Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Jonturk

Parsiyel empty sella teşhisi kondu bu tanı hakkında bilgisi olan var mı?

Önerilen İletiler

Jonturk    6

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?

Kişisel özelliklerim:

• 42 yaş
  • 96 kg
  • 1.78 cm

Yaklaşık 9 Aydır Trt Tedavisi görüyorum:

• 3 haftada / 1 sustanon

Uzun süredir Vücut geliştirme yapıyorum hipofiz mr sonucumda parsiyel empty sella çıktı bunun hakkında bilgisi olan var mı?

@metinav

Tüm cevaplar için teşekkürler. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

burak23822    14

Abi geçmiş olsun hipofiz bezinde küçülme olmuş. Şuan ki sağlık durumun çok ciddi olabilir. Sen en iyisi iyi bir beyin cerrahi doktoruna git.

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
makro1178    18
GHOST, 10 saat önce yazdı:

Empty sella tanısı aldıysanız, deneyimli bir beyin cerrahi hocasına girmelisiniz burada siz kime neyi soruyorsunuz hocam? Çok çok çok ciddi bir konu bu!!!!!!!! Henüz farkında olmadığınız ama ileride başınıza daha ciddi işler açabilecek bir hastalık erkenden ortaya çıkarılıp tedavi edilebilsin…

Bu neden olur peki ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jonturk    6
burak23822, 9 saat önce yazdı:

Abi geçmiş olsun hipofiz bezinde küçülme olmuş. Şuan ki sağlık durumun çok ciddi olabilir. Sen en iyisi iyi bir beyin cerrahi doktoruna git.

Hocam hormonları etkiliyormu hipofiz mr bulgularda yazıyor

Testosteron oldugum 10 gün kan veriyorum testosteronum düşük prolaktin yüksek e2 füşük çıktı o bakımdan hoca hipofiz mr istedi bende nasıl bir tedavi uygulanır nedir onun araştırmasını yapıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.446
Jonturk, Şimdi yazdı:

Testosteron oldugum 10 gün kan veriyorum testosteronum düşük prolaktin yüksek e2 füşük çıktı o bakımdan hoca hipofiz mr istedi bende nasıl bir tedavi uygulanır nedir onun araştırmasını yapıyorum

Geçmiş olsun kesinlikle başka uzmanlara da görünmeni tavsiye ederim. İmkan varsa üniversite hastanesi profesöre görün.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    21

Geçmiş olsun abi bende de hipofiz tümörü var, durumda gelişme olursa burdan paylaşır mısın bilgi olsun bizede. Allah şifa versin inşallah 

• Beğen 2
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
burak23822    14
Jonturk, 3 saat önce yazdı:

Hormonlar tamamen hipofiz bezi ile alakalı bir durum ancak seninki bir hastalık ve hayati tehliken olabilir lütfen araştırma hastanesindeki bir profesöre sonuçlarını göster abi. Diger sorularına gelirsek düşük östrojen düşük testodan dolayıdır. Dogal testosteron yüksek olmadığı için östrojende yükselmek istemeyecektir. Prolaktin yüksek derken kaç geldi? ve farklı zamanlarda ne geldiği bizler için önemli. Prolaktini düşürmek bir adet cabasere bakar ancak senin için ne kadar sağlıklı bir şey olur bilemem. Abi lütfen doktorun sözünden çıkma bizler sadece sana bilgilerimizi aktarıyoruz ama sen benden yada bir başkasından prolaktini cabaser düşürüyormuş hadi gidim kullanim. E2 testodan dolayı düşük olabilirmiş o zaman haftada 3 tane sustanon yapim diye düşüncelere girme. Doktor ne derse onu yap bizleride her zaman bilgilendir iyi forumlar.

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    23

Abi burda durumun ciddi olup olmadığını anlaman için ciddi bir uzmana görünmen gerek. Konuyu okuyunca ufak bir tarama yaptım ve olgular şu şekilde:

1. Bos sıvısı sella bölgesine baskı yaparsa bu durum oluşabiliyormuş. Bu genelde doğuştan gelen bir anotamik bozukluk. Bunda hipofiz yok gibi görünsede bos sıvısından dolayı böyle bir illüzyon oluşuyor. Bu olguda insanlar genelde belirti almıyor, Hipofiz bezi normal calışmaya devam ediyor.

2. Sonradan gelişen. Buna tümörler ,kafa tramvalarında hipofizin zarar görmesi ,bos sıvısı (bazen yine bu sebep olabiliyor), iltihaplanmalar veya enfeksiyonlar neden olabiliyor.

