Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metinav

Andorejen reseptörlerini yukarı regüle etmek

Önerilen İletiler

metinav    4.570

Herkesin bildiği ve uyguladığı genel kanının aksine acaba kısa kürler yapmak daha verimli olabilir mi ?

Bununla ilgili bir paylaşım gördüm ve kendi deneyimlerimi de düşününce olabilirliği üzerine fikir beyan etmek istedim.

Bir çoğumuz küre başladığımız dönemde ilk haftalarda ve kürün yarısına kadar olan dönemde çok daha hızlı güç kazanımı ve kütle artışı yaşadığımızı görmüşüzdür.Bunun sebeblerinden en önemlisi hazırda var olan androjen reseptörlerinin hızla artış göstermesi durumudur.Ama nereye kadar bu artış sürüyor ?

İşte yapılan bazı testlerde bu artışın 6. haftaya kadar % 90 oranında olduğu ve sonrasında 12. hafta itibariyle nerdeyse % 10 lu seviyelere indiği tesbit edilmiş...Bu ne demek ? Vucudumuz bu süre içerisinde dışarıdan alınan fazla hormonu telafi etmeye çalışıyor yani alışıyor ve yeni duruma göre düzenliyor sistemi...

Bu nedenle önerilen şey, 6 haftalık kürler yaparak reseptörleri duyarlı hale getirmek, ve tekrar normal seviyelerine çıkarmak için 1-2 aylık kısa dinlenme dönemleri eklemek...

Reseptörlere etkiyen bir çok durum ve madde olduğunu düşünmekle birlikte, araştırma yapmadım fakat basit iki maddenin "L-KARNİTİN -T3" bu yönde etkilere neden olduğu kanıtlanmış araştırmalarda...

Özellikle güçlü anabolikleri ve androjenikleri yüksek doz ve 6 hafta gibi bir sürede kullanarak elde edilen gelişimi, 1-2 ay trt seviyesine düşürülen bir testoyla sürdürmek-korumak.Ardından tekrar 6 hafta son sürat gelişime devam...Böylece her 6 haftalık kürde reseptörler iki katı bir artışla çok verimli kazanımlara neden olabilir...

Yapılan incelemelerde testosteron enantat esterinin 3. haftada maksimum etkinliğe ulaştığı görülmüş.Hani bazılarınız " ya uzun ester hemen açılmaz ki " demesin :)

Ben kendi vucudumda decanın ilk 6-7 haftada yapacağı her kazancı yaptığını defalarca yazdım yorumlarımda, sonrasında herşey sabitleniyor, çok bir değişiklik gerçekleşmiyor.

Verimi ve az zamanda daha çok kazancı düşünen arkadaşlar için bu yeni bir yaklaşım olacaktır.

Sağlıklı sporlar...

https://www.taeian.com/androgen-receptor-down-regulation-and-its-effects-on-muscle-growth-short-vs-long-cycles/

https://physiology.org/doi/full/10.1152/ajpendo.00362.2001

https://academic.oup.com/jcem/article/88/1/358/2846079

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16424293

https://journals.lww.com/nsca-jscr/Abstract/2007/05000/The_Effect_of_Short_Term_Use_of_Testosterone.11.aspx

https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fphys.2018.01373/full

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16826026?dopt=Abstract

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8568470

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC155277/

tarihinde metinav tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
  • Vayyyy!! 7

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ANABOLIZAN    17
metinav, Bir saat önce yazdı:

Herkesin bildiği ve uyguladığı genel kanının aksine acaba kısa kürler yapmak daha verimli olabilir mi ?

Bununla ilgili bir paylaşım gördüm ve kendi deneyimlerimi de düşününce olabilirliği üzerine fikir beyan etmek istedim.

Bir çoğumuz küre başladığımız dönemde ilk haftalarda ve kürün yarısına kadar olan dönemde çok daha hızlı güç kazanımı ve kütle artışı yaşadığımızı görmüşüzdür.Bunun sebeblerinden en önemlisi hazırda var olan androjen reseptörlerinin hızla artış göstermesi durumudur.Ama nereye kadar bu artış sürüyor ?

İşte yapılan bazı testlerde bu artışın 6. haftaya kadar % 90 oranında olduğu ve sonrasında 12. hafta itibariyle nerdeyse % 10 lu seviyelere indiği tesbit edilmiş...Bu ne demek ? Vucudumuz bu süre içerisinde dışarıdan alınan fazla hormonu telafi etmeye çalışıyor yani alışıyor ve yeni duruma göre düzenliyor sistemi...

