Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ZYZZ

Profesyonel fotoğraf makinesi - nikon d7500 tercih edilir mi?

Önerilen İletiler

ZYZZ    20

Beyler hep çocukluğumdan beri profesyonel fotoğrafçılığa merak duymuşumdur tabi kendim amatörüm giriş seviyesi DSLR makinelerden anlayanlar var mı? Nikon d7500 önerdi çoğu arkadaşım alınır mı giriş seviyesi için doğru tercih mi var mı aranızda anlayanlar? Teşekkürler :) @rastlantisal hocam siz anlıyordunuz galiba bu makinelerden? :D 

nikon-d7500.png

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

GHOST    441

Benimde merakım var bu makinelerde hocam bu cihaza baktım 150 bin tl falan yazıyor full ekipmanlı amatör biri için fazla ileri seviye gibi geldi :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    386
ZYZZ, 11 dakika önce yazdı:

Beyler hep çocukluğumdan beri profesyonel fotoğrafçılığa merak duymuşumdur tabi kendim amatörüm giriş seviyesi DSLR makinelerden anlayanlar var mı? Nikon d7500 önerdi çoğu arkadaşım alınır mı giriş seviyesi için doğru tercih mi var mı aranızda anlayanlar? Teşekkürler :) @rastlantisal hocam siz anlıyordunuz galiba bu makinelerden? :D 

Tamamen bütçe meselesi. Nikon Canon maddi durumun iyiyse Sony fark etmez. Giriş seviyesi de olsa ne yapmak istiyorsun?  Fotoğraf çekeceksen ilgi alanın ne üzerine. Portre mi manzara mı makro mu? Video apayrı mecra. Makine tatbikî önemli ama lens daha önemli. Üst seviye lens ile giriş seviyesi makine elinde olan yüksek netlikte fotoğraf çeker. Burada iş tamamen sende bitiyor. Fotoğrafı çeken makine değil senin gözün👌🏻

• Alkış 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20
Diver, 6 dakika önce yazdı:

Tamamen bütçe meselesi. Nikon Canon maddi durumun iyiyse Sony fark etmez. Giriş seviyesi de olsa ne yapmak istiyorsun?  Fotoğraf çekeceksen ilgi alanın ne üzerine. Portre mi manzara mı makro mu? Video apayrı mecra. Makine tatbikî önemli ama lens daha önemli. Üst seviye lens ile giriş seviyesi makine elinde olan yüksek netlikte fotoğraf çeker. Burada iş tamamen sende bitiyor. Fotoğrafı çeken makine değil senin gözün👌🏻

Teşekkürler hocam video ile işim yok bu makinede yok yani. Video işlerini DJI Osmo Pocket 3 Creator Combo ile hallediyorum :D  Evet macro veya portre, geniş açı ne yakalarsam onu çekmek istiyorum ama genel anlamda dış mekan çekimleri. Üzerinde 8-140mm Kit ile geliyor bu ne denli işimi görür bilmiyorum 9_9

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    386
ZYZZ, 33 dakika önce yazdı:

Teşekkürler hocam video ile işim yok bu makinede yok yani. Video işlerini DJI Osmo Pocket 3 Creator Combo ile hallediyorum :D  Evet macro veya portre, geniş açı ne yakalarsam onu çekmek istiyorum ama genel anlamda dış mekan çekimleri. Üzerinde 8-140mm Kit ile geliyor bu ne denli işimi görür bilmiyorum 9_9

Bütçeni bilmiyorum birde bayadır fotoğraf işleriyle ilgilenmiyorum fiyatlarını bilmiyorum. Bu yüzden net bir marka model olarak yardımcı olamıyorum. Uzun zaman önce ciddi olarak fotoğraf ile ilgilendim. Çok geniş aralıklı bir lens bu. Bütçen iyiyse bunun yerine üç lens alman daha mantıklı olur. İşi kapmak için bunu kullanabilirsin kullanmaya tecrübe etmeye başlayınca dediğimi daha iyi anlayacaksın. Prime lensler her daim zoom lenslerden daha hafif olur  daha net çekim sağlar ve daha az arızalanabilir lenslerdir.

Bu makineler kolay kolay bozulmaz. Kesinlikle İstanbulda sirkecide kaçak almanı öneririm. Yada ikinci el. Yanında bu işlerden anlayan birisini al. Makineyi test ederek alın sensörde ölü piksel olamalı. 2014 senesinde Canon 5d mark3 ve 24-70 almıştım. Hiç pişman olmadım sadece uyanık olup makineyi test ederek alın sıfır olduğundan emin olun.

