Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

canarx

Almam gereken kaloride neden yağlanıyorum ?

Önerilen İletiler

canarx    1

Merhaba benim skinny fat bir vücudum var body recomposition için uğraşıyorum ama bu kaloride spor sonrası 30dk kardiyo eklediğim halde belim yağlanıyor sizce sorun ne yardımcı olur musunuz ? Almam gereken kalori 2450 ve kilom 63 boyum 170 yağ oranım %16 Kaloriyi düşürmeli miyim

Makrolarım bu şekilde:

350gr karbonhidrat
130gr protein.
60gr yağ şeklinde.
Sabah yulafunu pirinçunu yumurta ile omlet öğle ve akşam tavuk pilav salata ayran tüketiyorum ama belim yağlanıyor

Antrenman programımda bu şekilde:

Pazartesi göğüs ve triceps**
1. bench press - 4 set X 8-12 tekrar.
2. ıncline dumbbell press - 4 set X 8-12 tekrar.
3. dips - 3 set X maksimum tekrar.
4. triceps pushdown - 3 set X 10-15 tekrar.
5. overhead triceps extension - 3 set X 10-15 tekrar.

Salı: Sırt ve biceps**
1. lat pulldown - 4 set X 6-8 tekrar.
2. grip lat pulldown - 4 set 6X-8X
3. seated row - 3 set X 10-15 tekrar.
4. t bar row- 4 set 6X -8X tekrar.
5. incline dumbell curl 3 set 6X-8X tekrar
6. incline hammer curl - 3 set X 6-8tekrar

Çarşamba : Dinlenme

Perşembe: Bacaklar ve karın**
1. squat - 4 set X 8-12 tekrar.
2. leg press - 4 set X 10-15 tekrar.
3. leg extention - 3 set X 10-15 tekrar (
4. leg curl - 3 set X 10-15 tekrar.
5. calf raises - 4 set X 15-20 tekrar.
6. crunches - 3 set X 15-20 tekrar.
7. plank - 3 set X 30-60 saniye.
Anladım, deadlift içermeyen bir program hazırlayalım. İşte deadlift yerine alternatif egzersizler eklenmiş güncellenmiş program:

Cuma: Bilek ve kol.
1. wrist curls (avuç içi yukarı) - 3 set X 12-15 tekrar.
2. ters wrist curl (avuç içi aşağı) - 3 set X 12-15 tekrar.
3.seated forearms twist 3 set X 12-15
4.triceps pushdown barfix machine 3 set X 6-8
5.triceps pushdown v bar 3 set X 6-8
6.incline dumbell curl 3 set X 6-8
7.incline hammer curl 3 set X 6-8

Cumartesi : Omuzlar ve karın**
1. overhead press - 4 set X 8-12 tekrar.
2. lateral raise - 3 set X 10-15 tekrar.
3. front raise - 3 set X 10-15 tekrar.
4. rear delt fly - 3 set X 10-15 tekrar.
5. shrugs - 3 set X 12-20 tekrar.
6. ağırlıklı karın 3 set 15-20 tekrar.
7. crunches- 3 set X 15-20 tekrar.

Pazar dinlenme.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kendıne en azından 3-6 ay bir süre vermelisin. Skinny fat zor ve inatçı bir görüntü. Antrenmanlarını sert yap ve sadece süreci zamana bırak. Spor sonrası da sabit bir seviyede 5.5 gibi yürüyebilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
canarx    1
NamasteGodDamnİt, 4 dakika önce yazdı:

Kendıne en azından 3-6 ay bir süre vermelisin. Skinny fat zor ve inatçı bir görüntü. Antrenmanlarını sert yap ve sadece süreci zamana bırak. Spor sonrası da sabit bir seviyede 5.5 gibi yürüyebilirsin.

evet ama hocam nefret ediyorum aynadaki görüntüden ondan da biraz kaynaklanıyor olabilir dediğiniz gibi sürece bırakmamda lazım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
canarx, Şimdi yazdı:

evet ama hocam nefret ediyorum aynadaki görüntüden ondan da biraz kaynaklanıyor olabilir dediğiniz gibi sürece bırakmamda lazım

Yaşın 20. Senin yaşında tatmin edici bir görüntüye sahip çok az insan var. 20 yaşında bir insan ya çok zayıftır ya da şişmandır ama emek verirse 1-2 yıla geliştiği ve devam ederse de üzerine koymaya devam ettiğini görür. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.399

