Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Ahmetyldz

1+ sene kür ve hcg

Önerilen İletiler

Ahmetyldz    18

Arkadaşlar selamlar. 1 seneden fazla kürde kalmak gibi bir durumda kısırlık durumu oluşmaması için kürü kesmeden kür içinde veya kür geçişlerinde (yalnız testo kullanıldığı anda) hcg kullanımıyla "düşük -- yüksek"    doz    "kısa süre -- uzun süre" kısırlık durumunu ortadan kaldırabilir miyiz?

Mesela ben 11 şubattan 11 mayısa kadar testo kürü yapıp sonrasında trt testo devam edip 11 temmuzda rimoya başladım bu şekilde en az bir 5 8 ay kadar daha kürde kalmayı düşünüyorum.

Bu şekildeki planlamada n hcg kullanımı ne denli mantıklı? 6ayda bir düşük doz da olsa hcg kullanmak zamanla hücrede duyarsızlık yapar mı? Fikir ve tecrübelerinizi bekliyorum teşekkürler iyi sporlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

fert    75

Bu konu hakkında ben de baya düşünüyorum araştırıyorum. Bulabildiğim tek şey şu oldu: türkiyede kür bitmeden hcg kullanılmaz diye bir anlayış tanrı emri gibi kabul edilmiş durumda ancak yurtdışında özellikle 20 30 hafta gibi süre girilen deca ve tren kürlerinde her hafta düşük doz hcg vuruluyor. Ayrıca eskiden "steroidforumtr" adı altında bir forum vardı. Şuan ölü bi forum kimse girmiyor. Orda tecrübeli bi arkadaş bu konu hakkında çok ayrıntılı paylaşımlar yapmıştı. 2 3 yıl hiç bırakmadan kürde kaldığını ve bu süre boyunca belli süreler haftalık düzenli hcg kullanıp ara verdiğini söylemişti. Hatta bu sırada eşi hamile kalmıştı. Spermiyogram testinde de sağlıklı sperm oranı %60 ın üzerindeydi. Bu paylaşımı okuduğumu hatırlıyorum ancak bir türlü linkini bulamıyorum. Bir de geçen haftalarda yine burdan deneyimli bi abimizin eşi 3 yıllık kür içindeyken gebe kalmıştı. Ki kendisi kür içinde hcg kullandığını gebelik tarihinin de tam bu aralara geldiğini söylemişti. Yani bu forumda benimsenenin aksine yıllarca kürde kalınacaksa hcg nin farz olduğunu düşünüyorum. Kendim 16. Haftayı bitirmek üzereyim ve hcg ben de düşünüyorum.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18

Bana da mantıklı geliyor ama bu hücreyi köreltme olayından da çekinmiyo değilim. Bu hcg kullanımı nasıl olmalı peki ? Doğru dozu , doğru süre kullanmak , kullanıp kullanmamakdan daha önemli bana kalırsa. Bu konuda ki bilgilerin neler, sen nasıl bi plan uygulayacaksın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert    75
Ahmetyldz, 11 dakika önce yazdı:

Bana da mantıklı geliyor ama bu hücreyi köreltme olayından da çekinmiyo değilim. Bu hcg kullanımı nasıl olmalı peki ? Doğru dozu , doğru süre kullanmak , kullanıp kullanmamakdan daha önemli bana kalırsa. Bu konuda ki bilgilerin neler, sen nasıl bi plan uygulayacaksın.

valla açıkcası bu tarz bir bilgiyi burda bulmayı ummuyorum. neden dersen burdaki yarışma yapan arkadaşlar arasında bile( ki en az 1 yıl kürde kalıyorlar.) kür içi hcg kullanılmaz anlayışı hakim. bu konu hakkında doz, süre, aralar ne zaman tahlil yapılacak? ne zaman doz arttırılıp azaltılacak? gibi bilgileri ancak çok iyi bir koçdan edinebiliriz. ben şuan koç arama aşamasındayım. şuanki koçumda bu konuda tecrübesiz ve genç.sana da koç aramanı tavsiye ederim. şimdi belli bi tecrübeye ulaştıktan sonra beslenme ve anabolik protokolü hazırlamak ve buna uygun idman programı hazırlama cidden basitleşiyor. en azından bu konuda bilgimiz çok daha fazla. ancak mct olayı türkiyede pek gelişmiş bir durum değil. reddite yada youtube'a bakarsan 20-30 hafta adam tren giriyor haftalık kan değerlerini paylaşıyor inanılmaz iyi sonuçlar hem gelişim olarak hem sağlık olarak. ancak burdaki arkadaşlar 10 haftadan fazla tren girmeyi düşüneni görünce tekfir ediyor :) sonuç olarak bilmiyorsak bileni bulmak zorundayız.

