Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

aslan76

Yağ yakımı kürü önerisi rica ediyorum sizden.

Önerilen İletiler

aslan76    0

Merhaba arkadaşlar,

• 48 yaşında
  • 1,65 boyunda
  • 85 kiloyum

2012 yılına kadar profesyonel olarak 21 yıl boyunca Takwondo ve Kick Boks sporu ile uğraştım. Bu dönemde max.71 kilodaydım. Sporu bırakınca süratle kilo olma sürecine girdim ve 95 kg ları gördüm. Ardından tekrar spora başladım (fitness), özel hoca, özel diyet programı vs. derken 93 kg'a 3 ayda düşebildim. Kas deseniz zerre yok. Minimum kalori ve max sporla bile en fazla 2-3 kg verebiliyorum. Bu işte bir terslik olabileceği düşüncesi ile Endokrinoloji bölümüne gittiğimde bağırsaklarımın normal insanın 1/4'ü kadar hızda çalıştığını ve metabolizmamın uzun yıllar ağır spor sonrası yaşanan sendromun olduğu bu sebeple kilo veremediğimi söylediler. Diyabet ve obezite hastalarına verilen yüksek etkili ilaç yazdı doktorlar ve "bu ilaç fili bile zayıflatır" dediler ama sonuç yine nafile. Her yeni denemem başarısızlıkla ve hocaların ve doktorların "kesin bir yerde yanlış yapıyorsun" demesinden tiksinti geldi. Bir ara DNP bile kulanmayı kafaya koyacak kadar takıntı haline getirdim.

Şu anda haftanın 2 günü fitness, 3 günü de masatenisi antrenmanı yapıyorum. Harcadığım efor üst seviyede. Sizden ricam yağımı da göz önünde bulundurarak bana kilo vermemde yardımcı olabileceğini düşündüğünüz takviye, sarms vs. varsa paylaşabilir misiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aslan76    0

Tahlil sonuçlarımı ekledim. Lakin şu an için uyguladığım bir beslenme programım yok.

Diyet yaptığım dönemde 1100-1200 kal arasında bir beslenmem vardı.

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Burda bulunan kan değerlerinizde bir sorun yok ancak anlattıklarınızdan yola çıkarak yaptığınız hata net bir şekilde ortada. Çok düşük kalori aldığınız için metabolizmanız aşırı yavaşlamış. Bundan dolayı da vücut yağ yakımını aşırı azaltmış ve depolamaya yönelmiş. Burda bence yapacağınız en mantıklı yöntem ihtiyacınızdan 500 kalori kadar altında olan bir diyet çizelgesi oluşturarak ona uymak ve eğer istiyorsanız yanına yohemb. ya da clen tarzı destekler eklenmesi. Eğer bu durumu kendiniz yönetemeyecekseniz bir diyetisyenden yardım almak size iyi gelebilir.

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76    0
FosillesmisBuilder, 12 dakika önce yazdı:

Burda bulunan kan değerlerinizde bir sorun yok ancak anlattıklarınızdan yola çıkarak yaptığınız hata net bir şekilde ortada. Çok düşük kalori aldığınız için metabolizmanız aşırı yavaşlamış. Bundan dolayı da vücut yağ yakımını aşırı azaltmış ve depolamaya yönelmiş. Burda bence yapacağınız en mantıklı yöntem ihtiyacınızdan 500 kalori kadar altında olan bir diyet çizelgesi oluşturarak ona uymak ve eğer istiyorsanız yanına yohemb. ya da clen tarzı destekler eklenmesi. Eğer bu durumu kendiniz yönetemeyecekseniz bir diyetisyenden yardım almak size iyi gelebilir.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ancak belki 8-10 diyetisyenle çalıştım, hep aynı cümleler, hep aynı beslenme çeşidi, bir hafta sonra tartıya çıktığımda "kesin kaçamak yapmışsındır" ... Bu cümleleri artık duymak istemiyorum. Hem zamanım , hem param boşa gidiyor, hadi bunlardan geçtim psikolojim bozuluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76, 1 dakika önce yazdı:

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ancak belki 8-10 diyetisyenle çalıştım, hep aynı cümleler, hep aynı beslenme çeşidi, bir hafta sonra tartıya çıktığımda "kesin kaçamak yapmışsındır" ... Bu cümleleri artık duymak istemiyorum. Hem zamanım , hem param boşa gidiyor, hadi bunlardan geçtim psikolojim bozuluyor.