• Beğen 1
  • Minnettarım 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20
Diver, 25 dakika önce yazdı:

Bütçeni bilmiyorum birde bayadır fotoğraf işleriyle ilgilenmiyorum fiyatlarını bilmiyorum. Bu yüzden net bir marka model olarak yardımcı olamıyorum. Uzun zaman önce ciddi olarak fotoğraf ile ilgilendim. Çok geniş aralıklı bir lens bu. Bütçen iyiyse bunun yerine üç lens alman daha mantıklı olur. İşi kapmak için bunu kullanabilirsin kullanmaya tecrübe etmeye başlayınca dediğimi daha iyi anlayacaksın. Prime lensler her daim zoom lenslerden daha hafif olur  daha net çekim sağlar ve daha az arızalanabilir lenslerdir.

Bu makineler kolay kolay bozulmaz. Kesinlikle İstanbulda sirkecide kaçak almanı öneririm. Yada ikinci el. Yanında bu işlerden anlayan birisini al. Makineyi test ederek alın sensörde ölü piksel olamalı. 2014 senesinde Canon 5d mark3 ve 24-70 almıştım. Hiç pişman olmadım sadece uyanık olup makineyi test ederek alın sıfır olduğundan emin olun.

Hocam bütçem 500-100k arası full ekipmanlı şekilde. Lenc 8-140mm üzerinde geliyor bu lensle neler yapılabilir? Makro için tavsiye lensiniz var mı? Uzak çekim için ve geniş çekim için dinlemek isterim. Kaçak korkuyorum bir şey olursa diye :D YOKSA ARADA CİDDİ FİYAT FARKI VAR HAKLISINIZ. :) Kontrol edeceğim nikon d7500 karar kıldım gibi umarım yanılmam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    753

Böyle makine alırsan videoda çekersin fotoğrafta hocam :D Güzel güzel salonda vücut fotoğraflarını çekersin :D Bende istemişimdir ama çok pahalı 100kliraya fotoğraf makinesi mi olur demiycem çünkü bu zevk işi seni çok iyi anlıyorum :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    386
ZYZZ, 25 dakika önce yazdı:

Hocam bütçem 500-100k arası full ekipmanlı şekilde. Lenc 8-140mm üzerinde geliyor bu lensle neler yapılabilir? Makro için tavsiye lensiniz var mı? Uzak çekim için ve geniş çekim için dinlemek isterim. Kaçak korkuyorum bir şey olursa diye :D YOKSA ARADA CİDDİ FİYAT FARKI VAR HAKLISINIZ. :) Kontrol edeceğim nikon d7500 karar kıldım gibi umarım yanılmam.

Bu lensle bahsettiğin şeyleri çekebilirsin. Manzara, iç mekan çekimi portre çekilebilir. Nikonun lenslerini bilmiyorum açıkçası araştırman lazım. Bende ilk makinemi garantili aldım sonra kullanınca anlıyorsun gerek yok gerçekten. Sirkecide pasajlardan kaçak yada 2.el alabilirsin. Kaçak sıfır almanı tavsiye ederim. Yanına makinelerden ciddi olarak anlayan birisini alırsan sorun yaşamazsın. Şuanda fotoğraf video konusunda Sony çok üst düzey işler çıkarıyor hep Canon kullandım bir daha alacak olsam Sony alırım. Sen ne istediğini belirle önce. Makine marka model ne seçersen mutlu olursun. Önemli olan lens.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20
Diver, Bir saat önce yazdı:

Bu lensle bahsettiğin şeyleri çekebilirsin. Manzara, iç mekan çekimi portre çekilebilir. Nikonun lenslerini bilmiyorum açıkçası araştırman lazım. Bende ilk makinemi garantili aldım sonra kullanınca anlıyorsun gerek yok gerçekten. Sirkecide pasajlardan kaçak yada 2.el alabilirsin. Kaçak sıfır almanı tavsiye ederim. Yanına makinelerden ciddi olarak anlayan birisini alırsan sorun yaşamazsın. Şuanda fotoğraf video konusunda Sony çok üst düzey işler çıkarıyor hep Canon kullandım bir daha alacak olsam Sony alırım. Sen ne istediğini belirle önce. Makine marka model ne seçersen mutlu olursun. Önemli olan lens.

