Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

KDuman

Sonuçlar hiç iç açıcı değil pct desteği lütfen.

Önerilen İletiler

KDuman    0

Arkadaşlar forumda yeniyim konu açmakta vs çok tecrübeli değilim fakat acil destek rica ediyorum 

Öncelikle ilaca başlamamdaki sebeb total testo 2 çıkmıştı.. ürüloji 2 doz sustonon vermişti bende zaten hali hazırda spora başladığım için en azından enantat olarak devam edebilirim düşüncesinde devam ettim haftada 500 mg 3 hafta

daha sonra haftalık 1000 mg testo + 500 boldenon ve 300 mg masteron aldım ilk 5 hafta bunlara ek 30 mg danabol.. kür planlamasını satın aldığım kişi tarafından yapıldı ve 4. Hafta kan tahlili istedi 

sonuçlar hiç iç açıcı değil kan sonuçlarını ekleyeceğim..( başlangıç değerleri de var elimde onu da koyacağım)

Testo hariç tüm ilaçları 4. Haftada kesmem gerektiği ve 10 günlük olacak şekilde Günde 1 arimidex

Günde 2 olacak şekilde tamoksifen alıyorum ama yine de güvenemiyorum maalesef çünkü sonuçlar inanılmaz yüksek olmasına rağmen kötü bir durumun olmadığını iddia ediyor..  sizlerin tecrübesine güveniyorum destek olursanız çok sevinirim.. şimdiden çok teşekkürler 

İlk 2 fotoğraf 6 şubat tarihli sonuçlar herhangi birşey kullanmadan önceki değerler.. @metinav @rastlantisal @otopsicikedi @Vural2

81178DB7-F497-4520-8454-EA075EAB1E90.png C4B1E246-EDEE-4FD3-89BA-55CB645EAB89.png 46850B55-CC5A-49A4-BAB6-304A9CBBE116.png B12BCBE0-2BDB-4DFB-AD7A-570CE65E827B.png 3BB7A444-0E99-4626-8972-7F3FADE09522.png DAAF6D82-FC70-4D9F-A095-C4A5257B81DC.png 5B95877E-396C-4BBD-8FE8-3D4D24B35BF5.png 

B389D7BE-B310-4DDC-88D2-A984A728D324.png 6AE8B52C-3E01-4ABF-B7BE-BED9FFA9CC6D.png F818D858-C562-4287-9AE3-1150CF6C39FE.png E22771FB-C947-4969-8B4A-D9FFD21B64BF.png E151C7DB-DD8D-4D1E-861B-88D2F4B04970.png 379C7673-7A2B-489D-8D36-7574B1678A51.png 55C2DFE4-40E7-47AF-8BA4-05EAB010C664.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bugracos    14

Tebrik ederim kısır olma ihtimallerin varken hormon sıkıntıların varken, ya Ahmet hazır doktor verdi sustanon sporada başladık dur bir küre giriyim kardeşim git pt nin başını ağırt , değerlerin berbat pct den bir habersin klomen nerede sorması ayıp ? 

Bugracos, 42 dakika önce yazdı:

Tebrik ederim kısır olma ihtimallerin varken hormon sıkıntıların varken, ya Ahmet hazır doktor verdi sustanon sporada başladık dur bir küre giriyim kardeşim git pt nin başını ağırt , değerlerin berbat pct den bir habersin klomen nerede sorması ayıp ? 

Neyse bunuda sormadım varsay birilerinin ağzı yanacak ki bu ilaç işleri sanıldığı kadar kolay olmadığı anlaşılacak, anlaşılan bir 2 yıl daha sokaktan çevirdiğimiz, gym e gelen kürlere girecek…. Siz bugünler için kötü, gelecek için iyi örneklersiniz…

• Beğen 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KDuman    0

Hocam zaten bilmediğim ve öğrenmek istediğim için sizlerden yardım istiyorum.. bilsem zaten başımın çaresine bakarım .. maalesef acı bir tecrübe yaşıyorum başına gelmeyen bilemez değil mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
KDuman, 51 dakika önce yazdı:

Estradiol e2 seviyesi tam gözükmediği için bu şekilde birdaha ekledim ref dışı olanları

Bu dozajlamayı öneren hoca e2 konusunda seni uyarmadı mı hiç?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KDuman    0

Zaten onun için 2 x tamoksifen ve 1x arimidex verdi

alt ve ast içinde bol su ve yeşillik tüket dedi geçti..

