Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Emrah

Tenisçi dirseği laneti

Önerilen İletiler

Emrah    1.409

Herkese selamlar,

Maalesef beni de buldu bu illet henüz başlangıç evresinde bu hafta komple idman yapmıyorum zaten gerekli ilaçları kullanıyorum ekstra olarak illa ki yaşamış olanlar vardır her türlü öneriye açığım.(Kolajen vs bahsetmiyorum bile kullanıyorum omları zaten) @metinav @rastlantisal @Rdm @otopsicikedi

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
  • Jest 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SPECTRE    753
Emrahtkty, 17 dakika önce yazdı:

Herkese selamlar,

Maalesef beni de buldu bu illet henüz başlangıç evresinde bu hafta komple idman yapmıyorum zaten gerekli ilaçları kullanıyorum ekstra olarak illa ki yaşamış olanlar vardır her türlü öneriye açığım.(Kolajen vs bahsetmiyorum bile kullanıyorum omları zaten) @metinav @rastlantisal @Rdm @otopsicikedi

1. A) Tedavi sürecinin ilk aşamasında bölgede oluşan ağrı ve şişlikler azaltılmaya hatta yok edilmeye çalışılır. Bu süreçte;
  • Dirseği ve kolu yoracak aktivitelerden uzak durulur,
  • Tenisçi Dirseği problemi yaşanan bölgeye buz uygulanır,
  • Ağrı ve şişliği azaltacak ilaçlar kullanılır,
  • Bölgenin zorlanacağı hareketlerden önce tenisçi dirseği takılır,
  • Tendon ve kasları dinlendirmek için geceleri atel kullanılır,

uygulamaları ile kişinin davranışları düzenlenerek ve yardımcı aletler kullanılarak rahatsızlığı tedavi etmeye çalışılır.

1. B) Yaralanmış dirseğin iyileşmesi ve eski işlevine kavuşması için;
  • Dirseğin yakınındaki tendon ve kaslara fizik tedavi kapsamında egzersizler uygulanır,
  • Tenisçi Dirseği kapsamında ağrıları artıracak aktivitelerden kaçınılır.
  1. C) Dirseğin üzerinde bulunan stres ve yükü azaltmak için;
  • İşte ve sporda doğru ekipman ve teknikler kullanılır,
  • Ağrıyı hafifletecek ve bölgeyi güçlendirecek dirseklik takılır,
  • El bileğini doğru pozisyonda tutmak için atel kullanılır.

Tenisçi Dirseği Problemi yaşayan hastanın şikayetlerinin boyutuna ve süresine bağlı olarak ileri seviyede tedaviler uygulanmaya başlanabilir.

Bu aşamada sırasıyla besleyici ürünler, şok dalgası tedavisi ve cerrahi uygulamalar kullanılır. Başvurulacak tedavi uzman ortopedistler tarafından hastaya yapılan muayene ve tetkikler sonucu belirlenir.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.383
Emrahtkty, 17 dakika önce yazdı:

Herkese selamlar,

Geçmiş olsun hocam benimde fizik tedavi uzmanına gidin demekten başka verebilecegim bir tavsiye yok şuan bende sizinle birlikte bu süreci öğrenicem. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    851
Emrahtkty, 20 dakika önce yazdı:

Herkese selamlar,

Emrah çok üzüldüm çok geçmiş olsun :( Benim en yakın arkadaşlarımdan birisi bu sorunu yaşadı ne yaptıysa sorun çözülmedi en son cerrahi operasyon geçirdi ve tamamen sıfır sorun şeklinde geri dönüş oldu tavsiyem cerrahi operasyon kısmını mutlaka araştır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.396

Çok geçmiş olsun Emrah. Benim bildiğim ameliyat olmadan tam tedavi mümkün olmuyor.

• Üzgün 1
  • Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
SPECTRE, 25 dakika önce yazdı:
  1. A) Tedavi sürecinin ilk aşamasında bölgede oluşan ağrı ve şişlikler azaltılmaya hatta yok edilmeye çalışılır. Bu süreçte;
  • Dirseği ve kolu yoracak aktivitelerden uzak durulur,
  • Tenisçi Dirseği problemi yaşanan bölgeye buz uygulanır,
  • Ağrı ve şişliği azaltacak ilaçlar kullanılır,
  • Bölgenin zorlanacağı hareketlerden önce tenisçi dirseği takılır,
  • Tendon ve kasları dinlendirmek için geceleri atel kullanılır,

Dediklerinin hepsini yapıyorum antrenmanda dirseklik takmaya başladım ama hiç zorlamamak adına bu hafta ağrılık kaldırmıyorum bakalım.

forbit, 21 dakika önce yazdı:

Emrah çok üzüldüm çok geçmiş olsun :( Benim en yakın arkadaşlarımdan birisi bu sorunu yaşadı ne yaptıysa sorun çözülmedi en son cerrahi operasyon geçirdi ve tamamen sıfır sorun şeklinde geri dönüş oldu tavsiyem cerrahi operasyon kısmını mutlaka araştır.

ortopedi randevusu aldım ileti tarihe attı cerrahi olarak bana bölgeye enjeksiyon yapılıyor denildi aynı işlemden mi bahsediyoruz acaba bilemedim :(

otopsicikedi, 24 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam benimde fizik tedavi uzmanına gidin demekten başka verebileceğim bir tavsiye yok şuan bende sizinle birlikte bu süreci öğrencem. 

