Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ChiarosCuro

Kandaki ve karaciğerdeki toxinler nasıl temizlenir?

Önerilen İletiler

ChiarosCuro    1

Merhabalar bir dönem rad 140 ve miyostatine kullanmıştım ilaçlar bitene kadar yada bittikten sonra üzerinden 1 ay gecene kadar hiçbir problem yoktu ama  son zamanlardaki sivilcelenme için çözüm bulamadım alt ast testesteron falan herşey yolunda ama aşırı bir sivilcelenme var sanırım kanımda yada karaciğerde toxinler var bu toxinler pct ilaçları ile temizlenir mi çünkü doktorum daha genç olduğum için karaciğerin falan kendi kendini temizleyip yenilediğini söyledi tek önerisi bol bol su içmem oldu her hangi bir ereksiyon problemim olmadigi için de önerilen pct urunlerini kullanmadım  @rastlantisal @metinav

Önerilen ürünler blackstone labs gear supports ve redbox labs pct recreate kullanan yada önerisi olan varsa şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

5-HT    19
gönderildi (düzenlendi)

geçmiş olsun.Hangi marka sarm kullanmıştınız?

tarihinde 5-HT tarafından düzenlendi
düzeltme

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GHOST    467

liv52 + nac 600 + bol yeşillik

• Beğen 3
  • Minnettarım 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
5-HT, 31 dakika önce yazdı:

geçmiş olsun.Hangi marka sarm kullanmıştınız?

Redbox supplements etki olarak hakkını yemiyeyim bayagi etkiliydi ikisi de ama sonrasındaki bu sivilceler benim için degmeyeceginin kanıtı oldu

GHOST, 17 dakika önce yazdı:

liv52 + nac 600 + bol yeşillik

Hocam yeşillik olarak göbek, marul, roka, tere ile aram iyi ara sıra çiğköfte ile falan maydanoz da yiyorum özellikle tüketmelisin dediğiniz herhangi bir sebze meyve yeşillik var mı? Birde kingsize black guardian kullanıyorum onun bir sıkıntısı olur mu o da karaciğer koruyucu olarak geçiyor şimdiden çok teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
GHOST    467
ChiarosCuro, 5 dakika önce yazdı:

Redbox supplements etki olarak hakkını yemiyeyim bayagi etkiliydi ikisi de ama sonrasındaki bu sivilceler benim için degmeyeceginin kanıtı oldu

Hocam yeşillik olarak göbek, marul, roka, tere ile aram iyi ara sıra çiğköfte ile falan maydanoz da yiyorum özellikle tüketmelisin dediğiniz herhangi bir sebze meyve yeşillik var mı? Birde kingsize black guardian kullanıyorum onun bir sıkıntısı olur mu o da karaciğer koruyucu olarak geçiyor şimdiden çok teşekkür ederim

Tüm yeşillikler + bol enginar ev yapımı taze sağlıklı zeytin yağlı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
GHOST, 39 dakika önce yazdı:

Tüm yeşillikler + bol enginar ev yapımı taze sağlıklı zeytin yağlı

Kingsize de var hocam enginar harici olarak mevsimi olmadığı için bulmak zor su anda ama black guardian da var spora başlarken de sivilcelenme vardi o zaman da kullanmıştım çok güzel bir şekilde geçirmişti sivilceleri su anda korkuyorum ama bu sivilcelerden 

Screenshot_2024-01-17-22-30-12-533_com.android.chrome.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    416
ChiarosCuro, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar bir dönem rad 140 ve miyostatine kullanmıştım ilaçlar bitene kadar yada bittikten sonra üzerinden 1 ay gecene kadar hiçbir problem yoktu ama  son zamanlardaki sivilcelenme için çözüm bulamadım alt ast testesteron falan herşey yolunda ama aşırı bir sivilcelenme var sanırım kanımda yada karaciğerde toxinler var bu toxinler pct ilaçları ile temizlenir mi çünkü doktorum daha genç olduğum için karaciğerin falan kendi kendini temizleyip yenilediğini söyledi tek önerisi bol bol su içmem oldu her hangi bir ereksiyon problemim olmadigi için de önerilen pct urunlerini kullanmadım  @rastlantisal @metinav

Önerilen ürünler blackstone labs gear supports ve redbox labs pct recreate kullanan yada önerisi olan varsa şimdiden teşekkürler.

Karaciğerle ilgili ise eğer asist plus veya nac 900 al + her gün 1 su bardağı enginar suyu içine yarım limon bu şekilde 1 aya bir şeyin kalmaz.

