Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

cetinceviz

Hipo hipo ve trt hakkında

Önerilen İletiler

cetinceviz    2

Evet Öncelikle Tüm Forum Halkına Selamlar,

// Olabildiğince en kısa haliyle kendimi tanıttığım bölüm

Konuya hızlıca girmeye çalışıcam. 7-8 yaşında teşhisi konulmuş HİPOGONADOTROPİK HİPOGONADİZM hastasıyım.( Şuan 24 yaşımdayım)

Bu güne kadar bir çok kez hormon tedavileri gördüm ve sürekli takipli bir şekilde devam ettim. İlk zamanlar hcg vb. tedaviler uygulandı. İlaç ismi yazmıyorum ilk formum lütfen yanlışım varsa affola düzeltebilirim. Sonrasında Sustanan tedavisi uygulandı fakat galiba sistem mağdurlarından birisi olduğumu, bir nevi deneme tahtası olarak kullanıldığımı düşünüyorum. Nedenine gelirsem önce ayda 1 ampulün %25 şeklinde olacak şekilde sustanon kullandım yaklaşık (15-18 yaş)  3 yıl. Ardından ayda 1 ampul olarak devam ettim. Bu süreçlerde dalgalanma nedir ne değildir bilmediğim için doktor ne diyorsa uyguladım. Ama tek sıkıntı her doktor değiştirdiğimde farklı bir şey deneniyordu üstümde. Ne Poflar kaldı ne asistanlar :D. Bu böyle devam etti. Her gittiğimde bunu niye böyle yapmışlar sorusuyla baş başa kalıyordum.

En son süreçte yaklaşık 11 aydır herhangi bir testosteron almıyorum. bu 11 ayın 6 ayı Ovitriale tedavisi yapıldı testi Testis Atrofisini çözülmek amacıyla galiba. Burada asistan mağduru oldum normalde haftalık belli dozlarda ve sıklıkta vurulmam gereken ilacı bana hafta 1  tam ünite uygulattırdı.(Mağduriyetimi sonrasında Bölüm başkanıyla olan muayenede tasdikledim çünkü anında ilacı kesti ve yanlış kullanım olduğunu belirtti aşırı doz olarak değerlendi) Bu süreçte atrofi biraz toplamış gibiydi görsel olarak ve ölçümler öyle gösteriyordu. Fakat bir problem vardı benim testo seviyeleri sürekli yerlerde ve bu da ister istemez olumsuz etkiledi beni. Ağırlıklar artmıyor vücut bir türlü güçlenmiyordu. Duygu durum ve diğer etkilerini saymıyorum. Mevcut düzende güç artışı ve değişim çok yavaş ilerlediği için son muayenede bu şikayetlerim sonucunda 3 ay boyunca vücutta çalıştığı söylenen bir eczane testosteron takviyesi başlanmasına karar verildi.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Spor geçmişi olarak 2 sene amatör sporcu olarak yüzme (12-15) yaş aralığında.

Arkasından son 2 yıldır aralıklı olarak aktif spor yapıyorum.

Gelelim Asıl Sormak istediğim kısma ben bu eczaneden alacağım ilacı uzun esterle olmasından ötürü almak ve kullanmak istemiyorum. Bu süreçte bilgi aldığım ve yakın dostum olan  antrenörümün tavsiyesiyle TRT( Replasman Tedavisine) araştırmalarına başladım. Gerek forum içi olsun,  gerek forum dışı uzunca bir süredir araştırma yapıyorum). TRT planlaması için gerekli kan testlerini yaptırdım. Şimdi tedavide ne kullanacağım ve nasıl kullanmam gerektiği konusunda deli düşüncelerdeyim(Sustanon Haricinde Uygulama sonrası aşırı vücut ağrısı yaptı zamanında) ve bilgi birikimlerinize ihtiyacım var. Ne kadar dostumda olsa konuyu araştırmakta sormakta fayda vardır diyerek.

Bu konu ile alakalı, yazılarına , bilgi birikimlerine ve gördüğüm kadarıyla deneyimli forumun abilerin kapısını çalmak isterim. (Tek tek etiketlemek istemedim umarım ulaşır kendilerine .)