Yakın zamanda hormonlarına baktırdın mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    31

Merhaba,

yağ hesabında 60gr yağ ekstra mı koyuyorsun yoksa yediğin besinlerin içeriğindeki yağların üstünü mü 60 a tamamlıyorsun ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
canarx    1
gönderildi (düzenlendi)
Tarık34, 10 dakika önce yazdı:

Merhaba,

yağ hesabında 60gr yağ ekstra mı koyuyorsun yoksa yediğin besinlerin içeriğindeki yağların üstünü mü 60 a tamamlıyorsun ?

ekstra değil  total 

Diver, 12 dakika önce yazdı:

Yakın zamanda hormonlarına baktırdın mı?

hayır uzun süredir baktırmadım çok şüpheleniyorum aslında bu tarz durumlardan

tarihinde canarx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    31
canarx, Şimdi yazdı:

ekstra değil yediğim her değer total 

Bence yağı 30-35gr a kadar düşürmelisin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
canarx    1
Tarık34, 7 dakika önce yazdı:

Bence yağı 30-35gr a kadar düşürmelisin.

tamamdır diyetimi tekrardan gözden geçireyim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    204

Basit denklem maymun yağlı maymun yağ kaybetmek ama yağ hücreleri su dolmak maymun biraz kilo almak maymun kendine zaman vermek maymunun yağ hücreleri boşalmak maymun yağ yaktı maymun mutlu

• Beğen 1
  • ahahaha 1
  • 100 Puan 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Casanova    2

yağ yakmak için 100gr altına düşürmen lazm karbonhidratı

• Yanlış Cevap 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    292
Casanova, 8 dakika önce yazdı:

yağ yakmak için 100gr altına düşürmen lazm karbonhidratı

Bu tamamen ezbere bilgi öyle birşey yok güzel kardeşim. Adam ölsün mü 100gr karb’da (:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Casanova    2
AREN, Şimdi yazdı:

Bu tamamen ezbere bilgi öyle birşey yok güzel kardeşim. Adam ölsün mü 100gr karb’da (:

birşey olmaz ölünse ben ölürüm :) 2 aydır 100gr altında alıyorum işede yarıyor açıkcası

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    292
gönderildi (düzenlendi)
Casanova, 1 dakika önce yazdı:

birşey olmaz ölünse ben ölürüm :) 2 aydır 100gr altında alıyorum işede yarıyor açıkcası

Hiç sağlıklı değil bunun rebound’ı çok kötü olur, adelede ki suyu da boşaltırsan dolduracağım diye arabanın sileceği gibi kalırsın 🙂

tarihinde AREN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Yanlış Cevap 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Casanova    2
AREN, 7 dakika önce yazdı:

Hiç sağlıklı değil bunun rebound’ı çok kötü olur, adelede ki suyu da boşaltırsan dolduracağım diye arabanın sileceği gibi kalırsın 🙂

63kg birisi için çok fazla 350gr karbonhidratla yağ yakabileceğini hiç sanmıyorum, 350gr enerji kaynağı alan 63kg bir vucüt neden yağ yaksın, Ketojenik diyet ise çok popüler bir diyettir. Dediğim gibi 2 aydır ben yapıyorum ve çok memnunum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    31
Casanova, 2 dakika önce yazdı:

63kg birisi için çok fazla 350gr karbonhidratla yağ yakabileceğini hiç sanmıyorum, 350gr enerji kaynağı alan 63kg bir vucüt neden yağ yaksın, Ketojenik diyet ise çok popüler bir diyettir. Dediğim gibi 2 aydır ben yapıyorum ve çok memnunum.

Bence karb en son kısılmalı, bir süre 30-35 gr yağ bandına düşerse etki alacağını düşünüyorum.

• Yanlış Cevap 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    292
Casanova, 3 dakika önce yazdı:

350gr karbonhidratı öyle bi planlarsan bak o yağ nasıl gidip adele yoğunluğunu izlersin ayna’da. Doğru plan herşeyden önemli.

• Beğen 1
  • Yıldız 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    425

Bel bölgesindeki yağlanma, kalori fazlası, yüksek karbonhidrat alımı, stres ve genetik gibi faktörlere bağlıdır. Kalori ve karbonhidrat miktarını azaltmak, HIIT eklemek ve beslenmeni düzenli olarak takip etmek, yağlanmayı kontrol altına almana yardımcı olur.

• Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Casanova    2
gönderildi (düzenlendi)
AREN, 8 dakika önce yazdı:

350gr karbonhidratı öyle bi planlarsan bak o yağ nasıl gidip adele yoğunluğunu izlersin ayna’da. Doğru plan herşeyden önemli.

plan yukarıda işte , fazlası ise karbonhidrat ve kalori. 2,000 kalori altına düşmeli ve karbonhidrat azaltmalı. yada örnek bi plan sun arkadaşa öyle yapsın. 20gr yağ alımı azalttı diye yağ yakmaya başlamayacağı gayet ortada bence.

tarihinde Casanova tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    31
gönderildi (düzenlendi)
Casanova, 6 dakika önce yazdı:

plan yukarıda işte , fazlası ise karbonhidrat ve kalori. 2,000 kalori altına düşmeli ve karbonhidrat azaltmalı. yada örnek bi plan sun arkadaşa öyle yapsın. 20gr yağ alımı azalttı diyr yağ yakmaya başlamayacağını gayet ortada bence.

Tek sorun yağ yakması değil, skinny fat durumundan kurtulmaya çalışıyor yani uzun bir süre minimum kalori açığıyla düzenli spor uyku vs. ile kas kütlesini arttırıp  yağ kütlesinde düşüşe gitmeli. 100 carb a düşmesi insanda, özellikle yeni başlamış birinde ne spor hevesi bırakır ne yaşama hevesi.

Saygılar...

tarihinde Tarık34 tarafından düzenlendi
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Waxorion    47

bu diyeti uygulayıp hala yağlandığını söylüyorsan kalori açığı oluşturamıyorsun demektir. Aldığın kaloriyi düşürmen lazım 350 karb yerine 200-250 olarak ve 60gr yağ yerine 30 olarak dene 1 ay birde öyle bakalım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: ozgur32
      Selamlar herkese iyi forumlar,
      Kişisel özelliklerim:
      yaşım 23 boyum 1.84 78 kg %17 yağ Daha önceki açtığım başlıkta belirtmiştim 105-106 kilodan 78'li kilolara ve 24 civarı olan yağ oranımı 17'ye kadar indirdim. Lakin şöyle bir sorunla karşılaştım bilinçsiz kilo verdiğim için skinny fat vücuduna dönüştürdüm vücudumu. Yağlarımı komple yakıp temiz mi büyüsem ki böyle de çok ince olurum yoksa yağı umursamayıp kütle mi koysam diye çok arada kalmıştım ki internette 1-2 yazı okudum. İşte 15 yağ oranı altında olmadan ve karın kaslarınızı görmeden bulk sürecine girerseniz vücut genel itibariyle yağ depolar verimli geçiremezsiniz, östrojen fazla olur ,hem kuruyup büyürseniz daha estetik olur falan tarzı yazılar okudum.
      Tam hâkim değilim bu konulara kusura bakmayın. Bu yazıların doğruluk payı nedir bilgilendirir misiniz. Daha sonrasında bir tane sporcu çıktı karşıma yayınlarında şunu diyordu skinny fatseniz zayıf ve yağlıysanız öncelikli olan yağı yakmaktır ve ondan sonra bulk yapılmalıdır, çünkü ne olursa olsun yağlısınız ve skinny fati yenmek çok kolay hiç zor değil diyordu sadece özel taktikleri var falan diyordu.
      Ben de bu kişiden koçluk almayı düşünüyordum ki almadan önce kendim bu skinny fati yenebilir miyim yani kendi kendime yağ yakacak beslenme listesini oluşturabilir miyim sorusunu sordum kendime, internette kaynaklar tarayıp kendime skinny fati yenebilecek kalori planlaması ve buna uygun bir beslenme listesi çıkarmaya çalıştım inceleyip yorumlar mısınız, yoksa yanlış yolda mı gidiyorum koçluk tarzı şeyler gerekli mi gereksiz mi? Önceki konumda vücut fotoğraflarım yer alıyor inceleyebilirsiniz
      Beslenme listem:
      Kahvaltı:
      75 gr yulaf : 42 gr k / 10 gr p / 5 gr y / 275 kalori 75 gr fıstık : 12 gr k / 19 gr p / 36 gr y / 425 kalori 2 adet yumurta : 12 gr p / 9 gr y / 143 kalori Ara öğün:
      100 gr leblebi : 38 gr k / 18 gr p / 2 gr y / 268 kalori Kalan öğün (ikiye böl):
      200 gr bulgur : 137 gr k / 17 gr p / 1 gr y / 651 kalori 300 gr göğüs : 70 gr p / 305 kalori TOPLAM:
      Karbonhidrat : 229 Protein : 146 Yağ : 53 Kalori : 2067 (İlave günde 1-2 ölçek whey eklenebilir) 
    • Yazan: enes2525
      herkese merhaba oral steroid olarak dianabol kullanımında etki veya yan etki gören var mı kas ve güç artışı sağlıyor mu ve yağ yakımına etkisi var mı etki edenlerde etkisi ne zaman farkettiriyor herkese iyi forumlar
    • Yazan: voSaydin
      Selamlar herkese yeni kürüm 
      Testo-Bolde-Rimo-Ox olacak. rimoyu eczaneden testoyu ise iran alıcam ancak boldenon ve oxandrolone için hangi markayı tercih etmeliyim?
      bodytech için son zamanlarda ki olumsuz yorumlar beni biraz merak ettiriyor. daha önce kullandım, gayet etkiliydi.
      sp labs daha yüksek bir fiyat çıkıyor hiç kullanmadım merak ediyorum ama dediğim gibi fiyatı biraz yüksek
      zphc ise en az fikir sahibi olduğum. boldenonun oxandroloneun fiyatını biliyorum ama mg, tablet sayısı hakkında fikrim yok fiyatı ortalama gibi.
      +olarak Pharma markası içinde bilginiz var mıdır? 4ü arasında seçim yapacağım
      öneriniz nedir?
    • Yazan: demonmask
      Arkadaşlar merhaba spora basliyali 6 ay gibi bi dilim oldu 2. Kurume girdim ilk kurum testo tren acetat boldenondu vortex sp pharmaydi
      2. Kurume daha iyi bi marka ilac ile giris sagladim testo danabol nandrol bolde meditech gainzz marka kullanıyorum 2. Hafta biticek kürde ama kilo alimi ve hissiyat olarak pek bi degisim yok acaba nedir ve acaba hatami yapıyorum yardımcı olur musunuz