Kandakiler içinse hacamat Veya gidip 1 ünite kan ver buna ek olarak haftada 2 kere 1 ay boyunca kuru dut suyunu kaynat o suyu iç.

Asıl olaya gelelim sivilce meselesi karaciğer haricinde östrojen ve dht den de oluyor bunlara güncel bir daha baktır 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.426

Merhabalar.

Sivilcelerin fotoğrafını gönderir misin?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
gönderildi (düzenlendi)
rastlantisal, 14 saat önce yazdı:

Merhabalar.

Sivilcelerin fotoğrafını gönderir misin?

Bu şekilde hocam ense ve omuz tarafında bu şekilde ne patlıyor ne geçiyor boyle kızarık bir şekilde 

IMG_20240118_133149.jpg

Ironmann, 15 saat önce yazdı:

Karaciğerle ilgili ise eğer asist plus veya nac 900 al + her gün 1 su bardağı enginar suyu içine yarım limon bu şekilde 1 aya bir şeyin kalmaz.

Kandakiler içinse hacamat Veya gidip 1 ünite kan ver buna ek olarak haftada 2 kere 1 ay boyunca kuru dut suyunu kaynat o suyu iç.

Asıl olaya gelelim sivilce meselesi karaciğer haricinde östrojen ve dht den de oluyor bunlara güncel bir daha baktır 

Östrojen ve dht ye nasıl baktirabilirim peki hocam kan testinde çıkıyor mu yoksa üroloji den mi gidip test istemem gerekiyor?

tarihinde ChiarosCuro tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.426

Bunlar karaciğer sivilcesinden (ki o çıbandır eskilerin deyimi ile) ziyade DHT yüzünden olan sivilcelenmeye daha çok benziyor. Son yaptırdığın hormon testlerini kişisel bilgilerini gizleyerek buraya atar mısın?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
rastlantisal, 3 saat önce yazdı:

Bunlar karaciğer sivilcesinden (ki o çıbandır eskilerin deyimi ile) ziyade DHT yüzünden olan sivilcelenmeye daha çok benziyor. Son yaptırdığın hormon testlerini kişisel bilgilerini gizleyerek buraya atar mısın?

Hormon testi yaptirmadim sadece dahiliyede stereoid kullandım kan testi istiyorum dedim kan testinde hormonlar da çıkıyor mu özellikle ayri bi testi mi var hocam?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.426
ChiarosCuro, 13 saat önce yazdı:

Hormon testi yaptirmadim sadece dahiliyede stereoid kullandım kan testi istiyorum dedim kan testinde hormonlar da çıkıyor mu özellikle ayri bi testi mi var hocam?

Çıkmaz. LH, FSH, Prolaktin, E2, Total testosteron, Free testosteron, DHt testleri yaptır ürolojiden üzerinden konuşalım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
onur41_38    44
rastlantisal, 23 saat önce yazdı:

saygılar Hocam,

DHT yüzündense nasıl bir yol izlenmeli?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.426
onur41_38, 6 dakika önce yazdı:

saygılar Hocam,

DHT yüzündense nasıl bir yol izlenmeli?

Sonucu görelim üzerinden konuşuruz. Ama vücutta DHT baskılayan şey östrojendir. Ona göre bir çeki düzen verilir vs. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Basess    0
ChiarosCuro, 17.01.2024 - 20:58 yazdı:

Dostum kan bağışı yap sabahları 1 yemek kaşığı sirke, nac600 ,enginar extraktı al maydanoz tüket kendim uyguladım kür içinde bile sivilcelerim aşırı azaldı naçizane

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ChiarosCuro    1
Basess, 19.01.2024 - 17:50 yazdı:

Dostum kan bağışı yap sabahları 1 yemek kaşığı sirke, nac600 ,enginar extraktı al maydanoz tüket kendim uyguladım kür içinde bile sivilcelerim aşırı azaldı naçizane

Kullandığım milk thistle da enginar devedikeni falan var nac 900 kullanmaya başladım en sonuncu kan tahlilinde alt ast düzeldi şimdi hormon testlerine baktiracagim bakalım ne olacak teşekkür ederim hepinize.

rastlantisal, 19.01.2024 - 07:05 yazdı:

Çıkmaz. LH, FSH, Prolaktin, E2, Total testosteron, Free testosteron, DHt testleri yaptır ürolojiden üzerinden konuşalım.