Hocam çok sağol şu lens konusunda bilgi verirsen süper olur macro dediğimde çok lens çıkıyor çok bilgim olmadığı için yanlış tercih yapmak istemiyorum üstündeki lens standart çekim için sanırım yakın macro çekim için tavsiyen nedir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    386
ZYZZ, 22 dakika önce yazdı:

Hocam çok sağol şu lens konusunda bilgi verirsen süper olur macro dediğimde çok lens çıkıyor çok bilgim olmadığı için yanlış tercih yapmak istemiyorum üstündeki lens standart çekim için sanırım yakın macro çekim için tavsiyen nedir?

Nikon d7500 için ;

• Nikon AF-S VR Micro Nikkor 105mm f/2.8G IF ED Lens
  • Sigma 105 Macro Nikon F
  • Nikon 60 mm makro 

Makroda en büyük olay ışık ve diyaframdır.

Başka markalarda daha iyi makro lens olabilir. Yerinde olsam Sony üzerine yoğunlaşırım. Yapacağın işe göre Canona yada başka markaya geçebilirsin. Sallıyorum Makroda Canon iyidir tele zoomda Sony geniş açıda Nikon iyi olabilir. Eskiden iyi biliyordum da teknoloji baya değişti 😅 Bazı lensler makro için ters çevirilirek kullanılıyordu eskiden ustalar yapardı halen yapıyorlar mı bilmiyorum kullanması baya bilgi istiyor ilerleyen süreçte araştırırsın. 

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Meeter    34
ZYZZ, 3 saat önce yazdı:

Beyler hep çocukluğumdan beri profesyonel fotoğrafçılığa merak duymuşumdur tabi kendim amatörüm giriş seviyesi DSLR makinelerden anlayanlar var mı? Nikon d7500 önerdi çoğu arkadaşım alınır mı giriş seviyesi için doğru tercih mi var mı aranızda anlayanlar? Teşekkürler :) @rastlantisal hocam siz anlıyordunuz galiba bu makinelerden? :D 

bütçe bir miktar daha çıkabılırsenız fujifilm xt-5 ve kit lensini alabilirsiniz, yada xt-4 temiz ikinci el alabılırsınız, lens konusunda 85 mm uzerı kullanım alanı kısıtlı, yanı dogaya cıkıp uzaktan çekim yapmayacaksanız kullanamazsınız zaten 85 uzerını. bu makıneler kroplu sensör oldugundan lens degerlerını zaten gercek olarak kullanamayacaksınız, sizin alacagınız örnek verıyorum 16-80 bır lens kroplu makınede 24-105 e denk gelır. 

• Beğen 1
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20

Çok teşekkürler arkadaşlar Nikon d7500 karar verdim ellerim büyük çünkü diğerleri elimde kayboluyor :) 

D7500 acemiliği atıp ilerde param olursa z9 geçip nirvanayı yaşamak istiyorum :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    851
ZYZZ, 3 dakika önce yazdı:

Çok teşekkürler arkadaşlar Nikon d7500 karar verdim ellerim büyük çünkü diğerleri elimde kayboluyor :) 

D7500 acemiliği atıp ilerde param olursa z9 geçip nirvanayı yaşamak istiyorum :D 

Ben z7 kullandım z9 işin çok farklı boyutu hocam daha ötesi yok Nikonun en iyi aynasız cihazıdır. Z serisi tamamen profesyoneldir. Z9 200,250k body fiyatı vardı sadece öyle hatırlıyorum :)  D7500 giriş seviyesi için en iyi cihaz Nikon için d90 vardı ilk fotoğraf makinemdi 2012 gibi almıştım hey gidi hey :)

• Beğen 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.387

Eğer bir DSLR alacaksan asıl bütçeyi makineye değil lenslere ayırmalısın. İnsan çekeceksen kesinlikle sabit odaklı lens alman gerekli. 50mm F1,2 gibi. Aynı şekilde büyük küçük etkisi için 100mm lens ve spesifik kullanım için 17-105 gibi bir lens de alman gerek. İnan bana külfetli iş. Yanında gelen lens genelde yetersiz oluyor. Zaten yazdığım lenslerin fiyatına bakınca nedenini anlarsın. :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20
rastlantisal, 25.03.2024 - 07:33 yazdı:

Eğer bir DSLR alacaksan asıl bütçeyi makineye değil lenslere ayırmalısın. İnsan çekeceksen kesinlikle sabit odaklı lens alman gerekli. 50mm F1,2 gibi. Aynı şekilde büyük küçük etkisi için 100mm lens ve spesifik kullanım için 17-105 gibi bir lens de alman gerek. İnan bana külfetli iş. Yanında gelen lens genelde yetersiz oluyor. Zaten yazdığım lenslerin fiyatına bakınca nedenini anlarsın. :) 

