Jump to content
  • Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Wgestelx

Only testosteron - kür günlüğüm ( ilaç, beslenme, gelişim )

Önerilen İletiler

Wgestelx    11

Öncelikle herkese selamun aleyküm,

Bugün 20 haftalık ilk kürümün ilk enjeksiyonumu yaptım (250mg haftalık only testo) Ve bunla beraber beslenmemi de optimum hale getirmeye çalışacağım kürdeki her gelişmeyi (form,yan etki vs..) bu konu altında güncelleyeceğim çalıştığım kiloların artışı kazandığım kütle ve kür sonu bu belki adelenin belki suyun kaslardan gitmesiyle oluşan formu da dahil ederek burada paylaşacağım hem bu dozlarda benim gibi ilk kürünü yapmak istiysen arkadaşlarada belki fikir verir.

Güncel formum su şekilde;

Screenshot_20240830_181546_Instagram.jpg Screenshot_20240830_181506_Instagram.jpg Screenshot_20240830_181514_Instagram.jpg

• Beğen 1
  • Yıldız 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Wgestelx    11
6arrows, 2 saat önce yazdı:

boy ve kilo ne kardeşim

• 1.78 cm
  • 74 kg

Ek bilgi: Vücut geliştirmede ilk yılım 

Kür için erken olduğu %100 ama zaman gösterecek. Tek kürle iyi bir form beklemiyorum ama yine de her gelişmeyi harfi harfine aktaracağım.

Tony Montana, 3 saat önce yazdı:

Elit genetik şakasız 

ilaçların kafası gelince level atlayacak eminim 

Ben ailenin vitaminsiziyim abi bi kız kardeşim var 10 yaşında o omuz genişliği o sırt  anlatamam:D

Güncelleme:

• İlaçlı ilk antrenmanımı yaptım
  • Herhangi bir güç, pump değişikliği olmadı aynı
  • Omuzum ağrıyor sanki iğne içinde kalmış gibi hani kasın içi ağrır ya o şekilde ama şiddetli değil
  • Yanlış uçla enjeksiyon yaptığımı öğrendim
  • Omuz için büyükmüş bide hepsini sokmuştum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.425
Wgestelx, 8 dakika önce yazdı:

Ben ailenin vitaminsiziyim abi bi kız kardeşim var 10 yaşında o omuz genişliği o sırt  anlatamam:D

Gittiğim salonda bir yılda bu vücudu yaptığını bilip bu sözünü duysalar seni döverler 🤣 Bazı şeyler Allah vergisi işte sağlığının kıymetini bil düzgün beslen sık sık kan tahlili yaptır. Ezbere ilaç kullanma bir sıkıntı yaşarsan burda paylaş yardımcı oluruz. Kürde yediklerine daha çok dikkat etmelisin. Elinden geldiğince süt, buğday ve buğday ürünlerinden uzak dur. Kürün hayırlı olsun 👍🏻

• Beğen 1
  • Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.307

Maşallah güzel sonuç. Bu vücudun ileride hakkını bulk zamanı deca cut zamanı tren verir. Ama senin daha oralara çok yolun var.

• 100 Puan 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
6arrows    67
Wgestelx, 1 saat önce yazdı:
  • 1.78 cm
  • 74 kg

Ek bilgi: Vücut geliştirmede ilk yılım 

Kür için erken olduğu %100 ama zaman gösterecek. Tek kürle iyi bir form beklemiyorum ama yine de her gelişmeyi harfi harfine aktaracağım.

ilk yılında bu bu form inanılmaz gerçekten. beslenme ve antrenman sistemin tam oturmuş gibi. yağsız bir kütlen var ben olsam küre 5. haftada npp eklerdim 8-10 kadar. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.425
Whats Your Purpose, 19 dakika önce yazdı:

Yan etki alırsan beni etiketlermisin? Bende düsünüyorumda onun için dedim hocam..

Onun yan etki yaşaması seninde yaşayacağını göstermez. Onun yan etki yaşamaması da senin yaşamayacağını göstermez. Forumda bol bol vakit geçirmelisin.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tony Montana    97

Ben kür için erken olduğunu düşünmüyorum, kimi insan 5 yıl salona gider ne idman yapmayı öğrenir adam akıllı ne beslenmeyi vücudu da şekil almaz o yüzden. Sen bu işi çözmüşsün niye bekleyesin ki altyapı bomba gibi zaten.

• Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wgestelx    11
6arrows, 13 saat önce yazdı:

ilk yılında bu bu form inanılmaz gerçekten. beslenme ve antrenman sistemin tam oturmuş gibi. yağsız bir kütlen var ben olsam küre 5. haftada npp eklerdim 8-10 kadar. 

Hocam ilk kur olarak vücudun only testo ile neler yapabilcegini gormek istiyorum nispeten iyi verim alırsam 2.kur haftalık 500mg testo 300mg rimo olucak

• Tamam 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ritalin    47
gönderildi (düzenlendi)

Kaka atmak gibi olmasın fakat ben bu vücudun kürsüz 1yılda yapıldığına inanmıyorum. çok ekstrem bir durum bu. herkes nasıl hemen inanıyor bu olaya? ve 250 mg testo diyorsun şaka gibi 😂 250 senin tırnağına yetmez bro

tarihinde Ritalin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302

Bence madem kesin kararlıysan ben ilk kür serüveninde her zaman uzun soluklu yapılması taraftarındayım. Bana kalırsa ilk başta anabolizan eklemek bile doğru gelmiyor, yavaş yavaş ilerlenilmesi, kan değerleri takip edilerek öğrenilmesi ve kademe kademe arttırılması daha mantıklı. Eğer kesin kararlıysan zaten en ufak bi testosteron’da bile süper fizyolojik seviyeye ulaşacaksın eğer kullanacağın ilaç gerçekten doluysa. O yüzden ilk 4 hafta 125mg enanthate ile başlanıp sonra ki 4-10 hafta 250mg sonra 200mg anabolizan eklenip (rimo ya da bolde ya da npp) sonrasında dozlar kan değerlerine göre arttırılıp hangi ilacın sana yarayıp yaramayacağını öğrenilip o şekilde doz arttırılması taraftarındayım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
redstar2    1
AREN, 2 dakika önce yazdı:

Bence madem kesin kararlıysan ben ilk kür serüveninde her zaman uzun soluklu yapılması taraftarındayım. Bana kalırsa ilk başta anabolizan eklemek bile doğru gelmiyor, yavaş yavaş ilerlenilmesi, kan değerleri takip edilerek öğrenilmesi ve kademe kademe arttırılması daha mantıklı. Eğer kesin kararlıysan zaten en ufak bi testosteron’da bile süper fizyolojik seviyeye ulaşacaksın eğer kullanacağın ilaç gerçekten doluysa. O yüzden ilk 4 hafta 125mg enanthate ile başlanıp sonra ki 4-10 hafta 250mg sonra 200mg anabolizan eklenip (rimo ya da bolde ya da npp) sonrasında dozlar kan değerlerine göre arttırılıp hangi ilacın sana yarayıp yaramayacağını öğrenilip o şekilde doz arttırılması taraftarındayım

Hocam ben de bahsettiğiniz ilaçlar var benim de ilk kürüm olacak eğer yaparsam dediğiniz şekilde ilerlemeyi düşünüyorum da steroide girip girmeme konusunda kararsızım 23 yaşındayım antidepresan kullanıyorum yarışma gibi bir hedefim de yok mesleğim de bu spor üzerine değil ne tavsiye edersiniz değer mi girmeye keşke ilaçları almadan önce bu kararı verseydim diyorum da anlık bir kararla hareket ettim. Kür süresince gerekli takviye ve koruyucuları kullanabilirim kan tahlili de problem olmaz ve 4 yılı aşkın spor yapıyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302
gönderildi (düzenlendi)
redstar2, 10 dakika önce yazdı:

Hocam ben de bahsettiğiniz ilaçlar var benim de ilk kürüm olacak eğer yaparsam dediğiniz şekilde ilerlemeyi düşünüyorum da steroide girip girmeme konusunda kararsızım 23 yaşındayım antidepresan kullanıyorum yarışma gibi bir hedefim de yok mesleğim de bu spor üzerine değil ne tavsiye edersiniz değer mi girmeye keşke ilaçları almadan önce bu kararı verseydim diyorum da anlık bir kararla hareket ettim. Kür süresince gerekli takviye ve koruyucuları kullanabilirim kan tahlili de problem olmaz ve 4 yılı aşkın spor yapıyorum 