İlaca başlamadan önceki e2 değeri 25 onuda ekledim zaten

tarihinde KDuman tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98

Girmeden önce konu açsaydın keşke. 1k testo direk girmek hiç akıllıca değil. İşi bilen abilerimizi bekleyelim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour    84
KDuman, 1 dakika önce yazdı:

Zaten onun için 2 x tamoksifen ve 1x arimidex verdi

alt ve ast içinde bol su ve yeşillik tüket dedi geçti..

Alt ast danabol dan ötürü öyle olmuş. Bildiğim kadarıyla karaciğer koruyucu falan kullanıyorlar. Hocan sana önermemiş sanırım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Felaket tellallığı yapmayın zaten küre girince lh fsh sıfırlanır, alt ast ldl yükselir, hdl düşer. Bence burada sizin yanlışınız bunların olacağını bilmemek olmuş bunlar zaten olacaktı dünyada dışardan yüklü testo alıp lh fsh sıfırlanmayan kaç tane insan var. Östrojen artması da gayet normal, anormal olan şey senin ilk kürden 1gr testo vurman olmuş, bence daha profesyonel bi hocayla çalış ve ondan öncede ilk olarak doktoruna tekrar gir durumu anlat. 

Ayrıca yaşını kilonu gördüğün yan etkileri vb yazarsan insanlar sana daha iyi yardımcı olurlar.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
Chitizenfour, 16 dakika önce yazdı:

Alt ast danabol dan ötürü öyle olmuş. Bildiğim kadarıyla karaciğer koruyucu falan kullanıyorlar. Hocan sana önermemiş sanırım. 

30mg ile bu değerlere ulaşması da garip değil mi? 24lerden 80lere çıkmıştı benim değerlerim en fazla. En iyisi nac600 veya nac900 al hergün bi tablet iç düzelsin karaciğer. O testoyu de 500e indir bence. E2 icin de 1 hafta boyunca gunde bi tablet at sonra tekrar test ver.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour    84
Greblan, Şimdi yazdı:

30mg ile bu değerlere ulaşması da garip değil mi? 24lerden 80lere çıkmıştı benim değerlerim en fazla. En iyisi nac600 veya nac900 al hergün bi tablet iç düzelsin karaciğer. O testoyu de 500e indir bence. E2 icin de 1 hafta boyunca gunde bi tablet at sonra tekrar test ver.

Haklısın banada fazla geldi. Bilemedim🤔

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KDuman    0

Yaş 31 Boy 183 kilo 83 dü naturel olarak 1buçuk ayda 74 kg ya düşüp ilaçlarla tekrar 84 kg oldum yan etki olarak tek hissettiğim karaciğerde sağ kaburga altında batma şişkinlik hissettim..testislerde bir miktar ufalma söz konusu libido zaten öncesinde düşüktü ilaçlara başladıktan sonra bir hayli arttı.. vücudum daha dolu ve pumplı hissediyordum.. herhangi bir yan etki yaşamadım..

beni korkutan e2 alt ve ast oldu işin aslı.. LH ve FSH dediğiniz gibi dışardan alınan testo sonucu herkesde bu şekilde .. kullanmayı bıraktığımızda klomen ile çözüldüğünü biliyoruz.. az önce @Chitizenfour arkadaşında dediği gibi koruyucu kullanmadığım için sanırım alt ast yüksek çıktı..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Chitizenfour    84
KDuman, 6 dakika önce yazdı:

Yaş 31 Boy 183 kilo 83 dü naturel olarak 1buçuk ayda 74 kg ya düşüp ilaçlarla tekrar 84 kg oldum yan etki olarak tek hissettiğim karaciğerde sağ kaburga altında batma şişkinlik hissettim..testislerde bir miktar ufalma söz konusu libido zaten öncesinde düşüktü ilaçlara başladıktan sonra bir hayli arttı.. vücudum daha dolu ve pumplı hissediyordum.. herhangi bir yan etki yaşamadım..

beni korkutan e2 alt ve ast oldu işin aslı.. LH ve FSH dediğiniz gibi dışardan alınan testo sonucu herkesde bu şekilde .. kullanmayı bıraktığımızda klomen ile çözüldüğünü biliyoruz.. az önce @Chitizenfour arkadaşında dediği gibi koruyucu kullanmadığım için sanırım alt ast yüksek çıktı..