Hocam bu sokak fotoğrafçılarının kullandığı hangisi oluyor net ismi nedir?

ve link verir misiniz mümkünse? Portre fotoğrafçılığı için özellikle dış ve iç insan çekmeyi seviyorum veya hayvan :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.387
ZYZZ, 23 dakika önce yazdı:

Hocam bu sokak fotoğrafçılarının kullandığı hangisi oluyor net ismi nedir?

ve link verir misiniz mümkünse? Portre fotoğrafçılığı için özellikle dış ve iç insan çekmeyi seviyorum veya hayvan :D 

Linkten ziyade resim atayım fikrin olsun.

image.thumb.png.a8254a777a5988da324f2e9233c117d4.png

F1,8 en ucuzu. Eh işte fotolar çekersin. Asıl olay F1,4 ve altında başlar. Tabi bunlar yarı profesyonel ve profesyonellere lazım olan donanımlar. Sen diyafram nedir, iso nedir, enstantane nedir öğrenene kadar yanında gelen lensle idare edersin. Genelde 18-55 yada 17-85 yada 17-135 gibi geniş aralıklı lensler gelir.

• +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20
rastlantisal, 10 dakika önce yazdı:

Linkten ziyade resim atayım fikrin olsun.

F1,8 en ucuzu. Eh işte fotolar çekersin. Asıl olay F1,4 ve altında başlar. Tabi bunlar yarı profesyonel ve profesyonellere lazım olan donanımlar. Sen diyafram nedir, iso nedir, enstantane nedir öğrenene kadar yanında gelen lensle idare edersin. Genelde 18-55 yada 17-85 yada 17-135 gibi geniş aralıklı lensler gelir.

Hocam şuan modlardayım 

• p
  • tv
  • av
  • m

En son manuel ile final yapçam :D Hocam sorun yok dolar çıkmadan alayım diyorum seçim sonrası patlama olur çünkü nikon af50mm f/1.4 siparişi veriyorum o zaman uygun mudur?

sd23.thumb.png.96cb4a362f78f2904e360130c0d5bfb1.png

Şunu siparişini veriyorum hocam doğru mudur? @rastlantisal

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.387
ZYZZ, Şimdi yazdı:

Hocam şuan modlardayım 

• p
  • tv
  • av
  • m

En son manuel ile final yapçam :D Hocam sorun yok dolar çıkmadan alayım diyorum seçim sonrası patlama olur çünkü nikon af50mm f/1.4 siparişi veriyorum o zaman uygun mudur?

Uygundur ama onun yerine paranı dövize çevirip bekle. Belki nikon senin için uygun değildir? Mesela ben sevmiyorum nikon renklerini ve oto focus hızını. Canon daha bir tercihim oluyor vs. Bu konularda yapılacak en büyük hata kesinlikle acele etmektir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20
rastlantisal, 55 dakika önce yazdı:

Uygundur ama onun yerine paranı dövize çevirip bekle. Belki nikon senin için uygun değildir? Mesela ben sevmiyorum nikon renklerini ve oto focus hızını. Canon daha bir tercihim oluyor vs. Bu konularda yapılacak en büyük hata kesinlikle acele etmektir.

Hocam çok düşündüm araştırdım nikon en iyi tercih ele oturma büyük makine istiyordum hep ben büyük biriyim canon elimde çakmak gibi kaldı çok ufak o hissi gücü bana vermedi elime oturmadı cep telefonu gibi durdu elimde. Nikon d7500 aldım bu arada sirkeciden @Diver hocanın dediği şekilde 35k buldum sıfır aldım şimdi ekipmanlaarı topluyorum tripod aldım : Benro TMA28A Mach3 Aluminum Tripod işimi görür mü?

L2ltYWdlcy9wcm9kdWN0L21haW4vUy0wNzk0MzV4MTAwMC5qcGVn_H_SH480_MW480.jpg

Şimdi sizin dediğiniz lensi hepsiburada dan sipariş vereceğim en uygun orada.

Renk içini lightroom da çözüyorum hocam :D 

Ayrıca bu üzerinde gelen lens ne işe yarar hocam bunu satsam mı diğerini alınca?