Bu konuda gerçekten çok başarılı antrenör diyetisyenler var piyasa da güray hoca vb. eğer maddi durumunuz yetiyor ise onlarla çalışmak size çok şey katacaktır 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76    0
FosillesmisBuilder, 3 dakika önce yazdı:

Bu konuda gerçekten çok başarılı antrenör diyetisyenler var piyasa da güray hoca vb. eğer maddi durumunuz yetiyor ise onlarla çalışmak size çok şey katacaktır 

Kendi kilosunda Türkiye Şampiyonu olan Birtek Beşler hoca ile bire bir çalıştık yaklaşık 4-5 ay. O bile işe akıl sır erdiremedi. 1 gr kilo veremediğim gibi 1 gr kas da yapamadım. Sanırım bende kaslarla ilgili genetik bir fakirlik var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76, Şimdi yazdı:

Kendi kilosunda Türkiye Şampiyonu olan Birtek Beşler hoca ile bire bir çalıştık yaklaşık 4-5 ay. O bile işe akıl sır erdiremedi. 1 gr kilo veremediğim gibi 1 gr kas da yapamadım. Sanırım bende kaslarla ilgili genetik bir fakirlik var.

Durumunuz biraz profesyonellik istiyor. Her şampiyon olan iyi bir hoca olduğu anlamına gelmez sonuçta hepsi bir koçla çalışıyor. Güray hocayı denemenizi öneririm troitlerinde sorun olan arkadaşı bile makine yapacak kadar bilgi sahibi kendisi. Maddi durumum yetse asla şaşmayacağım bir koç

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76    0
FosillesmisBuilder, 5 dakika önce yazdı:

Durumunuz biraz profesyonellik istiyor. Her şampiyon olan iyi bir hoca olduğu anlamına gelmez sonuçta hepsi bir koçla çalışıyor. Güray hocayı denemenizi öneririm troitlerinde sorun olan arkadaşı bile makine yapacak kadar bilgi sahibi kendisi. Maddi durumum yetse asla şaşmayacağım bir koç

Tam adı soyadı nedir hocanın? Maddi durum derken fiyat korkutucu mu :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emremmt    10
FosillesmisBuilder, 30 dakika önce yazdı:

48 yaşındaki adama clen önerisi nedir Allah Allah,

hocam size tavsiyem 10 gün ilaçlara spora ara vermeniz, 10 gün sonra ise yavaş yavaş kardiyo ile beraber beslenme programınızı uygulamanız herşeyi bir anda yaparsanız metabolizma yavaşlar. protein, sebze ağırlıklı beslenmeniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emremmt, 2 saat önce yazdı:

hocam size tavsiyem 10 gün ilaçlara spora ara vermeniz, 10 gün sonra ise yavaş yavaş kardiyo ile beraber beslenme programınızı uygulamanız herşeyi bir anda yaparsanız metabolizma yavaşlar. protein, sebze ağırlıklı beslenmeniz.

Clen önermemişim "eğer istiyorsanız yanına yohemb. ya da clen tarzı destekler eklenmesi" demişim bu durumu kişinin tercih ve arzusuna bırakmışım. 48 yaşında clenin de pek bir şey yapacağı yok 17 yaşında günde 50mg clen ile 1 hafta gitmiştim o kadar ağır bir ürün değil zaten. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76    0
Emremmt, 2 saat önce yazdı:

Şu anda ilaç kullanmıyorum. Sadece antrenmanlarda aşırı yorulduğum için BCAA alıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emremmt    10
FosillesmisBuilder, 2 saat önce yazdı:

Clen önermemişim "eğer istiyorsanız yanına yohemb. ya da clen tarzı destekler eklenmesi" demişim bu durumu kişinin tercih ve arzusuna bırakmışım. 48 yaşında clenin de pek bir şey yapacağı yok 17 yaşında günde 50mg clen ile 1 hafta gitmiştim o kadar ağır bir ürün değil zaten. 

adam neyin ne olduğunu bilmiyor senin yazdığın herşeyi yaşına bakıp ciddiye alabilir clene 17 yaşında girdiğin için sıkıntı yok zaten.

