Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

itzdwns

16 yaşındayım fakat boyum yaşıtlarıma göre oldukça kısa ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

itzdwns    1

Merhaba, nasılsınız?

Boyum 162 boyumu uzatmak istiyorum fakat nasıl yapacağım bilmiyorum doğal olarak boyumun uzamasının bitmesine az kaldı hatta nerdeyse bitti bile yaşım 16 olsa bile kemik yaşım 18 civarındaydı elimden çekindiğim röntgenden pek anlamadığım için ismini anlatamadığım elimde bir şeyler kapanmış bu da kemik yaşımın ileri olduğu uzamasının duracağı bunun hakkında bir şey yapılanacağını anlamına geliyormuş bunu da 2 3 doktordan duydum gerek devlet gerek özel hastanelerden dinledim şu an ne yapmam gerekiyor bi fikir bi akıl verin lütfen :(

Not: Pek bilmiyorum ama fitness ile uğraşyorum orda da vücudumda 56 aydır hiç bir değişiklik göremedim benden sonra başlayan arkadaşlarım beni geçti onlarla çalışmaya utanıyorum artık yol gösterdiğim insanların büyümesi mutlu ediyor beni fakat benim büyüyemem kıskandırıyor kalistenikle de uğraşıyorum spora başladığımdan beri (geçen sene haziranda bilgisiz bi şekilde 3 ay yaptım ocaktan beri düzenli bi şekilde kalistenikte yapıyorum fakat büyüyemiyorum hormanlarım da da sıkıntı olmadığı söylendi. :|

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    3.413

Merhaba;

Başlıca sorular:

1. Anne baba boy ortalaması nedir?
  2. Senin cinsiyetin nedir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.413
itzdwns, 4 dakika önce yazdı:

Erkeğim boy ortalaması 160

Genetiğinde olmayan boya erişmen mümkün değil.

Bunu doktor nezaretinde yapman gerekir. İyi bir endokrinoloji bulman lazım. Bu maliyetli ve %100 ihtimalle sonuca vardıracak bir yol değil.

• 100 Puan 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
itzdwns    1
rastlantisal, 4 dakika önce yazdı:

Genetiğinde olmayan boya erişmen mümkün değil.

Bunu doktor nezaretinde yapman gerekir. İyi bir endokrinoloji bulman lazım. Bu maliyetli ve %100 ihtimalle sonuca vardıracak bir yol değil.

Gittiğim doktor işinde iyi doktorlardı ablamlardan rica ettim iyi ve kaliteli hastane ve doktorlara gittim ama yaptıği testlerin sonucu olarak bir şey yapılmaz sadece zamana bırakabilir spor yapabilirisn dedi ve 2025te randevu verdiler tekrar nedenini bilmiyorum bir test için 1 sene bekletiyolar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
itzdwns    1
GHOST, 10 dakika önce yazdı:

CEVAP:

Ailemin genleri uzun bi annemle babamın kısa sadece dedemler 190-185 arasında boyları

ananemler ise 175-170 arası annemler böyle fakat abimde bi aralar kısaymış bi anda boy atmış diyorlar ama boy attığı yaşı geçtim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.413
itzdwns, 8 dakika önce yazdı:

Ailemin genleri uzun bi annemle babamın kısa sadece dedemler 190-185 arasında boyları

ananemler ise 175-170 arası annemler böyle fakat abimde bi aralar kısaymış bi anda boy atmış diyorlar ama boy attığı yaşı geçtim.

İnan bana sorunun cevabı forumlarda değil. Genetiğin bu. Kimse bir şey yapamaz. Genotipinde azami boyun kaç kimse bilemez.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    506

kardeşim basketbol voleybol hemen bu tarz sporlara yönel bol bol zıpla 16 yaşındayken boyum 1,58 di şuan 41 yaşına geldim boyum 1,80 cm

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    204
gönderildi (düzenlendi)

Acı gerçek;

16 yaşında kemik plaklarım 19 çıkmıştı babam 185 üstü annem kısa ben 166 kaldım bir daha da uzama olmayacak sen ne yaparsan yap uzayamazsın. Kabullen hayatını böyle yaşa.. Spor yap bilmem ne yap diyenlere nazaran yıllarca uğraştım ben emin ol uzamayacak..