Vakit ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkürler.

Konuyla uyuşan en net forum yazısı.

https://peptidturkiye.com/forum/topic/6021-testosteron-replasman-tedavisi/

Test Sonuçlarım.

6500f9c4070b3_totalresim.thumb.jpg.899094565ffca94f391757918dad093e.jpg

İlk forum deneyimim olduğum içi hatalarım olabilir şimdiden kusura bakmayın yanlışım varsa düzenleme yapabilirim . 

@metinav @Rdm @rastlantisal @Semih Erarslan @otopsicikedi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.404

Öncelikle geçmiş olsun.

Burada daha önce benzer durumda bir arkadaşımız vardı. Elimizden geldiğince de yardım etmeye çalıştık. TRT doz başlattık lakin şöyle bir sıkıntı ortaya çıktı. Erekte olduğunda ereksiyon cerrahi müdahale olmadan gitmiyordu. Bunun da ne kadar tehlikeli olabileceğini biliyorsun. 

Gelelim senin doz konusuna. Haftalık 100 mg iran enhantate ile başlamalısın. 3 hafta sonunda total testo, free testo, prolaktin ve bilhassa e2 testi yaptırıp bizimle paylaş ki doğru dozda mıyız anlayalım. 

• Beğen 6

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cetinceviz    2
rastlantisal, 4 dakika önce yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun.

Burada daha önce benzer durumda bir arkadaşımız vardı. Elimizden geldiğince de yardım etmeye çalıştık. TRT doz başlattık lakin şöyle bir sıkıntı ortaya çıktı. Erekte olduğunda ereksiyon cerrahi müdahale olmadan gitmiyordu. Bunun da ne kadar tehlikeli olabileceğini biliyorsun. 

Gelelim senin doz konusuna. Haftalık 100 mg iran enhantate ile başlamalısın. 3 hafta sonunda total testo, free testo, prolaktin ve bilhassa e2 testi yaptırıp bizimle paylaş ki doğru dozda mıyız anlayalım. 

Teşekkür ederim,

Ereksiyon ve istek konusu hipo hastalarının başlıca problemi zaten. Kimisi hiç erekte olmuyor isteksiz kimiside benim gibi yakın temasta ereksiyon problemi yok fakat istek yüksek değil olursa olur kafasında. Cypionat ile enhantate arasında kalmıştım büyük ölçüde tam olarak temiz bilgi toplayamadım ama en çok önerilen benim gördüğümde enhantate biyolojik yakınlık olarak . 

Temini gerçekleştirdikten sonra buradan günlük gibi devam ederim.

100 Mg hafta içerisinde bölmem gerekir mi ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.390

Çok geçmiş olsun. Bana şuan senin için iki yolu varmış gibi geliyor. Ya ömür boyu sağlık paremetlerine dikkat ederek TRT dozda gideceksin. Ya da 3 ay boyunca vücuduna birşey almayıp hipofizi rahatlattıktan sonra decapeptit denenilebilir. Fakat bunuda doğru bir doktorla yapılması gerektiğini düşünüyorum. Doktor olarak ömür erdem Akkaya ile fikir alışverişinde bulunmanı öneririm bence onun farklı tavsiyeleride mutlaka olacaktır.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cetinceviz    2
otopsicikedi, 6 dakika önce yazdı:

Çok geçmiş olsun. Bana şuan senin için iki yolu varmış gibi geliyor. Ya ömür boyu sağlık paremetlerine dikkat ederek TRT dozda gideceksin. Ya da 3 ay boyunca vücuduna birşey almayıp hipofizi rahatlattıktan sonra decapeptit denenilebilir. Fakat bunuda doğru bir doktorla yapılması gerektiğini düşünüyorum. Doktor olarak ömür erdem Akkaya ile fikir alışverişinde bulunmanı öneririm bence onun farklı tavsiyeleride mutlaka olacaktır.

Belirtiğiniz doktoru araştıracağım ama şöyle bir durum var. hipofiz bezim 11 aydır dinleniyor ovitrialeyi saymazsak, 2017 den beri testo alsamda almasamda FSH ve LH sıfır bu da galiba döngü kapalı demek yanlışım yoksa. Belirtmemişim galiba Sekonder hipogonadizm* hastasıyım. 

