Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

xendroov

Tavuğu nasıl veya ne ile tüketiyorsunuz?

Önerilen İletiler

xendroov    50

Merhaba.

Tavuk Göğsü (700-800gr arası) öğlen ve akşama bölmek suretiyle yemeye çalışıyorum, öğlen yediğim tavukta herhangi bir şekilde yok spor sonrası olduğu için bir şekilde gidiyor, yiyebiliyorum fakat akşam geriye kalan yaklaşık 400gr tavuk ve az miktarda pirinci yiyemiyorum.
Son 100-200 gramda kusasım geliyor ve bazen de kusuyorum ya airfry'a düz bir şekilde herhangi bir şekilde sürmeden atıyorum ya da tencerede suda haşlıyorum.

Şekersiz limonata ile denedim, zar zor gidiyor. :D

Bu türevi bir durum yaşayan var mı, yaşayan varsa kolay sindirim adına nasıl aştınız?
Gün içerisinde çok ağır da beslenmiyorum, kilolu bir birey(1.84 boy, 97 kilo) olmama rağmen 2300 civarı kaloriyi gün içerisinde geçemiyorum.

Fırına atmalık güzel tavuk tarifi verebilecek var mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benimde bazen yiyemediğim öğün bıraktığım oluyor ara sıra olur normaldir ama sürekli oluyorsa insülin hassasiyetiniz ile alakalı bir durumda olabilir veya sindirim sorunları varsa çok geç sindiriyorsanız akşam bir açlık hissetmiyor olabilirsiniz. Tavuğu dümdüz sade baharatsız yiyorsanız buda etkiliyor olabilir. Ben çoğunlukla sote yapıyorum çarliston dediğimiz biberlerle birlikte baharatlıyorum tuz kekik pul biber allah ne verdiyse atıyorum çokda güzel oluyor sizde isterseniz fırına isterseniz airfryera öyle atabilirsiniz. Zeytinyağı veya sağlıklı yağ türevlerini çok kullanıyorsanız sindirimi zorlaştırır pilavı yağsız yapabilirsiniz tavuk içinde az miktarda kullanabilirsiniz, son olarak 700-800 gr tavuk yemek zorunda değilsiniz 400-500 gr gibi hatta 300gr gibi miktarlara çekip protein kaynaklarınızı artırabilirsiniz. Günde 700-800 gr tavuk bana göre yükten başka bir şey değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xendroov    50

Protein aldığım çeşitliliği arttıracağım gibi duruyor, protein tozu bir süre sonra baydığı için kullanmayı bırakmıştım.
Beslenmem rutine döndüğü için sürekli aynı şeyleri yemekten de sıkıldım, sabah 4 yumurta öğlen akşam tavuk yetti. :D

Akşam 9 gibi yiyip, 10-11 gibi yattığım için de sindirim bahsettiğiniz gibi zor oluyor.
Akşam ben bi sote yapmayı deneyim, becerebilirsem. :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mustafaskh    46

Ben sırf daha çok yemek için sabahlayın 5:30 da kalkıyordum yururta falan tıkanıp iki saat sonra acıkıyordum 200gr falan pirinç yiyiordum

• Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.511
gönderildi (düzenlendi)

Tavuk göğsünü olabildiğince küçük şekilde kesip sote yapıyorum tavaya sprey yağ sıkıp ilk önce bir tarafını mühürledikten sonra etlerin altını kısıp üzerine kırmızı biber yeşil biber soğanı atıyorum baharatlarını atıp kısık ateşte suyunu iyice çekene kadar pişiriyorum bu şekilde yiyememe ihtimalin yok bence. airfryda bile bir zaman sonra bayıyo fakat ben bu şekilde hiç sıkılmıyorum

tarihinde otopsicikedi tarafından düzenlendi
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.365

Acı seviyorsan acı biberde iyi yedirir😁😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xendroov, Bir saat önce yazdı:

Protein aldığım çeşitliliği arttıracağım gibi duruyor, protein tozu bir süre sonra baydığı için kullanmayı bırakmıştım.
Beslenmem rutine döndüğü için sürekli aynı şeyleri yemekten de sıkıldım, sabah 4 yumurta öğlen akşam tavuk yetti. :D

