Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Enesggz

Dışkı rengi siyah tonlarda bu durum beni endişelendiriyor ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

Enesggz    5

Merhaba iyi akşamlar herkese,

3 gündür dışkımın rengi simsiyah biraz internette araştırdım. (üst gastrointestinal sistemdeki kanamadan kaynaklanan, kötü kokulu, anormal, siyah ve katran rengi dışkıdır)    forumda da biraz daha  araştırdıktan sonra bi arkadaş da  aynı sorunla (ek olarak mide krampları) dianabol kullanırken mide kanaması geçirmiş. 

Bende fiziksel hiç bir sorun sadece 1 haftadır gribim. Ayrıca siyah dışkı demir takviyeleri fazla olunca da oluşan bir şeymiş takviye olarak 3 haftadır kullandığım multivitamin den geliyor 9mg demir 2 gün önce glutamin aldım bundan da kaynaklı olabileceğini düşünüyorum sizce doktora görünmeli miyim bu problemle karşılaşan arkadaşlar var mı? @rastlantisal @metinav

Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tarık34    45

Beslenme ile alakalı olama ihtimali yüksek.

Birazcik suphelendigin seyleri bırakıp bol lifli ve çorba tarzı bağarsaklarını rahatlatacak şekilde beslenirsen ve düzelmezse doktora görünmek daha mantıklı bence.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Enesggz    5
Tarık34, Şimdi yazdı:

Beslenme ile alakalı olama ihtimali yüksek.

Birazcik suphelendigin seyleri bırakıp bol lifli ve çorba tarzı bağarsaklarını rahatlatacak şekilde beslenirsen ve düzelmezse doktora görünmek daha mantıklı bence.

Hocam beslenmem düzenli 300 gr yeşil mercimek 100 gr ıspanak 500gr göğüs 10 adet haşlanmış yumurta 

Haftalık 500 mg sustanon 

ttakviler koruyucular ; multivitamin omega 3  d vitamini b12 vitamini. Nac600 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık34    45
ardas, 2 dakika önce yazdı:

reflor al geçmezse doktora görün bence .

Hocam reflor un olayı ishalle savaşan probiyotikler değil mi ?

tarihinde Tarık34 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    381
Tarık34, 2 dakika önce yazdı:

Hocam reflor un olayı ishalle savaşan probiyotikler değil mi ?

Sadece ishal değil kabızlık vb şeylere de yarıyor. (Yani dışkının kıvamını filan normale döndürür belki eğer bağırsaktaki bakterilerle filan alakalıysa bağırsak florasıyla ilgiliyse yada)

tarihinde ardas tarafından düzenlendi
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burak23822    24

Durumun ciddi değilse 1 litre soğuk süt iç isal ol 1-2 gün sonra hala siyah gelirse karaciğerinde bir problem olabilir. Eğer kaşık kaşık nutella tüketipte bizide böyle bir şeylerle uğraştırıyorsan seni Allaha havale ediyorum dostum.

• ahahaha 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Enesggz    5
burak23822, 2 dakika önce yazdı:

Durumun ciddi değilse 1 litre soğuk süt iç isal ol 1-2 gün sonra hala siyah gelirse karaciğerinde bir problem olabilir. Eğer kaşık kaşık nutella tüketipte bizide böyle bir şeylerle uğraştırıyorsan seni Allaha havale ediyorum dostum.

😂😂 yok hocam beslenme full aynı yarın bi acile gidicem ne olur ne olmaz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burak23822    24
Enesggz, 1 dakika önce yazdı:

😂😂 yok hocam beslenme full aynı yarın bi acile gidicem ne olur ne olmaz

İnş öyledir burda o kadar adamla dalga geçiyorsanda helal olsun derim nedim geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Enesggz    5
burak23822, 1 dakika önce yazdı:

İnş öyledir burda o kadar adamla dalga geçiyorsanda helal olsun derim nedim geçmiş olsun.