E2 de mesela bende yüksekti ama yan etki görmediğim için müdahale etmedim arimidex veya tamoksifen ile. Bende 220lerde dolanıyordu benim e2. Kişiden kişiye farklılık gösteriyor sanırım. E2 nin kürde önemli payı var en az testo kadar diye biliyorum. Yan etki görmüyorsan yüksek olması iyi bence 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KDuman, 4 dakika önce yazdı:

e2 de korkulacak bi şey yok bence tamoksifen de olur. Madem bulktasın östrojeni jineko belirtisi olmadığı sürece veya libido düşüklüğü ruhsal bozukluk vb yaşamadığın zaman baskılaman kürün verimini de düşürür östrojende anabolik bi hormon sonuçta Total teston aşırı yüksek olduğu için östrojende aromatize olup onu dengelemeye çalışıyo aslında. 

Ast yi düşürmek için koruyucuları kullanman şart ve tablet steroidleri de kaldırman lazım dianabol o yüzden 7 haftadan fazla kullanılmıyor karaciğerde aşırı toksik olmasından dolayı. Koruyucu olarak nac900, Liv52, MilkThistle, Artichoke vb kullanabilirsin hatta bir kaç tanesini bi arada da kullanabilirsin.

Karaciğer tarafında bahsettiğin ağrı ara ara bende de oluyor eğer bu kabızlıktan dolayı ise sinameki içebilirsin, safranda dolayı ise GGT testini görmek gerek böbrek olsaydı sırta doğru ağrırdı çok büyük bi problem olacağını sanmıyorum o ağrının.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KDuman    0

Hayır herhangi bir yan etkisini görmedim .. hatta çalıştığım kişi deri altı sulanmamda fazla olmadığını söyledi.. hatta ve hatta tüm ilacı çekmiş metabolizman çok hassas dedi.. maalesef herkesle konuşamadığım için körü körüne her söylenene inanmak istemiyorum bu yüzden buraya yazdım.. şu an için 500 mg iran testo devam edebilirsin ve kolemene gerek duymadığını söyledi.. mecburen bu 10 günlük süreci bu şekilde tamamlayıp kan vereceğim sanırım

baltalı hano, 13 dakika önce yazdı:

e2 de korkulacak bi şey yok bence tamoksifen de olur. Madem bulktasın östrojeni jineko belirtisi olmadığı sürece veya libido düşüklüğü ruhsal bozukluk vb yaşamadığın zaman baskılaman kürün verimini de düşürür östrojende anabolik bi hormon sonuçta Total teston aşırı yüksek olduğu için östrojende aromatize olup onu dengelemeye çalışıyo aslında. 

Ast yi düşürmek için koruyucuları kullanman şart ve tablet steroidleri de kaldırman lazım dianabol o yüzden 7 haftadan fazla kullanılmıyor karaciğerde aşırı toksik olmasından dolayı. Koruyucu olarak nac900, Liv52, MilkThistle, Artichoke vb kullanabilirsin hatta bir kaç tanesini bi arada da kullanabilirsin.

Karaciğer tarafında bahsettiğin ağrı ara ara bende de oluyor eğer bu kabızlıktan dolayı ise sinameki içebilirsin, safranda dolayı ise GGT testini görmek gerek böbrek olsaydı sırta doğru ağrırdı çok büyük bi problem olacağını sanmıyorum o ağrının.

Danabol masteron ve boldenonu 4 . Hafta itibari ile komple bıraktım hocam.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.417
KDuman, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar forumda yeniyim konu açmakta vs çok tecrübeli değilim fakat acil destek rica ediyorum 

Öncelikle ilaca başlamamdaki sebeb total testo 2 çıkmıştı.. ürüloji 2 doz sustonon vermişti bende zaten hali hazırda spora başladığım için en azından enantat olarak devam edebilirim düşüncesinde devam ettim haftada 500 mg 3 hafta

daha sonra haftalık 1000 mg testo + 500 boldenon ve 300 mg masteron aldım ilk 5 hafta bunlara ek 30 mg danabol.. kür planlamasını satın aldığım kişi tarafından yapıldı ve 4. Hafta kan tahlili istedi 

sonuçlar hiç iç açıcı değil kan sonuçlarını ekleyeceğim..( başlangıç değerleri de var elimde onu da koyacağım)

