Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Semih Erarslan

Burak hocamla nasıl büyürüm? ☺️

Önerilen İletiler

rastlantisal    5.350

Uzun süre Fasılalı açlık ile beraber yaptım bu sporu. Natural gelişim tarafında bana bir dezavantajı olmadı. Hatta doğal olarak 52 kilodan 76 kiloya ulaştığım tüm zaman boyunca Fasılalı açlık yani bilindik adı ile İF diyeti uyguladım. 16 yaşından 40 yaşına kadar günde 2 öğüne denk gelecek aralıkta beslendim. Hatta kahvaltı kavramının hayatıma yeni girdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Açlık hissi için salgılanan hormonlar beraberinde Growth hormonu salgılanmasına da sebep oluyor. Bir araştırmada normale göre çok çok daha fazla growth salgıladığını okumuştum. Tabi "hadi IF diyetine geçelim" demiyorum. Ama bir işin bir çok yolunun olduğunu söylüyorum. Tüm bu yazdıklarım natural ilerleyenler için. Hormon vücuda girince işin rengi değişiyor.

Gram konusu çok muallak. Bizler 2000CC 150Beygir makineler değiliz. Aynı yolu gitmek için aynı yakıtı kullanmıyoruz. Elde bir sürü değişken var. Aynı işi yapan 10 insan birbirinden çok farklı kaloriler harcayabiliyor. O yüzden kişinin deneyerek hedefine giden en iyi yolu bulması önemlidir. 7 haftalık ilk kürümde 69,5den 81,5e 3 ana öğün ve yatmadan önce 1 atıştırma öğünü ile aldım mesela. Aldığınız toplam kalorinin önemi, alma zamanlamasından çok daha önemli. 

zeus88, 27.03.2021 - 22:16 yazdı:

Cok bilgilendirici bir cevap.If i bazen ben de uygularim.Cunku kahvaltı yapmaktan hic hoslanmam eskiden beri.Gunun ilk 3-4 saatini en az 1litre su ve sade kahveyle geciririm.Hatta ac antrenman yapmayi da cok severim.Bilinen birsey daha 2-3saatte bir protein aliminin protein sentezi ve kas gelişimi için zorunluluk oldugu bile soylenir.If ise 4ogunde 25er gram protein alimiyla tek ogunde 100gramin bir farki olmadigi soylenir.Sizin fikrinizi merak ettim 

Protein sentezi konusunu çok araştırdım çünkü çok fazla insan 2 kutuba ayrılmış durumda. Bir grup derki "vücut aptal değil. Aldığın besini hemen kullan yada at yapmaz. Bol yeşillikle yani bol bol lifle alın ki yavaş yavaş sindirilsin. Ağzına hemen girsede sindirimi yavaş olsun". Diğer grup ise "protein alımını ne kadar çok öğüne bölersek o kadar çok verim alırsın" diyor. Rahmetli Prof. Dr. Ahmet hocanın forumunda genelde -ki kendisi de dahil- ilk grubun görüşü hakimdi. Ama son yapılan araştırmalara göre protein alımını 3-4 öğüne bölmek, 1-2 öğünde almaya göre daha verimli. Lakin aradaki fark at ile deve değil. Yani burda kar zarar gözetmekte fayda var. Sürekli besleniyor olmanın sindirim sistemine bindireceği yükün / yıpranmanın getirisi, olması gereken şekilde (insan metabolizmasına uygun) beslenen birine göre ne kadar fazla? Kendi adıma 7 haftalık kür döneminde 2. grubun yöntemini benimsemiş ve gece solunum yoluma kaçan mide asitinin öksürük krizleri ile uyanmış biriyim. Bu kürde ise daha insan beslenmesine uygun bir yöntem uyguluyorum. Sabah için yumurta, güçlü öğle yemeği ve güçlü akşam yemeği. 

Tabi yinelemekte fayda var. Steroid etkisi altındaki vücutta işler başka ilerliyor. Kimisi kilo verebilmek için metabolizmasını hızlandıracak ne varsa onu kullanıyor. Kimisi protein sentezine oynuyor. Şuanki kürüm sadece protein sentezi üzerine. Metabolizması fişek gibi hızlanmış birinin veya insülin alan birinin beslenme dinamikleri bambaşka.

Saygılarımla.

