Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

gokhand

Düşük testesteron ve düşük sperm kalitesi problemi yaşıyorum ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

gokhand    0

Merhabalar,

2.5 senedir düzenli olarak vücut geliştirme yapmaktayım. Beslenmeme çok dikkat ediyorum ve bu güne kadar her hangi bir ilaç kullanmadım. Spora başladığım günden bu yana ara ara tahlil yaptırarak testesterona baktırmaktayım ama hep alt sınırlarda geziyor. Geçenlerde yine ölçtürdüm referans dışı geldi. Bende sperm kalitesinden şüphelenerek 4 günlük perhiz sonucu gidip test verdim onlarda düşük çıktı.

Hepsinin fotoğrafını aşağıya bırakıyorum. Hangi endokrinciye gitsem libidonda bir sorun yoksa önemi yok gibisinden bir şeyler dediler. Onlara kür düşündüğümü, hiç olmazsa tedavi dozu almak istediğimi belirttim fakat oralı bile olmadılar açıkçası. Babamda eczacı olduğu için bu tür şeylere çok karşı. Ne yapacağımı bilemiyorum sizce tedavi amaçlı sustanon kullansam vücuda sağlık açısından bir zararı olur mu?

İşin ilginç tarafı libido tavan, vücutta aşırı kıl yoğunluğu (özellikle sırtta) bulunmakta, sinir katsayım da fazla. Sperm testini de doktora gösterdim fakat sorun yok çocuk sahibi olabilirsin dedi ama hem testosteronun hemde spermlerin yoğunluğunun düşük çıkması moralimi çok bozdu.

@metinav @Diver @rastlantisal @Askabar @SPECTRE @Mickey @otopsicikedi

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden çok teşekkürler.

IMG_0368.jpeg IMG_0370.jpeg 

IMG_0372.jpeg IMG_0373.jpeg IMG_0374.jpeg IMG_0375.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    1.464

Doktorlarla hemfikirim libidoda sorun yoksa sustanona gerek yok dönem dönem değerlerde sorun olabilir. Değerlere değil hissiyat bakmalısın. 

İlla bir şey kullanmak istiyorsan bitkisel kürlere başlayabilirsin. 

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
memo9    6

Dostum ben de yeni üyeyim, açtığım başlığı oku istersen asla testesteron kullanma doğal takviyeler ya da lh fsh tetikleyicilere yönel. Sustanon TRT si dönem dönem yapıyordum 2-3 senedir belki de en sonuncusu dozu yüksek geldi.

Şuan PCTye başladım değerlerim alt üst oldu.

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhand    0
Diver, 11 dakika önce yazdı:

Doktorlarla hemfikirim libidoda sorun yoksa sustanona gerek yok dönem dönem değerlerde sorun olabilir. Değerlere değil hissiyat bakmalısın. 

İlla bir şey kullanmak istiyorsan bitkisel kürlere başlayabilirsin. 

Hocam peki düşük testonun kas gelişimine olumsuz bir katkısı var mı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.464
gokhand, Şimdi yazdı:

Hocam peki düşük testonun kas gelişimine olumsuz bir katkısı var mı 

Bu konuda zıt fikirler var. Şahsi düşüncem, naturel bireylerde çokta olumsuz etki göstereceğini sanmıyorum. Beslenmeyi dinlenmeyi ve antrenmanı hakkıyla yaparsan hem gelişeceksin yanında bonus teston artacak. Kafana takma kan değerlerini rahat ol spordan ve süreçten zevk almaya bak :) 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
memo9    6
Diver, 4 dakika önce yazdı:

Bu konuda zıt fikirler var. Şahsi düşüncem, naturel bireylerde çokta olumsuz etki göstereceğini sanmıyorum. Beslenmeyi dinlenmeyi ve antrenmanı hakkıyla yaparsan hem gelişeceksin yanında bonus teston artacak. Kafana takma kan değerlerini rahat ol spordan ve süreçten zevk almaya bak :) 

Hocam 30 günlük Klomen Tamoxifen kullanımı benim için yeterli olur mu? 31.gün test versem kalan 2 haftayı duruma göre yapsak nasıl olur?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    380
gönderildi (düzenlendi)
memo9, 5 dakika önce yazdı:

Hocam 30 günlük Klomen Tamoxifen kullanımı benim için yeterli olur mu? 31.gün test versem kalan 2 haftayı duruma göre yapsak nasıl olur?

hahaha dostum 31.gün test nasıl vermeyi planlıyorsun acaba klomen tamoksifen kullandıktan sonra ? üzerinden en az 2 hafta geçmiş olması lazım testin sağlıklı olması için zaten lh ın yüksek olucak klomen kullandığın için ilaç kullanıyorken test yaptırmış olucaksın yani :D . Sana ne yapman gerektiğini söyledi hala o olur mu bu olur mu diyorsun.

tarihinde ardas tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
memo9    6
gönderildi (düzenlendi)
ardas, 3 dakika önce yazdı:

hahaha dostum 31.gün test nasıl vermeyi planlıyorsun acaba klomen tamoksifen kullandıktan sonra ? üzerinden en az 2 hafta geçmiş olması lazım testin sağlıklı olması için zaten lh ın yüksek olucak klomen kullandığın için ilaç kullanıyorken test yaptırmış olucaksın yani :D .