tarihinde fert tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende şu an yaklaşık 13 aydır kürdeyim ve kür öncesine göre testislerim yüzde 50 daha küçük durumda. Kür öncesinde bacaklarımı kapatamazdım testislerim gerçekten büyüktü spermiyogram testini bende yakın zamanda yaptıracağım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert    75
NamasteGodDamnİt, 2 dakika önce yazdı:

Bende şu an yaklaşık 13 aydır kürdeyim ve kür öncesine göre testislerim yüzde 50 daha küçük durumda. Kür öncesinde bacaklarımı kapatamazdım testislerim gerçekten büyüktü spermiyogram testini bende yakın zamanda yaptıracağım. 

hocam hiç hcg kullandın mı bu süreçte? bir de testislerin küçüldüğünü ilk ne zaman farkettin? ben de 16 hafta oldu maşallah en ufak küçülme yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fert, 22 dakika önce yazdı:

hocam hiç hcg kullandın mı bu süreçte? bir de testislerin küçüldüğünü ilk ne zaman farkettin? ben de 16 hafta oldu maşallah en ufak küçülme yok.

Bu 13 aylık süreçte herhangi bir inhibitör bile kullanmadım sadece geçen hafta avodart ekledim dutasterid etken maddesi dht'yi düşürmek için hepsi o 3 günde bir almaya başladım. Benim testislerim 2. ayın sonunda küçülmeye başladı sustanon kullanıyordum o esnada o günden beri zaman zaman büyüyor zaman zaman küçülüyor ama en büyük hali bile kür öncesine göre epey küçük. Araştırmalarıma göre kimisi bunu kafaya takmanıza gerek yok diyor kimisi hgc elzemdir diyor.

Spermiyogram testini ne olur ne olmaz mutlaka yaptıracağım buradan da paylaşırım olmazsa trt doz testo ile vücudumu dinlendirdiğim esnada hgc ve türevi almaya başlarım. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18

Bende trt testo sırasında hcg düşünüyorum. Sperm testindeki amaç nedir? Sperm kalitesini görüp ona göre mi hcg kullanmak mantığı? Sonuca göre kısırlığa yaklaşma durumunu mu görüyoruz 

tarihinde Ahmetyldz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Eyzel2    70
Ahmetyldz, Bir saat önce yazdı:

@metinav @rastlantisal hocam sizlerin görüşü ne bu konuda

Az önce seminerden çıktım ve ilaç 10 mg da alınsa gene de baskılanıyormuş sistem kapalı kalıyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    640
Eyzel2, 9 dakika önce yazdı:

Az önce seminerden çıktım ve ilaç 10 mg da alınsa gene de baskılanıyormuş sistem kapalı kalıyor 

Sistem kapanmıyor direk, baskılanıyor ve kişinin HPTA döngüsüne göre baskılanma seviyesi gittikçe artıyor ve kapanmaya yakın bir noktaya geliyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burak23822    24
Ahmetyldz, 22.07.2022 - 17:49 yazdı:

Arkadaşlar selamlar. 1 seneden fazla kürde kalmak gibi bir durumda kısırlık durumu oluşmaması için kürü kesmeden kür içinde veya kür geçişlerinde (yalnız testo kullanıldığı anda) hcg kullanımıyla "düşük -- yüksek"    doz    "kısa süre -- uzun süre" kısırlık durumunu ortadan kaldırabilir miyiz?

Mesela ben 11 şubattan 11 mayısa kadar testo kürü yapıp sonrasında trt testo devam edip 11 temmuzda rimoya başladım bu şekilde en az bir 5 8 ay kadar daha kürde kalmayı düşünüyorum.

Bu şekildeki planlamada n hcg kullanımı ne denli mantıklı? 6ayda bir düşük doz da olsa hcg kullanmak zamanla hücrede duyarsızlık yapar mı? Fikir ve tecrübelerinizi bekliyorum teşekkürler iyi sporlar

Ayda bi tane 5000 hcg yada 2 haftada bir 2500 hcg vur pct de düzelmeyi hızlandırır yıllarcada kürde kalsan aralarda trt gidip küre ara vermeyebilirsin sistem kişiye göre değişiyor bende tek iğnede direk kapanıyor başkasında 5 ignede kapanır onu bilemeyiz kişiye göre değişiyor ama baskınlanma diye bir şey yok bu işte sistem direk kapanıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18
Eyzel2, 2 saat önce yazdı:

Tam olarak anlayamadım dostum demek istediğini. Yani aralarda hcg yapsanda sonraki gün ilacı aldığında sistemde bi değişiklik olmayıp hala kapalı kalıyor doğru mu anladım

hectordoyle, 2 saat önce yazdı:

Sistem kapanmıyor direk, baskılanıyor ve kişinin HPTA döngüsüne göre baskılanma seviyesi gittikçe artıyor ve kapanmaya yakın bir noktaya geliyor. 