Bak şimdi antidepresan kullanıyorsun ilk başta sağlıklı düşüncelerinle beraber buna karar ver. Öyle enjeksiyon yapıp çakayım devam edeyim diye birşey yok. Sana bunun getirisini götürüsünü iyi düşünmeni, kür’e girmen sana ne katacağını, hayatında neler değişeceğini, sürdürebilirlik konusunda nasıl ilerleyeceğini, genetiğinde yatanların hızlanacağını ve özellikle gerçekten bunu bağımlılık hale getirecek misin vs vs. Konu 4 yıl’a aşkın spor yapman değil.. yarış hedefin yok, podyum hedefin yok, peki hedefin ne bunu düşünmelisin. Anlık dopamin salgısıyla insan herşeyi yapabilir.. bakar mısın hala daha keşke düşünceleri var içinde. Bir kür yapayım bırakayım birşeyi de yok. Bütün fizyolojik genetiğini bozacaksın bir anda. Bunu iyi düşün, planlama işi kolay. @rastlantisal @Diveryanlışsam düzeltin beni

tarihinde AREN tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
redstar2    1
AREN, 1 dakika önce yazdı:

Bak şimdi antidepresan kullanıyorsun ilk başta sağlıklı düşüncelerinle beraber buna karar ver. Öyle enjeksiyon yapıp çakayım devam edeyim diye birşey yok. Sana bunun getirisini götürüsünü iyi düşünmeni, kür’e girmen sana ne katacağını, hayatında neler değişeceğini, sürdürebilirlik konusunda nasıl ilerleyeceğini, genetiğinde yatanların hızlanacağını ve özellikle gerçekten bunu bağımlılık hale getirecek misin vs vs. Konu 4 yıl’a aşkın spor yapman değil.. yarış hedefin yok, podyum hedefin yok, peki hedefin ne bunu düşünmelisin. Anlık dopamin salgısıyla insan herşeyi yapabilir.. bakar mısın hala daha keşke düşünceleri var içinde. Bir kür yapayım bırakayım birşeyi de yok. Bütün fizyolojik genetiğini bozacaksın bir anda. Bunu iyi düşün, planlama işi kolay. @rastlantisal yanlışsam düzelt beni abim 

Teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi ilaçlardan mıdır bilmiyorum çok sık anlık kararlar alıyorum pek düşünmeden deli cesareti ile 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AREN    302
gönderildi (düzenlendi)
redstar2, 2 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi ilaçlardan mıdır bilmiyorum çok sık anlık kararlar alıyorum pek düşünmeden deli cesareti ile 

Dopamin detoksuna ihtiyacın var bir de triptofan (5-htp vs.) kullanabilirsin, ruh sağlığına daha iyi gelecektir.

tarihinde AREN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.425
redstar2, 21 dakika önce yazdı:

Bu psikolojiye sahip birisine kesinlikle ilaç önermiyoruz. Psikolojik sorunların kürde daha kötü hale gelecek inan bana. Bu sporda profesyonel amacın yoksa hiç riske gerek yok. @AREN dostum çok güzel açıklamış zaten. 

• Minnettarım 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wgestelx    11
Ritalin, 4 saat önce yazdı:

Kaka atmak gibi olmasın fakat ben bu vücudun kürsüz 1yılda yapıldığına inanmıyorum. çok ekstrem bir durum bu. herkes nasıl hemen inanıyor bu olaya? ve 250 mg testo diyorsun şaka gibi 😂 250 senin tırnağına yetmez bro

Burak hocadan 2 kutu 10 ampulluk aburaihan aldim sadece 20 haftalik onlytesto 250 mg icin istersen kendisine sor daha dogru duzgun enjeksiyon yapamiyorim cebimde 5 kurus para yok zaten nasil kur yapabilirdim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ritalin    47
Wgestelx, Bir saat önce yazdı:

Burak hocadan 2 kutu 10 ampulluk aburaihan aldim sadece 20 haftalik onlytesto 250 mg icin istersen kendisine sor daha dogru duzgun enjeksiyon yapamiyorim cebimde 5 kurus para yok zaten nasil kur yapabilirdim

valla durum bu ise cidden helal olsun... diyecek lafım yok özür dilerim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wgestelx    11
Ritalin, 1 saat önce yazdı:

valla durum bu ise cidden helal olsun... diyecek lafım yok özür dilerim

Yok ne özürü estf.