aslan76, 2 saat önce yazdı:

Şu anda ilaç kullanmıyorum. Sadece antrenmanlarda aşırı yorulduğum için BCAA alıyorum

hocam size tavsiyen ağır antreman değiş bol ve çeşitli kardiyo tipleri olur, gerisi beslenmenin konusu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    179
gönderildi (düzenlendi)
aslan76, 21.05.2024 - 14:34 yazdı:

kalori manipülasyonu yapabilirsiniz bazen akşamları cheat meal olarak 2 büyük boy pizza yiyorum ve sonraki günlerde bulkta olmama rağmen kilomda düşüş olmaya başlıyor hocam da direk kaloriyi arttırıyor, zaten tek seferde yemeyle fazla yağlanmak zor genellikle tuttuğunuz ödem oluyor onuda eski beslenmenize dönünce direk atıyorsunuz hem metabolizmanızıda hızlandırmış oluyorsunuz size tavsiyem bunu yaptıktan sonraki gün 2500Kalori ile başlayıp kademe kademe kısın şuan kilonuzu ve yağ oranınızı bilmediğim için net bir kalori veremicem.

tarihinde ardas tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Brknmek10    11
aslan76, 21.05.2024 - 14:34 yazdı:

Kan testlerine bak sorun olabilir alerji testi yaptır bunlarda kilo almaya veya vermeye etkli yolunda gitmeyen birseyler bu iste en iyi ertug hoca danis kendisine 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76    0
ardas, 16 saat önce yazdı:

kalori manipülasyonu yapabilirsiniz bazen akşamları cheat meal olarak 2 büyük boy pizza yiyorum ve sonraki günlerde bulkta olmama rağmen kilomda düşüş olmaya başlıyor hocam da direk kaloriyi arttırıyor, zaten tek seferde yemeyle fazla yağlanmak zor genellikle tuttuğunuz ödem oluyor onuda eski beslenmenize dönünce direk atıyorsunuz hem metabolizmanızıda hızlandırmış oluyorsunuz size tavsiyem bunu yaptıktan sonraki gün 2500Kalori ile başlayıp kademe kademe kısın şuan kilonuzu ve yağ oranınızı bilmediğim için net bir kalori veremicem.

• Boy 1.65
  • kilo 84
  • yağ oranı %34

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    179

Hocam yağ oranınız zaten fazla kilo başı 1 gram yağ alarak 2700 kalori ile başlayın çok hızlı düşürmeyin kaloriyi kardiolara önem verin hit yerine less yaparsanız yağ yakımı için daha etkili olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    10
gönderildi (düzenlendi)

günlük beslenmenizi 1800kcal olarak hesaplayın ve kalori sayınız. dediğiniz gibi diyet yapıp 1 gram kilo vermiyor ve vücut kompozisyonunuzda değişiklik olmuyorsa. Siz ya diyete uymuyorsunuz yada söylediğiniz eforun yanından bile geçmiyorsunuzdur. kalori saymayı öğrenerek başlayın ve günlük kalorinizi 1800-2100 kcal olarak sabitleyin. haftanın 3 günü 1800 kcal 1 günü 2000 kcal alın artışı karbonhidrattan yapın. en önemlisi de kardiyo yapınız haftada en az 4 saat nabız 135 bandında 30-45 dk kardiyolar. 

tarihinde negfeedback tarafından düzenlendi
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76    0
negfeedback, 24.05.2024 - 15:57 yazdı:

günlük beslenmenizi 1800kcal olarak hesaplayın ve kalori sayınız. dediğiniz gibi diyet yapıp 1 gram kilo vermiyor ve vücut kompozisyonunuzda değişiklik olmuyorsa. Siz ya diyete uymuyorsunuz yada söylediğiniz eforun yanından bile geçmiyorsunuzdur. kalori saymayı öğrenerek başlayın ve günlük kalorinizi 1800-2100 kcal olarak sabitleyin. haftanın 3 günü 1800 kcal 1 günü 2000 kcal alın artışı karbonhidrattan yapın. en önemlisi de kardiyo yapınız haftada en az 4 saat nabız 135 bandında 30-45 dk kardiyolar. 