Decapeptit konusunu bilmiyorum araştıracağım. Peptitler konsunda 0 bilgim var .

*Sekonder (ikincil) hipogonadizm (hipogonadotropik hipogonadizm) ise beyinde bulunan hipofiz ve hipotalamus adı verilen bölgelerin yeterli uyarıcı hormon üretemediği zaman ortaya çıkan durumdur. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.404
cetinceviz, 1 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim,

Ereksiyon ve istek konusu hipo hastalarının başlıca problemi zaten. Kimisi hiç erekte olmuyor isteksiz kimiside benim gibi yakın temasta ereksiyon problemi yok fakat istek yüksek değil olursa olur kafasında. Cypionat ile enhantate arasında kalmıştım büyük ölçüde tam olarak temiz bilgi toplayamadım ama en çok önerilen benim gördüğümde enhantate biyolojik yakınlık olarak . 

Temini gerçekleştirdikten sonra buradan günlük gibi devam ederim.

100 Mg hafta içerisinde bölmem gerekir mi ? 

2ye bölmen tabi ki daha verimli olacaktır. Temini sol alttaki whatsapp butonuna basarak yapabilirsin. 

Tüm bunu bir süreç olarak düşün. Sana uygun olan dozu bulmaya çalışacağız. Amerika da bu işi cypionate ile yapıyorlar. Şahsi fikrime göre enhantate daha iyi.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cetinceviz    2
rastlantisal, 14 dakika önce yazdı:

2ye bölmen tabi ki daha verimli olacaktır. Temini sol alttaki whatsapp butonuna basarak yapabilirsin. 

Tüm bunu bir süreç olarak düşün. Sana uygun olan dozu bulmaya çalışacağız. Amerika da bu işi cypionate ile yapıyorlar. Şahsi fikrime göre enhantate daha iyi.

Abi sol altta wp simgesi mevut değil günlerdir onu arıyorum bulamadım yaramazı :) Mail attım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.536

Öncelikle geçmiş olsun, çoğu şeyi yazmış zaten arkadaşlar.

Enanthate veya cypionat çok farklı esterler değil, ama kiminde farklı yan etkiler gösterebiliyor. 

En güzeli günlük olarak enjeksiyon yapmak aslında TRT tedavisinde ama bu bir süre sonra çok sıkıcı ve zor gelebilir, haftalık 2 veya 3'e bölerek devam edebilirsin.

Yaşına daha genç olduğu için haftalık 100-150 mg arası enjekte edip haftanın başında bir test yaptırırsan en azından testosteron oranını görüp buna göre doz ayarlanabilir.  Aslında testosteron zaten sağlıklı insanlarda da gün içinde dalgalandığından fazlası alınmadığı sürece (küre girmek gibi) 100-125-150 gibi değerler çok da önemli değil.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cetinceviz    2
Rdm, 9 saat önce yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun, çoğu şeyi yazmış zaten arkadaşlar.

Enanthate veya cypionat çok farklı esterler değil, ama kiminde farklı yan etkiler gösterebiliyor. 

En güzeli günlük olarak enjeksiyon yapmak aslında TRT tedavisinde ama bu bir süre sonra çok sıkıcı ve zor gelebilir, haftalık 2 veya 3'e bölerek devam edebilirsin.

Yaşına daha genç olduğu için haftalık 100-150 mg arası enjekte edip haftanın başında bir test yaptırırsan en azından testosteron oranını görüp buna göre doz ayarlanabilir.  Aslında testosteron zaten sağlıklı insanlarda da gün içinde dalgalandığından fazlası alınmadığı sürece (küre girmek gibi) 100-125-150 gibi değerler çok da önemli değil.

Teşekkürler . bakalım süreç nasıl devam edecek en kısa zamanda başlıyorum bir seviye tutturmak için testler ile devam edeceğim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.591

Arkadaşlar gereken önerileri yapmışlar.Hipofizin hiç lh-fsh üretmiyor...Doktorlar tanı koymuşlardır doğal olarak, ama acaba klomenle bir süre gidilse hpofiz açılır mı onu merak ediyorum doğrusu...Hiç umut yoksa o takdirde sürekli dışarıdan orta esterli ya da zor gelmezse kısa esterli testosteron türevlerinden kullanman gerekiyor, cinsel ihtiyaçlar ve metabolizmanın gelişimi değişimi için...