Diver, 4 saat önce yazdı:

Bu psikolojiye sahip birisine kesinlikle ilaç önermiyoruz. Psikolojik sorunların kürde daha kötü hale gelecek inan bana. Bu sporda profesyonel amacın yoksa hiç riske gerek yok. @AREN dostum çok güzel açıklamış zaten. 

Hocam doz konusunda haftalık 250mg in yanlızca dogal dongüyu kapatıcagini verim göstermiyeceğini soyluyorlar salondaki hocamiz vs gercekten bir etkisi olmazmı bu dozun yani en basit tabiriyle soruyim kas yapmazmı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.425

İllaki etkisi olacaktır ama tatmin etmeyecektir. Ben only testoyu başlangıç için öneriyorum yanında anabolizan olmadıktan sonra kür demek bile doğru değil :)  Maddiyatın varsa yanına rimobolan ekle. Maddiyatın yoksa naturel devam et para biriktir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wgestelx    11
Diver, 3 dakika önce yazdı:

İllaki etkisi olacaktır ama tatmin etmeyecektir. Ben only testoyu başlangıç için öneriyorum yanında anabolizan olmadıktan sonra kür demek bile doğru değil :)  Maddiyatın varsa yanına rimobolan ekle. Maddiyatın yoksa naturel devam et para biriktir.

Hocam ikinci kür için 500 testo 300 npp düsünuyorum yeterli olurmu ve sizce mantıkli bir kombinemi . Aklımda kür bitimi hic dinlenmeden pct ye para harcamadan 2 ay trt ve bu küre girmek var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.425