Hocam dalga geçer gibi mi yazmışım konuyu yanlış anlamayın niye dalga geçeyim bu sağlık durumum için 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burak23822    24
Enesggz, 12 dakika önce yazdı:

Hocam dalga geçer gibi mi yazmışım konuyu yanlış anlamayın niye dalga geçeyim bu sağlık durumum için 

Şimdiki gençlere pek güven olmaz 😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SantoR    144
Enesggz, 3 saat önce yazdı:

Merhaba iyi akşamlar herkese,

3 gündür dışkımın rengi simsiyah biraz internette araştırdım. (üst gastrointestinal sistemdeki kanamadan kaynaklanan, kötü kokulu, anormal, siyah ve katran rengi dışkıdır)    forumda da biraz daha  araştırdıktan sonra bi arkadaş da  aynı sorunla (ek olarak mide krampları) dianabol kullanırken mide kanaması geçirmiş. 

Bende fiziksel hiç bir sorun sadece 1 haftadır gribim. Ayrıca siyah dışkı demir takviyeleri fazla olunca da oluşan bir şeymiş takviye olarak 3 haftadır kullandığım multivitamin den geliyor 9mg demir 2 gün önce glutamin aldım bundan da kaynaklı olabileceğini düşünüyorum sizce doktora görünmeli miyim bu problemle karşılaşan arkadaşlar var mı? @rastlantisal @metinav

Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. :)

Sadece Dışkı renginden hastalık teşhisi konulmaz birde fiziksel bir sorunum yok demişsin kanama olup siyah dışkıya dönmesi için önce yüksek şekilde karın ağrın olmalı.. 

tarihinde SantoR tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.778

Demir takviyeleri dışkı rengini değiştirdiği gibi, sindirim sisteminde iç kanama varsa o da renk değişikliği yapar...Fakat en çok dışkı rengini karartan şey, fazla safra asidi salınmasıdır.Bu asit, yağlı etler protein ağırlıklı besinler alındığında salınır...Bir kaç gün sebze ağırlıklı ve hafif gıdalar alınabilir, geçmiyorsa gaita testi yapılarak dışkıda kan olup olmadığına bakılabilir...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Inevitable    0
Enesggz, 3 saat önce yazdı:

Hocam beslenmem düzenli 300 gr yeşil mercimek 100 gr ıspanak 500gr göğüs 10 adet haşlanmış yumurta 

Haftalık 500 mg sustanon 

ttakviler koruyucular ; multivitamin omega 3  d vitamini b12 vitamini. Nac600 

Kendi fikrim beslenmenden dolayı oldugunu dusunuyorum 500gr ispanak 300gr yesil mercimek ıspanak rengi degistiriyor koyulastiriyor bende her yedigimde oyle oluyor 4 5 gün ıspanak yeme düzelebilir denemende fayda var

tarihinde Inevitable tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
anabolikadam    92

Ispanak dışkının rengini değiştir, aynı şekilde maydanozda. Bu sebzelerden çok tüketmek dışkıda olumsuz olmayan ancak rengi gereği içerdiği bileşiklerden dolayı bulaşabilir. Ispanağı kes...

Reflü veyahut mide asidinde bir problem olsa çok net anlardın. Sindirimi kolaylaştırmak için pankreoflat alabilirsin ki her gün alma. Gerçekten çok zorlandığın dönemlerde (tabiri caiz ise haftada 1 kez çıktığın büyük abdestinde) kullanabilirsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    26

Evet siyah renkli katran gibi dışkılama üst gis kanama belirtisidir. Adı da melenadır. Ancak bazı ilaçlar(demir ilaçları, bizmut, antiasit ilaçlar vb.) buna benzer duruma neden olabilir. Multivitaminler buna neden olmaz. sadece dışkının siyah olması değil gözde kararma , bayılma , çarpıntı gibi semptomlar varsa gis kanmadan süphelenebiliriz. Bence bir acile başvurup durumu anlatırsan senden gerekli tetkikleri isteyeceklerdir.

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    293

bir ara benimde yeşilimsiydi uzaylı gibi hissettim yeşil rengi görünce sonra düzeldi Kendi kendine.  yediklerinden kaynaklı olabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Nargsten    4

Demir takviyesi kullanırken yaklaşık 2 hafta boyunca sindirim sistemim kafayı yemişti, dışkı rengim de aynı şekilde siyahtı. Belli bir zaman sonra kendiliğinden geçmişti. 1-2 hafta bekleyip ondan sonra doktora görünebilirsin tabii ama yüksek ihtimalle demirden kaynaklı sorunun. 

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour    92

Benimde aynı kardeşim simsiyah ama demirle alakalı tamamen . Kesiyorum demiri düzeliyor. Tavsiyem ise multivitamini kes 2 gün direk fark eder zaten . Bi dene bak

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.