Jump to content

• Duyurular

• Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Beastmode

Kolumda garip kızarıklıklar var bu soruna nasıl çözüm bulabilirim?

Önerilen İletiler

Beastmode    19

Herkese selamlar,

Bu izler hep stres altındayken yada antrenmandayken filan çıkıyor yada halı sahaya gidiyim mesela yoğun egzersiz gibi hareketlerde yada biraz terlediğimde filan çıkıyor nedenini bilen var mı . Karaciğer koruyucu kullanıyorum ve karaciğer böbrek tahlillerim hep temiz geliyor nedeni nedir bu tarz bi sorunla karşılaşan oldu mu aranızda. Vücudum dinlenince geçiyor yada stresli bi olay yaşayım yine oluyor ve yanıyor yanarak çıkıyor bu izler 

Not : bu izler kür yaptığımda başlamıştı uzun bir süre kürde kalmıştım o zaman başlamıştı karaciğerim toksin birikmişti onlarla beraber geldi sonrasında karaciğer koruyucuları + nac kullandım karaciğer değerlerim hep normal seviyede 6 aydır ama artık kür kullanmasam bile bu sorunu yaşıyorum @metinav @Askabar

IMG_0471.thumb.jpeg.8c1a7eb1c179cb7cbee5d4ac57405cc7.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    1.446

En güzeli cildiyeye gitmen dostum. Fotoğraftan pek anlaşılmıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
Diver, Şimdi yazdı:

En güzeli cildiyeye gitmen dostum. Fotoğraftan pek anlaşılmıyor.

Gittim ve malesef cildiye randevusu bulmak aşırı zor ama güç bela bulup gittim ve bana bir fikrinin olmadığını söyledi kan tahlili ver dedi verdim ve dahiliye doktoruda testlerde bi sıkıntı yok dedi anlamadım :( 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
BBurak    110

Senin de belirttiğin gibi stresli dönemlerde olabilir. Değerler normalse alerjik bir durum olabilir alerji testi verebilirsin. Antrenman veya halısaha günlerinde kullandığın deodorant veya parfüm varsa o da sebep oluyor olabilir. Ek olarak belirtmeye gerek yok ama kimseden tişört, forma vs alıp giyme.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
BBurak, 3 dakika önce yazdı:

Senin de belirttiğin gibi stresli dönemlerde olabilir. Değerler normalse alerjik bir durum olabilir alerji testi verebilirsin. Antrenman veya halısaha günlerinde kullandığın deodorant veya parfüm varsa o da sebep oluyor olabilir. Ek olarak belirtmeye gerek yok ama kimseden tişört, forma vs alıp giyme.

Alerjik olabilir mi bilmiyorum ama deodorant vs kaynaklı değil :( işin garip yanı dediğim gibi kürdeyken başlamıştı bu durum yani ve sonrasında geçmedi kürü çok abarttığımda dozajları filan çok artıyo bıraktığımda yada doz düşürdüğümde azalıyor baya ama hiç şimdiye kadar geçmedi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Unrest    23

Bu sene aynı izler çıktı parkta otururken oldu ilk bahara bağlamıştım. Yanıyor ve kaşıdıkça daha fazla yanma oluyor. Ama hayatım boyunca çocukluk çağı dışında hiç böyle alerjiler geliştirmedim. Ben ogünlerde hayatımda hiç yemediğim bir kaç meyve yedim ve bende mide yanmasıyla birlikte oluştu bunlar. 1 hafta içinde geçti. Buna Ürtiker diyolar. Eğer ürtiker ise çözümü şunlarda aramak gerek.

Gıda alerjisi intorelansları
Mide hastalıkları 
Histamin yüksekliği: Buda mide ile ilişkili gıda alerjisi değil ama histamini yüksek gıdalar tüketiyorsan buda buna sebep olabilir 
Çölyak belki ? 

Genelde çözümler mide ve sindirim sisteminden geçiyor. Sende histamini yükselten gıdalardan uzak durman gerekiyor. Eğer bu histaminle alakalı birşey ise ve karaciğer değerlerinde gerçekten iyiyse (ALT ve AST 30 un altı ise mesela )  büyük ihtimal karaciğerle alakalı bir durum yok . Cildiye dışında enfeksiyon ve dahiliye gibi bölümler bu konulara bakıyor olabilir. Ama bu konularda bilgili bir doktor bulmak kolay değil. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19

Yazdıkların gerçekten çok mantıklı dostum ve alt ast değerlerim referans değerlerinde oluyor hep . Dahiliye doktoru bir sorun gözükmüyor diyor. Alt ast değerlerim artınca da bu izler çoğalıyor acaba karaciğerde bir sorun mu var ve tahlilde mi gözükmüyor ultrason ile bakılıyor mu karaciğere detaylı biliyor musun ? Histamin olayına gelirsek hiç düşünmemiştim gerçekten olabilir ben yine bi cildiye randevusu alayım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.446
Beastmode, 19 dakika önce yazdı:

