Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

LiveStorm

Iş sonrası antrenman (verimsizlik problemi)

Önerilen İletiler

LiveStorm    2

Merhaba,

Son 9 aydır düzenli, düzensiz olarak 3 yıldır vücut geliştirme ile ilgileniyorum. Son 1.5 aydır ise İstanbul'dayım ve işimin yoğunluğu, eve uzaklığı vesaire gibi sebeplerden dolayı 2 saat ayakta yol çekerek akşam 20.30 gibi idmana başlayabiliyorum. Bu da, hâliyle ciddi bir verimsizlik, isteksizlik yaratıyor ve daha da önemlisi, 1.5 ay önce kaldırdığım ağırlıklar ya sabit, ya da bir tık düşüğü. Daha daha kötüsü, bacak çalışamıyorum zira spor salonuna gittiğimde bacaklarımın titrediğini fark ettim ve bacak günlerini askıya aldım.

Sorum şu, benzer şeyleri yaşayanlar bu durumu nasıl atlattı ya da atlatabildi mi? Antrenman süresini kısaltmak adına, her gün tek bölge çalışmak daha az faydalı olur mu? Şu hâliyle eve 22'ye doğru anca giriyorum ve yemek ye, yarının yemeğini hazırla vesaire ciddi bir iş yükü ve hiçbir şey yapamadan direkt uyuyorum. Son 1.5 aydır yaşamadığımı düşünüyorum.

Günde 5 öğün yemek yiyorum, yemeğimi işe götürüyorum ancak vakitsizlikten 5 öğün de makarna yediğim oluyor. Önerilerinizi bekliyorum. Fikir vermesi açısından birkaç fotoğrafımı eke ekliyorum.

resim_2022-08-17_134809564.png resim_2022-08-17_134817078.png resim_2022-08-17_134828618.png resim_2022-08-17_134848767.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

otopsicikedi    1.355
LiveStorm, 55 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Son 9 aydır düzenli, düzensiz olarak 3 yıldır vücut geliştirme ile ilgileniyorum. Son 1.5 aydır ise İstanbul'dayım ve işimin yoğunluğu, eve uzaklığı vesaire gibi sebeplerden dolayı 2 saat ayakta yol çekerek akşam 20.30 gibi idmana başlayabiliyorum. Bu da, hâliyle ciddi bir verimsizlik, isteksizlik yaratıyor ve daha da önemlisi, 1.5 ay önce kaldırdığım ağırlıklar ya sabit, ya da bir tık düşüğü. Daha daha kötüsü, bacak çalışamıyorum zira spor salonuna gittiğimde bacaklarımın titrediğini fark ettim ve bacak günlerini askıya aldım.

Sorum şu, benzer şeyleri yaşayanlar bu durumu nasıl atlattı ya da atlatabildi mi? Antrenman süresini kısaltmak adına, her gün tek bölge çalışmak daha az faydalı olur mu? Şu hâliyle eve 22'ye doğru anca giriyorum ve yemek ye, yarının yemeğini hazırla vesaire ciddi bir iş yükü ve hiçbir şey yapamadan direkt uyuyorum. Son 1.5 aydır yaşamadığımı düşünüyorum.

Günde 5 öğün yemek yiyorum, yemeğimi işe götürüyorum ancak vakitsizlikten 5 öğün de makarna yediğim oluyor. Önerilerinizi bekliyorum. Fikir vermesi açısından birkaç fotoğrafımı eke ekliyorum.

İş yerine yakın bir spor salonuna gitmen senin için daha iyi olur bence.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kupabeyi    84

Ben yoğun olduğum dönemlerde süreden kazanmak için biraz daha nabız antremanları yapıyorum. Örneğim, Murphy gibi 45 dakikada vücudunun çalışmadık yeri kalmıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LiveStorm    2
otopsicikedi, 53 dakika önce yazdı:

İş yerine yakın bir spor salonuna gitmen senin için daha iyi olur bence.