Ekleme yapayım uzamanın tek yolu kemiklerini ameliyatla kırdırmak. Bacaklardan 10 cme kadar uzayabiliyorsun. Tabi doğal olmayan bir şeyi yapmak ne kadar doğru bilemeyiz..

tarihinde EmreGundi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    3.413
EmreGundi, 19 dakika önce yazdı:

Acı gerçek;

16 yaşında kemik plaklarım 19 çıkmıştı babam 185 üstü annem kısa ben 166 kaldım bir daha da uzama olmayacak sen ne yaparsan yap uzayamazsın. Kabullen hayatını böyle yaşa.. Spor yap bilmem ne yap diyenlere nazaran yıllarca uğraştım ben emin ol uzamayacak..

Emre bunun tersi de olabiliyor. 16 yaşına kadar boy atmayıp sonra çok uzayan örnekler de mevcut. Hatta ergenlikte hızlı uzayanlara göre daha fazla uzuyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    21

belki kızacaksınız ama türkiyede ki doktorlar bu konuda çok eksik kalıyor. Abd de ve başka ülkelerde aileler büyüme plakları kapanmamış dahi olsa çocuklarina özel kliniklerde gh uygulaması yaptırabiliyor.Gh yi sadece boy uzaması olarak düşünen doktorlara çok kızıyorum. Büyüme hormonu eksikliği var mı diye bile bakmıyor endokrincilerin büyük çoğunluğu. Plaklar kapandıysa gerek yok diyor. Ama eksiklik varsa çocuğun vucut kompozisyonu vb bir çok şey etkileniyor.

Ben senin yerinde olsam zamanımın büyük çoğunluğunu iyi bir endokrinci bulmaya harcardım. Sürekli araştırırdım plaklar kapanmış diyip vazgeçmezdim. 

Onun dışında yapacağın şeyler belli. Vücudunun sırkadiyen ritmine çok dikkat ediceksin. Spora devam edip, iyi uyuyup , olabildiğince iyi besleneceksin. Kaygını azaltacak yollar bulucaksın. Sabah.öglen akşam güneşe çıkıcaksın. Boyunun kısa olmasını bi handikap olarak görsende bu handikapı aşabilirsin. Kısa boyun bazı sporlarda çok büyük avantajları var bunlara yönelmeyi düşünebilirsin. Aklıma gelenler jokeylik, halter. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    204
rastlantisal, 19 dakika önce yazdı:

Emre bunun tersi de olabiliyor. 16 yaşına kadar boy atmayıp sonra çok uzayan örnekler de mevcut. Hatta ergenlikte hızlı uzayanlara göre daha fazla uzuyorlar.

Abi, dediğin kemik plakları kapanmayanlar için geçerli.. Keşke dediğin olsa da uzasak 🥲 Yıllarca uğraştım her doktorun söylediği net şey plaklar kapandıktan sonra ne olursa olsun uzamazsın. Hadi türkiyede ki endokrin doktorları ezbere takılan tipler onlara inanmayıp her türlü yöntemi denedim. Foruma sırf bu sebepten geldim bana ilk yanıt veren de sendin. Endokrinolojide yatıp kalktım, sporlar, beslenme, gh arttırmak için aylarca mk-677 kullanımı vb.. Tek çare kemik kırdırmak..14 yaşında uzamam, büyümem tamamen durmuştu. 19 yaşına geldim 14 yaşında ki halimin aynısıyım..