Yazdıkların gerçekten çok mantıklı dostum ve alt ast değerlerim referans değerlerinde oluyor hep . Dahiliye doktoru bir sorun gözükmüyor diyor. Alt ast değerlerim artınca da bu izler çoğalıyor acaba karaciğerde bir sorun mu var ve tahlilde mi gözükmüyor ultrason ile bakılıyor mu karaciğere detaylı biliyor musun ? Histamin olayına gelirsek hiç düşünmemiştim gerçekten olabilir ben yine bi cildiye randevusu alayım 

Ultrasonla karaciğere bakılır tabi. Yağlanma veya siroz var mı diye detaylı bakılır. Dahiliyeci yönlendirmeli.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
Diver, 13 dakika önce yazdı:

Ultrasonla karaciğere bakılır tabi. Yağlanma veya siroz var mı diye detaylı bakılır. Dahiliyeci yönlendirmeli.

Çok teşekkürler en kötü detaylı baktırayım kafam rahat etsin 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    1.446
Beastmode, 1 dakika önce yazdı:

Çok teşekkürler en kötü detaylı baktırayım kafam rahat etsin 

En iyisini yaparsın kafan rahat olsun. Yerinde olsam üniversite hastanesine gider cildiyeci bi profa gösterirdim onlar çözmeden bırakmaz. Ürtiker benimde aklıma geldi ama en iyisini doktor bilir. Yüzlerce iğne batar gibi batar kaşındırır uyuz gibi lanet bişe ürtiker.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
Diver, 9 dakika önce yazdı:

En iyisini yaparsın kafan rahat olsun. Yerinde olsam üniversite hastanesine gider cildiyeci bi profa gösterirdim onlar çözmeden bırakmaz. Ürtiker benimde aklıma geldi ama en iyisini doktor bilir. Yüzlerce iğne batar gibi batar kaşındırır uyuz gibi lanet bişe ürtiker.

Aynen böyle oluyo dostum ya. İğneliyolar sanki ve yanıyo kaşıdıkça kaşınıyo acayip iğrenç bişey. Çok teşekkür ederim dediklerini yapcam

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: KaiserSchoze
      Merhaba değerli abilerim kardeşlerim,
      Bulkı bitirip definasyon dönemine geçtim. 
      Haftalık olarak:
      300 tren acetat 400 prop 4 tablet winstrol 1 tablet proviron  Vitamin olarak :
      Kalsiyum c vitamini milk thistle multivitamin nac 900 zinco İlk haftamı bitirdim ve herhangi bir problemim yoktu. Bu haftanın ilk enjeksiyonunu pazartesi oldum ve yine bir problem yoktu fakat Salı gecesi(yani dün gece). Vücudum da kaşınmalar ve kabarmalar başladı. Deli gibi kaşınıyordum ve vücudum kabarıyordu. Görselleri paylaşacağım sizinlede. Diyetimi eksiksiz bir şekilde yapıyorum yediğim yemekler haricinde herhangi başka virşey yemiyorum yediğim birşey dokunmuş olamaz. Ortalama 20 haftadır aynı besinleri yiyorum(tavuk pilav ıspanak yeşillik tereyağı zeytinyağı).
      Kürü bırakıp bırakmama noktasında çok kararsızım. Doktora gittim acil bölümüne doktor suratıma bile bakmadı kullandığın sporcu takviyelerini bırak dedi alerji ilacı yazdı ve bir adet alerji iğnesi yazıp gönderdi kan testi yapalım vs dediğim de ise kanda birşey gözükmez ilacını yaptır haplarını kullan dedi . Sizce ne yapmalıyım? Daha önce böyle 3 kere kür yaptım uzun ester bulk kürü bu ilk kısa ester definasyon kürüm . Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler 🙏 
      Dipnot: Alerji iğnesini yaptırdım ve haptan kullandım şu an çok azaldı neredeyse geçmeye yakın kabarcıklar hafif kızarıklıklar kaldı tahminim birkaç gün içinde hiçbir şey kalmaz (Hapın İsmi: Blaxten)

• Yazan: megalodon
      Çok samimi bi arkadaşımın ciddi sağlık problemleri var annesi 1 kez kanser atlatmış(akciğer di sanırım) kısa bi süre önce tekrar yakalandı 
      Bildiğim bazı rahatsızlıklarını yazmak ve bilgisi olan herkesin desteğini yorumunu rica ediyorum özellikle @metinav hocam sizden  ne yapılmalı nasıl beslenmeli spor vs yapılabilecek.. bilgi verecek yol gösterecek herşey olur
      Pulmoner ödem  Kan seviyesi düşüklüğü  Aka anemi Alt solunum yolu enfeksiyonu  Kalp kaslarının kalınlaşarak besleyici damarları sıkıştırması  Nabız düşüklüğü... Evet durum gayet ciddi kafam acayip karıştığı ve ne yapacağımı bilmediğim için buraya yazmak geldi  konular hakkında kesin bilgiler alamasamda en azından izlenecek yol  kapısı çalınması gereken yerler vs hakkında fikirler oluşur diye düşündüm 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.