Bu testler için üroloji ye gittim ama onlar yapamiyormus dahiliyeden takipli hasta olup endokrinoloji den yaptırabilirsin dediler hocam en son kan testinde alt ast falan düzelmis görünüyor pazartesi tekrar gidip doktorumdan rica edeceğim hormon testleri için yönlendirmesini diğer türlü dışarıda dht 2500 hormon testleri de 2000 TL diyorlar toplam 5000 e falan çıkıyor olmazsa öyle yaptıracağım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
falcon    9
rastlantisal, 19.01.2024 - 12:20 yazdı:

Sonucu görelim üzerinden konuşuruz. Ama vücutta DHT baskılayan şey östrojendir. Ona göre bir çeki düzen verilir vs. 

Bu konuda hakkında benim de paylaşacaklarım var ama öncesinde sizden ricam bu yazdığınızın arkasındaki işleyişi daha açık bir şekilde yazabilir misiniz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.426
falcon, 12 saat önce yazdı:

Bu konuda hakkında benim de paylaşacaklarım var ama öncesinde sizden ricam bu yazdığınızın arkasındaki işleyişi daha açık bir şekilde yazabilir misiniz ?

Tam olarak kast ettiğiniz şey nedir? DHT - E2 ilişkisi mi yoksa DHT yüzünden artan sivilcelenme, kıllanma gibi 2. ergenlik dönemi mi?

ChiarosCuro, 13 saat önce yazdı:

Kullandığım milk thistle da enginar devedikeni falan var nac 900 kullanmaya başladım en sonuncu kan tahlilinde alt ast düzeldi şimdi hormon testlerine baktiracagim bakalım ne olacak teşekkür ederim hepinize.

Bu testler için üroloji ye gittim ama onlar yapamiyormus dahiliyeden takipli hasta olup endokrinoloji den yaptırabilirsin dediler hocam en son kan testinde alt ast falan düzelmis görünüyor pazartesi tekrar gidip doktorumdan rica edeceğim hormon testleri için yönlendirmesini diğer türlü dışarıda dht 2500 hormon testleri de 2000 TL diyorlar toplam 5000 e falan çıkıyor olmazsa öyle yaptıracağım 

Maalesef devlette zor. Yapsa bile tanıdığın yoksa istediğin her şeyi yapmıyorlar. O yüzden küre başlarken en az 3 test parasını da kenara koyun diyorum. Şu piyasada bu 15000tl yapıyor. Yani aslında ilaç parası kür konusunun en masrafsız kalemi. Artanan beslenme, supplement, koruyucular, testler, doktorlar, PCT için aldıkların, olmadı alacağın bitkisel tavsiyeler derken devede kulak kalıyor anabolik masrafı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
falcon    9
rastlantisal, 41 dakika önce yazdı:

Tam olarak kast ettiğiniz şey nedir? DHT - E2 ilişkisi mi yoksa DHT yüzünden artan sivilcelenme, kıllanma gibi 2. ergenlik dönemi mi?

Maalesef devlette zor. Yapsa bile tanıdığın yoksa istediğin her şeyi yapmıyorlar. O yüzden küre başlarken en az 3 test parasını da kenara koyun diyorum. Şu piyasada bu 15000tl yapıyor. Yani aslında ilaç parası kür konusunun en masrafsız kalemi. Artanan beslenme, supplement, koruyucular, testler, doktorlar, PCT için aldıkların, olmadı alacağın bitkisel tavsiyeler derken devede kulak kalıyor anabolik masrafı.

Vücutta dht baskılayan şey östrojendir” cümlenizin arkasındaki mantığı anlamak istiyordum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.426
falcon, 18 dakika önce yazdı:

“Vücutta dht baskılayan şey östrojendir” cümlenizin arkasındaki mantığı anlamak istiyordum. 

Yani bunun kimyasal formülasyonunu soruyorsan ne ben anlatabilirim ne de oturup da nasıl bir biyokimyasal reaksiyon oluyor da böyle oluyor diye araştırma içine girerim.

İki temel yöntem var. Tümden gelim ve tüme varım. DHT bazlı kürlere girenlerin genel test sonuçlarında E2nin düşük veya normal seviyede seyrettiğini görebilirsin. Benzer şekilde aynı kişilerin only testo kürlerinde E2 seviyesinin, DHT bazlı kürlerine göre çok daha yüksek olduğunu görebilirsin. 