Bu arkadaş da ilk öğrendiğimde ki hâlimi gördüm. Erkenden gerçekleri söylemesi lazım birinin.. Bundan sonra iş tamamen psikoloji üzerine kurulu.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tr3n    290

boy işi genetiktir anne baba uzunsa sende uzun oluyorsun bir de çocukken annen baban ilgi göstermediyse beslenme bakımından kötüysen yani işin yaş dostum. benim baba 167 annemde babamdan kısa 1.55 felan benim boyda genetik olarak 1.73cm yapacak birşey yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.399

Annemde babamda 1.70 ben 1.85'im genetik mirasın ondan öncesine gittiğini düşünüyorum...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SAMOtrophin    22

Genetiğe akıl sır erdirmek mümkün değil annem 165 babam 176 ben lordoz eğriliğinide hesaba katarsak 189 boyundayım hayatta değiştireceğimiz şeylere odaklanmamız lazım ben yaşıtlarıma göre hep daha çelimsiz ve güçsüzdüm kusursuz kimse yok

• Beğen 1
  • +1 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tegoo    31

Değiştirebileceğin şeylere odaklanman seni olumlu yönde etkiler . Kısaysan kısasın , saçın yoksa yok . Karın kası çıkartabilirsin mesela,  gelişimine odaklanmalısın . 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Benimde o yaşlarda boyum seninle aynıydı 17-18 arası bi anda 165 den 182 ye cıktım. Sen yine endokrinoloji bölümü ile kontrol ettir.

tarihinde steroidnediryahu tarafından düzenlendi
asdasdasd

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
itzdwns    1
EmreGundi, 26.08.2024 - 16:26 yazdı:

Acı gerçek;

Ekleme yapayım uzamanın tek yolu kemiklerini ameliyatla kırdırmak. Bacaklardan 10 cme kadar uzayabiliyorsun. Tabi doğal olmayan bir şeyi yapmak ne kadar doğru bilemeyiz..

Çok saçma bir şey bence o kemik kırma olayı çünkü eskisi gibi olmuyo asla kaynaşıyo ama aşırı kırılgan diye duydum futbol da squat deadlift yapmamı zorlaştırıyo güç olarak düşmek istemiyorum girilcek iş değil

steroidnediryahu, 27.08.2024 - 04:23 yazdı:

Benimde o yaşlarda boyum seninle aynıydı 17-18 arası bi anda 165 den 182 ye cıktım. Sen yine endokrinoloji bölümü ile kontrol ettir.

Yaptırdım zaten plakalrın tam kapanamadığını söyledi ama kapanmaya yakın olduğunu söylediler o yüzden bir şey yapamayız dediler ilaç veremeyiz dediler genetropin vurmak istedim fakat doktorsuz iş yapmak istemedim

rastlantisal, 26.08.2024 - 16:46 yazdı:

Benim için bu zor olduğunu düşünüyorum boy harici çoğu gelişimi sağladım sakal kıllanma gibi 8. sınıftan 11. sınıfa kadar yaklaşık 15cm uzadım ve durdu istediğim meslekte sorun yaşamak istemiyorum tek isteiğim o

Tr3n, 26.08.2024 - 21:39 yazdı:

boy işi genetiktir anne baba uzunsa sende uzun oluyorsun bir de çocukken annen baban ilgi göstermediyse beslenme bakımından kötüysen yani işin yaş dostum. benim baba 167 annemde babamdan kısa 1.55 felan benim boyda genetik olarak 1.73cm yapacak birşey yok.

Aile ile ne alakası var ki benim babam yok 12 sene önce sizlere ömür

GÜNCELLEME:

Tahlil sonuçları başka şeyler gerekirse söyleyin LÜTFEN. :(

Total Testosteron 5.32 ng/mL 0.49 - 7.69   03/04/2024
BhBüyüme Hormonu) 0.62 ng/mL 0.077 - 10.8   21/12/2023
Büyüme hormonu 0.24 µg/L 0.077 - 10.8   30/11/2023

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    204

Tahlillerin normal. Evet kemik kırdırma ameliyatı gereksizdir ama bu saatten sonra tek çaredir ayrıca fiyatı 20bin dolar civarı gerek yok. Aile demek genetik demek baban annen 160 ise senin 190 olman sıradışı olur olan var mı? Var ama nadir. Kendini farklı alanlarda geliştir kabullen yapacak bir şey yok