Dostum yurtdışında genelde kullanılan sistem şu blast cruise mubabbeti. Nedeni bana çok mantıklı geliyor orası ayrı bir konu. Benim anlamak istediğim sürekli bu şekilde kürde kalan insanlar hcg kullanımını nasıl yapıyor, yapmalarının artıları ve eksileri nedir. Öğrenmek istediğim bu ben de uzun süre kürde kalmayı planlıyorum çünkü

burak23822, 2 saat önce yazdı:

Ayda bi tane 5000 hcg yada 2 haftada bir 2500 hcg vur pct de düzelmeyi hızlandırır yıllarcada kürde kalsan aralarda trt gidip küre ara vermeyebilirsin sistem kişiye göre değişiyor bende tek iğnede direk kapanıyor başkasında 5 ignede kapanır onu bilemeyiz kişiye göre değişiyor ama baskınlanma diye bir şey yok bu işte sistem direk kapanıyor.

Evet baskılanma olayı da giderek sıfıra yaklaşması ama zaten kısa bi sürede sıfıra geliyor. Ama ayda 1 5000 hcg fazla gibi geliyor kulağa? Ayda 1 5000hcg desek 2 sene kürde kalsak 24 kez hcg totalde 120.000 hcg 🤔

Eyzel2, 2 saat önce yazdı:

10 mg dediğin 10.000 iu hcg mi dostum? Yani 10.000iu hcg de alsan sonraki gün ilacı vücuda sokmaya devam ettikçe istem kapalı mı kalıyor? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.501
Ahmetyldz, 22.07.2022 - 18:49 yazdı:

Kardeşim bu tamamen metabolizma ile alakalı.

Kiminin vücudu düzelmeye çok meyilli oluyor. Ne kullanırsa kullansın vücut kendini toparlıyor.

Kimisi sadece testo kullanıyor ama bir daha asla natural halinin hormon sistemine dönemiyor.

Küre girmek ilahi kumardır. Biz sadece riski aza indirme ihtimali üzerine aksiyon almış oluyoruz. 

Ezcümle kür içinde arada düşük dozlu HCG kullanmanın kısırlığı önleyebileceği üzerine bir inanış var. İnanış diyorum çünkü bu konuda yapılmış bilimsel çalışma yok. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    790

Kesintisiz ilaçlı dördüncü yılıma giriyorum. Ayrıca yine bu dönemde çocuk sahibi olmak üzereyim, 10 haftalık bebek var:)

Uzun süreli kürlerde mutlaka testis durumuna bakılmaksızın 6 ayda bir hcg kullanılmalı.

Ayrıca testislerde oluşan anomali takip edilmeli tespit edilmesi durumunda süreye bakılmaksızın hcg kullanılmalı.

Diğer taraftan bana soğan kürü testis sağlığı açısından çok faydalı geliyor. 2-3 ayda bir sabah yumurtamı bir ay süre ile bol soğanlı yapıyorum. Bir çok arkadaşım da faydasını görüyor. Bununla ilgili pubmed yazıları daha önce bu forumda paylaşılmıştı tabi öncelik her zaman hcg.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.501
Mickey, 9 dakika önce yazdı:

Kesintisiz ilaçlı dördüncü yılıma giriyorum. Ayrıca yine bu dönemde çocuk sahibi olmak üzereyim, 10 haftalık bebek var:)

Uzun süreli kürlerde mutlaka testis durumuna bakılmaksızın 6 ayda bir hcg kullanılmalı.

Ayrıca testislerde oluşan anomali takip edilmeli tespit edilmesi durumunda süreye bakılmaksızın hcg kullanılmalı.

Diğer taraftan bana soğan kürü testis sağlığı açısından çok faydalı geliyor. 2-3 ayda bir sabah yumurtamı bir ay süre ile bol soğanlı yapıyorum. Bir çok arkadaşım da faydasını görüyor. Bununla ilgili pubmed yazıları daha önce bu forumda paylaşılmıştı tabi öncelik her zaman hcg.

Abi sen bu konuda idolsün zaten.

Soğanı yazın yiyemiyorum maalesef. 

Uzun kürlerde testislerin iyice küçüldüğü noktada cruise dönemine geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. O evrede işi iyice garantide tutmak için HCG uygulanabilir mesela. Win - Win olur tam.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18
Mickey, 42 dakika önce yazdı:

Alınan hcg miktarı neye göre belirlenmeli hocam peki. 6. Ayıma girmek üzereyim çünkü. Atıyorum  1 kez 2500 ünite mi mesela yoksa 1 hafta hergün 500ünite mi. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.543

Kür esnasında HCG kullanılmaz mantığı bu forumda yok, onu kim dediyse halt etmiş.