• Beğen 4
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Semih Erarslan    1.184
gnr35, 1 dakika önce yazdı:

bro omuzlara öncelik veriyorsun sanırım omuzlar önde gidiyor gibi

Yeni yeni öne çekmeye başladım çünkü amacım yarışmadan yarışmacı frmuna yaklaşmak  çatı dedikleri ve kolların kanatların yanında düz şekilde indiği ve bel kalınlığını göze ince görünümünün kazanımını sağlamak adına 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.184
Semih Erarslan, 30.03.2021 - 00:19 yazdı:

Yeni yeni öne çekmeye başladım çünkü amacım yarışmadan yarışmacı frmuna yaklaşmak  çatı dedikleri ve kolların kanatların yanında düz şekilde indiği ve bel kalınlığını göze ince görünümünün kazanımını sağlamak adına 

Amacım 2. Görüntüye en yakın omuz frmunu yakalamak 1.fotoda gelişmiş fakat düşük görünüm istemiyorum pozlada alakalı ama geliştirmedinizde ne kadar pozlamada yapsanız fark oluyor bu yüzden önem vermeye başladım daha farklı daha acımasızım sakatlanmadan tamamlıcam inşallah

_20210330_002321.JPG _20210330_002303.JPG

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.184
zeus88, 14 dakika önce yazdı:

1.fotodaki arkadas sanirim 1.75boylarinda ve 80 kusur kiloydu.Ama omuzlarin yapısı ve ust gogusun dolu olmamasi sebebiyle bakinca 80 kilolarda olması beni cok sasirtmisti.Bu da omuz ve ust gogusun komple bir vucutta ne kadar onemli oldugunun gostergesi

Bende bu yüzden çok fazla önem vermeye başladım yaklaşlamaya çalıştığım görüntü 2. Foto fakat şuan için yakın olduğum durum 1. Foto ama ne yapıp edicem 2. Görünüme yaklaşıcam yapamasamda çalışıcam çalışmalar o yönde. =) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Semih Erarslan, 30.03.2021 - 00:27 yazdı:

Amacım 2. Görüntüye en yakın omuz frmunu yakalamak 1.fotoda gelişmiş fakat düşük görünüm istemiyorum pozlada alakalı ama geliştirmedinizde ne kadar pozlamada yapsanız fark oluyor bu yüzden önem vermeye başladım daha farklı daha acımasızım sakatlanmadan tamamlıcam inşallah

1. Adam doğal , ikinci adam uzun yıllardır kür yapıyor reis , bunun farkı da çok büyük .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.184
Vural2, 30.03.2021 - 01:59 yazdı:

Baran Kalaycı aylık 15-20 bin TL harcama yapıyor abi o şekilde hesap et.

Sırf spor için söylediğin rakamları harcadığını zannetmem ama öyle birşey var ise demekki doğru yoldayım o paranın çeyreğini her ay bu spora harcasam harcayabilsem önden gdenler bu arkadan koşarak gelen kim die meraklanırdı. 

Asaletim, 30.03.2021 - 09:38 yazdı:

1. Adam doğal , ikinci adam uzun yıllardır kür yapıyor reis , bunun farkı da çok büyük .

Benim göstermek istediğim şey ben omuz formu olarak amacım 2. Fotorafa kovuşmak adamalar şuymuş buymuş konu o diil amacıma yönelik fotoraf paylaştım demekki doğru yoldayım adım adım aynı ilerliyorum. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.350

Omuz duruşunda sırt ve göğüs kaslarının çalışma şekli de çok önemli. Düzgün postür için sırt ve göğüs dengeli çalışılmalı. Omuzlar öne düşüyorsa sırta bir tık daha fazla zaman ayırmalı. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Semih Erarslan, 01.04.2021 - 20:26 yazdı:

3. Haftanın sonları. 

🦍🦍🦍🦍

• Beğen 3
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Semih başkan kendini yenilerken telefonu da  ihmal etme, yenileme zamanın gelmiş :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.184
Rdm, 51 dakika önce yazdı:

Semih başkan kendini yenilerken telefonu da  ihmal etme, yenileme zamanın gelmiş :)

Aynen öyle araştırıyorum bu ara güzel cameralı bişiler 🙂 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.350

Tebrik ederim Semih üstat. 

Çok çok güzel gelişiyorsun. Vücuduna oranla biraz daha göğüs lazım. Zaten bu gidişle 3-4 aya herşey mükemmel olacak.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
Semih Erarslan, 27.03.2021 - 20:33 yazdı:

Sabah kahvaltı 6 tam yumurta 100 grm göz kararı yulaf yeşillik yeşillik ne varsa yeşil olsun yeter =) öğlen patatezli okur olmaz patatez etli veya tavuklu yemek yarım ekmek bi tabak pilav salata akşam tavuk pilav veya makarna bazen süper marketlerden aldığım köfteler hamburgerlik dondurulmuş olanlar vb gbi bunlar çok detay yok yatmadan önce süt lor peyniri maltodexrin 

Şuan akşam yemeğim haşlanmış kabak hazır tavuk hamburger eti dondurulmuş yanındada pilav

