Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

fatih06

Kür ve antreman

Önerilen İletiler

fatih06    2

Merhabalar değerli insanlar. 
ilk olarak winstrol ve testo prop kürü yaptım 3 ay ve kan değerlerine göre tekrardan Şuan testo ent ve boldenone kürü yapıyorum. kür boyunca aşağıdaki program ile çalıştım.

programı değiştirmek gerekiyor mu?

kür bittikten sonra tekrar kür devam etmeli miyim açıkçası hedefim büyümek o yüzden şuan ki hacim den memnun değilim.

Ölçülerimi sormayın anksiyetem var. Sadece fikire ihtiyacım var. @Rdm  @Semih Erarslan  @janbertozen @Arenn  @anak1nskyw4lk3r

PUSH

• İncline Bench Press 3x8-10 
  • Butterfly 3x12
  • Chest Press 3x8-10
  • Cable Fly 3x12
  • Shoulder Press 3x8-10
  • Lateral Raise 3x12
  • Push Down 3x8-10
  • Overhead Rope Push Down 3x8

PULL

• Lat Pull Down 3x8-10
  • Barbell Row 3x8
  • Dumbell Row 1x20+3x8(ilk 20 tekrar hafif kiloyla)
  • Cable Row 3x12
  • Straigth Arm Pull Down 3x15
  • Barbell Curl 3x8 (ağır kilo)
  • Dumbell Curl 3x12
  • Hammer Curl 3x12 (ister halat ister dumbell)

LEG

• Squat 1x15-20+3x8-10 (ilk set iyice dibe oturarak ısınma)
  • Leg Press 3x10-12
  • Leg Ex 3x12
  • Leg Curl 3x10
  • Lying Leg Curl 3x12
  • Calf 5x15-20

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

forbit    866

Yani kaç haftadır bulk küründesiniz? Mg lar nedir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    830

Antrenman vücudu artık yormuyorsa değiştirebilirsin ama her antrenman bayılarak çıkacak kıvamdaysan her şey olması gerektiği gibidir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fatih06    2
forbit, Bir saat önce yazdı:

4 hafta oldu pazartesi çarşamba cuma 1000mg vurum yapıyorum yani haftalık 3000mg

SPECTRE, 56 dakika önce yazdı:

Antrenman vücudu artık yormuyorsa değiştirebilirsin ama her antrenman bayılarak çıkacak kıvamdaysan her şey olması gerektiği gibidir.

Antreman yoruyor ama bazen yormuyor enerjik olabiliyorum bu benimle alakalı sanırım gün içindeki iş yorgunluğun vs olabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
janbertozen    338

3gr ilaç dostum cidden ölçülerini merak ettim doğrusu :)  program gayet iyi duruyor arka omuz hareketi yok çekişe onu eklersin onun dışında programda sıkıntı yok tekrarlara bağlı kalma olabildiğince kg arttırmaya çalış 12 yazdıklarında 10 tekrarın altına düşmicek ağırlık olsun maksimum gibi  gibi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.211
fatih06, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar değerli insanlar. 
ilk olarak winstrol ve testo prop kürü yaptım 3 ay ve kan değerlerine göre tekrardan Şuan testo ent ve boldenone kürü yapıyorum. kür boyunca aşağıdaki program ile çalıştım.

kür bittikten sonra tekrar kür devam etmeli miyim açıkçası hedefim büyümek o yüzden şuan ki hacim den memnun değilim.

Ölçülerimi sormayın anksiyetem var. Sadece fikire ihtiyacım var. @Rdm  @Semih Erarslan  @janbertozen @Arenn  @anak1nskyw4lk3r

PUSH

• İncline Bench Press 3x8-10 
  • Butterfly 3x12
  • Chest Press 3x8-10
  • Cable Fly 3x12
  • Shoulder Press 3x8-10
  • Lateral Raise 3x12
  • Push Down 3x8-10
  • Overhead Rope Push Down 3x8

PULL

• Lat Pull Down 3x8-10
  • Barbell Row 3x8
  • Dumbell Row 1x20+3x8(ilk 20 tekrar hafif kiloyla)
  • Cable Row 3x12
  • Straigth Arm Pull Down 3x15
  • Barbell Curl 3x8 (ağır kilo)
  • Dumbell Curl 3x12
  • Hammer Curl 3x12 (ister halat ister dumbell)

LEG

• Squat 1x15-20+3x8-10 (ilk set iyice dibe oturarak ısınma)
  • Leg Press 3x10-12
  • Leg Ex 3x12
  • Leg Curl 3x10
  • Lying Leg Curl 3x12
  • Calf 5x15-20