Testo hariç tüm ilaçları 4. Haftada kesmem gerektiği ve 10 günlük olacak şekilde Günde 1 arimidex

Günde 2 olacak şekilde tamoksifen alıyorum ama yine de güvenemiyorum maalesef çünkü sonuçlar inanılmaz yüksek olmasına rağmen kötü bir durumun olmadığını iddia ediyor..  sizlerin tecrübesine güveniyorum destek olursanız çok sevinirim.. şimdiden çok teşekkürler 

İlk 2 fotoğraf 6 şubat tarihli sonuçlar herhangi birşey kullanmadan önceki değerler.. @metinav @rastlantisal @otopsicikedi @Vural2

Anladığım kadarıyla şuan 5. haftadasın. Öncelikle test hariç diğer ilaçları kestiğinde ve 1k test vurduğunda vücudun bunu daha fazla e2ye dönüştürecektir. Benim o yüzden şahsi tavsiyem 500 testo 300 masteron ile devam edip kan değerlerini 2 hafta sonra tekrar kontrol etmek. Bu şekilde uyguladığında arimidex kullanmadan e2 de düşüş olacaktır. O yüzden bence bu dozajlara düşüp herhangi bir blokajı 2 hafta sonraki testine göre kullanıp kullanmamaya karar vermemiz gerek olduğunu düşünüyorum. Tamoxifene gelecek olursak günde 2 tane aşırı yüksek bir doz gün aşırı 1 tane içmeye devam edebilirsin. 2 hafta sonra vereceğin kan testine göre  göğüsteki hissiyata göre tamoxifen kullanıp kullanmayacağına  karar verebiliriz . Karaciğer için enginar suyu, nac, gibi ürünleri kullanmaya başlamalısın, kolestrol içinde günde 3 servis olacak şekikde omega 3 kullanmanı öneririm.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KDuman    0
otopsicikedi, 4 dakika önce yazdı:

Anladığım kadarıyla şuan 5. haftadasın. Öncelikle test hariç diğer ilaçları kestiğinde ve 1k test vurduğunda vücudun bunu daha fazla e2ye dönüştürecektir. Benim o yüzden şahsi tavsiyem 500 testo 300 masteron ile devam edip kan değerlerini 2 hafta sonra tekrar kontrol etmek. Bu şekilde uyguladığında arimidex kullanmadan e2 de düşüş olacaktır. O yüzden bence bu dozajlara düşüp herhangi bir blokajı 2 hafta sonraki testine göre kullanıp kullanmamaya karar vermemiz gerek olduğunu düşünüyorum. Tamoxifene gelecek olursak günde 2 tane aşırı yüksek bir doz gün aşırı 1 tane içmeye devam edebilirsin. 2 hafta sonra vereceğin kan testine göre  göğüsteki hissiyata göre tamoxifen kullanıp kullanmayacağına  karar verebiliriz . Karaciğer için enginar suyu, nac, gibi ürünleri kullanmaya başlamalısın, kolestrol içinde günde 3 servis olacak şekikde omega 3 kullanmanı öneririm.

Çok teşekkür ederim hocam .. nac600 ve omega 3 alacağım bugün.. omega 3 için hangi kriterlere bakmam lazım bilgi verebilir misiniz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.417
KDuman, 13 dakika önce yazdı:

Çok teşekkür ederim hocam .. nac600 ve omega 3 alacağım bugün.. omega 3 için hangi kriterlere bakmam lazım bilgi verebilir misiniz ?

Natures supreme 1000 mg olanı alabilirsin. yanlız senin ast alt değerini nac tek başına çözemeyebilir. Sabah akşam birer tablet kullanırsın nac'ı, bol bol maydonoz roka tüketebilirsin. En son rastlantısal hocamın yorumunu beklemeni öneririm fakat asla tek başına şuan test kullanmanı önermem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KDuman    0
otopsicikedi, 4 dakika önce yazdı:

Natures supreme 1000 mg olanı alabilirsin. yanlız senin ast alt değerini nac tek başına çözemeyebilir. Sabah akşam birer tablet kullanırsın nac'ı, bol bol maydonoz roka tüketebilirsin. En son rastlantısal hocamın yorumunu beklemeni öneririm fakat asla tek başına şuan test kullanmanı önermem.