((((İlaç orjinal)))) beslenme yeterli temiz kalori tıka basa 2 saatde bi bulkdayım die kendimi yormuyorum. belki yanlış ama açlığın bile arada çok uzun tutmamak şartıyla önemli olduğu hissediyorum. insilün direnciyle bağdaştırıyorum bilmiyor olmama rağmen  hissediyorum=)) vucudun tepkisini hiç aç kalmadan (belli saatler arası) bütün gün beslenme tokluk hissi sanılanın aksine yararından çok zarar verdiğini gelişim açısından kendimde bir dönem kanıtladım. şuan bu daha iyi onu yapıyorum arada çok uzun tutmadan öğün eklemeden o zamanı sinir kontrolü ve insülin direncine katkı sağlayarak tutuyorum kendimi yaptığım şeyin zamanını abartmadan ya bu bende böyle yada ben kendimde öğrendim yada herkes biliyor bilmiyorum hem daha iştahlı oluyorum pilavı börek gbi yiyorum=) hemde gelişmeme katkısını görüyorum tabi ve antreman diyip geçmeden hakkını hala veremediğime inanrak çekiyosamda basıyosamda artık çatlayana kadar bide dinlenmeyle tamamlayınca öle gramajların işte üzerine tarçınların tuzun grm grm ölçüler flan hikaye olduğunu ben anladım deilse bile pro kart almıcama göre çokda takılmanın manası yok=)) 

Bu konuyla ilgili doğru bildiğimi zannetiğim yanlışım varsa uygulamada konuyla ilgili bilgi paylaşmasını bekliyorum hocalarımdan veya bilgisi olan herkesden beklerim

Bence bu beslenme düzeniyle çok su tutar ve hızlı yaglanirsin abi daha temiz gidilebilir ama ben böyle tercih ediyorum diyorsun damak zevkine düşkün gibisin 😁😁😁, daha sonra diyete işler zor olabilir.... Ant sonrası öğünüm budur 400 gram fırında patates,400 gram tavuk kuşkonmaz brokoli...

IMG_20210402_172511.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Leepriest35, 02.04.2021 - 18:11 yazdı:

Bence bu beslenme düzeniyle çok su tutar ve hızlı yaglanirsin abi daha temiz gidilebilir ama ben böyle tercih ediyorum diyorsun damak zevkine düşkün gibisin 😁😁😁, daha sonra diyete işler zor olabilir.... Ant sonrası öğünüm budur 400 gram fırında patates,400 gram tavuk kuşkonmaz brokoli...

Aylık kuşkonmaz masrafı aylık tren masrafindan çok be reis , afiyet olsun :D

Biz marul salatalık devamke

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
Asaletim, 12 dakika önce yazdı:

Aylık kuşkonmaz masrafı aylık tren masrafindan çok be reis , afiyet olsun :D

Biz marul salatalık devamke

Bende sadece diyet dönemlerinde tüketiyorum yoksa gerçekten pahalı ama tadı çok güzel yurtdışında yaşasam her gün mutlaka tuketirdim herhalde.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.184
Leepriest35, 02.04.2021 - 18:11 yazdı:

Nasıl söylim su tutmaya çalışıyorum iyice su tutmalıyım su tutamassam die korkuyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bodybatu    44

@Semih Erarslans üstad cumartesi salonlar kapandı push pull legs mi devam ediyorsun hala nasıl kombine ediyorsun ant programını 

tarihinde bodybatu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.184
bodybatu, 1 saat önce yazdı:

@Semih Erarslans üstad cumartesi salonlar kapandı push pull legs mi devam ediyorsun hala nasıl kombine ediyorsun ant programını 

(Pazartesi göğüs önkol) . (Salı sırt arka kol) (Çarşamba omuz bacak) sonra döngü devam ediyor (perşembe göğüs önkol) (cuma sırt arka kol) (pazartesi omuz bacak) ........ 

Semih Erarslan, Bir saat önce yazdı:

(Pazartesi göğüs önkol) . (Salı sırt arka kol) (Çarşamba omuz bacak) sonra döngü devam ediyor (perşembe göğüs önkol) (cuma sırt arka kol) (pazartesi omuz bacak) ........ 

Döngü pazrtesi göğüse dönünce bölgeselemi geçsem? die düşüncelerim var göğüsümdeki pampı ön kol çalışmaya başlayınca kaybediyorum yada sırtımdan sonra arka kol veya omuzdan sonra bacak çalışırken omuzlar pampı kaybediyor buda beni deli sorulara itiyor denemek lazım die düşünüyorum panpın bolgede kalmasının gelişime büyük etkisi varmıdır yokmudur araştırıyorum ama buna cevap bir kaynakda açık seçik yok

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

Fazla fotoğraf paylaşmıcam diyordun videoda abi.Yine dayanamıyorsun 😂

Ayrıca itiş çekiş bacak yaparsan abi.Atıyorum bacağın en iyi tepki veren bölgen ve daha ilerde o zaman 2kez itiş çekiş yaparsın bacağı 1 kez yaparsın.

tarihinde Vural2 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.184

Test sonucum ne yazıkki pozitif çıktı şuan küre devam  herhangi bir sıkıntım yok sadece braz külo verdim iştahım kesikdi salonlar kapalıydı arayı kapatarak büyümeye devam edicez inşllah evdeyiz çıkamıyoruz son güncel durumlar bu şekilde arkadaşlar 

Screenshot_20210420-153401.png

• Şaşkın 1
  • Üzgün 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.