Diğer taraftan ise Östrojen ve testosteronun birbirinin fren sistemi ve birbirine zıt hormonlar olduğunu biliyoruz. Sanırım buna kimsenin itirazı olmaz. Keza natural bireylerde E2 yükseltecek aksiyonlara girildiğinde (obezite, ilaç kullanımı, yetersiz beslenme, yoğun stres, depresyon, yüksek kan şekeri, yüksek kortizol vs vs) testosteronun otomatikmen daha aşağıya düştüğünü biliyoruz. DHt yani dihidrotesteronun, testosteronun aktif formu olduğunu da biliyoruz. Yani testosteronun 5- Alfaredüktaz enzimi aracılığı ile dönüştürülmüş halidir. Bir çok dokuya da bu hali ile erişebildiğini de biliyoruz. E2 ters orantı testosteron mantığına göre ilk vuracağı şeyin testosteronun DHT formu olması kaçınılmaz. 

Vikipedia da bu konu muntazam işlenmiş. DHT etkilerinden bazıları "genetik olarak bu hormonlara duyarlı kişilerde androgenetik alopesi, akne ve prostat hastalıkları gibi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir." diyor. Yani eğer hassasiyet varsa -ki kendi gözlemlerime göre natural olarak kilo almakta zorlanan bireylerde bu hassasiyet daha yüksek- kaçınılmaz olarak yan etkiler yaşanıyor. O yüzden ki DHT bazlı kür yapılacaksa yanına E2 artıran bir anabolik daha eklenmesini tavsiye ediyorum. E2 artıran anaboliklerle DHT bazlı anaboliklerin yan etkisi birbirinin antisi ve balans yakalamak çok daha kolay oluyor.

Wikipedia linki vaktiniz varsa bunu incelemenizi tavsiye ederim. Prostat koruyucuların sivilcelenmeyi azalttığını da gözlemlerime ekledim. Çünkü DHT azaltarak prostat koruyorlar. Keza sevgili @metinav hocam bir başlığında prostat koruyucunun (cüce palmiye) doğal testosteronu azalttığını da söylemesi bu yüzden. Hatta araştırmaya başlama sebebim Metin hocamın bu yorumu idi.

• Beğen 3
  • Yıldız 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
falcon    9

Yazmadan önce emin olmak için farklı kaynaklara son bir kez daha göz gezdirdim ve “Vücutta dht baskılayan şey östrojendir” cümlenizin arka planındaki mantığı yakalayabilir miyim diye araştırdım (Sizden de aslında cevaplamanızı rica ettiğim husus "kimyasal formülasyon" değildi keza burada spesifik bir ilacın kaç karbon kaç hidrojen ve kaç da oksijenden oluştuğunu tartışmıyoruz ).  Geri kalan yazdıklarınızı da konuyu takip eden arkadaşlara faydalı olması açısından biraz da açalım ve derinlere inelim istiyorum. “Vücutta dht baskılayan şey östrojendir” cümlesine katılmıyorum. Bunun nedeni bu cümlenin doğruluğunun çok fazla değişken parametreye bağlı olduğudur. Buna en yakın örnek kendim(ayrıca östrojen intake tedavisi gördüğü halde inanılmaz yüksek dht değerine sahip kişileri de link olarak ekliyorum son paragrafın sonuna). Her 2 ayda 1 kan ve hormon testi verir süreci takip ederim. Özellikle saç konusunda hassas olduğum için 5α-Reductase enzimi ve dht'yi nasıl bloklarım üzerinde çokça araştırmalarım ve kendi üzerimde deneyip gözlemlediğim yöntemler oldu. Östrojen yüksekliği kendi başına dht'yi baskılamaz.

Buradan yüksek dht sıkıntısı çeken arkadaşlar lütfen dht'yi bu şekilde düşürür ve örnek veriyorum saç dökülme problemimden kurutulurum diye gereksiz östrojen yükseltecek diyetler veya hormon takviyelerine bulaşmayın. Bu çok sağlıksız ve geri dönüşünün çok büyük bir kısmının zarardan oluşacağı bir seçim olacaktır. Neden "gereksiz östrojen yükseltecek şeylerden kaçının" diyorum çünkü sizin aşağıda yazacağım nedenlerden ötürü bunu tek başına ekstrem seviyelerde bile yapmanız dht yönünden tatmin edici sonuçlar veremeyecek olması, bu haliyle bile yetersiz ve sağlıksız iken bunu az biraz yükselteyim dht nasıl olsa kendini toparlar düşünceniz varsa bu tamamen saçmalıktan ibaret olacaktır. (sizin özelinizde demiyorum bu arada, genel olarak bu fikri mantıklı bulabilecek herhangi birini varsayıyorum) Diyelim hormon testi verdiniz ve dht değeriniz 850pg/ml (üst sınıra çok yakın bir değer), e2 değeriniz 15pg/ml (alt sınıra yakın bir değer) ve total testosteron değeriniz 30nmol/L (üst sınıra çok yakın bir değer) çıktı. Bu senaryoda sizin yüksek dht yüzünden bir sıkıntı yaşadığınızı varsayalım ve bu da en çok karşılaşılan saç dökülme hızının ve miktarının artışı olsun.