Bu nedenle önerilen şey, 6 haftalık kürler yaparak reseptörleri duyarlı hale getirmek, ve tekrar normal seviyelerine çıkarmak için 1-2 aylık kısa dinlenme dönemleri eklemek...

Reseptörlere etkiyen bir çok durum ve madde olduğunu düşünmekle birlikte, araştırma yapmadım fakat basit iki maddenin "L-KARNİTİN -T3" bu yönde etkilere neden olduğu kanıtlanmış araştırmalarda...

Özellikle güçlü anabolikleri ve androjenikleri yüksek doz ve 6 hafta gibi bir sürede kullanarak elde edilen gelişimi, 1-2 ay trt seviyesine düşürülen bir testoyla sürdürmek-korumak.Ardından tekrar 6 hafta son sürat gelişime devam...Böylece her 6 haftalık kürde reseptörler iki katı bir artışla çok verimli kazanımlara neden olabilir...

Yapılan incelemelerde testosteron enantat esterinin 3. haftada maksimum etkinliğe ulaştığı görülmüş.Hani bazılarınız " ya uzun ester hemen açılmaz ki " demesin :)

Ben kendi vucudumda decanın ilk 6-7 haftada yapacağı her kazancı yaptığını defalarca yazdım yorumlarımda, sonrasında herşey sabitleniyor, çok bir değişiklik gerçekleşmiyor.

Verimi ve az zamanda daha çok kazancı düşünen arkadaşlar için bu yeni bir yaklaşım olacaktır.

Sağlıklı sporlar...

https://www.taeian.com/androgen-receptor-down-regulation-and-its-effects-on-muscle-growth-short-vs-long-cycles/

https://physiology.org/doi/full/10.1152/ajpendo.00362.2001

https://academic.oup.com/jcem/article/88/1/358/2846079

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16424293

https://journals.lww.com/nsca-jscr/Abstract/2007

Hocam Bu 6 haftalık kürde mg ları biraz daha yükseltip daha iyi verim alma şansımızı yükseltebilirmiyiz. Denilen işlemleri uyguladığımızda tertemiz reseptörlere yüksek mg lar girmek daha mantıklı geldi bana. 6. Haftada kesip pct ve Ar temizleme terapiis sonra tekrar 6 hafta 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
ANABOLIZAN, 25 dakika önce yazdı:

Hocam Bu 6 haftalık kürde mg ları biraz daha yükseltip daha iyi verim alma şansımızı yükseltebilirmiyiz. Denilen işlemleri uyguladığımızda tertemiz reseptörlere yüksek mg lar girmek daha mantıklı geldi bana. 6. Haftada kesip pct ve Ar temizleme terapiis sonra tekrar 6 hafta 

Bence ilk 2 hafta düşük 4 hafta yüksek son 2 hafta düşük olarak piramit şeklinde 8 haftalık bir kür yapılabilir ilacın reseptörlere bağlılığını azaltabilmeek adına.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Merhaba hocam bu paylaşımı bende görmüştüm doğru da buluyorum açıkçası..

Sürekli kürde olmak kazanılan verimi düşürüyor reseptör lerin kapasitesi azalıyor. 

Burda ufak bir ara vermek olarak çözüm sunmuşlar 

6hafta on 4 hafta off 6 hafta on şeklinde

Yanlış anlaşılmasın bu 4 haftada PCT yapmak tamamen mantıksız 4 haftada doğal sistemi tekrar açıp tekrar kapatmak hormonal sisteme daha fazla zarar vericek tir burada beklenen tek şey reseptör lerin yenilenmesi 

Belki bu 4 haftaya HCG veya proviron eklenebilir ama bunun amacı pct veya pct ye hazırlık değildir, testisleri aktif tutmak olabilir proviron bu durumda belkide reseptörün yenilenmesine engel olucaktır, yani seçenek hcg kalıyor,onunda amacı testis atrofisini engellemek ve ileride yapılacak PCT ye vücudu daha hazırda tutmaktır. 

Başlık mükemmel iyi forumlar. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.570
ANABOLIZAN, 2 saat önce yazdı:

Olabilir, vucudun alışıksa daha fazla doz kullanılabilir, sonuçta süre kısa ve zarar da o yönde daha az olur...Pct yapılmasından ziyade, dozu trt seviyesine çekmek ve o dönemde reseptörleri arttırmak daha doğru olur.

