Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

SPECTRE

Kanarya kuşlarında testosteron kullanmak?

Önerilen İletiler

SPECTRE    954

Bugün hobi olarak kuş besleyen hatta yarışmalara sokan bu kuşları bir arkadaşımla yan yana geldim ve bana bizim kullandığımız testosteronları kuşlar için kullandıklarını neden böyle bir şey yaptıklarını sorduğumdaysa kuşların eş tutmalarını sağlamak ve ötmeleri için olduğunu söyledi çok garipsedim :D Bizim gibi iğne mi vuruyorsunuz dediğimde hayır ağızdan damlayla kullanıyoruz dedi. :D Bu konuyu özellikle açmak istedim böyle bir şey mümkün mü? @metinav hocam sanırım bu soruyu cevaplayacak deneyimdeki nadir kişilerdensiniz.

illustration-beautiful-bird-seen-up-close.jpg.b79043fd853773bf69c6e2b4cf5f11b9.jpg

• Şaşkın 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bay-T    4.307
SPECTRE, Bir saat önce yazdı:

Bugün hobi olarak kuş besleyen hatta yarışmalara sokan bu kuşları bir arkadaşımla yan yana geldim ve bana bizim kullandığımız testosteronları kuşlar için kullandıklarını neden böyle bir şey yaptıklarını sorduğumdaysa kuşların eş tutmalarını sağlamak ve ötmeleri için olduğunu söyledi çok garipsedim :D Bizim gibi iğne mi vuruyorsunuz dediğimde hayır ağızdan damlayla kullanıyoruz dedi. :D Bu konuyu özellikle açmak istedim böyle bir şey mümkün mü? @metinav hocam sanırım bu soruyu cevaplayacak deneyimdeki nadir kişilerdensiniz.

Bu yeni bir şey değil yıllardır olan bir şey. :) Kanarya, saka benzeri küçük kanatlılarda agresif olma, yüksek tetosterona bağlı güzel ötme ve çiftleşmeleri için kullanılar. Avcı kuşlarda kartal, atmaca, şahin gibi besleyenler var onlarda daha agresif olma ve eşleşme için kullanılır. Kısa ester kullanılır bu canlılarda ve ağız yoluyla damla şeklinde yükleme yapılır yanılmıyorsam 2 damla şeklinde yüklemeleri var.

• Tavuk çiftliklerinde küçük civcivlere igf-1 kullanılır.
  • Yarış atlarında sarms çeşitleri kullanılır.
  • Büyük ve güçlü ırk köpeklerde ne yazık ki dövüş öncelikli sonra çiftleşme gibi unsurlar için uzun ester testosteron enjeksiyon şeklinde kullanılır.

Böyle uzar gider. :D

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    870

Yıllardır bu platformdayım gördüğüm en garip ve ilgi çekici konu sanırım. :D 

Kenevir yedirdiklerini bilirim güvercinlere ama testosteron nedir ya :D 

• ahahaha 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    107
SPECTRE, Bir saat önce yazdı:

Hocam akvaryum balıklarına proviron verdiklerini okudum. 

• Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.499
ufukbelli.06, 19 saat önce yazdı:

Hocam akvaryum balıklarına proviron verdiklerini okudum. 

Petshoplarda küçücük cichlid yavrularının o kadar renkli olma sebebidir. Her 50 litre için 1 tane atarlar. 3-7 güne dişileri renksiz olan malawi cichlid familyasının dişileri bile renk atarlar :)

Petshoptan alıp eve geldikten bir hafta sonra renksizleşmesinin sebebi de budur. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    107
rastlantisal, 2 saat önce yazdı:

Petshoplarda küçücük cichlid yavrularının o kadar renkli olma sebebidir. Her 50 litre için 1 tane atarlar. 3-7 güne dişileri renksiz olan malawi cichlid familyasının dişileri bile renk atarlar :)

Petshoptan alıp eve geldikten bir hafta sonra renksizleşmesinin sebebi de budur. 

Abi bir dönem sarı prenses besledim yavru da aldım bende ki yavrular soluk duruyordu olayın şimdi farkına vardım 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    432

Eski sağlam bir kuşçu ve hala da camiada olan biri olarak testoyu ilk orda duymuştum.

Özellikle ötüm kuşlarında saka,florya,malıuana gibi kuşlarda bazıları satarken hile amaçlı kuş daha çok ötsün hiç susmasın diye ayağına bir ampül sustanonun çeyreğini sürerlerdi.

Veya sakalarda saka x kanarya melezi alırken saka eşe gelsin çiftleşsin diye yine kızıştırmak için ayağına ve Altına sustanon sürerlerdi.Bazı kuşlar çatlayıp ölürmüş bile.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dorukhan    13
Ironmann, 9 saat önce yazdı:

Eski sağlam bir kuşçu ve hala da camiada olan biri olarak testoyu ilk orda duymuştum.

Özellikle ötüm kuşlarında saka,florya,malıuana gibi kuşlarda bazıları satarken hile amaçlı kuş daha çok ötsün hiç susmasın diye ayağına bir ampül sustanonun çeyreğini sürerlerdi.

Veya sakalarda saka x kanarya melezi alırken saka eşe gelsin çiftleşsin diye yine kızıştırmak için ayağına ve Altına sustanon sürerlerdi.Bazı kuşlar çatlayıp ölürmüş bile.

hocam ayağına sürünce hayvanın sisteminde nasıl tepkimeye girebiliyormuş ki? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    432
Dorukhan, 7 saat önce yazdı:

hocam ayağına sürünce hayvanın sisteminde nasıl tepkimeye girebiliyormuş ki? 

Onu tam bilmiyorum bazıları bu yüzden direk ayağa değil tüneğe sürüyor bir anda kuş çatlar filan diye.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.270

kendi öz irademle yaptığım olayı hayvanlarda normalleştirmek mümkün değil insanlar çok acayip yaratıklar zaten hiç anlamadım bahçesi yokken köpek beslemeyi kuşu alıp kafese koymayı balığı bi kova suda evde tutmayı benim aklıma hiç yatmaz ormanda yürüyüş yaptığında dinleyeceğin kuş sesi sabahtan akşama kadar 4 duvar arasında olsa ne olmasa keyif için bi cana kıymaktan başka bi durumu yok sadistlik saçma gelmiştir hep birde bunları okudum iyice tiksindim insanlıktan en iyisi gdip bi köşede  antreman yapmak

tarihinde Semih Erarslan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.775
SPECTRE, 15.09.2023 - 15:10 yazdı:

@metinav hocam sizin yorumunuz nedir çok merak ediyorum açıkçası. :) 

Hiç bilmiyorum açıkçası, ama insana etkili olan şey hayvana ve bitkilere bile benzer etkiler oluşturur diye düşünüyorum.Limonlara letrozol veren insanlar, kuşlara-balıklara da proviron verirler :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
onur41_38    56
SPECTRE, 14.09.2023 - 18:52 yazdı:

yıllarca gloster kanarya baktım, ürettim kenevir verdim falan ama steroid ilk defa duydum. insanları para hırsı bürümüş normal zamanda eş tutturmaları gerekirken kuşları sürekli vurdurma derdine düşmüşler. vay be..

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.