Doz konusunda kişiye göre uygulama var.70-100 mg arası haftalık enantat veya ciyopionat dozları yapılarak test sonucuna göre doz ayarlanmalı...Dalgalanma bu esterlerde cok belirgin değil, ama yine de iki seferde yapılması daha iyi olur diğer bazı değerler için...

Kas gelişimin ve zihinsel motivasyonun hep testosteronun etkisi altında...Yoksa kortizol yükselir kasların kolaylıkla yıkılır ve zayıf, güçsüz bir bünyeye sahip olursun...Sakal kıl tüy çıkmaz, sesin ince kalır kalınlaşmaz, hatların daha yağlı ve kavisli olur vb...Bu işler için doktora gittiğinde eczanede bulunan ya sustanonu ya daha uzun esterli nebidoyu verecektir.Onlar kontrolü zor esterlere sahip olmalarından önermiyorum...Çalıştığından emin olduğun testosteron enantat temin edip, (flakon şeklinde olması doz ayarlamak için daha iyi olur) düzenli olarak kullanmalısın...Herşey yoluna girer, sorun kalmaz...

Geçmiş olsun.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cetinceviz    2
metinav, 14.09.2023 - 02:29 yazdı:

Arkadaşlar gereken önerileri yapmışlar.Hipofizin hiç lh-fsh üretmiyor...Doktorlar tanı koymuşlardır doğal olarak, ama acaba klomenle bir süre gidilse hpofiz açılır mı onu merak ediyorum doğrusu...Hiç umut yoksa o takdirde sürekli dışarıdan orta esterli ya da zor gelmezse kısa esterli testosteron türevlerinden kullanman gerekiyor, cinsel ihtiyaçlar ve metabolizmanın gelişimi değişimi için...

Doz konusunda kişiye göre uygulama var.70-100 mg arası haftalık enantat veya ciyopionat dozları yapılarak test sonucuna göre doz ayarlanmalı...Dalgalanma bu esterlerde cok belirgin değil, ama yine de iki seferde yapılması daha iyi olur diğer bazı değerler için...

Kas gelişimin ve zihinsel motivasyonun hep testosteronun etkisi altında...Yoksa kortizol yükselir kasların kolaylıkla yıkılır ve zayıf, güçsüz bir bünyeye sahip olursun...Sakal kıl tüy çıkmaz, sesin ince kalır kalınlaşmaz, hatların daha yağlı ve kavisli olur vb...Bu işler için doktora gittiğinde eczanede bulunan ya sustanonu ya daha uzun esterli nebidoyu verecektir.Onlar kontrolü zor esterlere sahip olmalarından önermiyorum...Çalıştığından emin olduğun testosteron enantat temin edip, (flakon şeklinde olması doz ayarlamak için daha iyi olur) düzenli olarak kullanmalısın...Herşey yoluna girer, sorun kalmaz...

Geçmiş olsun.

hipofiz bezimde nodül var onunla bağlantılıyorlar klomen hiç bilmiyordum. Araştırıp doktoruma da sorayım. mümkünse doğalı tercih ederim. 

Teşekkürler

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: n4s1bxx
      Merhabalar ekte eklediğim fotoğrafta gördüğünüz üzere tah tahlillerim mevcut ve total testo referans dışı bu durumda ne yapmalıyım? Uzun süredir her hangi bir anabolik kullanmadım ve bırakma evresi de çok bilinçsiz olduğundan böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımı düşünüyorum.
      Yardımcı olur musunuz? Düşük dozaj testo ile bu durum düzeltilebilir mi?
    • Yazan: Sever4141
      Öncelikle merhaba saygı değer hocalarım ve arkadaşlarım.
      Yaklaşık 7 senedir VG yapıyorum son 2 senedir de anabolik steroid kullanıyorum fakat kullandığım her kürden sonra PCT yaptım son kürüm de PCT yerine Cruise & TRT yapmak istiyorum ve sonrasında tekrardan bir kür yapmak istiyorum. değerli hocalarımdan bu konu hakkında bilgi istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 
      Kür içeriğim,
      haftada 300 mg testo enant haftada 300 mg boldenon ve 100 adet danabol kullandım  Test sonuçlarım aşağıda ilgilenen arkadaşlarım ve hocalarıma teşekkür ederim şimdiden.
      @rastlantisal @Askabar @godofdark @Diver @otopsicikedi @metinav @Bay-T