Forumda uzun süreli (en az 1 yıl) kürde olanlar olarak testislerin durumuna göre HCG kullanıyoruz, dede olmamıza rağmen kullamaya da devam ediyoruz :) 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.501
Ahmetyldz, 14 dakika önce yazdı:

Alınan hcg miktarı neye göre belirlenmeli hocam peki. 6. Ayıma girmek üzereyim çünkü. Atıyorum  1 kez 2500 ünite mi mesela yoksa 1 hafta hergün 500ünite mi. 

Mesela ben olsam 3 gün ara ile 1000 + 1000 + 1000 şeklinde alırdım. Kriter testislerin cevap vermesi. Cevap verdiği minimal dozu kullanmak en doğrusu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    640
rastlantisal, 28 dakika önce yazdı:

Mesela ben olsam 3 gün ara ile 1000 + 1000 + 1000 şeklinde alırdım. Kriter testislerin cevap vermesi. Cevap verdiği minimal dozu kullanmak en doğrusu.

Kürümün 26. haftasındayım, ortalama 8 hafta daha devam eder ve 16 hafta tren kullanmama rağmen testislerimde o kadar ufalma yok. 2-3 gün arayla 500 ünite pregnyl uygulamak mantıklı olur mu yoksa kür sonuna mı saklayayım? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.501
hectordoyle, 3 dakika önce yazdı:

Kürümün 26. haftasındayım, ortalama 8 hafta daha devam eder ve 16 hafta tren kullanmama rağmen testislerimde o kadar ufalma yok. 2-3 gün arayla 500 ünite pregnyl uygulamak mantıklı olur mu yoksa kür sonuna mı saklayayım? 

16 hafta Tren mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    640
rastlantisal, 1 dakika önce yazdı:

16 hafta Tren mi?

Evet abi 10 hafta tren e 6 hafta tren ace, şuan 250 test e + 25 mg proviron devam ediyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.501
hectordoyle, Şimdi yazdı:

Evet abi 10 hafta tren e 6 hafta tren ace, şuan 250 test e + 25 mg proviron devam ediyorum

Yakın zamanda muhakkak kan, karaciğer ve böbrek kontrollerini yaptır lütfen. Aile hekimliklerinde ücretsiz bunlar.

3 gün arayla toplam 5 kere olacak şekild 500Uİ enjeksiyon yapabilirsin. Ama bundan önemlisi şu yukarıda yazdıklarımı muhakkak yaptır. 16 hafta trenbolone için aşırı uzun bir süre. Yarışmacı arkadaşlarım dahi 6 haftayı geçmemeye, mümkünse 4. haftanın sonunda bırakmaya yöneliyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    640
rastlantisal, Şimdi yazdı:

Yakın zamanda muhakkak kan, karaciğer ve böbrek kontrollerini yaptır lütfen. Aile hekimliklerinde ücretsiz bunlar.

3 gün arayla toplam 5 kere olacak şekild 500Uİ enjeksiyon yapabilirsin. Ama bundan önemlisi şu yukarıda yazdıklarımı muhakkak yaptır. 16 hafta trenbolone için aşırı uzun bir süre. Yarışmacı arkadaşlarım dahi 6 haftayı geçmemeye, mümkünse 4. haftanın sonunda bırakmaya yöneliyorlar.

Bundan 1 ay önce karaciğer ve böbrek değerlerime baktım. Kreatinin birazcık artmıştı onun dışında e-GFR ve diğer karaciğer değerlerimde sıkıntı yok. ALT değeri 10 birim civarı artmıştı o da trenbolondan kaynaklıydı. Onun öncesinde de tam kan tahlili yaptırdığımda da sadece trombosit değerlerim az bir şey yüksek çıkmıştı, onun dışında yine bir sıkıntı yoktu. Bu çarşamba kan tahlili için randevu aldım dahiliyeden, tekrardan kontrolümü yaparım. Eğer ciddi anlamda bir sıkıntı varsa kürü bırakırım. 

Şuanda herhangi bir sıkıntım yok psikolojik ve fiziksel açıdan. Trenbolon kullandığım zaman geceleri uykudan uyanıyordum ve karbonhidratı yüksek aldığım zamanlarda gece terlemeleri yaşıyordum ve testoyu trenden yüksek aldığım zamanlarda arada sırada çok gerçekçi rüyalar görüyordum. Yaşadığım yan etkiler bunlardı, ha bir de karbonhidratı yüksek aldığım zamanlarda cinsel istek inanılmaz yüksekti kontrol edemiyordum :D 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ahmetyldz    18
rastlantisal, 59 dakika önce yazdı:

Hocam peki sperm testi gerekli mi. Yani arada yaptıranları gördüm Bunun sebebi kısırlığa doğru gidip gitmediğini görmek mi. 6 ayda bir hcg planını uygularsak sperm testine gerek kalır mı

tarihinde Ahmetyldz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.