Derhal bu saçmalıktan dönüp yaptığım hatayı yapmamılısın net çok sevişmekle çok çocuk olmuyor anca panplanırsın gelişimin duraklar tek bölgeye geçtiğinde evet egon tatmin olmaz belki ama aydan aya büyüyerek geliştiğini göreceksin tek bölge pazartesi göğüse arka kol Salı sırta ön kol çarşamba omuz trapez perşembe bacak cuma ön arka kol sonrası dinlenme

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fatih06    2
janbertozen, 10 saat önce yazdı:

3gr ilaç dostum cidden ölçülerini merak ettim doğrusu :)  program gayet iyi duruyor arka omuz hareketi yok çekişe onu eklersin onun dışında programda sıkıntı yok tekrarlara bağlı kalma olabildiğince kg arttırmaya çalış 12 yazdıklarında 10 tekrarın altına düşmicek ağırlık olsun maksimum gibi  gibi 

Hangi hareketi eklemem gerektiğini de söyleyebilirsin eklerim gerekirse ağırlıkları Max yapıyorum ama bu kadar küre girip 100kg bench girmek zoruma gidiyor gerisi istediğim gibi Max ağrılık ölçülere gelecek olursak istediğim gibi değil ama tabi güzel değişim var

Semih Erarslan, 10 saat önce yazdı:

Derhal bu saçmalıktan dönüp yaptığım hatayı yapmamılısın net çok sevişmekle çok çocuk olmuyor anca panplanırsın gelişimin duraklar tek bölgeye geçtiğinde evet egon tatmin olmaz belki ama aydan aya büyüyerek geliştiğini göreceksin tek bölge pazartesi göğüse arka kol Salı sırta ön kol çarşamba omuz trapez perşembe bacak cuma ön arka kol sonrası dinlenme

Örnek bir temel hareketleri içeren program atar mısınız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.539

Öncelikle psikolojini düzeltmelisin.

Sadece Fiziken değil ruhen de sağlıklı değilken de kür yapılmamalı.

PPL bana göre vücudu zinde tutmak için yapılabilir ama vücut geliştirmek için pek mantıklı gelmiyor. Çünkü detaylara yoğunlaşmadan, vücudun eksik kalan yerlerinin üzerine gitmeden vücut geliştirilmiyor. 

Ayrıca o dozajlar gerçekse çok yanlış yoldasın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
trznd    73
Rdm, 2 saat önce yazdı:

Öncelikle psikolojini düzeltmelisin.

Sadece Fiziken değil ruhen de sağlıklı değilken de kür yapılmamalı.

PPL bana göre vücudu zinde tutmak için yapılabilir ama vücut geliştirmek için pek mantıklı gelmiyor. Çünkü detaylara yoğunlaşmadan, vücudun eksik kalan yerlerinin üzerine gitmeden vücut geliştirilmiyor. 

Ayrıca o dozajlar gerçekse çok yanlış yoldasın.

Abi rica etsem uyguladığın ant programını atabilir misin merak ettim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.539
trznd, Bir saat önce yazdı:

Abi rica etsem uyguladığın ant programını atabilir misin merak ettim

Ben örnek biri değilim vücut geliştirme konusunda :)

Ne sabit bir steroid kullanımım var, ne de sabit bir antrenman programım.

Salona gittiğimde dikkat ettiğim ilk şey hangi makinaların boş olduğu, hangi bölgeyi daha rahat çalışabileceğim ve bir önceki gün ne çalıştığıma göre (Örneğin omuz çalıştıktan sonraki gün göğüs çalışmamak v.b. gibi ince detayları düşünerek) karar verip çalışıyorum. 

Yarışma gibi bir niyetim yok, herhangi bir hedefim yok, sadece kendim ile yarışıyorum ve acelem hiç yok :) 

• Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    240
Rdm, 5 dakika önce yazdı:

Ben örnek biri değilim vücut geliştirme konusunda :)

Ne sabit bir steroid kullanımım var, ne de sabit bir antrenman programım.

Salona gittiğimde dikkat ettiğim ilk şey hangi makinaların boş olduğu, hangi bölgeyi daha rahat çalışabileceğim ve bir önceki gün ne çalıştığıma göre (Örneğin omuz çalıştıktan sonraki gün göğüs çalışmamak v.b. gibi ince detayları düşünerek) karar verip çalışıyorum. 