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet377    33

benim babam 173 annem 154  dedem 190 civarı halam ve dayılarımda uzun ama ben 176-177 de kaldım ve bu durumdan da çok şikayetçi değilim uzun olsam muhtemelen çok daha zor vücut yapardım çünkü uzun insanlar vücudu çok daha zor doldurur ve doldurduklarında bile podyumda kendilerinden daha kısa insanlar daha dolu duruyor vücut olarak boyun karşı cinsi etkileme dışında nerdeyse hiç bir faktörü yok 

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: sarmkolik
      Öncelikle hepinize iyi forumlar.
      Forumda çoğu konuda gördüğüm üzere MK-677'yi boy uzaması için kullanacak olan arkadaşlara GH ve igf-1 gibi yanıtlar verilmiş ama MK-677 büyüme hormonunu artırdığı için dolaylı olarak boy uzamasına da katkı sağlamaz mı? 
    • Yazan: Hikmett
      Merhaba dostlar umarım iyisinizdir. Öncelikle geçen açmış olduğum başlıkta durumu belirtmiştim konuyu uzatmamak için tekrar anlatmıyorum. Geçen zamandan bu yana gerekli tüm kontrollerimi verdim ve ilacı kullanmamda bir sorun olmadığını gördüm. Başlığı açtıktan kısa süre sonra sustanonu kestim kan değerlerim ve mental fiziksel anlamda çok bir değişiklik yaşamadım ancak garantiye almak için Pct’ye başladım.
      Şimdi gelelim en güzel kısma 2 hafta sonra ilacı kullanmaya başlıyorum. Daha önce çeşitli anabolikler kullandım ancak gh tecrübem hiç olmadı. Şuanlık planım 4-5 ay kullanıp duruma göre süreyi uzatmak 2iu ile başlayacağım şuan durumum ancak bu kadar el verişli. Qalyviz ile kullanacağım @metinav hocamında dediği gibi araştırıyordum bayadır kendisi detaylıca anlattı sağolsun. Bu başlığı hem bir günlük olarak açıyorum daha önce forumda deneyen olmadığı, ve mutlaka merak edenler olduğu için. Kullanmaya başladığımda düzenleme yapacağım. Bilgili hocalarım ve değerli kardeşleriminde ufak tavsiyelerine her zaman açığım.
      Görüşmek üzere.
    • Yazan: voSaydin
      Merhabalar arkadaşlar, nasılsınız?
      Ben 18 yaşındayım 3 yıla yakın süredir vücut geliştirme yapıyorum 1 yıla yakın bi ilaç, kür geçmişim var. Ailemi 5-6 aylık growth kullanımı için ikna ettim (günlük 4 ünite).
      Sorum şu:
      5-6 ayda 3-5 cm bile olsa boy uzaması sağlayabilir miyim? @metinav @Mickey @Askabar @otopsicikedi
      Boyum özgüvenimi düşüren bi sebep ve growth kullanmak istememin asıl sebebi boyumun uzaması.
    • Yazan: umutty
      Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?
      20 yaşındayım diğer kişilere göre oldukça küçüğüm 1.60 cm boyundayım küçükken test vermeye gittiğimizde kemik yaşım normal çıkmıştı çoğu kişi bu konudan mustariptir büyük ihtimalle plaklarımın kapanıp kapanmadığından emin değilim boyumu uzatmak ve birazda olsa kütle koymak için ne kullanmalıyım yada ne yapmalıyım?
    • Yazan: nisanci
      Merhaba değerli büyüklerim, nasılsınız?
      Boy uzaması konusunda bazı düşüncelerim var ve bu konuda gh kullanımının mantıklı olabileceğini düşündüm. Haliyle bazı sorum olacak cevaplar sanız çok mutlu olurum.  Yaşım : 18 ve 1.77 cm boyundayım.
      Gh kullanımı benim boyuma pozitif etkisi olur mu? Kaç ay veya yıl kullanmalıyım? Günde kaç iu yükleme yapmalıyım? Tüm cevaplar için şimdiden, teşekkürler

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.