Anladım.Valla yan etkiden korkuyorum. o yuzden 

tarihinde memo9 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    380

Ne yan etkisinden korkuyorsun onu anlamadım adam sana günde 2 tamoksifen kullan dedi zaten.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
memo9    6
ardas, 11 dakika önce yazdı:

Ne yan etkisinden korkuyorsun onu anlamadım adam sana günde 2 tamoksifen kullan dedi zaten.

50 mg klomen 20mg tamoksifen kullan dedi. Onu yapıyorum ben Sustanonla 2-3 sene dönemsel trt yaptım. Hiç sorun olmadı sonuncusu bizi ne hale getirdi. Yapmaz yapmaz 1 kere yapar. O yüzden endişem normal. Senin yaşında iken hiç korkmazdım riskli şeylerden. Overdose alkol alırdım yaş gidince insan değişiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    380

Abi bi hale getirdiği yok gayet normal lh fsh kapanması yan etkisi jinekomasti kalp krizi filan geçirmiceksin yani.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Oathbreaker    56

Ben açık konuşayım 30 u geçtikten sonra açıkçası TRT'yi kesmezdim sol altta buton hazır ve nazır susta yerine al enant, cyp 100-200 MG civarı ömrünün sonuna kadar kullan uğraşma.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.511

Bence libidoda vs sorun yaşamıyorken hormonlarınla oynayıp riske girmeye değmez, libidon düşük olsa test değerin düşük olsa ozaman bunu dert edebilirsin. Spermlerin için bence serko hocanın bitkisel kürleri senin için ilk aşama için çok daha uygun, çocuk yapma kararı aldığında eğer olmazsa o zaman eczane ürünlerinden faydalanman doğru olur çünkü şimdi bu tarz şeyler kullansan bunların verdiğii gereksiz psikolojik zorluklarına katlanman gerekicek. 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
marettam    49

korkuyorsan yapma dostum. Sana yapılması gerekeni söylüyor zaten adam.
@otopsicikedi dediği gibi önce hayatındaki diğer faktörleri iyileştir ve doğal desteklerden faydalan ondan sonra hala mutlu değilsen sustanona başlar denersin. Eğer hedef sadece dediğin gibiyse kolaya kaçmamak çok daha sağlıklı olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

LH-fsh ve SHBG ne durumda acaba. Aşırı kıl diyince Hirsutism hastalığından şüphelendim.Testislerini kontrol ettilermi boyut olarak ve varikosel varlığı vs .Bazen bu low-T  durumlarda enclomifen clomid kullanıp 1-1.5 ay düzelen hastalar vardı. 60 yaş üstündede denenmişti. 1 kez testesterone alırsan birdaha bırakamazsın bunu aklında bulundur sonu yok. 400ng/dl nin altı low Testodur. 

Maalesef ülkemizde endokrin-üroloji hasta konforu açısından ciddi hastalıklara lafım yok böyle hala milattan kalma tedavi yöntemleri takip ediliyor. FDA yakında düşük testesteronu bir sağlık sorunu olarak kabul ettiğinde umarım değişirler.Birçok endokrine gitmişsin.

Randevu alacağın doktorun makalelerini incele bu tarz şeylerle alakalı örn. diyabet vs degilde trt hipogonadism tarzı makaleleri varmı. Doğal olarak Ashawaganda kullanabilirsin bir çok kişide yapılmış calışmada %11.4 seviyesinde total testesteronu arttırmış. Tribulus falan diğer bitkisel şeylere pek inancım yok kayda değer bir artış görülmedi çünkü. Çinko ve ashawaganda kullan yağ oranını düşür. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.775

Tam bir hormon tahlili gerekli.Lh-fsh-prolaktin-e2-total testo-free testo-dht-progesteron...

Ondan sonra yorum yapmak daha doğru olur.

Libido tek başina bir şey ifade etmez...Dht seviyen yüksektir, östrojenin de üst sınırlardadır azgınlık yaşanabilir...Kıllanma da dht fazlalığına çok bağlı vucuttakiler için...