Siz eğer ben bu dht'yi e2 hormon seviyelerimi yükselterek baş edeyim derseniz tabiri caizse boşa kürek çekmiş olursunuz ve boşa kürek çeken biri bir adım öteye gidemediği gibi bir hiç uğruna kendini daha da harap edecektir. Arkadaşlar fazla östrojen dht'yi doğrudan bloke etmez ve getireceği yan etkiler de cabası. Kısaca vücuttaki testosteron üretim akışına bakarsak sürecin beyin-> hipotalamus-> GnRH-> fsh ve lh-> fsh sperm üretimi için sertoli hücrelerine gider, biz burada lh'a bakacağız lh'da testisteki leydig hücrelerine gider ve testosteron hormonunu salgılatmaya başlar. Burası çok önemliydi ama konu özelinde daha da önemli yer olan testosteron'un 2 farklı enzim ile kırılarak 2 farklı sub-hormon'a dönüşümüdür. Bunlardan birincisi 5α-Reductase enzimi ile dönüştüğü DHT, diğeri ise aromatase enzimi ile dönüştüğü e2. Yani burada önemli olan bu iki dönüştürücü enzimin aktivitesidir, burada bir hormonu yükseltip diğerini baskılamak yukarıda yazdığım gibi doğru ve verimli bir tercih olmayacaktır. Burada yapılması gereken eğer fazla dht'den şikayetçiyseniz bu problemi gereksiz yere e2'yi yükselterek değil 5α-Reductase enzimi bloke ederek (bu da finasteride, proscar, dutasterid vb. kullanımı ile) yapmanız olacaktır. Eğer fazla e2'den şikayetçiyseniz de bunu da aynı şekilde dht'yi yükselterek değil aromatase enzimi kullanarak (arimidex, aromasin vb. ilaçlar ile) bloklamanız olacaktır.

Burada önemli olan husus bir hormonun düşüklüğünün ya da yüksekliğinin başka bir hormona olabildiğince bağımsız bir şekilde çözüme kavuşturulması. Bunu şöyle düşünebilirsiniz, Vücuttaki testosteron seviyelerinizi hiçbir hormon takviyesi kullanmadan sadece bu 2 enzimi bloke ederek de yükseltebilirsiniz çünkü sub-hormona dönüşemeyen testosteron haliyle vücutta daha fazla olacaktır. Ama bizler trt dozda olsa dahi bunu dışarıdan diğer hormonların manipülasyonundan bağımsız bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Hormon manipülasyonu başka bir hormonu iyileşirmek için değil o hormondan kaynaklanan bir sorun varsa tercih edilecek bir yoldur. (Ayrıca not olarak şunu da eklemek isterim, dht hormonu ve dht türevi ilaçlar aynı şey değildir ve bazı kürlerde "dht türevi" ilaçların e2 kontrolünde kullanılmasının sebebi vücutta fazlaca dht hormonu yaratmak istenmesinden değildir.

Orada farklı bir mantık vardır, onu da müsait bir zamanda kendi başına bir konu olarak açabiliriz eğer merak eden arkadaşlar olursa.) Şimdi paylaşacağım linklerde buna benzer bir konu üzerinde tartışılmış lakin dediğim gibi “Vücutta dht baskılayan şey östrojendir” başlı başına mantıklı ve doğru olmadığı için yabancı forumlarda dahi bu konuyla ilgili ikileme düşülüp çokca tartışıldığını da göremiyoruz. @rastlantisal

• Beğen 1
  • 100 Puan 1
  • +1 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.426

finasteride ve ereksiyon sorunları üzerine bir google araştırması yapmanı tavsiye ederim. DHT blokerlar tamamen kumar. Ki bu konuda sağlık bakanlığınında uyarıları vardır. Yani sizin tavsiye ettiğiniz yöntem arkadaşların başına büyük bela olabilir. 

https://titck.gov.tr/storage/Archive/2019/dynamicModulesAttachment/Finasterid-Cinsel İşlev Bozukluğu ve Psikiyatrik Bozukluklar Sayın Doktor Mektubu.pdf_704a161e-7c8a-4ca7-9bfe-cddbfcefd297.pdf

Bu linkteki PDF'i indirip Sağlık Bakanlığının resmi yazısını okursanız anlarsınız. 