Yigit3541, Bir saat önce yazdı:

Merhaba hocam bu paylaşımı bende görmüştüm doğru da buluyorum açıkçası..

Sürekli kürde olmak kazanılan verimi düşürüyor reseptör lerin kapasitesi azalıyor. 

Burda ufak bir ara vermek olarak çözüm sunmuşlar 

6hafta on 4 hafta off 6 hafta on şeklinde

Yanlış anlaşılmasın bu 4 haftada PCT yapmak tamamen mantıksız 4 haftada doğal sistemi tekrar açıp tekrar kapatmak hormonal sisteme daha fazla zarar vericek tir burada beklenen tek şey reseptör lerin yenilenmesi 

Belki bu 4 haftaya HCG veya proviron eklenebilir ama bunun amacı pct veya pct ye hazırlık değildir, testisleri aktif tutmak olabilir proviron bu durumda belkide reseptörün yenilenmesine engel olucaktır, yani seçenek hcg kalıyor,onunda amacı testis atrofisini engellemek ve ileride yapılacak PCT ye vücudu daha hazırda tutmaktır. 

Başlık mükemmel iyi forumlar. 

Ara dönem için bence kişisel durum göz önünde bulundurulmalı.Kullanım süresi uzun olmadığı için pct yapmaya gerek yok, belki ara dönemde 3-4 hafta için dışarıdan herhangi bir testo almaya da gerek olmayabilir.Ama daha uzun tutulacaksa doğal üretime yetecek seviyede düşük doz testo alınmalı...Vucudun süreler kısa olduğu için adaptasyonu daha kolay ve hızlı olur diye düşünüyorum.Fakat yine de bunu kestirmek zor, genetik ve kişisel özellikler doğrultusunda gerçekleşir.

Ara dönemde testo yerine dediğin gibi hcg de kullanılabilir bu seçenekler arasında... :)

• Beğen 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157

Kanatsız melek gibisin metin abi. Bu kadar işin gücün arasında böyle şeyleri araştıracak vakit bulup bir de bunu yazıya dökmen paha biçilemez. 

Konuya gelecek olursak. Ben plato yaşadığımı düşündüğüm dönemlerde spora tamamen 1 ay ara vererek devam etmeyi denemiştim. Kesinlikle verimli oluyor. Her bünye de bu şekil olur mu bilemem. Eskiden aynı şirkette çalıştığım arkadaşlarımdan biri 3 ay da bir spor salonu değiştirirdi. Değiştirirken en az 2 ay arada vermiş oluyordu. Herhangi bir anabolik kullanmadan üstelik bilişim sektörü gibi insan vücudunu çokta zorlamayan bir işte, birazcık yağlı da olsa :D epey iyi bir kütlesi vardı. Yani demem o ki denenmemesi için bir sebep yok.

Saygılarımla...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369

Elinize sağlık Metin hocam.

Yükleme - TRT DOZ - Yükleme - TRT doz. Aslında bunu deneyebilirim. Bir önceki kür 10 aylık sabit dozda idi. Karşılaştırma imkanımda olmuş olur. Üstelik TRT doz zamanı vücudun depolarını dolduracak ve yan etkileri tölere edecek bol bol zamanı da olmuş oluyor. Tıpkı uzun süre kesintisiz antrenman yapıp 1 hafta ara verdiğinde normalde artmayan ağırlıkların artık artmaya başlaması gibi bir sonuç verebilir.

Saygılarımla.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
osmwn    10
rastlantisal, 31.01.2022 - 12:10 yazdı:

Elinize sağlık Metin hocam.

Yükleme - TRT DOZ - Yükleme - TRT doz. Aslında bunu deneyebilirim. Bir önceki kür 10 aylık sabit dozda idi. Karşılaştırma imkanımda olmuş olur. Üstelik TRT doz zamanı vücudun depolarını dolduracak ve yan etkileri tölere edecek bol bol zamanı da olmuş oluyor. Tıpkı uzun süre kesintisiz antrenman yapıp 1 hafta ara verdiğinde normalde artmayan ağırlıkların artık artmaya başlaması gibi bir sonuç verebilir.

