Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Beastmode

Kürdeyken egzama sorunları yaşıyorum ne yapmalıyım?

Önerilen İletiler

Beastmode    19

Kürdeyken inanılmaz egzama sorunları yaşıyorum karaciğer koruyucuları yeşillik + nac olmasına rağmen . Kürü bırakınca inanılmaz azalıyor hatta bitiyor bile diyebilirim aylar sonrasında ama kürdeyken her şeye dikkat etsem bile egzama başlıyor bıyıklarımda kaşlarımda saç derimde filan bunun nedeni nedir ve only testo yapsam bile bu sorunu yaşıyorum başka yaşayan kişiler var mı ? Ayrıca işin garip yani kürdeyken kan testi verdiğimde de hiçbir sorun yok karaciğer böbrek değerlerim gayet normal çıkıyor ultrasonla bile baktırdım bi sorun yoktu kür içeresindeyken  @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diver    718
Beastmode, Şimdi yazdı:

Kürdeyken inanılmaz egzema sorunları yaşıyorum karaciğer koruyucuları yeşillik + nac olmasına rağmen . Kürü bırakınca inanılmaz azalıyor hatta bitiyor bile diyebilirim aylar sonrasında ama kürdeyken her şeye dikkat etsem bile egzema başlıyor bıyıklarımda kaşlarımda saç derimde filan bunun nedeni nedir ve only testo yapsam bile bu sorunu yaşıyorum başka yaşayan kişiler var mı ?

Kürde egzama artış gösterdiğinde kan tahlili yaptırdın mı? Sonuçları paylaşır mısın?

Nedenini bilmiyorum forumda bir arkadaşta aynı sorunu yaşıyordu. E vitamini(enjekte) kesinlikle cilde çok faydalı, bepanthol sensiderm nemlendirici çok iyi geliyor. Hyaluronik asit damla versiyonunu duştan sonra kurulanmadan egzama olan yere sürüyorsun kuruyunca nemlendirici sürüyorsun cildi baya nemlendiriyor. Marketlerde satılan şampuan ve duş jellerinden uzak dur. Başına ve tüm vücuduna konazol şampuan kullanabilirsin sürdükten sonra 2 dk bekleyip öyle durulan. Bunlar hep tecrübe 😄 Bende sedef hastalığı var cilt konusunda ne iyi gelir öğrendim sayılır.

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
Diver, Şimdi yazdı:

Kürde egzama artış gösterdiğinde kan tahlili yaptırdın mı? Sonuçları paylaşır mısın?

Nedenini bilmiyorum forumda bir arkadaşta aynı sorunu yaşıyordu. E vitamini(enjekte) kesinlikle cilde çok faydalı, bepanthol sensiderm nemlendirici çok iyi geliyor. Hyaluronik asit damla versiyonunu duştan sonra kurulanmadan egzama olan yere sürüyorsun kuruyunca nemlendirici sürüyorsun cildi baya nemlendiriyor. Marketlerde satılan şampuan ve duş jellerinden uzak dur. Başına ve tüm vücuduna konazol şampuan kullanabilirsin sürdükten sonra 2 dk bekleyip öyle durulan. Bunlar hep tecrübe 😄 Bende sedef hastalığı var cilt konusunda ne iyi gelir öğrendim sayılır.

Evet yaptırdım alt ast normal çıkmıştı çünkü nac + yeşillik + milk thistle yükleniyordum ayrıca diğer değerlerde iyi çıkmıştı yani anormal bir durum yoktu sağlık açısından tabikide oynayan değerler vardı ama sınırların en fazla 2-3 değer yukarısıydı . Peki siz kür yaptığınızda sedef hastalığınız azıyo mu kürdeyken ve kürde değilken fark ettiriyo mu ? Ayrıca haklısın vücudum nemli olunca çok az yaşıyorum bu sorunu ama işin garip yanı kürde değilken nerdeyse hiçbir sorun yok küre girince inanılmaz artıyo 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    718
Beastmode, 3 dakika önce yazdı:

Evet yaptırdım alt ast normal çıkmıştı çünkü nac + yeşillik + milk thistle yükleniyordum ayrıca diğer değerlerde iyi çıkmıştı yani anormal bir durum yoktu sağlık açısından tabikide oynayan değerler vardı ama sınırların en fazla 2-3 değer yukarısıydı . Peki siz kür yaptığınızda sedef hastalığınız azıyo mu kürdeyken ve kürde değilken fark ettiriyo mu ? Ayrıca haklısın vücudum nemli olunca çok az yaşıyorum bu sorunu ama işin garip yanı kürde değilken nerdeyse hiçbir sorun yok küre girince inanılmaz artıyo 

Bende öyle etkisi olmuyor çok şükür. Olsa kesinlikle sokmam vücuduma. Yukarda saydıklarımı denemelisin büyük ihtimalle faydası olacaktır. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
Diver, 20 dakika önce yazdı:

Bende öyle etkisi olmuyor çok şükür. Olsa kesinlikle sokmam vücuduma. Yukarda saydıklarımı denemelisin büyük ihtimalle faydası olacaktır. 