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Lakin diyetisyenler de aynı cümleyi kuruyor "Siz ya diyete uymuyorsunuz yada söylediğiniz eforun yanından bile geçmiyorsunuzdur". Polar H10 ile 24 saatlik kalori yakımlarımı kaydediyorum. Antrenman yaptığım günlerde ortamala 3200-3500 kal. hesaplıyor. Efor konusunda da nabız 170'e geldiğinde yaptığım işi bırakıyorum (bayılma evresinden az evvel). Bu benim yaşımda biri için oldukça yüksek bir değer. Ayrıca 21 yıllık profesyonel sporculuk ve antrenörlük geçmişim var. Kalori alma verme konusunda detaylı bilgiye sahibim. Aslında sorun şu; günde 3500 kalori harcayıp, 2500 kalori aldığım dönemde bile 1000 kalorilik açık kilo verdirmiyor. Velev ki şöyle düşünelim, yediğime içtiğime hiç dikkat etmedim ve günde 3000 kalori alacak şekilde beslendim, ama her gün 3500 kalori harcayarak 500 kalorilik açık oluşturdum ve yine de kilo veremedim. Peki bu durum normal mi? Eğer kile verme sadece kalori açığı oluşturma ile açıklanıyorsa şu andan itibaren çökmüş demektir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    10
aslan76, 4 saat önce yazdı:

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Lakin diyetisyenler de aynı cümleyi kuruyor "Siz ya diyete uymuyorsunuz yada söylediğiniz eforun yanından bile geçmiyorsunuzdur". Polar H10 ile 24 saatlik kalori yakımlarımı kaydediyorum. Antrenman yaptığım günlerde ortamala 3200-3500 kal. hesaplıyor. Efor konusunda da nabız 170'e geldiğinde yaptığım işi bırakıyorum (bayılma evresinden az evvel). Bu benim yaşımda biri için oldukça yüksek bir değer. Ayrıca 21 yıllık profesyonel sporculuk ve antrenörlük geçmişim var. Kalori alma verme konusunda detaylı bilgiye sahibim. Aslında sorun şu; günde 3500 kalori harcayıp, 2500 kalori aldığım dönemde bile 1000 kalorilik açık kilo verdirmiyor. Velev ki şöyle düşünelim, yediğime içtiğime hiç dikkat etmedim ve günde 3000 kalori alacak şekilde beslendim, ama her gün 3500 kalori harcayarak 500 kalorilik açık oluşturdum ve yine de kilo veremedim. Peki bu durum normal mi? Eğer kile verme sadece kalori açığı oluşturma ile açıklanıyorsa şu andan itibaren çökmüş demektir. 

aldığınız kaloriyi 1800-2000 kcal sabitleyiniz, kardiyolarınız 130-150 nabız aralıpını geçmiyecek şekilde 30-45 dk günlük yapınız. bu şekilde mutlaka sonuç alacaksınız. saatlerin verdiği bazalmetabolizma hızı normalden biraz fazla olmakta. eğer kilo kaybı hedefiniz varsa aldığınız kaloriyi 1800-2000 kcal arasında tutun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslan76    0
negfeedback, 3 saat önce yazdı:

aldığınız kaloriyi 1800-2000 kcal sabitleyiniz, kardiyolarınız 130-150 nabız aralıpını geçmiyecek şekilde 30-45 dk günlük yapınız. bu şekilde mutlaka sonuç alacaksınız. saatlerin verdiği bazalmetabolizma hızı normalden biraz fazla olmakta. eğer kilo kaybı hedefiniz varsa aldığınız kaloriyi 1800-2000 kcal arasında tutun

Kilo vermenin en etkili yönteminden biri de  kas yapmaktır. Ne kadar kas o kadar enerji harcamak demek. Ben kas da yapamıyorum :) Bcaa, Protein tozu, L-Citruline Malat ve creatin kullanmama rağmen. Bu arada L-Carnitine'ler bende çarpıntıdan başka bir işe yeramıyor :) Valla inanmayacaksınız ama Granade bile işe yaramadı. Sanırım benim durumum NASA 'lık :)