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12956.0

Bu forumda açılan başlık zaten net belirtiyor. Aynı forumda finasterin ve ereksiyon bozukluğu ile ilgili bir çok yardım başlıkları var. Lütfen güvenli olduğundan emin olmadığınız yolları tavsiye etmeyin. Keza bir erkek için olmazsa olmaz kavramı riske atabilirsiniz. DHT üzerine direk müdahaleler oldukça risklidir. 

Çok meşhur youtuber bir hoca vardı saç çıkarmak için DHT bloker kullandırttıran. Yine forumlarda kendisine sitem edilen bir sürü başlık var. İnsanların erkekliği üzerinden kumar oynatmaya gerek yok. 

Kürde E2 seviyesi genetik olarak çok yükselmeye meyilli insanlara + olarak DHT anabolik eklettirdiğinde E2 seviyesinin aşağı doğru gerilediği görülür. Aynı şekilde DHT türevi anabolikler ile yapılan kürlerde (ki çoğu bünyede E2 seviyesini aşağı çeker), istenmeyen yan etkileri azaltmak için E2 artıran anabolikler eklendiği de nettir. Burada sizin abarttığınız gibi uçuk E2 rakamlarına ulaşmadan, takviye olarak eklenen ilacın dozajını yan etkinin azalma durumuna göre ayarlamak gerekir ki testlerle mümkündür.

Uzun yazınca çok bilgi verilmiş olunmuyor. Lütfen dikkat edin. Tavsiye ettiğiz DHT BLOKERLAR Erkeklik üzerinde kalıcı hasara neden olabilir. Bunlardan zarar görüp düşük doz deca ile sağlığına kavuşanlar da var.

Redditin de bizimki gibi bir forum olduğunu unutmayın. Bilimsel makalelerin olduğu bir kurum değildir. Keza verdiğiniz referans bağlantılarda da hiç bir bilimsel araştırmaya, meta analize atıfta bulunulmamış. Kullanıcılar yorumlarını yazmışlar. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nakres27    37
gönderildi (düzenlendi)
falcon, 31 dakika önce yazdı:

erde buna benzer bir konu üzerinde tartışılmış lakin dediğim gibi “Vücutta dht baskılayan şey östrojendir” başlı başına mantıklı ve doğru olmadığı için yabancı forumlarda dahi bu konuyla ilgili ikileme düşülüp çokca tartışıldığını da göremiyoruz.

Sabah tam olarak bu konuda için başlık açmıştım Saç dökülmesi ve saç ekimi sonrası küre devam edersek o saçlar da dökülür mü diye mükemmel bir anlatım olmuş emeğinize sağlık. Ama yine de dht ile oynamak büyük kumardır

rastlantisal, 15 dakika önce yazdı:

Uzun yazınca çok bilgi verilmiş olunmuyor. Lütfen dikkat edin. Tavsiye ettiğiz DHT BLOKERLAR Erkeklik üzerinde kalıcı hasara neden olabilir. Bunlardan zarar görüp düşük doz deca ile sağlığına kavuşanlar da var.

finasteride'nin bir farklı versiyonu finhair adlı ilaca da dikkat edelim aynı sorunları bu ilaçta yaratıyor doktor tavsiyesi ile  aldım bunu ama Allahtan kür içerisinde kullanırım diye lakin biraz bununla ilgili araştırma da yapınca büyük sorun yaratacağını öğrendim.

tarihinde nakres27 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
falcon    9
gönderildi (düzenlendi)
rastlantisal, 3 saat önce yazdı:

finasteride ve ereksiyon sorunları üzerine bir google araştırması yapmanı tavsiye ederim. DHT blokerlar tamamen kumar. Ki bu konuda sağlık bakanlığınında uyarıları vardır. Yani sizin tavsiye ettiğiniz yöntem arkadaşların başına büyük bela olabilir. 

https://titck.gov.tr/storage/Archive/2019/dynamicModulesAttachment/Finasterid-Cinsel İşlev Bozukluğu ve Psikiyatrik Bozukluklar Sayın Doktor Mektubu.pdf_704a161e-7c8a-4ca7-9bfe-cddbfcefd297.pdf

Bu linkteki PDF'i indirip Sağlık Bakanlığının resmi yazısını okursanız anlarsınız. 