Bos sıvısıyla gelişen durumda aslında hipofiz bezi yerinden kayıyor, kenarlara doğru sıkışıyor ve kısmı boş gibi görünüyor. Panik yapmadan bunun asıl nedenini öğrenmek lazım. Internette bulabileceğin bilgiler bunlarla sınırlı gibi

Geçmiş olsun

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jonturk    6

Herkeze tşk ederim konuya iki endokrin ile takip ediyorum en kısa zamanda görüncem bende testosteron düşüklüğü ve hipotroidi ile başladı 2 sene içinde sustanon aldigim halde düşük cıkması endokrinciyi şüphelendirdi ve mr çekdirdi çıkan rapordada empry sella yazınca araştırmalar yapdım sağlıklı bilgi bulamadım

Herkeze tşk ederim iyi dilekleri için

sp371, 8 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun abi bende de hipofiz tümörü var, durumda gelişme olursa burdan paylaşır mısın bilgi olsun bizede. Allah şifa versin inşallah 

Dostum sen nasıl tedavi göeüyoraun biraz bilgilendirirmisin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    21
Jonturk, 21 dakika önce yazdı:

Dostum sen nasıl tedavi göeüyoraun biraz bilgilendirirmisin

Endokrin doktoruna gittim ameliyata gerek yok yılda 1 mr çekip büyüme durumuna bakacağız dedi doktor. Testlerde total testo düşüktü sustanon verelim mi dedi bende kabul ettim. 3 ay trt gördüm 21 günde 1 enjeksiyon yapıyordum tatmin olmadım doktor onayını aldım steroid kullanıcam diye. Şuan haftalık 500 testo kullanıyorum ama daha çok kas için değil düşük testo etkilerinden kurtulmak için, kür gibi değil yani. Doktora artık birdahaki mr için giderim. Birde hem endokrin hemde beyin cerrahisi, dahiliye hepsine gittim sordum ameliyat olmaz küçük dediler bakalım kürüm bitince pct yapıcam doğal hormonlarım ne seviyede olacak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jonturk    6
sp371, 1 saat önce yazdı:

Endokrin doktoruna gittim ameliyata gerek yok yılda 1 mr çekip büyüme durumuna bakacağız dedi doktor. Testlerde total testo düşüktü sustanon verelim mi dedi bende kabul ettim. 3 ay trt gördüm 21 günde 1 enjeksiyon yapıyordum tatmin olmadım doktor onayını aldım steroid kullanıcam diye. Şuan haftalık 500 testo kullanıyorum ama daha çok kas için değil düşük testo etkilerinden kurtulmak için, kür gibi değil yani. Doktora artık birdahaki mr için giderim. Birde hem endokrin hemde beyin cerrahisi, dahiliye hepsine gittim sordum ameliyat olmaz küçük dediler bakalım kürüm bitince pct yapıcam doğal hormonlarım ne seviyede olacak

Anladım bende bakalım gidicem ne verecekler bana ilk ovitrella vereceklerdi phali olduğu için sustanon aldım ama hala düşük sporda yaptığım için faydasını gördüm Sanırım ömür boyu kullancaz ben çocuğum oldugu icin başka çocuk yağmayacağım için yaş faktörüde var sıkıntı olmadı hiç pct yapmadım ama nac 600 omega b-c-d vitamini magnezyum cinko kullanıyorum endokrin bakalım ne sicek bu değerlerde sustanon oldukdan 10 gün sonraki değerler

Screenshot_2024-09-23-18-24-44-565_tr.gov.saglik.enabiz-edit.jpg Screenshot_2024-09-23-18-24-58-776_tr.gov.saglik.enabiz-edit.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    21

Abi ömür boyu olayı kesin değil. Mesela 21 günde bir vurunca değerlerim yükselmez sanıyordum seninki gibiydi hep referans altıydı, o yüzden mesela haftalık 250 yerine 500le başladım ve testo değeri +1500 oldu yani yükseliyormuş demek ki. O zamanlar baya sıkıntı stres içindeydim, kronik stres testosteronu öldürüyor başka birsürü etken vardır etkileyen yani hipofizden kaynaklı olmayabilir. Herşeyi düzene soktuktan sonra (uyku beslenme spor stres) güzel bi pct sonrası doğal seviyeye bakmak lazım ozamanda düşükse ömür boyu diyebiliriz artık doktorun görüşü de önemli 

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jonturk    6
sp371, 2 dakika önce yazdı:

Abi ömür boyu olayı kesin değil. Mesela 21 günde bir vurunca değerlerim yükselmez sanıyordum seninki gibiydi hep referans altıydı, o yüzden mesela haftalık 250 yerine 500le başladım ve testo değeri +1500 oldu yani yükseliyormuş demek ki. O zamanlar baya sıkıntı stres içindeydim, kronik stres testosteronu öldürüyor başka birsürü etken vardır etkileyen yani hipofizden kaynaklı olmayabilir. Herşeyi düzene soktuktan sonra (uyku beslenme spor stres) güzel bi pct sonrası doğal seviyeye bakmak lazım ozamanda düşükse ömür boyu diyebiliriz artık doktorun görüşü de önemli 

İnstagram varmı özElden konuşmak isterim senle

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sp371    21
Jonturk, 24 dakika önce yazdı:

İnstagram varmı özElden konuşmak isterim senle

Abi yasak burda paylaşmak banlanırsın

• Alkış 1
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.