Şu an baya yeşillik tüketimini artırdım hocam.. dediğiniz gibi o zaman 300 mg masteron da eklemeliyim sanırım.. hocalarımın yorumlarını bekliyorum.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alayına35f    10
KDuman, 5 saat önce yazdı:

Selamlar ben bir otomobil görüyorum tekeri patlamış sen tekeri tamir etmek yerine panikleyip hızı artırmaya başlayıp yola devam ediyorsun  Total t  bu kadar düşükten önce bir sperm testi verir testislerin üremede  ne durumda olduğuna bakardım  bir testis USG çektirir boyut ölçülerini alırdım daha sonra daha detaylı bir test verip shbg,serbest, ekleyip daha doğal yollardan kilo fazlalığı varsa kilo verir doğal destek ile belli sınıra Gelip gelmediğine bakar gelmediyse yaş hayat koşulllarına göre TRT doz+hcg devam ederdim iyi günler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KDuman    0
Alayına35f, 1 saat önce yazdı:

Selamlar ben bir otomobil görüyorum tekeri patlamış sen tekeri tamir etmek yerine panikleyip hızı artırmaya başlayıp yola devam ediyorsun  Total t  bu kadar düşükten önce bir sperm testi verir testislerin üremede  ne durumda olduğuna bakardım  bir testis USG çektirir boyut ölçülerini alırdım daha sonra daha detaylı bir test verip shbg,serbest, ekleyip daha doğal yollardan kilo fazlalığı varsa kilo verir doğal destek ile belli sınıra Gelip gelmediğine bakar gelmediyse yaş hayat koşulllarına göre TRT doz+hcg devam ederdim iyi günler

Tavsiyelerinizi muhakkak dikkate alacağım.. dediğiniz gibi hocam daha kendi hormon düzeylerim bozukken ben çare olarak dışardan alıp kurtulurum düşüncesindeydim.. aslında doktorun çokta önemli bir durum yok zaman zaman böyle durumlarla karşılaşıyoruz demesi ve sustonon verip göndermesi olayı bende basite indirgedi sanırım.. olması gereken bence tüm ilaçları kesip sağlam bir pct tedavisi ile normalleşme sürecine bırakıp tedavi olmak..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
KDuman, 30 dakika önce yazdı:

Tavsiyelerinizi muhakkak dikkate alacağım.. dediğiniz gibi hocam daha kendi hormon düzeylerim bozukken ben çare olarak dışardan alıp kurtulurum düşüncesindeydim.. aslında doktorun çokta önemli bir durum yok zaman zaman böyle durumlarla karşılaşıyoruz demesi ve sustonon verip göndermesi olayı bende basite indirgedi sanırım.. olması gereken bence tüm ilaçları kesip sağlam bir pct tedavisi ile normalleşme sürecine bırakıp tedavi olmak..

AH bazen bende ne siyasi düşüncelere dalıyorum ülkeyi yönetmek istiyorum ama ne yazık ki öyle olmuyor... adamlar 6 yıl üniversitede + tus kazanıp uzmanlık bitiriyorlar, sende cahil aklın ile muhtemelen yaşında gençtir he nasıl olsa testo alacağız ben küre giriyim kafasına girmişsin muhtemelen dönüşü olan bir yolun varsa bile artık yok.... Dostum sağlık senin akıl senin ister kullan ister kullanma umarım sağlığın yerine kavuşur. İlaçları kesip 2 hafta sonra doktoruna git yaptığın hatayı anlat bu saatten sonra kendi başına hareket etme doktor kontrolünde bir pct ve ardından bir tedavi uygulamanı şiddet ile öneriyorum rica ediyorum bu hayatta edindiğiniz tecrübeler geri dönüşü bazen imkansız bazen çok zor olan sağlığınız ile olmasın lütfen bilinçli birer insan olalım.. Dostum sert eleştiriler için kusura bakma yarın öbür gün bu forumu senin durumunda olan genç bir arkadaşımız okuduğunda aa adamın testosu düşük kür yapmış pct ile kurtuluyormuş gibi saçma düşüncelere dalıp küre girecek, neden bizim insanımız süreç değil sonuç odaklıdır sonuca ulaşana kadar her yol mübahtır algısında bir toplum ile yaşadığımız için belki birilerinin kulağına küpe olur sağlıklı günler.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
janbertozen    338

Küre başlamadan önceki lh fsh değerleri inanılmaz düşük değilmi sebebini bilen varmı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.