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12956.0

Bu forumda açılan başlık zaten net belirtiyor. Aynı forumda finasterin ve ereksiyon bozukluğu ile ilgili bir çok yardım başlıkları var. Lütfen güvenli olduğundan emin olmadığınız yolları tavsiye etmeyin. Keza bir erkek için olmazsa olmaz kavramı riske atabilirsiniz. DHT üzerine direk müdahaleler oldukça risklidir. 

Çok meşhur youtuber bir hoca vardı saç çıkarmak için DHT bloker kullandırttıran. Yine forumlarda kendisine sitem edilen bir sürü başlık var. İnsanların erkekliği üzerinden kumar oynatmaya gerek yok. 

Kürde E2 seviyesi genetik olarak çok yükselmeye meyilli insanlara + olarak DHT anabolik eklettirdiğinde E2 seviyesinin aşağı doğru gerilediği görülür. Aynı şekilde DHT türevi anabolikler ile yapılan kürlerde (ki çoğu bünyede E2 seviyesini aşağı çeker), istenmeyen yan etkileri azaltmak için E2 artıran anabolikler eklendiği de nettir. Burada sizin abarttığınız gibi uçuk E2 rakamlarına ulaşmadan, takviye olarak eklenen ilacın dozajını yan etkinin azalma durumuna göre ayarlamak gerekir ki testlerle mümkündür.

Redditin de bizimki gibi bir forum olduğunu unutmayın. Bilimsel makalelerin olduğu bir kurum değildir. Keza verdiğiniz referans bağlantılarda da hiç bir bilimsel araştırmaya, meta analize atıfta bulunulmamış. Kullanıcılar yorumlarını yazmışlar. 

Benim yazımda paylaştıklarım ile "İnsanların erkekliği üzerinden kumar oynatmak" gibi bir niyetim yok, benim bu yazdığımın asıl odağı sizin yazdığınız “Vücutta dht baskılayan şey östrojendir” cümlenizin neden doğrudan doğru olamayacağıydı. Dht blocker kullanıp kullanmamak veya hangi dojazda ne kadar etki ve yan etki alıyorlar bunları gözlemlemek ve kararını vermek kişilerin kendi tercihi, ben burada bunları kullanın erkekliği boşverin vs gibi bir şey yazmadım. Bu hormonlar ile oynanıyorsa beklenebilen yan etkiler üç aşağı beş yukarı bellidir ve kişiden kişiye değişmektedir. Dht blocker kullanmadan önce ve kullanırken de acaba libido problemleri yaşar mıyım diye ben de çok araştırmıştım endişeliydim ama bu saç dökülmesine de bir çare olarak bunu yapmam gerekiyordu çünkü hormon testlerimde dht hep çok yüksek çıkıyordu. Libido endişesi ve bunun finasterid kullanırken kaynaklanabileceği endişesi bende daha çok libido problemleri yarattı, lakin kullanmaya devam ettim ve dozajlamamı araştırmalara göre yaptım ve her gün .25mg finasterid ile dht seviyelerini alt sınıra yakın çekebildim (bu doz vücudunuzun ilaca vereceği tepki ve hassasiyet ile düzenli testlerle takip edilip ayarlanmalı). Bu süreç hala devam ediyor ve ben kafa olarak dht blocker kullanıyorum libido problemi yaşamam kaçınılmaz zihniyetinden çıktığımdan beri libido problemi yaşamıyorum ve eskisinden de kötü olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca dht değerim üst sınıra yakınken de inanılmaz iyi libidom yoktu. 

Her ilacın prospektüsünde bu aspirin dahi olsa yan etkiler yazar ama bunları herbirimiz yaşamayız, önceki yazımda ve bu cevabımda da insanları herhangi bir şeyi kullanmaya teşvik ettiğim yok. Bu forumda aklı başında olan herkes zaten okumalı, araştırmalı ve ona göre karar vermeli. Ben yan etki yaşamadım ama sizin yaşamayacağınızın garantisini kimse veremez.

