara kıyasla daha fazla artabiliyor bunun sonucunda da indirect bilirubin artışına neden olabiliyor. 

Dışkının yağlı olması tek bir sebebe bağlanmaz dışkı hem karaciğer yağlanmasından olabilir hem de aynı şekilde beslenme düzenin de buna sebep olabilir. Tren zaten kimsenin düşündüğü kadar etki vermez çünkü internette öyle bir algı yapılmış ki sanki tren kullanınca 1 ayda 5 cm kas kütlesi koyulacak.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    25

Çok su içmek düşürüyor diye biliyorum sen yinede dahiliye git ultrason yapıyorlar bende de var bilirubin, safra karaciğer falan kontrol ettir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.