Teşekkür ederim ama hepsi buz jel ve hap verip geçmesini bekleyin diyor :)

rastlantisal, 15 dakika önce yazdı:

Çok geçmiş olsun Emrah. Benim bildiğim ameliyat olmadan tam tedavi mümkün olmuyor.

Başlangıç evresinde dediler abi o yüzden zorlamadan tedaviye devam ediyorum umarım sonuç verir. Bu arada tenisçi dirseği benim de bildiğim dirsek kısmında ağrı yapıyor ama dirsek kısmında hiç ağrım yok daha çok ön kol kısmında var ağrı bende buda beni şaşırtıyor işaretlediğim yerde.

resim.jpg

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    299

Çok geçmiş olsun daha önce benim de başıma geldi.

Açıkçası ben kolumu ve dirseğimi kaplayacak şekilde dirseklik kullandım aynı durumu yaşayan başka bir arkadaşım o bölge sürekli sıcak kalsın dedi.

Ağrı kesici krem vs derken 2 ay sürdü ama sonra geçti

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
SERKO, 20 dakika önce yazdı:

Çok geçmiş olsun daha önce benim de başıma geldi.

Açıkçası ben kolumu ve dirseğimi kaplayacak şekilde dirseklik kullandım aynı durumu yaşayan başka bir arkadaşım o bölge sürekli sıcak kalsın dedi.

Ağrı kesici krem vs derken 2 ay sürdü ama sonra geçti

Aynen biraz uzun sürse de geçiyormuş bi kaç geçiren arkadaşım söyledi bende dirseklik ve bileklik kıllanmaya başladım onun dışında buz press jel krem ve tendon ağrı kesici de kullanıyorum ama 1 hafta ara verdim haftabası tekrar başlıcam antremanlara :( 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SERKO    299

merak etmeyin geçiyor ben artik o dönem cahillikten mi desem idman yapamama korkusuylamı desem hiç kesmeden idman yaptım büyük acılar içinde ama bir şekilde geçti dirseklik şart bence 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

@Emrahtkty geçmiş olsun kardeşim, umarım geçici bir durumdur. 

Kolajeni takviye olarak değil de, ilikli kemik suyu olarak tüketmeni tavsiye edebilirim. Bu tarz çoğu şeye inanılmaz ama, gerçekten sakatlık evresinde çok işe yarar.

Tekrar çok geçmiş olsun.

tarihinde Rdm tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    156
Emrahtkty, 3 saat önce yazdı:

Herkese selamlar,

Öncelikle geçmiş olsun,

Tenisçi dirseği diye tabir edilen lateral epikondilit yüzücü olduğum dönemlerde benimde başıma gelmişti.Bu sebeple avrupa gençler şampiyonasında yarışamamıştım. Çok kötü tecrübelerim vardır kendisiyle.

Ben ameliyat olmadan 6 ay idman keserek düzeltmiştim.Bu süreç benden çok fazla şey götürdü ama yaklaşık 2 sene daha yüzmeye devam etmiştim ve bir problem yaşamamıştım.Dinlenme şansın var ise dinlenmeni önerebilirim.Ameliyattan bahsedilmiş benim fizyoterapistim bunu önermemişti.Fakat farklı spor dalları olduğu için bu konuda yorum yapmam doğru olmaz.

Geçmiş olsun tekrardan.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Rdm, 55 dakika önce yazdı:

@Emrahtkty geçmiş olsun kardeşim, umarım geçici bir durumdur. 

Kolajeni takviye olarak değil de, ilikli kemik suyu olarak tüketmeni tavsiye edebilirim. Bu tarz çoğu şeye inanılmaz ama, gerçekten sakatlık evresinde çok işe yarar.

Tekrar çok geçmiş olsun.

Abi günde 1 cam şişe içiyorum onu da aklımda Oda devam ediyorum teşekkür ederim.

pusalik, 49 dakika önce yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun,

Tenisçi dirseği diye tabir edilen lateral epikondilit yüzücü olduğum dönemlerde benimde başıma gelmişti.Bu sebeple avrupa gençler şampiyonasında yarışamamıştım. Çok kötü tecrübelerim vardır kendisiyle.

Ben ameliyat olmadan 6 ay idman keserek düzeltmiştim.Bu süreç benden çok fazla şey götürdü ama yaklaşık 2 sene daha yüzmeye devam etmiştim ve bir problem yaşamamıştım.Dinlenme şansın var ise dinlenmeni önerebilirim.Ameliyattan bahsedilmiş benim fizyoterapistim bunu önermemişti.Fakat farklı spor dalları olduğu için bu konuda yorum yapmam doğru olmaz.

Geçmiş olsun tekrardan.

Teşekkür ederim ameliyatla kesin çözümü yokmuş tekrarlama şansı varmış bu arada önermemesinin nedeni o olabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.239

Geçmiş olsun Emrah oraya kas gevşetici kremle belli süre masaj yap ve sıcak tutmayı çalış orayı. Isınmadan ciddi ısınmadan antrenman yapma.

Cerrahi olay en son çare.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Bay-T, 11 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun Emrah oraya kas gevşetici kremle belli süre masaj yap ve sıcak tutmayı çalış orayı. Isınmadan ciddi ısınmadan antrenman yapma.

Cerrahi olay en son çare.

Teşekkürler abi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.