Teşekkürler spordayken , terleyince yada biraz stres altındayken de kolumda benek benek şeyler çıkıyo yanıyo ve çok kaşındırıyo kürü kesmeme rağmen onlar daha geçmedi . Ama onlarda kürle beraber başladı daha öncelerde hiçbir sorunum yoktu böyle

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
5-HT    21

Benim 18 yaşından beri oluyor küre girmediğim halde.Saç için head and shoulder ın clinic serisi var internette şiddetle öneriyorum.Bir tek o kesiyor.Vücut içinde @Diver abinin dediği gibi bepanthol sensiderm bir miktar iyi gelecektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    718
Beastmode, 7 saat önce yazdı:

Teşekkürler spordayken , terleyince yada biraz stres altındayken de kolumda benek benek şeyler çıkıyo yanıyo ve çok kaşındırıyo kürü kesmeme rağmen onlar daha geçmedi . Ama onlarda kürle beraber başladı daha öncelerde hiçbir sorunum yoktu böyle

Doktor ne diyor?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
boss41    102

Vücudun yüksek karb protein ve steroid sayesinde asidik hale geliyor demekki herkesin bünyesi farklı . Sabah akşam iki çay kaşığı karbonat dene 4 lt su iç en az yeşillikte tüket bak bakalım duruma göre düzelme oluyormu ki büyük ihtimalle çözeceksin bu şekilde  , yüzünü sakallarınıda karbonatlı suyla yıkayabilirsin, karbonatı elinde nemlendirip ıslatıp yüzüne sürüp 1 dakika bekletip yıka faydası olur basit ama etkili tavsiyeler . 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Witcher    94
Beastmode, 11 saat önce yazdı:

Kürdeyken inanılmaz egzema sorunları yaşıyorum karaciğer koruyucuları yeşillik + nac olmasına rağmen . Kürü bırakınca inanılmaz azalıyor hatta bitiyor bile diyebilirim aylar sonrasında ama kürdeyken her şeye dikkat etsem bile egzema başlıyor bıyıklarımda kaşlarımda saç derimde filan bunun nedeni nedir ve only testo yapsam bile bu sorunu yaşıyorum başka yaşayan kişiler var mı ? Ayrıca işin garip yani kürdeyken kan testi verdiğimde de hiçbir sorun yok karaciğer böbrek değerlerim gayet normal çıkıyor ultrasonla bile baktırdım bi sorun yoktu kür içersindeyken 

Saç egzaması için akla gelebilecek her şeyi denedim ama kalıcı çözüm olarak sadece vichy dercos egzama şampuanlarını söyleyebilirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GHOST    491
Beastmode, 12 saat önce yazdı:

Kürdeyken inanılmaz egzama sorunları yaşıyorum karaciğer koruyucuları yeşillik + nac olmasına rağmen . Kürü bırakınca inanılmaz azalıyor hatta bitiyor bile diyebilirim aylar sonrasında ama kürdeyken her şeye dikkat etsem bile egzama başlıyor bıyıklarımda kaşlarımda saç derimde filan bunun nedeni nedir ve only testo yapsam bile bu sorunu yaşıyorum başka yaşayan kişiler var mı ? Ayrıca işin garip yani kürdeyken kan testi verdiğimde de hiçbir sorun yok karaciğer böbrek değerlerim gayet normal çıkıyor ultrasonla bile baktırdım bi sorun yoktu kür içeresindeyken  @metinav

Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
negfeedback    10

Cildin yağ üretimi artıyordur bundan dolayı kaş,bıyık,burun etrafında kızarıklık ve pul pul dökülmeler olabilir seboreik dermatit olabilir fotoğraf paylaşırsan yardımcı olmaya çalışayım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.657
Beastmode, 13 saat önce yazdı:

Egzamanın çok fazla sebebi var, dolayısıyla neyin sebep olduğunu anlamak ve önlem almak kolay değil.Alerji testi yaptırmanı öneririm...Kürde artış oluyorsa bu bir şeye alerjin olabileceğini gösterebildiği gibi, anaboliklerin baskıladığı kortizolun düşmesinden dolayı da ortaya çıkabilir...Açıkçası teshis koyacak kişi doktordur ve isteyeceği testler önemli...Arkadaşların önerilerini de sana iyi geliyorsa kullanabilirsin, tecrübeler önemlidir...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Beastmode    19
gönderildi (düzenlendi)

Herkese teşekkür ederim herkesin yorumu doğru çünkü hem pul pul döküntüler yaşıyorum hem cildim yağlanıyor kürdeyken hemde karbonat kullandığımda biraz azalıyordu . Stresli hissettiğim zamanlarda ise veya spordayken benek benek şeylerin çıkması canımı sıkıyor sivilce gibi ama değil sonrasında geçiyor ama yakıyo tenimi çıktığında ani stres yaşadığımda da oluyor ve şu an kürde değilim. Bunu en çok tablet ilaçlar alınca yaşamıştım oxandrolone gibi . O zamanlar deli gibi artıyodu o benekler ama karaciğer koruyucuda kullanıyordum ve test verdiğimde alt ast normaldi yada ilaçları komple kestim ama hala o benekleri yaşıyorum sporda veya stres anında üstelik tahlillerim temiz olmasına rağmen kaç defa doktora gittim bişey demediler kafayı yicem . Yani sonuç olarak bu benekler yanmalar kürle beraber bu sorunlar geldi ama kürü bırakalı çok olmasına rağmen gitmiyor malesef. Ama egzema konusunda çok azalma var tabi 

tarihinde Beastmode tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: gokalaf
      Arkadaşlar selamlar yaklaşık 5-6 yıldır egzama hastalığım var, egzama kişiyi sağlık açısından hiçbir şekilde etkilemiyor fakat görüntüyü etkiliyor.
      Egzamam sadece bir dönem sivilce için roaccutane kullandığım dönemlerde bayağı bi geçmişti onun dışında hep vardı. Özellikle kış aylarında inanılmaz artış gösteriyor.
      Yüz için kullanmadığım krem sabun yağ cart curt kalmadı, taa ki 2 ay önceye kadar. İlk olarak yüzümü rahatlatan şey sarı kantaron yağı oldu. Bu yağ yüzümü epey rahatlatmıştı sadece 1 gün içerisinde kızarıklar gitti ama daha sonra kullandığımda çok az etki etti. Daha sonra yine katı kremler sürdüm vs hiçbir şekilde geçmiyor. Yüzüm kıpkırmızı, soyulmuş gibi su değince yanıyor, elim değince yanıyor, kutsal damacanadaki kurt adam gibi dolanıyorum adeta. Sonra şu kremi buldum bi yerden yüzüme sürdüm ve sürüş o sürüş,
      abi kızarıklıklar ertesi gün geçti ve üst üste 3 4 gün sürdüm kesinlikle kızarıklık ve kabuklanma olmadı hatta deneme yapmak için ulan bu krem sayesinde mi geçti diye kremi bıraktım ve 1 hafta sonra tekrar yavaş yavaş kabuklanmaya başladı yüzüm. Kremi sürünce geçiyor. Egzamalı arkadaşlar yatmadan veya sabah olur gün içinde olur mutlaka bu kremi kullanın. Yüzünüz için tek çözüm bu 5 yıl içerisinde en iyi gelen şey bu oldu. Saç için ise şöyle kışın sadece kepek oluyor bildiğiniz gibi, eczanede satılan ketoral adlı şampuan kepeği kesiyor. Onun dışında bir egzama şampuanı denemedim. Ha dersiniz kardeşim ben ömür boyu krem mi kullanacam. HAYIIIR. Doktora gidersiniz egzama için ve doktor size saçma sapan kortizollu ilaçlar verir, geçmez. Sonra bilen birini bulursunuz der ki : egzama bağırsaktaki candida mantarından dolayı çıkıyor. Candida diyeti yapacaksın der. Sende gariban adamsın zaten bilmiyon nası yapcaz hocam diye cevap verirsin, hoca der ki günde 70gr karbonhidrattan fazla karb almaman gerek ve glutensiz besleneceksin tam 5 ay. Sende dersin ki hocam ben günde 600gr karb alıyorum hoca da kahkaha atar ve herkese bol şanssssss der seni yollar. ( başıma geldi )
      Herkese bol şanssssssss ahahhahah

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.