Yarışma gibi bir niyetim yok, herhangi bir hedefim yok, sadece kendim ile yarışıyorum ve acelem hiç yok :) 

Pplye vücut geliştirme için uygun değil diyerekte bunu ispatlamissiniz zaten hocam, keyifli sporlar 😊

• Beğen 2
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
janbertozen    338

Canım dostum 100 kg bench 2 yıllık naturel adam benchi ilaç markanı değiş eğer kötü bir markaysa. Değilsede herşeyide iyi yaptığını düşünüyorsan yapacak birşey yoktur kimse anasının karnından ağırlık kaldırmak için doğmadı sen de bu işe yatkın değilsin demekki kendini başkalarıyla kıyaslamayı bırakıp mutlu olmaya bakıcaksın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.539
KlasikFizik, 56 dakika önce yazdı:

Pplye vücut geliştirme için uygun değil diyerekte bunu ispatlamissiniz zaten hocam, keyifli sporlar 😊

Öyle kesin bir iddiam yok aslında, bana göre öyle diyorum sadece. Ama bir başkası çok iyi verim alıyordur, keyif alıyordur, mutludur bilemem :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufukbelli.06    105
fatih06, 11 saat önce yazdı:
forbit, 12 saat önce yazdı:

4 hafta oldu pazartesi çarşamba cuma 1000mg vurum yapıyorum yani haftalık 3000mg

1 haftalık doz mu bu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.506

Antrenman konusuna çok takılıyorsunuz arkadaşlar. Büyük kaslar için haftalık 16-22 set, küçük kaslar için 8-12 set yeterli olur. İlaç kullanıyorsan anabolik kapasiten arttığı için kullandığın doza ve ilaca göre bölgesel olarak haftalık olarak 3-5 set daha ekleyebilirsiniz. 

Programınızın mümkün mertebe her kas grubunu çalıştırdığından emin olmalısınız. kasların dinlenmesi için yeteri kadar zaman kaldığınızdan emin olmalısınız. Gerisi beslenme. Progressivve overload konusunu iyi biliyor olmanız lazım. 

Bir de giriş seviyesini geçmiş sporcuların düzenlerini kendi eksiklerine göre oturtmaları gerekir. 

Unutmamak gerekir ki en iyi irileştiğiniz ağırlık düzeni powerlifting. E baktığında azıcık çalışıyorlar. Pump nedir bilmiyorlar ama sürekli irileşiyorlar. Neden?

1) yırttıkları kası tamir edecek kadar geniş dinlenme süreleri oluyor.

2) tamir edebilecekleri kadar kas yırtıyorlar.

3) progressive overloadın dibine vuruyorlar.

4) tüm bunları destekleyecek kadar sağlam besleniyorlar.

Doğru programa harcanan enerjiyi hareketi doğru formda yapmaya harcayın daha çok verim alırsınız canlar.

image.thumb.png.ddb293351933432146598868149e67c5.png

Mesela bu program, kendi eksiklerime göre kendim için yazdığım program. 250mg testosteron aldığımı da hesap ederek natural durumuma göre bölgesel olarak set artırdım. Orada görünmese bile bir çok hareket bileşik set olarak yapılıyor. Büyük kasları çalıştıran hareketlerde piramit metodunu uygularken, daha amaca yönelik hareketlerde ise sabit ağırlıklar ile aynı tekrarlı setlerde gerekiyorsa negatif yönde hız düşürerek devam ediyorum. Bazı haftalar barbell bench press yaparken bazı haftalar ise dummbell bench press yapıyorum. Yani amaç hareketi yapmak değil. Hareketin yapılabilmesine sebep olan kasları çalıştırmak. Eğer o hareketten verimin azaldığını düşünüyorsam aynı bölgeyi farklı hareketle çalıştırıp şaşırtmak. 

Ez cümle kendi rutininizi oluşturun. Size neyin yaradığını gözlemledi iseniz onu ana şablon yapıp üzerinden devam edin. 

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ulquiorra_z    196

şu badici camiasının en büyük sorunu antreman yapmayı bilmiyorlar

rastlantısal hocamın attığı program kaliteli ve optimal duruyor o programı veya benzeri bi temel hareket ağırlıklı bi program yapmanı öneririm.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhanacan    68
fatih06, 14 saat önce yazdı:

Bu sorunun cevabı sende saklı. Vücudunu dinle, verim alıyorsan devam et. Kimisi yüksek hacim antremanlarından verim alırken kimisi yüksek yoğunluklu antremanlardan verim alıyor. Genel araştırmalar hipertrofi için "kısa - sert şiddetli" yüksek yoğunlukta antremanlar yapmak. Bu ne demek? Bir antremanda olabildiğince düşük set yapmak, dinlenme süreleri uzun, o setlerde ağır kilolar compoundlarda 6-8 tekrarlar izolelerde 8-10 tekrarlar yaparak boş set yapmadan tükenişe gidip antremanı bitirmek. Bunu başarabilmek, yüksek kiloyu adeleye yedirip gerçek tükenişe gidebilmek ayrı bi tecrübe ve yetenek istiyor o yüzden kişinin vücudunu dinleyerek yapacağı antreman en iyi antremandır.

tarihinde gokhanacan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.