Saygılarımla.

denediniz mi acaba 4 ay kadar geçmiş mesajın üstünden merak ettim

metinav, 26.07.2020 - 16:00 yazdı:

Peki metin hocam boldenon'un açılması için 8-10 hafta kadar beklemek gerektiği söyleniyor. Önerdiğiniz sistemde boldenonun yeri yoktur diyebilir miyiz? Hangi ilaç kombinasyonları uygun olur bu tip bir sisteme

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
osmwn, 7 saat önce yazdı:

denediniz mi acaba 4 ay kadar geçmiş mesajın üstünden merak ettim

Peki metin hocam boldenon'un açılması için 8-10 hafta kadar beklemek gerektiği söyleniyor. Önerdiğiniz sistemde boldenonun yeri yoktur diyebilir miyiz? Hangi ilaç kombinasyonları uygun olur bu tip bir sisteme

Şuan ilk blast döneminin 10. haftasındayım. 2 hafta sonra cruise dönemi başlıyor. Yani evet plana sadığım ve deniyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
osmwn    10
rastlantisal, 7 saat önce yazdı:

Şuan ilk blast döneminin 10. haftasındayım. 2 hafta sonra cruise dönemi başlıyor. Yani evet plana sadığım ve deniyorum.

verim nasıl şuana kadar yaşadıklarınızı kısaca paylaşabilir misiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.369
osmwn, 16 dakika önce yazdı:

verim nasıl şuana kadar yaşadıklarınızı kısaca paylaşabilir misiniz

Özeti burada ;)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.570
osmwn, 15 saat önce yazdı:

Steroidlerin esterlerine göre vucutta gösterdikleri dağılım hızı farklı olacağından bu süre değişebilir.Ortalama olarak alabilirsiniz.Esasında bu süre yapılacak testlerle anlaşılabilir, ama maddi imkanlar yetmez kolay kolay.Onun için yapılmış bu çalışmaya istinaden ve kendi deneyimlerimi de göz önüne alarak ortalama 6 haftalık bir süre zirveye çıkmak için yeterli oluyor, genel anlamda :)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: comolokkos35
      Merhabalar,
      2022 yılında kilo vermek için tiromel kullandım ve çok büyük aptallıktı aksine iştahı çok manyak açan bir ilaç ve tüm hormon dengemi bozdu bıraktıktan sonra hala yan etkileri devam ediyor sertleşememe erken boşalma ve depresyon devam ediyor ve hiçbir sağlık problemim yoktu takii tiromel kullanana kadar üstünden 2 yıl geçti ama hala bu kötü sorunlar devam ediyor
      Allah rızası için biri yardımcı olsun tedavisi var mı?  Herhangi bir ilac tedavisi vesaire nolur biri yardımcı olsun? Yıllardır forum forum araştırıyorum ama bulamıyorum çözümünü , problemlerimin hiçbiri psikolojik değil en ufak bilgisi olan varsa yazsın çıldıracak durumdayım hiçbir çözümü olmaz mı yahu, açtığım konu başlıklarından görebilirsiniz tiromel kullanma şeklimi dozajlari vs nolur yardımcı olun. @rastlantisal @metinav
    • Yazan: 6arrows
      Selamlar. 3. kürümdeyim ve bu kürümün 4. haftasına giriş yaptım.
      Haftalık olarak;
      150 testo prop. 150 tren acetat 150 masteron Olacak şekilde ilerliyorum. Boyum 178 ve kilom şu an 79. yağ oranımı düşürmekte zorlanıyorum
      Günlük beslenmem ise;
      500 gr tavuk  5 yumurta beyazı 2 sarısı ile 2 ölçek whey, 3 kaşık yoğurt ile karıştırarak 3 kaşık zeytinyağı antrenman günlerinide ise 150 pirinç, bir ufak muz veya 3-4 hurma Özellikle alt karın tarafım ve yanlardaki yağ yakımım çok yavaş ilerliyor. Bunun için kürüme clen ve tiromel eklemek istiyorum onun
      Planlaması ise şu şekilde;
      1. hafta günde 1clen-1tiromel 2.hafta günde 2clen-2tiromel 3.hafta günde 3clen-3tiromel 4.hafta günde 2clen-2tiromel 5.hafta günde 1clen-1tiromel 6.hafta günde yarın tiromel 7. hafta 3 günde yarım tiromel Planlamam hakkında görüşleriniz ve önerileriniz nelerdir?
      Ramazan ayı ve oruç tutuyorum günlük ilaçları ne aralıkla alabilirim?
      Güncel formum şu şekilde:

• Yazan: comolokkos35
      Kilo vermek amacıyla tiromel t3 adlı ilacı 2 ay boyunca kullandım kullanım şeklim ; 1.hafta 25 mcg 2.hafta 50 3.hafta 75 4.hafta 100 5.hafta 100 6.hafta 100 6.cı hafta bittikten sonra 3 gün 75 mcg diğer üç gün 50 mcg diğer üç gün 25 mcg kullanıp bıraktım tiromeli kullanırken yanında Steroid vesaire kullanmadım tek başına kullandım tiromeli.
      Tiromeli bıraktıktan sonra aşırı halsizlik yorgunluk bitkinlik enerji yoksunluğu kaslarda güçsüzlük cinsel isteğim tamamen bitti vücudum çöktü kısacası , aradan 2-3 hafta geçti kan tahliline girdim tiroid hormonlarim gayet düzgün çıktı TSH 1,09 çıktı t3 t4 normal araliktaydi gayet iyisin dediler gönderdiler neyse aradan bir kaç hafta geçti benim sıkıntılarım halen geçmedi tekrar kan tahliline gittim dedimki hocam hormon testi istiyorum dedim kan tahliline soktu
      vitamin değerlerine ve TSH bakmış TSH gene normaldi demir vitamini vesaire vitamin değerleri normal çıktı dedimki doktora hormon testi neden yapılmadı o da dediki bu değerlerde sıkıntı çıkarsa ancak o zaman bakabiliriz dedi ondan sonra kan değerlerimin gayet normal olduğunu söyledi yaşadığım sıkıntıların tamamen psikolojik olduğunu söyledi neyse aradan geçti gene bir süre
      ama benim sıkıntılarım hala devam ediyor cinsel istek yok oldu resmen spermim ise su şeklinde çıkıyor halsizlik yorgunluk çökkünlük devam ediyor spor yapacak enerjim yok çok kötü durumdayim ne yapacağımı bilmiyorum ne yapmam lazım yardimci olurmusunuz arkadaşlar.
    • Yazan: kodmaster28
      Merhaba, 
      Clenbuterol, T3, Winstrol kürü var biliyorsunuz, yağ yakım kürü. Alt kısma bırakacağım döngüyü. 15 ve 17. gün arasında günde tam 125 mcg tiromel alıyoruz, tam tamına beş tablet ediyor. Bu insan öldürecek güçte değil mi? İnsanlar yorumda yaptıklarını iyi sonuç aldıklarını söylüyor. Bir günde beş tablet T3 kullanılır mı gerçekten? Yağ yakmak istiyorum, iki ay natural olarak devam edeceğim istediğim sonucu alamaz isem bu küre girmeyi düşünüyorum, önerileriniz var mıdır? @metinav @Rdm @rastlantisal
      Gün: clenbuterol 40mcg Gün: clenbuterol 40mcg Gün: clenbuterol 40mcg+25mcg tiromel+ 20mg wins Gün: clenbuterol 40mcg+25mcg tiromel+20mg wins Gün: clenbuterol 80mcg+25mcg tiromel+20mg wins Gün: clenbuterol 80mcg+50mcg tiromel+20mg wins Gün: clenbuterol 80mcg+50mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 80mcg+50mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 120mcg+75mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 120mcg+75mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 120mcg+75mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 120mcg+100mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 160mcg+100mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 160mcg+100mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 120mcg+125mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 120mcg+125mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 120mcg+125mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 80mcg+100mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 80mcg+100mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 80mcg+100mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 80mcg+75mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 40mcg+75mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 40mcg+75mcg tiromel+20mg wins Gün clenbuterol 40mcg+50mcg tiromel+30mg wins Gün 50mcg tiromel+30mg wins Gün 50mcg tiromel+30mg wins Gün 25mcg tiromel+30mg wins Gün clenbuterol 40mcg+25mcg tiromel+30mg wins Gün clenbuterol 40mcg+25mcg tiromel+30mg wins Gün clenbuterol 40mcg+12.5mcg tiromel+30mg wins
    • Yazan: henrymiller
      Yağ oranım yaklaşık %30 civarlarında yağ yakımın da ciddi düzeyde zorlandığım için tüm değerlerime baktırdım, insülin direnci vs ideal aralıkta diğerlerini de aşağıya ekledim bu değerler doğrultusunda yağ yakımı optimize edebilmek için dikkat etmem gerekenler sizce nelerdir? Bilgilerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.