Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

serhatkadir55

Geçmeyen balgam ve öksürük

Önerilen İletiler

Merhaba forum hayırlı günler herkese. Benim ilk belirtileri 24+ gün önce başlayan şiddetli balgamım var hala geçmedi. Bu sürenin %70’i gün içinde defalarca durmadan öksürerek geçmiştir. (Şuan öksürük kesildi sadece sabah uyandığımda ve gün içinde birkaç kez arada oluyor) 1 kere acil servise gittim orda doktorun yazdığı cinetix ve çinko kullandım. Balgamını atar 3-4 gün içinde iyileşirsin dedi. Bir faydası olmadı. Hastalığın başından beri her gün 1 tablet nac 600 veya mucovit c içiyordum zaten. Benim balgamım sökülmüyor. Ve beni korkutan ve ölümden döndüren konu da şu.

Her defasında ölümden dönüyorum bir şekilde boğazıma nefes geliyor. Sabahları göğsümün ortasında hırıltı oluyor ve 15-20 sn kadar boğazım birbirine yapışıyor nefes alamıyorum ne ağızdan ne de burundan. Bu sabah da yaşadım dün sabah da ve son 1 haftadır neredeyse her sabah yaşıyorum. 2 gün önce gece uykudan öksürerek ve öksürüğümün boğazımı tıkamasıyla boğularak uyandım aynı gecede 2 kez. Bunların artmasından korkuyorum. Ailemle yaşıyorum onlar da devamlı panik halinde olmaya başladı. Geçmesi için neler yapmam gerekir. Hastalık 3-4 hafta önce başladı demiştim.

Şuan ki kürüm 750 mg testosteron enantat, rimobolan, tren hexa. Tren ekleyeli daha 1 hafta oldu. Ve öksürük ve balgam eklemeden önce de vardı. Hatta daha fazla çıkarıyordum. Ama eklediğimden beri öksürük ve boğulmalar çok artmaya başladı. Özellikle sabahları ve geceleri. 21 yaşındayım. Her gün omega 3, multivitamin, çinko, d vitamini kullanıyorum. Yarışmaya hazırlanıyorum. Yapılabilecek ne varsa yapmaya hazırım ne yol izlemem gerekir. Başımdan geçenleri biraz aktarmaya çalıştım.

+ sağlık ocağı doktoru da aferin sinüs yazmıştı, cold way de kullandım. Gargara da kullandım birkaç gün. Dozajlar böyle testosteron enantat 750 mg, Rimobolan 300 mg, tren hexa 150 mg.

Gün içinde de nadiren boğuluyorum. Ama dediğim gibi sabah kalktığımda biriken hırıltıdan nefret ediyorum beni öne doğru o kadar şiddetli öksürtüyor ki nefesim kesiliyor boğulup yutkunma atakları başlıyor uzun süreler nefes alamıyorum.

Ve şunu söylemeyi unuttum. 24 günden fazladır hastayım dedim ama bu sürede 11 gün küre ara vermiştim. Benchte göğsümü sakatlamıştım 11 gün ara verdim spora ve ilaca. Buraya konu açmıştım hatta küre devam kararı aldık. Yani 13 gündür küre tekrar başladım. Hastalığın başından beri enjeksiyona devam etmedim. Ayriyeten de hastaydım şiddetli balgam ve durmadan öksürük vardı o zamanlar. Şimdi söylediğim zamanlarda şiddetli ve aniden gelen öksürük oluyor. Merak ediyorum herkes bu sorunları mı yaşıyor ? Veya tren kullanan herkes mi yaşıyor. Ben daha treni kullanalı 1 hafta oldu bence sorunum tamamen bundan değildir ama bu da artırmaya başladı sanki.

Cevap veren herkese teşekkürler 🙏🏻 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

5-HT    19

selamlar öncelikle geçmiş olsun.Aynısının benzer bir durumu başıma gelmişti benimde.hastalanmam sonucunda 2 ay boyunca öğürme derecesinde öksürük ve hafif balgam vardı.En son doktora gittim antibiyotik yazdı.Kutuyu bitirdiğimde iyileşmiştim.Herhangi bir kürde değildim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR, 3 saat önce yazdı:

Enjeksiyonlari aksatmadan devam et

Göğüs hastalıkları uzmanına görünürsen güçlü ilaçlar yazacaktır bir hafta on güne iyilesirsin

Çok teşekkür ederim. Rahatladım yazdığınızı görünce. Çoktan yorumu okumuştum da şimdi cevap verebildim. Dediğiniz gibi göğüs hastalıkları doktoruna görüneceğim. Kbb uzmanına da görünmemde bir fayda var mı ?

5-HT, 2 saat önce yazdı:

selamlar öncelikle geçmiş olsun.Aynısının benzer bir durumu başıma gelmişti benimde.hastalanmam sonucunda 2 ay boyunca öğürme derecesinde öksürük ve hafif balgam vardı.En son doktora gittim antibiyotik yazdı.Kutuyu bitirdiğimde iyileşmiştim.Herhangi bir kürde değildim.

