Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

yigitpyz

Insülin hassasiyeti

Önerilen İletiler

yigitpyz    9

yüksek kalorili beslenildigi dönemde 0 carb yaparak insülin hassasiyeti dengelenebilirmi ?

dengelenebilirse ne kadar süreden süreye yapılması gerekir ? @Mickey @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mickey    789

Sıfır karb daha çok definasyon döneminde dip görmek için zaman zaman uyguladığımız bir yöntem ve her bünyede etkili de olmayabilir. Bende oluyor üst üste 3 gün sıfır karb haftanın diğer günleri düşük karb definasyon döneminde uygulayabiliyorum. Tabi sıfır karb veya düşük karbın negatif yönü müthiş yavaşlayan metabolizma ve buna bağlı düşen yağ yakım hızı. Belli bir noktadan sonra uzun kardiyolar da etkisiz kalıyor. Tabi burada gh ve t3 destekleri ayrıca anabolizanların desteğiyle sorun aşılabiliyor. Bu kurgu tamamen definasyon üzerine.

Yüksek kalorili bulk dönemi ise apayrı bir senaryo. Burada sıfır karbtan bahsetmek doğru olmaz. Daha çok alınan besinlerden faydalanımı arttırabilmek için vücudun doğal insulinini korumak önemli. Bunun için dalgalı karb tavsiye edebilirim. Bazı günler yüksek bazı günler düşük karb giderek insulin hassasiyetini dengeleyebilirsin ancak bundan da daha güzeli sabah 30dk kardiyodur. Bulk döneminde sabahları aç karnına yapılan 30dk kardiyolar sonraki öğünlerden tam olarak faydalanmanı sağlayacaktır. Tabi yüksek kalori çok çok sert antrenman demek bunu söylememe gerek yok sanırım. Sabah kardiyosu ile antrenmanın arasında 8 saat olsun ve antrenmanına mutlaka 2 en güzeli 3 öğün alarak çıkman. Ben bulk dönemlerinde günde 7 öğüne kadar çıktığımı biliyorum bu nedenle antrenman öncesi öğün sayın ne kadar fazla olursa o kadar sert ve temiz idman çıkarırsın. Tabi antrenman sonrasına da min. 2 öğün bırakman toparlanman için önemli.

• Beğen 3
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loeren    14

Carb cycling bunun için biçilmiş kaftan. High - Medium - Low carb günleri ile insülin hassasiyetini koruyabilirsin.

High day: haftada 1 veya 2 gün, bacak ve ağır çekiş günleri

Medium day: bacak günü hariç tüm günler

Low day: off günleri

tarihinde Loeren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    69

İnsülin hassasiyetini kolayca aslında yerine getirebilirsin ancak tabii ki de herhangi bir tiroit veya aileden gelen insülin tarzı hastalıklar durumunda o kadar kolay olmuyor. Sabah aç karnına kardiyorlar, iş görür mü? Evet, görür. Aç karnına yapmak zorunlu mu peki? Ne de olsa hacim dönemindeyim su kaybetmek istemem diyorsan elbette tok karnına da kardiyo uygundur. Sıfır karbonhidrat gibi bir hataya düşme, zaten insülin direncin 2-3 günde yerine gelecek değil. Zaten 2-3 gün sıfır karbonhidrat yapsan suyunu atarsın sonra küçüldüm dersin, ağırlıkların düşer dersin ki ben ne yapıyorum.

O yüzden direkt olarak sabah, öğlen veya akşam nasıl istersen ki (bana soracak oluyorsan sabah en iyi saat dilimidir) kardiyo yapabilirsin. Dakikalarını soracak oluyorsan, minimum 25 dakika olsun. O kadar kendini yıpratma, normal bir koşu olarak hayal et. Tabii ki farmakoloji araya girerse bu durum daha kolay olur. Atıyorum metformin hidroklorür, diyabetik bir ilaçtır ve insülin direncini düzeltmek ana amaçlarından biridir. İnsanı tok tutar, insülin seviyesini dengeler, ani şeker artışlarının önüne geçer ve bir nebze olsa da karbonhidrat alımını vücut içerisinde sınırlandırır. Yediğini bir nebze sı*arsın misali :) 

Kısası kısa, dediklerimi uygulamak zorunda değilsin. Bilgi olarak paylaştım diye düşün...

• Beğen 1
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigitpyz    9
Mickey, 7 saat önce yazdı:

Sıfır karb daha çok definasyon döneminde dip görmek için zaman zaman uyguladığımız bir yöntem ve her bünyede etkili de olmayabilir. Bende oluyor üst üste 3 gün sıfır karb haftanın diğer günleri düşük karb definasyon döneminde uygulayabiliyorum. Tabi sıfır karb veya düşük karbın negatif yönü müthiş yavaşlayan metabolizma ve buna bağlı düşen yağ yakım hızı. Belli bir noktadan sonra uzun kardiyolar da etkisiz kalıyor. Tabi burada gh ve t3 destekleri ayrıca anabolizanların desteğiyle sorun aşılabiliyor. Bu kurgu tamamen definasyon üzerine.