• Yazan: Synthbody
      Herkese selamlar dostlar. Uzun yıllardır sporun içindeyim ancak gerek hayat şartları gerek genetik bazı dezavantajlar, gerek sakatlıklar sürekli beni aşağı yukarı itmiş ve artık vücudumu forma sokmak konusu beni yorduktan ve işim gereği(antrenörüm) diğer tarafı da yaş çok geçmeden tecrübe etme kararı sonrası only testosteron ile yolun karanlık tarafında ilerlemeye başlamış bulunuyorum.
      Burada forumda beni anlayabilecek adam sayısı bir elin parmağını geçmeyecektir. Ancak hem kendime bir günlük olması hem de birileri aynı yoldan geçmek isterse bir referans oluşturması için bu başlığı açıyorum. Kendimle ilgili detaylı bilgileri aklıma geldikçe güncelleyeceğim şimdilik buraya genel bilgileri yazıyorum.
      Sizlerin soruları oldukça buraya güncelleyeceğim.

İlk etapta deneyim amaçlı ve maceranın keyfini çıkartmak vücudumu tanımak için kendime 20 hafta verdim aşağıda da detaylı şekilde hangi gün ne yaptığımı yazıyorum.
      Şu an 9. haftanın içindeyim. Her hafta tamamladıkça yeşil ile işaretliyorum.

Haftada 4-5 gün antrenman. Antrenman sonrası en az 20dk cardio. Günlük 5000 kalori. 261 gr protein 700 gr karbonhidrat 135gr yağ (yağdan zengin beslenmem gerekiyor bağırsaklarda problem yaratmaması için) Başlangıç ölçüleri
      Yaş:33 Boy: 181  Kilo: 73 Genel nabız 12 ye 8 (sürekli kontrol ediliyor) Güncel kg: 77 Kullandığım vitamin mineraller
      Glukozamin Omega 3 Magnezyum Çinko Vitamin C B Kompleks B12 (haftada 1 kez enjeksiyon) D3 Damla (Sabah 10 akşam 10 damla idame amaçlı) D3 Ampül (2 Hafta aralıkla) Folbiol (Folik Asit)  Kullandığım Supplementlar
      Gainer (Günlük 1 veya 2 ölçek) Creatin (9.hatfada başladım günde 1 ölçek)
    • Yazan: Jonturk
      Merhaba arkadaşlar,
      Kişisel özelliklerim:
      42 yaşındayım. 1.78 cm boyunda. 94 kg. Gençlik yıllarım olan 25 yaşındayken:
      DecaDroboloin Primobolan Kürü yapmıştım 6 hafta boyunca. 2017'den beri doğal şekilde sporumu yapıyorum. O zamanlar pct böyle bilinen, uygulanan bir yöntem değildi pek haliyle sorunda yaşamamıştık, verimde almıştık o dönem. Haftada 3 gün antrenman ile bu süreci desteklemiştim. Daha sonra 2017 yılında evlendim.  Bu durum spora tekrar dönmemede  vesile oldu. Fakat ben Troid hastasıyım arkadaşlar (aileden gelen, genetik bir durum) 
      Şimdi ise doktor kontrolünde sustanon uygulaması yapıyorum. 2. dozu aldım fakat herhangi bir pozitif etki görebildiğimi düşünmüyorum an itibarı ile. Yarın tekrar doktora gideceğim çünkü 2. enjeksiyondan sonra beni davet etmişti. (Muhtemelen doz yükseltecek). 
      Size sormak istediğim sustanonun faydası olur mu?
      Bende ne tür değişikliklere sebep olur sustanon?
      Şimdiden katkılarınız için teşekkürler.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.