Akşam 9 gibi yiyip, 10-11 gibi yattığım için de sindirim bahsettiğiniz gibi zor oluyor.
Akşam ben bi sote yapmayı deneyim, becerebilirsem. :D

boy kilo yağ oranı nedir hocam? benim mesela yağ oranım 18-20 arasıdır şuan muhtemelen fakat iştah problemi pek yaşamıyorum. Bazen psikolojik olarak yaşıyorum onuda nasıl anlıyorum tavuk pilavı yiyesim olmuyor ama dışarıdan herhangi bir sipariş verilebilecek yemeği yiyebiliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EmreGundi    197

Hocam kesinlikle tavuk sote şeklinde yiyin baharat falan bayar belli bir süre ama tavuk sote 👌👌

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ardas    334

Ben protein oceanın tavuk baharatıyla yapıyorum baya iyi oluyor pişerken dök ama piştikten sonra dökersen kötü oluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xendroov    50

Tavuk sote yaptırdım, gömdüm bi' güzel. :D

Haşlama ve airfryer'a istinaden daha yenilebilir oldu ve tatta değişiklik olması mutlu etti beni niye bugüne kadar hiç yaptırmadım, anlamadım.

Yine de bir oturuşta 400gram tavuk dile kolay değil o yüzden bu haftadan itibaren makroyu tamamlamaya çalışırken, protein çeşitliliğini arttıracağım.

Herkese çok ama çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berko110    16

tavuk sote de bir süre sonra aynı hisleri uyandırıyor, bir gün sote bir gün haşlama ve bir gün fırın gibi değiştire değiştire daha katlanılabilir hale geliyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xendroov, 2 saat önce yazdı:

Tavuk sote yaptırdım, gömdüm bi' güzel. :D

Haşlama ve airfryer'a istinaden daha yenilebilir oldu ve tatta değişiklik olması mutlu etti beni niye bugüne kadar hiç yaptırmadım, anlamadım.

Yine de bir oturuşta 400gram tavuk dile kolay değil o yüzden bu haftadan itibaren makroyu tamamlamaya çalışırken, protein çeşitliliğini arttıracağım.

Herkese çok ama çok teşekkür ederim.

Hocam hoşunuza gittiğine sevindim fakat 400gr tavuğu neden tek seferde yiyorsunuz ki :) ? 2-3 öğüne bölün daha iyi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xendroov    50
nirvanadestroy, Şimdi yazdı:

Hocam hoşunuza gittiğine sevindim fakat 400gr tavuğu neden tek seferde yiyorsunuz ki :) ? 2-3 öğüne bölün daha iyi.

700-800 gram paketlemesine göre değişiyor, 2'ye bölerek öğlen ve akşam şeklinde yiyorum.
Belediye de ve ofis içerisinde çalıştığım için keyfe göre öğün arttırma gibi bir şansım yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Egolifting65
      Merhaba definasyondayım ve tavuğuma domates soğan gibi tatlandırmak için 2 domates ve bir soğan atıyorum definasyonda çoğu lişi bunları atmıyor bir sebebi varmı koymam bir sorunu teşkil eder mi?
    • Yazan: kodmaster28
      Merhabalar, öncelikle iyi akşamlar herkese.
      Uzun süredir definasyon dönemindeyim. Tavuğu haşlanmış olarak tüketiyorum son iki haftadır fakat insan işi gibi değil. Tat yok, tuz yok; saman gibi. Definasyon döneminin sürdürebilirliği için tavuğu bir kaşık zeytinyağı (10gr) ile marine edip sonrasında yüksek ateşte 2-3 dk pişirip tüketsem bir sıkıntı yaratır mı? Süreci yavaşlatması, protein değerinin kaybı tarzı şeyler. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler!
    • Yazan: Kapukaya
      Dostlar tavuğu uygun fiyata temin edebileceğimiz bir şekil varmıdır Bursa'da yaşayan dostlarım varsa onerebilecegi biryer varmı boşuna fazla para vermeyelim sağolun 
    • Yazan: Madara
      Evet arkadaşlar başlıkta olduğu gibi yeni birşey deniyecegim malum bulkta olduğumuz zamanlar sürekli yemek yememiz gerekiyor buda hem zamanımızı çaliyor ve bir süre sonra o yemekleri yemek işkence haline geliyor gözü kararttim biraz araştırdım bu gün. Deneyeceğim benim dışımda bunu deneyimleyen arkadaşlarimiz varsa fikirlerini bekliyorum 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.