Bu sağlıklı üremeyi göstermiyor, daha başka etkenler faktörler de var...

Testinin birinde kortizol yüksek çıkmış, sürekli stres altında kalıyorsan bu da testosteron için olumsuz olacaktır...

Hipo olabilirsin veya testislerinde duyarsızlık varikosel vb. bulunabilir.

Ben geçmişte paylaşmıştım forumda, 0,1-0,2 seviyesinde testoyla cinsel ilişki yaşadığım zaman oldu.Ertesi gün test yaptırmıştım kür sonu pct öncesi dönemdi...Böbrek üstü bezlerinden üretilen testo bile vucudun ihtiyacını karşılayabiliyor.Cinselliğe yetmese bile temel fonksiyonlara yetebilir...

Test sonuçlarına göre ya pct protekolü uygulamalısın, yada bitkisel onaylanmış extratlar içeren destekleyici suplement tarzı ürünleri kullanabilirsin...Yeter ki ciddi bir bozukluk olmasın herşeyin çözümü var...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Inevitable
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Arkadaşlar 300mg testo prop kullanıyorum.
      total testom 153 çıktı sahte oluyor bu durumda doğru muyum yanında eczane rimosu kullanıyordum.

• Yazan: mawsqa
      Merhabalar,
      Yaklaşık 1.5 yıldır düzenli spor yapıyorum bundan 5 ay önce tahlil vermiştim ve total testom 472 çıkmıştı. Bugün ki tahlilde 451 çıktı. Bu değeri yükseltmek için nasıl bir yöntem izlemeliyim yanii amacım doğal olarak 600 700 seviyelerine çıkarmak fakat işe yarayan bir yöntem bulamadım.
      Orjinal olimp ashwagandha kullandım 20-25 ng artış olmuştu.
      Yağ oranım şuan %9 65 kg'yim.
      Tüm cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    • Yazan: hirstyz
      Merhabalar, definisyon kürümde 4.haftadayım. Kan tahlili yaptırmak istedim çok bilindik bir türk markası testo prop kullanıyorum. Çalışıp çalışmadığını da görmek istedim açıkcası. Değerlerimi sizlerle paylaşmak isterim bu konuda pek bir bilgiye sahip değilim. Sağlık açısından bana katabileceğiniz değerli yorumlarınızı bekliyorum. 
      Haftalık 300 mast - 400 prop kullanıyorum. 4.haftada clen ve winstrol ile devam edeceğim

• Yazan: pt.e.l.j.i.n
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Kürümde  6. haftamdayım tahlillerimde serbest testo oranım totele göre düşük çıkmış sebebi nedir ? @metinav
      Testo prop Masteron   
    • Yazan: ghettoMonk
      Merhabalar,
      Kişisel özelliklerim:
      Yaklaşık 7 senedir spor yapıyorum 5 senesi MMA son 2 senesi de vücut geliştirme Yaşım 20 Kilom 78 Boyum 1.80 Yağ oranım düşük Nispeten beni tatmin eden bir fiziğim var diyebilirim. Yaptığım sporları profesyonellik seviyesinde ciddiye alarak yapıyorum. Antrenman, beslenme ve dinlenme pek sekmez. Malum yaz ayındayız ve ben 2 aydır diyetteyim, her sabah da 1 saat kardiyom var. Geçen günlerde kendimde bazı semptomlar fark ettim bunlardan bazıları depresyon, halsizlik, ani anksiyete, uykuya dalamama, sürekli yorgunluk, libidoda değişiklikler vs. Sonrasında dahiliyeye gidip sorunlardan bahsettim ve kan testi yaptırdım, testosteron alt sınıra yakın çıktı. Düzenli D vitamini kullanıyorum, ZMA alıyorum, alkol tüketimim yok, uykum olabildiğince düzenli (son zamanlarda dalamıyorum) ve sağlıklı besleniyorum. Bu yaşta bu kadar düşük testosteron beni gerçekten çok rahatsız etti. Sporun ölene kadar hayatımda olacağını da hesaba kattığımda TRT'ye geçmek çok mantıklı geliyor.
      Haftalık 120mg Test Enanthate ve sperm üretiminin durmaması için de haftada 3 kez 500iu HCG yapmayı düşünüyorum. Ve bunu ömür boyu sürdürmeyi planlıyorum. Kan testimi ve güncel formumu ekte bırakıyorum (Sensitif Total Testosteron referans aralığı 2.7 ile 8 küsürmüş ben de doktorun yanına tekrar gidince öğrendim). @metinav @rastlantisal @GHOST @AS1L @Diver
      Değerli hocalarım yorumlarınızla bana bir yol gösterebilirseniz çok sevinirim.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.