Teşekkür ederim.🙏🏻 Sizede geçmiş olsun şuan devam eden hastalığın bir şeyin yoktur umarım. Göğüs hastalıkları doktoruna mı gittin ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233
serhatkadir55, 1 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim. Rahatladım yazdığınızı görünce. Çoktan yorumu okumuştum da şimdi cevap verebildim. Dediğiniz gibi göğüs hastalıkları doktoruna görüneceğim. Kbb uzmanına da görünmemde bir fayda var mı ?

Teşekkür ederim.🙏🏻 Sizede geçmiş olsun şuan devam eden hastalığın bir şeyin yoktur umarım. Göğüs hastalıkları doktoruna mı gittin ?

Hekim gerek görürse kendisi kbbye sevk verir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.578

Mucovit tarzı asetilsistein içeren ilaçlar kullanma.Bunlar balgamın yoğunlaşıp atılmasını sağlıyor ama atnı zamanda arttırıyor.Trenbolondan dolayı nefes alıp vermen sıkıntılıyken birde nac gibi ilaçlar iyice zorlar balgam konusunda.Onun yerine doğal çaylar mesela kuşburnu çayı içebilirsin sıcak sıcak.Yada kiwi tüket mandalina vb. içerisinde sitrik asit ve c vitamini olan meyvelerden ye...Bitkilere ağırlık ver balgamı arttırıcı mukus üretimini çoğaltıcı gıdalardan uzak dur bir süre.Ven tolin, clenbuterol veya efedrin kullanabilirsin düşük dozlarda...Gece yatarken yemeğin üstüne yatma en az 2- saat geçmiş olsun.Yatarken başını yüksekte tut, yüksek yastık kullan.Balgamın boğaza gelmesini önlemek için basit tedbirler uygulanabilir.

Bu sene grip/kovid kaynaklı yan etkiler baya şiddetli geçiyor.Antibiyotik kullanımı gerekiyor, ökürük varsa bu zaten kesin şart...İyi bir doktora git ilaç yazdır.Günlük 2-3 gram c vitamini bağışıklık sistemi için hızlı toparlanmaya senep olacaktır.Gece burun etlerinde şişmeden dolayı nefes alma tıkanıklık sorunun varsa eczaneden iliadin fısfır alıp yatmadan birer fıs kullanabilirsin bir süre.Kısacası çözümleri biraz bizim bulmamız lazım.Kürün ve hastalıkların yan etkileri mevcut, bunlar birleşince şiddeti artabiliyor...Daha başka şeyler olmakla birlikte aklıma şuan gelenler bunlar...

Geçmiş olsun.

• Beğen 7
  • Ödül 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
5-HT    19
serhatkadir55, 4 saat önce yazdı:

aile hekimine gittim durumu anlattım antibiyotik yazdı.Öyle geçti.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    387

Aynı sorunları yaşadım sinüzit ve balgam mahvetti 2 hafta augmentin kullandım geçti şükür

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güncelleme : Doktor lorclast adında bir astım ilacı yazdı. Ailemde veya geçmişimde bende veya ailemden herhangi bir kişinin astımı olup olmadığını sordu. Cevabı hayır. Ama ona rağmen bu ilacı verdi. İltihap yok sende dedi. Ve sadece sırtımı dinledi. Film çektirdin mi diye sordu evet dedim, acilde film çektirmiştim o yüzden gerek duymadı. Günde 1 kez lorclast içerek sorunumun kalmayacağını söyledi. Antibiyotiğe gerek var mı dedim yok dedi. 

metinav, 03.12.2023 - 18:08 yazdı:

Mucovit tarzı asetilsistein içeren ilaçlar kullanma.Bunlar balgamın yoğunlaşıp atılmasını sağlıyor ama atnı zamanda arttırıyor.Trenbolondan dolayı nefes alıp vermen sıkıntılıyken birde nac gibi ilaçlar iyice zorlar balgam konusunda.Onun yerine doğal çaylar mesela kuşburnu çayı içebilirsin sıcak sıcak.Yada kiwi tüket mandalina vb. içerisinde sitrik asit ve c vitamini olan meyvelerden ye...Bitkilere ağırlık ver balgamı arttırıcı mukus üretimini çoğaltıcı gıdalardan uzak dur bir süre.Ven tolin, clenbuterol veya efedrin kullanabilirsin düşük dozlarda...Gece yatarken yemeğin üstüne yatma en az 2- saat geçmiş olsun.Yatarken başını yüksekte tut, yüksek yastık kullan.Balgamın boğaza gelmesini önlemek için basit tedbirler uygulanabilir.

Bu sene grip/kovid kaynaklı yan etkiler baya şiddetli geçiyor.Antibiyotik kullanımı gerekiyor, ökürük varsa bu zaten kesin şart...İyi bir doktora git ilaç yazdır.Günlük 2-3 gram c vitamini bağışıklık sistemi için hızlı toparlanmaya senep olacaktır.Gece burun etlerinde şişmeden dolayı nefes alma tıkanıklık sorunun varsa eczaneden iliadin fısfır alıp yatmadan birer fıs kullanabilirsin bir süre.Kısacası çözümleri biraz bizim bulmamız lazım.Kürün ve hastalıkların yan etkileri mevcut, bunlar birleşince şiddeti artabiliyor...Daha başka şeyler olmakla birlikte aklıma şuan gelenler bunlar...

Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim hocam. Size bir şey danışmak istiyorum. Ben şuanda hala çok hastayım durduk yere bir anda öksürük gelip balgam tutuyor. Bu sabah yine boğuldum 10 sn kadar. Abim polis olacaktı onun mezuniyet töreni erzurum’da. Erzurum’daki soğuğa dayanabilir miyim bu şekilde sizce ? Daha burda 5 dklık yolda mahvoluyorum. Bu soru benim için çok önemli hocam.

20-25 gün mucovit, nac 600, cinetix kullandığımı söyledim bir de hasta olmadan önce de 2 günde 1 nac 600 içerdim hep kür boyu. Onlar balgam oluşumumu tetiklemiş hep. Beni balgam oluşturmaya itmiş. Bu ilaç balgamı engelliyormuş. O yüzden bunu verdiğini söyledi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.239

Balgam sökücü nac kullanıyor musun?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T, 46 dakika önce yazdı:

Balgam sökücü nac kullanıyor musun?

Kür içinde karaciğeri korusun diye 2 günde 1 şeklinde 2 ay kullandım. Şimdi hastalanınca da hastalandığım süreç boyunca 20-25 gün günde 1 kez bazen de 2-3 günlüğüne günde 2 defa içtiğim oldu. Balgam sökücüden hayır gelmediğini anlamam uzun sürdü açıkçası. Doktorda lorclast adında bir ilaçla balgamımın duracağını söyledi ilacı aldım elimde şuan. Eczaneci muadilini söyledi de onu istemedim depodan getirttim. Kür içinde balgam sökücü kullanmayı bırakacağım artık. 2 günde 1 tablet bile içsem demek ki içten birikmeye mi sebep oldu. Bir de hastalanınca üst üste 20-25 gün içmeyi bünye hiç kaldıramadı demekki yada balgamlı hastalık geçirmemi sağlayan şey 2 günde 1 şeklinde nac içmemdi. Artık kullanmayı bırakacağım deve dikeni kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Sizin bir öneriniz var mı ? İsterseniz konuyu en başından okuyabilirsiniz her şeyi detaylıca yazmıştım.

tarihinde serhatkadir55 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver    387
serhatkadir55, 47 dakika önce yazdı:

Kür içinde karaciğeri korusun diye 2 günde 1 şeklinde 2 ay kullandım. Şimdi hastalanınca da hastalandığım süreç boyunca 20-25 gün günde 1 kez bazen de 2-3 günlüğüne günde 2 defa içtiğim oldu. Balgam sökücüden hayır gelmediğini anlamam uzun sürdü açıkçası. Doktorda lorclast adında bir ilaçla balgamımın duracağını söyledi ilacı aldım elimde şuan. Eczaneci muadilini söyledi de onu istemedim depodan getirttim. Kür içinde balgam sökücü kullanmayı bırakacağım artık. 2 günde 1 tablet bile içsem demek ki içten birikmeye mi sebep oldu. Bir de hastalanınca üst üste 20-25 gün içmeyi bünye hiç kaldıramadı demekki yada balgamlı hastalık geçirmemi sağlayan şey 2 günde 1 şeklinde nac içmemdi. Artık kullanmayı bırakacağım deve dikeni kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Sizin bir öneriniz var mı ? İsterseniz konuyu en başından okuyabilirsiniz her şeyi detaylıca yazmıştım.

Treni kesmeyi yada ara vermeyi neden düşünmedin dostum?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Diver, 3 saat önce yazdı:

Treni kesmeyi yada ara vermeyi neden düşünmedin dostum?

Haklısın kardeşim. Ara versem iyi olacak aslında. Bugün de vurdum toplam 5 ampül vurmuş oldum 5 kaldı. Şimdi yine benzer belirtiler yaşarsam doktorun verdiği ilaç hızlıca beni toplamazsa ara vereceğim bu şikayetlerim azalana kadar 🙏🏻

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik    232
serhatkadir55, 05.12.2023 - 15:11 yazdı:

Nac kullanımını bıraktıktan sonra balgamda azalma yaşandı mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
nakres27    37

Ben de corona aşısı olduktan sonra bağışıklık sistemimde zayıflama hissettim en ufak hastalık bile yorgun hale düşürür oldu beni aşılardan sonra ilk hastalandığım dönemden bu yana boğazımda eksik olmayan bir balgam var 2 senedir böyle neredeyse sadece azalıp çoğalıyor dönem dönem bunun için herhangi bir doktara görünmedim henüz 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KlasikFizik, 31.01.2024 - 09:45 yazdı:

Nac kullanımını bıraktıktan sonra balgamda azalma yaşandı mı?

Evet artık kullanmıyorum. Antibiyotik bitirerek iyileştim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.