Eğer seni takip edecek birisi varsa npp olabilir. Psikolojik olarak yorucu bir ilaç iyice araştır riskleri göze al öyle yap. Dediğin sisteme blast and cruise denir. Bende öyle uyguluyorum. Uzun kürden yanayım. Zırt pırt pct yapılması bana saçma geliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: bdy754
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      Küçüklüğümden beri zayıf sıska bir çocuktum yaşım 28 ve şimdi de zayıf ve yağlıyım skinny fat görünümdeyim hiçbir kıyafet yakışmıyordu bu sporu naturel yapmaya çalıştım, beslenmeme dikkat ettim antrenmanıma dikkat ettim ama hiçbir gelişim olmadı, muhtemelen genetiğim çok kötü ve artık kürlere başvurmak durumunda kaldım, boy 1.83 kilo 80 sizce ilk kürüme göre yeterli midir ? testoyu haftada iki gün 250-250 mg olacak şekilde vurucam, oxu hergün 2 tablet olmak üzere içiyorum, sizce nasıl olur ?
      Başarıya ulaşır mıyım ?
    • Yazan: kaLi
      Herkese merhaba iyi forumlar,
      Sorularım:
      Kür konusunda tecrübeli olan abilerim kardeşlerim ilk defa küre girecek birisi neler ile karışılabilir ?  Görülebilecek olan yan etkiler nelerdir ? Kişiden kişiye göre değişiklik gösterebileceğini biliyorum.  
      Şimdiden teşekkürler.
    • Yazan: trustco
      Merhaba, 4.enjeksiyondan 8 gün sonra kan tahlili verdim. 250mg testo enanthate kullanıyordum fakat ilaç çalışmıyor olabilir mi?
      14.09.2021 09:55 B12 VITAMIN 246   125 - 505 14.09.2021 09:55 TOTAL TESTOSTERON 5.11   1.75 - 7.81 14.09.2021 09:55 FOLAT 16.56   5.9 - >24.8 14.09.2021 09:55 İNSÜLIN 7.78   1.9 - 23 14.09.2021 09:55 FERRITIN 39.2   24 - 336 14.09.2021 09:55 25-HIDROKSI VITAMIN D 12.73     14.09.2021 09:55 CRP (TURBIDIMETRIK) 0.49   0 - 5 14.09.2021 09:55 KOLESTEROL 160   110 - 200 14.09.2021 09:55 MAGNEZYUM 2.24   1.8 - 2.6 14.09.2021 09:55 LDL KOLESTEROL 111   0 - 130 14.09.2021 09:55 ROMATOID FAKTÖR (RF) (TÜRBIDIMETRIK) 4.3   0 - 14 14.09.2021 09:55 TRIGLISERID 102   0 - 150  14.09.2021 09:54 Tam Kan (Hemogram)         14.09.2021 09:54 GLIKOZILE HEMOGLOBIN -(HB A1C) 4.8   4 - 5.6 14.09.2021 09:54 SEDIMENTASYON 4   0 - 20 14.09.2021 09:54 TSH 3.27   0.38 - 5.33 14.09.2021 09:54 SERBEST T4 0.92   0.61 - 1.12 14.09.2021 09:54 BILIRUBIN (TOTAL) 0.59   0.2 - 1.2 14.09.2021 09:54 ALKALEN FOSFATAZ 72   30 - 120 14.09.2021 09:54 GGT-GAMMA GLUTAMIL TRANSFERAZ 20   0 - 55 14.09.2021 09:54 Kreatinin 0.84   0.67 - 1.17 14.09.2021 09:54 GFR hesaplaması 127.8     14.09.2021 09:54 ALT 33   0 - 50 14.09.2021 09:54 KALSIYUM (CA) 9.8   8.8 - 10.6 14.09.2021 09:54 Glukoz 94   75 - 100 14.09.2021 09:54 Aspartat transaminaz (AST) 18   0 - 50 14.09.2021 09:54 Hemoliz İndeksi Hemoliz Yok     14.09.2021 09:54 POTASYUM 4.34   3.5 - 5.1 14.09.2021 09:54 Kan üre azotu (BUN) 20   17 - 43 14.09.2021 09:54 KLORUR (CL) 104   101 - 109 14.09.2021 09:54 PROTEIN (SERUM VE VUCUT SIVILARI, HERBIRI) 6.7   6.6 - 8.3 14.09.2021 09:54 ALBÜMIN 4.7   3.5 - 5.2 14.09.2021 09:54 BILIRUBIN (DİREKT) 0.12   0 - 0.2 14.09.2021 09:54 Sodyum (Na) (serum ve vücut sıvılarında, herbiri) 138    
    • Yazan: kaedwen
      Merhabalar abilerim küre girmeyi düşünüyorum...
      Kişisel özelliklerim:
      27 yaşındayım 4 yıldır spor geçmişim var Düzenli olarak 1 yıl 3 aydır yapmaktayım Boy 1.87 Kg 74 Kürde olmadığım halde her yemeğimin yanına salata eklemeye çalışıyorum. Beslenmem iyi diyebilirim fakat çok fazla karbonhidrat beni çok iştahsız yapıyor gün içerisinde , 6 7 ay sonra küre gireceğim bazı tedirgin olduğum durumlar var sizlere danışmak istiyorum. 
      Sorularım:
      Benim için en önemli ilk konu psikolojik etkileri otelde resepsiyon da çalıştığım için insanlara karşı tutumum çok fazla değişir kötü bir durumlarla karşılaşa bilir miyim ?  İlaçlı olmadığım halde bazen sırtımda sivilceler çıkıyor kür esnasından bu durum çok fazla artar mı artar ise önleye bilir miyim ?  Görseller bırakıyorum girmek için hazır hissediyorum fakat daha zamanım var mı ?  Ürünleri sol alt wp butonunda temin edeceğim tek güvenebileceğim burası gibi geliyor mantıklı bir tercih mi ? 250mg testo e. 250 mg bolde şeklinde başlamak istiyorum sizce uygun mudur ?  İştah sorunum var kür içerisindeyken bu durumu sıkça yaşar mıyım yoksa iştahımı arttır mı ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Yazan: ida
      Forumdaki herkese merhabalar,
      İlk kez bir Türkçe forumda paylaşıyorum. Bir süredir suları hafifçe denemek ve cut ile birlikte güzel bi kür denemek istiyordum. Genelde global forumları takip ediyordum ve reddit r/steroids'te kürüm ile ilgili sorum çok iyi karşılanmadı. Kilom 94 ve Boyum 186 ve 187+~ görmek istediğim için GH düşündüğümü söyleyince pek iyi karşılamadılar 
      Düşündüğüm kombinasyon şu anda:
      GH Anavar Clenbuterol Yeni 18 yaşıma girdim. growth platelerimin kaynayıp kaynamadığını bilmiyorum. Doz konusunda emin değilim. Malum Genotropin pahalı  GH'in insülin direncine sebep olduğu okudum ve GH ile birlikte metformin & levothyroxine almayı düşünüyorum. Anavar yerine başka önerilere, ve her türlü fikre açığım. Anavar'ın saç döktüğünü söyleyenler var, öyle bir durum varsa DHT blocker olarak avodart kullanabilirim.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.