VİTAMİN GRAFİĞİ 
      HERGÜN
      SABAH : ASPİRİN, B KOMPLEKS C-Ester,/ Balık Yağı Hapı
      ANTREMAN ÖNCESİ: Creatin, Siturulun, L Arganin
      ANTREMAN SONRASI / GECE : ZMA

BESLENME GRAFİĞİ
      SABAH; 🌞
      5 adet yumurta ( 2 sarılı 3 beyaz)
      75gr yulaf
      1 Yemek kaşığı fındık ezmesi 
      Süt 🥛
      ÖĞLEN 🕐
      100gr tavuk 🐓
      100gr makarna 🍝
      100gr pilav 🍚
      3 adet kuşkonmaz
      İKİNDİ 🕒
      100 gr tavuk 🐓
      75gr yağsız makarna🍝
      75gr pirinç pilavı pilav 🍚
      100gr patates püresi 🥔
      AKŞAM 🌚
      100gr tavuk 🐓
      100gr patates püresi 🥔
      100gr pilav 🍚
      1 kupa kahve ☕️
      GECE 🌌
      50gr tavuk 🐓
      75gr patates püresi 🥔
      Diyet kola veya sade soda 🍹
      4 yaprak marul 🥬
      1 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi 🍯

HAFTALIK KÜR PLANLAMASİ
      Pazartesi: 1 ml  Testo + 1ml Boldenon + 1 ml Nandrolon
      Perşembe: 1 ml  Testo + 1ml Boldenon + 1 ml Nandrolon
      Cumartesi:   0.5 ml nandrolon
      Hergün: 07:30 / 13:30 / 19:30  DANABOL
    • Yazan: d3lici
      Evet arkadaşlar başlıktan anlaşılacağı üzere, igf hakkında bilgilerinizi ve deneyimlerinizi, aldığınız etkileri ve yan etkileri, ne için kullanıldığını, neye kombinesinin iyi gittiğini vs. Vs. Vs. yazabilirsiniz (kulaktan duyma, şehir efsanelerini değil) malum peptidler hakkında steroidler kadar bilgi yok internette
      Sağlıklı sporlar =) 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.