Zamandan kazanmak için bir işe yaramaz aslında çünkü her halükarda yol olacak ve salonda duş almam gerekecek. Muhtemelen aynı hesaba gelir. Ama antrenman verimi için mutlaka fark eder. Bunu tercih edememe sebebim de maalesef bütçe. Oturduğum semtteki fiyatlarla çalıştığım yerdeki fiyatlar 2 kat ve üstü maalesef.

bulentaycan, 48 dakika önce yazdı:

Ben yoğun olduğum dönemlerde süreden kazanmak için biraz daha nabız antremanları yapıyorum. Örneğim, Murphy gibi 45 dakikada vücudunun çalışmadık yeri kalmıyor

Daha önce duymadım, daha fazla bilgi alabileceğim bir yer önerir misiniz? İnternette farklı 4-5 hareket metodu var çünkü. Hipertrofi için işe yarıyor mu ki?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kupabeyi    84
LiveStorm, 4 dakika önce yazdı:

Daha önce duymadım, daha fazla bilgi alabileceğim bir yer önerir misiniz? İnternette farklı 4-5 hareket metodu var çünkü. Hipertrofi için işe yarıyor mu ki?

Crossfit mantığı aslında 1,6 km koşu - 100 barfiks - 200 şınav - 300  squat - 1,6 km koşu şeklinde yapıyorsun tabi ki bunu kendine göre sete böleceksin. Örneğin ben 10 barfkis - 20 şınav - 30 squat şeklinde 10 sette bitiriyorum. En son bu programı 1 ay uyguladım ve yeniden ağırlık kaldırmaya başladığımda PR'larım ciddi ölçüde arttığını hissettim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kerem kurt    67
LiveStorm, 2 saat önce yazdı:

Merhaba,

Pre workout işe yaranıyormu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Testocu    141

ben  ciddi bir masraf ettim aletleri kendi evime aldım ona  ragmen hala antreman yapamadıgım günler oluyor yorgunluktan zor bir durum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Bu iş bizim ülkemizde ne yazık ki zengin sporu.

Hem beslenme için bütçe ayırmak dert, hem de günde herkesin ortalama 10 saat çalıştığı bir ülkede yaşayıp salona 1 saat ayırmak ayrı dert.

Ben sabah 9'da iş başı yapıyorum, saat 7:30'da kalkıp ikahvemi içip 3 dakika bisiklet sürüşünden sonra  7:50 gibi  salonda oluyorum ve sahibiyle birlikte açıyoruz. Sonrasında 45 dakika spor duş ve 1 dakikalık bisiklet sürüşü sonrası iş yerindeyim. Küçük şehrin avantajı diyelim.

Bahsettiğin düzende antrenman yapman çok zor, zaten mesai sonrası 2 saat ayakta durup salona gitmen bile takdire şayan, ama bahsettiğin gibi verim alman çok zor. 

Mümkün ise işini, değil ise adresini o da değil ise spor salonunu değiştir. Hiç biri mümkün değil ise eve ağırlık alıp evde çalış.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Donatello    3

Mental olarakta yorgun olabilirsi bi 10-15 günlük dinlenme hem motivasyon hem de öz disiplini geri getiriyor.

Kendimce aynı sorundan yakınıp farklı bir işe geçtim daha rahat ( tabi bunda eğitim seviyesi. yetenekler vs bulunduğun şehir gibi şeyler rol oynuyor ) imkanın varsa değiştirebilir.

2-) Evine en yakın spor salonu kötüde olsa bir bilgi birikime sahip olduğunda türetebildiğin için en iyi spor salonu oluyor.

3-) Kurumsalda çalışıyorum yeri geliyor tualete girip  öğünümü atıyorum asıl verimsizliğin sebebi eksik öğün ve ya saatini kaçırman olabilir.

4-) Belirli bir bütçe ayırıp evine bir mini salon yapabilrisin ( evin büyüklüğü , aile ortamı , apartmanın durumu vs gibi değişekenleri göz önünde bulundurmak şart )

5-)  Recovery durumunu kontrol et antreman programındaki iyileşememe seni isteksiz halsiz ve yorgun yapar

6-) Anabolizanların etkisi ( eğer vücutta var ise ) Kimi insanlara nor19 grubu ilacı öyle bir halsizlik yaparki bırak antreman yapmayı kıpırdayacak halin olmaz bu da troidlerle ilgilidir.

Kendimce önerileri sıraladım umarım yardımcı olur.

Saygılar herkese iyi forumlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
onur41_38    38
LiveStorm, 17.08.2022 - 13:49 yazdı:

Merhaba,

bence bu hayat tarzında bu sporu yapmak gerçekten imkansız. örneğin 22:00 22:30  gibi yemek yediğinden bahsediyorsun. iki saat yolculuk diyorsun, ayakta istanbul'da. sen idmana yorgunluğu bırak dayak yemiş gibi çıkıyorsundur. Allah yardımcın olsun ne diyeyim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.