Neyse, daha fazla kafanızı şişirmeyeyim :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: damdeok
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Ay sonunda tatile gideceğim için 2 haftalık ufak sert bi definasyon yapmak istiyorum pis yağı suyu atıp sonra bulk kürüme devam edicem. Şuana kadar only testo gidiyordum kilo alırken ama bundan sonraki süreçte rimo kullanmayı planlarken ufak bir definasyona karar verdim kür ortasında.
      14 günlüğüne clen alsam etkisini görür müyüm ve rimoya 14 günlük definasyondan sonra mı başlamalıyım?
      Veya:
      testo clen rimoyla Ürünleriyle definasyon mu yapmalıyım?
      0 carb yapmayı düşünüyorum ara ara carb alıcam tabi metabolizmayı sıfırlamamak için. Testoyu 500 kullanıcam clenin dozu ne olmalı sizce? ve rimo alırsam onun dozu ne olmalı şimdiden teşekkürler. Bu arada 14 günlük olduğu için clen yanına bi koruyucu kullanmayı düşünmüyorum şuan ama kullanman gerekiyor derseniz kullanabilirim.
      yaş 25 boy 178 kg 79 Biraz karışık oldu kafa karıştırdığım için kusura bakmayın cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar.
    • Yazan: Waxorion
      Merhaba arkadaşlar,
      Burak hocamla birlikte 8 haftalık bir kür süreci geçirdim. Bu yaptığım ilk kürdü sonucundan gayet memnun kaldım üzerine inşa edebileceğim bir fiziğe yavaş yavaş geldim.
      Kullanılan gruplar:
      Gw 501516 Sr9009 Testo Enanthate Yohimbine Kullanılan marka : Noxy Lab - https://www.noxy-labs.com/
      Kürün ilk başlangıç fotoğraflarını paylaşıyorum.

8 hafta sonra :

Bu süreçte Burak @Loving hocama çok teşekkür ederim. Çok ilgili, alakalı ve sorduğum her şeye anında geri dönüş yaptı. Bundan sonraki süreçlerde de birlikte çalışmak için çok hevesliyim gerçekten benim için bulunmaz nimet.
      Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
    • Yazan: aliefeyapici
      Hocalarım selamlar,
      Geçen günlerde elimdeki ilaçlarım bittiği için tekrardan sipariş vermiştim. Şuan definasyon dönemindeyim normalde tren acetat kullanıyordum fakat siparişim yanlış gelmiş tren enanthate yollamışlar acaba diyette tren enanthate bir sorun teşkil eder mi yoksa acetat ile arasında çok aşırı fark olmaz mı?
      Uzun ester geldiği için tabi ki vurumu azaltacağım normalde haftalık 3 ml vuruyordum şimdi enanthate olduğu için 2 ml e çekeceğim.
    • Yazan: Deniz35
      Merhaba dostlar,
      Yaş boy kilo Spor geçmişinden bağımsız ağırlıklı olarak yağ yakımı ve form tutma düşünüldüğünde;
      8 hafta:
      Haftalık 500 mg testosteron Enanthate, Günlük 30 mg Anavar Günlük 20 mg Winstrol tablet Sorularım:
      Bu kür hakkında düşünceleriniz nedir? Karaciğer çok fazla zorlanır mı 4-Hepa kullanımına rağmen? Propionate yerine Enanthate tercihim iki günde bir delik deşik olmamak adına. 
    • Yazan: jasyak
      Herkese selamlar,
      Sizlerden bi konu hakkında yardım almak istiyorum. Kilo verme sürecindeyim beslenmende makro mikro düzenime kalori açığına dikkat ediyorum. Ayrıca antrenman + yarım saat kardiyoya da dikkat ediyorum bunlarda hiç sıkıntım yok kilo da veriyorum yardım istediğim konu hangi takviyeleri kullanmalıyım hem genel sağlık hem süreci bi miktarda olsa hızlandıracak şeyler. elimde yurtdışından bizzat kendim alıp getirdiğim:
      Tongatali ashwagandha fenugreek extract semsc selenium d3 bromelain Gibi şeyler var hepsini aynı anda bilinçsizce kullanmak istemiyorum. Bu yazdıklarım dışında önereceğiniz hem yağ yakımını destekleyecek ya da genel sağlık için takviyeler önerirseniz çok mutlu olurum. aklıma gelenler yohimbine magnezyum çinko omega3 nac600 gibi şeyler umarım sorumu anlatabilmişimdir şimdiden teşekkürler. @Diver @Oathbreaker

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.