Sanırım bu konuyla ilgili daha da eklenebilecek bir şey kalmadı, hepinizin düşüncelerine saygım var. Umarım konuyu okuyacak arkadaşlar okuduklarından kendi muhakemelerini en doğru şekilde yaparlar ve bundan faydalanabilecekleri bir şey varsa kendilerine alırlar. Herkese iyi akşamlar.

tarihinde falcon tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.426
gönderildi (düzenlendi)
falcon, 2 saat önce yazdı:

Benim yazımda paylaştıklarım ile "İnsanların erkekliği üzerinden kumar oynatmak" gibi bir niyetim yok, benim bu yazdığımın asıl odağı sizin yazdığınız “Vücutta dht baskılayan şey östrojendir” cümlenizin neden doğrudan doğru olamayacağıydı. Dht blocker kullanıp kullanmamak veya hangi dojazda ne kadar etki ve yan etki alıyorlar bunları gözlemlemek ve kararını vermek kişilerin kendi tercihi, ben burada bunları kullanın erkekliği boşverin vs gibi bir şey yazmadım. Bu hormonlar ile oynanıyorsa beklenebilen yan etkiler üç aşağı beş yukarı bellidir ve kişiden kişiye değişmektedir. Dht blocker kullanmadan önce ve kullanırken de acaba libido problemleri yaşar mıyım diye ben de çok araştırmıştım endişeliydim ama bu saç dökülmesine de bir çare olarak bunu yapmam gerekiyordu çünkü hormon testlerimde dht hep çok yüksek çıkıyordu. Libido endişesi ve bunun finasterid kullanırken kaynaklanabileceği endişesi bende daha çok libido problemleri yarattı, lakin kullanmaya devam ettim ve dozajlamamı araştırmalara göre yaptım ve her gün .25mg finasterid ile dht seviyelerini alt sınıra yakın çekebildim (bu doz vücudunuzun ilaca vereceği tepki ve hassasiyet ile düzenli testlerle takip edilip ayarlanmalı). Bu süreç hala devam ediyor ve ben kafa olarak dht blocker kullanıyorum libido problemi yaşamam kaçınılmaz zihniyetinden çıktığımdan beri libido problemi yaşamıyorum ve eskisinden de kötü olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca dht değerim üst sınıra yakınken de inanılmaz iyi libidom yoktu. 

Her ilacın prospektüsünde bu aspirin dahi olsa yan etkiler yazar ama bunları herbirimiz yaşamayız, önceki yazımda ve bu cevabımda da insanları herhangi bir şeyi kullanmaya teşvik ettiğim yok. Bu forumda aklı başında olan herkes zaten okumalı, araştırmalı ve ona göre karar vermeli. Ben yan etki yaşamadım ama sizin yaşamayacağınızın garantisini kimse veremez.

Sanırım bu konuyla ilgili daha da eklenebilecek bir şey kalmadı, hepinizin düşüncelerine saygım var. Umarım konuyu okuyacak arkadaşlar okuduklarından kendi muhakemelerini en doğru şekilde yaparlar ve bundan faydalanabilecekleri bir şey varsa kendilerine alırlar. Herkese iyi akşamlar.

Konuyu boşu boşuna uzatıp, başlığın dışına çıkmaya gerek yok. DHT kendi başına libido yapmaz. Hatta fazlası ters bile teper. Bu konu karışık ve kompleks. Libido ve ereksiyon tek bir değere tabii değil.

Biz burada kullanıcıları en az riskle ilerletme gayretindeyiz. Erkekliğe her 100 bireyden 5inde dahi sorun yaratacak bir şeyi tavsiye etmiyorum etmem. Ben dahil kimin o %5 içinde olduğunu bilemeyiz. O yüzden yıllardır zaten kullanılan ve riski görece az olan yöntemleri tavsiye etmek boynuma borç.

Emeğin, gayretin ve çaban için teşekkür ederim. Çabana saygı duyuyorum. Bunun şahsıma yapılmış bir hareket değil, forum ruhuna uygun olarak farklı bir yöntemin anlatılma şekli olduğunu anlıyorum.

-----------------------------------------------------------------------------

Şu işe bakın ki E2 ve DHT üzerine örnek hızlı geldi.

Mevcut linkte @Ascent kardeşimin değerlerini incelerseniz DHT türevi (DHT demek değil, DHT gibi davranıyor demek) kürde E2 değeri sıfırlanmış. Uzun uzun anlattığım şeyin örneği. 

tarihinde rastlantisal tarafından düzenlendi
Güncelleme

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.