Yüksek kalorili bulk dönemi ise apayrı bir senaryo. Burada sıfır karbtan bahsetmek doğru olmaz. Daha çok alınan besinlerden faydalanımı arttırabilmek için vücudun doğal insulinini korumak önemli. Bunun için dalgalı karb tavsiye edebilirim. Bazı günler yüksek bazı günler düşük karb giderek insulin hassasiyetini dengeleyebilirsin ancak bundan da daha güzeli sabah 30dk kardiyodur. Bulk döneminde sabahları aç karnına yapılan 30dk kardiyolar sonraki öğünlerden tam olarak faydalanmanı sağlayacaktır. Tabi yüksek kalori çok çok sert antrenman demek bunu söylememe gerek yok sanırım. Sabah kardiyosu ile antrenmanın arasında 8 saat olsun ve antrenmanına mutlaka 2 en güzeli 3 öğün alarak çıkman. Ben bulk dönemlerinde günde 7 öğüne kadar çıktığımı biliyorum bu nedenle antrenman öncesi öğün sayın ne kadar fazla olursa o kadar sert ve temiz idman çıkarırsın. Tabi antrenman sonrasına da min. 2 öğün bırakman toparlanman için önemli.

hocam tesekkur ederim cok iyi anlattınız

Loeren, 1 saat önce yazdı:

Carb cycling bunun için biçilmiş kaftan. High - Medium - Low carb günleri ile insülin hassasiyetini koruyabilirsin.

High day: haftada 1 veya 2 gün, bacak ve ağır çekiş günleri

Medium day: bacak günü hariç tüm günler

Low day: off günleri

örner verdiginiz sekilde yapacagım tesekkür ederim

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yigitpyz    9
Mickey, 15.09.2023 - 10:48 yazdı:

hocam folik asit kullanmaya basladım bir etkisini görürmüyüm. karbonhidratların vucuda enerji dönüşümünde faydası oluyormus

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kakule    42
yigitpyz, 16.09.2023 - 22:00 yazdı:

hocam folik asit kullanmaya basladım bir etkisini görürmüyüm. karbonhidratların vucuda enerji dönüşümünde faydası oluyormus

folbiol 50 tablet folik asit saglık ocagına yazdırabiliyorsunuz hocam ek bir bilgi alıntılamak istedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789

evet, anlık değer yüksek çıkabilir

ayrıca çinko, magnezyum, D vitamini ve Omega 3 de tahlile bakılmaksızın sürekli kullanılmalı

kürde olan arkadaşlar bunlara dikkat etmeli

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhanacan    68
Mickey, 12 dakika önce yazdı:

evet, anlık değer yüksek çıkabilir

ayrıca çinko, magnezyum, D vitamini ve Omega 3 de tahlile bakılmaksızın sürekli kullanılmalı

kürde olan arkadaşlar bunlara dikkat etmeli

D Vitamini toksitesine dikkat etmek gerekir. Sürekli kullanacaksanız kullanılan ilaçlar sebebiyle kan verirken arada sırada bu vitamin değerine de baktırın. Çünkü D Vitamini fazlalığı toksikleşerek hiperkalsemiye sebep olur. Yani kanda gereğinden fazla kalsiyum birikir buda kemik, böbrek ve kalpte hasara yol açabilir.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32491799/

tarihinde gokhanacan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789

Hipervitaminoz D çok nadir görülen bir durumdur ve aşırı dozda D vitamini ile ortaya çıkabilir ki yine de genelde vücudun yüksek doz D vitaminini depolama kompanze edebilme eğilimi çok daha yüksektir.

Yüksek doz alımı burada kilit noktadır. Eğer yüksek doz alınacaksa çinko magnezyum çok daha tehlikeli toksik sonuçlar ortaya koyabilir. 

Hatta en zararsız bilinen suyun yüksek miktarda (literatür günlük 7-8 litre olarak belirtir) alındığında toksik etkisi ölümcül olabilir.

Yarışmacılar yükleme dönemi vücuttan su atabilmek için günlük 8 litreye kadar su alımı gerçekleştirebilir bu konu karıştırılmasın çünkü vücut bu duruma alıştıra alıştıra getirilir.

Zehirle ilacı birbirinden ayıran dozudur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhanacan    68

D vitamini tek seferli kullanımda etki göstermez vücudun yağ dokusunda depolanır yani kişinin emilim kalitesine göre düzenli kullanımda belirli bir noktadan sonra yüksek dozaj tabirinizle söylediğiniz zehir kısmına girebilir. Ayda 1-2 defa 1ml D Vitamini enjeksiyonunuza eklemeniz bu spor için katkılarına yeterli gelecektir. Amacım muhalefet etmek değil fakat kan testini takip etmeleri için öneride bulunmam bu ihtimali göz ardı etmeksizin kullanmaktan daha uygun olduğunu düşünüyorum hocam. :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.