Hocam ayrıca : 18-140 MM için Hb-32 Parasoley bunun dairesel olarak olanıda var bu şekilde yanlar açık kapalı ve tam daire mercek gibi olanları arasındaki fark nedir hangi alanlarda tercih edilmeli bu hb32 den söyledim dış çekimde ışığı kırması için ama doğru mu yaptım?

55836912.jpg nikon-hb7-80-200-mm-ed-28-parasoley-hood-parasoley-lens-hood-oem-61023-19-O.jpg

Soldakini aldım sağdakinin bulamadım nerede ne için kullanıldığını?

Aldım yarın bende hocam :D

ba23.png.202f75441c9f5c83166e5a8d2abda0b5.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.387

Ben tam daire tercih ederdim. 

50mm hayırlı olsun. Çok seveceksin. Yanında gelen lensi satma. Daha doğrusu lens satma. Hepsinin yeri kalbinde başka olacak :D

• Beğen 1
  • Cool 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    753
rastlantisal, 3 dakika önce yazdı:

50mm hayırlı olsun. Çok seveceksin. Yanında gelen lensi satma. Daha doğrusu lens satma. Hepsinin yeri kalbinde başka olacak :D

Hocam sen forumda iron man gibisin her işten anlıyorsun maşallah :D 

• Beğen 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20
rastlantisal, 3 dakika önce yazdı:

Çok sağol sayende valla şimdi seçim sonrası dolar uçar diye alalım dedim hocam 14 olan lens sonra 25 olmasın :D Yok ya hoca standart o lensi kim ne yapsın zaten. Şimdi sokak fotoğrafçılığı yaparım belki kızları tavlamak iletişim numaralarını almak için :D:D:D Bu cihazda işi öğreneyim sonra z serisine geçeceğim inş.

Yuvarlak olan ile diğeri arasındaki fark amaç nedir hocam?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.387
ZYZZ, 3 dakika önce yazdı:

Çok sağol sayende valla şimdi seçim sonrası dolar uçar diye alalım dedim hocam 14 olan lens sonra 25 olmasın :D Yok ya hoca standart o lensi kim ne yapsın zaten. Şimdi sokak fotoğrafçılığı yaparım belki kızları tavlamak iletişim numaralarını almak için :D:D:D Bu cihazda işi öğreneyim sonra z serisine geçeceğim inş.

Sokak sanatçılığı için 50mm idealdir. Ama bol bol manuel modda çalışman lazım. Ben akvaryum fotoğrafçılığı yaptım ki uluslararası yarışmada ödülüm de var. bir poz için 800 küsür kere deklanşöre bastığımı bilirim. Balık çekmek çok zor. Obje hareketli, flash yok, ışık az ve su asla beyaz değil. :)

Mesela makro çekiyorsan parasoleyin objeyi komple kapatmasını istemezsin. Karanlık olur. Ama insan çekiyorsan yuvarlan olan daha iyidir. 

• Beğen 1
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    20
gönderildi (düzenlendi)
rastlantisal, 29 dakika önce yazdı:

O ödüllü fotolardan konuya ekler misiniz hocam çok merak ettim. lens gelince iyi işler çıkardığımda hep sizi anacağım :D 

Video kaydı için kullanmam hocam ama yine sorayım 4k - 30 fps veriyor en fazla sosyal medya hikayeler için ideal mi?

Hareket refleksleri düşük videolar için portre videolar için mesela 30 fps yeterli midir çok hareket etmemesi kaidesiyle.

tarihinde ZYZZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.387
ZYZZ, 2 saat önce yazdı:

O ödüllü fotolardan konuya ekler misiniz hocam çok merak ettim. lens gelince iyi işler çıkardığımda hep sizi anacağım :D 

Video kaydı için kullanmam hocam ama yine sorayım 4k - 30 fps veriyor en fazla sosyal medya hikayeler için ideal mi?

Hareket refleksleri düşük videolar için portre videolar için mesela 30 fps yeterli midir çok hareket etmemesi kaidesiyle.

Bulabilir miyim bilmiyorum. Online platformda vardı ama upload olan platform patladı ve kayboldu. Arşiv kurcalamam lazım. 

https://www.akvaryum.com/flower_horn_tatlisur_88_429.asp şu balık profilindeki 1. resim idi ama daha büyük ve geniş hali. Buraya kırpılmış ve küçültülmüş halini eklemiştik.

4K sosyal medya için gereksiz yüksek. Full hd zaten yetiyor. çözünülürlük düştükçe FPS artar.

Yuvarlak olan hiç ışık almıyor etraftan diğeri alabiliyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.